Smoluca 1992

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
nepoznat(dp)
Posts: 14
Joined: 02/12/2008 16:11

#51 Re: Smoluca 1992

Post by nepoznat(dp) »

evo da ti malo pojasnim (nocna ptica)
prvo je muslimanska vojska u Tinji upadala u kuce srba pljackala,iznudjivala pare tukla maltretirala itd...
ljudi koji su radili u Tuzli Srebreniku isto su imali problema neko vako neko nako
onda je u maju napadnuta vojska u Tuzli,ako neko misli da je oruzje bilo za Potpec Tinju Smolucu zasto
je vojska izlazila prema ugljeviku ova sela su na drugoj strani,radi tog napada na vojsku u Tuzli
srbi iz Potpeca Tinje Smoluce se nisu htjeli predat
onda je dat ultimatum da se Potpec Tinja Smoluca predaju,narod je odlucio da se ne preda
posle ultimatuma kreno je napad od Srebrenika na Gornji Potpec to jest na Micice njega su prvo i zapalili
onda je narod iz Gornjeg Potpeca se povlacio prema D.Potpecu i tako u Smolucu svi zajedno,necu da spominjem Jasenicu i Dragunju oni su se odma predali i znaju kako su prosli.
mi u smolucoj i nismo imali neko naoruzanje,sto mnogi misli da jesmo ali nismo
jer srbi tu nisu mogli opstat nikako za to su se odlucili za smolucu
ako te nesto konkretno zanoma pitaj ja cu ti rec
FLOCK
Posts: 74
Joined: 15/07/2008 02:42

#52 Re: Smoluca 1992

Post by FLOCK »

Cinjenica je da su Srbi iz Smoluce nakon izlaska u Lopare,Ugljevik i Bijeljinu bili jedni od najboljih boraca majevickih brigada VRS, koji su u mnogome odbranili Majevicu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#53 Re: Smoluca 1992

Post by seln »

FLOCK wrote:Cinjenica je da su Srbi iz Smoluce nakon izlaska u Lopare,Ugljevik i Bijeljinu bili jedni od najboljih boraca majevickih brigada VRS, koji su u mnogome odbranili Majevicu.
A od koga su je branili?
FLOCK Djogu po mejdanu voda...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#54 Re: Smoluca 1992

Post by seln »

nepoznat(dp) wrote:necu da spominjem Jasenicu i Dragunju oni su se odma predali i znaju kako su prosli.

Kako su prosli? Nisam cuo za neke masovne grobnice u tom kraju?

mi u smolucoj i nismo imali neko naoruzanje,sto mnogi misli da jesmo ali nismo
Da, branili ste se kamenim sekirama i jeli korenje.
nepoznat(dp)
Posts: 14
Joined: 02/12/2008 16:11

#55 Re: Smoluca 1992

Post by nepoznat(dp) »

to smo jeli sto smo imali,
tim smo se branili sto smo imali
jedini je bitno da vi niste mogli probit liniju
svaki dan 3 mjeseca ste pokusavali ali niste uspjeli
kilko je samo opstina napadalo na smolucu
FLOCK
Posts: 74
Joined: 15/07/2008 02:42

#56 Re: Smoluca 1992

Post by FLOCK »

seln wrote:
FLOCK wrote:Cinjenica je da su Srbi iz Smoluce nakon izlaska u Lopare,Ugljevik i Bijeljinu bili jedni od najboljih boraca majevickih brigada VRS, koji su u mnogome odbranili Majevicu.
A od koga su je branili?
FLOCK Djogu po mejdanu voda...
Od koga si ti branio Tuzlu kada Lopare ostase u entitetu RS??? Osjecas se izdanim??
Ostavi se demagogije alaha ti :)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#57 Re: Smoluca 1992

