Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4901 Re: Šta trenutno čitate?
čujem prave rimejk serije

- Mannequin
- Posts: 1316
- Joined: 14/07/2009 14:50
- Location: FFM
#4902 Re: Šta trenutno čitate?
Paulo Koeljo - Zahir
Svidja mi se.
Svidja mi se.
- Salome_
- Posts: 37
- Joined: 25/07/2009 13:02
#4903 Re: Šta trenutno čitate?
Zašto si šokirana Istočnim diwanom?ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)
a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan ..
juli84 wrote:Talhe ili šedrvanski vrt, al nikako da maknem od prvih pet stranica, jel do mene il do knjige?
Uh, kakva je ovo knjiga...nakon čitanja imaš poriv da se izribaš četkom da dođeš sebi.
...Lutao je s onim nožem šumom i najednom se našao kraj malog izvora, izgubljenog u šumi, gdje su zvijeri i male životinje pile. Odsjekao je onim divnim nožem komadić svoje noge i ponudio ga jednom vuku koji je zalogaj halapljivo zgrabio i pobjegao. Prolazili su dani i dani. Dolazile su različite životinje i svakoj je davao ponešto od sebe. Vukovi su nasrtali i s njima hijene i šakali, čak i medvjedi, gavranovi, gavranovi, gavranovi i ko zna kakvih sve životinja nije bilo tu i svima je bacao komade svoga mesa, polahko i metodično, kao da je uživao u svakom zalogaju koji im je nudio. Koliko je to trajalo. Na kraju je ostala jedino desna ruka koju je neka zvijer zgrabila u trku i iščeznula u čestaru.
Bila je jesen i sama glava na proplanku, u svehlom lišću. Već je palo veče i osjećala se blagost u toj glavi, ponuđenoj kao na pladnju, ali niko je nije htio. Ni zvijeri, ni gavranovi. Niko nije dolazio. Osjećao je čudan bol, kao da mu je zvijezda upala u oko...
- vox-populi
- Posts: 3131
- Joined: 03/04/2008 21:51
- Location: Sarajevo-x Liberation Front
#4904 Re: Šta trenutno čitate?

Ponovo.
Po ne znam koji put.
- Dr.Cuddy
- Posts: 2532
- Joined: 09/12/2006 22:48
- Location: House's Office
#4905 Re: Šta trenutno čitate?

Kupih danas na sajmu ispred BBI. Znam da ide serija na TV ali nit znam o cemu je nit imam vremena da gledam. U vecini slucajeva knjiga je bolja od bilo koje ekranizacije. Imaju i dva nastavka. Ako je nekao citao, preporucujete li?
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4906 Re: Šta trenutno čitate?
Papagajeve teorema-Denis Guedj
Roman o istoriji matematike, nesto kao sto je Sofijin svijet o filozofiji, po meni cak i interesantniji.
Roman o istoriji matematike, nesto kao sto je Sofijin svijet o filozofiji, po meni cak i interesantniji.
- SinjaD
- Posts: 681
- Joined: 19/03/2008 18:48
#4907 Re: Šta trenutno čitate?
Vidim čita se , a kviz zamrosadmire wrote:Papagajeve teorema-Denis Guedj
Roman o istoriji matematike, nesto kao sto je Sofijin svijet o filozofiji, po meni cak i interesantniji.
Čitam...

...Smijem se i uživam.
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4908 Re: Šta trenutno čitate?
Izgleda da si i ti u citanju nasla zamjenu za kviz!? Kolektivno smo zakazali, valjda prikupljamo gradju za nova pitanja!?SinjaD wrote:Vidim čita se , a kviz zamrosadmire wrote:Papagajeve teorema-Denis Guedj
Roman o istoriji matematike, nesto kao sto je Sofijin svijet o filozofiji, po meni cak i interesantniji.![]()
Čitam...
...Smijem se i uživam.
A u medjuvremenu sam procitao jos dvije laganije, onu od Larsona i jednu od Connelija, bit ce da sam zbog toga hronicno nenaspavan!
- Sed
- Posts: 133
- Joined: 14/03/2011 16:18
- Contact:
#4909 Re: Šta trenutno čitate?

