Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4901 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Mirza007 wrote:
Kolinda wrote: Ma trenutno na žalost ne frcera ništa a bit će još gore zbog revizije ,novog IZ itd.
Predsjednice, prosvijetli nas ubogi puk svojim kao svemir velikim intelektom.
Ako ne fercera nista, kako moze biti gore? Sta to jos nece fercerat ako vec trenutno ne fercera nista?
Da si koji put pokazao malo dobre volje možda bi ti i pojasnio ovako pleti rođo po forumu nedaj se omesti....
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4902 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

rekoh ja ....ova juznosrpska regementa reaguje na jugovinu cim jugo zapuse malo to u njih u glavi popuste neki damari
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#4903 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Duka Dizel »

prog321 wrote:
Duka Dizel wrote:
BAK-eV wrote::Za vrijeme Osmanlije nisu Bosnjaci dali svoj bosanski jezik. Čak su i bosančicu njegovali u begovskim porodicama. Dolaskom Mladoturaka i porazom Gradascevica su kulturno oštećeni a malo kasnije i ekonomski. SHS zabetonirala sve do 1990 i maltene smo kao potlaceni dio društva vegetirali.
Realno, bosančicu niko živ pomenuo nije do Hrvata Ćire Truhelke, a kamoli negovao. I to tek posle okupacije.

Prosipas se kao i obicno. :-)

Mavro Orbini iz 1601, " Bosanci imaju najcistiji slavenski jezik"
Pa Ljetopisi Mula Mustafe Šefki Bašeskije te opovrgavaju , itd. :-D
A dje je tu bosančica da se pominje?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4904 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Novu sedmicu otpocinjem uz Jacobs kafu i ignore listu.

Koga cu dodati danas? :)
User avatar
Point.
Posts: 33514
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#4905 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Kolinda wrote:
Point. wrote:
Kolinda wrote: I ja sam da se ukine 10 županija i naprave dvije ,jedna sa Hrv.i jedna sa Boš. Većinom i trošak je manji za 80% . Brzo se dogovorišmo i smanjili smo troškove :D ...
Nije zupanija, nego kantoni.
E baš je ŽUPANIJA i što ćeš sad....
Nije ti ovo hrvatski forum. Nema nista gore nego kada bosanskohercegovacki hrvat nazor prica hrvatskim. Nekad pomijesa tisucu sa iljadom, jebiga desi se i najvecim rvatima.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4906 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Opet bi Kolindica da rusi Ustav FBiH? Nema nikakvih zupanija - mi smo sekularna drzava. Nece biti ni zupanija, ni dzemata, ni metohija... Kao ni kalifata. I tu se sva prica zavrsava. Nema nista od toga, kao ni od Gospe u Medjugorju.

Svoju srednjovjekovnu katolibaniju mozete jedino praviti s druge strane granice. Vidim da im u Hrvatskoj super ide - kako je krenulo, jos malo pa ce zabraniti abortus i vakcinaciju. Ovim tempom, do kraja decennije mozda pocnu spaljivati i vjestice.

BTW, kontam otkud da mi Chokolinda nije na listi?! :)
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4907 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Alfons Kauders wrote:Opet bi Kolindica da rusi Ustav FBiH? Nema nikakvih zupanija - mi smo sekularna drzava. Nece biti ni zupanija, ni dzemata, ni metohija... Kao ni kalifata. I tu se sva prica zavrsava. Nema nista od toga, kao ni od Gospe u Medjugorju.

Svoju srednjovjekovnu katolibaniju mozete jedino praviti s druge strane granice. Vidim da im u Hrvatskoj super ide - kako je krenulo, jos malo pa ce zabraniti abortus i vakcinaciju. Ovim tempom, do kraja decennije mozda pocnu spaljivati i vjestice.

