SDP

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52757
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#49976 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Prpa.ba wrote:Ulazak u vlast promijeni mnoge rasporede. Tako je i KO SDP KS nakon rezultata 2010. pobjegao u misje rupe rastaljujuci se sa partnerima iz SDA i obavljajuci patriotsku duznost, clanstvo i rukovodstva nizih instanci se nisu sastajali rasporedima unatoc. Clanstva su se sjetili 2013. :lol: :lol:
:D :D :D
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#49977 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Osnivam
''B-SDP-2009 PUTOKAZ JEDAN''
Moja stranka neće ići u koaliciju s
SDA,PDA,BOSS,HDZ,HDZ90,SNSD,SDS,SRS,LBH,DNZ...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#49978 Re: SDP

Post by bunk »

putokaz1 wrote:Osnivam
''B-SDP-2009 PUTOKAZ JEDAN''
Moja stranka neće ići u koaliciju s
SDA,PDA,BOSS,HDZ,HDZ90,SNSD,SDS,SRS,LBH,DNZ...
Pa samo predji u nasu stranku.
To je to :lol:
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#49979 Re: SDP

Post by putokaz1 »

bunk wrote:
putokaz1 wrote:Osnivam
''B-SDP-2009 PUTOKAZ JEDAN''
Moja stranka neće ići u koaliciju s
SDA,PDA,BOSS,HDZ,HDZ90,SNSD,SDS,SRS,LBH,DNZ...
Pa samo predji u nasu stranku.
To je to :lol:
-Gluho bilo da me linčuju
Na selu nema NS,a na Lukavačkim forumima bi me ''vješali''...
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#49980 Re: SDP

Post by Laertes »

putokaz1 wrote:
bunk wrote:
putokaz1 wrote:Osnivam
''B-SDP-2009 PUTOKAZ JEDAN''
Moja stranka neće ići u koaliciju s
SDA,PDA,BOSS,HDZ,HDZ90,SNSD,SDS,SRS,LBH,DNZ...
Pa samo predji u nasu stranku.
To je to :lol:
-Gluho bilo da me linčuju
Na selu nema NS,a na Lukavačkim forumima bi me ''vješali''...
Čuj đe to ima lukavački forum?
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#49981 Re: SDP

Post by Better Man »

nemampojma0 wrote:Samo da pitam, sta ce gradjani dobiti ako BH blok ode u opoziciju?
A to o odlasku nekih poslanika iz sdp je prepadanje jeza golom .uzicom. Ako slucajno neki pojedinac i uradi to, to ce biti samo oni koji su navikli da nista ne rade, osim da pljuju i uzivaju u odlicnim platama. A nisu gadljivi ni na koju dodatnu markicu.
Ulazak SDP i DF u vlast je najodgovorniji potez prema gradjanima i drzavi, ma sta mislili forumski ideolozi o tome.
A šta će građani dobiti ako BH blok ode u vlast sa nagorom vrstom ološi, tj. kriminalaca, mafioza itd, koji su uništili i opljačkali državu. Bolje biti čista obraza, nego sa govnima praviti vlast. To nije odgovornost, već izdaja najvećih razmjera, jer građani im nisu dali povjernje da bi oni pravili vlast sa onima koji su uništili i opljačkali ovu državu. Ako to urade, onda ih treba ne samo prekrižiti za sva vremena, već se okupiti ispred njihovih sjedišta i silom ih protjerati iz njihovih fotelja. Samo osoba sa njtežim oblikom mentalne retardacije može ovako nešto predlagati.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#49982 Re: SDP

Post by nikad_vise »

Meni je generalno glupo ovo ucjenjivanje stranki sa nekim nepozeljnim koalicijama.Ti ljudi su izasli na izbore,dobili podrsku gradjana i neka opravdaju tu podrsku bar u koaliciji ako vec nemaju kapacitet da sami vladaju.Tacno se zna koja ministarstva dobiju,koja javna preduzeca i sta sve ne,i neka u dobijenim funkcijama budu dobri i nece proci nezapazeno.Meni je najbolji primjer za to recimo Mirko Sarovic iz SDS-a.Njegova stranka nije napravila nista vrijedno spomena ali se on individualno dosta trudio i napravio dobrih poteza i sutra bi mu ja prvi dao glas.Tu mogucnost ima svaki kandidat iz svake stranke bio on u koaliciji ili ne.

