Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#51 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by Halcyon »

nuki_cika wrote: 24/12/2023 09:16 Većina njih gore radi za njemački minimalac ili njemački prosjek
Pojma ti nemaš realno. :lol:
nuki_cika
Posts: 1084
Joined: 06/07/2010 16:19

#52 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by nuki_cika »

Halcyon wrote: 24/12/2023 09:19
nuki_cika wrote: 24/12/2023 09:16 Većina njih gore radi za njemački minimalac ili njemački prosjek
Pojma ti nemaš realno. :lol:
Nek ti imaš, :roll:
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#53 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by Halcyon »

nuki_cika wrote: 24/12/2023 09:19
Halcyon wrote: 24/12/2023 09:19
nuki_cika wrote: 24/12/2023 09:16 Većina njih gore radi za njemački minimalac ili njemački prosjek
Pojma ti nemaš realno. :lol:
Nek ti imaš, :roll:
Bez uvrede ali zaista pojma nemaš. Ti si tipični primjer Bošnje koji tako sve zna i u sve se razumije i zna za koliko "većina njih gore" radi i kojem tako godine prolaze u tim nekakvim spoznajama dok hiljade ljudi napušta tu bosansku ljepotu i rahatluk kojih "niđe na svijetu nema".

O tome kako je finansijska komponenta samo jedna (i bitna, svakako) stavka u odlasku vani da ne pričam.

Ali de, tješi se hajde. :D
nuki_cika
Posts: 1084
Joined: 06/07/2010 16:19

#54 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by nuki_cika »

Halcyon wrote: 24/12/2023 09:24
nuki_cika wrote: 24/12/2023 09:19
Halcyon wrote: 24/12/2023 09:19

Pojma ti nemaš realno. :lol:
Nek ti imaš, :roll:
Bez uvrede ali zaista pojma nemaš. Ti si tipični primjer Bošnje koji tako sve zna i u sve se razumije i zna za koliko "većina njih gore" radi i kojem tako godine prolaze u tim nekakvim spoznajama dok hiljade ljudi napušta tu bosansku ljepotu i rahatluk kojih "niđe na svijetu nema".

O tome kako je finansijska komponenta samo jedna (i bitna, svakako) stavka u odlasku vani da ne pričam.

Ali de, tješi se hajde. :D
Bio, živio, promijenio nekoliko poslova.
Ko god želi nek ide, proba i vidi da li je to za njega.
Gore si rob novcu, a za uzvrat ti njima dadneš vrijeme

Naši ljudi traže hljeba nad pogačom, neki napuštaju dobro plaćene poslove od nekoliko hiljada maraka plus i žena mu radi i ode gore da radi isti posao ali pored toga mora raditi neben Job da bi pokrio sve troškove tamo a i povukao je ženu i dijete.Znam i takve situacije

Na rahatkuk se ne misli na ispijanje kafe na Bašlaršiji već na kontekst slobode koju tamo nikad nećeš imati i osjetiti kao u matičnoj državi.

Uostalom, tema nije dijaspora već problem radne snage a tamo je 200 puta izraženiji.
DebelinJoe
Posts: 1765
Joined: 03/03/2021 20:06

#55 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by DebelinJoe »

Sto se tiče firme DDC MLS ta firma intenzivno prati zivot i navike svojih uposlenika izvan radnog vremena. Osobe koje stupe u ljubavnu vezu moraju to prijaviti HR -u. Trudne žene moraju reci da su trudne pred cijelom kancelarijom i to prije mora znati njihov šef nego muž. Ta pravila zaista postoje.

Meni su TL -ovi rekli da su njihovi ljudi na terenu i da se se raspituju o meni. Saznao sam da su neki nepoznati ljudi dolazili u komšiluk i u kafiće gdje izlazim i raspitivali se o meni.

Uprava firme i TL - ovi znali su koje sam aute vozio prije deset godina, na koje sam ja i zaboravio da sam ih imao. Otkud im ti podaci, zaista ne znam.