BTW, kontam otkud da mi Chokolinda nije na listi?! :)
Ne znam što čekaš....
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4908 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Kolinda, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Boletus edulis
Posts: 280
Joined: 27/02/2012 18:51

#4909 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Boletus edulis »

Sto se vas dvoje ne prepucavate preko PP ,moderator vas treba poslati u cosak na jednu sedmicu pa biste dosli pameti.bar malo.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4910 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Boletus edulis wrote:Sto se vas dvoje ne prepucavate preko PP ,moderator vas treba poslati u cosak na jednu sedmicu pa biste dosli pameti.bar malo.
Kako se mogu prepucavati s osobom koja mi je na ignore?

To bi jedino Trumpu moglo proci...
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#4911 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Haris.ba »

Kolinda wrote:
Point. wrote:
Kolinda wrote: I ja sam da se ukine 10 županija i naprave dvije ,jedna sa Hrv.i jedna sa Boš. Većinom i trošak je manji za 80% . Brzo se dogovorišmo i smanjili smo troškove :D ...
Nije zupanija, nego kantoni.
E baš je ŽUPANIJA i što ćeš sad....
Malo viski, malo koka - kola.
U-7/98 - Ustavni sud Federacije BiH

Utvrđuje se da čl. 8, 9, 10. i 30. Ustava Zapadnoherce­govačkog kantona ("Narodne novine Županije Zapadnoherce­govačke", broj 1/96), nisu u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.

Utvrđuje se da upotreba naziva "županija" u čl. 1-18, 21, 26, 27, 29, 30, 36, 38, 42, 43, 45, 47, 49, 57, 71, 73, 78, 82. i 84. Ustava Zapadnohercegovačkog kantona nije u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.

....

Članom 10. stav 1. Ustava Kantona uređeno je da su službeni jezici Kantona "hrvatski i bošnjački jezik", što je u suprotnosti sa članom I. 6. (1) Ustava Federacije ("Službene novine Federacije BiH", broj 1/94 od 21. jula 1994. godine), objavljenom na bosanskom i hrvatskom jeziku, kojim je propisano da su službeni jezici Federacije "bosanski i hrvatski jezik".

Utvrđeno je da član 30. Ustava Zapadnohercegovačkog kan­tona kojim je uređeno da Kanton ima "župana", nije u skladu sa članom V. 3. 8. (1) Ustava Federacije kojim je uređeno da svaki kanton ima "predsjednika". Ustav Federacije ne poznaje naziv "županija" već koristi naziv "kanton" za pojam federalnih jed­inica (čl. I. 2., V. 4. stav 2.). Stoga upotreba naziva "županija" umjesto "kanton" u čl. 1-18, 21, 26, 27, 29, 30, 36, 38, 42, 43, 45, 47, 49, 57, 71, 73, 78, 82. i 84. Ustava Zapadnoherce­govačkog kantona, nije u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4912 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Haris.ba wrote:
Kolinda wrote:
Point. wrote: Nije zupanija, nego kantoni.
E baš je ŽUPANIJA i što ćeš sad....
Malo viski, malo koka - kola.
U-7/98 - Ustavni sud Federacije BiH

Utvrđuje se da čl. 8, 9, 10. i 30. Ustava Zapadnoherce­govačkog kantona ("Narodne novine Županije Zapadnoherce­govačke", broj 1/96), nisu u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.

Utvrđuje se da upotreba naziva "županija" u čl. 1-18, 21, 26, 27, 29, 30, 36, 38, 42, 43, 45, 47, 49, 57, 71, 73, 78, 82. i 84. Ustava Zapadnohercegovačkog kantona nije u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.

....

Članom 10. stav 1. Ustava Kantona uređeno je da su službeni jezici Kantona "hrvatski i bošnjački jezik", što je u suprotnosti sa članom I. 6. (1) Ustava Federacije ("Službene novine Federacije BiH", broj 1/94 od 21. jula 1994. godine), objavljenom na bosanskom i hrvatskom jeziku, kojim je propisano da su službeni jezici Federacije "bosanski i hrvatski jezik".

