Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6864
Joined: 01/05/2010 19:03

#4926 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Digla_da_kreci »

Image
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#4927 Re: Šta trenutno čitate?

Post by fatamorgana »

Sarajevski_Marlboro wrote:
erni3 wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:Puškin-Pikova dama,Dubrovski,Kapetanova kći itd. itd. :mrgreen:

Slijedeći je Gogolj :mrgreen:
Udaj se za mene :D
Samo reci u koju opštinu da dođem :mrgreen:
Ništa bez crkvenog vjenĆanja ....
User avatar
Hank Moody
Posts: 92
Joined: 18/06/2011 10:23
Location: majka Jamajka

#4928 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Hank Moody »

Slavoj Žižek - Početi izpočetka
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4929 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vox-populi »

Da li je neko mozda citao The Wheel of Time serijal? Kontam da pocnem a s obzirom da je ogroman dobro bi mi doslo par savjeta.
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4930 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

jes moj prijatelj
ima i još forumaša ako vide možda se jave
šta te zanima?
meni je predebelo i previše nastavaka pa sam volju izgubio :cry:
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#4931 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mannequin »

Dnevnici Carrie Bradshaw

lajk, lajk 8-)
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4932 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vox-populi »

komi wrote:jes moj prijatelj
ima i još forumaša ako vide možda se jave
šta te zanima?
meni je predebelo i previše nastavaka pa sam volju izgubio :cry:
Pa najvise me zanima preporuka citati ili ne. Naravno, ne zelim spoiler-e :). Tipa prve 2-3 knjige dobre a onda smor ili sto dalje citas sve je bolje, tako nesto u tom fazonu.

A veliko jeste, mada ja s tim nemam problem ako je dobro. Recimo Vorkosigan saga od Lois McMaster Bujold je 16-17 knjiga i zao mi je sto nije jos toliko.
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4933 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ako voliš fantasy čitaj... nećeš požaliti
mene je odbila duljina serijala a čujem i da je umro lik a nije završio :cry:


dobro ovo kažu sad počeo
Image
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4934 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Poceo Cyclop-Clive Cussler, citam je na njemackom, a tek sada sam vidio da ima cak desetak njegovih djela na nasim jezicima. Ko bi rekao!?
User avatar
AC_grom_DC
Posts: 3266
Joined: 15/12/2010 09:42

#4935 Re: Šta trenutno čitate?

Post by AC_grom_DC »

šta reći za ovo kapitalno djelo osim da se čita širom zatvorenih očiju , da trenutno prirasta za biceps i da ga svi oni ovakvi kao ja moraju imati u svojoj vitrini pored servisa sa šljivom, Kamasutre, Travničke Hronike i Družbe Sinjeg Galeba. ;-)

Image

sve tu piše kako su u Dayton došli, u njemu jeli , pili i dogovarali se , o njihovim unutarnjim i vanjskim borbama i epskim nadmudrivanjima.....
PREDOBRO
User avatar
de fakto
Posts: 245
Joined: 10/11/2010 23:34
Location: u kotlini

#4936 Re: Šta trenutno čitate?

Post by de fakto »

Artur Konan Dojl - Srebrna zvijezda
User avatar
lejlamo
Posts: 8990
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: suncana strana ulice

#4937 Re: Šta trenutno čitate?

Post by lejlamo »

Mannequin wrote:Protiv sjevernog vjetra

Za cudo Bozje svidja mi se :-)
ja je procitah za jedan dan :-D
taman za ovo ljetno vrijeme.... kada te uhvati dosada, a nije ti do teskih tema... :)
User avatar
TheBlejac
Posts: 57
Joined: 21/06/2011 21:28
Location: Beograd-Senjak

#4938 Re: Šta trenutno čitate?

Post by TheBlejac »

Pa ovo Sudar Kraljeva da vidim sta ce da bude.
And
Poslednjih par dana obnavljam gradivo Maskarede i Bloodlinesa treba sutra tj. danas da pocnem neki frp
ImageImage
Emilija Kovačev
Posts: 258
Joined: 29/03/2011 23:48
Location: Tamo gdje vječno Sunce sja.

#4939 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Emilija Kovačev »

lejlamo wrote:
Mannequin wrote:Protiv sjevernog vjetra

Za cudo Bozje svidja mi se :-)
ja je procitah za jedan dan :-D
taman za ovo ljetno vrijeme.... kada te uhvati dosada, a nije ti do teskih tema... :)

I ja danas pročitala. Baš je interesantno, lagano štivo, bez puno razmišljanja. :)

Sad bih mogla obnoviti gradivo "iz Prusta".
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#4940 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Vladimir Nabokov - Laughter in the dark :)
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#4941 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Zovem se Zelena »

Edgar Allan Poe "Umorstva u ulici Margue i druge priče". :-D
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#4942 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mannequin »

Oprosti mi, molim te

Isto simpaticna i lako citljiva knjiga :)
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#4943 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Ultravox »

Image
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4944 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

svaka čast :D kakva je?
ja imam prvi i treći dio :D kapije :lol:
nisam je nikad čitao :roll:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#4945 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ultima_palabra »

Image
Good stuff, samo moraš biti posebno raspoložen :)
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#4946 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Ultravox »

komi wrote:svaka čast :D kakva je?
ja imam prvi i treći dio :D kapije :lol:
nisam je nikad čitao :roll:

Meni jedan od dražih serijala. Čitaj! :mrgreen:

Image

Image

Ima i peti nastavak "Kapijsko putovanje".
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#4947 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mannequin »

ultima_palabra wrote:Image
Good stuff, samo moraš biti posebno raspoložen :)

:thumbup:
Ma on je legendaran ;-)


Ako ostanem..
trenutno pocela citati :D
User avatar
mondo bizarro
Posts: 62826
Joined: 16/07/2009 00:24
Location: sa yossarianom na pianosi

#4948 Re: Šta trenutno čitate?

Post by mondo bizarro »

Nektar u situ - Kamala Markandaja
teky92
Posts: 48
Joined: 20/03/2011 19:10
Location: Montenegro

#4949 Re: Šta trenutno čitate?

Post by teky92 »

Rejcel na odmoru-Marijana Kiz
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#4950 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mannequin »

Knjigu "Ako ostanem" nikako ne preporucujem preosjetljivim i emotivnim ljudima :-?
Ja sam suze ronila citajuci, rekla sam ubiti prijateljicu sto mi to poklonila..
Post Reply