Prpa.ba wrote:Ulazak u vlast promijeni mnoge rasporede. Tako je i KO SDP KS nakon rezultata 2010. pobjegao u misje rupe rastaljujuci se sa partnerima iz SDA i obavljajuci patriotsku duznost, clanstvo i rukovodstva nizih instanci se nisu sastajali rasporedima unatoc. Clanstva su se sjetili 2013.![]()
SDP
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52757
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#49976 Re: SDP
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#49977 Re: SDP
Osnivam
''B-SDP-2009 PUTOKAZ JEDAN''
Moja stranka neće ići u koaliciju s
SDA,PDA,BOSS,HDZ,HDZ90,SNSD,SDS,SRS,LBH,DNZ...
''B-SDP-2009 PUTOKAZ JEDAN''
Moja stranka neće ići u koaliciju s
SDA,PDA,BOSS,HDZ,HDZ90,SNSD,SDS,SRS,LBH,DNZ...
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#49978 Re: SDP
Pa samo predji u nasu stranku.putokaz1 wrote:Osnivam
''B-SDP-2009 PUTOKAZ JEDAN''
Moja stranka neće ići u koaliciju s
SDA,PDA,BOSS,HDZ,HDZ90,SNSD,SDS,SRS,LBH,DNZ...
To je to
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#49979 Re: SDP
-Gluho bilo da me linčujubunk wrote:Pa samo predji u nasu stranku.putokaz1 wrote:Osnivam
''B-SDP-2009 PUTOKAZ JEDAN''
Moja stranka neće ići u koaliciju s
SDA,PDA,BOSS,HDZ,HDZ90,SNSD,SDS,SRS,LBH,DNZ...
To je to
Na selu nema NS,a na Lukavačkim forumima bi me ''vješali''...
- Laertes
- Posts: 5064
- Joined: 08/01/2015 18:25
#49980 Re: SDP
Čuj đe to ima lukavački forum?putokaz1 wrote:-Gluho bilo da me linčujubunk wrote:Pa samo predji u nasu stranku.putokaz1 wrote:Osnivam
''B-SDP-2009 PUTOKAZ JEDAN''
Moja stranka neće ići u koaliciju s
SDA,PDA,BOSS,HDZ,HDZ90,SNSD,SDS,SRS,LBH,DNZ...
To je to
Na selu nema NS,a na Lukavačkim forumima bi me ''vješali''...
- Better Man
- Posts: 18741
- Joined: 01/10/2006 20:10
#49981 Re: SDP
A šta će građani dobiti ako BH blok ode u vlast sa nagorom vrstom ološi, tj. kriminalaca, mafioza itd, koji su uništili i opljačkali državu. Bolje biti čista obraza, nego sa govnima praviti vlast. To nije odgovornost, već izdaja najvećih razmjera, jer građani im nisu dali povjernje da bi oni pravili vlast sa onima koji su uništili i opljačkali ovu državu. Ako to urade, onda ih treba ne samo prekrižiti za sva vremena, već se okupiti ispred njihovih sjedišta i silom ih protjerati iz njihovih fotelja. Samo osoba sa njtežim oblikom mentalne retardacije može ovako nešto predlagati.nemampojma0 wrote:Samo da pitam, sta ce gradjani dobiti ako BH blok ode u opoziciju?
A to o odlasku nekih poslanika iz sdp je prepadanje jeza golom .uzicom. Ako slucajno neki pojedinac i uradi to, to ce biti samo oni koji su navikli da nista ne rade, osim da pljuju i uzivaju u odlicnim platama. A nisu gadljivi ni na koju dodatnu markicu.
Ulazak SDP i DF u vlast je najodgovorniji potez prema gradjanima i drzavi, ma sta mislili forumski ideolozi o tome.
