Dosadna kiša

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
perfect_guy
Posts: 6512
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#51 Re: Dosadna kiša

Post by perfect_guy »

jedino dobro je što nije tokom dana padala
User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#52 Re: Dosadna kiša

Post by glitch »

kišu vole očito oni lijeni koji provode vrijeme u zatvorenom ili se vozikaju što ga isto dodje
ja ne volim 4 zida i aktivan sam a kiša mi smeta
i naravno da mora pasti ali je ove godine previše nije se sastavila sedmica kako treba sunčanih lijepih dana :bih:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#53 Re: Dosadna kiša

Post by pakica_ »

glitch wrote:kišu vole očito oni lijeni koji provode vrijeme u zatvorenom ili se vozikaju što ga isto dodje
ja ne volim 4 zida i aktivan sam a kiša mi smeta
i naravno da mora pasti ali je ove godine previše nije se sastavila sedmica kako treba sunčanih lijepih dana :bih:
ne znam bas jesu li lijeni, ali sto jes' jes', podsjecaju me na one sto orgazmiraju kad pada snijeg, a uredno trune o njemu po fejsu i sl. iz toplih domova, sa sve kakaom pored laptopa.. nesto slabo vidim ljubitelje i kise i snijega kako se setaju kad pada gorepomenuto :lol:
User avatar
Truba
Posts: 82322
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#54 Re: Dosadna kiša

Post by Truba »

treba razlikovati klimu od elementarne nepogode
i prepreke za odvijanje normalnog života

ne znam jeste li živjeli na brdu od 30 metara bez asfalta
znate što kiša pravi u naseljima gdje nema asfalta a prolaze auta :D
User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#55 Re: Dosadna kiša

Post by glitch »

pakica_ wrote:
glitch wrote:kišu vole očito oni lijeni koji provode vrijeme u zatvorenom ili se vozikaju što ga isto dodje
ja ne volim 4 zida i aktivan sam a kiša mi smeta
i naravno da mora pasti ali je ove godine previše nije se sastavila sedmica kako treba sunčanih lijepih dana :bih:
ne znam bas jesu li lijeni, ali sto jes' jes', podsjecaju me na one sto orgazmiraju kad pada snijeg, a uredno trune o njemu po fejsu i sl. iz toplih domova, sa sve kakaom pored laptopa.. nesto slabo vidim ljubitelje i kise i snijega kako se setaju kad pada gorepomenuto :lol:
bravo pakice upravo to :bih:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41193
Joined: 29/06/2011 23:39

#56 Re: Dosadna kiša

Post by dječak sa šibicama »

Kako lijepo pada....
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#57 Re: Dosadna kiša

Post by Hajvan »

anonimus03 wrote:
macchiato wrote:
Romeo 80 wrote:Ja ne kontam ove ljude koji vole kišu, a sunce im smeta. Pogotovo u ovako izmijenjenoj i bolesnoj klimi gdje sunca kako treba nismo vidjeli ove godine. :-)
Bogam', nagledali smo ga se ove godine. Toliko da je moje omiljeno godišnje doba izgledalo kao proljeće, bez traga snijega.


Potpisala bih da ovako bude čitavo ljeto. Ustvari, potpisala bih i da ljeta uopšte nema. :oops:
+1 :oops:
takođe, ali da je i zima istovjetna ovom trenutnom stanju..
samo tako potpisujem
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#58 Re: Dosadna kiša

Post by animals »

pakica_ wrote:
glitch wrote:kišu vole očito oni lijeni koji provode vrijeme u zatvorenom ili se vozikaju što ga isto dodje
ja ne volim 4 zida i aktivan sam a kiša mi smeta
i naravno da mora pasti ali je ove godine previše nije se sastavila sedmica kako treba sunčanih lijepih dana :bih:
ne znam bas jesu li lijeni, ali sto jes' jes', podsjecaju me na one sto orgazmiraju kad pada snijeg, a uredno trune o njemu po fejsu i sl. iz toplih domova, sa sve kakaom pored laptopa.. nesto slabo vidim ljubitelje i kise i snijega kako se setaju kad pada gorepomenuto :lol:
Idealna temperetura za covjeka je 25 stepeni..ko je jos aktivan na +40..tako da vam ne valja logika..sunce da, ali umjereno..
a snijeg i kisa su prirodne pojave , koje su potrebne majcici zemlji..a i nama ..
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#59 Re: Dosadna kiša

