Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post Reply
Lex77
Posts: 990
Joined: 09/02/2010 23:23

#51 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Lex77 »

Nikola Testa wrote: 26/12/2020 12:37 Zanimljiva je situacija da taj novi VP dolazi (možda) u trenutku kad HDZ ne može sam od sebe nista da uradi, u nemilosti je vremena(trenutno su na maksimumu političke podrške) i probosanskog faktora. I bas u tom trenutku izlazi se sa idejom o novom VP, koji ne može ni biti izabran bez volje Rusije, a koja se zalaže za ukidanje OHR, znaci taj VP da je i sam Bošnjak, moraće svoju politiku prilagoditi Rusima, jer odnosi u svijetu kad je Inzko izabran 2009 i danas u 2020 su nebo i zemlja.

Znaci Njemačka dovodi VP koji u najboljem slučaju za Bošnjake može raditi isto sto i Inzko zadnjih 9 godina, ništa. U najgorem slučaju svakako ne moram ni pisat, zna se. Uloga tog Njemaca može biti samo negativna, pa nije Inzko međunarodna zajednica, on je radio u onoj mjeri u kojoj je imao podršku, i sad kad se nazire ta nekakva podrška iz USA ovi smradovi smišljaju novu ideju. Ta ista Njemačka je već godinama najznačajnija evropska država, i sta su oni uradili u tom periodu za bosansku opciju, klepili nam 200 000 mladih ljudi, doveli nam migrante, i sace nas spasiti, stvarno šuplja priča.

U najbolje slučaju truli kompromis velikih sila, da se dovede lik koji ništa neće raditi ili u najgorem VP koji je došao da Bošnjake zadrži u duplom kavezu/obruču. Bosanska strana je uzela CIK, Mostar nije izgubila, ima većinu u predsjedništvu, postoji mogućnost da 2022 preuzme minimum 1/2 poluga moći u Bosni i Hercegovini. Tim potezima je probila prvi obruč, u tom trenutku aktivirao se drugi (Srbija i Hrvatska), zato sva ova priča oko VP.
To je to. Bosna je opet žrtvovana za nesto drugo.
Bojim se da je Komšiću i Džaferoviću prodana priča da ga nece Amerika potvrditi, a zapravo je sve dogovoreno, barem sa Trumpom.
Pa Merkelica je prije par mjeseci na HDZ- ovom skupu veselo đuskala na taktove Herceg- Bosno srce ponosno.... Treba se boriti protiv toga, samo kako?
Last edited by Lex77 on 26/12/2020 13:47, edited 2 times in total.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#52 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by 155_mm »

VP, PIC i ostali organi "medjunarodne uprave" su tu jer se od prvog dana znalo da se ni srbija ni hrvatska i njihovi igraci u BiH nece drzati onog sto su potpisali u dejtonu.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#53 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by 155_mm »

opet se stvara paranoja. sad uvlace i trampa u sve to. kao da ovdje niko ne zna kako je pompeo odjebao pelnkovica u dubrovniku. i nije htio ni da razgovara sa njim o BiH.

sreca pa je pelenkovic naucio iz one sramote kad je slagao da je sa makronom razgovarao o BiH pa francuzi demantovali. pa se ovaj put nije usudio lagati da je sa pompeom pricao o BiH.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25416
Joined: 08/09/2005 20:08

#54 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Haris.ba »

A sto ne moze Turcin biti visoki predstavnik?

Ako se Rusija pita (mora se potvrditi u VS UN) izbor, onda Erdogan to moze laganini odraditi. :D

Sto mora biti Njemac? Bio je Kristijan. Vakat za malo rotacije. Turska je u Vijecu za mir predstavnica vise od milijardu muslimana. Cega je Njemacka predstavica?
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#55 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by 155_mm »

kakvi su odnosi u svijetu trenutno ili ce incko biti dozivotni VP ili vise nece niko biti VP. danas je tesko usaglasiti sve one koji moraju pristati da se promijeni VP.
Dangubic
Posts: 808
Joined: 01/12/2019 15:11

#56 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Dangubic »

Nikola Testa wrote: 26/12/2020 12:37 Zanimljiva je situacija da taj novi VP dolazi (možda) u trenutku kad HDZ ne može sam od sebe nista da uradi, u nemilosti je vremena(trenutno su na maksimumu političke podrške) i probosanskog faktora. I bas u tom trenutku izlazi se sa idejom o novom VP, koji ne može ni biti izabran bez volje Rusije, a koja se zalaže za ukidanje OHR, znaci taj VP da je i sam Bošnjak, moraće svoju politiku prilagoditi Rusima, jer odnosi u svijetu kad je Inzko izabran 2009 i danas u 2020 su nebo i zemlja.

Znaci Njemačka dovodi VP koji u najboljem slučaju za Bošnjake može raditi isto sto i Inzko zadnjih 9 godina, ništa. U najgorem slučaju svakako ne moram ni pisat, zna se. Uloga tog Njemaca može biti samo negativna, pa nije Inzko međunarodna zajednica, on je radio u onoj mjeri u kojoj je imao podršku, i sad kad se nazire ta nekakva podrška iz USA ovi smradovi smišljaju novu ideju. Ta ista Njemačka je već godinama najznačajnija evropska država, i sta su oni uradili u tom periodu za bosansku opciju, klepili nam 200 000 mladih ljudi, doveli nam migrante, i sace nas spasiti, stvarno šuplja priča.

