SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4901 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Capajebo wrote:A sva 4 i ostaviti auto na sred ceste je sasvim normalno...
U Hrasnom se redovno desi da od 3 trake ostane samo 1, jer ovi idu u banku/mesaru, a ovi 'vamo u Fabriku dobre hrane :lol:
Kako bi nekada volio da imam onu ogromnu grtalicu i samo po gasu onom ulicom proci...

Ovako nekako...
Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4902 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Ne treba grtalica samo treba zvati policiju..al neće niko da se zamjeri jbga..ili što baš ja da ih zovem smeta i drugima,itd,itd. Dođu oni svaki put, ispunjavaju kvotu naloga, imaju opravdanje - neko ih pozvao a u zadnje vrijeme su se popravili u svom poslu posebno ovi mladi kako su upali.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4903 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

O'zone wrote:Ne treba grtalica samo treba zvati policiju..al neće niko da se zamjeri jbga..ili što baš ja da ih zovem smeta i drugima,itd,itd. Dođu oni svaki put, ispunjavaju kvotu naloga, imaju opravdanje - neko ih pozvao a u zadnje vrijeme su se popravili u svom poslu posebno ovi mladi kako su upali.
Ja sam licno zvao policiju u mojoj ulici zbog pavijana koji tako parkiraju svoje cijenjene ljubimce da kamion RAD-a ne moze prici i isprazniti kontejnere te se isti toliko napune da smeća ima više oko nego u samim kontejnerimma. i uzivao kad vidim kako kite čestitke...

tragedija je u tome (ako je istina) što izgleda policija ne reaguje kad ih zovnu radnici iz RAD-a :-)
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#4904 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ing-ecc »

Capajebo wrote: U Hrasnom se redovno desi da od 3 trake ostane samo 1, jer ovi idu u banku/mesaru, a ovi 'vamo u Fabriku dobre hrane :lol:
I prava je sreca da u A.Šaćirbegović imaju tri trake jer se ona srednja koristi za voznju u oba smjera, naizmjenicno.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4905 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by supercali »

ing-ecc wrote:
Capajebo wrote: U Hrasnom se redovno desi da od 3 trake ostane samo 1, jer ovi idu u banku/mesaru, a ovi 'vamo u Fabriku dobre hrane :lol:
I prava je sreca da u A.Šaćirbegović imaju tri trake jer se ona srednja koristi za voznju u oba smjera, naizmjenicno.
Nisam siguran al mislim da kod fabrike hrane i mesnice nije naizmjenicna nego su 2 trake prema bosmalu a jedna prema grbavici
User avatar
muha_sa
Posts: 140353
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4906 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

O'zone wrote:Ne treba grtalica samo treba zvati policiju..al neće niko da se zamjeri jbga..ili što baš ja da ih zovem smeta i drugima,itd,itd. Dođu oni svaki put, ispunjavaju kvotu naloga, imaju opravdanje - neko ih pozvao a u zadnje vrijeme su se popravili u svom poslu posebno ovi mladi kako su upali.
razgovor policajca pozornika i mene na trotoaru kod pijace Merkur :)

parkiran golf 2 na trotoaru :-)

pokažem na parkir papka i pitam policajca
-- jel ovo u redu i neko novo pravilo :?

-koje :?

-pa vidite da je parkirano auto na trotoaru :?

-gospodine--ja sam na otoKi vec 3 godine i ovo auto je ovdje svaki dan parkirano

-gospodine--budite vi prvi koji ce ovom vozacu zakacit kaznu za brisac :-)

ode policajac-- a ja kontam koji mi kurac to treba da se nerviram :-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4907 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Ma ne pričam ja sa tim lolama na ulici moj Muha. Fino nazovem jer znam da se svaki razgovor snima i da moraju reagovati. Ovom na ulici kad kažeš samo mahne rukom ali većinom su trblavi u pitanju.

Poslato sa radnog mjesta...
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#4908 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JanuaryJones »

O'zone wrote:Ne treba grtalica samo treba zvati policiju..al neće niko da se zamjeri jbga..ili što baš ja da ih zovem smeta i drugima,itd,itd. Dođu oni svaki put, ispunjavaju kvotu naloga, imaju opravdanje - neko ih pozvao a u zadnje vrijeme su se popravili u svom poslu posebno ovi mladi kako su upali.
Na potezu od Bosmala do Robota mogu samo ježevi i barikade pomoći, eventualno kakva manja atomska jer od policije haira nema. Redovno stanu, kao i Hitna, da jedu kod Džina (opa Fabrika "dobre" hrane). Jednom mjesečno bar bude sudar zbog: (1) obilaženja parkiranih vozila, (2) neznanja kako se koristi srednja traka, (3) sile i bezobrazluka ćunera i rejsera. Plus silne trke i turiranja, galama, vika, deranje, čak i tučnjave u gluho doba noći jer Džin radi 24h.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4909 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

nesto se desilo kod parkinga energoinvesta na ilidzi,ispod mosta rotacije....
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4910 Re: RE: Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

bitanga_sa_otesa wrote:nesto se desilo kod parkinga energoinvesta na ilidzi,ispod mosta rotacije....
Čudno. To je inače mirna lokacija na kojoj se ne skupljaju raceri, ćuneri i wanabe Šumaheri

