Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14844
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#51 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by DaysleepeR »

Očigledan dokaz štetnosti vjerski nametnute seksualne apstinencije i seksualno-emocionalne nezrelosti.

Jedno drugom prvi, odmah 5 djece, kod prvog iskušenja, apsolutno neiskusno ponašanje kako se postaviti i oduprijeti.

Naravno da dolazi do ovih stvari. Inače, ja sam apsolutno šokiran da ljudi ovako primitivnih shvatanja žive u ovom gradu.

Ovo je srednji vijek od stavova i razmišljanja.
mali_balon
Posts: 11543
Joined: 12/09/2012 09:57

#52 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by mali_balon »

Chloe wrote: 21/11/2023 09:15 Ček. On je neki "iscjelitelj", Šta li?
Drugog tipa supruga ostavila zbog njega, i ovaj ga krivi da je on to nekim "svojim moćima" uzrokovao. :-)
Opet taj "iscjelitelj" svoju suprugu drži zatoçenu iz nekih razloga i najavljuje ubistvo, javno pišući na društvenim mrežama... :shock: :? Sve skupa užasno.... :facepalm:
Odo sve k vragu.
Navodno psiholog....zena ova sto ju je zatvorio i sto ce je silovati fakat jeste psiholog zavrsena skola i sve sto treba za idiota se ne zna...
Ali tako je kod ovih vjerika pod uticajem saudije.....i ostalih kozojeba....svi su neki ucenjaci isjelktelji Kur'anom itd....kolektivno zatupljeni
mali_balon
Posts: 11543
Joined: 12/09/2012 09:57

#53 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by mali_balon »

DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:19 Očigledan dokaz štetnosti vjerski nametnute seksualne apstinencije i seksualno-emocionalne nezrelosti.

Jedno drugom prvi, odmah 5 djece, kod prvog iskušenja, apsolutno neiskusno ponašanje kako se postaviti i oduprijeti.

Naravno da dolazi do ovih stvari. Inače, ja sam apsolutno šokiran da ljudi ovako primitivnih shvatanja žive u ovom gradu.

Ovo je srednji vijek od stavova i razmišljanja.
Da, i takvi imaju sada djecu koja zatupljuju nasu djecu nekim glupostima...borba rovoska....nije nimalo bezazleno to objasniti djetetu od 8 do 12 godina starosti...pogotovu npr ako je samo u tom takvom drustvu, jer znamo kako djeca hoce da imaju prijatelje itd itd...
iClass
Posts: 452
Joined: 18/06/2023 06:33

#54 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by iClass »

DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:19 Očigledan dokaz štetnosti vjerski nametnute seksualne apstinencije i seksualno-emocionalne nezrelosti.

Jedno drugom prvi, odmah 5 djece, kod prvog iskušenja, apsolutno neiskusno ponašanje kako se postaviti i oduprijeti.

Naravno da dolazi do ovih stvari. Inače, ja sam apsolutno šokiran da ljudi ovako primitivnih shvatanja žive u ovom gradu.

Ovo je srednji vijek od stavova i razmišljanja.
Prvi dio ti bezveze, znam desetine parove koji su išli vjerski sve i nemaju problema sa ovim stvarima. Pokušavaš nekog pojedinca koji očito treba liječenje da predstaviš kao pravilo. Vjera uopšte ne nameće seksualno apstinenciju, dokle god si u braku radi šta hoćeš, islam je bar po tom pitanju otvoren.

A preljube, prevare, ostavljanje porodica itd. se češće dešava kod ovih "zrelih" što su kao probali sve živo pa sad se smjestili u braku, tako izdrže neko vrijeme i pukne to "smještanje".
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45814
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by Chmoljo »

ja sam zahvalan Bogu na ovakvim likovima.

pored njih, ni za mene džennet ne izgleda tako daleko.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14844
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#56 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by DaysleepeR »

iClass wrote: 21/11/2023 09:26
DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:19 Očigledan dokaz štetnosti vjerski nametnute seksualne apstinencije i seksualno-emocionalne nezrelosti.

Jedno drugom prvi, odmah 5 djece, kod prvog iskušenja, apsolutno neiskusno ponašanje kako se postaviti i oduprijeti.

