Niže lige bh. fudbala

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
El_comadante
Posts: 8026
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#51 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by El_comadante »

Šampion RS ne može u Premijer ligu BiH

Tri prvoplasirana kluba u Prvoj ligi RS ne ispunjavaju uslove za dobijanje licence za Premijer ligu BiH, zbog čega neće moći u viši rang.

Zbog teške finansijske situacije u mnogim klubovima trenutno tri prvoplasirana prvoligaša Republike Srpske: Mladost (Velika Obarska), Sloga (Doboj) i Sloboda (Mrkonjić Grad) ne mogu da ispune uslove za licenciranje za takmičarsku sezonu 2013/14, piše “Sportski žurnal”.

Predstavnici Mladosti i Slobode bili su na sastanku u Sarajevu sa Lejlom Kosovac, zaduženom za licenciranje klubova u ime Fudbalskog saveza BiH, i istakli su da ne mogu ispuniti uslove za takmičenje koji se od njih traže kako bi dobili licencu, dok Dobojlije nisu prisustvovale ovom sastanku zbog kvara automobila delegacije Sloge koji se desio u putu za Sarajevo, ali jasno je da Dobojlije nemaju adekvatnu infrastrukturu za Premijer ligu.

Vrlo vjerovatno je da pobjednik Prve lige RS sljedeće godine neće u viši rang, a s tim su upoznati i u Fudbalskom savezu RS.

“Moguće je da se desi da nijedan naš prvak ne ode u viši rang takmičenja jer je situacija sve teža i teža u celokupnom društvu, a samim tim i fudbalu. Tražićemo po skraćenom postupku izjašnjenje naših klubova da li prihvataju uslove licenciranja koji vaze ili ne. Ukoliko prihvate moraće da ispoštuju to, a ako ne ispoštuju, a prihvate uslove, snosiće sankcije. Eventualno odustajanje pojedinih klubova od plasmana u viši rang takmičenja ne remeti ništa kada su Propozicije takmičenja u pitanju jer smo sličnih situacija imali i ranije”, rekao je generalni sekretar FSRS, Rodoljub Petković.

Prema saznanjima “Sportskog žurnala” pozivi i upoznavanje sa uslovima licenciranja biće upućeni Modriča Maksimi, Sutjesci iz Foče, Kozari i Drini iz Zvornika.

Osim klubova iz Prve lige RS, pod upitnikom su i nastupi svih premijerligaša RS u najvišem rangu takmičenja, jer licence za sljedeću sezonu još nisu dobili Borac (Banjaluka), Leotar (Trebinje), Rudar Prijedor, Radnik (Bijeljina) i Slavija (Istočno Sarajevo).

Problem sa licencama prisutan je i u FBiH gdje je prošlogodišnji šampion Gradina iz Srebrenika, po fleksibilnijim uslovima, dobila licencu, ali je jesenju sezonu odigrala na drugim terenima, u Gradačcu. Sada isti problem ima i lider Prve lige Federacije BiH Vitez.

preneseno sa drugog foruma.
User avatar
Mustang1
Posts: 28774
Joined: 29/12/2010 17:31

#52 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Mustang1 »

Vitez je dobio licencu .Igrat ce prva 2-3 kola u Zenici dok se njihov stadion ne sredi .. Ako se ne stigne do pocetka sezone zavrsiti sve ..Oni su samo cekali da budu sigurni u premier ligi da mogu poceti sa radom
User avatar
Herr Flick
Posts: 8961
Joined: 02/04/2012 13:00

#53 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Herr Flick »

Moras minimalno imati kapacitet od 3.000 mjesta nije bitno jeli jedna tribina u pitanju ili vise njih,uostalom ovde je sve napisano http://www.nfsbih.ba/nsbih_userfiles/fi ... %20BiH.pdf
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#54 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Eborg »

Bubalo1 wrote:Vitez je dobio licencu .Igrat ce prva 2-3 kola u Zenici dok se njihov stadion ne sredi .. Ako se ne stigne do pocetka sezone zavrsiti sve ..Oni su samo cekali da budu sigurni u premier ligi da mogu poceti sa radom
Je li na "Kamberovića polju"? I gura li ih iko od viteških privrednika ili samo općina, znam da je svojevremeno bilo nešto Vitez FIS i čini mi se Vitez Ecos, jesu li to bili sponzori ovog ili onog drugog istoimenog kluba?

