Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4901 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by 5 0 5 »

Sve je rekao sa prvim dijelom ove rečenice. I šta misli i na kakvom je projektu. Hvala.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4902 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by popajic »

Dragon of Bosnia veli:" uvijek sam izbjegavao da se u javnosti pojavljujem bez racionalnih razloga."
Haman je mu je svako pojavljivanje , govor i djelovanje bilo racionalno :-)
Alfa_Ze
Posts: 1284
Joined: 04/05/2006 15:09

#4903 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Alfa_Ze »

Recimo da to treba uzeti sa rezervom ??
Kad se bude formirala nova vlast i kad uleti ''malo'' finansijska inspekcija . . . onda ce se saznati pravo poslovanje avaza !! Do tada . . .
505sCrtom wrote: I šta misli i na kakvom je projektu. Hvala.
Sto se tice ''projekta'', zavisi sta mu je nalozila centrala u BG ??
To supljarenje FahrA, sa pokretanjem velikih projekata u energetskom sektoru, autoputevima i sl., je nesto na cemu se vec radi.Dakle, nista novo i revolucionarno, samo FaHrovo prosipanje magle !!

Drugi njegov ''projekat'' koji je napravio, je prebacivanje radne knjizice iz avaza u SBB. Zanimljivo ??
Ostali dio projekta, ce vjerovatno zavrsiti po scenariju,ala Bogoljub Karic !!
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#4904 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Mjesanac »

Ja mislim da je vec dosta raje jasna politika ovog covjeka. Prije izbora je dogovoreno da kada pobjedi trojka Radoncic-Radmanovic-Kristo BiH ce biti poklopljena i slobodno bi se mogli pozdraviti sa drzavom. Taj covjek je pokvaren do srzi i vrlo je jasno zasto je osnovao stranku i kandidirao se. Covjek nije sebi vise mogao dozvoliti da mu neko drugi mora odobravati njegove ludorije, htio je da to sam sebi moze.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4905 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by 5 0 5 »

Alfa_Ze wrote: Sto se tice ''projekta'', zavisi sta mu je nalozila centrala u BG ??

Tako i ja mislim.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#4906 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Neelix »

plain vanilla wrote:
Gandalf wrote:Mene intersuje kakav će biti formalni izlazak fahrA iz politike - da li će biti u lisicama ispraćen u ZE ili će u gepeku nekog od nasera zdimit za gusinje :D
Jedva cekam tu temu na forumu :D
nacekaces se :D sto je babi milo... :lol:
:skoljka:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70302
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4907 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by plain vanilla »

Neelix wrote:
plain vanilla wrote:
Gandalf wrote:Mene intersuje kakav će biti formalni izlazak fahrA iz politike - da li će biti u lisicama ispraćen u ZE ili će u gepeku nekog od nasera zdimit za gusinje :D
Jedva cekam tu temu na forumu :D
nacekaces se :D sto je babi milo... :lol:
:skoljka:
imam ja vremena

a njemu vrijeme istice :zzzz:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4908 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

convict wrote: Haj'mo svim porodicama šehida dati po milion da započnu biznis i još bar deset miliona povoljnog kredita od Razvojne banke da naprave kakvu zgradu.
ono sto je rekao nocni setac je u potpuno drugom kontekstu..
znaci svjesno podvaljujes covjeku nesto sto nije rekao,al ruku na srce 90% tvojih postova na ovoj temi nema nikakvog smisla..
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4909 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