Naravno da dolazi do ovih stvari. Inače, ja sam apsolutno šokiran da ljudi ovako primitivnih shvatanja žive u ovom gradu.

Ovo je srednji vijek od stavova i razmišljanja.
Prvi dio ti bezveze, znam desetine parove koji su išli vjerski sve i nemaju problema sa ovim stvarima. Pokušavaš nekog pojedinca koji očito treba liječenje da predstaviš kao pravilo. Vjera uopšte ne nameće seksualno apstinenciju, dokle god si u braku radi šta hoćeš, islam je bar po tom pitanju otvoren.

A preljube, prevare, ostavljanje porodica itd. se češće dešava kod ovih "zrelih" što su kao probali sve živo pa sad se smjestili u braku, tako izdrže neko vrijeme i pukne to "smještanje".
Ja i mislim na apstinenciju prije braka i na činjenicu da ljudi u brakove ulaze totalno neiskusni, pomješan im je seksualni nagon i emocije pa ne znaju jesu li napaljeni ili su zaljubljeni.
Ne mislim na ovog psihologa već na ovu ženu i njenog muža.
Pojedinac koji je ušao u brak bez iskustva će naravno biti totalni levat kada su ove emocionalne manipulacije u pitanju.
I onda kurcšlus.

Pa gro ovih vjernica je apsolutno zaljubljeno u ove youtube šehjove, zato su im i predavanja puna i imaju tonu pregleda na youtube.
Lafo slušaju se upute.

Niko nije imun na nagone.
User avatar
konektovan
Posts: 41356
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#57 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by konektovan »

Joj kad forumski psiholozi daju svoje misljenje.. :lol:
iClass
Posts: 452
Joined: 18/06/2023 06:33

#58 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by iClass »

DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:30 Ja i mislim na apstinenciju prije braka i na činjenicu da ljudi u brakove ulaze totalno neiskusni, pomješan im je seksualni nagon i emocije pa ne znaju jesu li napaljeni ili su zaljubljeni.
Ne mislim na ovog psihologa već na ovu ženu i njenog muža.
Pojedinac koji je ušao u brak bez iskustva će naravno biti totalni levat kada su ove emocionalne manipulacije u pitanju.
I onda kurcšlus.

Pa gro ovih vjernica je apsolutno zaljubljeno u ove youtube šehjove, zato su im i predavanja puna i imaju tonu pregleda na youtube.
Lafo slušaju se upute.
To je do pojedinca i do njihove svjesti. Nema to veze sa apstinencijom i šta radiš prije braka. Ako si zrela osoba znaćeš gdje si i šta si u braku. U ovom slučaju lik je jednostavno izmanipulisao ženu i to je to, isto kao što svaka može biti izmanipulisana.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14844
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#59 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by DaysleepeR »

iClass wrote: 21/11/2023 09:36
DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:30 Ja i mislim na apstinenciju prije braka i na činjenicu da ljudi u brakove ulaze totalno neiskusni, pomješan im je seksualni nagon i emocije pa ne znaju jesu li napaljeni ili su zaljubljeni.
Ne mislim na ovog psihologa već na ovu ženu i njenog muža.
Pojedinac koji je ušao u brak bez iskustva će naravno biti totalni levat kada su ove emocionalne manipulacije u pitanju.
I onda kurcšlus.

Pa gro ovih vjernica je apsolutno zaljubljeno u ove youtube šehjove, zato su im i predavanja puna i imaju tonu pregleda na youtube.
Lafo slušaju se upute.
To je do pojedinca i do njihove svjesti. Nema to veze sa apstinencijom i šta radiš prije braka. Ako si zrela osoba znaćeš gdje si i šta si u braku. U ovom slučaju lik je jednostavno izmanipulisao ženu i to je to, isto kao što svaka može biti izmanipulisana.
Ali nisi zrela osoba ako ne prođeš neke stvari.
Nezrela si osoba ako si dijete, dijete, dijete, hop svadba, odjednom si sad seksualno zrela osoba preko noći, bez ikakvog iskustva šta je veza, šta je prevara, šta je manipulacija, šta je seksualni nagon i zavođenje, nemaš nikakvog iskustva sa tim.
Naravno da si lak plijen za predatore.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45814
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#60 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by Chmoljo »

DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:30
Ja i mislim na apstinenciju prije braka i na činjenicu da ljudi u brakove ulaze totalno neiskusni, pomješan im je seksualni nagon i emocije pa ne znaju jesu li napaljeni ili su zaljubljeni.
Ne mislim na ovog psihologa već na ovu ženu i njenog muža.
Pojedinac koji je ušao u brak bez iskustva će naravno biti totalni levat kada su ove emocionalne manipulacije u pitanju.
I onda kurcšlus.

