I ja sam da se ukine 10 županija i naprave dvije ,jedna sa Hrv.i jedna sa Boš. Većinom i trošak je manji za 80% . Brzo se dogovorišmo i smanjili smo troškoveBAK-eV wrote:Nije najbolje. Još je bolje ukinuti kantone, jer evo cujemo ne trebaju nam, čak štaviše štetni su i za konstitutivnost i za legitimitet i vala finansijski.Hafis wrote:Najbolje je onda spojiti dvije, ili više takvih homogenih županija koje bi zajedno davale jednog predstavnika ,,manjinskih'' u Dom naroda.Kolinda wrote:Ma naravno da mu možeš oduzeti to pravo ako US kaže da nije kanton/županija garant konstitutivnosti nego narod (u ovom slučaju Hrvati ) ako u BPK Hrvata ima 23 u PŽ cca.40000 i daju obadvoji po jednog Hrvata u DN. I nije mi jasno zašto Bošnjacima ne smeta npr.da ŽZH daje jednog Bošnjaka ako omjer Bošnjaka ne odgovara broju glasova koji su potrebni za mandat.
Da pojednostavim ,ako za jedan mandat u jednoj županiji treba karikiram 7000 glasova a jednog naroda ima manje od toga od kud logika da im se dodjeli jedan mandat silom ....
Konkretno, KS, BSK i USK mogu zajedno davati jednog Hrvata u Dom naroda. I nikome nije uskraćeno pravo.
Fino samo entitet i biramo svi ujedinjeni tajnim glasanjem ljude u Dom naroda.
Fino da smo se složili.
Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#4876 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#4877 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
De se vrati na stare Perzijance pa pročitaj što rekoše ....spreca wrote:Jesu ovi Draganovi nadnicari aktivni...sviraju kurcu cak i na Svetu nedelju.....izgleda jugovina im udara na mozdane damare
-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#4878 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
A Ostali i Srbi.Kolinda wrote: I ja sam da se ukine 10 županija i naprave dvije ,jedna sa Hrv.i jedna sa Boš. Većinom i trošak je manji za 80% . Brzo se dogovorišmo i smanjili smo troškove...
Njih si zaboravio.
Tako mlad a već Alzheimer, šteta zaista.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#4879 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Dobili bi oni svoj dio ne boj se mi bi dali većinu Srba oko Livna i okolice a vi ostale i vuk sit i ovce na broju ....BAK-eV wrote:A Ostali i Srbi.Kolinda wrote: I ja sam da se ukine 10 županija i naprave dvije ,jedna sa Hrv.i jedna sa Boš. Većinom i trošak je manji za 80% . Brzo se dogovorišmo i smanjili smo troškove...
Njih si zaboravio.
Tako mlad a već Alzheimer, šteta zaista.
-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#4880 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Kako?Kolinda wrote:Dobili bi oni svoj dio ne boj se mi bi dali većinu Srba oko Livna i okolice a vi ostale i vuk sit i ovce na broju ....BAK-eV wrote:A Ostali i Srbi.Kolinda wrote: I ja sam da se ukine 10 županija i naprave dvije ,jedna sa Hrv.i jedna sa Boš. Većinom i trošak je manji za 80% . Brzo se dogovorišmo i smanjili smo troškove...
Njih si zaboravio.
Tako mlad a već Alzheimer, šteta zaista.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#4881 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ma nikako , nema ukidanja županija treba samo prilagođeni Izborni zakon tako da jedni drugima ne krojimo kapu i nema problema i neprijateljstava . Vidio bi kako bi se brzo relaksirali odnosi Bošnjaka i Hrvata kad ne bi kod Hrvata bilo više pritiska u glavi od Komšića i Fejzića.... A i Bošnjaci i Hrvati bi profitirali od toga na način da bi jeba.....nanu svojim političarima za urađeni ili neurađeno jer isti nebi imali asa u rukavu pred izbore ....
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#4882 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
ovu temu treba preimenovati u "Hafiz i Kolinda". 90% postova samo oni pisu. valjda svima udarilo u glavu blokiranje, pa se samo njih dvojica medjusobno nisu blokirali, uz koji tu-i-tamo izuzetak. ljudi se zadali, pa im lijepo recite da su uspjeli shebati temu i zatvorite je. no, ovo je samo moje misljenje...