convict wrote:
ultima_palabra wrote:Zanimljivo će biti pratiti koliko FahrA troši na kampanju, pretpostavljam da neće biti ni blizu oktobra :) a dugo do 2012...
Za prošle izbore je potrošio oko milion KM, te mu je ostalo kreditno zaduženje u približno istom iznosu (obzirom da je informacija iz Avaza, situacija je možda čak i gora). Pitanje je mogu li sredstva koja se dodjeljuju parlamentarnim strankama srazmjerno broju poslanika biti dovoljna da se vrate ove pare, a za nešto više od godinu dana treba skupiti lovu i za lokalne izbore, a tu je povrat na uloženo značajno manji nego na višim nivoima.
nebitno..sve te pare je fahrudin ulozio iz svog dzepa..i ako ce to sada naplatit dolaskom na vlast neka naplati..meni je veci apsurd da SDP,SDA i ostale stranke od drzavnih para vode kampanje i onda kad dodju na vlast tim istim parama kradu od nas i ono sto je ostalo..kad smo vec kod para fahro je znaci potrosio 1,5 miliona privatnog kesa?
daj mi podatak o potrosnji SDP i SDA drzavnih para u istu svrhu,tj,kampanju
User avatar
plain vanilla
Posts: 70302
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4910 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by plain vanilla »

odakle mu 1,5 milion privatnog kesha?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4911 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

@Alfa_Ze
Kad se bude formirala nova vlast i kad uleti ''malo'' finansijska inspekcija . . . onda ce se saznati pravo poslovanje avaza !! Do tada . . .
pa ev godinu dana kako je fahrudin u politici i blati bivsu i sad vec opet sadasnju vlast? isspekcije su ulijetale al fula brate..uglavnom nije to razlog da se ti ne tjesis i nadas njegovoj propasti :D
Sto se tice ''projekta'', zavisi sta mu je nalozila centrala u BG ??
To supljarenje FahrA, sa pokretanjem velikih projekata u energetskom sektoru, autoputevima i sl., je nesto na cemu se vec radi.Dakle, nista novo i revolucionarno, samo FaHrovo prosipanje magle !!
jest..kad je fahrudin govorio kako bi fokus bacio na federaciju gdje nema dodika na nam koci napredak onda ste svi pljuvali kako nema pravo tako se igrati sa drzavom..da su ustavne promjene neminovne i ostalo..sad kad je valter uzeo fahrudinovu pricu upakujuci je u ono zapadnja njemacka i svjesno sabotirajuci drzavni nivo sad svi svrsavate na valtera i njegovu domisljatost..mislim ajd ne sramotite se vise..u naredne 4 godine ste vlast i ovo sto se sada pljuje SDP je nista koliko ce se pljuvati vremenom ako ne ostvare neki rezultat..
Drugi njegov ''projekat'' koji je napravio, je prebacivanje radne knjizice iz avaza u SBB. Zanimljivo ??
nista sporno..danas sutra ako dobije neku poziciju da ne bude u sukobu interesa..nema tu sta biti zanimljivo,de malo ukljuci klikere?
Ostali dio projekta, ce vjerovatno zavrsiti po scenariju,ala Bogoljub Karic !!
da napomenemo citaocima da je cijenjeni forumas ponovo bacio glupost koju ne moze potkrijepiti ni jednim dokazom niti argumentom koji je dovoljan za jedan normalan ljudski mozak :D
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4912 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

plain vanilla wrote:odakle mu 1,5 milion privatnog kesha?
pa covjece pricamo o covjeku milioneru a ne nekom bezgacovu..na kraju krajeva covjek ima svoju stampariju,materijal i mnoge stvari koje su mu bile potrebne za promociju stranke..uglavnom u vlasti dosad nije bio,tako da nije ukrao od drzave sigurno..sto se za gospodu crvene mesije i njihove najbolje partnere zelene ahbabe ne moze bas reci..
User avatar
plain vanilla
Posts: 70302
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4913 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by plain vanilla »

nikad_vise wrote:
plain vanilla wrote:odakle mu 1,5 milion privatnog kesha?
pa covjece pricamo o covjeku milioneru a ne nekom bezgacovu..na kraju krajeva covjek ima svoju stampariju,materijal i mnoge stvari koje su mu bile potrebne za promociju stranke..uglavnom u vlasti dosad nije bio,tako da nije ukrao od drzave sigurno..sto se za gospodu crvene mesije i njihove najbolje partnere zelene ahbabe ne moze bas reci..
pa pitanje je kako je taj covjek postao milioner??? :oops:

cuj nije ukrao od drzave..od koga je onda ukrao? od naroda?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4914 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

