Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4901 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

čujem prave rimejk serije :roll: :roll: :roll:
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#4902 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mannequin »

Paulo Koeljo - Zahir

Svidja mi se.
User avatar
Salome_
Posts: 37
Joined: 25/07/2009 13:02

#4903 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Salome_ »

ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)

a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan .. :shock:
Zašto si šokirana Istočnim diwanom? :D Ja sam je čitala na moru i niko nije mogao vjerovati da se dva dana skoro ne kupam, jer je ne mogu ispustiti iz ruku.
juli84 wrote:Talhe ili šedrvanski vrt, al nikako da maknem od prvih pet stranica, jel do mene il do knjige?


Uh, kakva je ovo knjiga...nakon čitanja imaš poriv da se izribaš četkom da dođeš sebi.

...Lutao je s onim nožem šumom i najednom se našao kraj malog izvora, izgubljenog u šumi, gdje su zvijeri i male životinje pile. Odsjekao je onim divnim nožem komadić svoje noge i ponudio ga jednom vuku koji je zalogaj halapljivo zgrabio i pobjegao. Prolazili su dani i dani. Dolazile su različite životinje i svakoj je davao ponešto od sebe. Vukovi su nasrtali i s njima hijene i šakali, čak i medvjedi, gavranovi, gavranovi, gavranovi i ko zna kakvih sve životinja nije bilo tu i svima je bacao komade svoga mesa, polahko i metodično, kao da je uživao u svakom zalogaju koji im je nudio. Koliko je to trajalo. Na kraju je ostala jedino desna ruka koju je neka zvijer zgrabila u trku i iščeznula u čestaru.
Bila je jesen i sama glava na proplanku, u svehlom lišću. Već je palo veče i osjećala se blagost u toj glavi, ponuđenoj kao na pladnju, ali niko je nije htio. Ni zvijeri, ni gavranovi. Niko nije dolazio. Osjećao je čudan bol, kao da mu je zvijezda upala u oko...
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4904 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vox-populi »

Image

Ponovo.

Po ne znam koji put.
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#4905 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Dr.Cuddy »

Image

Kupih danas na sajmu ispred BBI. Znam da ide serija na TV ali nit znam o cemu je nit imam vremena da gledam. U vecini slucajeva knjiga je bolja od bilo koje ekranizacije. Imaju i dva nastavka. Ako je nekao citao, preporucujete li?
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4906 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Papagajeve teorema-Denis Guedj

Roman o istoriji matematike, nesto kao sto je Sofijin svijet o filozofiji, po meni cak i interesantniji.
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4907 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

sadmire wrote:Papagajeve teorema-Denis Guedj

Roman o istoriji matematike, nesto kao sto je Sofijin svijet o filozofiji, po meni cak i interesantniji.
Vidim čita se , a kviz zamro :-D


Čitam...
Image
...Smijem se i uživam.
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4908 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

SinjaD wrote:
sadmire wrote:Papagajeve teorema-Denis Guedj

Roman o istoriji matematike, nesto kao sto je Sofijin svijet o filozofiji, po meni cak i interesantniji.
Vidim čita se , a kviz zamro :-D


Čitam...
Image
...Smijem se i uživam.
Izgleda da si i ti u citanju nasla zamjenu za kviz!? Kolektivno smo zakazali, valjda prikupljamo gradju za nova pitanja!?
A u medjuvremenu sam procitao jos dvije laganije, onu od Larsona i jednu od Connelija, bit ce da sam zbog toga hronicno nenaspavan!
User avatar
Sed
Posts: 133
Joined: 14/03/2011 16:18
Contact:

#4909 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sed »

Image

Uljepšaj svoj život - Sanin Musa. Tipična vjerska literatura. Nekome tipično dobra a nekome tipično bezveze. Kao i sve drugo, na kraju krajeva.
A poslije ću gledati da nađem Lovca na zmajeve od Hosseinija.
doticna
Posts: 1097
Joined: 10/06/2010 18:13

#4910 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doticna »

Image
User avatar
AC_grom_DC
Posts: 3266
Joined: 15/12/2010 09:42

#4911 Re: Šta trenutno čitate?

Post by AC_grom_DC »

Gluplju knjigu od ove u životu nisam pročitao.....zabezeknuto sam gledao u stranice ne vjerujući da neko može osmisliti, napisati i odštampati 450 stranica ovakvog smeća......u stvari nisam je ni čitao nego sam svaku stranicu ovlaš pregledao čitajući samo one dijelove gdje se veoma eksplicitno opisuju seksualne radnje...i čak i tako samo ovlaš čitajući napisane redove sam znao šta se dešava i šta će se desiti na kraju.
užas
jezivo
ultra retardirano
HVALA
Image

WARNING

ova knjiga je skupa (bolje vam je kupite dvije kile teletine)
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4912 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Puškin-Pikova dama,Dubrovski,Kapetanova kći itd. itd. :mrgreen:

Slijedeći je Gogolj :mrgreen:
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4913 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Sarajevski_Marlboro wrote:Puškin-Pikova dama,Dubrovski,Kapetanova kći itd. itd. :mrgreen:

Slijedeći je Gogolj :mrgreen:
Auuu :D
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4914 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Aha :mrgreen: :dance:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#4915 Re: Šta trenutno čitate?

Post by minjonja »

jel ko procito?

Image
User avatar
Loulou
Posts: 3017
Joined: 16/04/2008 15:18

#4916 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Loulou »

Čeka me:

Image

Je l' čitao neko?
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#4917 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Zovem se Zelena »

Nemojte se smijati, ja počela čitati Petar Pana :) Malo da se opustim...
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4918 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Zovem se Zelena wrote:Nemojte se smijati, ja počela čitati Petar Pana :) Malo da se opustim...
Nije to za ismijavanje.
To je super. :-D
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#4919 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Zlata M. »

Image
:thumbup:
User avatar
Durga
Posts: 351
Joined: 14/01/2011 13:56
Location: Kod Kafke na obali

#4920 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Durga »

Zlata M. wrote:Image
:thumbup:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Durga
Posts: 351
Joined: 14/01/2011 13:56
Location: Kod Kafke na obali

#4921 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Durga »

Kafka na obali...Haruki Murakami.....genijalna knjiga...ja je nisam ispustila iz ruke i ostalo mi je jos 15 stranica :) :)
sa2101
Posts: 235
Joined: 04/11/2006 11:48
Location: sarajevo

#4922 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sa2101 »

Image
User avatar
erni3
Posts: 1007
Joined: 19/01/2010 10:27

#4923 Re: Šta trenutno čitate?

Post by erni3 »

Sarajevski_Marlboro wrote:Puškin-Pikova dama,Dubrovski,Kapetanova kći itd. itd. :mrgreen:

Slijedeći je Gogolj :mrgreen:
Udaj se za mene :D
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4924 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

erni3 wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:Puškin-Pikova dama,Dubrovski,Kapetanova kći itd. itd. :mrgreen:

Slijedeći je Gogolj :mrgreen:
Udaj se za mene :D
Samo reci u koju opštinu da dođem :mrgreen:
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#4925 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Zlata M. »

Durga wrote:
Zlata M. wrote:Image
:thumbup:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
:) odusevljenost sufizmom ... ? :)
Post Reply