SDP

Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#49951 Re: SDP

Post by Digresija »

tvojkomsija wrote:
Digresija wrote:I šta će to promijeniti? Dobit ćemo 2520. stranku po redu. Ako ne mogu promijeniti stanje u SDP-u, tj. okupiti većinu oko sebe i pokrenuti promjene nek se prestanu baviti politikom.
Covjece shvatili smo svi da si SDA fan, odmori malo od foruma, bice dnevnica ne brini
Možeš li odgovoriti na pitanje ili je ovo vrhunac tvog intelektualnog stvaralaštva?
Last edited by Digresija on 19/01/2019 00:59, edited 1 time in total.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#49952 Re: SDP

Post by criticos »

invincible1921 wrote:
criticos wrote:Opaaaa, Segmedina Srna, Damir Nikšić i Igor Stojanović napuštaju SDP :thumbup:
izvor ?
Ne mogu ti reći. Sačekajte koji dan, sami će izaći i potvrditi.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#49953 Re: SDP

Post by Control panel »

channel10 wrote:Tacno, ali svi kritikuju, a niko da predlozi rjesenje. Koje je rjesenje problema? Kuda? Sa brojem osvojenih glasova na izborima mogu jedino u pm, zajedno sa cjelokupnim bh blokom, jer da su osvojili vise, sad ne bi bilo ovih problema. Nisu i to je problem. Znaci, koje je rjesenje?

OPOZICIJA. neka se pobjednici izbora brinu kako ce formirati vlast. Sda, hdz i snsd kazu ne moze bez njih. Dobro eto formiraj. Ako ne mogu blokada. Ko ih jebe. Nam obicnoj raji ni u dzep ni iz dzepa.
Ako ne moze prijevremeni izbori.

Jebala ih vise fotelja. Da sa govnima budes u vlasti samo da bi par SDP-ovaca bilo u fotelji.

Kako im nije jasno da su u svako slucaju donji ako sa njima udju u vlast. Da sdp i bh blok cuda urade za 4 godine opet ce ih biraci kazniti.

Tako da je jedino rjesenje opozicija.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#49954 Re: SDP

Post by kmirsad »

Control panel wrote:
channel10 wrote:Tacno, ali svi kritikuju, a niko da predlozi rjesenje. Koje je rjesenje problema? Kuda? Sa brojem osvojenih glasova na izborima mogu jedino u pm, zajedno sa cjelokupnim bh blokom, jer da su osvojili vise, sad ne bi bilo ovih problema. Nisu i to je problem. Znaci, koje je rjesenje?

OPOZICIJA. neka se pobjednici izbora brinu kako ce formirati vlast. Sda, hdz i snsd kazu ne moze bez njih. Dobro eto formiraj. Ako ne mogu blokada. Ko ih jebe. Nam obicnoj raji ni u dzep ni iz dzepa.
Ako ne moze prijevremeni izbori.

Jebala ih vise fotelja. Da sa govnima budes u vlasti samo da bi par SDP-ovaca bilo u fotelji.

Kako im nije jasno da su u svako slucaju donji ako sa njima udju u vlast. Da sdp i bh blok cuda urade za 4 godine opet ce ih biraci kazniti.

Tako da je jedino rjesenje opozicija.
:thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#49955 Re: SDP

Post by kmirsad »

criticos wrote:
invincible1921 wrote:
criticos wrote:Opaaaa, Segmedina Srna, Damir Nikšić i Igor Stojanović napuštaju SDP :thumbup:
izvor ?
Ne mogu ti reći. Sačekajte koji dan, sami će izaći i potvrditi.
Neče biti jedini... ogroman broj SDP-ovaca izlazi...i čekaju da se NS izjasni da li ostaju dosljedni proklamovanoj politici... da im se priključe.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#49956 Re: SDP

Post by Banksy »

SDP i SDA su već bili u koaliciji, imaju stare talove i jedni o drugima svašta znaju, pa ih je lako kupiti ili ucijeniti,
da ne podsjećamo na najboljeg Bakirovog druga Lagudmžiju koji sve o svakom iz svoje stranke zna i ima dokumentirano, pa mu je tako nabolji 'skretničar',
SDP jeste, u tom smislu, bio najslabija karika sve vrijeme.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#49957 Re: SDP

Post by Nadzorna_ploca »

Digresija wrote:I šta će to promijeniti? Dobit ćemo 2520. stranku po redu. Ako ne mogu promijeniti stanje u SDP-u, tj. okupiti većinu oko sebe i pokrenuti promjene nek se prestanu baviti politikom.
Pa upravu si, ali sasvim je jasno zasto su oni u politici a to nije da bi mijenjali ista. Hajde mozda i grijesim i izvinuti cu se ali mislim da ce bar dvoje od ovo troje transferirati negdje drugo. Moralne hale.
mrgreen
Posts: 1289
Joined: 12/05/2008 21:11

#49958 Re: SDP

Post by mrgreen »

Kako bi Bakir rekao, nije ovo propast vec ciscenje SDP-a. U tom smislu Bakir je najveći reformator SDP-a :mrgreen:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#49959 Re: SDP

Post by bunk »

Mozda B-SDP ,
ili PSDP ,
Mozda radnici i pravda ili RIP :lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#49960 Re: SDP

