Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4951 Re: Alfa Romeo
6 Stelvia, od kojih jedan kao teretni
3 Giulije.
3 Giulije.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4952 Re: Alfa Romeo
Radi se to ponekad sa SUV-ovima, koji se registruju na pravna lica.supercali wrote:FurgonSeawolf wrote:Stelvio.supercali wrote:A koja je alfa teretno vozilo?
Zanimljivo
Češće u RS-u, a u zadnje vrijeme i u Federaciji.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4953 Re: Alfa Romeo
Zar mozes recimo ja kupim onaj bentli suv i registrijem ga kao teretno?
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4954 Re: Alfa Romeo
Ako imaš firmu, može.supercali wrote:Zar mozes recimo ja kupim onaj bentli suv i registrijem ga kao teretno?
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4955 Re: Alfa Romeo
U prva dva mjeseca ove godine, niti jedna nova registrovana Alfa.
Najnovija je 2009-o godište.
Najnovija je 2009-o godište.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4956 Re: Alfa Romeo
A malo auto mozes li tipa kupis ferari i registrujes kao teretno?
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4957 Re: Alfa Romeo
Stelvio se registrirao i kao karavan, kao terensko i kao furgon 
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4958 Re: Alfa Romeo
Jedino u tz ispravno stavili putnicko terensko
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4959 Re: Alfa Romeo
I MUP-ovi bi trebali da podatke prepišu iz carinske deklaracije? Ili griješim, možda to određuju na prvom tehničkom pregledu...
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4960 Re: Alfa Romeo
U saobraćajnu se pišu podaci sa prvog tehničkog.530i wrote:I MUP-ovi bi trebali da podatke prepišu iz carinske deklaracije? Ili griješim, možda to određuju na prvom tehničkom pregledu...
Ukoliko se podaci koji se upisuju na prvom tehničkom razlikuju od podataka iz JCI-e, onda te razlike moraju biti pokrivene odgovarajućom dokumentacijom o izmjenama i modifikacijama (najčesće atestna dokumentacija).
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4961 Re: Alfa Romeo
Koliko ja pratim, u svim državama gdje se prodaju ova dva vozila, omjer je tu negdje.mali_milojica wrote:6 Stelvia, od kojih jedan kao teretni
3 Giulije.
Pa i trenutni omjer proizvedenih Stelvia / Giulia se vrti oko te vrijednosti.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4962 Re: Alfa Romeo
Da, Stelvio se prodaje bolje.Seawolf wrote:Koliko ja pratim, u svim državama gdje se prodaju ova dva vozila, omjer je tu negdje.mali_milojica wrote:6 Stelvia, od kojih jedan kao teretni
3 Giulije.
Pa i trenutni omjer proizvedenih Stelvia / Giulia se vrti oko te vrijednosti.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4963 Re: Alfa Romeo
Kad smo već kod toga, hajde daj svoje predviđanje za ukupan broj prodanih Alfi tokom 2018-e.mali_milojica wrote:Da, Stelvio se prodaje bolje.Seawolf wrote:Koliko ja pratim, u svim državama gdje se prodaju ova dva vozila, omjer je tu negdje.mali_milojica wrote:6 Stelvia, od kojih jedan kao teretni
3 Giulije.
Pa i trenutni omjer proizvedenih Stelvia / Giulia se vrti oko te vrijednosti.
Pod prodanim, podrazumijevam vozila koja su fakturisana od proizvođača, odnosno od veleprodaje, prema dilerima.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4964 Re: Alfa Romeo
Evo za EU.
Oko 30k Stelvia i max 25k Giulia.
Sve ukupno sa Giuliettom,Mitom i 4C max 100k.
U ostatku svijeta cca 50k komada.
Zajedno Evropa + ostatak svijeta oko 150k.
Oko 30k Stelvia i max 25k Giulia.
Sve ukupno sa Giuliettom,Mitom i 4C max 100k.
U ostatku svijeta cca 50k komada.
