Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post Reply
kojetou
Posts: 289
Joined: 02/02/2013 18:44

#51 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by kojetou »

ami8 wrote:
:thumbup: Sve je rečeno. I baš me interesuje da li bi kojetou i slični isto pričali da su od 92. do 95. proveli u rovu umjesto što se sad ufuravaju na COD i MOH.
Moras malo dalje gledati. Vi ste proveli u rovu zato sto su vas oni mogli artilijrijskom bvatrom utjerati u rovove. Vi njih niste mogli utjerati u rovove sve do 95. jer niste imali vatrenu moc. Imali ste pokoji minobacac top itd. A oni su imali artilijersijske baterije na svakih 500 metara oko Sarajeva. Ili Recimo nekoliko stotina oklopnih vozila samo oko Sarajeva.

Procitaj dnevnik Saudina Becirevica. Kada mjesecima njih gadja tenk na borijama a oni mu nemogu nista jer nemaju JEDNU protiv tenkovsku grantatu. Ili kada jedna izvidjacka grupa udje u medju zonu i neutralise cetnika snajperom odmah okrecu topove u sumu odakle dolazi vatre i opale sa dvije baterije po toj sumi tako da sve od bosanske vojske sto je se nalazilo na liniji mora uci u rov. To je bio taj odnos snaga.

Vi ste znaci sjedili u rovu ali oni to nisu trebali vec su imali ukopane tenkove na bitnim kotama; artilijerske baterije nekih kilometar ili dva iza tih tenkova. Oni su vase napade slamljali tehnikom.

Ja pricam o situaciji kada oni nisu tehnicki dominantni vec smo to mi. Znaci oni nemaju u tim vukojebinama kod sarajeva tu tehniku koja ih je branila od mnogobrojnijeg neprijatelja. To znaci da ukoliko oni nisu supermeni (a nisu) da bi ogromna premoc u ljudstvu i tehnici njih tu zbrisala dok si rekao keks.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#52 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Admir_1984 »

Aqua_S wrote:
Gradski wrote:Jeste najviše se Butmir naoružao pa smo dijelili i ostalim po koloniji i Hrasnici bio je i onaj Bilalović koji je sakrio milion metaka u svom podrumu u Butmiru i našli mu usred rata sad je predsjednik SK Ilidža zamislite molim vas nikom ništa. Otišlo je dosta oružja u Gornji kotorac ali su im ag srbi logično uzeli ne znam šta su mislili kako da se gore odbrane, imaju Novakoviće iza leđa u podnožju su gavrića brda. Samo mi je žao što nismo sa sportskog oteli one 4 prage koje su nas poslije rokale jer nije bilo tu JNA toliko možda par vojnika to se moglo neutralisati, uniforme nove ekstra sva oprema u novom stanju i sami četnici su na radiju javljali 2000 hosovaca po Butmiru šeta.
bili smo opremljeni ko NATO :bih: kako god...jedno je sigurno..ko sto [email protected] su se bili tad usrali za čitav rat da nisu ni pomislili da krenu..na nas...mislim sa Ilidže....na Kotorac su udarali..i zube lomili nekoliko puta....

jel to onaj Bilalović...zvani "Krmetina"? :lol: :lol: :lol:
a znaš li šta više o drugom napadu na Ilidzu u maju 92 :?
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#53 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Gradski »

Ja sam bio na gornjem dijelu Kotorac/hipodrom na toj liniji dole nisam, a napad se izvodio većinom iz pravca Sokolović kolonije i iz pravca betonare ispod Butmira tu nismo imali puno napretka jer je čistina ko pozna taj dio i zna da je tu bilo nemoguće.
Sam sam i svjedok dešavanja da je Đimi koji je imao kuću kod džamije predlagao da se predamo četnicima jer nam kao komšije neće ništa naravno da to nismo prihvatili ponaročito onaj gornji dio butmira jeste naseljeniji sandžaklijama, ali su oni imali puške i bez krtelja i puškomitraljeze mi smo taj gornji dio dobro držali i Kotorac, nastradalo nas je dosta od snajpera, ali su i oni imali gubitaka.
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#54 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Gradski »

Ko poznaje liniju u Kotorcu zna da smo bili udaljeni nekih 100 metara samo nas je cesta za aerodrom evakuisanje dijelila i tu su četnici napadali par puta, takođe smo i mi napadali ali bez nekog uspjeha, jer smo imali nestručne vojne kadrove.
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#55 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Aqua_S »