Pa gro ovih vjernica je apsolutno zaljubljeno u ove youtube šehjove, zato su im i predavanja puna i imaju tonu pregleda na youtube.
Lafo slušaju se upute.

Niko nije imun na nagone.
s tim što postoji tolika nejebice mimo vjere da je dobila i poseban naziv: inceli.

preljub je ovdje sekundaran, da ne kažem bitan samo ovome liku kojem je ženu potkačio. veći problem je njegovo nadriliječenje i pogotovo ove prijetnje.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14844
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#61 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by DaysleepeR »

Chmoljo wrote: 21/11/2023 09:40
DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:30
Ja i mislim na apstinenciju prije braka i na činjenicu da ljudi u brakove ulaze totalno neiskusni, pomješan im je seksualni nagon i emocije pa ne znaju jesu li napaljeni ili su zaljubljeni.
Ne mislim na ovog psihologa već na ovu ženu i njenog muža.
Pojedinac koji je ušao u brak bez iskustva će naravno biti totalni levat kada su ove emocionalne manipulacije u pitanju.
I onda kurcšlus.

Pa gro ovih vjernica je apsolutno zaljubljeno u ove youtube šehjove, zato su im i predavanja puna i imaju tonu pregleda na youtube.
Lafo slušaju se upute.

Niko nije imun na nagone.
s tim što postoji tolika nejebice mimo vjere da je dobila i poseban naziv: inceli.
E čuj mimo vjere? Inceli mimo vjere?
mali_balon
Posts: 11543
Joined: 12/09/2012 09:57

#62 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by mali_balon »

iClass wrote: 21/11/2023 09:36
DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:30 Ja i mislim na apstinenciju prije braka i na činjenicu da ljudi u brakove ulaze totalno neiskusni, pomješan im je seksualni nagon i emocije pa ne znaju jesu li napaljeni ili su zaljubljeni.
Ne mislim na ovog psihologa već na ovu ženu i njenog muža.
Pojedinac koji je ušao u brak bez iskustva će naravno biti totalni levat kada su ove emocionalne manipulacije u pitanju.
I onda kurcšlus.

Pa gro ovih vjernica je apsolutno zaljubljeno u ove youtube šehjove, zato su im i predavanja puna i imaju tonu pregleda na youtube.
Lafo slušaju se upute.
To je do pojedinca i do njihove svjesti. Nema to veze sa apstinencijom i šta radiš prije braka. Ako si zrela osoba znaćeš gdje si i šta si u braku. U ovom slučaju lik je jednostavno izmanipulisao ženu i to je to, isto kao što svaka može biti izmanipulisana.
Sad zreo pojedinac sad moze bit izmanipulisan...odluci se.....osim ako zena nije pojedinac tj osoba....nego je "zena" pa moze biti izmanipulisana
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45814
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#63 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by Chmoljo »

DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:41
Chmoljo wrote: 21/11/2023 09:40
DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:30
Ja i mislim na apstinenciju prije braka i na činjenicu da ljudi u brakove ulaze totalno neiskusni, pomješan im je seksualni nagon i emocije pa ne znaju jesu li napaljeni ili su zaljubljeni.
Ne mislim na ovog psihologa već na ovu ženu i njenog muža.
Pojedinac koji je ušao u brak bez iskustva će naravno biti totalni levat kada su ove emocionalne manipulacije u pitanju.
I onda kurcšlus.

Pa gro ovih vjernica je apsolutno zaljubljeno u ove youtube šehjove, zato su im i predavanja puna i imaju tonu pregleda na youtube.
Lafo slušaju se upute.