Tužno je što se javljaju problemi sa ulaskom u višu ligu u Prvoj ligi RS. No možda nam to donese i napredak, mora biti i nekih osnovnih uslova za igranje tog takmičenja.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#55 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Arteta »

Eborg wrote:
Bubalo1 wrote:Vitez je dobio licencu .Igrat ce prva 2-3 kola u Zenici dok se njihov stadion ne sredi .. Ako se ne stigne do pocetka sezone zavrsiti sve ..Oni su samo cekali da budu sigurni u premier ligi da mogu poceti sa radom
Je li na "Kamberovića polju"? I gura li ih iko od viteških privrednika ili samo općina, znam da je svojevremeno bilo nešto Vitez FIS i čini mi se Vitez Ecos, jesu li to bili sponzori ovog ili onog drugog istoimenog kluba?

Tužno je što se javljaju problemi sa ulaskom u višu ligu u Prvoj ligi RS. No možda nam to donese i napredak, mora biti i nekih osnovnih uslova za igranje tog takmičenja.
Da, to su bili sponzori ovog kluba, po njima je klub nosio i ime.
Steta sto u ovako malom gradu imaju dva istoimena kluba, kada bi se ujedinili, imali bi jedan jak.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#56 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Eborg »

Mislim da je to nažalost po etničkim linijama, tj. jedan je FK Vitez a drugi NK Vitez.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#57 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Lakat Jebić »

a koji ulazi?
User avatar
Mustang1
Posts: 28774
Joined: 29/12/2010 17:31

#58 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Mustang1 »

Jest Kamberovice .. To ce biti ako ne zavrse svoj stadion .. Planirano je valjda 4.000 sjedecih mjesta da bude .. Njima je glavni onaj sto drzi Kristal ja mislim .. Vjerovatno ima jos sto-sta .. Ne bi me cudilo da uleti jos neko od njihovih biznismena kada se bude u premier ligi .. Ako udju 2-3 covjeka jos recimo to ce biti odlicno i za ligu ..
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#59 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Eborg »

NK Vitez, ovaj drugi FK Vitez igra u Drugoj ligi - Zapad.

Evo i članak o tome - Dva kluba pod jednim krovom: Hoće li se nogomet i fudbal ujediniti u Vitezu.
User avatar
Mustang1
Posts: 28774
Joined: 29/12/2010 17:31

#60 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Mustang1 »

Vitez je danas osigurao ulazak u Premier Ligu .. Izgleda da je i FIs usao u klub .. Sljedece godine bi oni mogli igrati bitnu ulogu u PL. Jer ovaj vlasnik voli ovo i ima love i nije mu cilj da odigra samo jednu sezonu u PL.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#61 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Eborg »

Bit ce interesantno ako je FIS tu, treba takvih stvari u nasem fudbalu.
User avatar
Mustang1
Posts: 28774
Joined: 29/12/2010 17:31

#62 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Mustang1 »

Ne znam sigurno ali se prica da je usao .. Ako par biznismena iz Viteza udje u klub oni mogu pozlatiti i stadion i igrace :D
User avatar
Andreja Kežman
Posts: 143
Joined: 09/05/2013 14:40
Location: Свуђе помало

#63 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Andreja Kežman »

Bubalo1 wrote:Ne znam sigurno ali se prica da je usao .. Ako par biznismena iz Viteza udje u klub oni mogu pozlatiti i stadion i igrace :D
Ispade Vitez neki WTC ili šta već? Šta vam je ljudi, biće jednu - dvije sezone i završiće kao Žepče - u stanju mirovanja.
User avatar
karanana
Posts: 47412
Joined: 26/02/2004 00:00

#64 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by karanana »

nije ni FIS sto je nekad bio. i on je u nekakvim kreditima.
User avatar
Mustang1
Posts: 28774
Joined: 29/12/2010 17:31

#65 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Mustang1 »