-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#4883 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Evo vidimo po mehanizmu koordinacije, da ne fercera.Kolinda wrote:Ma nikako , nema ukidanja županija treba samo prilagođeni Izborni zakon tako da jedni drugima ne krojimo kapu i nema problema i neprijateljstava . Vidio bi kako bi se brzo relaksirali odnosi Bošnjaka i Hrvata kad ne bi kod Hrvata bilo više pritiska u glavi od Komšića i Fejzića.... A i Bošnjaci i Hrvati bi profitirali od toga na način da bi jeba.....nanu svojim političarima za urađeni ili neurađeno jer isti nebi imali asa u rukavu pred izbore ....
Čak se i Dodik požalio.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#4884 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Nek' si nam se javiobelfy wrote:ovu temu treba preimenovati u "Hafiz i Kolinda". 90% postova samo oni pisu. valjda svima udarilo u glavu blokiranje, pa se samo njih dvojica medjusobno nisu blokirali, uz koji tu-i-tamo izuzetak. ljudi se zadali, pa im lijepo recite da su uspjeli shebati temu i zatvorite je. no, ovo je samo moje misljenje...
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#4885 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ma trenutno na žalost ne frcera ništa a bit će još gore zbog revizije ,novog IZ itd.BAK-eV wrote:Evo vidimo po mehanizmu koordinacije, da ne fercera.Kolinda wrote:Ma nikako , nema ukidanja županija treba samo prilagođeni Izborni zakon tako da jedni drugima ne krojimo kapu i nema problema i neprijateljstava . Vidio bi kako bi se brzo relaksirali odnosi Bošnjaka i Hrvata kad ne bi kod Hrvata bilo više pritiska u glavi od Komšića i Fejzića.... A i Bošnjaci i Hrvati bi profitirali od toga na način da bi jeba.....nanu svojim političarima za urađeni ili neurađeno jer isti nebi imali asa u rukavu pred izbore ....
Čak se i Dodik požalio.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#4886 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
nemas brige, uvijek ko Spanska invizicija.Kolinda wrote:Nek' si nam se javiobelfy wrote:ovu temu treba preimenovati u "Hafiz i Kolinda". 90% postova samo oni pisu. valjda svima udarilo u glavu blokiranje, pa se samo njih dvojica medjusobno nisu blokirali, uz koji tu-i-tamo izuzetak. ljudi se zadali, pa im lijepo recite da su uspjeli shebati temu i zatvorite je. no, ovo je samo moje misljenje...,
-
Imperatore
- Posts: 35
- Joined: 24/02/2017 23:40
#4887 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
10 put ponavljam za poturice, vi nemate ništa sa Bosanskim vladarima, vi dižete spomenik Turčinu koji je ubio Hrvata Tomaševića.
Vi ste poturice, oni koji su prodali vjeru za večeru a mi smo Hrvati, kužite razliku?
Vi niste Bošnjaci, vaš otac nacije Alija je iz Beograda i BiH je nakon sloma Turaka bila sklonište za poturice i Turke diljem Balkana. Vaši očevi su Turci.
Ponavljam opet da Hrvati stoljećima na Bobovcu slave kraljicu Katarinu Kosaču, šta Muslimani imaju s tim? Ništa,
Mi nemamo ništa s vama
Vi ste poturice, oni koji su prodali vjeru za večeru a mi smo Hrvati, kužite razliku?
Vi niste Bošnjaci, vaš otac nacije Alija je iz Beograda i BiH je nakon sloma Turaka bila sklonište za poturice i Turke diljem Balkana. Vaši očevi su Turci.
Ponavljam opet da Hrvati stoljećima na Bobovcu slave kraljicu Katarinu Kosaču, šta Muslimani imaju s tim? Ništa,
Mi nemamo ništa s vama
-
Imperatore
- Posts: 35
- Joined: 24/02/2017 23:40
#4888 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Hrvati ne mogu mrziti Bosnu jer Hrvati jesu Bosna i svi bosanski vladari su Hrvati, Hrvati ne podnose one koji dižu sablju Osmanlijama i to je to.
Ironija je ta da neki potomak poturica priča Hrvatima o Bosni i kako su Hrvati izdali Bosnu. Najsmišnije je kad stavljaju tu katedralu u Sarajevu iz vremena AU kada su Austrijanci ovdje željeli formirati jednu naciju ali nisu uspjeli.