Post by JThomas »

nisam za sda ali smatram da je koalicija sa njima odraz političke zrelosti i nacionalnog zajedništva.
mrgreen
Posts: 1289
Joined: 12/05/2008 21:11

#49961 Re: SDP

Post by mrgreen »

U ovom prelomnom historijskom trenutku za opstanak naseg naroda.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15271
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#49962 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Jer dusmani su ujedinjeni, a mi imamo 5001 stranku, glupi Bosnjo nikako da nauci.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#49963 Re: SDP

Post by Kikibombona »

Control panel wrote:
channel10 wrote:Tacno, ali svi kritikuju, a niko da predlozi rjesenje. Koje je rjesenje problema? Kuda? Sa brojem osvojenih glasova na izborima mogu jedino u pm, zajedno sa cjelokupnim bh blokom, jer da su osvojili vise, sad ne bi bilo ovih problema. Nisu i to je problem. Znaci, koje je rjesenje?

OPOZICIJA. neka se pobjednici izbora brinu kako ce formirati vlast. Sda, hdz i snsd kazu ne moze bez njih. Dobro eto formiraj. Ako ne mogu blokada. Ko ih jebe. Nam obicnoj raji ni u dzep ni iz dzepa.
Ako ne moze prijevremeni izbori.

Jebala ih vise fotelja. Da sa govnima budes u vlasti samo da bi par SDP-ovaca bilo u fotelji.

Kako im nije jasno da su u svako slucaju donji ako sa njima udju u vlast. Da sdp i bh blok cuda urade za 4 godine opet ce ih biraci kazniti.

Tako da je jedino rjesenje opozicija.
Pitanje je da li su donji. Uvalit ce se u fotelje, zaraditi i potencijalno ukrasti veliki novac.

Boli ih kita. Oni hoce da uzmu pare.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#49964 Re: SDP

Post by Digresija »

Nadzorna_ploca wrote:
Digresija wrote:I šta će to promijeniti? Dobit ćemo 2520. stranku po redu. Ako ne mogu promijeniti stanje u SDP-u, tj. okupiti većinu oko sebe i pokrenuti promjene nek se prestanu baviti politikom.
Pa upravu si, ali sasvim je jasno zasto su oni u politici a to nije da bi mijenjali ista. Hajde mozda i grijesim i izvinuti cu se ali mislim da ce bar dvoje od ovo troje transferirati negdje drugo. Moralne hale.
Najveci apsurd je sto ce kasnije koalirati sa tim istim SDP-om, formirati blokove kao sto to danas radi DF ili kao sto SDA radi sa svojim derivatima. Moras biti debil da podrzis nastajanje jos jedne stranke.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#49965 Re: SDP

Post by bunk »

Cenzus dici na 10% na nivou federacije i Drzave.
I problem preletaca,papaka,buranija stranaka se rjesava u dva izborna ciklusa.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#49966 Re: SDP

Post by drug_profi »

Samo da ih podsjetim da sam ga zasiljio i cekam da vidim hocu li im se nahebat majke za sva vremena.
howdy
Posts: 3606
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#49967 Re: SDP

Post by howdy »

Kad je dzenaza rahmetli SDP-u?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#49968 Re: SDP

Post by Banksy »

howdy wrote:Kad je dzenaza rahmetli SDP-u?
Mogla bi biti već u srijedu..
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#49969 Re: SDP

Post by drug_profi »

Predvidjam raspad istog casa. Brojne nezavisne poslanike koji ce se pozicionirati po svom izboru.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#49970 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Samo da pitam, sta ce gradjani dobiti ako BH blok ode u opoziciju?
A to o odlasku nekih poslanika iz sdp je prepadanje jeza golom .uzicom. Ako slucajno neki pojedinac i uradi to, to ce biti samo oni koji su navikli da nista ne rade, osim da pljuju i uzivaju u odlicnim platama. A nisu gadljivi ni na koju dodatnu markicu.
Ulazak SDP i DF u vlast je najodgovorniji potez prema gradjanima i drzavi, ma sta mislili forumski ideolozi o tome.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#49971 Re: SDP

Post by drug_profi »

Vidjecemo sta misle njihovi biraci o toj odgovornosti.
Mandate nisu sigurno dobili zato sto ce ici sa SDA u koaliciju.
Gradjani nece dobiti nista ni od ulaska u koaliciju.
Ssmo ce izgubiti nadu i ojacati SDA.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15271
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#49972 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Patriotska odgovornost se jedino moze pokazati podrskom manjinskim vladama u kojima ce sudjelovati SDA. :-D
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#49973 Re: SDP

Post by Control panel »

Fotelja se brani patriotizmom.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#49974 Re: SDP

Post by criticos »

Sve je ovo igra pred Kongres.
Imaćemo seriju jako interesantnih kongresa za 3-4 mjeseca u mnogim strankama.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15271
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#49975 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Ulazak u vlast promijeni mnoge rasporede. Tako je i KO SDP KS nakon rezultata 2010. pobjegao u misje rupe rastaljujuci se sa partnerima iz SDA i obavljajuci patriotsku duznost, clanstvo i rukovodstva nizih instanci se nisu sastajali rasporedima unatoc. Clanstva su se sjetili 2013. :lol: :lol:
Post Reply