Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
- mixone1995
- Posts: 3527
- Joined: 16/07/2012 19:25
#4901 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Eh sad cekamo mjesec dana na 5. epizodu ..

- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#4902 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Izvini, ali nisi u pravu.omar little wrote:ja, uopce, nisam neda starka vidjela kao dosadnog, naprotiv, posten, castan, mudar, pametan, bio je visedimenzionalan lik za razliku od stanisa. stanis je ubio rodjenog brata jer je prijetio "njegovom" tronu. niko ga ziv nece za kralja i da se popne na tron osim utjerivanja u surui sile ne bi imao nacina za vladavinu. ne vjerujem da bi tako dugo sjedio. plus sto on nije narocito ni mudar ni lukav, davos mu je pola moci, bez njega bi bio izgubljen. vjestica mu i treba doci glave, sam je trazio.
Stannis nije tek tako ubio Renley-a. Posle smrti Robert-a Baratheona, najveci legitimitet za kralja ima upravo Stannis kao najstariji brat zbog nedostatka legitimne djece od strane Roberta. To je i Ned Stark shvatio i zbog toga je glavu izgubio. Renley pickica se tu pojavljuje kao UZURPATOR koji kao mladji brat nema nikakvu legitimnost sve dok je Stannis ziv, i spreman je cak zrtvovat' svoje vojnike za svoje uzurpatorske ambicije. Stannis mu, naravno po zakonu i zato sto mu je brat, daje sansu da predje na njegovu stranu. Pickica odbija i time krsi zakon, i zato po zasluzi dobija sve sto ga sleduje.
Znam da je malo cudno za razumit', ali Stannis nema te ambicije da bude kralj zato sto hoce moc. On to radi zato sto misli da je to njegova DUZNOST. K'o sto rage_guy rece, cak ga je i Robert maltene omalozavo, iako mu je Stannis najvjerniji bio. Mozda tebi nije mudar, ali on perfektno shvata jednu stvar: Westeros u rukama Lannistera je propast, i protiv toga se mora borit' svim silama.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4903 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
treca ep dosada
sve skupa od 150 minuta tri ep
ima zanimljivog materijala 30 min
stalno se neato dogadja ali uporno najbitnije stvari ne
sve skupa od 150 minuta tri ep
ima zanimljivog materijala 30 min
stalno se neato dogadja ali uporno najbitnije stvari ne
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#4904 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Pogledala sam i drugu epizodu.
Bolje da nisam.
Koje jebeno sranje napraviše od dobre priče.
Svaka scena gluplja od prethodne.
Uzimam pauzu pa onda možda pogledam ostatak.
Bolje da nisam.
Koje jebeno sranje napraviše od dobre priče.
Svaka scena gluplja od prethodne.
Uzimam pauzu pa onda možda pogledam ostatak.
-
nema me tamo
- Posts: 13597
- Joined: 30/10/2013 18:58
#4905 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ista stvar kao i s House of Cards sezona tacno napravljena da sve ide okolo kole..annoy wrote:Pogledala sam i drugu epizodu.
Bolje da nisam.
Koje jebeno sranje napraviše od dobre priče.
Svaka scena gluplja od prethodne.
Uzimam pauzu pa onda možda pogledam ostatak.
Dakle ocekivala si neke drasticne scene, a nema ih...
Bice cini mi se samo u zadnjoj epizodi sezone nešto drasticno..
Pa opet pauza od godinu i par mjeseci..
-
asker
- Posts: 3019
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#4906 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Kad dovedu Sansu onom psihopati, pa je ona sluskinja uvede u sobu i kaze "sjever nece zaboravit"...................jel to moze znaciti da ce se neka gerila sjevera ujediniti? Koliko se sjecam nije ih puno zalijepilo na crvenom vjenacnju, neki su ranije zgulili od Rob-a, velika vojska koja sad nikog ne sluzi. Ko da ih vodi od Starkova?
- cvrčak_na_hedonizmu
- Posts: 7601
- Joined: 12/03/2012 18:04
#4907 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Pregledao četiri epizode
i sad čekam metar dana 
Uglavnom, razvukli su ga do bola, Tirion četiri epizode putuje do Kalisi, Stanis i ekipa četiri epizode muntaju Johna Snowa da im se pridruži ( što se vjerovatno i desiti, u desetoj epizodi )
Kalisi retardirana, Harpije zajebane, Sersei bitch, njen meštar pravi nekog frankeštajna, Arja nije ni počela, kako treba, obuku na Bravosu, Briana prati Sansu, pola Dorne hoće u rat, Tomen jaše Margy
i još je mlakonja, vjerska policija je mangupska ideja
Onaj spletkaroš i Sansa se vole, ona treba da se uda za sina od lorda Boltona i tako. Dobro je snimljeno, ima priče, ima radnje, al ovo ide na jedno 10 sezona, minimum. Takav im je tempo. Ne smeta, nek ide
Umalo da zaboravim, pardon, spojler alert


