Ubistvo Blaža Kraljevića

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15517
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#51 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by zateznistub »

sandromen wrote:Blaz Kraljevic je bio obicni Ustasa sa dna kace. Ostaje gorak okus jer mu je nas vrh Armije BiH dao cin GENERALA.
Ustasa general u vojsci Republike Bosne i Hercegovine. :roll:
Taj ustasa je uradio za bih vise od kamaru bošnja patriJota...
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#52 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by mudrac2 »

sandromen wrote:Blaz Kraljevic je bio obicni Ustasa sa dna kace. Ostaje gorak okus jer mu je nas vrh Armije BiH dao cin GENERALA.
Ustasa general u vojsci Republike Bosne i Hercegovine. :roll:
interesantan pristup.
User avatar
Truba
Posts: 82519
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#53 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Truba »

bio sam u kruševu gdje je ubijen prije nekoliko mjeseci
njegovom smrću je mogao nastati unutarhrvatski sukob jer su ljubušaci krenuli da biju kruševljane tako mi je rečeno
međutim dokle god je on bio živ nije postojala mogućnost "jedinstvene" komande i vojske hrvatskoga naroda

moja ocjena... lik izvan vremena i prostora (kao većina emigracije i tadašnjih usijanih glava) sam pao sam se ubio

ko ga je ubio... o tome niko nije želio pričati
svi sve znaju inače
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#54 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by emillio estevez »

sandromen wrote:Blaz Kraljevic je bio obicni Ustasa sa dna kace. Ostaje gorak okus jer mu je nas vrh Armije BiH dao cin GENERALA.
Ustasa general u vojsci Republike Bosne i Hercegovine. :roll:
Pokoj mu duse.

Da se njega slusalo rat bi do kraja 92.godine zavrsio Bosnjacko Hrvatskim, porazom.
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#55 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by mudrac2 »

Black swan wrote:bio sam u kruševu gdje je ubijen prije nekoliko mjeseci
njegovom smrću je mogao nastati unutarhrvatski sukob jer su ljubušaci krenuli da biju kruševljane tako mi je rečeno
međutim dokle god je on bio živ nije postojala mogućnost "jedinstvene" komande i vojske hrvatskoga naroda

moja ocjena... lik izvan vremena i prostora (kao većina emigracije i tadašnjih usijanih glava) sam pao sam se ubio

ko ga je ubio... o tome niko nije želio pričati
svi sve znaju inače
da li je postojala mogućnost da on bude na čelu te jedinstvene komande? koliku je tada imao podršku?
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#56 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by mudrac2 »

emillio estevez wrote:
sandromen wrote:Blaz Kraljevic je bio obicni Ustasa sa dna kace. Ostaje gorak okus jer mu je nas vrh Armije BiH dao cin GENERALA.
Ustasa general u vojsci Republike Bosne i Hercegovine. :roll:
Pokoj mu duse.

Da se njega slusalo rat bi do kraja 92.godine zavrsio Bosnjacko Hrvatskim, porazom.
interesantno. a kako bi se to dogodilo?
sandromen
Posts: 196
Joined: 12/07/2015 14:49

#57 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by sandromen »

mudrac2 wrote:
sandromen wrote:Blaz Kraljevic je bio obicni Ustasa sa dna kace. Ostaje gorak okus jer mu je nas vrh Armije BiH dao cin GENERALA.
Ustasa general u vojsci Republike Bosne i Hercegovine. :roll:
interesantan pristup.
Šta pristup? Gola istina!!!!
emillio estevez wrote:
Pokoj mu duse.

Da se njega slusalo rat bi do kraja 92.godine zavrsio Bosnjacko Hrvatskim, porazom.
Upravo tako. Podrška četnicima protiv Ustaške politike bi otvorila vrata toj cetnickoj velikoj srbiji
User avatar
Truba
Posts: 82519
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#58 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Truba »

ne znam hos je uvijek bio radikalniji dio vojske hrvatskog naroda...
mislim da je problem bio što nije slušao politički vrh hrvatskog naroda kakav god da je bio
i što se ložio na poražene formacije iz 1945
tomu nije bilo mjesta 1992.

da je ostao živ možda bi u bih bilo kao u siriji
malo radikalni protiv malo radikalnijih protiv ostala dva naroda minimum
User avatar
zateznistub
Posts: 15517
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#59 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by zateznistub »

emillio estevez wrote:
sandromen wrote:Blaz Kraljevic je bio obicni Ustasa sa dna kace. Ostaje gorak okus jer mu je nas vrh Armije BiH dao cin GENERALA.
Ustasa general u vojsci Republike Bosne i Hercegovine. :roll:
Pokoj mu duse.

