Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4901 Re: Alfa Romeo
Možda se negdje naslonio lagano na parkingu i slično, jer nema na slikama razlike u boji.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4902 Re: Alfa Romeo
Mozda je bio na propuhu?! 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#4903 Re: Alfa Romeo
Pa i ne sastavljaju ih nista bolje. A nije prvo test auto razbijeno od novinara, desi se to cesto.konektovan wrote:Mozda je bio na propuhu?!
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#4904 Re: Alfa Romeo
Sumnjam da je ovo auto gaženo toliko od strane novinara, više je voženo kao test auto za kupce...
-
kazo
- Posts: 1695
- Joined: 08/03/2012 19:57
#4905 Re: Alfa Romeo
Raja koja ne realna vrijednost za 147 1.9 jtd 2003.god. ? Na piku sam ih nasao u rasponu od 3000-4400.
Prijatelj mi prodaje jednu s dvoja vrata, sve je uradjeno u zadnjih godinu dana, predni i zadnji trap, mali i veliki servis, armotizer zamjenjen i novi akumulator. U top je stanju, ali eto opet cemo provjeriti, ako se dogovorimo oko cijene.
On mi garantuje da cu s ovim izmjenama biti miran 4-5 godina.
Nisam bio uopste fan Alfi, cak sam se volio nasaliti na njihov racun, ali su me bas odusevile kako ih gledam po piku i citam sve vise o njima.
Ono sto sam primjetio da im strasno brzo spadaju cijene i da ih nema nesto puno.
Prijatelj mi prodaje jednu s dvoja vrata, sve je uradjeno u zadnjih godinu dana, predni i zadnji trap, mali i veliki servis, armotizer zamjenjen i novi akumulator. U top je stanju, ali eto opet cemo provjeriti, ako se dogovorimo oko cijene.
On mi garantuje da cu s ovim izmjenama biti miran 4-5 godina.
Nisam bio uopste fan Alfi, cak sam se volio nasaliti na njihov racun, ali su me bas odusevile kako ih gledam po piku i citam sve vise o njima.
Ono sto sam primjetio da im strasno brzo spadaju cijene i da ih nema nesto puno.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#4906 Re: Alfa Romeo
Pa realno, ako je toliko uložio, za 15 godina staro auto, ne bi mu više dao od 4 milje...
ako nisi nikada do sada vozio ili posjedovao Alfu, vjerovatno će te neke stvari i nervirati...ako je ta u solidnom stanju i ako je to fakat sve urađeno kako treba, ja bi je uzeo...i još ti je plus jaran...pitanje je u kakvom je stanju motor, odnosno, koliko je taj motor prešao...15 godina nije malo...
ako nisi nikada do sada vozio ili posjedovao Alfu, vjerovatno će te neke stvari i nervirati...ako je ta u solidnom stanju i ako je to fakat sve urađeno kako treba, ja bi je uzeo...i još ti je plus jaran...pitanje je u kakvom je stanju motor, odnosno, koliko je taj motor prešao...15 godina nije malo...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
kidney
- Posts: 548
- Joined: 10/02/2018 12:19
#4908 Re: Alfa Romeo
Ovi tvrde da ćemo vidjeti mali Alfa SUV iz Melfia, da je izvor sindikat:
https://www.investireoggi.it/motori/alfa-romeo-mito-suv-a-melfi-sindacati-soddisfatti-dalle-ultime-indiscrezioni/amp/
https://www.investireoggi.it/motori/alfa-romeo-mito-suv-a-melfi-sindacati-soddisfatti-dalle-ultime-indiscrezioni/amp/
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4909 Re: Alfa Romeo
Sindikat nikad izdao nije
MiTo u povijest,a dolazi SUV veličine 500X?
MiTo u povijest,a dolazi SUV veličine 500X?