Niko nije imun na nagone.
s tim što postoji tolika nejebice mimo vjere da je dobila i poseban naziv: inceli.
E čuj mimo vjere? Inceli mimo vjere?
nego šta su?

nije ta subkultura nastala na istoku, nego na zapadu i ne preklapa se sa vjerskim dogmama niti generalno veže i za kakvu vjeru.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14844
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#64 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by DaysleepeR »

Chmoljo wrote: 21/11/2023 09:42
DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:41
Chmoljo wrote: 21/11/2023 09:40

s tim što postoji tolika nejebice mimo vjere da je dobila i poseban naziv: inceli.
E čuj mimo vjere? Inceli mimo vjere?
nego šta su?

nije ta subkultura nastala na istoku, nego na zapadu i ne preklapa se sa vjerskim dogmama niti generalno veže i za kakvu vjeru.
Ja kad kažem vjera, ne mislim samo na islam.
Inceli u mahom nastali jer su mladi muškarci u vrijeme puberteta umjesto da istražuju svoju seksualnost i onaj spol koji ih privlači u tome bili ometeni vjerskim propisima apstinencije i fulili su voz na koji nikako da stignu.
iClass
Posts: 452
Joined: 18/06/2023 06:33

#65 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by iClass »

Inceli su ljudi koji uopšte nisu povezani sa vjerskim propisima, suprotno čak. Inceli su ljudi koji su često odbijani od strane žena, te na osnovu tog odbijanja krive žene a ne sebe, odakle im se rodi mržnja prema ženama.
The term "incels" emerged from a Reddit group in which tens of thousands of users, most of them young men, commiserate about their lack of sexual activity—many of them placing the blame on women.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45814
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by Chmoljo »

DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:47
Chmoljo wrote: 21/11/2023 09:42
DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:41

E čuj mimo vjere? Inceli mimo vjere?
nego šta su?

nije ta subkultura nastala na istoku, nego na zapadu i ne preklapa se sa vjerskim dogmama niti generalno veže i za kakvu vjeru.
Ja kad kažem vjera, ne mislim samo na islam.
Inceli u mahom nastali jer su mladi muškarci u vrijeme puberteta umjesto da istražuju svoju seksualnost i onaj spol koji ih privlači u tome bili ometeni vjerskim propisima apstinencije i fulili su voz na koji nikako da stignu.
istok ovdje nije bio sinonim za islam, nego za konzervatizam.

druga stvar što inceli nisu ljudi koji dolaze iz isključivo religioznih porodica da uopšte takvo nešto možeš da tvrdiš. religija može biti uzrok kod nekih indvidualaca, ali svakako nije među bitnijim faktorima nastanka cijele ove subkulture.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14844
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#68 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by DaysleepeR »

Uopšte mi je nejasno što ste se na mene okomili.

Ovu je ženu zaveo predator jer je mlada i neiskusna, uskočila je kao curica u brak rodila 5 djece, u životu se očigledno nije susrela sa flertom, naravno da se desilo ovo što se desilo.

Hajmo sad o Tuli i okanite se mene, dobili ste materijal za čitanje, nemam ja živaca sa pet ljudi da se dopisujem.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 73553
Joined: 03/10/2011 20:11

#69 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by Chloe »

konektovan wrote: 21/11/2023 09:32 Joj kad forumski psiholozi daju svoje misljenje.. :lol:
Fakat... :-)
iClass
Posts: 452
Joined: 18/06/2023 06:33

#70 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by iClass »

mali_balon wrote: 21/11/2023 09:41
iClass wrote: 21/11/2023 09:36
DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:30 Ja i mislim na apstinenciju prije braka i na činjenicu da ljudi u brakove ulaze totalno neiskusni, pomješan im je seksualni nagon i emocije pa ne znaju jesu li napaljeni ili su zaljubljeni.
Ne mislim na ovog psihologa već na ovu ženu i njenog muža.
Pojedinac koji je ušao u brak bez iskustva će naravno biti totalni levat kada su ove emocionalne manipulacije u pitanju.
I onda kurcšlus.