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#49982 Re: SDP
Meni je generalno glupo ovo ucjenjivanje stranki sa nekim nepozeljnim koalicijama.Ti ljudi su izasli na izbore,dobili podrsku gradjana i neka opravdaju tu podrsku bar u koaliciji ako vec nemaju kapacitet da sami vladaju.Tacno se zna koja ministarstva dobiju,koja javna preduzeca i sta sve ne,i neka u dobijenim funkcijama budu dobri i nece proci nezapazeno.Meni je najbolji primjer za to recimo Mirko Sarovic iz SDS-a.Njegova stranka nije napravila nista vrijedno spomena ali se on individualno dosta trudio i napravio dobrih poteza i sutra bi mu ja prvi dao glas.Tu mogucnost ima svaki kandidat iz svake stranke bio on u koaliciji ili ne.
Mislim da u ovom momentu Bosnjacima nije narocito u interesu bezvlasce u Federaciji,stvarno se neke cudne stvari desavaju u okruzenju.Ovo insistiranje zapada da se formira vlast je vjerovatno da se sto prije BiH ugura u NATO,jer stvarno je bilo kriznih sitvacija sa Hrvatima i Srbima,ali ovo danas predstavlja klasicni fasisam prema Bosnjacima.Igraju se neke prljave igre,i to uveliko.
Mislim da u ovom momentu Bosnjacima nije narocito u interesu bezvlasce u Federaciji,stvarno se neke cudne stvari desavaju u okruzenju.Ovo insistiranje zapada da se formira vlast je vjerovatno da se sto prije BiH ugura u NATO,jer stvarno je bilo kriznih sitvacija sa Hrvatima i Srbima,ali ovo danas predstavlja klasicni fasisam prema Bosnjacima.Igraju se neke prljave igre,i to uveliko.
-
Digresija
- Posts: 321
- Joined: 09/01/2019 22:28
#49983 Re: SDP
Sad Bijedić za formiranje vlasti u TK kaže da je SDP pobjednik izbora i da treba biti u vlasti, a zar odgovori SDP-a na priču SDA o pobjedi i nužnosti učešća u vlasti ne budoše da je pobjednik onaj ko osigura većinu u zakonodavnom organu? 
-
criticos
- Posts: 646
- Joined: 15/01/2018 16:00
#49984 Re: SDP
U TK su isključivi da povedu SDA u Disneyland, jer je Nikšić izjavio da sa SDA ni u Disenyland. Očito da u Tuzli misle drugačije. Disenyland je ipak na vidiku.......................................sa SDA...........................naravno!
U Tuzli su spremni otkazati i poslušnost i otcijepiti se od SDP, jer ne odustaju da sa SDA idu u koaliciju po svaku cijenu, neovisno o ishodu rukovodstva SDP.
U Tuzli su spremni otkazati i poslušnost i otcijepiti se od SDP, jer ne odustaju da sa SDA idu u koaliciju po svaku cijenu, neovisno o ishodu rukovodstva SDP.
-
polacijela
- Posts: 364
- Joined: 24/04/2012 13:39
#49985 Re: SDP
Šta su TK donijele 4 godine neučestvovanja SDPa u vlasti?
PDA je uzeo cijeli kanton - to je wannabe Vučićev SNS u pokušaju, i po metodu i po učinku.
SDP u TK sebi ne može sebi priuštiti još 4 godine čekanja, nečega. TK to sebi više ne može priuštiti.
PDA hobotnicu možda je moguće uništiti samo ako se ponište sva rješenja o radu u javnim ustanovama izdatim u protekle tri godine, i sa i bez konkursa, pa krenuti od nule. Ako im se puste još 4 godine, 2022. se neće imati šta spašavati.
U TK je nemoralno i vrhunac licemjerja odlučiti da SDP postane opozicija, a manjinsku vladu da formira ko hoće. U tom slucaju i u slucaju koalicije sa PDA, 2018. godina bice zadnja godina mog glasanja za SDP.
PDA je uzeo cijeli kanton - to je wannabe Vučićev SNS u pokušaju, i po metodu i po učinku.
SDP u TK sebi ne može sebi priuštiti još 4 godine čekanja, nečega. TK to sebi više ne može priuštiti.
PDA hobotnicu možda je moguće uništiti samo ako se ponište sva rješenja o radu u javnim ustanovama izdatim u protekle tri godine, i sa i bez konkursa, pa krenuti od nule. Ako im se puste još 4 godine, 2022. se neće imati šta spašavati.
