Ratni zločin u Ledićima

Post Reply
User avatar
_Reds_
Posts: 9383
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#51 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by _Reds_ »

PM72 wrote:
_Reds_ wrote:Nisu ti ljudi pobijeni u selu Ledići, nego negdje na putu prema Kalinoviku, u nekoj šumi.

Dok su bili u selu niko te ljude nije dirao, iako su bili okreuženim bošnjačkim selima.

A HOS je bio na Igmanu u ljeto *92 sigurno. I bilo je par zločina prilikom oslobađanja Presjenice koje su sigurno oni počinili.

Ovo za Lediće i ove žrtve to su vjerovatno uradile pljačkaške horde, jer su ti ljudi sa sobom imali vjerovatno i novac i zlato.

I da su bili naoružani, bili su.

Ovo što sude Godinjaku, je po komandnoj odgovornosti, vjerovatno što nije proveo istragu, i uhapsio te.
A znaš da je smio ikome išta? Pa MUP je bio u to vrijeme smijurija, loklane horde su radile šta su htjele. U tom vrijeme ne području Igmana neka čehga bilo nije. Te horde su nisu libile ubiti ni Bošnjake.
Upravo ono o čemu ja pišem.

I da se osvrnem na ovo podvučeno.Sve i da su bili naoružani do zuba -nije razlog za ubistvo djeteta od 18 mjeseci ili đuturuma koji jedva gamižu...
Apsolutno. Međutim o to vrijeme je cvjetao i švefc oružjem, pa hordama je i oružje bilo dragocjeno.

Sa druge strane svirepi zločini su počinjeni nad Bošnjacima na podučju Kijeva, gdje se pisalo da su ljude na ražanj stavljali. Također prilikom prvog zauzimanja Trnova 92 dosta ljudi je odvedeno u Kalinovik i za većinu se ni da danas ne zna ništa, i za to nije niko odgovarao.

Naravno ni ovo ni na koji način ne oparavdava ovaj zločin.

Mađutim provlači se priča kako je selo planski napadnuto, a nikada nije bilo, kako je zločin planiran i naređen, a nije tačno. Čak se ovo došlo dotle da je to SDA organizovala zbog kuća u nekkakvom selu ispod Hojte. :run: :run:

Na internetu imate snimke kako je Armija BiH postupala sa zarobljenim vojnicima prilikom oslobađanja Trnova i Rogoja.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41325
Joined: 29/06/2011 23:39

#52 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by dječak sa šibicama »

Ne opravdavam zlocin, ali...
User avatar
karanana
Posts: 47460
Joined: 26/02/2004 00:00

#53 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by karanana »

da.

ne opravdavam zlocin, ali:

- neki u njihovom zbijegu su bili naoruzani
- kijevo je nesto ranije spaljeno
- kriminalci i sumnjive individue i muslimanske horde su vladale tim podrucjem
- nismo mi, hos je
- sda je
.
.
.
.


e sad hajde uzmi bilo koji njihov zlocin od kijeva, grbavice, prijedora do srebrenice...
da li bi i oni mogli koristiti apsolutno iste izgovore za njihove zlocine?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41325
Joined: 29/06/2011 23:39

#54 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by dječak sa šibicama »

I oni pokusavaju izolirati krivce kao "odmetnute grupe", nisam jednom cuo kako je eto Batko radio van sistema.

Mozes misliti, pljackao, privodio, ubijao, zakopavao, i niko mu nista nije smio kao Batko zajeban i van sistema.

Te nekakve Zute ose, te braca Lukic, sve nekakvi odmetnici van sistema, izolirani pojedinci i slicne suplje price.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23688
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#55 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Sanjarko »

@Karanana mogli bi da nema dokumenata, planova, da ne slave te ljude kao heroje itd. Mi ove i ovakve osudzujemo itd. A nije bilo planova itd., da se ovo masovno radi.

Zato sam i pitao ko, kako itd., posto znam da nije bilo bas kontrole pogotovo na pocetku rata, cak ni pred kraj rata nisu imali punu kontrolu nad mnogim jedinicama Armije.

Odosmo debelo u offtopic. Zato i nevolim ovakve i slicne teme jer su teske za raspravljanje.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#56 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

Jes', jes' baš ih osuđujemo, a par forumaša napisa ono debelo poznato, ALI ALI ALI.

Dijete od 10 godina i nana od 100 ne zaslužuje pravdu jer tobože mi smo propatili desetostruko više..

Cacu i dan danas ogroman dio raje slavi sve ostalo je šuplja priča kako nismo svi isti i to.
Da četnici su se bolje spremili za rat i imali su više prilika za ove odvratne zločine, a evo i kod nas se vidi kako se završavalo kad smo bili u prilici.