Poslato sa radnog mjesta...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4911 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

parking je prazan,nema ćunera,na cesti prema kruznom toku se nesto dogodilo...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4912 Re: RE: Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

bitanga_sa_otesa wrote:parking je prazan,nema ćunera,na cesti prema kruznom toku se nesto dogodilo...
Aaaa sorry do mene. Kontam njih zaganjali

Poslato sa radnog mjesta...
User avatar
Truba
Posts: 93781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4913 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

poslije potputnjaka oko pola 9 duge cvijevi tri cetiri kola i policajci zaustavljaju golfove :|
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4914 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

čula se vatrogasna sirena prije 10 tak minuta u pravcu elidže
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4915 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Navodno su neke racije na Ilidži po lokalima.....A ima svakakvih tračeva čak do toga da su postavljene barikade na ulazu u Ilidžu...vjerovatno ova policija i rotacije što ih je @bitanga vidio.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#4916 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dezurni_ucenik »

O'zone wrote:Navodno su neke racije na Ilidži po lokalima.....A ima svakakvih tračeva čak do toga da su postavljene barikade na ulazu u Ilidžu...vjerovatno ova policija i rotacije što ih je @bitanga vidio.

da nisu ne d'o Bog dragi, cetonje krenule u ofanzivu :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 22522
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#4917 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

O'zone wrote:Sad mi govori kolegica da je jutros fasovala prekršajni od petobu za slušalice :mrgreen: Prelazila ulicu na Skenderiji na pješačkom ali sa slušalicama u ušima.
Još nisam imao problema sa tim,iako svaki put,kada se vraćam sa posla ili idem trčati,imam slušačice u ušima.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4918 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

O'zone wrote:Navodno su neke racije na Ilidži po lokalima.....A ima svakakvih tračeva čak do toga da su postavljene barikade na ulazu u Ilidžu...vjerovatno ova policija i rotacije što ih je @bitanga vidio.
trebam li nositi pasos da pokazem na tim punktovima?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4919 Re: RE: Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

bitanga_sa_otesa wrote:
O'zone wrote:Navodno su neke racije na Ilidži po lokalima.....A ima svakakvih tračeva čak do toga da su postavljene barikade na ulazu u Ilidžu...vjerovatno ova policija i rotacije što ih je @bitanga vidio.
trebam li nositi pasos da pokazem na tim punktovima?
Ja bih za svaki slučaj.....turio bi i jedno sto eVra nek se nadje

Poslato sa radnog mjesta...
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#4920 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by basicm »

Crne uniforme zaustavljaju i pretresaju, otvarao sam gepek i sva vrata, ja brzo odoh ali ima ih koje duboko cesljaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#4921 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Fox_Fox »

basicm wrote:Crne uniforme zaustavljaju i pretresaju, otvarao sam gepek i sva vrata, ja brzo odoh ali ima ih koje duboko cesljaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel to jos uvijek traje? Ja sam ih vidio oko 9..
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#4922 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by gnjev »

Sad su na Hrasnickoj cesti malo ispod Panere
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4923 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

O'zone wrote:Navodno su neke racije na Ilidži po lokalima.....A ima svakakvih tračeva čak do toga da su postavljene barikade na ulazu u Ilidžu...vjerovatno ova policija i rotacije što ih je @bitanga vidio.
ruku na srce što se tiče elidže
tamo ni policija meksika ne može red zavesti
pođi od toga ko drži kafiće sve ti je jasno,ne klošari i neke sitne kabadahijice već podzemlje....
gluho bilo
gore od rata
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4924 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Fox_Fox wrote:
basicm wrote:Crne uniforme zaustavljaju i pretresaju, otvarao sam gepek i sva vrata, ja brzo odoh ali ima ih koje duboko cesljaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel to jos uvijek traje? Ja sam ih vidio oko 9..
traže nekoga sigurno

nego nađoše li lika iz mercedesa
ušutili se pravo a uviđaj trajao 3 sata....
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4925 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

Spominju l' referendum?
Post Reply