Da si koji put pokazao malo dobre volje možda bi ti i pojasnio ovako pleti rođo po forumu nedaj se omesti....Mirza007 wrote:Predsjednice, prosvijetli nas ubogi puk svojim kao svemir velikim intelektom.Kolinda wrote: Ma trenutno na žalost ne frcera ništa a bit će još gore zbog revizije ,novog IZ itd.
Ako ne fercera nista, kako moze biti gore? Sta to jos nece fercerat ako vec trenutno ne fercera nista?
Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#4901 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#4902 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
rekoh ja ....ova juznosrpska regementa reaguje na jugovinu cim jugo zapuse malo to u njih u glavi popuste neki damari
-
Duka Dizel
- Posts: 1115
- Joined: 25/01/2015 08:29
#4903 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
A dje je tu bosančica da se pominje?prog321 wrote:Duka Dizel wrote:Realno, bosančicu niko živ pomenuo nije do Hrvata Ćire Truhelke, a kamoli negovao. I to tek posle okupacije.BAK-eV wrote::Za vrijeme Osmanlije nisu Bosnjaci dali svoj bosanski jezik. Čak su i bosančicu njegovali u begovskim porodicama. Dolaskom Mladoturaka i porazom Gradascevica su kulturno oštećeni a malo kasnije i ekonomski. SHS zabetonirala sve do 1990 i maltene smo kao potlaceni dio društva vegetirali.
Prosipas se kao i obicno.![]()
Mavro Orbini iz 1601, " Bosanci imaju najcistiji slavenski jezik"
Pa Ljetopisi Mula Mustafe Šefki Bašeskije te opovrgavaju , itd.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4904 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Novu sedmicu otpocinjem uz Jacobs kafu i ignore listu.
Koga cu dodati danas?
Koga cu dodati danas?
- Point.
- Posts: 33514
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#4905 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Nije ti ovo hrvatski forum. Nema nista gore nego kada bosanskohercegovacki hrvat nazor prica hrvatskim. Nekad pomijesa tisucu sa iljadom, jebiga desi se i najvecim rvatima.Kolinda wrote:E baš je ŽUPANIJA i što ćeš sad....Point. wrote:Nije zupanija, nego kantoni.Kolinda wrote: I ja sam da se ukine 10 županija i naprave dvije ,jedna sa Hrv.i jedna sa Boš. Većinom i trošak je manji za 80% . Brzo se dogovorišmo i smanjili smo troškove...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4906 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Opet bi Kolindica da rusi Ustav FBiH? Nema nikakvih zupanija - mi smo sekularna drzava. Nece biti ni zupanija, ni dzemata, ni metohija... Kao ni kalifata. I tu se sva prica zavrsava. Nema nista od toga, kao ni od Gospe u Medjugorju.
Svoju srednjovjekovnu katolibaniju mozete jedino praviti s druge strane granice. Vidim da im u Hrvatskoj super ide - kako je krenulo, jos malo pa ce zabraniti abortus i vakcinaciju. Ovim tempom, do kraja decennije mozda pocnu spaljivati i vjestice.
BTW, kontam otkud da mi Chokolinda nije na listi?!
Svoju srednjovjekovnu katolibaniju mozete jedino praviti s druge strane granice. Vidim da im u Hrvatskoj super ide - kako je krenulo, jos malo pa ce zabraniti abortus i vakcinaciju. Ovim tempom, do kraja decennije mozda pocnu spaljivati i vjestice.
BTW, kontam otkud da mi Chokolinda nije na listi?!
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#4907 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ne znam što čekaš....Alfons Kauders wrote:Opet bi Kolindica da rusi Ustav FBiH? Nema nikakvih zupanija - mi smo sekularna drzava. Nece biti ni zupanija, ni dzemata, ni metohija... Kao ni kalifata. I tu se sva prica zavrsava. Nema nista od toga, kao ni od Gospe u Medjugorju.
