cyprus wrote:Pozdravljam sporazum Beograda i Prištine

Al' ko bi reko da će Miloševićevci i bivši radikali biti ti koji su priznali Kosovo

Samo se iskreno nadam da će ta država iole funkcionisat, ali nisam baš optimista... Zato je potrebno da i kosovski Srbi i kosovski Albanci prestanu razmišljati o nekim tobožnjim maticama i da Kosovo shvate kao svoju jedinu državu, ali nisam siguran da li je to realno u skoroj budućnosti...
Ne vidim nikakvog razloga da Kosovo kao drzava ne funkcionise. Ako par opstina na sjeveru ne zeli lijepo da zivi, neka bude njihov izbor, zar ne!
Kosovari nikad nisu ni tezili "matici", oni su zeljeli da se oslobode velikosrpskog zuluma i na kraju im je uspjelo. Kosovo i kad je pripalo Srbiji nije bilo srpsko vecinsko. A kosovski Srbi su ti koji trebaju da shvate da im je Kosovo domovina, no to ce biti tesko nakon toliko decenija propagande.
Kosovari nisu ludi da im tamo neko iz Tirane komanduje hoce li lijevo ili desno, kao sto se to desava srpskim politicarima i narodu u snu propagande, u drzavama susjedima Srbije . Nadajmo se da ce se napokon doci tobe i shvatiti da se ne treba raditi protiv drzave u kojoj zivis i truditi se da ista ojaca, jer tada ce svima biti bolje.