RUSIJA
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4901 Re: RUSIJA
Ne kontas ti da americki saveznici u OPEC-u to daleko bolje i duze mogu podnijeti od Rusije.Ili,na primjer,jadne Venecuele.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4902 Re: RUSIJA
Ovo je clanak za neuke.LDLT wrote:http://www.businessinsider.com/russias- ... use-2015-7
Since June 4, there have been five major Air Force crashes, USNI News reports. On June 4, a MiG-29 and an Su-34 both crashed. The SU-34 is one of Russia's most advanced fighter jets, and was officially introduced into service in March of 2014.
These incidents were followed by a Tu-95 Bear bomber suffering an engine fire on June 8, another MiG-29 crashing on July 3, and an Su-24 crash on July 6 that killed both of its pilots.
Most recently, a second Tu-95 crashed on Tuesday close to the Chinese border. The incident has led to Russia grounding its Tu-95 fleet to carry out mechanical inspections of its planes.
Ovakve stavri se desavaju cesto. Imas u americi svake godine bar 50 incidenata sa vojnim avionima. Trebas uzeti u obzir da Rusi do prije 5-6 godina nisu imali broj sati po pilotu ni blizu SAD i NATO zemalja. Naglo su povecali broj sati i to se osjeti i na zamoru pilota i na odrzavanju letjelica. Treba njima par godina da uhvate "ritam" prije nego sto 300-400 sati leta po pilotu psotane rutina.
-
sportman1
- Posts: 1505
- Joined: 26/12/2013 22:36
#4903 Re: RUSIJA
Co0l wrote:A Rusi,ko Rusi,nakon ulaganja veta na rezoluciju o genocidu u Srebrenici:
Čurkin: Rusija će uložiti veto na rezoluciju o MH17
ne vjerujem da su djaba. pricalo se da ce dobit dio elektroprivrede rs.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4904 Re: RUSIJA
Mozda za rezluciju o genocidu u Srebrenici.Ova je o formiranju medjunarodnog istraznog tima za obaranje onog malezijskog aviona u Ukrajini.sportman1 wrote:Co0l wrote:A Rusi,ko Rusi,nakon ulaganja veta na rezoluciju o genocidu u Srebrenici:
Čurkin: Rusija će uložiti veto na rezoluciju o MH17
ne vjerujem da su djaba. pricalo se da ce dobit dio elektroprivrede rs.
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4905 Re: RUSIJA
genocidna Rusija treba misliti na osjecaje Bošnjaka zbog srebrenice
mislim da cinite sistemsku gresku
oni su zli ne ocekujte nista dobro od njih
nista dobro nisu ucinili za bih...kao i sve vlade od bicakcica do novalica
mislim da cinite sistemsku gresku
oni su zli ne ocekujte nista dobro od njih
nista dobro nisu ucinili za bih...kao i sve vlade od bicakcica do novalica
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#4906 Re: RUSIJA
britanija i francuska su zadnji put upotrijebili veto 1989. godine. rusija 2 puta u zadnjih mjesec dana. 
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#4907 Re: RUSIJA
pa sve ti je jasno ko u UN-u odlucuje i ko pravi dokumente, kada se mora tako cesto koristiti veto.... inace britanija predzadnji put ulozila veto 1973 kada im je Brežnjev reko "nemoj da vam potopimo taj otočić."5 0 5 wrote:britanija i francuska su zadnji put upotrijebili veto 1989. godine. rusija 2 puta u zadnjih mjesec dana.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4908 Re: RUSIJA
I onda im se raspala drzava.KUZNETSOV wrote:pa sve ti je jasno ko u UN-u odlucuje i ko pravi dokumente, kada se mora tako cesto koristiti veto.... inace britanija predzadnji put ulozila veto 1973 kada im je Brežnjev reko "nemoj da vam potopimo taj otočić."5 0 5 wrote:britanija i francuska su zadnji put upotrijebili veto 1989. godine. rusija 2 puta u zadnjih mjesec dana.![]()
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#4909 Re: RUSIJA
kome?jefferson wrote:I onda im se raspala drzava.KUZNETSOV wrote:pa sve ti je jasno ko u UN-u odlucuje i ko pravi dokumente, kada se mora tako cesto koristiti veto.... inace britanija predzadnji put ulozila veto 1973 kada im je Brežnjev reko "nemoj da vam potopimo taj otočić."5 0 5 wrote:britanija i francuska su zadnji put upotrijebili veto 1989. godine. rusija 2 puta u zadnjih mjesec dana.![]()
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4910 Re: RUSIJA
Sta mislis? Nisu potopili otocic, ali se raspala drzava.kome?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4911 Re: RUSIJA
jefferson wrote:Sta mislis? Nisu potopili otocic, ali se raspala drzava.kome?
