RIP Kemal Monteno

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
LaLuna
Posts: 2181
Joined: 20/11/2013 14:20

#51 Re: RIP Kemal Monteno

Post by LaLuna »



a ja neću s tobom biti, da te smirim, da ti pričam,
tvoj će nemir tada skriti neko ko mi nije sličan...
RIP :(
User avatar
aCme
Posts: 4542
Joined: 23/04/2010 01:06

#52 Re: RIP Kemal Monteno

Post by aCme »

Nek' mu je vječni rahmet.
Mustang1
Posts: 29908
Joined: 29/12/2010 17:31

#53 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Mustang1 »

Rahmet mu dusi

archi_a
Posts: 11872
Joined: 11/12/2011 18:11

#54 Re: RIP Kemal Monteno

Post by archi_a »

Sazrijevanje, spoznaja i prolazak kroz pubertet, prve simpatije, derneci i ljetovanja uz njegove pjesme. Poruke iz njegovih pjesama koje su, makar jednim djelicem, sastavni dio mog danasnjeg ponasanja i ophodjenja u zivotu......... Dobri covjece, da ti dragi Bog olaksa na onom svijetu i nagradi te za sva tvoja dobra djela. Amin :sad:
User avatar
jethro
Posts: 1709
Joined: 31/10/2003 00:00

#55 Re: RIP Kemal Monteno

Post by jethro »

RIP legendo :(
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#56 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Mali_Vuk »

Počivaj u miru, veliki čovječe.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#57 Re: RIP Kemal Monteno

Post by megaman4 »

Polahko odlaze oni ljudi koji su proslavili Evropski Jerusalem - SARAJEVO. :(

Počivaj u miru dobri čovječe koji si jedan od simbola ovoga grada, nećeš i nesmiješ biti zaboravljen NIKADA. :(
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#58 Re: RIP Kemal Monteno

Post by uglavnomja »

3 nezaboravna, bezvremenska, emotivna i uzvisena sata .... :sad:

hvala ti kemice za najbolji koncert ikada

User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#59 Re: RIP Kemal Monteno

Post by spinel_ »



:( :sad:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#60 Re: RIP Kemal Monteno

Post by hAZNADAR »

Zbogom legendo i pocivaj u miru. Otisao je sa tobom dio Bosne i dio jednog lijepog vremena.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#61 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Hadzi Lojo »

Moj dragi Kemice, da ti Allah podari rahmet i lijepi dzenet!
Nadam se da cemo se tamo opet sresti!
Tvoj rodjak!
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#62 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Ductus Holedocus »

Kemo ! Hvala ti za najljepsi koncert 2012,za najljepse uspomene , najljepse pjesme i najljepsu kisnu noc..
Pocivaj u miru :sad:
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#63 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Maverick78 »

Neka ti je vječni Rahmet legendo! :(
User avatar
forum@sh
Posts: 211
Joined: 06/02/2012 17:02
Location: Sarajevo

#64 Re: RIP Kemal Monteno

Post by forum@sh »

Bio i ostao simbol jednog grada i vremena.. ali pjesme zato ne umiru. Počivaj u miru... :(
User avatar
Danguba
Posts: 15865
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#65 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Danguba »

veliki gubitak za sve nas

lahka ti zemlja bosanska

:( :(
User avatar
JohnnyS
Posts: 17467
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#66 Re: RIP Kemal Monteno

Post by JohnnyS »

Kad bi me pitali što slušam uvijek bih rekao: "Ništa bez električne gitare. I Kemala Montena".

Počivaj u miru i hvala ti.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#67 Re: RIP Kemal Monteno

Post by bach »

O'zone wrote:Pjesma koja je meni obilježila najgore godine, koja je i pored svog stradanja davala trenutke topline naglašene Kemalovim glasom...I danas je rado čujem


Ko su ljudi oko Keme? Vidim Sidrana, Grebu, Mikija Trifunova, čini mi se da je tu i pisac Safet Plakalo...

Ne mogu ostale prepoznati...
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#68 Re: RIP Kemal Monteno

Post by ljevoruki »

"Da ti roknu samo dvije, sve bi ti si se samo kazalo........"

Neka ti lahka zemlja bosanska.
:bih:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#69 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Banksy »

Za sve nas koji smo bez riječi, Ahmed je tu ...

Otišao je jedan od najvećih pjesnika sarajevskih ulica, tip kakvog u drugim kulturama slave kao Sergia Endriga, Sergea Gainsbourga, Waylona Jenningsa ili Johnnyja Casha. I u svemu tome je bio naš, običan, svoj, Kemica.

Piše: Ahmed Burić
Njegovim odlaskom svijet gubi čovjeka čija je energija bila kosmička, ali negdje duboko lokalna, vezana za ono što je bio grad, i ono što će on u budućnosti, eventualno, biti. Svijet svakako odlazi u jedan utilitarni koncept, u kojem su romantični ljudi i koncepti, kao i pjesme - nepotrebni višak emocija.

U period u kojem će se sve plaćati, naplaćivati, i u kojem se neće pjevati zato da bi se voljelo. U vrijeme iTunesa, agencija za autorska prava, menadžera, njihovih menadžera i usitnjavanja svega što je bio jedan svijet čiji je simbol bio Kemal Monteno.

Kad bi postojala neka nebeska agencija za to da se prebroji uz čije se pjesme odsvirane uz gitaru zaljubljivalo najviše ljudi, Kemal Monteno je sigurno jedan od onih koji bi imali najveće bogatstvo. Zbogom, Kemice, to je sve što u ovom trenutku mogu reći.

Oni koji dolaze imat će priliku uvjeriti se šta si im sve ostavio, a mi koji smo te znali teško ćemo se pomiriti da je otišao neko ko nam je toliko uljepšavao život.

Ovdje u pustinji, pustit ću suzu za tebe, suzu koju niko neće vidjeti. Tvoje ime na ovom jeziku znači potpun, savršen, zreo, ali mi i naše pjesme smo samo zrnca u pijesku, kao vjetar što ih nosi preko Mediterana. Onaj zlatni dah koji je donio s tobom, više se neće ponoviti, a u vjetru koji će noćas krenuti s juga i možda dotaći tvoju humku bit će i moja suza.

Vozdra, Moke.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7641
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#70 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Admir_1984 »

https://www.youtube.com/watch?v=X64RXRTD5qE

Prijatelji opet zajedno na nekom boljem mjestu
Last edited by Admir_1984 on 21/01/2015 20:23, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#71 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Banksy »

bach wrote:
Ko su ljudi oko Keme? Vidim Sidrana, Grebu, Mikija Trifunova, čini mi se da je tu i pisac Safet Plakalo...

Ne mogu ostale prepoznati...
Kemo Kurspahić, Mahir Paloš, Gordana i Ivo Knežević, Mladen Kolobarić ...
hazbi
Posts: 84
Joined: 19/12/2013 17:53

#72 Re: RIP Kemal Monteno

Post by hazbi »

vele da insan dva puta umire....jednom kad umre a drugi put kad umre zadnja osoba koja ga se sjeca...po ovoj Monteno ce jos dugo biti medju nama i onim nakon nas....
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#74 Re: RIP Kemal Monteno

Post by bosan »

Pocivaj u miru , tihi ,dobri covjece. Jos jedan tuzan dan.
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#75 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Obuca9 »

Image
Post Reply