Zajedno Evropa + ostatak svijeta oko 150k.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4965 Re: Alfa Romeo
Kako ce se poklopiti ovi podaci teretno vozilo stelvio?Seawolf wrote:U saobraćajnu se pišu podaci sa prvog tehničkog.530i wrote:I MUP-ovi bi trebali da podatke prepišu iz carinske deklaracije? Ili griješim, možda to određuju na prvom tehničkom pregledu...
Ukoliko se podaci koji se upisuju na prvom tehničkom razlikuju od podataka iz JCI-e, onda te razlike moraju biti pokrivene odgovarajućom dokumentacijom o izmjenama i modifikacijama (najčesće atestna dokumentacija).
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4966 Re: Alfa Romeo
Vrlo je oprezno (i vjerovatno, realno) tvoje predviđanje.mali_milojica wrote:Evo za EU.
Oko 30k Stelvia i max 25k Giulia.
Sve ukupno sa Giuliettom,Mitom i 4C max 100k.
U ostatku svijeta cca 50k komada.
Zajedno Evropa + ostatak svijeta oko 150k.
I za 250.000 (!!!) vozila manje od predviđanja gospodina Marchionne-a, koje je iznio u intervjuu datom prije nepune dvije godine.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4967 Re: Alfa Romeo
Ne znam detalje, ali očigledno je dokument sa urađenog atesta bio dovoljan da se na prvom tehničkom pregledu upiše podatak "N1".supercali wrote:Kako ce se poklopiti ovi podaci teretno vozilo stelvio?Seawolf wrote: U saobraćajnu se pišu podaci sa prvog tehničkog.
Ukoliko se podaci koji se upisuju na prvom tehničkom razlikuju od podataka iz JCI-e, onda te razlike moraju biti pokrivene odgovarajućom dokumentacijom o izmjenama i modifikacijama (najčesće atestna dokumentacija).
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4968 Re: Alfa Romeo
Mislim da je nedavno tu procjenu pomjerio za 2020,osim ako iduće godine ne pomjeri na 2022Seawolf wrote:Vrlo je oprezno (i vjerovatno, realno) tvoje predviđanje.mali_milojica wrote:Evo za EU.
Oko 30k Stelvia i max 25k Giulia.
Sve ukupno sa Giuliettom,Mitom i 4C max 100k.
U ostatku svijeta cca 50k komada.
Zajedno Evropa + ostatak svijeta oko 150k.
I za 250.000 (!!!) vozila manje od predviđanja gospodina Marchionne-a, koje je iznio u intervjuu datom prije nepune dvije godine.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4969 Re: Alfa Romeo
Po mom iskustvu JCI je obično ispravno i tačno popunjena, i ako je neka greška u pitanju onda je obično lapsus. Tehnički pregledi pišu razne gluposti i dobijamo šarenilo u saobraćajnim dozvolama. Srećom niko na to ne obraća pažnju, još.Seawolf wrote:U saobraćajnu se pišu podaci sa prvog tehničkog.530i wrote:I MUP-ovi bi trebali da podatke prepišu iz carinske deklaracije? Ili griješim, možda to određuju na prvom tehničkom pregledu...
Ukoliko se podaci koji se upisuju na prvom tehničkom razlikuju od podataka iz JCI-e, onda te razlike moraju biti pokrivene odgovarajućom dokumentacijom o izmjenama i modifikacijama (najčesće atestna dokumentacija).
Ne mislim na ove razlike putnički vs terentni automobil, to je reko bih uobičajen postupak, pretvaranje jednih u druge i obratno.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4970 Re: Alfa Romeo
Aha, znači da nije problem u Marchionne-u, nego u tome što vrijeme prebrzo prolazimali_milojica wrote:Mislim da je nedavno tu procjenu pomjerio za 2020,osim ako iduće godine ne pomjeri na 2022Seawolf wrote:Vrlo je oprezno (i vjerovatno, realno) tvoje predviđanje.mali_milojica wrote:Evo za EU.
Oko 30k Stelvia i max 25k Giulia.
Sve ukupno sa Giuliettom,Mitom i 4C max 100k.
U ostatku svijeta cca 50k komada.
Zajedno Evropa + ostatak svijeta oko 150k.
I za 250.000 (!!!) vozila manje od predviđanja gospodina Marchionne-a, koje je iznio u intervjuu datom prije nepune dvije godine.