Post by Hajvan »

poznato je da trenutno najbolji gradovi za život kao i najveće civilizacije su izgrađene u "palm belt"-u… tako da, mojne na rende kora ;)

na ovi južnoslovenskim prostorima jedina 3 takva kontinetalna grada su mostar, pogorica i (granično) zagreb.
sarajvo je incidentno grad…ova klima je pogodna za omanje selo i nomadsko stočarstvo
Last edited by Hajvan on 14/07/2014 23:18, edited 1 time in total.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#60 Re: Dosadna kiša

Post by animals »

Hajvan wrote:poznato je da trnutno najbolji gradovi za život kao i najveće civilizacije su izgrađene u "palm belt"-u… tako da, mojne na rende kora ;)
Nabroj te gradove i civilizacije..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41193
Joined: 29/06/2011 23:39

#61 Re: Dosadna kiša

Post by dječak sa šibicama »

Kako god bilo, nakon zadnjih 15-ak godina sa uzasno vrelim ljetima, ovo je prijatno iznenadjenje.

Bar za sada, a nije iskljuceno da za 5 dana upekne madjar na +50 i da to potraje do oktobra, onda bi plakali za kisom.

Neka kise, i nocne svjezine, ljepse se spava. Nije da ne grije, bilo je vala dana i po +33 stepena nedavno, takva su nekada ljeta bila uostalom. Bar u Sarajevu. Znalo se, grije krajem jula, do 20 avgusta, a onda prva kisa i lagano pocinje deblja garderoba.

Proslih godina ljeto i +40 do oktobra, jebes to, sjeba vrelina nekad najljepsi mjesec u godini, septembar.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#62 Re: Dosadna kiša

Post by insomnia78 »

Ovdje gdje sam vise pada nego sto ne pada
Ja se vec naviko
Pisaj je i onako nigdje ne idem pjeske


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Truba
Posts: 82322
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#63 Re: Dosadna kiša

Post by Truba »

Kapa kroz dimnjak jeeee
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#64 Re: Dosadna kiša

Post by sheilak »

dječak sa šibicama wrote:Kako god bilo, nakon zadnjih 15-ak godina sa uzasno vrelim ljetima, ovo je prijatno iznenadjenje.

Bar za sada, a nije iskljuceno da za 5 dana upekne madjar na +50 i da to potraje do oktobra, onda bi plakali za kisom.

Neka kise, i nocne svjezine, ljepse se spava. Nije da ne grije, bilo je vala dana i po +33 stepena nedavno, takva su nekada ljeta bila uostalom. Bar u Sarajevu. Znalo se, grije krajem jula, do 20 avgusta, a onda prva kisa i lagano pocinje deblja garderoba.

Proslih godina ljeto i +40 do oktobra, jebes to, sjeba vrelina nekad najljepsi mjesec u godini, septembar.
ma nije prijatno iznenadjenje, vec je iritantno. sta fali ljetu? nisam nikad vjerovala da cu ovo reci, ali zaista mi nedostaje vrelina, a sunce pogotovo. cuj od 20. augusta toplija garderoba i prve kise, pa to je za umrijeti. :roll:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41193
Joined: 29/06/2011 23:39

#65 Re: Dosadna kiša

Post by dječak sa šibicama »

Ja se sjecam ko dijete, uvijek smo na more isli krajem avgusta, dodjemo nazad s mora a u rajvosa ljudi u kaputima :D

Sve do nedavno septembar je bio mjesec za lagane jakne. Zadnjih godina przi ko da je afrika.

