alo kolega ,odje JA, iz susjedne radne brigademadner wrote:Ko ba mi, vi neprijatelji progresivnog proleretijatasumirprimus wrote:`naĆi ti nam fakticki sjeces granu na kojoj sjedimo,madner wrote:Ha sada sam se sjetio da sam i ja prijavljen na prosjek. Tako da nisam supak
SDP
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#4901 Re: SDP
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#4902 Re: SDP
Koliki je tvoj? Ovaj plataprolaz456 wrote:samo oni koji će ko od šale pregurati ovo "presocijalnu mjeru" mogu u radnom vremenu prditi po forumuAlfons Kauders wrote:fakat, svi kukaju i pozivaju na nekakve revolucije,madner wrote:Pa ima li neko na ovom forumu da ga ovo ne kaci?a ispade da niko nema ispod milje i po... odnosno dvije...
![]()
i onda se dezurni revolucionari cude kad na demonstracije izadje 16 ljudi...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#4903 Re: SDP
O bela cao, o bela cao Audija moram prati jasumirprimus wrote:alo kolega ,odje JA, iz susjedne radne brigademadner wrote:Ko ba mi, vi neprijatelji progresivnog proleretijatasumirprimus wrote:
`naĆi ti nam fakticki sjeces granu na kojoj sjedimo,![]()
-
popajic
- Posts: 5738
- Joined: 16/07/2007 09:55
- Location: Sarajevo
#4904 Re: SDP
Nije mi jasno kako ovaj rudimentni ostatak nekih proslih vremena , topli obrok , prolazi "nekaznjeno ".
Tu budzetlije i javna pred. otvoreno eskiviraju placanje poreza i nikom nista .
To je nekad birvaktile bilo osmisljeno za radnike trece smjene , da malo dodju sebi
A danas mu je jedina svrha zaobici porez i dati neku iluziju narodu da se misli na njihovo zdravlje preko ishrane
Tu budzetlije i javna pred. otvoreno eskiviraju placanje poreza i nikom nista .
To je nekad birvaktile bilo osmisljeno za radnike trece smjene , da malo dodju sebi
A danas mu je jedina svrha zaobici porez i dati neku iluziju narodu da se misli na njihovo zdravlje preko ishrane
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#4905 Re: SDP
i ja svoje ljubimce,hebe me ne moze bez voskamadner wrote: O bela cao, o bela cao Audija moram prati ja
popajic,ne rajdi nam djeparca
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4906 Re: SDP
ne, ti si skoro supak... ultima je supak... a ja i madner haman supcinequasar wrote:E jbg. i onda bih bio samo šupĆiĆ.sumirprimus wrote:quasar nazorli,da se ućipamo po cvaju da ga poguramo,da se racunaAlfons Kauders wrote:
ti, ja, madner, ultima, a i quasaru fali samo stoja...znaci da je skoro supak
a mozemo sad valjati cifre da vidimo ko je najveca supcina...
Da mi je biti šupČina.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4907 Re: SDP
ja odradio svoj dio posla jutros... svi kasnili nesto... evo sef sad radi, a ja se zajebajem po forumu...prolaz456 wrote:samo oni koji će ko od šale pregurati ovo "presocijalnu mjeru" mogu u radnom vremenu prditi po forumuAlfons Kauders wrote:fakat, svi kukaju i pozivaju na nekakve revolucije,madner wrote:Pa ima li neko na ovom forumu da ga ovo ne kaci?a ispade da niko nema ispod milje i po... odnosno dvije...
![]()
i onda se dezurni revolucionari cude kad na demonstracije izadje 16 ljudi...
- quasar
- Posts: 3646
- Joined: 14/11/2009 21:02
- Location: Samobanovan...
#4908 Re: SDP
Mislim da se ne moze izbaciti iz zakona o radu bez pregovora. Svakako da bi brisanje TO znacilo i 100 maraka manje plate svakom, kad bi se na to placali svi nameti. Jedino sto bi bilo ispravno jeste umanjivanje ostalih davanja iz i na platu tako da i radniku i poslodavcu u prvo vrijeme bude isto, ali ce se makar ti tokovi novca staviti pod kontrolu, a radnik ce imati korist od veceg prosjeka za PIO.popajic wrote:Nije mi jasno kako ovaj rudimentni ostatak nekih proslih vremena , topli obrok , prolazi "nekaznjeno ".
Tu budzetlije i javna pred. otvoreno eskiviraju placanje poreza i nikom nista .
