Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#4901 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by mixone1995 »

Eh sad cekamo mjesec dana na 5. epizodu .. :-) :-)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4902 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

omar little wrote:ja, uopce, nisam neda starka vidjela kao dosadnog, naprotiv, posten, castan, mudar, pametan, bio je visedimenzionalan lik za razliku od stanisa. stanis je ubio rodjenog brata jer je prijetio "njegovom" tronu. niko ga ziv nece za kralja i da se popne na tron osim utjerivanja u suru :D i sile ne bi imao nacina za vladavinu. ne vjerujem da bi tako dugo sjedio. plus sto on nije narocito ni mudar ni lukav, davos mu je pola moci, bez njega bi bio izgubljen. vjestica mu i treba doci glave, sam je trazio.
Izvini, ali nisi u pravu.

Stannis nije tek tako ubio Renley-a. Posle smrti Robert-a Baratheona, najveci legitimitet za kralja ima upravo Stannis kao najstariji brat zbog nedostatka legitimne djece od strane Roberta. To je i Ned Stark shvatio i zbog toga je glavu izgubio. Renley pickica se tu pojavljuje kao UZURPATOR koji kao mladji brat nema nikakvu legitimnost sve dok je Stannis ziv, i spreman je cak zrtvovat' svoje vojnike za svoje uzurpatorske ambicije. Stannis mu, naravno po zakonu i zato sto mu je brat, daje sansu da predje na njegovu stranu. Pickica odbija i time krsi zakon, i zato po zasluzi dobija sve sto ga sleduje.

Znam da je malo cudno za razumit', ali Stannis nema te ambicije da bude kralj zato sto hoce moc. On to radi zato sto misli da je to njegova DUZNOST. K'o sto rage_guy rece, cak ga je i Robert maltene omalozavo, iako mu je Stannis najvjerniji bio. Mozda tebi nije mudar, ali on perfektno shvata jednu stvar: Westeros u rukama Lannistera je propast, i protiv toga se mora borit' svim silama.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4903 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

treca ep dosada
sve skupa od 150 minuta tri ep
ima zanimljivog materijala 30 min

stalno se neato dogadja ali uporno najbitnije stvari ne
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#4904 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Pogledala sam i drugu epizodu.
Bolje da nisam.
Koje jebeno sranje napraviše od dobre priče.
Svaka scena gluplja od prethodne.

Uzimam pauzu pa onda možda pogledam ostatak.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4905 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by nema me tamo »

annoy wrote:Pogledala sam i drugu epizodu.
Bolje da nisam.
Koje jebeno sranje napraviše od dobre priče.
Svaka scena gluplja od prethodne.

Uzimam pauzu pa onda možda pogledam ostatak.
Ista stvar kao i s House of Cards sezona tacno napravljena da sve ide okolo kole..

Dakle ocekivala si neke drasticne scene, a nema ih...
Bice cini mi se samo u zadnjoj epizodi sezone nešto drasticno..
Pa opet pauza od godinu i par mjeseci.. :lol: :lol: :lol:
asker
Posts: 3019
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#4906 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by asker »

Kad dovedu Sansu onom psihopati, pa je ona sluskinja uvede u sobu i kaze "sjever nece zaboravit"...................jel to moze znaciti da ce se neka gerila sjevera ujediniti? Koliko se sjecam nije ih puno zalijepilo na crvenom vjenacnju, neki su ranije zgulili od Rob-a, velika vojska koja sad nikog ne sluzi. Ko da ih vodi od Starkova?
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#4907 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Pregledao četiri epizode :oops: i sad čekam metar dana :ljulja:

Uglavnom, razvukli su ga do bola, Tirion četiri epizode putuje do Kalisi, Stanis i ekipa četiri epizode muntaju Johna Snowa da im se pridruži ( što se vjerovatno i desiti, u desetoj epizodi ) :oops: Kalisi retardirana, Harpije zajebane, Sersei bitch, njen meštar pravi nekog frankeštajna, Arja nije ni počela, kako treba, obuku na Bravosu, Briana prati Sansu, pola Dorne hoće u rat, Tomen jaše Margy :izet: i još je mlakonja, vjerska policija je mangupska ideja :D Onaj spletkaroš i Sansa se vole, ona treba da se uda za sina od lorda Boltona i tako. Dobro je snimljeno, ima priče, ima radnje, al ovo ide na jedno 10 sezona, minimum. Takav im je tempo. Ne smeta, nek ide :D

