Herbalife?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Locked
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#51

Post by Dirty Harry »

Proizvode KOJI NE KOSTAJU NISTA
Ma hajde, 160 KM za 550 grama praska .....
observer
Posts: 35
Joined: 07/07/2005 14:40

#52

Post by observer »

Dirty Harry wrote:
Proizvode KOJI NE KOSTAJU NISTA
Ma hajde, 160 KM za 550 grama praska .....
Re:prasak
prasak(brasno) i voda i prasak(so) = kruh u prodavnici
prasak(mlijeko) i voda= mlijeko u prodavnici
itd

Re:cijena
Ispravna informacija:
F1 550gr praska (kasika praska i 250ml mlijeka ili soka=obrok)= 93KM
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#53

Post by shin »

Sektaši nego šta;

-How can one determine a products efficacy if most of it's customers (and/or testimonials) are also vendors? After all that is the basic MLM model - recruiting new distributors is critical to building revenue.

-If a product is as helpful and revolutionary as the sales copy states, why is it not sold through mainstream retailers in order to help as many people as possible?

-Why the deceit? People have been approached by distributors who will not mention the word "Herbalife" up front. The products are mentioned but the sales approach is distasteful to many. However, talk to a successful distributor and they will sing the praises of Herbalife.

-Why is there no nutrition information for any of the products published on their site?

-How can any MLM company maintain ethical consistency when employing so many "independent" distributors? It is clear that some of these distributors employ dubious tactics to gather potential recruits.

It seems that after 25 years there are still more questions than answers.


Još da poklanjaju brošure od Jehovinih svjedoka uz proizvode, sve bi bilo na mjestu.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#54

Post by shin »

Image
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#55

Post by Dirty Harry »

observer wrote:
Dirty Harry wrote:
Proizvode KOJI NE KOSTAJU NISTA
Ma hajde, 160 KM za 550 grama praska .....
Re:prasak
prasak(brasno) i voda i prasak(so) = kruh u prodavnici
prasak(mlijeko) i voda= mlijeko u prodavnici
itd

Re:cijena
Ispravna informacija:
F1 550gr praska (kasika praska i 250ml mlijeka ili soka=obrok)= 93KM
Ispravna informacija:

160 KM, kupljeno sinoc na vašoj seansi u H. Innu, prestani da obmanjujes ljude.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14793
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#56

Post by DaysleepeR »

27 unsucessful stories from Herbalife distributors

http://www.cockeyed.com/workfromhome/ep ... l2005.html

BTW. osnivac Herbalife-a umro 2000 godine od predoziranja drogom.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14793
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#57

Post by DaysleepeR »

I had a weird feeling when I discovered that >70% of the product is not re-sold, but consumed by the distributors themselves. It also doesn't take a genius to do the Herbalife math... $2 billion in annual sales divided by 1 million 'independent distributors' is only on average $2,000 per year of revenue per distributor... no way anyone can seriously consider this to be a legitimate business. The biggest surprise was when several company managers admitted their products were over-priced and far inferior to anything you could purchase at retail. I saw some of the products myself (didn't personally try them) and completely agreed... they're pretty bad. Their packaging is poor even for 1980's standards, and their leading item (Shapeworks) is a powdered shake that requires a blender to mix it -- who wants to deal with the mess and inconvenience when there's so many better shake alternatives on the market.
http://www.cockeyed.com/workfromhome/recruit.html
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#58

Post by shin »

Prvo je Amway bio furka u gradu, sad su sektasi na ovo preselili, imam rodjaka koji je pare ostavio na ovu blanju, plus ne jede vise u gostima samo se kljuka praskom. Jos kad dodje u goste soli pamet o ovome, kako suho meso nje zdravo, pa kajmak.....
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#59

Post by debela »

meni je uzasno zao ljudi koji nasjedaju i poklanjaju pare ovim ublehasima. pa se napate, rezultati mali ili nikakvi, neki se i razbole ali dzaba :(
ali ne mozes ti to objasniti dok ne bude sam pao sam se ubio.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#60

Post by shin »

debela wrote:meni je uzasno zao ljudi koji nasjedaju i poklanjaju pare ovim ublehasima. pa se napate, rezultati mali ili nikakvi, neki se i razbole ali dzaba :(
ali ne mozes ti to objasniti dok ne bude sam pao sam se ubio.
:-D

Cek samo dok ovaj misionar procita, oho ti se od UEFA-e :D
mmr3
Posts: 2
Joined: 08/11/2005 11:06
Location: Köln

#61 Re: Herbalife?