Post by tranquil »

nepoznat(dp) wrote:evo da ti malo pojasnim (nocna ptica)
prvo je muslimanska vojska u Tinji upadala u kuce srba pljackala,iznudjivala pare tukla maltretirala itd...
ljudi koji su radili u Tuzli Srebreniku isto su imali problema neko vako neko nako
onda je u maju napadnuta vojska u Tuzli,ako neko misli da je oruzje bilo za Potpec Tinju Smolucu zasto
je vojska izlazila prema ugljeviku ova sela su na drugoj strani,radi tog napada na vojsku u Tuzli
srbi iz Potpeca Tinje Smoluce se nisu htjeli predat
onda je dat ultimatum da se Potpec Tinja Smoluca predaju,narod je odlucio da se ne preda
posle ultimatuma kreno je napad od Srebrenika na Gornji Potpec to jest na Micice njega su prvo i zapalili
onda je narod iz Gornjeg Potpeca se povlacio prema D.Potpecu i tako u Smolucu svi zajedno,necu da spominjem Jasenicu i Dragunju oni su se odma predali i znaju kako su prosli.
mi u smolucoj i nismo imali neko naoruzanje,sto mnogi misli da jesmo ali nismo
jer srbi tu nisu mogli opstat nikako za to su se odlucili za smolucu
ako te nesto konkretno zanoma pitaj ja cu ti rec
Zaboravio si pomenuti kako je JNA u humanitarnoj akciji evakuacije Smolućana pregazila i zapalila Dobošnicu.

A i taj napad u Tuzli, zanima me tvoja verzija, kako je par desetina teritorijalaca i milicajaca potpomognuti sa do zuba naoružanim mehaničkim mravojedom sklepanim par dana ranije u Tvornici Transportnih Uređaja napalo tu nevinu kolonu JNA koja nije ništa radila osim blagog pripucavanja po građanima Tuzle koji su istina provocirali tako što su ih mrko gledali, a među kojima se, nesrećom, i ja nađoh u tom momentu?

Kad bolje razmislim, ne zanima ne tvoja verzija, samo sam morao ovo da istresem iz sebe.
nocna_ptica24
Posts: 217
Joined: 07/02/2007 01:53

#58 Re: Smoluca 1992

Post by nocna_ptica24 »

ne znam zasto svi pricaju o toj Tinji i Potpeci kad to nije tema emisije:) prvo ne zelim da raspravljam o stvarima koje ne znam i u koje nisam nikako upucena niti moji bliznji i Tinja i Potpec mi nisu bliski ni po geografskom polozaju ni po informacijama tako da me apsolutnoo ne zanima sta se tamo desavalo jer sranja su se desavala po cijeloj BiH sa obje strane a ja ne zelim da pricam o necemu o cemo nemam pojma niti mogu ispitati istinitost informacija. Mene zanima Smoluca a tema i jeste Smoluca ,jer tu sam provela svoje prve djacke dane tu su bile moje najbolje prijateljice sa kojima smo slavile rodjendane tu si bili prijatelji i rande kolege mojih roditelja sa kojima smo sijelili svake sedmice... mene zanimaju ti konkretni ljudi koje sam poznavala i sa kojim se prekinulo to prijateljstvo iznenada i nenadano. zasto i kako? Smolucke prve komsije su bili Sikuljani muslimani sa kojima su prije rata imali super komsijske odnose..kako se moglo dogoditi da se jedni od drugih zatvore da gledaju jedni druge preko nisana, dal i je to sve prije rata bila gluma?
nepoznat(dp)
Posts: 14
Joined: 02/12/2008 16:11

#59 Re: Smoluca 1992

Post by nepoznat(dp) »

prvo nije JNA pregazila dobosnicu i popalila nego paravojna jedinica dobrovoljaca
dobosnica je popaljena zato sto je bila spremna za rat betonirani rovovi pa vagoni puni kamenja to se moralo avijacijom radit
sto se tice moje verzije za kolonu u tuzli:
TO TUZLA je smisljeno napala kolonu evo ovako da ti kazem,znalo je se da se vojska mora povuc iz tuzle
i zato je dogovor pao da se povlaci prema pozarnici,tu vam je naj lakse bilo napast vojsku (brcanska malta)
sve ste spremili za taj 15 maj cak i kamere,da je vas vojska napala vi to nibi mogli snimat iz zgrade jer bi vas napali
mnogo ranije nebi cekali da dodjemo do izlaza iz tuzle
cinjenica je da ste vi prvi poceli,tog dana citav dan je bila tisina u gradu cak ni muhu nisi mogo cut
neko je opalio jedan pucanj i tad je poceo napad na vojsku koja se mirno povlacila, rokali ste zoljama cim ste stigli po vojsci,ranjene ste ubijali,i oni sto su zavrsili u bolnici bili su maltretirani stavljali ste im so,benzin po ranama
tako ste napali vojsku i u sarajvu nemoj samo rec sad da je vojska prva napala i sarajvo
BaileyS
Posts: 1036
Joined: 02/07/2008 00:29