Umalo da zaboravim, pardon, spojler alert :stidljiv:

:D
Last edited by cvrčak_na_hedonizmu on 15/04/2015 03:23, edited 1 time in total.
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#4908 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by brain bubbles »

asker wrote:Kad dovedu Sansu onom psihopati, pa je ona sluskinja uvede u sobu i kaze "sjever nece zaboravit"...................jel to moze znaciti da ce se neka gerila sjevera ujediniti? Koliko se sjecam nije ih puno zalijepilo na crvenom vjenacnju, neki su ranije zgulili od Rob-a, velika vojska koja sad nikog ne sluzi. Ko da ih vodi od Starkova?
narod bojkotuje Boltone, te vjerovatno cekaju pravog lidera da vrati stvari u normalu, sto bi mogla biti Sansa, a i Jon Snow (ili Stark)
User avatar
pici
Posts: 46401
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4909 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

napokom malo da razviju likove kroz radnju serije...a ne sve huha i gotovo vidimo se za godinu...slažem se da je 10 epizoda premalo za ovakav pristup seriji, al se tek sada vide intrigice oko prestolja...Stanisa nisam mogao da skontam nikako i skroz mi je bio drugi prije za razliku sad kako se postepeno opisuje, vražićak i dalje najpozitivniji lik u seriji, dok su me Daenerys i Snow razočarali...jebem li ga valjda treba biti interesantnije što i jest...bez 15-20 epizoda po sezoni, ništa...mnogo je tu materijala a dosta nejasnoća...jooojj Jon Snowa glupsona a Daenerys ko raspamećena kokoš...ISISovci i Harpije :thumbup: po meni prerano je odapeo stari Tywin Lannister, trebali su ga još držat da vidi propast Lannistera.Cersei zajebana do bola, okrutna zmija ona mala na početku, perfekto ju je skinula :thumbup: ...ćekamo 5 epizodu...


evo malo kojima nisu likovi baš pojašnjeni po imenima...
Image
User avatar
karanana
Posts: 50772
Joined: 26/02/2004 00:00

#4910 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

Previse razdvojenih prica. Ima ih 10 ja mislim.
Ja mislim da je vecina starkove vojske zaplatila na vjencanju. Koliko se sjecam bilo je klanja po njihovom logoru
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8160
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4911 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

karanana wrote:Previse razdvojenih prica. Ima ih 10 ja mislim.
Ja mislim da je vecina starkove vojske zaplatila na vjencanju. Koliko se sjecam bilo je klanja po njihovom logoru
Nije cela vojska, mislim da su bile ono "houshold" trupe plus neki lojalisti lordovi. Jebiga rat se jos vodi, mora neko drzati front prema Lanisterima i ostaviti garnizone po zamkovima.
User avatar
karanana
Posts: 50772
Joined: 26/02/2004 00:00

#4912 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

a gdje je onda ta vojska sada u ovom trenutku u seriji? jesu li se vratili civilnim poslovima ili se borbe sa lanisterima jos desavaju?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8160
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4913 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Pa vecina se vratila svojim lordovima i sada se "klanjaju" Boltonu, a Riverlanderi su se vratili svojim lordovima i sada se "klanjaju" Freju.

Kralj mrtav, nema vodjstva.
Za sada.
Ja ne bih da spekulisem jer bi to vec bilo spojlanje iz knjiga.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4914 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Bolton je proglasen Warden-om od strane Lanisterove dinastije, ali k'o sto rece Roose, Lanisteri mu nece pomoc da zadrzi sjever. Ima jos puno familija u sjeveru koje su vjerne Stark-ovima i koje gledaju na Boltona kao izdajicu. Zato mu Baelish nudi Sansu, jer u njoj lezi legitimitet vladanja Sjevera.
User avatar
karanana
Posts: 50772
Joined: 26/02/2004 00:00