Svoju srednjovjekovnu katolibaniju mozete jedino praviti s druge strane granice. Vidim da im u Hrvatskoj super ide - kako je krenulo, jos malo pa ce zabraniti abortus i vakcinaciju. Ovim tempom, do kraja decennije mozda pocnu spaljivati i vjestice.
BTW, kontam otkud da mi Chokolinda nije na listi?!
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4908 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Kolinda, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
-
Boletus edulis
- Posts: 280
- Joined: 27/02/2012 18:51
#4909 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Sto se vas dvoje ne prepucavate preko PP ,moderator vas treba poslati u cosak na jednu sedmicu pa biste dosli pameti.bar malo.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4910 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Kako se mogu prepucavati s osobom koja mi je na ignore?Boletus edulis wrote:Sto se vas dvoje ne prepucavate preko PP ,moderator vas treba poslati u cosak na jednu sedmicu pa biste dosli pameti.bar malo.
To bi jedino Trumpu moglo proci...
- Haris.ba
- Posts: 35306
- Joined: 08/09/2005 20:08
#4911 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Malo viski, malo koka - kola.Kolinda wrote:E baš je ŽUPANIJA i što ćeš sad....Point. wrote:Nije zupanija, nego kantoni.Kolinda wrote: I ja sam da se ukine 10 županija i naprave dvije ,jedna sa Hrv.i jedna sa Boš. Većinom i trošak je manji za 80% . Brzo se dogovorišmo i smanjili smo troškove...
U-7/98 - Ustavni sud Federacije BiH
Utvrđuje se da čl. 8, 9, 10. i 30. Ustava Zapadnohercegovačkog kantona ("Narodne novine Županije Zapadnohercegovačke", broj 1/96), nisu u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.
Utvrđuje se da upotreba naziva "županija" u čl. 1-18, 21, 26, 27, 29, 30, 36, 38, 42, 43, 45, 47, 49, 57, 71, 73, 78, 82. i 84. Ustava Zapadnohercegovačkog kantona nije u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.
....
Članom 10. stav 1. Ustava Kantona uređeno je da su službeni jezici Kantona "hrvatski i bošnjački jezik", što je u suprotnosti sa članom I. 6. (1) Ustava Federacije ("Službene novine Federacije BiH", broj 1/94 od 21. jula 1994. godine), objavljenom na bosanskom i hrvatskom jeziku, kojim je propisano da su službeni jezici Federacije "bosanski i hrvatski jezik".
Utvrđeno je da član 30. Ustava Zapadnohercegovačkog kantona kojim je uređeno da Kanton ima "župana", nije u skladu sa članom V. 3. 8. (1) Ustava Federacije kojim je uređeno da svaki kanton ima "predsjednika". Ustav Federacije ne poznaje naziv "županija" već koristi naziv "kanton" za pojam federalnih jedinica (čl. I. 2., V. 4. stav 2.). Stoga upotreba naziva "županija" umjesto "kanton" u čl. 1-18, 21, 26, 27, 29, 30, 36, 38, 42, 43, 45, 47, 49, 57, 71, 73, 78, 82. i 84. Ustava Zapadnohercegovačkog kantona, nije u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4912 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Prevedi na cirilicu, inace ce im glava eksplodirat dok procitaju, pa valja kod doktora Hafisa...Haris.ba wrote:Malo viski, malo koka - kola.Kolinda wrote:E baš je ŽUPANIJA i što ćeš sad....Point. wrote: Nije zupanija, nego kantoni.
U-7/98 - Ustavni sud Federacije BiH
Utvrđuje se da čl. 8, 9, 10. i 30. Ustava Zapadnohercegovačkog kantona ("Narodne novine Županije Zapadnohercegovačke", broj 1/96), nisu u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.
Utvrđuje se da upotreba naziva "županija" u čl. 1-18, 21, 26, 27, 29, 30, 36, 38, 42, 43, 45, 47, 49, 57, 71, 73, 78, 82. i 84. Ustava Zapadnohercegovačkog kantona nije u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.
....