Mjesanac wrote:Ja mislim da je vec dosta raje jasna politika ovog covjeka. Prije izbora je dogovoreno da kada pobjedi trojka Radoncic-Radmanovic-Kristo BiH ce biti poklopljena i slobodno bi se mogli pozdraviti sa drzavom. Taj covjek je pokvaren do srzi i vrlo je jasno zasto je osnovao stranku i kandidirao se. Covjek nije sebi vise mogao dozvoliti da mu neko drugi mora odobravati njegove ludorije, htio je da to sam sebi moze.
a vidim masala i ti si pun argumenata..lijepo se uklapas u stado moram ti priznati.. :lol:
ajd daj majke ti napisi vise nesto konkretno i ti kao i ostali ovi pljuvaci..cudi me da moderator ne pocne banovati zbog upornog vaseg trolanja i iznosenja neistina.. :D
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4915 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

plain vanilla wrote:
nikad_vise wrote:
plain vanilla wrote:odakle mu 1,5 milion privatnog kesha?
pa covjece pricamo o covjeku milioneru a ne nekom bezgacovu..na kraju krajeva covjek ima svoju stampariju,materijal i mnoge stvari koje su mu bile potrebne za promociju stranke..uglavnom u vlasti dosad nije bio,tako da nije ukrao od drzave sigurno..sto se za gospodu crvene mesije i njihove najbolje partnere zelene ahbabe ne moze bas reci..
pa pitanje je kako je taj covjek postao milioner??? :oops:

cuj nije ukrao od drzave..od koga je onda ukrao? od naroda?
vanila..ok diskutovat cu s tobom iako je 90% tvojih postova cisto trolanje..
kako je postao milioner? pa gledaj,sigurno nije ovako trljajuci guzicu od stolicu ko ja i ti..i trabunjajuci o glupostima..postoji nekoliko verzija kako je dosao do bogastva..mozemo reci da mu je tada sda dala kes da napravi bosnjacki medij i to je to..taj medij je i onako trebao bosnjacima i da je bogdom sda svima mogla da podijeli sto vise para da svi danas uzivamo..covjek je bio novinar,nasao se na pravom mjestu u pravo vrijeme i pokusao kajmak..

sto se tice toga ukrao i slicno..manite se tih seljackih kompleksa i zavidluka..na opstini gracanici imas recimo faruka sirbega..njega je isto stvorila SDA..i taj lik zaposljava preko 1000 ljudi (usljed recesije je dosta sada otpusteno)..i takvih tajkuna imas sirom BIH koje e stvorila direktno drzava..tj tadasnja vlast..druga je stvar sto se fahrudin otrgnuo i vise ne plese kako oni pjevaju i tu je nastao problem..
User avatar
plain vanilla
Posts: 70302
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4916 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by plain vanilla »

nikad_vise wrote:
plain vanilla wrote:
nikad_vise wrote: pa covjece pricamo o covjeku milioneru a ne nekom bezgacovu..na kraju krajeva covjek ima svoju stampariju,materijal i mnoge stvari koje su mu bile potrebne za promociju stranke..uglavnom u vlasti dosad nije bio,tako da nije ukrao od drzave sigurno..sto se za gospodu crvene mesije i njihove najbolje partnere zelene ahbabe ne moze bas reci..
pa pitanje je kako je taj covjek postao milioner??? :oops:

cuj nije ukrao od drzave..od koga je onda ukrao? od naroda?
vanila..ok diskutovat cu s tobom iako je 90% tvojih postova cisto trolanje..
kako je postao milioner? pa gledaj,sigurno nije ovako trljajuci guzicu od stolicu ko ja i ti..i trabunjajuci o glupostima..postoji nekoliko verzija kako je dosao do bogastva..mozemo reci da mu je tada sda dala kes da napravi bosnjacki medij i to je to..taj medij je i onako trebao bosnjacima i da je bogdom sda svima mogla da podijeli sto vise para da svi danas uzivamo..covjek je bio novinar,nasao se na pravom mjestu u pravo vrijeme i pokusao kajmak..