Vidi danas lijepog vremena, raj! :oops: :D
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#66 Re: Dosadna kiša

Post by shibonja »

Padale ili ne,ja sam uvijek u sorcu i majci kratkih rukava,japanke i niz komunikaciju :)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#67 Re: Dosadna kiša

Post by sheilak »

dječak sa šibicama wrote:Ja se sjecam ko dijete, uvijek smo na more isli krajem avgusta, dodjemo nazad s mora a u rajvosa ljudi u kaputima :D

Sve do nedavno septembar je bio mjesec za lagane jakne. Zadnjih godina przi ko da je afrika.

Vidi danas lijepog vremena, raj! :oops: :D
ma daj suti ti tamo. :D sta ti znas. kod mene je septembar uvijek bio prelijep mjesec, topao, suncan (za moj rodjendan pocetkom uvijek jeli lubenice i sladolede :D). cak i oktobar. ovo sad vec lici novembru. :D ali hajd ok, kisa mora i treba padati, ali zaboga ne 15 000 dana. :D
shibonja wrote:Padale ili ne,ja sam uvijek u sorcu i majci kratkih rukava,japanke i niz komunikaciju :)
i ja nosim ljetnu odjecu (i obucu), bez obzira na sve. ipak je juli, sta me briga. :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#68 Re: Dosadna kiša

Post by pakica_ »

I sama sam septembarsko dijete, i sjecam se blagih zahladjenja za rodjendan, ali ovo vrijeme je dibidus kontra.. Nit snijega u decembru/januaru, nit sunca u junu/julu.. Pfuj!!
Hocu plus nesvijest :(
A i ovi sto satro vole kisu vjerujem da vise vole negdje zaduziti komad livade, dekicu, rostilj i raju.. Sta ima volite kisu, pffff :P
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#69 Re: Dosadna kiša

Post by Hajlac »

Ako priželjkujete onako sunčano ljeto kakvo je bilo 2012., dozvolite da vas podsjetim na činjenicu da ovog ljeta NEMA požara a te 2012. je čitav Prenj gorio, dio Čvrsnice, ma čitava južna obala Evrope - od Španije do Grčke:

Image

Da se razumijemo, ovo je daleko od normalnih kiša i kišnih perioda(globalno zagrijavanje), ali ovako vlažno i blago ljeto pomoće obnavljanju spaljenih šuma i spriječiće širenje zaraznih bolesti koje komarci i glodari prenose na poplavljenim područjima BiH.

Klimu smo sjebali, vjerovatno trajno, i na ovakve ekstremne pojave gospodo navikavajte se - tu su da ostanu. Svašta ćemo još doživjeti.

Odavno su naučno objašnjeni svi ti mehanizmi i pojave poput uzroka ovako naglih i nenormalno snažnih proljeva oblaka, što neko reče - kao iz kante.

Imate internet pa malo prosurfajte - u nekim drugim dijelovima svijeta ovo je izuzetno suho i vruće ljeto, nije svugdje kao ovdje. Klimatske anomalije stvaraju sve veće paradokse u različitim dijelovima svijeta u datom momentu.

http://www.ncdc.noaa.gov/sotc/
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#70 Re: Dosadna kiša

Post by Hajvan »

jah
jeste, klimu ste sjebali.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#71 Re: Dosadna kiša

Post by pakica_ »

I ja kazem jah, bas ce kisa pomoci u otklanjanju zaraza i sl. Narocito poslije ovih poplava, gdje su stakori k'o macke, a komarci k'o rode.. Nijedan ekstrem nije ok, pa tako ni ova kisurina!
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#72 Re: Dosadna kiša

Post by Hajlac »

Jah

Jah







Ignorance is bliss :roll:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#73 Re: Dosadna kiša

Post by Hajvan »

jah…

pravi si elitist, neshvačeni avan(t)gardni čovjeće
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#74 Re: Dosadna kiša

Post by Hajlac »

Jah moja ti shvaČena


(ovako mozemo do prekosutra)
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#75 Re: Dosadna kiša

Post by Hajvan »

nema potrebe.
Post Reply