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#4912 Re: RUSIJA
merhametli je to narodjefferson wrote:Sta mislis? Nisu potopili otocic, ali se raspala drzava.kome?
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#4915 Re: RUSIJA
Mig-29 vertikalno uzlijetanje sa piste
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#4916 Re: RUSIJA
KUZNETSOV wrote:Mig-29 vertikalno uzlijetanje sa piste![]()
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#4917 Re: RUSIJA
to je onaj avion na kojeg je spičkano 500 milijardi dolara a SU-27 mu moze parirat'General War wrote:KUZNETSOV wrote:Mig-29 vertikalno uzlijetanje sa piste![]()
![]()
haj ne zajebaji
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#4918 Re: RUSIJA
...E taj...ima se moze se...a toliko mu pariraju do sada da redovno u konfliktima poljube zemlju a da ni ne znaju sta ih je strefilo...KUZNETSOV wrote:to je onaj avion na kojeg je spičkano 500 milijardi dolara a SU-27 mu moze parirat'General War wrote:KUZNETSOV wrote:Mig-29 vertikalno uzlijetanje sa piste![]()
![]()
haj ne zajebaji
![]()
smijesni su mi ovi likovi koji porede avione za koje je narod tek saznao sa ovima koji se koriste 30 i kusur godina...
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#4919 Re: RUSIJA
jest stvarno, imao je se gdje pokazatiGeneral War wrote:...E taj...ima se moze se...a toliko mu pariraju do sada da redovno u konfliktima poljube zemlju a da ni ne znaju sta ih je strefilo...KUZNETSOV wrote:to je onaj avion na kojeg je spičkano 500 milijardi dolara a SU-27 mu moze parirat'General War wrote:
![]()
haj ne zajebaji
![]()
smijesni su mi ovi likovi koji porede avione za koje je narod tek saznao sa ovima koji se koriste 30 i kusur godina...
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#4920 Re: RUSIJA
...Stooo...pitaj izrael npr.KUZNETSOV wrote: jest stvarno, imao je se gdje pokazatizadnje sto su ameri napravili da valja jeste F-15 al' i to teško
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#4921 Re: RUSIJA
jašta dobro se pokazao na palestinskoj nejači, cime ga je Hamas gadjo pamovima i stingerimaGeneral War wrote:...Stooo...pitaj izrael npr.KUZNETSOV wrote: jest stvarno, imao je se gdje pokazatizadnje sto su ameri napravili da valja jeste F-15 al' i to teško
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#4922 Re: RUSIJA
KUZNETSOV wrote:jašta dobro se pokazao na palestinskoj nejači, cime ga je Hamas gadjo pamovima i stingerimaGeneral War wrote:...Stooo...pitaj izrael npr.KUZNETSOV wrote: jest stvarno, imao je se gdje pokazatizadnje sto su ameri napravili da valja jeste F-15 al' i to teško
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4923 Re: RUSIJA
Avion na kojem vec nakon 120 sati leta se pokaze zamor materijala vidljiv golim okom.KUZNETSOV wrote:Mig-29 vertikalno uzlijetanje sa piste![]()
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#4924 Re: RUSIJA
haha samo viči jes, Švabo ga usvojio od Istocne Njemacke i danas ga koristi on ovdje prica o zamorujefferson wrote:Avion na kojem vec nakon 120 sati leta se pokaze zamor materijala vidljiv golim okom.KUZNETSOV wrote:Mig-29 vertikalno uzlijetanje sa piste![]()
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#4925 Re: RUSIJA
KUZNETSOV wrote:haha samo viči jes, Švabo ga usvojio od Istocne Njemacke i danas ga koristi on ovdje prica o zamorujefferson wrote:Avion na kojem vec nakon 120 sati leta se pokaze zamor materijala vidljiv golim okom.KUZNETSOV wrote:Mig-29 vertikalno uzlijetanje sa piste![]()
misliš da bi švabo trpio takvu skalameriju?
Eeee nek si ti meni ziv i zdrav...kad se njega svabo kutarisao za jednu "dojc marku"