Utvrđeno je da član 30. Ustava Zapadnohercegovačkog kan­tona kojim je uređeno da Kanton ima "župana", nije u skladu sa članom V. 3. 8. (1) Ustava Federacije kojim je uređeno da svaki kanton ima "predsjednika". Ustav Federacije ne poznaje naziv "županija" već koristi naziv "kanton" za pojam federalnih jed­inica (čl. I. 2., V. 4. stav 2.). Stoga upotreba naziva "županija" umjesto "kanton" u čl. 1-18, 21, 26, 27, 29, 30, 36, 38, 42, 43, 45, 47, 49, 57, 71, 73, 78, 82. i 84. Ustava Zapadnoherce­govačkog kantona, nije u skladu s Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.
Prevedi na cirilicu, inace ce im glava eksplodirat dok procitaju, pa valja kod doktora Hafisa...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4913 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

I prevedi na harapski zbog ove mlađe raje. Valja na vrijeme početi s preodgojom za budućnost.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4914 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Neznaju južni Srbi ćirilicu :mrgreen:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4915 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Brzo uce, a vodja im se konta u cirilicu bolje od vecine Srba...

Zacas ce to oni :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4916 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Alfons Kauders wrote:Brzo uce, a vodja im se konta u cirilicu bolje od vecine Srba...

Zacas ce to oni :)
Vidiš da ti drugar kmeci , popusti skini ga sa ignore liste jer ga svako ignorise....
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4917 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

mO k3 wrote:
Alfons Kauders wrote:Brzo uce, a vodja im se konta u cirilicu bolje od vecine Srba...

Zacas ce to oni :)
Vidiš da ti drugar kmeci , popusti skini ga sa ignore liste jer ga svako ignorise....
Kada zasluzi, vrlo rado cu ga skinuti. :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4918 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Alfons Kauders wrote:
mO k3 wrote:
Alfons Kauders wrote:Brzo uce, a vodja im se konta u cirilicu bolje od vecine Srba...

Zacas ce to oni :)
Vidiš da ti drugar kmeci , popusti skini ga sa ignore liste jer ga svako ignorise....
Kada zasluzi, vrlo rado cu ga skinuti. :)
Poslije ga povedi kući .... tvog " jarana" :mrgreen:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4919 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

mO k3 wrote: Poslije ga povedi kući .... tvog " jarana" :mrgreen:
Pa kad zasluzi... Rekao sam.

No, sada nije vrijeme za ljubav, vec za trpanje. :izet:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4920 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Eğer baba bay gittiğinizde değil senin üzerine gelebilir biliyorum :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4921 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Alfons Kauders wrote:
mO k3 wrote: Poslije ga povedi kući .... tvog " jarana" :mrgreen:
Pa kad zasluzi... Rekao sam.

No, sada nije vrijeme za ljubav, vec za trpanje. :izet:
ne vidis sta pise ali dat kazem :) ne samo da mu je nick hafiz nego je sada poceo i turski da prica :) sljedece ce biti prevescemo ga na islam i onda sunetiti :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4922 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Alfons Kauders wrote:
mO k3 wrote:
Alfons Kauders wrote:Brzo uce, a vodja im se konta u cirilicu bolje od vecine Srba...

Zacas ce to oni :)
Vidiš da ti drugar kmeci , popusti skini ga sa ignore liste jer ga svako ignorise....
Kada zasluzi, vrlo rado cu ga skinuti. :)
s chega :oops: :lol: ...i ja cu :lol: :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4923 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

mO k3 wrote:
Alfons Kauders wrote:
Pa kad zasluzi... Rekao sam.

No, sada nije vrijeme za ljubav, vec za trpanje. :izet:
ne vidis sta pise ali dat kazem :) ne samo da mu je nick hafiz nego je sada poceo i turski da prica :) sljedece ce biti prevescemo ga na islam i onda sunetiti :mrgreen:
U skolskoj biblioteci!
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4924 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Alfons Kauders, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.

Bilježim se sa štovanjem ....
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4925 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Koliki je doseg nečijeg intelekta da se prosuditi po tome da trivijalne stvari tipa županija/kanton pokušava nametnuti kao problem za bilo što .
Post Reply