Gradski wrote:Ja sam bio na gornjem dijelu Kotorac/hipodrom na toj liniji dole nisam, a napad se izvodio većinom iz pravca Sokolović kolonije i iz pravca betonare ispod Butmira tu nismo imali puno napretka jer je čistina ko pozna taj dio i zna da je tu bilo nemoguće.
Sam sam i svjedok dešavanja da je Đimi koji je imao kuću kod džamije predlagao da se predamo četnicima jer nam kao komšije neće ništa naravno da to nismo prihvatili ponaročito onaj gornji dio butmira jeste naseljeniji sandžaklijama, ali su oni imali puške i bez krtelja i puškomitraljeze mi smo taj gornji dio dobro držali i Kotorac, nastradalo nas je dosta od snajpera, ali su i oni imali gubitaka.
tako je...što se tiče napredovanja znam da se naš oklopni transporter...okretao kod "HEDONIJE" za one koji znaju a koji ne znaju...na skretanju za dom zdravla i ksc ilidža....to za rahmetli Đimija...ti neću ni potvrditi a ni protivrječiti..jer mislim da je dosta informacija iz tog perioda kontradiktorna....nije baš da se bilo dobro naoružano bez krtelja...imalo je dosta ljudi puške kešom plaćene ...kupljene kod Senahida Memića-Višnjića... što se tiče napredovanja iz S.Kolonije..mislim da se došlo do bazena..tj. onog prvog parka kod bivšeg instituta za fizijatriju...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27841
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#56 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by JoseMujica »

woody, PM72, Muha i ako sam još koga preskočio :thumbup:

a ove cyber "patriote" neka prvo sline obrišu i onda se poliju hladnom vodom i vide jel mogu minutu tako mokrih gaća izdržati, a ako se do tada ne opamete neka se još išamaraju dobro.

a evo i zašto...nešto ne vidim da se na direktorskim pozicijama danas igdje nalaze ovi što su ratovali...tu su Seke i ostale podrumaške pichkice sakrivane po svijetu, a ovi što su se borili mahom su pretvoreni u socijalne slučajeve i tako se i tretiraju. a obično ih tretiraju ratni logističari, administrativci, đenerali ili oni što su bili na radnoj obavezi po ministarstvima.

i ako već guramo patriotizam, moj je prijedlog da umjesto Vojkovića prvo napadnemo i zauzmemo Poljine. Tamo će se imati barem šta zaplijeniti, kako bi se isfinansiralo oslobođenje čitave države.

ps

a jel se neko sjeća današnjeg načelnika Memlije i za kolko para je Kalaše tušio? :x i onda se ovaj prvoborac u Tursku ispalio :-)
Last edited by JoseMujica on 14/03/2013 13:08, edited 2 times in total.
PM72
Posts: 17993
Joined: 30/04/2012 16:54

#57 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by PM72 »

Ali to sto je BiH korumpirana i nikakava i sto nema ideala morate na prvom mjestu traziti u sebi. Zasto Njemacka ili Switzarska nisu korumpirane i zasto se ovdje zna za red i mir? Zato sto ljudi imaju drugaciji mentalitet.

Zašto se OVDJE ( ko biva u Njemačkoj ili Švici) zna za red i mir? A onda oplete po strategiji zauzimanja Istočnog Sarajeva.Dijasporac,nemoj više - života ti.Niko ti ne brani niti spori da učestvuješ u diskusijama jer je ovo moje koliko i tvoje.Ali,nemoj nam palamuditi o tome šta ćemo i kako ćemo.Pusti nas da se rahat patimo.Uživaj kad ti je Bog dao,što ti trebaju takve nebuloze...

P.S.Jose,premijer Kantona i bivši direktor toplana je momak koji je ratovao.I to žestoko.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27841
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#58 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by JoseMujica »

svaka čast...nikad ga usta uzet neću..neka radi šta hoće
DRINJAK
Posts: 20
Joined: 07/10/2010 20:42

#59 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by DRINJAK »

PM72 wrote:Ali to sto je BiH korumpirana i nikakava i sto nema ideala morate na prvom mjestu traziti u sebi. Zasto Njemacka ili Switzarska nisu korumpirane i zasto se ovdje zna za red i mir? Zato sto ljudi imaju drugaciji mentalitet.

Zašto se OVDJE ( ko biva u Njemačkoj ili Švici) zna za red i mir? A onda oplete po strategiji zauzimanja Istočnog Sarajeva.Dijasporac,nemoj više - života ti.Niko ti ne brani niti spori da učestvuješ u diskusijama jer je ovo moje koliko i tvoje.Ali,nemoj nam palamuditi o tome šta ćemo i kako ćemo.Pusti nas da se rahat patimo.Uživaj kad ti je Bog dao,što ti trebaju takve nebuloze...