#60 Re: Smoluca 1992

Post by BaileyS »

Jeste vojska je prva napala Sarajevo. Probali su neki proboj sa Grbavice i hebali smo im mater. Ostalo je istorija.
nocna_ptica24
Posts: 217
Joined: 07/02/2007 01:53

#61 Re: Smoluca 1992

Post by nocna_ptica24 »

ja ne znam sta je sa ovim forumom ja se napisala i napisala kadn igjde mog posta...elem...
betosnki rovovi su deinformacija i medijski rat radio Ozrena ganrant,jer moj otac je branio dobosnicu iz tih rovova i znam zasigurno da nisu bili betosnki cak nisu imali ni municije a kamoli betona..i sama sam isla poslije rata na Carsku bascu i mogu garantovati da nema ni traga betonu. vagoni su postojali u dobosnici jer se nalazila fabrika za remont vagona..nikad ne govrim ono sto zasigurno ne znam pa ti ne mogu reci dal i je bilo kamenja ili ne u njima to cu se detaljo raspitati,a nisam cula da je neko kamenjem dobio rat ili koga napao.... to je bjerovatno sluzilo za odbranu a jedino su kuce bile betonske pa su one zasmetali dobosnica se zato popalila ocito...a smije m ise i place kad vidim da smo na istom nivou ksenofobije jedni prema drugima koa i 1993 i kad uz toliku medijsku otovrenosti dostupnost informacijjama neki pricaju price o tome kako se stavljala so na rane u tuzlanskoj bolinici sramotno i smijesno i zalosno da u to ljudi vjeruju....
nepoznat(dp)
Posts: 14
Joined: 02/12/2008 16:11

#62 Re: Smoluca 1992

Post by nepoznat(dp) »

vagoni puni kamenja i betonski rovovi su bili to vam je jak bio polozaj ali se probio
vidio sam kad sam izlazio iz smoluce sta je bilo i kako je bilo
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#63 Re: Smoluca 1992

Post by tranquil »

nepoznat(dp) wrote:prvo nije JNA pregazila dobosnicu i popalila nego paravojna jedinica dobrovoljaca
dobosnica je popaljena zato sto je bila spremna za rat betonirani rovovi pa vagoni puni kamenja to se moralo avijacijom radit
sto se tice moje verzije za kolonu u tuzli:
TO TUZLA je smisljeno napala kolonu evo ovako da ti kazem,znalo je se da se vojska mora povuc iz tuzle
i zato je dogovor pao da se povlaci prema pozarnici,tu vam je naj lakse bilo napast vojsku (brcanska malta)
sve ste spremili za taj 15 maj cak i kamere,da je vas vojska napala vi to nibi mogli snimat iz zgrade jer bi vas napali
mnogo ranije nebi cekali da dodjemo do izlaza iz tuzle
cinjenica je da ste vi prvi poceli,tog dana citav dan je bila tisina u gradu cak ni muhu nisi mogo cut
neko je opalio jedan pucanj i tad je poceo napad na vojsku koja se mirno povlacila, rokali ste zoljama cim ste stigli po vojsci,ranjene ste ubijali,i oni sto su zavrsili u bolnici bili su maltretirani stavljali ste im so,benzin po ranama
tako ste napali vojsku i u sarajvu nemoj samo rec sad da je vojska prva napala i sarajvo
Ovo za Dobošnicu se izvinjavam što sam pogriješio i zamijenio JNA i paravojne bande. Nije govno nego se neko posro.

A za kolonu to je to, tako se i kod nas pričalo, teritorijalci su prvi počeli - mrko su gledali ove iz JNA.

Da nije odvratno bilo bi smiješno.