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#4910 Re: Alfa Romeo
Jel icemu taj Mito , nekad ga vidim na cesti , ne ostavlja bas neki utisak na meni . Cak sam mislio da ima samo benzinac
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#4911 Re: Alfa Romeo
Više nego korektan auto, prepakovani Grande Punto/Opel Corsa. Gradska šminka, ukratko.Sodom1 wrote:Jel icemu taj Mito , nekad ga vidim na cesti , ne ostavlja bas neki utisak na meni . Cak sam mislio da ima samo benzinac
-
kidney
- Posts: 548
- Joined: 10/02/2018 12:19
#4912 Re: Alfa Romeo
mali_milojica wrote:Sindikat nikad izdao nije![]()
MiTo u povijest,a dolazi SUV veličine 500X?
Pa znaš što. Ne vjerujem im. Ali...
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4914 Re: Alfa Romeo
Mito jeste šminka, ali mislim da ne vrijedi toliko više od Grande Punta.ElRe wrote:
Više nego korektan auto, prepakovani Grande Punto/Opel Corsa. Gradska šminka, ukratko.
Recimo, meni je ovakav Punto skoro pa podjednako dobra šminka kao Mito.
https://www.olx.ba/artikal/28597129/fia ... 10-godina/
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4915 Re: Alfa Romeo
Meni na MiTo smeta što je samo sa 2 vrata.
Ali ima tu sitnica koje ga malo distanciraju od Punta. Dizajn i unutra i vani,DNA sistem,prozori bez okvira,mislim da svaki dolazi sa 6brz mjenjačem. Imaš ga sa 1.6 JTD motorom,koji nikad nije išao u Punto...
Kažem,samo da ga ima sa 4v,ozbiljno bi ga uzeo u obzir pri kupovini.
Ali ima tu sitnica koje ga malo distanciraju od Punta. Dizajn i unutra i vani,DNA sistem,prozori bez okvira,mislim da svaki dolazi sa 6brz mjenjačem. Imaš ga sa 1.6 JTD motorom,koji nikad nije išao u Punto...
Kažem,samo da ga ima sa 4v,ozbiljno bi ga uzeo u obzir pri kupovini.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4916 Re: Alfa Romeo
Grande Punto za Euro 5 normu ima 1.6 mjet motor, sad da li je 100% identičan kao na MiTu i da li se zove Grande ili Evo, ne znam, ali imao je taj motor 100%.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4917 Re: Alfa Romeo
Mogao sam umrijeti, a ne bih znao da je ovaj motor išao u Punto530i wrote:Grande Punto za Euro 5 normu ima 1.6 mjet motor, sad da li je 100% identičan kao na MiTu i da li se zove Grande ili Evo, ne znam, ali imao je taj motor 100%.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4918 Re: Alfa Romeo
Mislim da je bio 1.6 mjtd i sa euro lV normom, krajem 2008 poceo se ugradjivati taj motor. Bio je jedan na piku prije par mjeseci.mali_milojica wrote:Mogao sam umrijeti, a ne bih znao da je ovaj motor išao u Punto530i wrote:Grande Punto za Euro 5 normu ima 1.6 mjet motor, sad da li je 100% identičan kao na MiTu i da li se zove Grande ili Evo, ne znam, ali imao je taj motor 100%.![]()
-
kidney
- Posts: 548
- Joined: 10/02/2018 12:19
#4919 Re: Alfa Romeo
mali_milojica wrote:Meni na MiTo smeta što je samo sa 2 vrata.
Ali ima tu sitnica koje ga malo distanciraju od Punta. Dizajn i unutra i vani,DNA sistem,prozori bez okvira,mislim da svaki dolazi sa 6brz mjenjačem. Imaš ga sa 1.6 JTD motorom,koji nikad nije išao u Punto...
Kažem,samo da ga ima sa 4v,ozbiljno bi ga uzeo u obzir pri kupovini.
Za Mito se kao i za Fiat 500 izborio Luca de Meo. On gura te mladenačke linije.
Pa mislim da je njegova ideja bila u VW sada gurati Beats paket opreme kod manjih modela.
Mislim da je jako sposoban i šteta što nije u FCA.