Članom 10. stav 1. Ustava Kantona uređeno je da su službeni jezici Kantona "hrvatski i bošnjački jezik", što je u suprotnosti sa članom I. 6. (1) Ustava Federacije ("Službene novine Federacije BiH", broj 1/94 od 21. jula 1994. godine), objavljenom na bosanskom i hrvatskom jeziku, kojim je propisano da su službeni jezici Federacije "bosanski i hrvatski jezik".
Utvrđeno je da član 30. Ustava Zapadnohercegovačkog kantona kojim je uređeno da Kanton ima "župana", nije u skladu sa članom V. 3. 8. (1) Ustava Federacije kojim je uređeno da svaki kanton ima "predsjednika". Ustav Federacije ne poznaje naziv "županija" već koristi naziv "kanton" za pojam federalnih jedinica (čl. I. 2., V. 4. stav 2.). Stoga upotreba naziva "županija" umjesto "kanton" u čl. 1-18, 21, 26, 27, 29, 30, 36, 38, 42, 43, 45, 47, 49, 57, 71, 73, 78, 82. i 84. Ustava Zapadnohercegovačkog kantona, nije u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#4913 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
I prevedi na harapski zbog ove mlađe raje. Valja na vrijeme početi s preodgojom za budućnost.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#4914 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Neznaju južni Srbi ćirilicu 
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4915 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Brzo uce, a vodja im se konta u cirilicu bolje od vecine Srba...
Zacas ce to oni
Zacas ce to oni
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#4916 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Vidiš da ti drugar kmeci , popusti skini ga sa ignore liste jer ga svako ignorise....Alfons Kauders wrote:Brzo uce, a vodja im se konta u cirilicu bolje od vecine Srba...
Zacas ce to oni
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4917 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Kada zasluzi, vrlo rado cu ga skinuti.mO k3 wrote:Vidiš da ti drugar kmeci , popusti skini ga sa ignore liste jer ga svako ignorise....Alfons Kauders wrote:Brzo uce, a vodja im se konta u cirilicu bolje od vecine Srba...
Zacas ce to oni
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#4918 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Poslije ga povedi kući .... tvog " jarana"Alfons Kauders wrote:Kada zasluzi, vrlo rado cu ga skinuti.mO k3 wrote:Vidiš da ti drugar kmeci , popusti skini ga sa ignore liste jer ga svako ignorise....Alfons Kauders wrote:Brzo uce, a vodja im se konta u cirilicu bolje od vecine Srba...
Zacas ce to oni
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4919 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Pa kad zasluzi... Rekao sam.mO k3 wrote: Poslije ga povedi kući .... tvog " jarana"
No, sada nije vrijeme za ljubav, vec za trpanje.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#4920 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Eğer baba bay gittiğinizde değil senin üzerine gelebilir biliyorum 
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#4921 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
ne vidis sta pise ali dat kazemAlfons Kauders wrote:Pa kad zasluzi... Rekao sam.mO k3 wrote: Poslije ga povedi kući .... tvog " jarana"
No, sada nije vrijeme za ljubav, vec za trpanje.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#4922 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
s chegaAlfons Kauders wrote:Kada zasluzi, vrlo rado cu ga skinuti.mO k3 wrote:Vidiš da ti drugar kmeci , popusti skini ga sa ignore liste jer ga svako ignorise....Alfons Kauders wrote:Brzo uce, a vodja im se konta u cirilicu bolje od vecine Srba...
Zacas ce to oni
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4923 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
U skolskoj biblioteci!mO k3 wrote:ne vidis sta pise ali dat kazemAlfons Kauders wrote:
Pa kad zasluzi... Rekao sam.
No, sada nije vrijeme za ljubav, vec za trpanje.ne samo da mu je nick hafiz nego je sada poceo i turski da prica
sljedece ce biti prevescemo ga na islam i onda sunetiti
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#4924 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Alfons Kauders, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Bilježim se sa štovanjem ....
Display this post.
Bilježim se sa štovanjem ....
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#4925 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Koliki je doseg nečijeg intelekta da se prosuditi po tome da trivijalne stvari tipa županija/kanton pokušava nametnuti kao problem za bilo što .