Pošto slušaš pogrešne vijesti, evo ti par informacija iz prve ruke:
- kako god ti formulisao, vojska je bila puno bolje naoružana i brojnija od policije tako da je bilo besmisleno da slabiji napada jačeg
- taj dan ujutro jedan dio Srba je napustio Tuzlu naprasno - kao da su znali šta će se desiti. Ostali levati su stojali i gledali kako vojska ide dok nije zapucalo po njima. Evo pitam objasni mi kao da sam malo dijete, ko je od njih znao da će se nešto desiti?
- pošto sam živio na Brčanskoj, evo ti još jedna informacija koju nisi mogao čuti u medijima niti s jedne strane - vojska je prije ovog sukoba iskopala rovove i snajperske pozicije na lokacijama "Šiljato brdo" i "Dedino brdo" (to je u neposrednoj blizini mjesta sukoba, Šiljato je odmah iza onog super bloka sa snimka). Snajperska pozicija na Šiljatom se nalazila tačno u visini mog prozora, 50 metara vazdušne linije, iz nje sam bez optičkih pomagala mogao vidjeti postere u svojoj sobi. Da je banda uspjela što je htjela, vjerovatno bi davila Tuzlu kao što je radila sa Sarajevom. Toliko o tome ko se pripremao za sukob.
- ove grozote u tuzlanskim bolnicama ne bih ni komentarisao, ako stvarno vjeruješ u sve što pročitaš trebao bi manje da čitaš

Ergo, STFU.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#64 Re: Smoluca 1992

Post by seln »

nepoznat(dp) wrote:to smo jeli sto smo imali,
tim smo se branili sto smo imali
jedini je bitno da vi niste mogli probit liniju
svaki dan 3 mjeseca ste pokusavali ali niste uspjeli
kilko je samo opstina napadalo na smolucu
Da, da....jelo se sto se imalo, bratska Srbija je vaktile obezbijedila.
A i branilo se s tim sto se imalo. U mojoj opstini je jedan takav "branilac" kao sto si ti, iako poznat kao mentalno retardiran, dobio "Zolju" od
SDS-a.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#65 Re: Smoluca 1992

Post by seln »

nepoznat(dp) wrote:vagoni puni kamenja i betonski rovovi su bili to vam je jak bio polozaj ali se probio
vidio sam kad sam izlazio iz smoluce sta je bilo i kako je bilo
Ma, vidio je i Djogo svasta nesta....
prije cu povjerovati Pinocchiu, nego cetniku.
User avatar
janje_
Posts: 2260
Joined: 05/04/2007 14:05

#66 Re: Smoluca 1992

Post by janje_ »

nepoznat(dp) wrote:evo da ti malo pojasnim (nocna ptica)
prvo je muslimanska vojska u Tinji upadala u kuce srba pljackala,iznudjivala pare tukla maltretirala itd...
ljudi koji su radili u Tuzli Srebreniku isto su imali problema neko vako neko nako
onda je u maju napadnuta vojska u Tuzli,ako neko misli da je oruzje bilo za Potpec Tinju Smolucu zasto
je vojska izlazila prema ugljeviku ova sela su na drugoj strani,radi tog napada na vojsku u Tuzli
srbi iz Potpeca Tinje Smoluce se nisu htjeli predat
onda je dat ultimatum da se Potpec Tinja Smoluca predaju,narod je odlucio da se ne preda
posle ultimatuma kreno je napad od Srebrenika na Gornji Potpec to jest na Micice njega su prvo i zapalili

onda je narod iz Gornjeg Potpeca se povlacio prema D.Potpecu i tako u Smolucu svi zajedno,necu da spominjem Jasenicu i Dragunju oni su se odma predali i znaju kako su prosli.
mi u smolucoj i nismo imali neko naoruzanje,sto mnogi misli da jesmo ali nismo
jer srbi tu nisu mogli opstat nikako za to su se odlucili za smolucu
ako te nesto konkretno zanoma pitaj ja cu ti rec
ovo je oprana verzija, prava propagandna.. LM, ono sto me najvise nervira kod ovih "zivih svjedoka koji su to ocima svojim vidjeli i sve znaju" je sto sve uopsteno govore i namah ti bude sumnjivo..

napad na gornji potpec (micice), a poslije d.potpec i gele poceo je kasno navecer 18.6.1992. tako da se ovaj napad apsolutno ne moze povezati s tuzlanskom kolonom, jer se tuzlanska kolona desila vise nego mjesec dana ranije (15.5.1992.)..