Mislim da u ovom momentu Bosnjacima nije narocito u interesu bezvlasce u Federaciji,stvarno se neke cudne stvari desavaju u okruzenju.Ovo insistiranje zapada da se formira vlast je vjerovatno da se sto prije BiH ugura u NATO,jer stvarno je bilo kriznih sitvacija sa Hrvatima i Srbima,ali ovo danas predstavlja klasicni fasisam prema Bosnjacima.Igraju se neke prljave igre,i to uveliko.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#49983 Re: SDP

Post by Digresija »

Sad Bijedić za formiranje vlasti u TK kaže da je SDP pobjednik izbora i da treba biti u vlasti, a zar odgovori SDP-a na priču SDA o pobjedi i nužnosti učešća u vlasti ne budoše da je pobjednik onaj ko osigura većinu u zakonodavnom organu? :D
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#49984 Re: SDP

Post by criticos »

U TK su isključivi da povedu SDA u Disneyland, jer je Nikšić izjavio da sa SDA ni u Disenyland. Očito da u Tuzli misle drugačije. Disenyland je ipak na vidiku.......................................sa SDA...........................naravno!
U Tuzli su spremni otkazati i poslušnost i otcijepiti se od SDP, jer ne odustaju da sa SDA idu u koaliciju po svaku cijenu, neovisno o ishodu rukovodstva SDP.
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#49985 Re: SDP

Post by polacijela »

Šta su TK donijele 4 godine neučestvovanja SDPa u vlasti?

PDA je uzeo cijeli kanton - to je wannabe Vučićev SNS u pokušaju, i po metodu i po učinku.

SDP u TK sebi ne može sebi priuštiti još 4 godine čekanja, nečega. TK to sebi više ne može priuštiti.

PDA hobotnicu možda je moguće uništiti samo ako se ponište sva rješenja o radu u javnim ustanovama izdatim u protekle tri godine, i sa i bez konkursa, pa krenuti od nule. Ako im se puste još 4 godine, 2022. se neće imati šta spašavati.

U TK je nemoralno i vrhunac licemjerja odlučiti da SDP postane opozicija, a manjinsku vladu da formira ko hoće. U tom slucaju i u slucaju koalicije sa PDA, 2018. godina bice zadnja godina mog glasanja za SDP.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#49986 Re: SDP

Post by drug_profi »

U TK vise nece biti SDP-a ako udje u koaliciju. Jednostavno. Ako su građani htjeli promjene trebali su dati vise glasova SDP-u ili NS.
Ovako dobice sto su izabrali, a makar ce imati SDP na sljedecim izborima da se nadaju promjenama.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#49987 Re: SDP

Post by kmirsad »

U borbi protiv kriminala korupcije, pljačke nepotizma trgovine utjecajem postoje dva načina ...
jedam je frontalni,i podrazumjeva rovove, zemunice, tranšeje, smrzavanje,glad, žeđ. nesanicu,velike gubitke...
drugi je specijalno obavještajni..... koji podrazumjeva infiltraciju specijalno obučenih agenata, obavještajaca, insajdera u i iza redova protivnika i njegovo razaranje i slabljenje iznutra ...
ima i onaj dobro poznati, i često primjenjivani... domobranski...Koga ne možeš pobjediti, pridruži mu se....
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#49988 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Koalicija s SDA ili sa PDA je propast SDP
To svi znamo
Ako dođe do takvih koalicija bitno kako će se ponašati 5 SDP načelnika na TK jer ipak oni su KIČMA sdp TK
Po ponašanje ovih dana sdp zaslužuje da se piše malim slovom,ipak su manje od makova zrna ovih dana
Moj prijedlog je ponuditi RADONČIĆU premijersku stolicu na TK ili odma da pokrenete brisanje iz registra ne trebate ni postojat
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#49989 Re: SDP