U TK je nemoralno i vrhunac licemjerja odlučiti da SDP postane opozicija, a manjinsku vladu da formira ko hoće. U tom slucaju i u slucaju koalicije sa PDA, 2018. godina bice zadnja godina mog glasanja za SDP.
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#49986 Re: SDP
U TK vise nece biti SDP-a ako udje u koaliciju. Jednostavno. Ako su građani htjeli promjene trebali su dati vise glasova SDP-u ili NS.
Ovako dobice sto su izabrali, a makar ce imati SDP na sljedecim izborima da se nadaju promjenama.
Ovako dobice sto su izabrali, a makar ce imati SDP na sljedecim izborima da se nadaju promjenama.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#49987 Re: SDP
U borbi protiv kriminala korupcije, pljačke nepotizma trgovine utjecajem postoje dva načina ...
jedam je frontalni,i podrazumjeva rovove, zemunice, tranšeje, smrzavanje,glad, žeđ. nesanicu,velike gubitke...
drugi je specijalno obavještajni..... koji podrazumjeva infiltraciju specijalno obučenih agenata, obavještajaca, insajdera u i iza redova protivnika i njegovo razaranje i slabljenje iznutra ...
ima i onaj dobro poznati, i često primjenjivani... domobranski...Koga ne možeš pobjediti, pridruži mu se....
jedam je frontalni,i podrazumjeva rovove, zemunice, tranšeje, smrzavanje,glad, žeđ. nesanicu,velike gubitke...
drugi je specijalno obavještajni..... koji podrazumjeva infiltraciju specijalno obučenih agenata, obavještajaca, insajdera u i iza redova protivnika i njegovo razaranje i slabljenje iznutra ...
ima i onaj dobro poznati, i često primjenjivani... domobranski...Koga ne možeš pobjediti, pridruži mu se....
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#49988 Re: SDP
Koalicija s SDA ili sa PDA je propast SDP
To svi znamo
Ako dođe do takvih koalicija bitno kako će se ponašati 5 SDP načelnika na TK jer ipak oni su KIČMA sdp TK
Po ponašanje ovih dana sdp zaslužuje da se piše malim slovom,ipak su manje od makova zrna ovih dana
Moj prijedlog je ponuditi RADONČIĆU premijersku stolicu na TK ili odma da pokrenete brisanje iz registra ne trebate ni postojat
To svi znamo
Ako dođe do takvih koalicija bitno kako će se ponašati 5 SDP načelnika na TK jer ipak oni su KIČMA sdp TK
Po ponašanje ovih dana sdp zaslužuje da se piše malim slovom,ipak su manje od makova zrna ovih dana
Moj prijedlog je ponuditi RADONČIĆU premijersku stolicu na TK ili odma da pokrenete brisanje iz registra ne trebate ni postojat
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#49989 Re: SDP
Kako bi se ponasali ?putokaz1 wrote:Koalicija s SDA ili sa PDA je propast SDP
To svi znamo
Ako dođe do takvih koalicija bitno kako će se ponašati 5 SDP načelnika na TK jer ipak oni su KIČMA sdp TK
Po ponašanje ovih dana sdp zaslužuje da se piše malim slovom,ipak su manje od makova zrna ovih dana
Moj prijedlog je ponuditi RADONČIĆU premijersku stolicu na TK ili odma da pokrenete brisanje iz registra ne trebate ni postojat
Primjer Nusret Helić i njegovo opcinsko vijece, SDP i SDA su zajedno vec godinama.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#49990 Re: SDP
Kako bi se ponasali ?