Pa gro ovih vjernica je apsolutno zaljubljeno u ove youtube šehjove, zato su im i predavanja puna i imaju tonu pregleda na youtube.
Lafo slušaju se upute.
To je do pojedinca i do njihove svjesti. Nema to veze sa apstinencijom i šta radiš prije braka. Ako si zrela osoba znaćeš gdje si i šta si u braku. U ovom slučaju lik je jednostavno izmanipulisao ženu i to je to, isto kao što svaka može biti izmanipulisana.
Sad zreo pojedinac sad moze bit izmanipulisan...odluci se.....osim ako zena nije pojedinac tj osoba....nego je "zena" pa moze biti izmanipulisana
U ovom slučaju ova žena nije bila zrela. "isto kao što svaka može biti izmanipulisana" mislio sam svaka nezrela osoba bez obzira da li je se čuvala za brak. Samo sam odgovarao gore da ne postoji pravilo, ako si ušao u brak moraš biti svjestan šta to znači i da to nije povezano sa vjerom.

Kao što rekoh znam desetine brakova koji su vjerski pa nikad tih problema nisu imali. Zašto? Jer znaju šta rade. Isto tako i znam dosta brakova gdje su i muž i žena izmijenjali se partnera prije braka, pa onda kasnije i on nju varao i ona njega.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32524
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#71 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by Bobi »

Ramo hapsi ovo :lol: , mislim da čekaju da stane kiša :D.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8409
Joined: 25/05/2013 23:49

#72 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by apsidejzi »

Znaci, Damir klasicni balkanac. Zena ode psihologu. VJerniku jer i ona je vjernica, pa nekako lakse. Da se pozali na balkanca. Ona se malo zaljubi. Damir to sazna i izbaci je iz kuce (bez marame). Ona uplakana zovne psihologa, on je ozeni i pocne prijetiti svima kako je sada njegova, kao i 9 prethodnih koje je imao.

To je moj zakljucak na osnovu ove tri stranice i medjusobnih prepucavanja koje su imali. Nemam pojma jel to istina, ali taj zakljucak dolazi nakon dosadasnjeg procitanog. Spremaj kokice :D
Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45814
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#73 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by Chmoljo »

DaysleepeR wrote: 21/11/2023 09:57 Uopšte mi je nejasno što ste se na mene okomili.

Ovu je ženu zaveo predator jer je mlada i neiskusna, uskočila je kao curica u brak rodila 5 djece, u životu se očigledno nije susrela sa flertom, naravno da se desilo ovo što se desilo.

Hajmo sad o Tuli i okanite se mene, dobili ste materijal za čitanje, nemam ja živaca sa pet ljudi da se dopisujem.
nije se ba niko na tebe okomio, nego si počeo dijeliti dijagnoze lijevo i desno, koje su niđe veze.

ovo se dešava redovno, vjernicima, nevjernicima, ovim onim. ti samo našao za shodno da komentarišeš jer je ona pokrivena.

kao da je seksualno iskustvo mjera za mentalnu zrelost.
musliman_normala
Posts: 58
Joined: 29/04/2015 11:20

#74 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by musliman_normala »

mali_balon wrote: 21/11/2023 09:19
Chloe wrote: 21/11/2023 09:15 Ček. On je neki "iscjelitelj", Šta li?
Drugog tipa supruga ostavila zbog njega, i ovaj ga krivi da je on to nekim "svojim moćima" uzrokovao. :-)
Opet taj "iscjelitelj" svoju suprugu drži zatoçenu iz nekih razloga i najavljuje ubistvo, javno pišući na društvenim mrežama... :shock: :? Sve skupa užasno.... :facepalm:
Odo sve k vragu.
Navodno psiholog....zena ova sto ju je zatvorio i sto ce je silovati fakat jeste psiholog zavrsena skola i sve sto treba za idiota se ne zna...
Ali tako je kod ovih vjerika pod uticajem saudije.....i ostalih kozojeba....svi su neki ucenjaci isjelktelji Kur'anom itd....kolektivno zatupljeni
Nema ovaj veze sa Saudijom... ali nek ti pljuješ u dalj.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14844
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#75 Re: Edin Tule - pokvarenjak ili psiholog

Post by DaysleepeR »

Niko nije imun, i vjera nije nikakav branik ni sigurnost u životu kakvim se predstavlja. To je poenta.
Locked