Da se njega slusalo rat bi do kraja 92.godine zavrsio Bosnjacko Hrvatskim, porazom.
:lol: :-)
RepublikanskaGarda
Posts: 1595
Joined: 01/05/2015 21:17

#60 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by RepublikanskaGarda »

Blaž Kraljević se zalagao za simbiozu Hrvatske i BiH sa zajedničkim granicama na Drini, bošnjake je smatrao hrvatskim cvijećem i neotuđivim dijelom hrvatskog nacionalnog korpusa, čovjek je došao iz Australije, ustaški nastrojen, neznam šta Bošnjaci vide u njemu, osim što je bio kontra Bobana i HB-ne
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#61 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by volta dzontra »

Trebalo ga je uhititi i razoruzati zbog stvaranja privatne vojske, nediscipline i zlocina koje su Hosovci pocinili u dolini Neretve.
Zao mi je momaka iz njegove pratnje a njega mi je zao ko Juke Prazine. Nije u redu da onako skoncaju i jedan i drugi
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#62 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by emillio estevez »

mudrac2 wrote:
emillio estevez wrote:
sandromen wrote:Blaz Kraljevic je bio obicni Ustasa sa dna kace. Ostaje gorak okus jer mu je nas vrh Armije BiH dao cin GENERALA.
Ustasa general u vojsci Republike Bosne i Hercegovine. :roll:
Pokoj mu duse.

Da se njega slusalo rat bi do kraja 92.godine zavrsio Bosnjacko Hrvatskim, porazom.
interesantno. a kako bi se to dogodilo?
Posto MTS a nije bilo u dovoljnim kolicinama
Oruzje poslato u istocnu Bosnu preko Daidje je skoro sve predano cetnicima.
Tadasnje vojske u ratu protiv Srba da su krenula immalo ofenzivnije bi izginule.

Kupres preko 200 poginulih na strani TO Tomislavgrada.
Bijeljina pokolji nad nesrbima.
Sarajevo i meni nije jasno u bolnici lezimm ranjen , na TV gledam Sarajevo i nista mi nije jasno.
Ona brana Murat ili kako vec , drzii srpske snage na blef.

Ima. Jos toga.
das auto
Posts: 224
Joined: 23/07/2015 17:38

#63 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by das auto »

mudrac2 wrote:
sandromen wrote:Blaz Kraljevic je bio obicni Ustasa sa dna kace. Ostaje gorak okus jer mu je nas vrh Armije BiH dao cin GENERALA.
Ustasa general u vojsci Republike Bosne i Hercegovine. :roll:
interesantan pristup.
na srpski nacin
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#64 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Rampage »

RepublikanskaGarda wrote:Blaž Kraljević se zalagao za simbiozu Hrvatske i BiH sa zajedničkim granicama na Drini, bošnjake je smatrao hrvatskim cvijećem i neotuđivim dijelom hrvatskog nacionalnog korpusa, čovjek je došao iz Australije, ustaški nastrojen, neznam šta Bošnjaci vide u njemu, osim što je bio kontra Bobana i HB-ne
Nije li to dovoljno? Bio je protiv udruženog zločinačkog poduhvata, šta hoćeš više?
das auto
Posts: 224
Joined: 23/07/2015 17:38

#65 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by das auto »

emillio estevez wrote:
sandromen wrote:Blaz Kraljevic je bio obicni Ustasa sa dna kace. Ostaje gorak okus jer mu je nas vrh Armije BiH dao cin GENERALA.
Ustasa general u vojsci Republike Bosne i Hercegovine. :roll:
Pokoj mu duse.

Da se njega slusalo rat bi do kraja 92.godine zavrsio Bosnjacko Hrvatskim, porazom.
:lol: ko ti pise postove?
dodik ili covic?
ili karadzic ima tvoju lozinku?!
ili se mate bobanko javlja iz vjecnih lovista
e moj ti da se njega slusalo cetnici bi jos 92 bili u bukurestu a sada hrtvska sa njima granici na nekoliko stotina km. RS moze ugroziti Hrvatsku kada god hoce a ne ti bog da se osamostali vratili bi i knin i vukovar i uzeli bi ti i Zadar i Sibenik.
ja pameti majko moja
das auto
Posts: 224
Joined: 23/07/2015 17:38

#66 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by das auto »

RepublikanskaGarda wrote:Blaž Kraljević se zalagao za simbiozu Hrvatske i BiH sa zajedničkim granicama na Drini, bošnjake je smatrao hrvatskim cvijećem i neotuđivim dijelom hrvatskog nacionalnog korpusa, čovjek je došao iz Australije, ustaški nastrojen, neznam šta Bošnjaci vide u njemu, osim što je bio kontra Bobana i HB-ne
s obzirom da boban bio hr verzija karadjica u cemu je problem
das auto
Posts: 224
Joined: 23/07/2015 17:38

