fala bogu da na ovome forumu ima razumnih i znanih ljudi.
fala bogu.
ljudi cevapi su od mene.
Moderators: _BataZiv_0809, anex
Ako Bog da! U "Petici"The_Flyer2002 wrote:moze plin i u dizela.![]()
fala bogu da na ovome forumu ima razumnih i znanih ljudi.
fala bogu.
ljudi cevapi su od mene.![]()
kad vas vidim
![]()
![]()
(ako ikad)
Ovaj biserSalko Agić - dipl.ing. wrote:snaga motora pada zato sto plin brze sagorjeva od benzina!
hmm.putnik wrote: Dizel motori ne mogu razviti veliki broj obrtaja (što je direktni čimbenik u izračunu snage) baš iz razloga što dizel tromo izgara i na velikim obrtajima ne stiže izgoriti. Da brže izgara i dizel motori bi se brže vrtili, tj imali veću snagu.
Paaaaa ..... ziv bio pa vidio ..... moguce je, svasta je moguce .... nije nemoguce ni u FAP-a ugraditi Fićin motor .... samo kako to u praksi izgleda to je nesto drugo .... evo, ko recimo u Mercedesa 123 200D ugradi plin i provoza se ja cu ga poljubiti u sred prknawanderer wrote:I jedno i drugo je sasvim moguce.haris303 wrote:A kako mislite premostiti to što plin ne možete ugraditi u auto koje je dizelaš (samo dakle može na beMzinca) kao i činjenicu da plin ne možete ugraditi na benzinca koji ima ispod 1600 kubika![]()
imas pravo - 17 ili vise godina je jedino za otpadharis303 wrote:Haj zivi bili uzmite u obzir mnoga ogranicenja ....... za pocetak krenite od cinjenice da je prosjek starosti automobila na BiH cestama jedno 17 godina .....
saim_adka wrote:Hmmm....
Mislim da je Whiskey rjesenje za sve probleme!!!
To mozemo podnjeti svi, pa cak i auto...Samo nakon sipanja u sebe shvatas da nema smisla sipati u auto, bilo sta od ranije navedenog, pa cak i da je benzin 0.1KM po litri...
Gorivo buducnosti je Hidrogen, al za sada bez razbijanja O-a je bolje kada se zelis otrijezniti ispod hladnog tusa...
U svakom slucaju preporucavam vam par web stranica gdje se dobro moze natociti:
http://www.jackdaniels.com
http://www.scotchwhisky.com
http://www.bushmills.com
http://www.classicwhiskey.com
http://www.jimbeam.com
http://www.chivas.com
I jos mnogi drugi koje mi je mrsko nabrajati....
.... i još ako se uzme da je i to takođe investicija .... niko nam đaba neće to ugraditi u auto ..... ma kako god mislim da će se to teško realizovati .... vidim taksisti po gradu masovno o tome pricaju, kalkulisu, ovo, ono .... ali kamara ih sumnjicavo vrti glavom ...... ipak je pitanje kako "vene" nekog "metuzalema" podnose da na transfuziji dobiju krv "osamnaestogodišnjaka"orbit wrote:imas pravo - 17 ili vise godina je jedino za otpadharis303 wrote:Haj zivi bili uzmite u obzir mnoga ogranicenja ....... za pocetak krenite od cinjenice da je prosjek starosti automobila na BiH cestama jedno 17 godina .....![]()
tu nema smisla razmisljati o ugradnji plina definitivno...
Registrovao sam se samo da bi postavio jedno pitanje!putnik wrote:Ovaj biserSalko Agić - dipl.ing. wrote:snaga motora pada zato sto plin brze sagorjeva od benzina!mi nekako promaknu, ali moram ga kometirati i pitati inđilira:
Indicirani moment, a samim tim i snaga je DIREKTNO ovisan o indiciranom pritisku, jel' tako!? Tako je!
Detonantno izgaranje je MNOGO BRŽE izgaranje nego normalno izgaranje! Jel' tako? Tako je!
Indicirani pritisak kod detonantnog izgaranja je DRASTIČNO veći nego kod normalnog izgaranja! Jel' tako? Tako je!
E sad pitanje - kako iz svega gore navedenog zaključiti da brže izgaranje dovodi do pada snage?
Dizel motori ne mogu razviti veliki broj obrtaja (što je direktni čimbenik u izračunu snage) baš iz razloga što dizel tromo izgara i na velikim obrtajima ne stiže izgoriti. Da brže izgara i dizel motori bi se brže vrtili, tj imali veću snagu.
E moj inđilir. Rekoh ti ja lale zaljevaj.
A3 wrote:U VW knjigama stoji sledeće: PAŽNJA - UGRADJUVANJE PLINSKE INSTALACIJE IMA STETNO DEJSTVO NA MOTOR AUTA!
Zbog čega VW svojim kupcima skreće pažnju na štetno dejstvo plinske instalacije?
Ne pali slabije, nego je tromost početka sagorijevanja približno konstantna veličina i za 1000 i za 4000 obrtaja, i ne ovisi od broja obrtaja.The_Flyer2002 wrote: kazes dizel gorivo se koristi kao upaljac kod plinskog uredjaja na dizel motorima. ako se dizel slabije pali i ako je upitno paljenje dizela na vecim obrtajima, da li je moguce da se dodaju neki derivati (mozda razblazi sa benzinom) pa da brze sagorijeva. ili da se poveca pritisak ubrizgavanja goriva tako da se usprica pod vecim pritiskom i tako postane bolja smjesa???
nagh ...
Nisam pod utiskom ni tvog odgovora ni tvog grohotnog smijanja!!!!!putnik wrote:A3 wrote:U VW knjigama stoji sledeće: PAŽNJA - UGRADJUVANJE PLINSKE INSTALACIJE IMA STETNO DEJSTVO NA MOTOR AUTA!
Zbog čega VW svojim kupcima skreće pažnju na štetno dejstvo plinske instalacije?Grohotom se smijem, ali fauveu.
To ćeš morati njih pitati jer izgleda da to samo u njihovim knjižicama piše. Možda ekonomsko-marketinški trik.
Demantira ih pola Italije na plinu, Renault, Ford, Mazda, Volvo, Fiat, Lancia, Nissan, Toyota da ne nabrajam dalje, koji po želji tvornički ugrađuju plin, tako da i to bude u sklopu garancije.
A dematiram ih i ja koji vozim Forda, evo već cca 450.000 km na plin, a ulje kod zamjene, k'o dukat žuto.![]()
Ovih 450.000 nisu reklama Fordu, mada je to dobar stroj, nego plinu. Da je išao na bengu davno bi već bio na remontu.
A ti hoćeš reći da si stariji.A3 wrote:LPG auta (fabrički plinski/gasni motor) prave najviše 150.000-200.000 km i tu je priča o gasnom/plinskom motoru zavrsena i onda pocinje BAJKA u koju vjeruju djeca do 7 godina starosti. RIBA POSTAJE SVE VECA!