To je nekad birvaktile bilo osmisljeno za radnike trece smjene , da malo dodju sebi![]()
A danas mu je jedina svrha zaobici porez i dati neku iluziju narodu da se misli na njihovo zdravlje preko ishrane
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#4909 Re: SDP
odo ja sad na jedan poslovni rucak
kontam bil poveo i ove dvije nove kolegice,malo da ih upoznam,kako to hoda
kontam bil poveo i ove dvije nove kolegice,malo da ih upoznam,kako to hoda
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4910 Re: SDP
vala i meni vakat, ionako bezze sjedim za racunarom, nemam sta radit... nedaj boze da jos kakvog posla ubodem, valja platit vise poreza
elem sta se moze zakljuciti iz cijele price?
haman svi glasaci sdp-a imaju cetverocifrena primanja... i to solidna... i pride glasaju protiv svojih licnih ekonomskih interesa... dok oni na minimalcu ne glasaju za sdp... vec za ove koji su nama supcinama omogucili nize poreze... znaci i oni glasaju protiv svojih licnih ekonomskih interesa...
tesko je ocijeniti ko je tu veca budala, al et, kuriozitet za vikend...
elem sta se moze zakljuciti iz cijele price?
haman svi glasaci sdp-a imaju cetverocifrena primanja... i to solidna... i pride glasaju protiv svojih licnih ekonomskih interesa... dok oni na minimalcu ne glasaju za sdp... vec za ove koji su nama supcinama omogucili nize poreze... znaci i oni glasaju protiv svojih licnih ekonomskih interesa...
tesko je ocijeniti ko je tu veca budala, al et, kuriozitet za vikend...
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#4911 Re: SDP
malo zajebancije nije na odmet...Alfons Kauders wrote:vala i meni vakat, ionako bezze sjedim za racunarom, nemam sta radit... nedaj boze da jos kakvog posla ubodem, valja platit vise poreza![]()
elem sta se moze zakljuciti iz cijele price?
haman svi glasaci sdp-a imaju cetverocifrena primanja... i to solidna... i pride glasaju protiv svojih licnih ekonomskih interesa... dok oni na minimalcu ne glasaju za sdp... vec za ove koji su nama supcinama omogucili nize poreze... znaci i oni glasaju protiv svojih licnih ekonomskih interesa...
tesko je ocijeniti ko je tu veca budala, al et, kuriozitet za vikend...
daj boze da svi imamo bar po milju,i mirna bosna
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#4912 Re: SDP
Nije ni cudo da bi i ti da majorizirasprolaz456 wrote:i plata i "on" su progresivno u najvišoj stopiKoliki je tvoj? Ovaj plata
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4913 Re: SDP
dobro je vas dvojica s asikovanjem...
madner, idi peri ono govno iz ingolstadta... srprimus, idi rovi pripravnice... ja vala odo odmorit malo
madner, idi peri ono govno iz ingolstadta... srprimus, idi rovi pripravnice... ja vala odo odmorit malo
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#4914 Re: SDP
Kako bi ovdje legla uravnilovka...Alfons Kauders wrote:dobro je vas dvojica s asikovanjem...![]()
madner, idi peri ono govno iz ingolstadta... srprimus, idi rovi pripravnice... ja vala odo odmorit malo
-
popajic
- Posts: 5738
- Joined: 16/07/2007 09:55
- Location: Sarajevo
#4915 Re: SDP
Ma , ne bih niposto , omakla mi se nekakva logika i nesta zakonsumirprimus wrote:i ja svoje ljubimce,hebe me ne moze bez voskamadner wrote: O bela cao, o bela cao Audija moram prati ja![]()
popajic,ne rajdi nam djeparca
-
popajic
- Posts: 5738
- Joined: 16/07/2007 09:55
- Location: Sarajevo
#4916 Re: SDP
Pa legla je - drzava za covjeka iznad 1500nosara wrote:Kako bi ovdje legla uravnilovka...Alfons Kauders wrote:dobro je vas dvojica s asikovanjem...![]()
madner, idi peri ono govno iz ingolstadta... srprimus, idi rovi pripravnice... ja vala odo odmorit malo
Eeee....