Ima druga tema iz Zvornika da covjek povrati kad procita i koliko se ne može mjeriti ovaj zločin s tim pa evo opet mi nije u glavi sekunde da pokušavam reci ALI.

Vi shvatate da ste te ubice nemocnih najvjerovatnije vidjeli u prolazu više puta za ovih 20 godina?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23688
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#57 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Sanjarko »

Ja bi ove pocinioce smrtnom kaznom, kaznio.
Ja bi im cak i posthumno sudio.
Mnogi su slicno napisali. @insomnia, @PM itd.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#58 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by TheMule »

karanana wrote:da.

ne opravdavam zlocin, ali:

- neki u njihovom zbijegu su bili naoruzani
- kijevo je nesto ranije spaljeno
- kriminalci i sumnjive individue i muslimanske horde su vladale tim podrucjem
- nismo mi, hos je
- sda je
.
.
.
.


e sad hajde uzmi bilo koji njihov zlocin od kijeva, grbavice, prijedora do srebrenice...
da li bi i oni mogli koristiti apsolutno iste izgovore za njihove zlocine?

je*em ti uciteljicu koja te propustila s dvicom. Covjek fino govori da nije bilo planski kao sto neke budale i padobranci navode, vec da je neko iskoristio priliku i napao kolonu
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#59 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Maraschino »

90minut wrote:
Cacu i dan danas ogroman dio raje slavi sve ostalo je šuplja priča kako nismo svi isti i to.
Da četnici su se bolje spremili za rat i imali su više prilika za ove odvratne zločine, a evo i kod nas se vidi kako se završavalo kad smo bili u prilici.
Ne generalizuj.
Ovo je izdvojen ekstreman slucaj a ne pravilo ''gdje smo bili jaci i mogli''.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#60 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

Hajde procitaj opet šta si napisao
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#61 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by tetejac »

Maraschino wrote:
90minut wrote:
Cacu i dan danas ogroman dio raje slavi sve ostalo je šuplja priča kako nismo svi isti i to.
Da četnici su se bolje spremili za rat i imali su više prilika za ove odvratne zločine, a evo i kod nas se vidi kako se završavalo kad smo bili u prilici.
Ne generalizuj.
Ovo je izdvojen ekstreman slucaj a ne pravilo ''gdje smo bili jaci i mogli''.
Nemoj biti šupak sa ovakvim komentarima.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23688
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Sanjarko »

Bjez ba. Znao sam da ce tema se zasr*t. Strasan zlocin, pociniocima sudit, kad se utvrdi da su krivi presudit, cak i posthumno.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#63 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Maraschino »

tetejac wrote:
Maraschino wrote:
90minut wrote:
Cacu i dan danas ogroman dio raje slavi sve ostalo je šuplja priča kako nismo svi isti i to.
Da četnici su se bolje spremili za rat i imali su više prilika za ove odvratne zločine, a evo i kod nas se vidi kako se završavalo kad smo bili u prilici.
Ne generalizuj.
Ovo je izdvojen ekstreman slucaj a ne pravilo ''gdje smo bili jaci i mogli''.
Nemoj biti šupak sa ovakvim komentarima.
To ostavi kuci a ovdje obrazlozi sto ti nije jasno i normalno pitaj.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#64 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by TheMule »

90minut wrote:Pokazao je on svoje pravo lice, u prvom postu je osuđivao i govorio kako treba ovo kako treba ono.

U kasnijim je prebacivao krivicu na HOS sad je to vec prešlo u mitomanijsku pricu da je krivica MUP-a mala ili pazi sad ovo NIKAKVA.

Identicna priča kao kod onih s druge strane kad ne žele da se suoče s realnoscu.
halo ne ide to tako, kad su devetoricu policajaca poslali na Cacu u sred grada, ovaj ih porobio i izmasakriro, nije ti to ko u filmovima. Ne ide to tako lahko po onim okolnostima i opstem haosu koji je vladao, bez solidne kontrole i lanca RiK. Salji saku jada u neko selo da provodi istragu na podrucju koji pokriva neki bataljon koji je na liniji vec 3,4 sedmice to je cista glupost. zato se i sudilo po komandnoj odgovorosti, jer drugacije nije moglo.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#65 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

TheMule wrote:
90minut wrote:Pokazao je on svoje pravo lice, u prvom postu je osuđivao i govorio kako treba ovo kako treba ono.

U kasnijim je prebacivao krivicu na HOS sad je to vec prešlo u mitomanijsku pricu da je krivica MUP-a mala ili pazi sad ovo NIKAKVA.