U najbolje slučaju truli kompromis velikih sila, da se dovede lik koji ništa neće raditi ili u najgorem VP koji je došao da Bošnjake zadrži u duplom kavezu/obruču. Bosanska strana je uzela CIK, Mostar nije izgubila, ima većinu u predsjedništvu, postoji mogućnost da 2022 preuzme minimum 1/2 poluga moći u Bosni i Hercegovini. Tim potezima je probila prvi obruč, u tom trenutku aktivirao se drugi (Srbija i Hrvatska), zato sva ova priča oko VP.
Smjena se dešava upravo zato što Izco ne koristi svoje ovlasti. Njemačka je prijatelj BiH i niko se ne predlaže bez dogovora Bajdena, fantastičana vremena za Bosnu dolaze. Ništa ne brini.
Dangubic
Posts: 808
Joined: 01/12/2019 15:11

#57 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Dangubic »

Haris.ba wrote: 26/12/2020 13:52 A sto ne moze Turcin biti visoki predstavnik?

Ako se Rusija pita (mora se potvrditi u VS UN) izbor, onda Erdogan to moze laganini odraditi. :D

Sto mora biti Njemac? Bio je Kristijan. Vakat za malo rotacije. Turska je u Vijecu za mir predstavnica vise od milijardu muslimana. Cega je Njemacka predstavica?
Šta će nam Turčin, Erdogan i Vucic su veliki prijatelji. Nemoj njih molim te.Bakir ljubi guscu Turcima a oni pare u Srbiju ulažu a Bosni kita.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#58 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 13/02/2022 20:14, edited 1 time in total.
Cerruti77
Posts: 76
Joined: 08/12/2019 19:38

#59 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Cerruti77 »

Ja bih samo volio da neko od ovih pro Njemaca pojasni čim se ogleda to Njemačko prijateljstvo s Bosnom i Hercegovinom?!

U trenutku kada u Americi dolazi neko od koga očekivamo makar minimalnu podršku, kada poslje 10 godina spavanja dosadašnjeg VP isti pokazuje znake života, kada je pritisak i kritika na dotičnog od strane Srba i Hrvata dosegla usijanje, Njemci bih da ga mjenjaju.
De makar pohvatajte ove sitnice pa trezveno razmislite radi čega i za račun koga Njemci pokreću ovaj proces.
User avatar
NeDirajSirotinju
Posts: 302
Joined: 30/07/2018 05:11

#60 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by NeDirajSirotinju »

Cerruti77 wrote: 26/12/2020 15:01 Ja bih samo volio da neko od ovih pro Njemaca pojasni čim se ogleda to Njemačko prijateljstvo s Bosnom i Hercegovinom?!

U trenutku kada u Americi dolazi neko od koga očekivamo makar minimalnu podršku, kada poslje 10 godina spavanja dosadašnjeg VP isti pokazuje znake života, kada je pritisak i kritika na dotičnog od strane Srba i Hrvata dosegla usijanje, Njemci bih da ga mjenjaju.
De makar pohvatajte ove sitnice pa trezveno razmislite radi čega i za račun koga Njemci pokreću ovaj proces.
:thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 25416
Joined: 08/09/2005 20:08

#61 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Haris.ba »

Njemacka kao drzava nije prijatelj BiH. Bilo je politicara iz Njemacke veoma prijateljskih naklonjenih BiH, ali u regionu je Njemacka uvijek bila naklonjena interesima Hrvatske.

Najveci prijatelj BiH u Evropi je Velika Britanija. A u svijetu je Amerika. Naravno, svaka drzava ima neke svoje interese. Ali, Njemci sa Rusima nas mogu zetonirati. Sa Amerima i njihovom odnosu sa Rusima to vec ide malo teze.

A sto ne moze Rus biti visoki predstavnik? Moze. Prvo Turcin ce da bude jedno 15ak godina. Onda nek bude Rus.
zavrzlama
Posts: 10309
Joined: 15/01/2006 18:35

#62 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by zavrzlama »

Zapad trajno zeli nepodijeljenu BIH i to je najvaznije..ko ce biti VP je najmanje vazno,jer je instaliranjem PIC-a, njegova uloga je obesmisljena do bola...

Posao za BIH ce odraditi srbi jer samom spoznajom da sami nemogu podijeliti BIH i da nece dobiti aminovanje zapada,ce u konacnici rezultirat srpskim odustajanjem od dejtona,cime odustaju i od legalnosti rs-a cime se vracamo na RBIH...