Post by Janjicar »

putokaz1 wrote:Koalicija s SDA ili sa PDA je propast SDP
To svi znamo
Ako dođe do takvih koalicija bitno kako će se ponašati 5 SDP načelnika na TK jer ipak oni su KIČMA sdp TK
Po ponašanje ovih dana sdp zaslužuje da se piše malim slovom,ipak su manje od makova zrna ovih dana
Moj prijedlog je ponuditi RADONČIĆU premijersku stolicu na TK ili odma da pokrenete brisanje iz registra ne trebate ni postojat
Kako bi se ponasali ?

Primjer Nusret Helić i njegovo opcinsko vijece, SDP i SDA su zajedno vec godinama.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#49990 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Kako bi se ponasali ?

Primjer Nusret Helić i njegovo opcinsko vijece, SDP i SDA su zajedno vec godinama.[/quote]
Da bilo je i slučajeva saradnje i u Lukavcu i sa SDA i sa PDA,ali bar ne zvanično
Dok su Živi Nusret ,Jasmin,Edis,Edin i Samir SDP će imat načelnike kad oni umru ili promjene stranku NEĆE
Nakon smrti ili promjene stranke SDP će možda samo ostati u Tuzli(ili će Tuzlu dobit DF,NS i sl) a ostalo će se SDA vratiti ko Živinice
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#49991 Re: SDP

Post by kmirsad »

putokaz1 wrote:Kako bi se ponasali ?

Primjer Nusret Helić i njegovo opcinsko vijece, SDP i SDA su zajedno vec godinama.
Da bilo je i slučajeva saradnje i u Lukavcu i sa SDA i sa PDA,ali bar ne zvanično
Dok su Živi Nusret ,Jasmin,Edis,Edin i Samir SDP će imat načelnike kad oni umru ili promjene stranku NEĆE
Nakon smrti ili promjene stranke SDP će možda samo ostati u Tuzli(ili će Tuzlu dobit DF,NS i sl) a ostalo će se SDA vratiti ko Živinice[/quote]
Sad će ti Edinova stranka biti zvanično... saborac protiv kriminala mita i korupcije... sa SDA i PDA...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#49992 Re: SDP

Post by Banksy »

I tako, čekamo SDP da odluči da li ćemo ostati u mraku ili ćemo odškrinuti vrata svjetlije budućnosti.

Iako se čini da je odluka teška, ona to zapravo nije. Slijediti svoja predizborna i postizborna obećanja, i riječi date članstvu, glasačima i javnosti, i odluka je riješena.

Odluče li se, ipak - za račun nekoliko starih članova-penzionera, decenijama kriminalno-finansijski vezanih za vrh SDA - za nastavak stare suradnje s etno-kriminalcima, očekuje se cijepanje, a možda i raspad cijele stranke. Što je počeo Lagudmžija, Nikšić će možda i završiti.

Čekamo odluku.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#49993 Re: SDP

Post by JThomas »

nermin i penzioneri su vjerovatno bar dijelom ucijenjeni, ili na sda jeziku - politički zreli i patriotski nastrojeni.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#49994 Re: SDP

Post by Banksy »

JThomas wrote:nermin i penzioneri su vjerovatno bar dijelom ucijenjeni, ili na sda jeziku - politički zreli i patriotski nastrojeni.
Sigurno jesu.
Banksy wrote:SDP i SDA su već bili u koaliciji, imaju stare talove i jedni o drugima svašta znaju, pa ih je lako kupiti ili ucijeniti,
da ne podsjećamo na najboljeg Bakirovog druga Lagudmžiju koji sve o svakom iz svoje stranke zna i ima dokumentirano, pa mu je tako nabolji 'skretničar',
SDP jeste, u tom smislu, bio najslabija karika sve vrijeme.
Eh, sad... Pitanje je hoće li ovi članovi mlađi od 60 dozvoliti da im starci unište i ugase i stranku i budućnost.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#49995 Re: SDP

