Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
BiBi911
Posts: 5341
Joined: 09/12/2018 17:47

#4926 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BiBi911 »

un1ted wrote: 04/08/2020 13:02 Jučer na M17 prije zenice, pravac ogroman, vidim auto na autobuskom proširenju u suprotnom smijeru i blicam kako pretičem znajući da ima debila koji će se uključiti bez gledanja. Džabe sam ja blicao, debil se uključio i natjerao me na rizičan manevar iako sam u fazi preticanja bio sasvim dovoljno da uoči auto, ali i dodatno blicanje.


Sad jel do mene il u blizini autobuske je zabranjeno preticanje i brzina je max 50. 50-100m sa obje strane, slicno kao za benzinske, skole i ta sranja...

Ovdje gdje sam bar je tako, oko stanica svi uspore
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4927 Re: Crna hronika BH cesta

Post by un1ted »

Ukoliko je moja greška, rado ću prihvatiti kritku. Preticanje je bilo dozvoljeno znakom i isprekidanom, ograničenje brzine nebitno koje, jer vozim u ograničenju,a preticanje je izvršeno dosta prije tih 100 metara, jer je duži pravac.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4928 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

imaš na nekim mjestima na M17 sniženu brzinu na 70 ili 60 kod autobuskih stanica, ovdje gdje on piše, prije zenice, mislim da je to Donja Vraca, velika ravnica i proširenje, bez vanrednih ograničenja

Image
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4929 Re: Crna hronika BH cesta

Post by un1ted »

Ograničenje ne igra ulogu, jer nisam vozio preko dozvoljene brzine. Za 11 godina vožnje nemam kaznu za prekoračenje brzine :mrgreen:

Ono što znam je da je horizontalna i vertikalna signalizacija dozvoljavala prericanje, bio sam u traci za preticanje, a ovaj na autobuskoj nije uključio žmigavac, niti je prije mog preticanja imao namjeru da se uključi. Zbog ovakvih stvari žalim što nemam kameru.

Pazim se ovakvih situacija, ali nisam nikada očekivao da ću se naći, jer kontam da druga strana ima nešto u glavi.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4930 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Optimist »

BiBi911 wrote: 04/08/2020 14:05
Sad jel do mene il u blizini autobuske je zabranjeno preticanje i brzina je max 50. 50-100m sa obje strane, slicno kao za benzinske, skole i ta sranja...

Ovdje gdje sam bar je tako, oko stanica svi uspore
Do tebe je.
Na ovom mjestu o kom on prica je ogranicenje 80,pravac i dozvoljeno preticanje.
Pored ceste nije bus stanica vec neko obicno prosirenje, parking.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#4931 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Mlad i Nevin »

Ma treba uvesti pravilo da pocetnik makar dva-tri mjeseca moze upravljati vozilom iskljucivo uz prisustvo starijeg vozaca , realnost je da nemas pojma o voznji u početku, znam po sebi nisam imao blage veze, a danas gazim po 15000 mjesecno. Imam b kat 9 godina i CE 3 god, ali prvu godinu, mozda i dvije nisam bio ni V od vozaca.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#4932 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Bila je nekad neka statistika. Najvise udesa su imali vozaci u trecoj godini voznje. Objašnjenje je da su nedovoljno iskusni a suviše samouvjereni.
Kod mene svi uključujući i mene prvi udes imali u trecoj godini.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4933 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

Mlad i Nevin wrote: 04/08/2020 15:36 Ma treba uvesti pravilo da pocetnik makar dva-tri mjeseca moze upravljati vozilom iskljucivo uz prisustvo starijeg vozaca , realnost je da nemas pojma o voznji u početku, znam po sebi nisam imao blage veze, a danas gazim po 15000 mjesecno. Imam b kat 9 godina i CE 3 god, ali prvu godinu, mozda i dvije nisam bio ni V od vozaca.
Polahko, nadoci ces.... :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4934 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Image
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4935 Re: Crna hronika BH cesta

Post by un1ted »

Kako?
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4936 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Polukružni taxo požurio preko pune... :skoljka:
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#4937 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Horcrux »

mk ultra wrote: 04/08/2020 16:13 Image
Ne znam da ima gori 100-150m za voziti u Sarajevu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#4938 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Cini mi se da sam istog ovog taksu posao jucer na ovom istom mjestu opalit. Dodao gas da ga stignem ali pobjeze mi i trubi nesta.
Iz suprotnog pravca bez zmigavca pred mene....
Silu prosipaju samo...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#4939 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/58 ... ola-u-krvi

Instruktor sa 3,3 promila rodila ga majkaaa

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#4940 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Super. Sad bi trebao ostati bez licence.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4941 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

uuu ese al ga je mahno :lol:
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#4942 Re: Crna hronika BH cesta

Post by zigson »

Cuj eso :lol:
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#4943 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nivla »

drug_profi wrote: 04/08/2020 16:03 Bila je nekad neka statistika. Najvise udesa su imali vozaci u trecoj godini voznje. Objašnjenje je da su nedovoljno iskusni a suviše samouvjereni.
Kod mene svi uključujući i mene prvi udes imali u trecoj godini.
prva godina, stanem pjesaku spuca me auto s ledja
cetvrta godina voznje odlutam , kasno kocio puf skrsim auto ispred, izaso lik , galami, reko zovi policiju, ako ste svi dobro, tj nema povrijedjenih
User avatar
Logovan
Posts: 102844
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4944 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

vjeshalica wrote: 04/08/2020 17:11 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/58 ... ola-u-krvi

Instruktor sa 3,3 promila rodila ga majkaaa

Image
Oduzeti mu doživotno licencu i vozdra.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4945 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

zigson wrote: 04/08/2020 18:11 Cuj eso :lol:
pa ja
U nezgodi je učestvovalo vozilo auto škole "Eso", čiji je vozač E. U. imao 3,3 promila alkohola u krvi.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4946 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

Bajram party još traje.... :-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#4947 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

drug_profi wrote: 04/08/2020 17:01 Cini mi se da sam istog ovog taksu posao jucer na ovom istom mjestu opalit. Dodao gas da ga stignem ali pobjeze mi i trubi nesta.
Iz suprotnog pravca bez zmigavca pred mene....
Silu prosipaju samo...
Vala za taxiste je sevap ugraditi šiljke na auto pa nek se primicu i ubacuju kako im je ćeif, vecih govana i siledzija nisam srela
Jos ako je kakvo zensko obavezno kamaru prostakluka i prijetnji,pokazivanja palija i govana...a kakvom rudonji tetoviranom sipak bi se kurcili...terorisu musterije i druge vozace, ubijedljivo najhora sorta na cesti uz bahate kamionđije
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#4948 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nepass1 »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/08/2020 18:48
zigson wrote: 04/08/2020 18:11 Cuj eso :lol:
pa ja
U nezgodi je učestvovalo vozilo auto škole "Eso", čiji je vozač E. U. imao 3,3 promila alkohola u krvi.
Sin od ese emir usanovic :D eso u penziji ako nije i pod zemljom
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4949 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

nepass1 wrote: 04/08/2020 19:28
Sin od ese emir usanovic :D eso u penziji ako nije i pod zemljom
jesi mahalac ,sve znas :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4950 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

Vole ga istocnjaci zavariti, to je cudo.... :mrgreen:
Post Reply