sto se tice toga ukrao i slicno..manite se tih seljackih kompleksa i zavidluka..na opstini gracanici imas recimo faruka sirbega..njega je isto stvorila SDA..i taj lik zaposljava preko 1000 ljudi (usljed recesije je dosta sada otpusteno)..i takvih tajkuna imas sirom BIH koje e stvorila direktno drzava..tj tadasnja vlast..druga je stvar sto se fahrudin otrgnuo i vise ne plese kako oni pjevaju i tu je nastao problem..
cuj mojih 90 posto postova trollanje
pa tvojih 100 posto postova je branjenje Fahra :-)
Postoje teorije kako je dosao do bogatstva, ali posten insan ne moze imati 1,5 miliona u keshu
To je moja poenta..osim ako nije dobio na lotu :zzzz:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4917 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by popajic »

nikad_vise wrote:..postoji nekoliko verzija kako je dosao do bogastva..mozemo reci da mu je tada sda dala kes da napravi bosnjacki medij i to je to..taj medij je i onako trebao bosnjacima i da je bogdom sda svima mogla da podijeli sto vise para da svi danas uzivamo..covjek je bio novinar,nasao se na pravom mjestu u pravo vrijeme i pokusao kajmak..

sto se tice toga ukrao i slicno..manite se tih seljackih kompleksa i zavidluka..na opstini gracanici imas recimo faruka sirbega..njega je isto stvorila SDA..i taj lik zaposljava preko 1000 ljudi (usljed recesije je dosta sada otpusteno)..i takvih tajkuna imas sirom BIH koje e stvorila direktno drzava..tj tadasnja vlast..druga je stvar sto se fahrudin otrgnuo i vise ne plese kako oni pjevaju i tu je nastao problem..
Cudni su ti rezoni...cudni !
Koje pare mislis da je SDA dijelila ? One sto su se slijevale u BIH za izgradnju , oporavak od rata...ili su im svima redom babe bili faraoni , odvajkada prebogati. Narodne , drzavne pare , su se darivale ,halo !
Sve se jadan nebio zna ko je ko i sta je prije rata bio, a ko je sta u i nakon rata postao.
Tako i za FahrA.
U normalnoj drzavi, svi ratni profiteri bi bili osudjeni , ako ne i po kratkom postupku streljani.
Ti isti kod nas osnivaju politicke partije, vode drzavu ( u propast, naravno ), grade dvore i kule ,a neki im se jos uvijek klanjaju :-) ...kao ti Fahri..... :shock:
Vala svega u bosanskoj basti .
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4918 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Chmoljo »

popajic wrote: Cudni su ti rezoni...cudni !
Koje pare mislis da je SDA dijelila ? One sto su se slijevale u BIH za izgradnju , oporavak od rata...ili su im svima redom babe bili faraoni , odvajkada prebogati. Narodne , drzavne pare , su se darivale ,halo !
Sve se jadan nebio zna ko je ko i sta je prije rata bio, a ko je sta u i nakon rata postao.
Tako i za FahrA.
U normalnoj drzavi, svi ratni profiteri bi bili osudjeni , ako ne i po kratkom postupku streljani.
Ti isti kod nas osnivaju politicke partije, vode drzavu ( u propast, naravno ), grade dvore i kule ,a neki im se jos uvijek klanjaju :-) ...kao ti Fahri..... :shock:
Vala svega u bosanskoj basti .
vjerovatno one zbog kojih je rahmetli Hakija Turajlić glavom zaplatio...
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4919 Ličnost u fokusu

Post by 5 0 5 »