P.S.Jose,premijer Kantona i bivši direktor toplana je momak koji je ratovao.I to žestoko.

Znam čovjeka,nešto sam za njeg radio dok je bio dir.Toplana,mislim da je Zl. ljiljan
User avatar
JoseMujica
Posts: 27841
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#60 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by JoseMujica »

nadam se samo da ljiljana nije dobio ko Nedžad Branković?
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#61 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Aqua_S »

JoseMujica wrote:woody, PM72, Muha i ako sam još koga preskočio :thumbup:

a ove cyber "patriote" neka prvo sline obrišu i onda se poliju hladnom vodom i vide jel mogu minutu tako mokrih gaća izdržati, a ako se do tada ne opamete neka se još išamaraju dobro.

a evo i zašto...nešto ne vidim da se na direktorskim pozicijama danas igdje nalaze ovi što su ratovali...tu su Seke i ostale podrumaške pichkice sakrivane po svijetu, a ovi što su se borili mahom su pretvoreni u socijalne slučajeve i tako se i tretiraju. a obično ih tretiraju ratni logističari, administrativci, đenerali ili oni što su bili na radnoj obavezi po ministarstvima.

i ako već guramo patriotizam, moj je prijedlog da umjesto Vojkovića prvo napadnemo i zauzmemo Poljine. Tamo će se imati barem šta zaplijeniti, kako bi se isfinansiralo oslobođenje čitave države.

ps

a jel se neko sjeća današnjeg načelnika Memlije i za kolko para je Kalaše tušio? :x i onda se ovaj prvoborac u Tursku ispalio :-)


spomenuh ga gore negdje...u prošlim postovima...tusio je kako kome..nekom po 800 nekom po 1400 DM plus metak 1 DM

a cuh da je nekima uvaljivo i manevarsku municiju.... :skoljka:
PM72
Posts: 17993
Joined: 30/04/2012 16:54

#62 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by PM72 »

JoseMujica wrote:nadam se samo da ljiljana nije dobio ko Nedžad Branković?
Koliko znam,Premijer je bio u specijalnoj jedinici MUP-a i čuo sam da je teže ranjen u Azićima.Nosilac je Zlatne policijske značke.Mogao bi nam Dozer to potvrditi ili opovrgnuti samo sam čuo da je ekstra dobar čovjek i rukovodilac.Ja ga poštujem i cijenim iako ga lično nisam upoznao.
Last edited by PM72 on 14/03/2013 13:29, edited 1 time in total.
anonimus0007
Posts: 359
Joined: 11/03/2013 16:53

#63 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by anonimus0007 »

JoseMujica wrote:nadam se samo da ljiljana nije dobio ko Nedžad Branković?
i fikret prevljak.......
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#64 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Gradski »

anonimus0007 wrote:
JoseMujica wrote:nadam se samo da ljiljana nije dobio ko Nedžad Branković?
i fikret prevljak.......
On je dobio zbog potpisivanja dozvola za silazak kamiona niz igman i uzimao je dobru pinku, i njegova vojna milicija je uzimala harač na tunelu i mostu između butmira i sokolović kolonije, i čovjek na kraju rata kupi hotel na jablaničkom jezeru a obični kerovođa pred rat bio dobro preživesmo-.
anonimus0007
Posts: 359
Joined: 11/03/2013 16:53

#65 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by anonimus0007 »

Gradski wrote:
anonimus0007 wrote:
JoseMujica wrote:nadam se samo da ljiljana nije dobio ko Nedžad Branković?
i fikret prevljak.......
On je dobio zbog potpisivanja dozvola za silazak kamiona niz igman i uzimao je dobru pinku, i njegova vojna milicija je uzimala harač na tunelu i mostu između butmira i sokolović kolonije, i čovjek na kraju rata kupi hotel na jablaničkom jezeru a obični kerovođa pred rat bio dobro preživesmo-.
i tu nije kraj. i danas vedri i oblači na ilidži. ženi su mu (ne znam koja mu je po redu) izmislili mjesto zamjenika direktora u drugoj osnovnoj školi. pregradili hodnik da dotična dobije kancelariju. pedagošku završila u mostaru, bosanski jezik, a djeca je gramatiku ispravljaju.
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#66 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Aqua_S »