Post by mmr3 »

latinalover wrote:ima najmanje godina dana da djeluju na nasem prostoru?


prosle sedmice bio sam na prezentaciji...prilicno su uvjerljivi...........


ima li ko kakvih iskustava sa njihovim proizvodima?

da li pomazu u mrsanju ,a da se u isto vrijeme ne moras odreci hrane....
Tvrtka HERBA LIFE je jos jedan pokusaj od Scientology-ja da ljude jos vise opljacka i zavede u kako psihicku tako i fizicku ovisnost.
Produkti su veoma primitivni i u biti nepotrebni. Uravnotezena i zdrava ishrana je mnogo bolja alternativa!
Poznajem par ljudi koji su bili kako distributori tako i konzumenti njihovih produkata, sve u svemu obmana i pljacka.
Osim toga ovo je prvi vid stupanja u kontakt sa Scientology sektom, jer poslije tretmana sa proizvodima (koji u biti ne ferceraju!!) razlog neuspjeha ce se pokusati traziti na psiholoskoj razini, gdje ce naravno biti preporucen tretman kod Scientology-a, sto naravno znaci finansijsku a i psihicku propast.
observer
Posts: 35
Joined: 07/07/2005 14:40

#62

Post by observer »

shin wrote:Sektaši nego šta;

-How can one determine a products efficacy if most of it's customers (and/or testimonials) are also vendors? After all that is the basic MLM model - recruiting new distributors is critical to building revenue.

Netacno: 60 mil konzuenata : 1,5mil distributera
nije osnovni zadatak regrutacija distributera, nego preporuka proizvoda
to dokazuje plan kompenzacije i rezultati 60mil konzumenata.
onak ko poznaje plan i ima informacije o net sales moze to lako izracunati.
za detalje stojim na raspolaganju.

-If a product is as helpful and revolutionary as the sales copy states, why is it not sold through mainstream retailers in order to help as many people as possible?

Razlika izmedju prodaje robe i preporuke herbalife distributera je velika.
predtavljanje osnove modela trazi ozbiljan sat razgovora.
Novi modeli distribucije sluze zadovoljenju potreba konzumenata (kupaca).
Marketing evoluira i svakodnevno gradi nove mostove od proizvoda/usluge do kupca.

-Why the deceit? People have been approached by distributors who will not mention the word "Herbalife" up front. The products are mentioned but the sales approach is distasteful to many. However, talk to a successful distributor and they will sing the praises of Herbalife.
Distributeri nisu uposlenici kompanije. Uoptreba imena i logotipa je ogranicena.
ovo nije suhi kupoprodajni proces. potrebno je vise kvalitetnijeg vremena posvecenog od strane distributera potencijalnim konzumentima kao bi primili informacije, rezumjeli problem, uocili moguce rjesenje i ukoliko donesu odluku bili pordzani od strane distributera.

-Why is there no nutrition information for any of the products published on their site?

Sve nutricionisticke informacije se mogu naci na internetu za svaki proizvod.
Da se ne ponavljam, stojim licno na raspolaganju dati vam informacije - usmeno - pismeno itd.

-How can any MLM company maintain ethical consistency when employing so many "independent" distributors? It is clear that some of these distributors employ dubious tactics to gather potential recruits.

HL je clanica DSA i osnivac u nekim zemljama. Visoki moralni i eticki kodeksi stite konzumente od neozbiljih distributera (kakvih naravni ima) i stite odnose medju distributerima. BH distributeri imaju i postuju Moralno eticki kodeks. Norme kodeksa stite kompaniju, proizvode, brand, distributere kao i Dokument mozete dobiti na uvid. Herbalife eticki kodeks mozete skinuti sa interneta.
Odnos svakog distributera prema kolegama i konzumentima predmet je njegovog stava i konacno uspjesnosti.


I konacno, koji autoritet je objavio citirani tekst, na koji sam dao neke odgovore.



It seems that after 25 years there are still more questions than answers.


Još da poklanjaju brošure od Jehovinih svjedoka uz proizvode, sve bi bilo na mjestu.
Herbalife distributeri ipak imaju dosta istinskog i licnog za preporuciti, za razliku mnogih drugih. U tome i jeste razlika. Osnov distribucije nije prodaja, vec licno iskustvo.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#63

Post by shin »

observer wrote: prasak je cudo:

dobijes prasak i ozdravis...
dobijes prasak i napravis hljeb...
praskom se soli i seceri...
70% prehrambenih namirsnica se transportuje i skladisti u praskastom obliku.
Svejedno se stvari djele na tecne, cvrste i praskaste, pa sta.
Kila brašna je manje od marku, kila te vaše blanje je milja.