Fahrudin Radončić

Recesija se ozbiljno okomila na medije - gotovo je nevjerovatno koliko je pojeftinila novinarska profesija. Posljednji primjer - u prilično impozantnom nizu - demonstrirao je fizički valjda najatraktivniji ali zato intelektualno najnemoćniji od trojice Senada. TV zvijezda ugostila je zvijezdu grabovice gusinja i plava i zaboravila ga (pri)upitati sve ono što joj je, javno, u vlastitom komentaru izrečenom prije jedva tri mjeseca - spočitavala?! Ako ni zbog čeg drugog, ono barem zbog mrvica novinarskog dostojanstva.
Bit će da je do scenarija, koji je ovaj put trebao uzdići oniskog gosta a to nije malen posao. Elem, u najnovijoj Radončićevoj verziji istine o općim izborima - njegov SBB je četvrta politička snaga u BiH (iza SDP-a, SNSD-a i HDZ-a BiH) ma šta o tome govorili prebrojani glasački listići. Ima još ekskluziva: Bakir Izetbegović nije pobijedio na izborima već je pokrao Radončića; Ismet ef. Spahić - kad je ono sramotno blatio Sulejmana Tihića - zapravo je navijao za SDA; 22 miliona kredita od Razvojne banke je novac kojim Avaz pomaže Federaciju BiH...
Ne, zaista već odavno nije problem Radončić: neko ko krije mjesto vlastitog rođenja, ko biračima ne želi priznati ni koju je školu završio (lucidniji Senad tvrdi: Likovnu akademiju u Nikšiću, planetarno poznatom rasadniku slikarskih talenata), ko s plaćom od 1.348 KM mjesečno sagradi dva nebodera i uknjiži na sebe i svoje bližnje čitav spisak nekretnina zaista zaslužuje i medijsku i svaku drugu državnu pažnju. Istina, u nekim drugim hronikama.
Ne, nije kriv Radončić što je u Razvojnoj banci FBiH dobio 22 miliona kredita: problem su oni koji su mu dozvolili da te kredite, je dan od sedam i tri po pet miliona KM dobioje bez vjerodostojne dokumentacije, a jedan od njih na osnovu zahtjeva poslanog faksom?! Nije kriv ni za političko mešetarenje, za presvlačenje stranačkih dresova od SDA, preko SDP-a i Stranke za BiH do vlastitog političkog projekta koji je kapitalizirao kandidaturom vehabije za mjesto (pot)predsjednika Republike Srpske. Krivi su oni koji su na njegove političke i ine ucjene pristajali.
Ne, Radončić nije kriv ni za avazovštinu koju je kao negiranje svih vrijednosti ponudio Bošnjacima - krivi su oni koji su mu podastrli kompletnu entitetsku, kantonalnu i lokalnu infrastrukturu da bi doprla upravo do Bošnjaka kojima on pornografiju potura kao imidž muslimana. Radončić jeste utemeljio Avaz, ali je Avaz postao batina tek kad je njemu omogućeno da u ime politike postane utemeljen u vlast. U ovom času, vlast mu po prvi puta utemeljeno izmiče. I to je njegov problem. Znaju to sva tri Senada, no za razliku od Avdića i Pećanina, koji su već više od dvije decenije perjanice ovdašnjeg novinarstva, s tekstovima koji su iz Sarajeva obišli svijet, Hadžifejzovićeve ambicije ne sežu dalje od Gusinja i Plava. Šteta. (V. Selimbegović)
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4920 Nije kraj

Post by 5 0 5 »

Haris Bašić zna gdje su nestali milioni iz Bosansko-talijanskog fonda!