Gradski wrote:
anonimus0007 wrote:
JoseMujica wrote:nadam se samo da ljiljana nije dobio ko Nedžad Branković?
i fikret prevljak.......
On je dobio zbog potpisivanja dozvola za silazak kamiona niz igman i uzimao je dobru pinku, i njegova vojna milicija je uzimala harač na tunelu i mostu između butmira i sokolović kolonije, i čovjek na kraju rata kupi hotel na jablaničkom jezeru a obični kerovođa pred rat bio dobro preživesmo-.
za kamione je tačno, al za tunel nije...na tunelu B strana je bila vojna policija prvog korpusa..ne iz 4 viteške
User avatar
JoseMujica
Posts: 27841
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#67 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by JoseMujica »

Fikro je zaslužio i da ima i da uzima za razliku od mnogih koji to danas rade.
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#68 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Gradski »

anonimus0007 wrote:
Gradski wrote:
JoseMujica wrote:nadam se samo da ljiljana nije dobio ko Nedžad Branković?

i fikret prevljak.......
On je dobio zbog potpisivanja dozvola za silazak kamiona niz igman i uzimao je dobru pinku, i njegova vojna milicija je uzimala harač na tunelu i mostu između butmira i sokolović kolonije, i čovjek na kraju rata kupi hotel na jablaničkom jezeru a obični kerovođa pred rat bio dobro preživesmo-.

i tu nije kraj. i danas vedri i oblači na ilidži. ženi su mu (ne znam koja mu je po redu) izmislili mjesto zamjenika direktora u drugoj osnovnoj školi. pregradili hodnik da dotična dobije kancelariju. pedagošku završila u mostaru, bosanski jezik, a djeca je gramatiku ispravljaju.
Sve znam sve vidim, sve sam to prošao dobro tu živim od rođenja i sve se lako poveže, kad imaju ljudi pare sve mogu i tako je to mi tu sad ništa ne možemo, žao mi samo čarlija što se žrtvovao radi ovog volusine koji samo zna stisnuti ruku pravi ljakse sa dna kace.
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#69 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Gradski »

Aqua_S wrote:
Gradski wrote:
JoseMujica wrote:nadam se samo da ljiljana nije dobio ko Nedžad Branković?

i fikret prevljak.......
On je dobio zbog potpisivanja dozvola za silazak kamiona niz igman i uzimao je dobru pinku, i njegova vojna milicija je uzimala harač na tunelu i mostu između butmira i sokolović kolonije, i čovjek na kraju rata kupi hotel na jablaničkom jezeru a obični kerovođa pred rat bio dobro preživesmo-.

za kamione je tačno, al za tunel nije...na tunelu B strana je bila vojna policija prvog korpusa..ne iz 4 viteške
Mislim da je u početku bila vojna policija fikrina i to sam prilično siguran tek je naknadno to preuzela vojna policija I korpusa na protivljenje tadašnjeg Fikre i njegove vojne policije jer znaju da rakiju više neće moći prosipati u umivaonik spojenu sa buretom.
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#70 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Gradski »

JoseMujica wrote:Fikro je zaslužio i da ima i da uzima za razliku od mnogih koji to danas rade.
Samo mi reci Jose Mujica gdje je on bio na čelu nas vojnika u nekoj akciji sa pištoljem u ruci, kao npr Zaim Imamović. ?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27841
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#71 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by JoseMujica »

tu si u pravu...brzo se uštabio...jedino je bio na Ilidži i to bi bilo to
anonimus0007
Posts: 359
Joined: 11/03/2013 16:53

#72 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by anonimus0007 »

JoseMujica wrote:Fikro je zaslužio i da ima i da uzima za razliku od mnogih koji to danas rade.
zaslužio da krade? aferim
anonimus0007
Posts: 359
Joined: 11/03/2013 16:53

#73 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by anonimus0007 »

Gradski wrote:
JoseMujica wrote:Fikro je zaslužio i da ima i da uzima za razliku od mnogih koji to danas rade.
Samo mi reci Jose Mujica gdje je on bio na čelu nas vojnika u nekoj akciji sa pištoljem u ruci, kao npr Zaim Imamović. ?
ona čuvena akcija napada na famos u po bijela dana je bila njegova zamisao. skonto kerovođa da iznenadi čete.
trocadero
Posts: 2441
Joined: 14/03/2013 13:57

#74 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by trocadero »

Загубио сам стари пасфорд па сам се морао регистровати поново! Није ми било мрско само да ПМ-у "ПАШИ МОМ" :D на све ово што је написао кажем :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#75 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Nekako s proljeća »

Tramvaji su vozili do Ilidže sve do podne 2. maja 1992...
Post Reply