Stripovi

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Rinzler
Posts: 151
Joined: 11/02/2015 16:19

#51 Re: Stripovi

Post by Rinzler »

Ej ljudi pozdrav. Dajte pls neku inteligentnu fantastiku, nesta sto nije ni marvel ni dc. Samo da nisu vampiri i tako slicne bljuvotine pls. Citam preko kompa pa bi bilo pozeljno da se ima nac preko torenata. Prednost dajem radnji izvan naseg suncevog sistema, ako ima takvih uradaka. Hvala unaprjed.
Ma ustvari, koje kuce bi mi kao laiku i novajliji preporučili sem izvikanih dc i marvela. Sta bi mi preporucili kao must read.
User avatar
Praetorious
Posts: 1576
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#52 Re: Stripovi

Post by Praetorious »

Sci-Fi klasik je zasigurno Trigan. Stvar je stara, ali je nezaobilazna u žanru.
Onda bih naveo i Aldebaran, još jedan dosta uspjeli serijal.
Ostalo, ako se sjetim naslova ...
User avatar
Praetorious
Posts: 1576
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#53 Re: Stripovi

Post by Praetorious »

Evo nekih novih prevedenih stvari ...

Dama Ubojica (Lady Killer), druga sveska je prevedena i postavljena -> link.

Image Image Image Image


A uradio sam i jedan simpatićni strip, za sve generacije: Robin Hood, Disney izdanje. Strip je urađen kao basna, crtež je vrlo lijep i nudi finu zabavu na svojih 45 stranica -> link.

Image Image Image Image

Toliko sam preveo preko vikenda, idemo dalje :bih:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#54 Re: Stripovi

Post by sizifinho »

Ja sam nedavno pročitao Serenity svezak, uklopljen u univerzum serije Firefly.
Trenutno idalje čitam Star Wars od Dark Horse-a...tek prvu fazu prolazim.
Inače, nešto mi najviše leži Dark Horse, priče su im nekonvencionalne
User avatar
Praetorious
Posts: 1576
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#55 Re: Stripovi

Post by Praetorious »

Ako ičega ima manje od kvalitetnog Sci-Fi-a, onda je to kvalitetni horror. Ne kažem da stripova u tim žanrovima nema, već je akcent na riječi "kvalitetan".
Stigao je jedan novi naslov iz oblasti horrora, a ako se kvalitet mjeri litrima (hekotolitrima?) krvi, onda stvar pretendira da bude 'kvalitetna'. Crtež - osrednji, tematika obećavajuća.
Kada se grupa somalijskih gusara ukrca na jedan brod, pronaći će stvari koje zaista ne žele... Šta će to biti ostaje da se vidi u ovom 4-dijelnom ciklusu, od koga je do sada objavljena jedna sveska. Ista je upravo prevedena i postavljena -> link.
Oprez! Nije za djecu! Ne šalim se, Tita mi!
Evo par tabli iz stripa:
Image Image Image


Da kažem da je i četvrta sveska Strašnog Guštera postavljena prije par dana, a ovaj strip - bez sumnje - jeste za djecu -> link.

Image Image Image
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#56 Re: Stripovi

Post by Yamcha »

Ako volis horore, pokusaj Edge of Spiderverse 4, horror verzija Spidermana. Meni je dobar.
User avatar
Praetorious
Posts: 1576
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#57 Re: Stripovi

Post by Praetorious »

Nije baš da ludim za horrorom, ali dobar strip volim pročitati. Hvala na preporuci ;)

Evo i novi serijal za prevođenje: Reyn. Smješten radnjom u zemlju Sudbine, gdje pustarom lutaju čudovišna stvorenja, a gdje je magija zabranjena, strip donosi solidan crtež i zanimljivu radnju, te predstavlja solidan materijal za čitanje. Do sada su objavljene dvije sveske. Prva je prevedena i postavljena, druga uskoro slijedi: link.

Image Image Image
User avatar
Praetorious
Posts: 1576
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#58 Re: Stripovi

Post by Praetorious »

Reyn - druga sveska prevedena i postavljena. Uživajte -> link.

Image

Image Image
problemboy
Posts: 13
Joined: 16/10/2009 15:13

#59 Re: Stripovi

Post by problemboy »

U slučaju da do nekih stripova ne možete doći tu je velika baza elektronskih stripova koje možete besplatno čitati samo na http://www.TOTEMstrip.com
Registrujte se i uživajte na mjestu nezaboravnih avantura.

Lajkajte nas na facebook-u: https://www.facebook.com/totemstrip
Image
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#60 Re: Stripovi

Post by sizifinho »

Nije fazon da ovdje reklamirate svoje stranice haha, već da raspravljamo o dobrim i kvalitetnim stripovima. Recimo meni se pola stripova koje ovaj Praetorious objavi ne sviđaju. I nažalost, prijevod je često očajan... ali čovjek se trudi- no svejedno, hajte ljudi malo da preporučujemo dobre i ozbiljne stripove
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#61 Re: Stripovi

Post by Mali_Vuk »

Toplo preporučujem strip Dampyr. Odlična stvar. Nešto između Dilana Doga i Marti Misterije. Radi se o romanu sa dosta kvalitetnim crtežima i zanimljivim hororor pričama. Kadrovi su onako u tarantinovskom stilu :thumbup:

Ono što je možda nama posebno zanimljivo je to što je dosta epizoda smješteno u ratom pogođena područja BiH, mada se to nigdje izričito i precizno ne navodi. Lako ćete na crtežima prepoznati četnike ili pripadnike teritorijalne odbrane.

