Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4901 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Možda se negdje naslonio lagano na parkingu i slično, jer nema na slikama razlike u boji.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4902 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Mozda je bio na propuhu?! :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#4903 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

konektovan wrote:Mozda je bio na propuhu?! :D
Pa i ne sastavljaju ih nista bolje. A nije prvo test auto razbijeno od novinara, desi se to cesto.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4904 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Sumnjam da je ovo auto gaženo toliko od strane novinara, više je voženo kao test auto za kupce...
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#4905 Re: Alfa Romeo

Post by kazo »

Raja koja ne realna vrijednost za 147 1.9 jtd 2003.god. ? Na piku sam ih nasao u rasponu od 3000-4400.
Prijatelj mi prodaje jednu s dvoja vrata, sve je uradjeno u zadnjih godinu dana, predni i zadnji trap, mali i veliki servis, armotizer zamjenjen i novi akumulator. U top je stanju, ali eto opet cemo provjeriti, ako se dogovorimo oko cijene.
On mi garantuje da cu s ovim izmjenama biti miran 4-5 godina.
Nisam bio uopste fan Alfi, cak sam se volio nasaliti na njihov racun, ali su me bas odusevile kako ih gledam po piku i citam sve vise o njima.
Ono sto sam primjetio da im strasno brzo spadaju cijene i da ih nema nesto puno.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4906 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Pa realno, ako je toliko uložio, za 15 godina staro auto, ne bi mu više dao od 4 milje...
ako nisi nikada do sada vozio ili posjedovao Alfu, vjerovatno će te neke stvari i nervirati...ako je ta u solidnom stanju i ako je to fakat sve urađeno kako treba, ja bi je uzeo...i još ti je plus jaran...pitanje je u kakvom je stanju motor, odnosno, koliko je taj motor prešao...15 godina nije malo...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4907 Re: Alfa Romeo

Post by bitanga_sa_otesa »

kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#4908 Re: Alfa Romeo

Post by kidney »

User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4909 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Sindikat nikad izdao nije :mrgreen:
MiTo u povijest,a dolazi SUV veličine 500X?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#4910 Re: Alfa Romeo

Post by Sodom1 »

Jel icemu taj Mito , nekad ga vidim na cesti , ne ostavlja bas neki utisak na meni . Cak sam mislio da ima samo benzinac
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#4911 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Sodom1 wrote:Jel icemu taj Mito , nekad ga vidim na cesti , ne ostavlja bas neki utisak na meni . Cak sam mislio da ima samo benzinac
Više nego korektan auto, prepakovani Grande Punto/Opel Corsa. Gradska šminka, ukratko.
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#4912 Re: Alfa Romeo

Post by kidney »

mali_milojica wrote:Sindikat nikad izdao nije :mrgreen:
MiTo u povijest,a dolazi SUV veličine 500X?

Pa znaš što. Ne vjerujem im. Ali...
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#4913 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4914 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

ElRe wrote:
Više nego korektan auto, prepakovani Grande Punto/Opel Corsa. Gradska šminka, ukratko.
Mito jeste šminka, ali mislim da ne vrijedi toliko više od Grande Punta.

Recimo, meni je ovakav Punto skoro pa podjednako dobra šminka kao Mito.

https://www.olx.ba/artikal/28597129/fia ... 10-godina/
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4915 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Meni na MiTo smeta što je samo sa 2 vrata.
Ali ima tu sitnica koje ga malo distanciraju od Punta. Dizajn i unutra i vani,DNA sistem,prozori bez okvira,mislim da svaki dolazi sa 6brz mjenjačem. Imaš ga sa 1.6 JTD motorom,koji nikad nije išao u Punto...
Kažem,samo da ga ima sa 4v,ozbiljno bi ga uzeo u obzir pri kupovini.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4916 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Grande Punto za Euro 5 normu ima 1.6 mjet motor, sad da li je 100% identičan kao na MiTu i da li se zove Grande ili Evo, ne znam, ali imao je taj motor 100%.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4917 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

530i wrote:Grande Punto za Euro 5 normu ima 1.6 mjet motor, sad da li je 100% identičan kao na MiTu i da li se zove Grande ili Evo, ne znam, ali imao je taj motor 100%.
Mogao sam umrijeti, a ne bih znao da je ovaj motor išao u Punto :-) :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4918 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:
530i wrote:Grande Punto za Euro 5 normu ima 1.6 mjet motor, sad da li je 100% identičan kao na MiTu i da li se zove Grande ili Evo, ne znam, ali imao je taj motor 100%.
Mogao sam umrijeti, a ne bih znao da je ovaj motor išao u Punto :-) :D
Mislim da je bio 1.6 mjtd i sa euro lV normom, krajem 2008 poceo se ugradjivati taj motor. Bio je jedan na piku prije par mjeseci.
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#4919 Re: Alfa Romeo

Post by kidney »

mali_milojica wrote:Meni na MiTo smeta što je samo sa 2 vrata.
Ali ima tu sitnica koje ga malo distanciraju od Punta. Dizajn i unutra i vani,DNA sistem,prozori bez okvira,mislim da svaki dolazi sa 6brz mjenjačem. Imaš ga sa 1.6 JTD motorom,koji nikad nije išao u Punto...
Kažem,samo da ga ima sa 4v,ozbiljno bi ga uzeo u obzir pri kupovini.

