RUSIJA

Post Reply
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#4976 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

General War wrote:
General War wrote: “According to preliminary report of the hospitalized pilot of Mi-28N, when performing an aerobatic stunt, the emergency alert system of the helicopter reported the failure of the hydraulic boost system.”
ništa, možemo da cestitamo jeffersonu na dobrom njuhu :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4977 Re: RUSIJA

Post by General War »

KUZNETSOV wrote:
General War wrote:
General War wrote: “According to preliminary report of the hospitalized pilot of Mi-28N, when performing an aerobatic stunt, the emergency alert system of the helicopter reported the failure of the hydraulic boost system.”
ništa, možemo da cestitamo jeffersonu na dobrom njuhu :lol:
Haj to a vidi ovo...gluho i coravo bilo :-)

Predsjednik Rusije priznao pasoš Kosova

Ambasada Rusije u Beogradu saopštila da će ulaz sa pasošima Republike Kosovo na teritoriju Ruske Federacije biti moguć samo u posebnim slučajevima kao što je učešća na sportskim događajima pod okriljem Međunarodnog olipmijskog komiteta ili Međunarodne sportske federacije.

http://www.rtvbn.com/353154/Predsjednik ... sos-Kosova
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#4978 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

General War wrote:
KUZNETSOV wrote:
General War wrote:
ništa, možemo da cestitamo jeffersonu na dobrom njuhu :lol:
Haj to a vidi ovo...gluho i coravo bilo :-)

Predsjednik Rusije priznao pasoš Kosova

Ambasada Rusije u Beogradu saopštila da će ulaz sa pasošima Republike Kosovo na teritoriju Ruske Federacije biti moguć samo u posebnim slučajevima kao što je učešća na sportskim događajima pod okriljem Međunarodnog olipmijskog komiteta ili Međunarodne sportske federacije.

http://www.rtvbn.com/353154/Predsjednik ... sos-Kosova
izgleda ostat cemo samo mi i srbija da ih ne priznajemo :lol: svegam šiptari izmislili za nas diplomatiju...
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#4979 Re: RUSIJA

Post by arman1 »

Mislim da će ih i srbija priznati prije nas.

Pošto ima raje i rodbine na svim meridijanima nedavno se pokrenula neka debata o Putinu. Gospođa koja je jako vezana za područje gruzije dade interesantne podatke. Za vrijeme gruzijskog sukoba gruzijske trupe i paravojne policije su napravile puno sranja ka nacionalnim manjinama, koja graniće sa genocidom. Par nacionalnih skupina je skroz protjerano iz gruzije. Uglavnom im je Putinko dao utočište u rubnim dijelovima ka gruziji. Omogućio školovanje, obezbjedio smještaj i koješta još. Kažu da sad ti ljudi u crkvi se prvo pomole za Putina i Rusiju. Na taj način je izgleda obazbjedio ljutu krajinu ka Gruziji sa naraštajima nabrijanim da skoće na Gruzine prvom prilikom.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4980 Re: RUSIJA

Post by sumirprimus »

arman1 wrote:Mislim da će ih i srbija priznati prije nas.

Pošto ima raje i rodbine na svim meridijanima nedavno se pokrenula neka debata o Putinu. Gospođa koja je jako vezana za područje gruzije dade interesantne podatke. Za vrijeme gruzijskog sukoba gruzijske trupe i paravojne policije su napravile puno sranja ka nacionalnim manjinama, koja graniće sa genocidom. Par nacionalnih skupina je skroz protjerano iz gruzije. Uglavnom im je Putinko dao utočište u rubnim dijelovima ka gruziji. Omogućio školovanje, obezbjedio smještaj i koješta još. Kažu da sad ti ljudi u crkvi se prvo pomole za Putina i Rusiju. Na taj način je izgleda obazbjedio ljutu krajinu ka Gruziji sa naraštajima nabrijanim da skoće na Gruzine prvom prilikom.
pitaj raju jel misli na one dvije gruhzijske verzije gruzijske srbske krajine i gruzijske srbske..
velis ljutu krajinu..svasta... :roll:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4981 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

arman1 wrote:Mislim da će ih i srbija priznati prije nas.