#67 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by das auto »

volta dzontra wrote:Trebalo ga je uhititi i razoruzati zbog stvaranja privatne vojske, nediscipline i zlocina koje su Hosovci pocinili u dolini Neretve.
Zao mi je momaka iz njegove pratnje a njega mi je zao ko Juke Prazine. Nije u redu da onako skoncaju i jedan i drugi
ne znam o kojim zlocinima pises?
HOS je imao odobrenje Sarajeva za stvaranje ,,privatne vojske,, a HVO nije.
Ili ti mislis da u BiH Zagreb odnosno Gojko Susak i Franjo T imaju pravo da odluce koja je vojska pozeljna u BiH a koja nije.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#68 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by volta dzontra »

das auto wrote:
emillio estevez wrote:
sandromen wrote:Blaz Kraljevic je bio obicni Ustasa sa dna kace. Ostaje gorak okus jer mu je nas vrh Armije BiH dao cin GENERALA.
Ustasa general u vojsci Republike Bosne i Hercegovine. :roll:
Pokoj mu duse.

Da se njega slusalo rat bi do kraja 92.godine zavrsio Bosnjacko Hrvatskim, porazom.
:lol: ko ti pise postove?
dodik ili covic?
ili karadzic ima tvoju lozinku?!
ili se mate bobanko javlja iz vjecnih lovista
e moj ti da se njega slusalo cetnici bi jos 92 bili u bukurestu a sada hrtvska sa njima granici na nekoliko stotina km. RS moze ugroziti Hrvatsku kada god hoce a ne ti bog da se osamostali vratili bi i knin i vukovar i uzeli bi ti i Zadar i Sibenik.
ja pameti majko moja
Kako ce clanicu NATO moze ugroziti RS kad je unisoni stav foruma da ce RS u slucaju osamostaljena pregaziti patriotske snage za najvise 15 dana...
nedosljedni ste skroz....dogovorite se jel RS zamalo drzava relevantne vojno-politicke snage ili je zbroj staraca s upaljenim traktorima
RepublikanskaGarda
Posts: 1595
Joined: 01/05/2015 21:17

#69 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by RepublikanskaGarda »

Rampage wrote:
RepublikanskaGarda wrote:Blaž Kraljević se zalagao za simbiozu Hrvatske i BiH sa zajedničkim granicama na Drini, bošnjake je smatrao hrvatskim cvijećem i neotuđivim dijelom hrvatskog nacionalnog korpusa, čovjek je došao iz Australije, ustaški nastrojen, neznam šta Bošnjaci vide u njemu, osim što je bio kontra Bobana i HB-ne
Nije li to dovoljno? Bio je protiv udruženog zločinačkog poduhvata, šta hoćeš više?
Čovjek, HOS-ovac, Ustaša zalagao se za Hrvatsku do Drine, šta sve čovjek neće pročitat, volite hercegovce nazivat ustaškom škutorijom a tu branite zapovjednika ustaških paravojnih formacija :-)
das auto
Posts: 224
Joined: 23/07/2015 17:38

#70 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by das auto »

Black swan wrote:bio sam u kruševu gdje je ubijen prije nekoliko mjeseci
njegovom smrću je mogao nastati unutarhrvatski sukob jer su ljubušaci krenuli da biju kruševljane tako mi je rečeno
međutim dokle god je on bio živ nije postojala mogućnost "jedinstvene" komande i vojske hrvatskoga naroda
moja ocjena... lik izvan vremena i prostora (kao većina emigracije i tadašnjih usijanih glava)
sam pao sam se ubio

ko ga je ubio... o tome niko nije želio pričati
svi sve znaju inače
ma namoj
Susask,Naletilic Tuta, Vice vukojevic, Milas i mnogi drugi emigranti i ustase par exelence su u prostoru, vremenu, stalozeni, racinalni, mudri, pametni, sposobni, dobri, divni...a Blaz je bio izvan vremena i imao usijanu glavu. Od austrlskog sunca mu se ,, usijala,, glava dok kanadski snijeg djeluje na suska kao kamilica sa limunom na prehladu.od hladnoce postao pametan ko Bismark pa odlucio da zrtvuje sve i svasta da bi njegov siroki brijeg bio u hrvataskoj.koliko je to bilo pametno vidi se danas. Siroki osta u Bosni a hrvati u njemackoj i u zagrebu.
Last edited by das auto on 05/08/2015 11:02, edited 1 time in total.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#71 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by volta dzontra »