Btw, jesi li zadužio onaj bedž? Nosaš li ga po gradu :-D

Kako ono? ''smršati je lako, pitaj me kako''
observer
Posts: 35
Joined: 07/07/2005 14:40

#64 Re: Herbalife?

Post by observer »

mmr3 wrote:
latinalover wrote:ima najmanje godina dana da djeluju na nasem prostoru?


prosle sedmice bio sam na prezentaciji...prilicno su uvjerljivi...........


ima li ko kakvih iskustava sa njihovim proizvodima?

da li pomazu u mrsanju ,a da se u isto vrijeme ne moras odreci hrane....
Tvrtka HERBA LIFE je jos jedan pokusaj od Scientology-ja da ljude jos vise opljacka i zavede u kako psihicku tako i fizicku ovisnost.
Produkti su veoma primitivni i u biti nepotrebni. Uravnotezena i zdrava ishrana je mnogo bolja alternativa!
Poznajem par ljudi koji su bili kako distributori tako i konzumenti njihovih produkata, sve u svemu obmana i pljacka.
Osim toga ovo je prvi vid stupanja u kontakt sa Scientology sektom, jer poslije tretmana sa proizvodima (koji u biti ne ferceraju!!) razlog neuspjeha ce se pokusati traziti na psiholoskoj razini, gdje ce naravno biti preporucen tretman kod Scientology-a, sto naravno znaci finansijsku a i psihicku propast.
Kontinuiramo iznosimo MISLJENJA.
Gdje su informacije, dokazi, izvori informacija za tako ozbiljne recenice.
Da li je ovo iz licnog iskustva ili...
Stalno komentarisemo na novou REKLA KAZALA
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#65

Post by car-x »

observer wrote:Herbalife distributeri ipak imaju dosta istinskog i licnog za preporuciti, za razliku mnogih drugih. U tome i jeste razlika. Osnov distribucije nije prodaja, vec licno iskustvo.
ovo itekako vjerujem..
da mi neko izmami dvije plate za kilu praska i ja bi od muke smrso.. mogu mislit kako je tim jadnicima koji su se zaletili, pa jos ih ima i koji kredite dignu, samo da budu dio svega toga..

vrlo dobro mogu zamislit da im apetit rapidno opada..
observer
Posts: 35
Joined: 07/07/2005 14:40

#66

Post by observer »

shin wrote:
observer wrote: prasak je cudo:

dobijes prasak i ozdravis...
dobijes prasak i napravis hljeb...
praskom se soli i seceri...
70% prehrambenih namirsnica se transportuje i skladisti u praskastom obliku.
Svejedno se stvari djele na tecne, cvrste i praskaste, pa sta.
Kila brašna je manje od marku, kila te vaše blanje je milja.

Btw, jesi li zadužio onaj bedž? Nosaš li ga po gradu :-D

Kako ono? ''smršati je lako, pitaj me kako''

Vidim prelazimo na teren provociranja, i zao mi je ali ne bih na taj nacin.
Vjerujem da si pametan, zdrav i bogat sto ti zelim do zauvjek.
:)
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#67

Post by shin »

car-x wrote:
observer wrote:Herbalife distributeri ipak imaju dosta istinskog i licnog za preporuciti, za razliku mnogih drugih. U tome i jeste razlika. Osnov distribucije nije prodaja, vec licno iskustvo.
ovo itekako vjerujem..
da mi neko izmami dvije plate za kilu praska i ja bi od muke smrso.. mogu mislit kako je tim jadnicima koji su se zaletili, pa jos ih ima i koji kredite dignu, samo da budu dio svega toga..

vrlo dobro mogu zamislit da im apetit rapidno opada..
Ne ne druže, nisi u mantri, dobiješ prašak i kaže ti ''kad koristis ovaj prašak trebaš samo jednom jesti dnevno'' :-D Sa praškom ili bez praška jedan obrok topi kile.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#68

Post by shin »

observer wrote:
Vidim prelazimo na teren provociranja, i zao mi je ali ne bih na taj nacin.
Vjerujem da si pametan, zdrav i bogat sto ti zelim do zauvjek.
:)
Buraz, želim i ja tebi da nađeš normalan posao i da imaš 2-3 milje plate.
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#69