Identicna priča kao kod onih s druge strane kad ne žele da se suoče s realnoscu.
halo ne ide to tako, kad su devetoricu policajaca poslali na Cacu u sred grada, ovaj ih porobio i izmasakriro, nije ti to ko u filmovima. Ne ide to tako lahko po onim okolnostima i opstem haosu koji je vladao, bez solidne kontrole i lanca RiK. Salji saku jada u neko selo da provodi istragu na podrucju koji pokriva neki bataljon koji je na liniji vec 3,4 sedmice to je cista glupost. zato se i sudilo po komandnoj odgovorosti, jer drugacije nije moglo.
Znam da se drugacije ne može osim po komandnoj odgovornosti tako ce i biti na kraju.

Na Cacu su poslali golobrade momke koji su mislili da ce on samo krenuti s njima..

Bar mi je tako tako rekao amidža koji je ranjavan 3 puta.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#66 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by strucnjakdemagog »

Cuo sam za ovaj zlocin prije nekoliko godina. Ima ovde nesto detaljnije, ne znam koliko je istinito.

https://sr.m.wikipedia.org/sr-el/%D0%9C ... D0%B0_1992.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#67 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by aldinjo »

Vizionar 1985 wrote:Bjez ba. Znao sam da ce tema se zasr*t. Strasan zlocin, pociniocima sudit, kad se utvrdi da su krivi presudit, cak i posthumno.
Suditi posthumno? U kojoj državi na svijetu se sudi posthumno? :roll:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23688
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#68 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Sanjarko »

aldinjo wrote:
Vizionar 1985 wrote:Bjez ba. Znao sam da ce tema se zasr*t. Strasan zlocin, pociniocima sudit, kad se utvrdi da su krivi presudit, cak i posthumno.
Suditi posthumno? U kojoj državi na svijetu se sudi posthumno? :roll:
Ja bi donio zakon da se pitam da se zlocincima sudi posthumno. Imam i rad u vezi toga negdje, i opet se sjetio toga i zapisao sam u vezi ovoga nesto malo.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#69 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by tetejac »

Maraschino, šta ću ti obrazlagat sad ti samo mogu izbiflat nabrzaka jedno 15ak ovakvih ‘izdvojenih ekstremnih slučajeva’
Nemoj opravdavat ovo tim forama već osudi kao svatko normalan.
User avatar
thekupus
Posts: 6850
Joined: 25/06/2011 22:38

#70 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by thekupus »

Smiješno mi je da mene neki optužuju da lažem. Ja sam samo prenio priču jednog provjerenog patriote, intelektualca, ništa drugo.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#71 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

Nije uopšte pitanje da li lažeš toliko je šuplja priča da je za nista vise nego ismijavanja.
User avatar
_Reds_
Posts: 9383
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#72 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by _Reds_ »

thekupus wrote:Smiješno mi je da mene neki optužuju da lažem. Ja sam samo prenio priču jednog provjerenog patriote, intelektualca, ništa drugo.
Rekla mi tetka, pa od tetke komšinica, pa njena rodica.
User avatar
thekupus
Posts: 6850
Joined: 25/06/2011 22:38

#73 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by thekupus »

_Reds_ wrote:
thekupus wrote:Smiješno mi je da mene neki optužuju da lažem. Ja sam samo prenio priču jednog provjerenog patriote, intelektualca, ništa drugo.
Rekla mi tetka, pa od tetke komšinica, pa njena rodica.
Nije istina. Direktno od provjerenog i poštenog čovjeka, bez prepričavanja. Rekao je i ko ima vikendice od velikih bošnjaka gore, ali to neću iznositi. Pretpostavljam da već znate istinu vi što se pravite ludi. Nije nemoguće ni da je neko od vas učestvovao u tim zločinima, pa vas sad nervira što se o tome priča. Ko zna..
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#74 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

Kako si šupalj daj ime daj imena ne šupljiraj

Još u tekstu piše da se vratilo par ljudi u Lediće i to ovdje izmišljaš, hajde da znaš izmišljat nego ti je toliko šuplja priča kao da je izmislio djecak od 10 godina.
PM72
Posts: 17948
Joined: 30/04/2012 16:54

#75 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

Sarajmen je u pravu za ovo “zvanicno“ ali sto onda bombasticno svakog 15 aprila proslavljaju godisnjicu osnivanja Armije BiH?
U svakom slucaju naoruzane horde koje su bauljale po trnovskim selima nisu bile jedinice MUP-a nego su pripadale TOBiH i pod tim nazivom su radile sta su htjele...
Ne mogu a da se ne sjetim kombija na kojem je pisalo ”TEO BIH” :lol: koji je ”pripadao” naoružanim falangama u Švrakinom selu a kojeg su prije toga kaubojski oteli u sred dana...

A dajte ljudi kakvih imena ovom sto je ispred tuzilastva zaduzen za sakupljanje ”dokaza”...valja i njemu koru hljeba zaraditi.
Post Reply