Relativitet.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4971 Re: Alfa Romeo
Tako nekako 
-
kidney
- Posts: 548
- Joined: 10/02/2018 12:19
#4972 Re: Alfa Romeo
Seawolf wrote: Vrlo je oprezno (i vjerovatno, realno) tvoje predviđanje.
I za 250.000 (!!!) vozila manje od predviđanja gospodina Marchionne-a, koje je iznio u intervjuu datom prije nepune dvije godine.
Za koliko ono modela?
-
Mr.Fundamental
- Posts: 566
- Joined: 21/04/2009 18:48
#4973 Re: Alfa Romeo
Nedavno sam nekoliko dana poslovno boravio u Milanu, prijestolnici Alfe. Baš me zanimalo koliko ću vidjeti Giulia i Stelvija na ulicama, jer ako postoji mjesto na svijetu gdje se može vidjeti pozitivan pomak Alfe u brojkama, onda je to sigurno Milano.
Uglavnom, za tih nekoliko dana sam vidio nekih 15-20 Stelvija, ne računajući moj, i samo 3 Giulije. A nije da se nema, jer u Milanu je visok standard i na ulicama je prava poplava zadnjih generacija Audija, BMW-a i Mercedesa. Tu se također mogao vidjeti problem što Giulia nema karavansku verziju. Npr. BMW-ova Serije 3, koji je vjerovatno i najbliži konkurent, ima jako mnogo, ali 60-70% su karavani, tj F31.
Uglavnom, za tih nekoliko dana sam vidio nekih 15-20 Stelvija, ne računajući moj, i samo 3 Giulije. A nije da se nema, jer u Milanu je visok standard i na ulicama je prava poplava zadnjih generacija Audija, BMW-a i Mercedesa. Tu se također mogao vidjeti problem što Giulia nema karavansku verziju. Npr. BMW-ova Serije 3, koji je vjerovatno i najbliži konkurent, ima jako mnogo, ali 60-70% su karavani, tj F31.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4974 Re: Alfa Romeo
Pričao je neke maštarije o osam novih modela.kidney wrote:Seawolf wrote: Vrlo je oprezno (i vjerovatno, realno) tvoje predviđanje.
I za 250.000 (!!!) vozila manje od predviđanja gospodina Marchionne-a, koje je iznio u intervjuu datom prije nepune dvije godine.
Za koliko ono modela?
Mada je tada, pored dva, koja sada u 2018-oj stvarno postoje (tip 952 i tip 949), najavljivao još samo tip 961 (čini mi se).
Problem je u tome što taj čovjek ili svjesno laže, ili nije sposoban da obavlja funkciju na kojoj se nalazi.
Koji je razlog zašto neko ko bi trebao da zna sve o planovima jednog automobilskog brenda, svjesno iznese kvantitativno i vremensko predviđanje o vozilima toga brenda i pri tome promaši ili za 150%, ili za tri do četiri godine (ili oboje)?
-
kidney
- Posts: 548
- Joined: 10/02/2018 12:19
#4975 Re: Alfa Romeo
Pa ja mislim da je on jako sposoban jer financije ga pokrivaju. E sada što se taj stil nekome ne sviđa je nešto drugo.Seawolf wrote: Pričao je neke maštarije o osam novih modela.
Mada je tada, pored dva, koja sada u 2018-oj stvarno postoje (tip 952 i tip 949), najavljivao još samo tip 961 (čini mi se).
Problem je u tome što taj čovjek ili svjesno laže, ili nije sposoban da obavlja funkciju na kojoj se nalazi.
Koji je razlog zašto neko ko bi trebao da zna sve o planovima jednog automobilskog brenda, svjesno iznese kvantitativno i vremensko predviđanje o vozilima toga brenda i pri tome promaši ili za 150%, ili za tri do četiri godine (ili oboje)?
Zato je sada rekao da će novi plan biti isključivo o financijama. Njegovo pravo. Ionako su ti planovi tu jedino za investitore.
Prodajne brojke bez novih modela neće biti ostvarene i to je valjda svima jasno.