Post by MarshalDodik »

Banksy wrote:
JThomas wrote:nermin i penzioneri su vjerovatno bar dijelom ucijenjeni, ili na sda jeziku - politički zreli i patriotski nastrojeni.
Sigurno jesu.
Banksy wrote:SDP i SDA su već bili u koaliciji, imaju stare talove i jedni o drugima svašta znaju, pa ih je lako kupiti ili ucijeniti,
da ne podsjećamo na najboljeg Bakirovog druga Lagudmžiju koji sve o svakom iz svoje stranke zna i ima dokumentirano, pa mu je tako nabolji 'skretničar',
SDP jeste, u tom smislu, bio najslabija karika sve vrijeme.
Eh, sad... Pitanje je hoće li ovi članovi mlađi od 60 dozvoliti da im starci unište i ugase i stranku i budućnost.
:shock: :shock: :shock:
Objasni ovo
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#49996 Re: SDP

Post by Nivelacija »

Banksy wrote:I tako, čekamo SDP da odluči da li ćemo ostati u mraku ili ćemo odškrinuti vrata svjetlije budućnosti.

Iako se čini da je odluka teška, ona to zapravo nije. Slijediti svoja predizborna i postizborna obećanja, i riječi date članstvu, glasačima i javnosti, i odluka je riješena.

Odluče li se, ipak - za račun nekoliko starih članova-penzionera, decenijama kriminalno-finansijski vezanih za vrh SDA - za nastavak stare suradnje s etno-kriminalcima, očekuje se cijepanje, a možda i raspad cijele stranke. Što je počeo Lagudmžija, Nikšić će možda i završiti.

Čekamo odluku.
Ja ne podnosim SDP i zato navijam da idu sa SDA nakon onakve antiSDA kampanje i postizborni izjava jer to znaci da oni vise nisu ozbiljna stranka nego obicno spadalo i vise niko ih ne bi mogao braniti nego pusti go... niz vodu neka idu :mrgreen:
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#49997 Re: SDP

Post by sahara1428 »

Nek Nerko bude potpuno iskren...još uvijek stoji na zvaničnom youtube kanalu

User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#49998 Re: SDP

Post by kmirsad »

sahara1428 wrote:Nek Nerko bude potpuno iskren...još uvijek stoji na zvaničnom youtube kanalu

Ne prozivajte čovjeka đaba, ni krivog ni dužnog.
Nije on reko... Enko reko... doduše po reko i po vertikali i po horizontali... doduše možda ovo važi samo za TK i pripadajuče odbore... :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#49999 Re: SDP

Post by It_is_a_Leclerc »

Ako SDP krene u put nestanka, odnosno na put koalicije sa SDA nema nikakve sumnje da će im se klubovi u skupštinama, parlamentima i vijećima raspadati atmoskom brzinom. Evo, odmah da vam kažem - samo u KS će tri skupštinska zastupnika automatski preći u NS.

Borba protiv ulaska u koaliciju sa SDA je borba za opstanak i očuvanje socijaldemokratske opcije.

Svako ko potpiše bilo šta oko saradnje sa SDA, potpisao je smrtnu presudu SDP-u koji će potonuti na nivo BPS-a za pet godina.

Ja se još uvijek nadam, vjerujem i očekujem da će zdrave snage u SDP-u nadvladati one retrogradne, gramzive i željne vlasti.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50000 Re: SDP

Post by bunk »

Kakvi crnjaci.
SDP ima isto kao i sda bazu glasaca koju ne moze pokolebati ni kad bi sad ns uskrnula druga tita i postavila ga na celo stranke.
Oni bi opet za sdp glasali.
A i sda isto,kad ih nije unistilo ovoliko odlazaka godinu dana uoci izbora i ovakva masinerija kontra njih pocev od tk pa dalje pokazali su da su neunistivi.
Sdp i sda su jedina konstanta u BH politici.
Post Reply