BIH rs i Dejton nemogu zajedno neko mora nestat, ko nije tesko zakljucit.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#63 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by 155_mm »

mislim a imamo premalo informacija za zakljucak sta se desava jedino mozemo sa sigurnoscu reci da se nesto desava. i to je svakako za pozdraviti nakon 10 godina totalne stagnacije.
Benjo34
Posts: 2014
Joined: 21/01/2018 00:49

#64 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Benjo34 »

Trump da je htio išta mijenjati u Bosni ne bi to radio zadnjih 20 dana svog mandata. Džaba mnogi paranoišu. Trumpu ovi prostori zadnja 2 mjeseca nisu ni na kraj pameti. Činjenica da se dešava nakon Bidenove najave promjena u BiH, nakon podrške Njemačke da se koriste Bonske ovlasti. Ne znam čemu tolika paranoja
dzumandzic1
Posts: 415
Joined: 11/10/2020 11:11

#65 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by dzumandzic1 »

Cerruti77 wrote: 26/12/2020 15:01 Ja bih samo volio da neko od ovih pro Njemaca pojasni čim se ogleda to Njemačko prijateljstvo s Bosnom i Hercegovinom?!

U trenutku kada u Americi dolazi neko od koga očekivamo makar minimalnu podršku, kada poslje 10 godina spavanja dosadašnjeg VP isti pokazuje znake života, kada je pritisak i kritika na dotičnog od strane Srba i Hrvata dosegla usijanje, Njemci bih da ga mjenjaju.
De makar pohvatajte ove sitnice pa trezveno razmislite radi čega i za račun koga Njemci pokreću ovaj proces.
Bravo. Isto mislim i ja
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#66 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by 155_mm »

u vrijeme kada njemacka svoju vanjsku politiku pravda avdi avdicu kada se milorad sakriva ispod bolnickog kreveta i gura druge da govore u njegovo ime a on suti vec sedmicama kada se covicu izgubio svaki trag nema mjesta za paranoju.

a najveca paranoja je proglasiti njemacku za neprijetelja BiH i bosnjaka. mislim da treba biti veoma oprezan sa takvim izjavama. pogotovo ne sa "dokazima" propagandne masinerije covic-dodik.
Lex77
Posts: 990
Joined: 09/02/2010 23:23

#67 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Lex77 »

User avatar
sinuhe
Posts: 11560
Joined: 03/06/2011 11:33

#68 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by sinuhe »

Njemacka politika od pada berlinskog zida je da priblize Rusiju Evropi sto onda Putin zloupotrebljava a Avdo Avdic otkriva veliki plan. :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#69 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by 155_mm »

znaci ne daje nas njemacka rusima nego nas daje bajern. e ovo je vec ozbiljno.

ima li neko broj od onog salihhodzica sto je u bajernu. zovite ga ljudi da nas spasava odosmo u qrac.
:lol:
pinkman
Posts: 2964
Joined: 07/09/2013 18:57

#70 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by pinkman »

Haris.ba wrote: 26/12/2020 15:21 Njemacka kao drzava nije prijatelj BiH. Bilo je politicara iz Njemacke veoma prijateljskih naklonjenih BiH, ali u regionu je Njemacka uvijek bila naklonjena interesima Hrvatske.

Najveci prijatelj BiH u Evropi je Velika Britanija. A u svijetu je Amerika. Naravno, svaka drzava ima neke svoje interese. Ali, Njemci sa Rusima nas mogu zetonirati. Sa Amerima i njihovom odnosu sa Rusima to vec ide malo teze.

A sto ne moze Rus biti visoki predstavnik? Moze. Prvo Turcin ce da bude jedno 15ak godina. Onda nek bude Rus.
Mislim da jeste VB od ovih jacih sila, samo nesto nece da nam ukinu vize :D

Ja bih najvise volio da bude Amerikanac, Kanadjanin ili Britanac.
Lex77
Posts: 990
Joined: 09/02/2010 23:23

#71 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Lex77 »

Nekome je smiješno to što zastupnici Merkelicine stranke prisustvuju proslavama dana Republike Srpske? I što Merkel cupka i plješče na Herceg-Bosno srce ponosno?
Meni nije.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#72 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by 155_mm »

pa i tramp je plesao sa arapima sa onom sabljom pa im ga je ucero preko izraela.

koliko mi je poznato je taj "novi" VP pocasni gradjanjin gorazda, sarajeva i bosanske krupe. ako zbog toga ne dobijemo gradjansku BiH onda stvarno ne znam sta da mu damo.

ali ako neko ima potrebu da i dalje siri paniku i paranoju u ovom trenutku, nije problem.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#73 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by 155_mm »

ovi sto imaju potrebu da sire paranoju bi mogli reci sta predlazu sta nam je raditi. nije valjda da samo znaju siriti paranoju.
bhnapoleon1
Posts: 6529
Joined: 11/05/2014 23:47

#74 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by bhnapoleon1 »

155_mm wrote: 26/12/2020 20:15 ovi sto imaju potrebu da sire paranoju bi mogli reci sta predlazu sta nam je raditi. nije valjda da samo znaju siriti paranoju.
i to baš nekim čudom profili puno stari a sa par postova. Neko bi rekao ubačeni elementi
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#75 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Blizanac »

Priča o novom VP je veliko obeshrabrenje za velikosrpske političare.
Oni su se nadali da je Inzko zadnji VP kad ono prc milojko...
:D
Post Reply