Uljepšaj svoj život - Sanin Musa. Tipična vjerska literatura. Nekome tipično dobra a nekome tipično bezveze. Kao i sve drugo, na kraju krajeva.
A poslije ću gledati da nađem Lovca na zmajeve od Hosseinija.
- AC_grom_DC
- Posts: 3266
- Joined: 15/12/2010 09:42
#4911 Re: Šta trenutno čitate?
Gluplju knjigu od ove u životu nisam pročitao.....zabezeknuto sam gledao u stranice ne vjerujući da neko može osmisliti, napisati i odštampati 450 stranica ovakvog smeća......u stvari nisam je ni čitao nego sam svaku stranicu ovlaš pregledao čitajući samo one dijelove gdje se veoma eksplicitno opisuju seksualne radnje...i čak i tako samo ovlaš čitajući napisane redove sam znao šta se dešava i šta će se desiti na kraju.
užas
jezivo
ultra retardirano
HVALA

WARNING
ova knjiga je skupa (bolje vam je kupite dvije kile teletine)
užas
jezivo
ultra retardirano
HVALA

WARNING
ova knjiga je skupa (bolje vam je kupite dvije kile teletine)
-
Sarajevski_Marlboro
- Posts: 7686
- Joined: 01/05/2010 11:41
#4912 Re: Šta trenutno čitate?
Puškin-Pikova dama,Dubrovski,Kapetanova kći itd. itd.
Slijedeći je Gogolj
Slijedeći je Gogolj
- Eleonora
- Posts: 1323
- Joined: 06/04/2008 14:05
#4913 Re: Šta trenutno čitate?
AuuuSarajevski_Marlboro wrote:Puškin-Pikova dama,Dubrovski,Kapetanova kći itd. itd.![]()
Slijedeći je Gogolj
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#4915 Re: Šta trenutno čitate?
jel ko procito?


- Loulou
- Posts: 3017
- Joined: 16/04/2008 15:18
#4916 Re: Šta trenutno čitate?
Čeka me:

Je l' čitao neko?

Je l' čitao neko?
- Zovem se Zelena
- Posts: 3461
- Joined: 23/09/2010 13:17
#4917 Re: Šta trenutno čitate?
Nemojte se smijati, ja počela čitati Petar Pana
Malo da se opustim...
- Eleonora
- Posts: 1323
- Joined: 06/04/2008 14:05
#4918 Re: Šta trenutno čitate?
Nije to za ismijavanje.Zovem se Zelena wrote:Nemojte se smijati, ja počela čitati Petar PanaMalo da se opustim...
To je super.
- Durga
- Posts: 351
- Joined: 14/01/2011 13:56
- Location: Kod Kafke na obali
#4920 Re: Šta trenutno čitate?
Zlata M. wrote:
- Durga
- Posts: 351
- Joined: 14/01/2011 13:56
- Location: Kod Kafke na obali
#4921 Re: Šta trenutno čitate?
Kafka na obali...Haruki Murakami.....genijalna knjiga...ja je nisam ispustila iz ruke i ostalo mi je jos 15 stranica

- erni3
- Posts: 1007
- Joined: 19/01/2010 10:27
#4923 Re: Šta trenutno čitate?
Udaj se za meneSarajevski_Marlboro wrote:Puškin-Pikova dama,Dubrovski,Kapetanova kći itd. itd.![]()
Slijedeći je Gogolj
-
Sarajevski_Marlboro
- Posts: 7686
- Joined: 01/05/2010 11:41
#4924 Re: Šta trenutno čitate?
Samo reci u koju opštinu da dođemerni3 wrote:Udaj se za meneSarajevski_Marlboro wrote:Puškin-Pikova dama,Dubrovski,Kapetanova kći itd. itd.![]()
Slijedeći je Gogolj
- Zlata M.
- Posts: 2374
- Joined: 21/05/2009 22:34
#4925 Re: Šta trenutno čitate?
Durga wrote:Zlata M. wrote:
![]()
![]()
![]()