Firma je nevjerovatna.
User avatar
nepass1
Posts: 10192
Joined: 06/07/2017 07:35

#56 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by nepass1 »

DebelinJoe wrote: 24/12/2023 10:14 Sto se tiče firme DDC MLS ta firma intenzivno prati zivot i navike svojih uposlenika izvan radnog vremena. Osobe koje stupe u ljubavnu vezu moraju to prijaviti HR -u. Trudne žene moraju reci da su trudne pred cijelom kancelarijom i to prije mora znati njihov šef nego muž. Ta pravila zaista postoje.

Meni su TL -ovi rekli da su njihovi ljudi na terenu i da se se raspituju o meni. Saznao sam da su neki nepoznati ljudi dolazili u komšiluk i u kafiće gdje izlazim i raspitivali se o meni.

Uprava firme i TL - ovi znali su koje sam aute vozio prije deset godina, na koje sam ja i zaboravio da sam ih imao. Otkud im ti podaci, zaista ne znam.

Firma je nevjerovatna.
E ne mogu da vjerujem. Sekta a ne firma
ramizovstrasni388
Posts: 343
Joined: 18/10/2021 21:15

#57 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by ramizovstrasni388 »

Za taj DDC nisam čuo nijednu pozitivnu od ljudi koje znam a koji su radili tu, tako da je to sve vjerovatno istina
User avatar
Truba
Posts: 82849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#58 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by Truba »

Ljudi moji kakvo pracenje
Pa i to kosta
zrakomlat
Posts: 10252
Joined: 23/09/2012 17:22

#59 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by zrakomlat »

DebelinJoe wrote: 24/12/2023 10:14 Sto se tiče firme DDC MLS ta firma intenzivno prati zivot i navike svojih uposlenika izvan radnog vremena. Osobe koje stupe u ljubavnu vezu moraju to prijaviti HR -u. Trudne žene moraju reci da su trudne pred cijelom kancelarijom i to prije mora znati njihov šef nego muž. Ta pravila zaista postoje.

Meni su TL -ovi rekli da su njihovi ljudi na terenu i da se se raspituju o meni. Saznao sam da su neki nepoznati ljudi dolazili u komšiluk i u kafiće gdje izlazim i raspitivali se o meni.

Uprava firme i TL - ovi znali su koje sam aute vozio prije deset godina, na koje sam ja i zaboravio da sam ih imao. Otkud im ti podaci, zaista ne znam.

Firma je nevjerovatna.
Ne kontam kako uopšte nađu radnike. Ili su neke ogromne plate pa raja trpi. Čudno mi da ih neko do sad nije "dig'o u zrak" ili kakvom šefiću da se auto nije samozapalilo.
BiBi911
Posts: 3093
Joined: 09/12/2018 17:47

#60 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by BiBi911 »

DebelinJoe wrote: 24/12/2023 10:14 Sto se tiče firme DDC MLS ta firma intenzivno prati zivot i navike svojih uposlenika izvan radnog vremena. Osobe koje stupe u ljubavnu vezu moraju to prijaviti HR -u. Trudne žene moraju reci da su trudne pred cijelom kancelarijom i to prije mora znati njihov šef nego muž. Ta pravila zaista postoje.

Meni su TL -ovi rekli da su njihovi ljudi na terenu i da se se raspituju o meni. Saznao sam da su neki nepoznati ljudi dolazili u komšiluk i u kafiće gdje izlazim i raspitivali se o meni.

Uprava firme i TL - ovi znali su koje sam aute vozio prije deset godina, na koje sam ja i zaboravio da sam ih imao. Otkud im ti podaci, zaista ne znam.

Firma je nevjerovatna.


Jel to IT Firma ili ono klasika traze radnike za druge firme.