das auto wrote:
volta dzontra wrote:Trebalo ga je uhititi i razoruzati zbog stvaranja privatne vojske, nediscipline i zlocina koje su Hosovci pocinili u dolini Neretve.
Zao mi je momaka iz njegove pratnje a njega mi je zao ko Juke Prazine. Nije u redu da onako skoncaju i jedan i drugi
ne znam o kojim zlocinima pises?
HOS je imao odobrenje Sarajeva za stvaranje ,,privatne vojske,, a HVO nije.
Ili ti mislis da u BiH Zagreb odnosno Gojko Susak i Franjo T imaju pravo da odluce koja je vojska pozeljna u BiH a koja nije.
Ne nego ce kilavi Alija s ostatkom mladomuslimanskog mindera odluciti koja ce vojska braniti dolinu Neretve i fakticki cijeli jug Hrvatske. Imao je Istocnu Bosnu da se junaci i vodi vojno kadroviranje

Bjeri bola
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#72 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Rampage »

RepublikanskaGarda wrote:
Rampage wrote:
RepublikanskaGarda wrote:Blaž Kraljević se zalagao za simbiozu Hrvatske i BiH sa zajedničkim granicama na Drini, bošnjake je smatrao hrvatskim cvijećem i neotuđivim dijelom hrvatskog nacionalnog korpusa, čovjek je došao iz Australije, ustaški nastrojen, neznam šta Bošnjaci vide u njemu, osim što je bio kontra Bobana i HB-ne
Nije li to dovoljno? Bio je protiv udruženog zločinačkog poduhvata, šta hoćeš više?
Čovjek, HOS-ovac, Ustaša zalagao se za Hrvatsku do Drine, šta sve čovjek neće pročitat, volite hercegovce nazivat ustaškom škutorijom a tu branite zapovjednika ustaških paravojnih formacija :-)
Pročitaj još jednom šta sam ja podvukao. Ne zovem nikoga ni "škutorima" ni "ustašama", ne branim nikoga, ne napadam nikoga, ne pripisuj mi nešto što ne radim.
User avatar
Truba
Posts: 82519
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#73 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Truba »

@das kar

nemoj da te nerviram i dalje :P

crnci su opskurni pokret unutar HVOa nešto kao mudžahedini u ARBIH i potenciranje njihove "bitnosti" može samo štetiti

emigracija je devedesetih bila relikt prošlosti kao dinosauri... hladni rat se završio njemačka je poražena komunizam je propao :D
nisu se snašli u tranziciji i kapitalizmu :D dobro je došao njihov keš i lobiranje gdje su mogli
sve ostalo osim običnih vojnika mislim da je bila šteta
User avatar
A1fa
Posts: 2149
Joined: 13/08/2009 21:55
Location: Usa
Contact:

#74 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by A1fa »

Da su Hrvati stali iza njega i da smo se ujedinili tada, sad bi i u nas se slavilo 20 godina od oslobođenja Bosne i Hercegovine...Dodik bi mogao eventualno iz Beograda cmizdriti o nelegalnoj ustaško -muđahedinskoj vojno redarstvenoj akciji...
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#75 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by emillio estevez »

das auto wrote:
emillio estevez wrote:
sandromen wrote:Blaz Kraljevic je bio obicni Ustasa sa dna kace. Ostaje gorak okus jer mu je nas vrh Armije BiH dao cin GENERALA.
Ustasa general u vojsci Republike Bosne i Hercegovine. :roll:
Pokoj mu duse.

Da se njega slusalo rat bi do kraja 92.godine zavrsio Bosnjacko Hrvatskim, porazom.
:lol: ko ti pise postove?
dodik ili covic?
ili karadzic ima tvoju lozinku?!
ili se mate bobanko javlja iz vjecnih lovista
e moj ti da se njega slusalo cetnici bi jos 92 bili u bukurestu a sada hrtvska sa njima granici na nekoliko stotina km. RS moze ugroziti Hrvatsku kada god hoce a ne ti bog da se osamostali vratili bi i knin i vukovar i uzeli bi ti i Zadar i Sibenik.
ja pameti majko moja

Tocno tako.
Ja sam sudionik Dommovinskog rata u bih 92 93 i u Hrvatskoj 93 94.
Dva puta ranjavan i ti ako mislis da pocetkom, srpske agresije na Biha MI nismo imali srece u pocetku onda me razuvjeri.

U travnju 92 To Tomislavgrada kao organizirana je imala od tezeg oruzja minobacace.
Tek pocetkom sukoba dolaze 2 haubice u Suicu i 3 tenka iz Hrvatske.1 prezivio bitku za Kupres.

Ako smo mi kao bili organizirani i spremni majko draga kako je tek bilo gdje nije bilo organizirano.

Sastav moje sastav je bio izmjesan sa HOS om koji je dosao iz Metkovica.
Domaci HOS je bio sa. kupresa a duvanjski se je tek kasnije ukljucio.
Post Reply