napad je poceo nakon sto su sa krova zeljeznicke stanice u tinji snajperskim hicima pogodjeni i ubijeni vozaci hitne pomoci koji su prevozili ranjenike iz brckog i gradacca u UKC tuzla.. tom prilikom ubijeni su vozaci srebrenickog doma zdravlja nail bijelic, jasmin sofic i bego kesetovic. tadasnja TO srebrenik to vece (dok se izvijecalo sta i kako uraditi) je odgovorila na napad. najprije je sa polozaja u tinji bestrzajnim topom unisten snajperski polozaj u krovu zeljeznicke stanice. a onda je kreno napad svim raspolozivim sredstvima od najgornje tacke, a to su bili micici..

jasenicani su nazalost protjerani 1995. godine. njih su istjerali protjerani podrinjci. ne opravdavam nikako taj postupak, ali u to vrijeme nije postajala snaga koja bi ih sprijecila u tome.. nazalost.

u smolucoj se barem sto se srebrenicke vojske tice, ucilo ratovati.. tamo niko nije moro poginuti, jer je to bilo jedino ratiste gdje smo bili u boljem polozaju..
User avatar
karanana
Posts: 47489
Joined: 26/02/2004 00:00

#67 Re: Smoluca 1992

Post by karanana »

ma dzaba sve.

sad ce doci nepoznat (db) i reci ce, na primjer, da je na hitnu pucano nakon sto su se u njoj prevozile muslimanske snage TO-a.

ovo samo navodim kao primjer, ocigledno ovdje postoje 2,3,4 i vise istina za sve stvari koje su se desavale i mislim da ne vrijedi ulaziti u diskusije i polemike jer niko nece prihvatiti tudju "istinu". i to je najveci problem ove zemlje.
problem je sto u ratu nije bilo pobjednika pa tako on nekako i dalje visi u zraku i nedovrsen je, a svaki rat zavrsi sa pobjednikom koji pise manje-vise jednu istinu.
nepoznat(dp)
Posts: 14
Joined: 02/12/2008 16:11

#68 Re: Smoluca 1992

Post by nepoznat(dp) »

to sto su stradali vozaci hitne pomoci,u ratu se desava
zarobiliste naseg doktora u smolucoj (koji je bio na liniji) pa ste ga vratili u zamjenu bez ruke
ako ste tako bili fer sto niste pustili narod da izadje na majevicu
prije pocetka sukoba sva djeca stariji narod bio je evakuisan u podrinje samo su sposobni muskatci ostali u selu potpec
dok vasi glavni nisu ubijedili neke nase ljude da vrate sav narod nazad,cim su svi vraceni dat je ultimatum
i odna navecer je poceo napad,sto neki pisu da je bilo arkanovaca seseljovaca i neke pomoci iz srbije
to je cista glupost
prva dva mjeseca okruzenja ni sakim nismo imali kontakt nit je ko znao da smo u okruzenju
da smo bili tolko naoruzani imali bi bar radio stanicu
nakon dva mjeseca uspostavio se kontakt sa majevicom preko neke stare radio veze tako se saznalo za nas
User avatar
janje_
Posts: 2260
Joined: 05/04/2007 14:05

#69 Re: Smoluca 1992

Post by janje_ »

nepoznat(dp) wrote:to sto su stradali vozaci hitne pomoci,u ratu se desava
zarobiliste naseg doktora u smolucoj (koji je bio na liniji) pa ste ga vratili u zamjenu bez ruke
ako ste tako bili fer sto niste pustili narod da izadje na majevicu
prije pocetka sukoba sva djeca stariji narod bio je evakuisan u podrinje samo su sposobni muskatci ostali u selu potpec
dok vasi glavni nisu ubijedili neke nase ljude da vrate sav narod nazad,cim su svi vraceni dat je ultimatum
i odna navecer je poceo napad,sto neki pisu da je bilo arkanovaca seseljovaca i neke pomoci iz srbije
to je cista glupost
prva dva mjeseca okruzenja ni sakim nismo imali kontakt nit je ko znao da smo u okruzenju
da smo bili tolko naoruzani imali bi bar radio stanicu
nakon dva mjeseca uspostavio se kontakt sa majevicom preko neke stare radio veze tako se saznalo za nas
to sto su stradali vozaci hitne pomoci, u ratu se desava, a ostalo je napad razularenih balijandera na nemocne srpske civile..