Ako se radi u IT sektoru I ima skakljivog materijala onda jbga
(radio u Bielefeld za jednu firmu koja je radila "pametne kuce" druže ti su mi brojali krvna zrnca jer ti klijenti plate haos za taj sistem, na servis dolazis u minut, alate ti se pregleda, nedaj bože da imas privatni Telefon dok si u toj kuci, kolege kao STazi al jbga jedna teta proda par Info I iz neke kuce nestane bruku para eh onda tek skontas sto toliko provjera i sl
DebelinJoe
Posts: 1765
Joined: 03/03/2021 20:06

#61 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by DebelinJoe »

Meni je također fenomen kako oni i dalje nađu nekoga ko će raditi za njih. To je ogromna firma, skoro 3000 ljudi za njih.

Moja rodica, inžinjer biohemije bila ostala bez posla i zaposli se kod njih, po principu da radi bilo šta dok se ne snađe...Već prvi dan počeli su problemi, naprije sitne uvrede i provokacije da bi već treći dan dobila prijetnju "Mala, mogla bi ti batina dobit'" i slično, tipa da bi mogla "dobiti po zubima" itd, itd.



Udata žena, majka, 30 godina, osoba od metar i šezdeset visine i 50 KG, ljubazna, pristojna i vrijedna osoba, i takvoj osbi dođe neko i prijeti batinama i da bi moglo svašta biti...I sad se rodica trese na pomen DDC -a i govori sebi što joj je to trebalo u životu.
zrakomlat
Posts: 10252
Joined: 23/09/2012 17:22

#62 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by zrakomlat »

Tu vjerovatno radi neka starosjedilacka ekipa koja pegla novozaposlene, na taj način novi stalno dolaze i odlaze a ovi ostaju i stiče se dojam da se bez njih može. Ne pada mi ništa drugo napamet. Osim da se i dalje čudim kako se ne nađe neko od novajlija da sveže šamar provokatoru. Ili ne zaposljavaju nikoga ko djeluje ters nego samo neke fine i kulturne.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6219
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#63 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by Lajavikrelac »

U takvim call centar firmama mahom rade iskompleksirane psihopate i likovi koji vole da vrijeđaju i ponižavaju slabije od sebe, najčešće iza leđa ili po društvenim mrežama. To su tipovi koji su mahom posjeduju neke socijalne ili psihološke "felere" jer su bili niko i ništa u školi, naselju i društvu. Čudaci i autsajderi. E sad, ako si prinuđen da radiš i provodiš većinu vremena sa takvim psihopatama, moraš im dati do znanja da sa tobom nema zajebancije. Takvi likovi se useru od straha kada naiđu na fizički kontakt i žestok odgovor, ja sam lično takvog jednog lika postrojio pred svima i odigao ga za vrat - nikada više ni riječ nisam čuo, a kamo li neki pokušaj izdrkavanja...Takvi se useru samo od grube fizičke sile ;-)

Da je onaj psihopata u BL bio na vrijeme otkriven i propisno isprepadan, nesretni Arijel Bogdanović bi vjerovatno bio živ :sad:
User avatar
kabal1337
Posts: 8566
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#64 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by kabal1337 »

zrakomlat wrote: 24/12/2023 16:44 Tu vjerovatno radi neka starosjedilacka ekipa koja pegla novozaposlene, na taj način novi stalno dolaze i odlaze a ovi ostaju i stiče se dojam da se bez njih može. Ne pada mi ništa drugo napamet. Osim da se i dalje čudim kako se ne nađe neko od novajlija da sveže šamar provokatoru. Ili ne zaposljavaju nikoga ko djeluje ters nego samo neke fine i kulturne.

To su oni supci sto je boje da ce im neko uzeti mjesto jer je neko bolji od njih.
Skontali kako i da mogu guzovace, da im odgovara pa krene mobing.
DebelinJoe
Posts: 1765
Joined: 03/03/2021 20:06

#65 Re: Firme koje stalno ponavljaju oglase za radnike

Post by DebelinJoe »

https://avaz.ba/vijesti/882694/americka ... u-sarajevu

Ove zaobići u najširem luku. Što dalje od njih, to bolje za vas.

Grozna firma, u najkraćem.
Post Reply