“Još jedna žrtva montiranih procesa u režiji Sulejmana Tihića oslobođena je prvostepenom presudom Suda BiH. Samo Haris Bašić zna kroz kakvu je golgotu prošao u posljednje četiri godine, koliko su ukupno trajali istraga i sudski poroces. Orkestriranom harangom oni su Bašića najprije otjerali iz SDA, a onda uklonili sa čela FIPA-e i iz Upravnog odbora UIO...”, objavljeno je u Dnevnom avazu 24. decembra prošle godine.
Bašić je kao bivši zamjenik ministra komunikacija i prometa BiH, zajedno sa Enisom Ajkunićem, višim stručnim saradnikom za prijevoz putnika i robe u tom ministarstvu bio optužen za nesavjestan rad u službi. Likovanje u Dnevnomavazu svakako nije slučajno, niti su oni bez razloga stali u odbranu Bašića. Državna agencija za promociju stranih investicija (FIPA), na čelu s direktorom Harisom Bašićem, prva je institucija koja se uselila u Avazov toranj. Usput, toranj je najvećim dijelom napravljen milionima maraka kredita koje je Fahrudin Radončić dobijao od Razvojne banke uz minimalne kamate, ali uz određene (novčane) “usluge” direktoru banke Ramizu Džaferoviću. A nakon useljavanja FIPA-e logičnim se nameće zaključak da su građani prvo napravili toranj, jer Razvojna banka je još uvijek u vlasništvu države, a onda će svojim sredstvima vraćati i kredite, jer FIPA je također državna institucija.
Dakle, bilo je više no dovoljno razloga da Avaz nadugo i naširoko piše kako je Bašić oslobođen, proglašavajući ga čestitim i poštenim građaninom, a njegov proces – montiranim. Bašić je nakon smjenjivanja u ministarstvu imenovan na funkciju šefa novoosnovanog Odjeljenja za krajnju potrošnju pri Upravnom odboru Uprave za indirektno oporezivanje BiH. Čime je nastavio svoju dugogodišnju praksu sjedenja na funkcijama na kojima ništa ne radi, a uzima veliku plaću kako bi sebi mogao obezbijediti – najnoviji model Audija na šta je, po vlastitom priznanju, posebno slab!?

No, da Bašić nije baš cvjećka, kakvom ga želi prikazati Avaz, pokazuje odluka Vijeća ministara od 5. februara 2009. u kojoj se navodi: “Imajući u vidu da dosadašnje aktivnosti na angažovanju nezavisnog revizora u skladu sa Odlukom Vijeća ministara o finansijskoj reviziji Bosansko-italijanskog zajedničkog fonda, nisu realizovane, Vijeće ministara cijeneći navode iz Informacije zadužuje Državnog pravobranioca da u skladu sa svojim ovlaštenjem, preduzme potrebne radnje na zaštiti interesa BiH, a u cilju utvrđivanja stvarnog iznosa pripadajućih sredstava BIF-a kao preduslov za ponovno potpisivanje novog Memoranduma o suradnji između BiH i Republike Italije. Istovremeno, Vijeće ministara je pozvalo nadležne obavještajne i istražne institucije u BiH da istraže ovaj slučaj.”

Ovaj slučaj nikad još nije istražen, niti javnost zna šta je sa milijunima maraka koji su netragom nestali iz ovog fonda i to dok je predsjednik Zajedničkog komiteta tog fonda bio upravo Bašić. On je krajem 1997. izjavio: “Bosansko-italijanski zajednički fond prodajom humanitarnih artikala (ulje, šećer, riža), koji su donacija Vlade Italije, do sada je prikupio sredstva u iznosu od 4.700.000 DEM.”