Post by car-x »

..i jos jedna stvar mi je jako interesantna.. neko je vec pomeno, kako mu je taj jedan "trgovac-herbalajfas" govorio "ja sam ti prijatelj, ostale zaboravi"..

elem, zanima me, zasto najprije svojim najmilijim ne daju hljeb u ruke, nego traze tamo neke bezveznjake iz bijelog svijeta?? dobrota, sta li? ono, ljubi bliznjeg svog..

ista stvar je bila i sa gem collection-piramidom.. doso meni komsija i palamudi, vako nako, te pare sipaju ko iz rukava, te nevidjene mogucnosti, te ovo, te ono, a sin mu konobar u kaficu i satire se od posla.. pitam ga ja, kad je to tako dobro komsija, sto bolan onog sina ne spasi.. jazuk je da nako pametan djecko povazdan nosa kafe.. reakciju vam ne moram ni pricati.. on ce meni dat hljeb u ruke..
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#70

Post by shin »

Image
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14793
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#71

Post by DaysleepeR »

Jako jako zanimljiva prepiska izmedju "uspjesnog Herbalife distributera" i skeptika.

Prepiska ima dvije strane, kraj prepiske je totalni sok.

http://www.cockeyed.com/workfromhome/he ... ation.html


@observer

Na osnovu onoga sto sam ja procitao za kojih sat vremena na raznim sajtovima, ne gine ti bankrot.

Ljudi kojima je super islo neko vrijeme na kraju su listom ostali bez kinte.

Da ponovim da su 70% konzumenata Herbalifea sami distributeri, gdje je ostatak od 30% onih koji tek ulaze u sistem.

Takodje ljudi koji prestanu da distribuiraju, ne ostaju vjerni Herbalifeu, nego naprasno prekidaju, sto dovoljno govori da proizvod ko proizvod nije uopste kvalitetan, nego se radi o pranju mozga i kad ljudi jednom shvate o cemu se radi, ne pada im na pamet vise da probaju - ili jednostavno nemaju kinte da kupe ni osnovni paket.

Herbalife je ogroman sistem koji opstaje na temeljima regrutiranja novih kupaca dok oni nesto stariji totalno bankrotiraju dakle otpadaju.

Mozes to raditi godinama, kad na kraju podvuces crtu, nema para... :roll:
zvijerka
Posts: 177
Joined: 30/08/2006 12:57

#72

Post by zvijerka »

@ care meni to rece....i to lik mrtav ozbiljan...... :D :D kontam djesi bio sinoc kad mi je nestalo pive..... :D :D

uglavnom na mene su ostavili utisak sektasa...uslov da bi radio ili bilo sta imao s njima je dolazak na seminar o kom sam vec ranije govorio....a jos neki forumasi imaju iskustva tako da iz prve ruke znaju o cemu se radi.....

o obroku koji spakovan u jednu tabletu ne vrijedi puno trosit rijeci ali mislim da je uspjeh ove komapanije u marktingu i prodavanju have a kvalitet proizvoda je ipak u drugom planu....

jako bitna stvar...herbalife se ne smije reklamirat u bih molio bi observera da mi obajsni zasto????
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14793
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#73

Post by DaysleepeR »

shin wrote:Image
Vrlo malo price o kvaliteti proizvoda, a jako puno o profitu od prodaje.

Dakle preparat kurcu nevalja, ali jebaji ga ako se moze zaradit, samo da se ne umire od njega. :)

Stavio sam već jednostavnu formulu na ovu brojku od 2 milijarde godisnjeg obrta.

2 milijarde $/1 milion aktivnih distributera=2000$ godišnje prometa po distributeru.

Ja prodaje u PM.
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#74

Post by Dirty Harry »

Nego observer, ne rece ti nista o razlici u cijenama koju si naveo (93) i koju sam ja naveo (160), hajde mi malo pojasni te varijacije u cijeni.

Skok vrijednosti na svjetskom tržištu?
Potreba za novim automobilom?

....
observer
Posts: 35
Joined: 07/07/2005 14:40

#75

Post by observer »

Dirty Harry wrote:Nego observer, ne rece ti nista o razlici u cijenama koju si naveo (93) i koju sam ja naveo (160), hajde mi malo pojasni te varijacije u cijeni.

Skok vrijednosti na svjetskom tržištu?
Potreba za novim automobilom?

....
Kao sto vec jednom rekoh F1 je 93KM a ne 160KM.
Sta si kupio?
Locked