Uglavnom, razvukli su ga do bola, Tirion četiri epizode putuje do Kalisi, Stanis i ekipa četiri epizode muntaju Johna Snowa da im se pridruži ( što se vjerovatno i desiti, u desetoj epizodi )
Umalo da zaboravim, pardon, spojler alert
Last edited by cvrčak_na_hedonizmu on 15/04/2015 03:23, edited 1 time in total.
-
brain bubbles
- Posts: 519
- Joined: 04/12/2012 00:17
#4908 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
narod bojkotuje Boltone, te vjerovatno cekaju pravog lidera da vrati stvari u normalu, sto bi mogla biti Sansa, a i Jon Snow (ili Stark)asker wrote:Kad dovedu Sansu onom psihopati, pa je ona sluskinja uvede u sobu i kaze "sjever nece zaboravit"...................jel to moze znaciti da ce se neka gerila sjevera ujediniti? Koliko se sjecam nije ih puno zalijepilo na crvenom vjenacnju, neki su ranije zgulili od Rob-a, velika vojska koja sad nikog ne sluzi. Ko da ih vodi od Starkova?
- pici
- Posts: 46401
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4909 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
napokom malo da razviju likove kroz radnju serije...a ne sve huha i gotovo vidimo se za godinu...slažem se da je 10 epizoda premalo za ovakav pristup seriji, al se tek sada vide intrigice oko prestolja...Stanisa nisam mogao da skontam nikako i skroz mi je bio drugi prije za razliku sad kako se postepeno opisuje, vražićak i dalje najpozitivniji lik u seriji, dok su me Daenerys i Snow razočarali...jebem li ga valjda treba biti interesantnije što i jest...bez 15-20 epizoda po sezoni, ništa...mnogo je tu materijala a dosta nejasnoća...jooojj Jon Snowa glupsona a Daenerys ko raspamećena kokoš...ISISovci i Harpije
po meni prerano je odapeo stari Tywin Lannister, trebali su ga još držat da vidi propast Lannistera.Cersei zajebana do bola, okrutna zmija ona mala na početku, perfekto ju je skinula
...ćekamo 5 epizodu...
evo malo kojima nisu likovi baš pojašnjeni po imenima...

evo malo kojima nisu likovi baš pojašnjeni po imenima...