Primjer Nusret Helić i njegovo opcinsko vijece, SDP i SDA su zajedno vec godinama.[/quote]
Da bilo je i slučajeva saradnje i u Lukavcu i sa SDA i sa PDA,ali bar ne zvanično
Dok su Živi Nusret ,Jasmin,Edis,Edin i Samir SDP će imat načelnike kad oni umru ili promjene stranku NEĆE
Nakon smrti ili promjene stranke SDP će možda samo ostati u Tuzli(ili će Tuzlu dobit DF,NS i sl) a ostalo će se SDA vratiti ko Živinice
Primjer Nusret Helić i njegovo opcinsko vijece, SDP i SDA su zajedno vec godinama.[/quote]
Da bilo je i slučajeva saradnje i u Lukavcu i sa SDA i sa PDA,ali bar ne zvanično
Dok su Živi Nusret ,Jasmin,Edis,Edin i Samir SDP će imat načelnike kad oni umru ili promjene stranku NEĆE
Nakon smrti ili promjene stranke SDP će možda samo ostati u Tuzli(ili će Tuzlu dobit DF,NS i sl) a ostalo će se SDA vratiti ko Živinice
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#49991 Re: SDP
Da bilo je i slučajeva saradnje i u Lukavcu i sa SDA i sa PDA,ali bar ne zvaničnoputokaz1 wrote:Kako bi se ponasali ?
Primjer Nusret Helić i njegovo opcinsko vijece, SDP i SDA su zajedno vec godinama.
Dok su Živi Nusret ,Jasmin,Edis,Edin i Samir SDP će imat načelnike kad oni umru ili promjene stranku NEĆE
Nakon smrti ili promjene stranke SDP će možda samo ostati u Tuzli(ili će Tuzlu dobit DF,NS i sl) a ostalo će se SDA vratiti ko Živinice[/quote]
Sad će ti Edinova stranka biti zvanično... saborac protiv kriminala mita i korupcije... sa SDA i PDA...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#49992 Re: SDP
I tako, čekamo SDP da odluči da li ćemo ostati u mraku ili ćemo odškrinuti vrata svjetlije budućnosti.
Iako se čini da je odluka teška, ona to zapravo nije. Slijediti svoja predizborna i postizborna obećanja, i riječi date članstvu, glasačima i javnosti, i odluka je riješena.
Odluče li se, ipak - za račun nekoliko starih članova-penzionera, decenijama kriminalno-finansijski vezanih za vrh SDA - za nastavak stare suradnje s etno-kriminalcima, očekuje se cijepanje, a možda i raspad cijele stranke. Što je počeo Lagudmžija, Nikšić će možda i završiti.
Čekamo odluku.
Iako se čini da je odluka teška, ona to zapravo nije. Slijediti svoja predizborna i postizborna obećanja, i riječi date članstvu, glasačima i javnosti, i odluka je riješena.
Odluče li se, ipak - za račun nekoliko starih članova-penzionera, decenijama kriminalno-finansijski vezanih za vrh SDA - za nastavak stare suradnje s etno-kriminalcima, očekuje se cijepanje, a možda i raspad cijele stranke. Što je počeo Lagudmžija, Nikšić će možda i završiti.
Čekamo odluku.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#49993 Re: SDP
nermin i penzioneri su vjerovatno bar dijelom ucijenjeni, ili na sda jeziku - politički zreli i patriotski nastrojeni.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#49994 Re: SDP
Sigurno jesu.JThomas wrote:nermin i penzioneri su vjerovatno bar dijelom ucijenjeni, ili na sda jeziku - politički zreli i patriotski nastrojeni.
Eh, sad... Pitanje je hoće li ovi članovi mlađi od 60 dozvoliti da im starci unište i ugase i stranku i budućnost.Banksy wrote:SDP i SDA su već bili u koaliciji, imaju stare talove i jedni o drugima svašta znaju, pa ih je lako kupiti ili ucijeniti,
da ne podsjećamo na najboljeg Bakirovog druga Lagudmžiju koji sve o svakom iz svoje stranke zna i ima dokumentirano, pa mu je tako nabolji 'skretničar',
SDP jeste, u tom smislu, bio najslabija karika sve vrijeme.
- MarshalDodik
- Posts: 1602
- Joined: 20/11/2018 16:45
#49995 Re: SDP
Banksy wrote:Sigurno jesu.JThomas wrote:nermin i penzioneri su vjerovatno bar dijelom ucijenjeni, ili na sda jeziku - politički zreli i patriotski nastrojeni.Eh, sad... Pitanje je hoće li ovi članovi mlađi od 60 dozvoliti da im starci unište i ugase i stranku i budućnost.Banksy wrote:SDP i SDA su već bili u koaliciji, imaju stare talove i jedni o drugima svašta znaju, pa ih je lako kupiti ili ucijeniti,
da ne podsjećamo na najboljeg Bakirovog druga Lagudmžiju koji sve o svakom iz svoje stranke zna i ima dokumentirano, pa mu je tako nabolji 'skretničar',
SDP jeste, u tom smislu, bio najslabija karika sve vrijeme.