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4917 Re: SDP
sad ce nova 2012, a ne 1946...nosara wrote:Kako bi ovdje legla uravnilovka...Alfons Kauders wrote:dobro je vas dvojica s asikovanjem...![]()
madner, idi peri ono govno iz ingolstadta... srprimus, idi rovi pripravnice... ja vala odo odmorit malo
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#4918 Re: SDP
Rekoh da bi ti rado, da imas svoj entitet gdje ces mirno moci provoditi majorizaciju.prolaz456 wrote:Neee. Ja nisam vaš. Mene majoriziraju! S vama dijelim samo ove dvije stvari koje su u najvišoj stopi. Milism možda još nešto tipa glazba, omiljeni pisci, omiljeno jelo bla bla blamadner wrote:Nije ni cudo da bi i ti da majorizirasprolaz456 wrote:
i plata i "on" su progresivno u najvišoj stopi
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#4919 Re: SDP
Svi cete vi na isti kazan vrlo brzo, i supcici i supcine, pazi sta ti kazem... Pa ti peri audija i drpaj kolegice, stid te bilo...Alfons Kauders wrote:sad ce nova 2012, a ne 1946...nosara wrote:Kako bi ovdje legla uravnilovka...Alfons Kauders wrote:dobro je vas dvojica s asikovanjem...![]()
madner, idi peri ono govno iz ingolstadta... srprimus, idi rovi pripravnice... ja vala odo odmorit malonarod je demokratski trazi kapitalizam, a poslije trpanja nema kajanja...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#4920 Re: SDP
Bio sam u Banovicima, ima zivota i ispod zemlje 
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4921 Re: SDP
moj rodjo stari je pocetkom devedesetih znao reci za novopecene demokrate...nosara wrote: Svi cete vi na isti kazan vrlo brzo, i supcici i supcine, pazi sta ti kazem... Pa ti peri audija i drpaj kolegice, stid te bilo...
ukratko... dok ja stignem do kazana, u tom kazanu ce se krckati ljudetina...
- quasar
- Posts: 3646
- Joined: 14/11/2009 21:02
- Location: Samobanovan...
#4922 Re: SDP
Pih, sad ne znam bil za Madnerom u NVZ ili za tobom u tu utopiju. Ili da napravim Republiku Ostaliju gdje bi suverenitet nosili Ostali a primjenio bih tvoje unutarnje uredjenje, i madnerovu vanjsku politiku.prolaz456 wrote:Moj entitet bi bio mješavina Kube i Monte Carla. Mala i srednja poduzeća bi imala flat poreze, veliki igrači bi imali totalnu regulaciju koja bi ima ograničavala hebavanje malih i demonstraciju sile, svaki biznis bi se mogao registrirati, državna uprava bi se sastojala od deset šerifa i suca Roya Beana.Rekoh da bi ti rado, da imas svoj entitet gdje ces mirno moci provoditi majorizaciju.
Bio bi onako omanji pa bi se modeli direktne demokracije mogli koristiti desetak puta godišnje. Izvršna vlast bi bila formirana na principu meritokracije koju bi demokratska većina mogla zbaciti referendumom kad im se ćefne.
NVO udruge bi bile protjerane a zamjenile bi ih zajednice građana koji bi se mogli organizirati po svakom principu po kojemu žele. U svim pitanjima koji se tiču samo njih mogli bi odlučiti suspidijarno što god žele. U pitanjima koja se tiču svih bi za sve trebale 2/3 većine.
Strana veleposlanstva bi bila ograničena u djelovanju samo na teritoriju veleposlanstva i državnim uredima po posebnom dopuštenju. Prije predaje akreditiva bi morali položiti po 50 milijuna maraka. Do pologa mogu sjediti u veleposlanstvu i pisati wikileakse.
Primanja bi bila samo na osnovu rada ili nesposobnosti za rad...zaslužni građani bi mogli dobiti samo orden....
-
seshat
- Posts: 359
- Joined: 18/07/2008 22:03
#4923 Re: SDP
Večeras pročitah naslov na jednom web portalu iz Hrvatske i glasi ovako: HDZ zasluženo gubi izbore. SDP nezasluženo pobjeđuje.
Naslov vrijedi i za BiH. Ne žalim HDZ, ali SDP kod nas nakon godinu dana u vlasti je bljakić.
Naslov vrijedi i za BiH. Ne žalim HDZ, ali SDP kod nas nakon godinu dana u vlasti je bljakić.
-
Murisno1
- Posts: 2040
- Joined: 06/10/2005 09:10
- Location: Sarajevo
#4924 Re: SDP
opet pucnjava, đe su dodo i čović da im j.m. za ovo
- dormeo
- Posts: 186
- Joined: 08/05/2011 10:42
#4925 Re: SDP
Prvo nije fino da ispaljujes spekulacije. Kleveta, makar i ovako Avazovski umotana, nije nacin. Razumijem porazene na izborima, ali sto je previse previse je.novi.dan.nova.nafaka wrote:
Zlobnici bi rekli da je dir. možda i pod gasom, kako se nezvanično šuška među mnogim zaposlenicima unutar EP-a....
Kako cujem SDP je poprilicno
@nafaka ti ili si jedan od gore nabrojanih kadrova koji je izgubio beneficije dolaskom SDP-a u EP ili si nedorastao ozbiljnoj diskusiji na temi koja se zove SDP.