Andreja Kežman wrote:
Bubalo1 wrote:Ne znam sigurno ali se prica da je usao .. Ako par biznismena iz Viteza udje u klub oni mogu pozlatiti i stadion i igrace :D
Ispade Vitez neki WTC ili šta već? Šta vam je ljudi, biće jednu - dvije sezone i završiće kao Žepče - u stanju mirovanja.
Zivi bili pa vidjeli :wink:
User avatar
Herr Flick
Posts: 8961
Joined: 02/04/2012 13:00

#66 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Herr Flick »

Ipak,kako sam nacuo Velika Obarska ce uci u PL.Rade nesto oko stadiona,dosla su im 2 nova sponzora.Privremeno ce igrati na stadionu Radnika :D :D
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2829
Joined: 14/01/2011 18:21

#67 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by ledeni_caj »

Haj sto su bili neredi, to i nekako mogu da svarim. Ali cuj gostujuci navijaci. :D
User avatar
karanana
Posts: 47412
Joined: 26/02/2004 00:00

#68 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by karanana »

ovo su najbolje tekme i neredi.
pomalo nepismen i nejasan tekst.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31580
Joined: 16/04/2011 18:46

#69 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by skafiskafsnjak »

Ma politika je i ovdje prste umijesala. Malo upuceniji znaju da nas dobri premijer Nermin Niksic "gura" Konjicki Igman pa je to tako bilo i na ovoj utakmici .

PS: Po ovim tekstovima, ovi primitivci iz Konjica ispadose nevinasca... koje psovke i uvrede su bile tu, a kasnije i tuca.

Sve u svemu, pjesma na kraju

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31580
Joined: 16/04/2011 18:46

#70 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by skafiskafsnjak »

Ma kakav crni Velez ... Igman Igman . A Konjic jeste selo, kao i Jablanica :)

Uglavnom, danas su i jedni i drugi pokazali primitivizam .. dno dna .

Ali u ovim vremenima, nista me ne moze iznenaditi .

PS: ovaj start, nije ni blizu kartona, a kamoli crvenog. Cist start na loptu . Zbog toga i jeste belaj nastao ...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31580
Joined: 16/04/2011 18:46

#71 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by skafiskafsnjak »

wannabe_ultra wrote:Ponavljam, nisam gledao utakmicu pa ne mogu reci zbog cega je doslo do nereda na terenu i prekida utakmice.Samo sam siguran da Niksic gura Velez ;-)

Tapa majstor :thumbup: :D
A eto, zao mi je takvih kao sto je on ... Ev citam, pojedini portali spominju neki penal, pretucene igrace Igmana .
TO su apsolutne neistine. Igraci Turbine i Igmana su netaknuti niti su pravili probleme ikakve.

Glavni problem je sto je neko u svlacionici ili gdje vec "dohvatio" sudiju i ovaj je pobjegao te se utakmica prekinula.
Naravno, odluka ce biti za stolom. Citaj, tri boda za Igman.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31580
Joined: 16/04/2011 18:46

#72 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by skafiskafsnjak »

Ma Tapa je odlican ... tacno se cudim kako ne igra u Premier Ligi .

A eto, taman nedavno citam tekst za Jablanicu... kako su iz Jablanice Mirza Teletovic, Vahid Halilhodzic, Hasan Salihamidzic i Senad Lulic ...

I sad ovo pokvari. ..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31580
Joined: 16/04/2011 18:46

#73 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by skafiskafsnjak »

I jos ima jedan mali, u Mladoj Boleslav igra... obecava, Jasmin Scuk :)

PS: ko zna, mozda Tapa i zavrsi negdje drugo. Pogotovo ako kazne Turbinu u nizi rang
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31580
Joined: 16/04/2011 18:46

#74 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by skafiskafsnjak »

A bolji su bili u ovom prvom poluvremenu ...Ali sta ces, uvijek se stimalo i stimat ce se...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31580
Joined: 16/04/2011 18:46

#75 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by skafiskafsnjak »

Mislim da je to glavni propust danas. Da je osiguranje bilo kako treba, ostalo bi samo na psovkama.

Smijesno ....
Post Reply