- karanana
- Posts: 50772
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4910 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Previse razdvojenih prica. Ima ih 10 ja mislim.
Ja mislim da je vecina starkove vojske zaplatila na vjencanju. Koliko se sjecam bilo je klanja po njihovom logoru
Ja mislim da je vecina starkove vojske zaplatila na vjencanju. Koliko se sjecam bilo je klanja po njihovom logoru
- AleksoMKD
- Posts: 8160
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#4911 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Nije cela vojska, mislim da su bile ono "houshold" trupe plus neki lojalisti lordovi. Jebiga rat se jos vodi, mora neko drzati front prema Lanisterima i ostaviti garnizone po zamkovima.karanana wrote:Previse razdvojenih prica. Ima ih 10 ja mislim.
Ja mislim da je vecina starkove vojske zaplatila na vjencanju. Koliko se sjecam bilo je klanja po njihovom logoru
- karanana
- Posts: 50772
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4912 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
a gdje je onda ta vojska sada u ovom trenutku u seriji? jesu li se vratili civilnim poslovima ili se borbe sa lanisterima jos desavaju?
- AleksoMKD
- Posts: 8160
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#4913 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Pa vecina se vratila svojim lordovima i sada se "klanjaju" Boltonu, a Riverlanderi su se vratili svojim lordovima i sada se "klanjaju" Freju.
Kralj mrtav, nema vodjstva.
Za sada.
Ja ne bih da spekulisem jer bi to vec bilo spojlanje iz knjiga.
Kralj mrtav, nema vodjstva.
Za sada.
Ja ne bih da spekulisem jer bi to vec bilo spojlanje iz knjiga.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#4914 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Bolton je proglasen Warden-om od strane Lanisterove dinastije, ali k'o sto rece Roose, Lanisteri mu nece pomoc da zadrzi sjever. Ima jos puno familija u sjeveru koje su vjerne Stark-ovima i koje gledaju na Boltona kao izdajicu. Zato mu Baelish nudi Sansu, jer u njoj lezi legitimitet vladanja Sjevera.
- karanana
- Posts: 50772
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4915 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
ne znam sta se desavalo u 4., ali koliko sam skonto iz trece baleish vjencanjem remzije i shemse priblizava shemsu osveti porodice a nije mu cilj da legitimizira vladavinu boltona. mada se sa baelishem nikad ne zna, igra dva fronta a ne mozes ga procitati sta mu je stvarna namjera.
ali stize stannis za dvije hefte na sjever da jebe mater boltonima. a garant ce ga nesto zaustaviti u napadu na sjever, mozda smrt ili nesto.
ali stize stannis za dvije hefte na sjever da jebe mater boltonima. a garant ce ga nesto zaustaviti u napadu na sjever, mozda smrt ili nesto.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#4916 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Niko ne zna sta Baelish planira. Ni legitimiziranje Boltona, niti Semsina osveta mi ne zvuce kao njegov cilj. Mozda zna da Stannis dolazi pa priprema teren da se pridruzi njemu? Tj. dok ne vidi nacin da ga ukloni.
Jebiga, ko ce ga znat' sa takvom lisicom, zato mi je i najbolji lik u seriji. Ali sad mu je Cersei najveca prijetnja, jer mu je ona sa ISIS-om demolirala sve one javne kuce po gradu i pobila musterije. Nece mu bit' nimalo drago.
Jebiga, ko ce ga znat' sa takvom lisicom, zato mi je i najbolji lik u seriji. Ali sad mu je Cersei najveca prijetnja, jer mu je ona sa ISIS-om demolirala sve one javne kuce po gradu i pobila musterije. Nece mu bit' nimalo drago.
- pici
- Posts: 46401
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4917 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Lanisteri su popuslic bez starog...Cersei jest lukava zmija al nije dovoljno da bi u svijetu muskaraca vladala cvrstom rukom, vec ju je ujak, brat od Tywin, odjebao momacki i stavio do znanja da je samo plavusa s suknjom i picom medju nogama...Doran ce ovdje izgleda zadat Lanisterima, strpljivo ceka Stanisa da ovlada sjeverom i onda da udare skupa sa sjevera i juga...Boltone treba zive sve odrat ko na grbu njihove kuce...najodvratniji likovi u seriji meni definitivno...
Last edited by pici on 15/04/2015 15:53, edited 1 time in total.
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#4918 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Cersei zna da se proročanstvo ostvaruje, troje djece, sve troje sa zlatnim krunama i sve troje sa zlatnim (pogrebnim) pokrovom...zato je mahnita. 
- karanana
- Posts: 50772
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4919 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
kako god, lanisteri ce ga popushiti.
stari tyvin je bas bio faca i koliko god on igrao negativnu ulogu u seriji kao glava te famelije, iako je karijeru zavrsio kenjajuci, ipak treba imati respect za njega jer je drzao sve pod kontrolom i imao je jak uticaj na druge famelije, a ova djeca ce sada sve razjebati. kao i u pravom zivotu u mnogim slucajevima.
stari tyvin je bas bio faca i koliko god on igrao negativnu ulogu u seriji kao glava te famelije, iako je karijeru zavrsio kenjajuci, ipak treba imati respect za njega jer je drzao sve pod kontrolom i imao je jak uticaj na druge famelije, a ova djeca ce sada sve razjebati. kao i u pravom zivotu u mnogim slucajevima.
- pici
- Posts: 46401
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4920 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

sto yes jest pogodili su glumca i to sto posto...faconja jedini koji bi svojom pojavom izgledao kao kralj svega...hocemol da mu halalimo
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4921 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
jak je njegov brat
nemojte njega zaboraviti
nemojte njega zaboraviti
- karanana
- Posts: 50772
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4922 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
halal mu.
da, i brat je izgleda faca, ali ne znam ima li toliki uticaj medju ljudima koji mogu stvari prevagnuti u njegovu korist
da, i brat je izgleda faca, ali ne znam ima li toliki uticaj medju ljudima koji mogu stvari prevagnuti u njegovu korist
- pici
- Posts: 46401
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4923 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Kevan Lannister je opasan igrac ko i rahmetli buraz mu samo dosta povuceniji...u ovoj sezoni zenski likovi ispadaju totalni idioti...
- Ciprol
- Posts: 981
- Joined: 18/04/2009 01:43
#4924 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
pici wrote:Kevan Lannister je opasan igrac ko i rahmetli buraz mu samo dosta povuceniji...u ovoj sezoni zenski likovi ispadaju totalni idioti...
Bio bi red da se sad pokaže, nema više brata da mu pravi hlad
- pici
- Posts: 46401
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4925 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ciprol wrote:pici wrote:Kevan Lannister je opasan igrac ko i rahmetli buraz mu samo dosta povuceniji...u ovoj sezoni zenski likovi ispadaju totalni idioti...
Bio bi red da se sad pokaže, nema više brata da mu pravi hlad
pa tu je glupaca Cersei odigrala presudnu ulogu stavljajuci ga da bude zapovjednik vojske a ne kraljeva desnica...pokazao joj kurku i vratio se u lavlju zemlju...da ga je postavila za desnicu imala bi ulogu ko i dok je stari bio ziv...doji sina i suti.