idi jadan..
nocna_ptica24
Posts: 217
Joined: 07/02/2007 01:53

#70 Re: Smoluca 1992

Post by nocna_ptica24 »

ne znam na koji nacin bi se molgo dokazati i koji bi dokazi sve potrebni bili da se dokaze i pronedje neka univerzalna istina!!! da se kaze ili materijalnim dokazima prikaze kako je sve to izgledalo da se sve strane sloze i kazu da to je bilo tako tacno tako ..mozda nije bit u dokazima nego u glavama tih strana koje ce uvijem misliti da je bilo neminovno popaliti dobosnicu i ubiti one civile i baciti kravu u bunar radi samoodbrane!!!!
LongDong
Posts: 790
Joined: 22/04/2008 23:08

#71 Re: Smoluca 1992

Post by LongDong »

nepoznat(dp) wrote:evo da ti malo pojasnim (nocna ptica)
prvo je muslimanska vojska u Tinji upadala u kuce srba pljackala,iznudjivala pare tukla maltretirala itd...
ljudi koji su radili u Tuzli Srebreniku isto su imali problema neko vako neko nako
onda je u maju napadnuta vojska u Tuzli,ako neko misli da je oruzje bilo za Potpec Tinju Smolucu zasto
je vojska izlazila prema ugljeviku ova sela su na drugoj strani,radi tog napada na vojsku u Tuzli
srbi iz Potpeca Tinje Smoluce se nisu htjeli predat
onda je dat ultimatum da se Potpec Tinja Smoluca predaju,narod je odlucio da se ne preda
posle ultimatuma kreno je napad od Srebrenika na Gornji Potpec to jest na Micice njega su prvo i zapalili
onda je narod iz Gornjeg Potpeca se povlacio prema D.Potpecu i tako u Smolucu svi zajedno,necu da spominjem Jasenicu i Dragunju oni su se odma predali i znaju kako su prosli.
mi u smolucoj i nismo imali neko naoruzanje,sto mnogi misli da jesmo ali nismo
jer srbi tu nisu mogli opstat nikako za to su se odlucili za smolucu
ako te nesto konkretno zanoma pitaj ja cu ti rec
Nećeš da spominješ ova mjesta jer znaš vrlo dobro kako su prošli ti ljudi. Predali oružje što su imali i niko, ali ponavljam niko zbog toga nije imao problema. Ti ljudi su ostali u svojim kućama i bezbjedno su proveli cijeli rat i danas su tamo.
nepoznat(dp)
Posts: 14
Joined: 02/12/2008 16:11

#72 Re: Smoluca 1992

Post by nepoznat(dp) »

mozda ih niko nije diro ali oni znaju
tamo zivi par ljudi a svi ostali su izasli 1994/1995
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73 Re: Smoluca 1992

Post by Maraschino »

nepoznat(dp) wrote:mozda ih niko nije diro ali oni znaju
tamo zivi par ljudi a svi ostali su izasli 1994/1995
i iz tuzle su izlazili '94-'95 god

i dan danas se pitam, zasto :?

neimastina jeste bila ali za svakoga...bice da je to politika iseljavanja
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#74 Re: Smoluca 1992

Post by seln »

Maraschino wrote:
nepoznat(dp) wrote:mozda ih niko nije diro ali oni znaju
tamo zivi par ljudi a svi ostali su izasli 1994/1995
i iz tuzle su izlazili '94-'95 god

i dan danas se pitam, zasto :?

neimastina jeste bila ali za svakoga...bice da je to politika iseljavanja
Jebiga, na Tuzlu pucaju, na onu drugu stranu (gdje su mogli otici) ne pucaju....vrlo jednostavno.
Ne krivim te ljude, ali mi je zao.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#75 Re: Smoluca 1992

Post by seln »

nepoznat(dp) wrote:mozda ih niko nije diro ali oni znaju
Sta znaju? I pokusaj sastaviti recenicu knjizevnim jezikom, slabo razumijem ovaj ruralni dijalekt.
Post Reply