#4915 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

ne znam sta se desavalo u 4., ali koliko sam skonto iz trece baleish vjencanjem remzije i shemse priblizava shemsu osveti porodice a nije mu cilj da legitimizira vladavinu boltona. mada se sa baelishem nikad ne zna, igra dva fronta a ne mozes ga procitati sta mu je stvarna namjera.

ali stize stannis za dvije hefte na sjever da jebe mater boltonima. a garant ce ga nesto zaustaviti u napadu na sjever, mozda smrt ili nesto.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4916 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Niko ne zna sta Baelish planira. Ni legitimiziranje Boltona, niti Semsina osveta mi ne zvuce kao njegov cilj. Mozda zna da Stannis dolazi pa priprema teren da se pridruzi njemu? Tj. dok ne vidi nacin da ga ukloni. :D

Jebiga, ko ce ga znat' sa takvom lisicom, zato mi je i najbolji lik u seriji. Ali sad mu je Cersei najveca prijetnja, jer mu je ona sa ISIS-om demolirala sve one javne kuce po gradu i pobila musterije. Nece mu bit' nimalo drago. :D
User avatar
pici
Posts: 46401
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4917 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Lanisteri su popuslic bez starog...Cersei jest lukava zmija al nije dovoljno da bi u svijetu muskaraca vladala cvrstom rukom, vec ju je ujak, brat od Tywin, odjebao momacki i stavio do znanja da je samo plavusa s suknjom i picom medju nogama...Doran ce ovdje izgleda zadat Lanisterima, strpljivo ceka Stanisa da ovlada sjeverom i onda da udare skupa sa sjevera i juga...Boltone treba zive sve odrat ko na grbu njihove kuce...najodvratniji likovi u seriji meni definitivno...
Last edited by pici on 15/04/2015 15:53, edited 1 time in total.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#4918 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by SanskiBiser »

Cersei zna da se proročanstvo ostvaruje, troje djece, sve troje sa zlatnim krunama i sve troje sa zlatnim (pogrebnim) pokrovom...zato je mahnita. :lol:
User avatar
karanana
Posts: 50772
Joined: 26/02/2004 00:00

#4919 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

kako god, lanisteri ce ga popushiti.
stari tyvin je bas bio faca i koliko god on igrao negativnu ulogu u seriji kao glava te famelije, iako je karijeru zavrsio kenjajuci, ipak treba imati respect za njega jer je drzao sve pod kontrolom i imao je jak uticaj na druge famelije, a ova djeca ce sada sve razjebati. kao i u pravom zivotu u mnogim slucajevima.
User avatar
pici
Posts: 46401
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4920 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Image

sto yes jest pogodili su glumca i to sto posto...faconja jedini koji bi svojom pojavom izgledao kao kralj svega...hocemol da mu halalimo :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4921 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

jak je njegov brat
nemojte njega zaboraviti
User avatar
karanana
Posts: 50772
Joined: 26/02/2004 00:00

#4922 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

halal mu.

da, i brat je izgleda faca, ali ne znam ima li toliki uticaj medju ljudima koji mogu stvari prevagnuti u njegovu korist
User avatar
pici
Posts: 46401
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4923 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Kevan Lannister je opasan igrac ko i rahmetli buraz mu samo dosta povuceniji...u ovoj sezoni zenski likovi ispadaju totalni idioti...
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#4924 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Ciprol »

pici wrote:Kevan Lannister je opasan igrac ko i rahmetli buraz mu samo dosta povuceniji...u ovoj sezoni zenski likovi ispadaju totalni idioti...

Bio bi red da se sad pokaže, nema više brata da mu pravi hlad :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46401
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4925 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Ciprol wrote:
pici wrote:Kevan Lannister je opasan igrac ko i rahmetli buraz mu samo dosta povuceniji...u ovoj sezoni zenski likovi ispadaju totalni idioti...

Bio bi red da se sad pokaže, nema više brata da mu pravi hlad :mrgreen:

pa tu je glupaca Cersei odigrala presudnu ulogu stavljajuci ga da bude zapovjednik vojske a ne kraljeva desnica...pokazao joj kurku i vratio se u lavlju zemlju...da ga je postavila za desnicu imala bi ulogu ko i dok je stari bio ziv...doji sina i suti.
Post Reply