Dvije stvari koje su najavili, a nikada nismo dobili. Giulietta karavan i Mito sa 5 vrata.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#4920 Re: Alfa Romeo
Ima li šta od Giulie karavana?
-
kidney
- Posts: 548
- Joined: 10/02/2018 12:19
#4921 Re: Alfa Romeo
Ne vole nešto mrtvačka kola jer razvoj dođe kao pola novog modela, a u Italiji je prodaja dobra i bez toga.
A ima i Stevo ko voli nešto zgodno za korištenje.
A ima i Stevo ko voli nešto zgodno za korištenje.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4922 Re: Alfa Romeo
Veća greška je što je pušten Luca De Meo nego Walter da Silva. Nažalost, otišla su obojica.kidney wrote:mali_milojica wrote:Meni na MiTo smeta što je samo sa 2 vrata.
Ali ima tu sitnica koje ga malo distanciraju od Punta. Dizajn i unutra i vani,DNA sistem,prozori bez okvira,mislim da svaki dolazi sa 6brz mjenjačem. Imaš ga sa 1.6 JTD motorom,koji nikad nije išao u Punto...
Kažem,samo da ga ima sa 4v,ozbiljno bi ga uzeo u obzir pri kupovini.
Za Mito se kao i za Fiat 500 izborio Luca de Meo. On gura te mladenačke linije.
Pa mislim da je njegova ideja bila u VW sada gurati Beats paket opreme kod manjih modela.
Mislim da je jako sposoban i šteta što nije u FCA.
Dvije stvari koje su najavili, a nikada nismo dobili. Giulietta karavan i Mito sa 5 vrata.
Morao je ići MiTo sa 4 vrata i Giulietta SW,ali hajde
-
kidney
- Posts: 548
- Joined: 10/02/2018 12:19
#4923 Re: Alfa Romeo
Mislim da se de Silva malo previše diže u nebo. Pa on je bio tu i kada su crtali Alfe prije 156 pa znaš kako su izgledale.mali_milojica wrote: Veća greška je što je pušten Luca De Meo nego Walter da Silva. Nažalost, otišla su obojica.
Morao je ići MiTo sa 4 vrata i Giulietta SW,ali hajde
Jednu stvar mu priznajem. A to je da forsira minimalistički dizajn što jednostavnijih linija i da voli da su prevjesi što kraći.
I tu se ja slažem sa njim da su Giugaro dizajn za 156 prednji kraj FL, a i 159, promašeni kada se gleda bočna linija. Još dodatno poveća dojam dugogo prevjesa.
A nije da je FCA imao loše dizajnere. Pa šef dizajna Lorenzo Ramaciotti. Isti onaj koji je crtao Peugeot 406 Coupe dok je radio u Pininfarini.
Mislim da su kod dizajna veći problem regulative plus isti softver za simulacije kod većine. I onda je sve slično.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4924 Re: Alfa Romeo
Prozori bez okvira ako nije kabriolet je najvece sranjemali_milojica wrote:Meni na MiTo smeta što je samo sa 2 vrata.
Ali ima tu sitnica koje ga malo distanciraju od Punta. Dizajn i unutra i vani,DNA sistem,prozori bez okvira,mislim da svaki dolazi sa 6brz mjenjačem. Imaš ga sa 1.6 JTD motorom,koji nikad nije išao u Punto...
Kažem,samo da ga ima sa 4v,ozbiljno bi ga uzeo u obzir pri kupovini.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#4925 Re: Alfa Romeo
Obrazlosi ovo svoje stajaliste.supercali wrote:Prozori bez okvira ako nije kabriolet je najvece sranjemali_milojica wrote:Meni na MiTo smeta što je samo sa 2 vrata.
Ali ima tu sitnica koje ga malo distanciraju od Punta. Dizajn i unutra i vani,DNA sistem,prozori bez okvira,mislim da svaki dolazi sa 6brz mjenjačem. Imaš ga sa 1.6 JTD motorom,koji nikad nije išao u Punto...
Kažem,samo da ga ima sa 4v,ozbiljno bi ga uzeo u obzir pri kupovini.