Za Mito se kao i za Fiat 500 izborio Luca de Meo. On gura te mladenačke linije.

Pa mislim da je njegova ideja bila u VW sada gurati Beats paket opreme kod manjih modela.

Mislim da je jako sposoban i šteta što nije u FCA.

Dvije stvari koje su najavili, a nikada nismo dobili. Giulietta karavan i Mito sa 5 vrata.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4920 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Ima li šta od Giulie karavana?
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#4921 Re: Alfa Romeo

Post by kidney »

Ne vole nešto mrtvačka kola jer razvoj dođe kao pola novog modela, a u Italiji je prodaja dobra i bez toga.

A ima i Stevo ko voli nešto zgodno za korištenje.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4922 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

kidney wrote:
mali_milojica wrote:Meni na MiTo smeta što je samo sa 2 vrata.
Ali ima tu sitnica koje ga malo distanciraju od Punta. Dizajn i unutra i vani,DNA sistem,prozori bez okvira,mislim da svaki dolazi sa 6brz mjenjačem. Imaš ga sa 1.6 JTD motorom,koji nikad nije išao u Punto...
Kažem,samo da ga ima sa 4v,ozbiljno bi ga uzeo u obzir pri kupovini.

Za Mito se kao i za Fiat 500 izborio Luca de Meo. On gura te mladenačke linije.

Pa mislim da je njegova ideja bila u VW sada gurati Beats paket opreme kod manjih modela.

Mislim da je jako sposoban i šteta što nije u FCA.

Dvije stvari koje su najavili, a nikada nismo dobili. Giulietta karavan i Mito sa 5 vrata.
Veća greška je što je pušten Luca De Meo nego Walter da Silva. Nažalost, otišla su obojica.
Morao je ići MiTo sa 4 vrata i Giulietta SW,ali hajde
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#4923 Re: Alfa Romeo

Post by kidney »

mali_milojica wrote: Veća greška je što je pušten Luca De Meo nego Walter da Silva. Nažalost, otišla su obojica.
Morao je ići MiTo sa 4 vrata i Giulietta SW,ali hajde
Mislim da se de Silva malo previše diže u nebo. Pa on je bio tu i kada su crtali Alfe prije 156 pa znaš kako su izgledale.

Jednu stvar mu priznajem. A to je da forsira minimalistički dizajn što jednostavnijih linija i da voli da su prevjesi što kraći.
I tu se ja slažem sa njim da su Giugaro dizajn za 156 prednji kraj FL, a i 159, promašeni kada se gleda bočna linija. Još dodatno poveća dojam dugogo prevjesa.

A nije da je FCA imao loše dizajnere. Pa šef dizajna Lorenzo Ramaciotti. Isti onaj koji je crtao Peugeot 406 Coupe dok je radio u Pininfarini.

Mislim da su kod dizajna veći problem regulative plus isti softver za simulacije kod većine. I onda je sve slično.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4924 Re: Alfa Romeo

Post by supercali »

mali_milojica wrote:Meni na MiTo smeta što je samo sa 2 vrata.
Ali ima tu sitnica koje ga malo distanciraju od Punta. Dizajn i unutra i vani,DNA sistem,prozori bez okvira,mislim da svaki dolazi sa 6brz mjenjačem. Imaš ga sa 1.6 JTD motorom,koji nikad nije išao u Punto...
Kažem,samo da ga ima sa 4v,ozbiljno bi ga uzeo u obzir pri kupovini.
Prozori bez okvira ako nije kabriolet je najvece sranje
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#4925 Re: Alfa Romeo

Post by lavic »

supercali wrote:
mali_milojica wrote:Meni na MiTo smeta što je samo sa 2 vrata.
Ali ima tu sitnica koje ga malo distanciraju od Punta. Dizajn i unutra i vani,DNA sistem,prozori bez okvira,mislim da svaki dolazi sa 6brz mjenjačem. Imaš ga sa 1.6 JTD motorom,koji nikad nije išao u Punto...
Kažem,samo da ga ima sa 4v,ozbiljno bi ga uzeo u obzir pri kupovini.
Prozori bez okvira ako nije kabriolet je najvece sranje
Obrazlosi ovo svoje stajaliste.
Post Reply