Deset godina kasnije državni ministar finansija i trezora Dragan Vrankić najavljivao je sastanak sa svim akterima koji su bili uključeni u formiranje i rad Bosansko-italijanskog fonda, kao i predstavnicima revizorske kuće Price Waterhause Coopers iz Makedonije, kojoj je iz budžeta države plaćeno 50.000 eura da izvrši reviziju poslovanja Fonda. To je urađeno tek djelimično jer, prema izvještaju, dokumentacija o radu Fonda je bila nedostupna i nedovoljna da bi se dalo revizorsko mišljenje. Navedeno je i to da evidencija o skladištenju robe uopće ne postoji, kao ni finansijski izvještaji Fonda.
Vlade RBiH i Italije su 7. maja 1996. potpisale Memorandum o suradnji u sklopu koga je vlada Italije ponudila RBiH robnu donaciju u hrani u iznosu od 10 miliona maraka. Nakon toga je Vlada RBiH donijela odluku o osnivanju Bosansko-talijanskog zajedničkog fonda. Realizaciju ovih sredstava, odnosno upravljanje Fondom vršilo je Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice BiH, odnosno Zajednički komitet, koji je imenovalo ovo ministarstvo. U Komitetu su bili Bašić, predsjednik, Carlo Lo Casio, predstavnik Talijanske ambasade i Alma Smailbegović, direktorica Universal banke. Komitet je sklopio ugovor s Universal bankom, kod koje je otvoren depozitni račun.
Kada je iz Ambasade Italije stigao zahtjev da se izvrši uvid u poslovanje ovog fonda, kako bi se dobila potpuna informacija o njegovom funkcioniranju, odabran je revizor Price Waterhouse Coopers. Međutim, nakon obavljenih provjera, ova revizorska kuća navela je da joj u UniCredit banci nisu omogućili na uvid potrebnu dokumentaciju, zbog čega nisu bili u mogućnosti da urade traženu reviziju.
Tokom provjere koja je pokrenuta u nadležnim institucijama, kako saznajemo, utvrđeno je sljedeće: “UniCredit Zagrebačka banka pravni je nasljednik Universal banke i ista i dalje naplaćuje negativnu kamatnu stopu, a obračun se zasniva na nevalidno sklopljenom Aneksu I/98 na Ugovor između Bosansko-talijanskog fonda i Universal banke.” Nakon urađene provjere, konstatirano je i da “Fond umjesto da raste, s reciklažom sredstava, on se smanjuje kao posljedica nekorektnog i interesnog principa banke. Universal banka je na osnovu sklopljenog ugovora s Bosansko-talijanskim fondom bila odgovorna za svoje poslovanje i snosi rizik plasmana u reciklaži sredstava.”
Zbog svega ovoga Haris Bašić bi mogao odgovarati zbog zloupotrebe položaja, odnosno zbog sklapanja Aneksa I/98 (na već postojeći Aneks I) ugovora između Fonda i banke. Spomenutim članom nanijeli su štetu Fondu, odnosno proračunu BiH. Ukoliko se ikad uradi istraga o ovom slučaju teško da će Bašić biti osuđen – na slobodu. (Dž.K.D.)
User avatar
dimitrix
Posts: 132
Joined: 28/12/2008 18:49

#4921 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by dimitrix »

heineken koalicija :D Stvarno pljujete covijeka gdje stingnete a zaboravljate SDA i SDP zlocine i kriminale?Zaboravljate Lijanovice kako kupuju glasove kako su prije izbora bili gadovi glavni odjednom Svetci :lol: nema vise smisla nikako....
convict
Posts: 3519
Joined: 10/02/2008 01:20

#4922 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by convict »

.
Last edited by convict on 08/02/2014 14:52, edited 1 time in total.
Alfa_Ze
Posts: 1284
Joined: 04/05/2006 15:09

#4923 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Alfa_Ze »

Bihac:
IBRAHIMPAŠIĆ AMSAL – Savez za bolju budućnost BIH / FAHRUDIN RADONČIĆ ( 482 glasa ) 2,60 %
Vogosca:
REDŽO DŽENAN -– Savez za bolju budućnost BIH / FAHRUDIN RADONČIĆ ( 564 glasa ) 7,54 %
Srebrenik:
IBRAHIMOVIĆ NOVALIJA - – Savez za bolju budućnost BIH / FAHRUDIN RADONČIĆ ( 765 glasa ) 5,13 %

@ '' nikad_vise '', jel ŠEF FahrA ljut ?? Image
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#4924 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Komrad »

Pocetak kraja SBBa
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#4925 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by heckler »

I to je 1811 glasova previse ...
Post Reply