Pošto ima raje i rodbine na svim meridijanima nedavno se pokrenula neka debata o Putinu. Gospođa koja je jako vezana za područje gruzije dade interesantne podatke. Za vrijeme gruzijskog sukoba gruzijske trupe i paravojne policije su napravile puno sranja ka nacionalnim manjinama, koja graniće sa genocidom. Par nacionalnih skupina je skroz protjerano iz gruzije. Uglavnom im je Putinko dao utočište u rubnim dijelovima ka gruziji. Omogućio školovanje, obezbjedio smještaj i koješta još. Kažu da sad ti ljudi u crkvi se prvo pomole za Putina i Rusiju. Na taj način je izgleda obazbjedio ljutu krajinu ka Gruziji sa naraštajima nabrijanim da skoće na Gruzine prvom prilikom.
Ova mi prica protiv manjina u Gruziji lici na onu nasu o bacanju srpskih beba lavovima u Pionirskoj dolini i drugim nasim zlodjelima koja granice sa genocidom. Na taj nacin je Milosevicko obezbijedio ljutu krajinu u Bosni sa narastajima nabrijanim da skoće na Bosance prvom prilikom.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4982 Re: RUSIJA

Post by vivaldi »

u tim gruzijcima definitivno ima nesto diktatorsko..

neki dan procitah da je i putin zapravo gruzijac, pa staljin, erdogan, ludi sakasvili, onaj ridjobradi shishani iz isila..

mala zemlja, a puna talenata :D
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#4983 Re: RUSIJA

Post by arman1 »

Većina tih inofo nam nije prenijeta jer je kao i u pitanju ukrajine većina informacija dobro isfiltrirana u kuhinji CNN, BBC i slično.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4984 Re: RUSIJA

Post by General War »

vivaldi wrote:u tim gruzijcima definitivno ima nesto diktatorsko..

neki dan procitah da je i putin zapravo gruzijac, pa staljin, erdogan, ludi sakasvili, onaj ridjobradi shishani iz isila..

mala zemlja, a puna talenata :D
ima zle krvi izmedju njih i od devedesetih jos jednom su se krhali, da su gruzijci cvjecke, nisu.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#4985 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

vivaldi wrote:u tim gruzijcima definitivno ima nesto diktatorsko..

neki dan procitah da je i putin zapravo gruzijac, pa staljin, erdogan, ludi sakasvili, onaj ridjobradi shishani iz isila..

mala zemlja, a puna talenata :D
kažu da je i tito gruzijac bio :lol:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4986 Re: RUSIJA

Post by vivaldi »

ne znam za marshala, al je definitivno cudno pricao
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#4987 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

vivaldi wrote:ne znam za marshala, al je definitivno cudno pricao
ma nije on cudno pricao, samo je bio tokar koji je znao da svira klavir :lol: pa kazu kada je poslije rata dosao u kumrovac niko ga prepoznao nije...
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4988 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

arman1 wrote:Većina tih inofo nam nije prenijeta jer je kao i u pitanju ukrajine većina informacija dobro isfiltrirana u kuhinji CNN, BBC i slično.
I dan danas ces naci "sarajevskih" srba koje su imali nekog ko im je rekao o necijim bebama u pionirskoj dolini, ali kako su, eto, te informacije filtrirane u kuhinjama CNN i BBC.

Samo RT saopstava istinu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83494
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4989 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

vivaldi wrote:ne znam za marshala, al je definitivno cudno pricao
I meni je to bas fascinantno. Nekako mi njegov akcenat u pojedinim momentima nikako nije licio ni na jedan od nasih juznoslavenskih.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17542
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4990 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

http://bljesak.info/rubrika/sci-tech/cl ... ove/129096

Koliko navedenih plaćenika svoj kruh zarađuje i na našem malom forumu...
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#4991 Re: RUSIJA

Post by ioannes »

JohnnyS wrote:http://bljesak.info/rubrika/sci-tech/cl ... ove/129096

Koliko navedenih plaćenika svoj kruh zarađuje i na našem malom forumu...
Ta priča je se vrtila prije pola god. po njemačkim medijima.... Ispostavilo se da nema nikakve osnove
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4992 Re: RUSIJA

Post by vivaldi »

ioannes wrote:
JohnnyS wrote:http://bljesak.info/rubrika/sci-tech/cl ... ove/129096

Koliko navedenih plaćenika svoj kruh zarađuje i na našem malom forumu...
Ta priča je se vrtila prije pola god. po njemačkim medijima.... Ispostavilo se da nema nikakve osnove
ma nije to nemoguce, cak stavise, prije da jeste nego da nije..

ali klix forum im sigurno nije predmet za sirenje propagande
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#4993 Re: RUSIJA

Post by ioannes »

vivaldi wrote:
ioannes wrote:
JohnnyS wrote:http://bljesak.info/rubrika/sci-tech/cl ... ove/129096

Koliko navedenih plaćenika svoj kruh zarađuje i na našem malom forumu...
Ta priča je se vrtila prije pola god. po njemačkim medijima.... Ispostavilo se da nema nikakve osnove
ma nije to nemoguce, cak stavise, prije da jeste nego da nije..

ali klix forum im sigurno nije predmet za sirenje propagande
Ne kažem da nije nemoguće, ali to je samo bio pokušaj kako objasniti veliki postotak kritičnih upisa na račun NATOa i zapadnjačke politike u zadnje dvije god.
Pa su plasirali tu priču o putinovim trolovima....
Glupost obična
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4994 Re: RUSIJA