Jedna od glavnih junakinja koja se bori na strani dobra, vampirica Tesla, na glavi nosu beretku sa ljiljanima :D

Evo kako izgleda jedna od naslovnih stranica :)

Image


STRIPOVE MOŽETE PROČITATI OVDJE

Kliknite dole na link gdje piše ČITANJE. Ponekad u Mozilli opcija ne fercera, ali zato uvijek radi u IE-u

I da se razmijemo, nijedna strana srpska/bošnjačka/hrvatska nije prikazana ni kao generalno dobra ni kao generalno loša. Mislim, da sad ne bi bilo ovo-ono :D
Last edited by Mali_Vuk on 25/02/2015 20:32, edited 3 times in total.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#62 Re: Stripovi

Post by Tesla10 »

Zbog stripova sam knjige zavolio :) . A najdraži stripovi su mi bili Martin Mystery i Mister No :) .
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#63 Re: Stripovi

Post by Boateng »

Image
User avatar
Praetorious
Posts: 1576
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#64 Re: Stripovi

Post by Praetorious »

Image

Izašla je i treća sveska Noćne smjene (Graveyard Shift). Direktni link za DL ->link.
Prethodne brojeve možete pronaći na gornjim linkovima.

A to da mi je prijevod "očajan" može reči samo ljubomorna duša. Nema veze, nije bitno šta se govori nego ko govori... U tom konetkstu je nepotrebno napominjati da se ukusi razlikuju, što je dobro poznato.

Inače, pojavilo se nekih novih naslova. Izdvajam samo dva, u poplavi novih izdanja i novih sveski postojećih serijala...
Creature Cops - Special Varmint Unit nas vodi u okruženje gdje je genetski inžinjering doveo do pojave novih životinjskih vrsta, na žalost, prečesto ne sa dobrim namjerama. Kada pomislim da je ta 'fantastika' tako blizu naše realnosti, pomalo mi pođu žmarci niz kičmu ...

Nakon serijala Legenderry - A Steampunk Adventure, u kome smo se korz 7 sveski družili sa Vampirelom u svijetu alternativne realnosti, dolazi i nastavak Legenderry - Vampirella. Atmosfera 'steampunka' iz prethodnog serijala se nastavlja, a šta će radnja donijeti ostaje da se vidi.
shandrprcSA
Posts: 9810
Joined: 23/02/2013 08:16

#65 Re: Stripovi

Post by shandrprcSA »

sjeca li se ko stripa Dzudas(Judas)?
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#66 Re: Stripovi

Post by Mali_Vuk »

shandrprcSA wrote:sjeca li se ko stripa Dzudas(Judas)?
:izet:

Odličan strip :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 82677
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#67 Re: Stripovi

Post by Truba »

dampir me je smorio
odustao sam nakon 20-30 brojeva
shandrprcSA
Posts: 9810
Joined: 23/02/2013 08:16

#68 Re: Stripovi

Post by shandrprcSA »

Mali_Vuk wrote:
shandrprcSA wrote:sjeca li se ko stripa Dzudas(Judas)?
:izet:

Odličan strip :thumbup:
bas tako, odlican :D
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#69 Re: Stripovi

Post by Mali_Vuk »

Black swan wrote:dampir me je smorio
odustao sam nakon 20-30 brojeva
Hoće to kad se odjednom u cugu pročita 20-30 brojeva :D

Ma odličan strip. Svaka epizoda drugačija i prilično nepredvidiva. Meni je legao.
Deda Kurcoje
Posts: 427
Joined: 05/06/2013 08:59

#70 Re: Stripovi

Post by Deda Kurcoje »

Dzeremaja, Bernard Prince, blueberry, iznogud, Strip Art, Stripoteka, Storm, Daleka Planeta, Karl Viking, Fantom, Rip Kirby, bilo je toga dosta, pa Gaston, Umpah Pah, Redov Billy...
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#71 Re: Stripovi

Post by Mali_Vuk »

shandrprcSA wrote:
Mali_Vuk wrote:
shandrprcSA wrote:sjeca li se ko stripa Dzudas(Judas)?
:izet:

Odličan strip :thumbup:
bas tako, odlican :D
Charles Bronson glavom i bradom :D
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#72 Re: Stripovi

Post by Mali_Vuk »

Deda Kurcoje wrote:Dzeremaja, Bernard Prince, blueberry, iznogud, Strip Art, Stripoteka, Storm, Daleka Planeta, Karl Viking, Fantom, Rip Kirby, bilo je toga dosta, pa Gaston, Umpah Pah, Redov Billy...
Ovdje jedino tu Daleko Planetu nisam čitao. Ili možda jesam poneki broj, ali se ne sjećam. Zvuči mi nepoznato..

edit: ustvari lažem, nisam čitao ni Karla Vikinga
shandrprcSA
Posts: 9810
Joined: 23/02/2013 08:16

#73 Re: Stripovi

Post by shandrprcSA »

Mali_Vuk wrote:
Charles Bronson glavom i bradom :D
:lol: :lol: al' fakat :D ko da su ga preslikali :D
Deda Kurcoje
Posts: 427
Joined: 05/06/2013 08:59

#74 Re: Stripovi

Post by Deda Kurcoje »

User avatar
Truba
Posts: 82677
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#75 Re: Stripovi

Post by Truba »

Mali_Vuk wrote:
Black swan wrote:dampir me je smorio
odustao sam nakon 20-30 brojeva
Hoće to kad se odjednom u cugu pročita 20-30 brojeva :D

Ma odličan strip. Svaka epizoda drugačija i prilično nepredvidiva. Meni je legao.
kupovao sam ih mjesecno na kioscima
Post Reply