Objasni ovo
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#49996 Re: SDP
Ja ne podnosim SDP i zato navijam da idu sa SDA nakon onakve antiSDA kampanje i postizborni izjava jer to znaci da oni vise nisu ozbiljna stranka nego obicno spadalo i vise niko ih ne bi mogao braniti nego pusti go... niz vodu neka iduBanksy wrote:I tako, čekamo SDP da odluči da li ćemo ostati u mraku ili ćemo odškrinuti vrata svjetlije budućnosti.
Iako se čini da je odluka teška, ona to zapravo nije. Slijediti svoja predizborna i postizborna obećanja, i riječi date članstvu, glasačima i javnosti, i odluka je riješena.
Odluče li se, ipak - za račun nekoliko starih članova-penzionera, decenijama kriminalno-finansijski vezanih za vrh SDA - za nastavak stare suradnje s etno-kriminalcima, očekuje se cijepanje, a možda i raspad cijele stranke. Što je počeo Lagudmžija, Nikšić će možda i završiti.
Čekamo odluku.
-
sahara1428
- Posts: 2172
- Joined: 03/03/2010 07:39
#49997 Re: SDP
Nek Nerko bude potpuno iskren...još uvijek stoji na zvaničnom youtube kanalu
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#49998 Re: SDP
Ne prozivajte čovjeka đaba, ni krivog ni dužnog.sahara1428 wrote:Nek Nerko bude potpuno iskren...još uvijek stoji na zvaničnom youtube kanalu
Nije on reko... Enko reko... doduše po reko i po vertikali i po horizontali... doduše možda ovo važi samo za TK i pripadajuče odbore...
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#49999 Re: SDP
Ako SDP krene u put nestanka, odnosno na put koalicije sa SDA nema nikakve sumnje da će im se klubovi u skupštinama, parlamentima i vijećima raspadati atmoskom brzinom. Evo, odmah da vam kažem - samo u KS će tri skupštinska zastupnika automatski preći u NS.
Borba protiv ulaska u koaliciju sa SDA je borba za opstanak i očuvanje socijaldemokratske opcije.
Svako ko potpiše bilo šta oko saradnje sa SDA, potpisao je smrtnu presudu SDP-u koji će potonuti na nivo BPS-a za pet godina.
Ja se još uvijek nadam, vjerujem i očekujem da će zdrave snage u SDP-u nadvladati one retrogradne, gramzive i željne vlasti.
Borba protiv ulaska u koaliciju sa SDA je borba za opstanak i očuvanje socijaldemokratske opcije.
Svako ko potpiše bilo šta oko saradnje sa SDA, potpisao je smrtnu presudu SDP-u koji će potonuti na nivo BPS-a za pet godina.
Ja se još uvijek nadam, vjerujem i očekujem da će zdrave snage u SDP-u nadvladati one retrogradne, gramzive i željne vlasti.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#50000 Re: SDP
Kakvi crnjaci.
SDP ima isto kao i sda bazu glasaca koju ne moze pokolebati ni kad bi sad ns uskrnula druga tita i postavila ga na celo stranke.
Oni bi opet za sdp glasali.
A i sda isto,kad ih nije unistilo ovoliko odlazaka godinu dana uoci izbora i ovakva masinerija kontra njih pocev od tk pa dalje pokazali su da su neunistivi.
Sdp i sda su jedina konstanta u BH politici.
SDP ima isto kao i sda bazu glasaca koju ne moze pokolebati ni kad bi sad ns uskrnula druga tita i postavila ga na celo stranke.
Oni bi opet za sdp glasali.
A i sda isto,kad ih nije unistilo ovoliko odlazaka godinu dana uoci izbora i ovakva masinerija kontra njih pocev od tk pa dalje pokazali su da su neunistivi.
Sdp i sda su jedina konstanta u BH politici.