Post by vivaldi »

ne znam da li je glupost, jer na polju propagande zadnjih godina rusija je u poptunosti usvojila zapadni obrazac.

kada pogledas RT malo duze to je tipicna zapadnja skola usmjeravanja javnosti po potrebi. Ne znam bili to nazvao suptilnim ili ne, ali je tako.

stoga i nije nikakva senzacija fabrika trolova. uticaj botova je vjerovatno popirlicno ogranicen, ali isto tako i ne kostaju puno.

ne bi me cudilo da su oni sastavni dio (ali jedan mali kotacic) sveukupne propagandne kampanje
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#4995 Re: RUSIJA

Post by ioannes »

Opet ponavljam, ima toga sigurno... Na jednoj i na drugoj strani. Ne trebaš biti "putinov trol" da bi uvidio sve licemjerje NATO politike i gledao to kritično
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4996 Re: RUSIJA

Post by vivaldi »

ioannes wrote:Opet ponavljam, ima toga sigurno... Na jednoj i na drugoj strani. Ne trebaš biti "putinov trol" da bi uvidio sve licemjerje NATO politike i gledao to kritično
politika nije licemjerna vec pragmaticna. licemjerna su samo politicka saopstenja jer medije prate i djeca pa ne moze niko reci "mi cemo sutra jebat mater ukrajini, iraku...jer nam treba njihova nafta, teritorija, resursi.." i zato onda koriste prihvatljiv rjecnik.

i takva nije politika samo nato-a vec i rusa, kineza, engleza, srba. hravta..svakoga na svijetu.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#4997 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

U poljoprivrednoj godini, koja se završila 30. lipnja 2015., Rusija je izvezla rekordnih 32 milijuna tona žita, priopćava TASS pozivajući se na podatke Federalne carinske službe (ova državna služba se bavi evidencijom uvoza i izvoza robe preko ruske granice). „Zbog devalvacije rublja rusko žito je na svjetskom tržištu postalo pristupačnije i vrlo je traženo”, objašnjava Timur Nigmatulin, analitičar investicijskog holdinga „Finam”. Recimo, izvoz žita u Jordan uvećan je za 90%, u Saudijsku Arabiju za 78%, u Nigeriju za 70%, u Tursku za 34,5%. Turska je postala najveće tržište za izvoz ruskog žita: ove godine je toj zemlji isporučeno 5,86 milijuna tona. Ja mislim da Rusi mole za još sankcija :lol:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4998 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

Ma jasta. I korijenje ce oni opet jesti, ako zatreba. Zasto rasprodavati skupo, kad moze jeftino.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4999 Re: RUSIJA

Post by vivaldi »

KUZNETSOV wrote:U poljoprivrednoj godini, koja se završila 30. lipnja 2015., Rusija je izvezla rekordnih 32 milijuna tona žita, priopćava TASS pozivajući se na podatke Federalne carinske službe (ova državna služba se bavi evidencijom uvoza i izvoza robe preko ruske granice). „Zbog devalvacije rublja rusko žito je na svjetskom tržištu postalo pristupačnije i vrlo je traženo”, objašnjava Timur Nigmatulin, analitičar investicijskog holdinga „Finam”. Recimo, izvoz žita u Jordan uvećan je za 90%, u Saudijsku Arabiju za 78%, u Nigeriju za 70%, u Tursku za 34,5%. Turska je postala najveće tržište za izvoz ruskog žita: ove godine je toj zemlji isporučeno 5,86 milijuna tona. Ja mislim da Rusi mole za još sankcija :lol:
jebes zito, nafta ide nadole opet, odmah je i rublja dobro oslabila...devizne rezerve su u blagom padu, doduse nista previse jer su se u julu smanjile smao 2 miliajrde dolara..pad rublje ih cini konkurentnijim u izvozu, sto je na neki nacin dobro za ekonomiju u globalu, ali nije dobro za pojedinca jer mu je plata manje vrijedna.

kad su vec popusili sanckije moraju to iskoristiti za reformu iznutra, a u poljprivredi mogu napraviti najbrze rezultate i ojacat domacu proizvodnju i brednove koje je konkurencija pomela cim su svojevremeno otvorili trziste.

ostale oblasti ce ici sporije, ali drugog puta o ovim okolnostima nema
Captain Ahab
Posts: 807
Joined: 17/08/2014 04:01

#5000 Re: RUSIJA

Post by Captain Ahab »

I sta kazu, u Rusiji rodilo zito? :-D

"Russia's economy contracted by 4.6 percent in the second quarter compared with a year earlier, the statistics office said on Monday citing preliminary data.

The decline deepened from 2.2 percent in the previous quarter amid lower oil prices and Western sanctions related to the Ukraine conflict."

http://uk.reuters.com/article/2015/08/1 ... JQ20150810
Post Reply