Zašto? Muslimani su se deklarirali Turcima, Srbi sa Srbijom a Hrvati su se ponosili povijesti Bosne i imali su prijezir prema ostalima i jedni druge nisu podnosili.
Sad se okrenite pravoj povijesti
Ironija je ta da neki potomak poturica priča Hrvatima o Bosni i kako su Hrvati izdali Bosnu. Najsmišnije je kad stavljaju tu katedralu u Sarajevu iz vremena AU kada su Austrijanci ovdje željeli formirati jednu naciju ali nisu uspjeli.
Zašto? Muslimani su se deklarirali Turcima, Srbi sa Srbijom a Hrvati su se ponosili povijesti Bosne i imali su prijezir prema ostalima i jedni druge nisu podnosili.
Sad se okrenite pravoj povijesti
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52758
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4889 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
vrlo si nekulturan, dečko.
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#4890 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Dok god vi specijalci mislite da Covke kao clan Predsjednistva BiH predstavlja samo Hrvate il Cavara napr. Predstavlja samo hrvate, dog god to mislite to duze ce vas bolit glava 
- Kejn
- Posts: 2630
- Joined: 24/09/2016 12:24
- Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu
#4891 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Hebote i onda kažu Bošnjaci imaju neku lafo mitomaniju o Bogumilima. Bogumilski mit je mala maca za ove beta bojovnike iz Salzburga i Badena
Hebo majku pa i Bosanski Srbi i njihova mitomanija su male mace za ovu količinu fekalija koju ovi herceg basna bojovnici mogu izliti u mozak. A Srbi barem i imaju podlogu za mitomanisanje jer da nije bilo sprske dinastije Nemanjića Bosna bi i dalje ostala brdska vukojebina na vjetrometini Mađarske i Turske.
Ja sam uvjek govorio da su Bos. Hrvati projekat Ante Starčevića i Stjepana Radića ( to je čak i pokojni D. Lovrenović tvrdio). I to neuspješan projekat ako bi mogao dodati
Hebo majku pa i Bosanski Srbi i njihova mitomanija su male mace za ovu količinu fekalija koju ovi herceg basna bojovnici mogu izliti u mozak. A Srbi barem i imaju podlogu za mitomanisanje jer da nije bilo sprske dinastije Nemanjića Bosna bi i dalje ostala brdska vukojebina na vjetrometini Mađarske i Turske.
Ja sam uvjek govorio da su Bos. Hrvati projekat Ante Starčevića i Stjepana Radića ( to je čak i pokojni D. Lovrenović tvrdio). I to neuspješan projekat ako bi mogao dodati
-
Lug
- Posts: 3156
- Joined: 09/02/2009 15:27
#4892 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
jes´ ti to sam zakljucio ili ti je neko pomogao?Kejn wrote:A Srbi barem i imaju podlogu za mitomanisanje jer da nije bilo sprske dinastije Nemanjića Bosna bi i dalje ostala brdska vukojebina na vjetrometini Mađarske i Turske.
- Kejn
- Posts: 2630
- Joined: 24/09/2016 12:24
- Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu
#4893 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
A šta je tu netačno? Elaboriraj.Lug wrote:jes´ ti to sam zakljucio ili ti je neko pomogao?Kejn wrote:A Srbi barem i imaju podlogu za mitomanisanje jer da nije bilo sprske dinastije Nemanjića Bosna bi i dalje ostala brdska vukojebina na vjetrometini Mađarske i Turske.
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#4894 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
čuj što je netačno ? 
- Point.
- Posts: 33511
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#4895 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Nije zupanija, nego kantoni.Kolinda wrote: I ja sam da se ukine 10 županija i naprave dvije ,jedna sa Hrv.i jedna sa Boš. Većinom i trošak je manji za 80% . Brzo se dogovorišmo i smanjili smo troškove...
- Point.
- Posts: 33511
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#4896 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Mitomanija - juznosrpska verzija.Imperatore wrote:Hrvati ne mogu mrziti Bosnu jer Hrvati jesu Bosna i svi bosanski vladari su Hrvati, Hrvati ne podnose one koji dižu sablju Osmanlijama i to je to.
Ironija je ta da neki potomak poturica priča Hrvatima o Bosni i kako su Hrvati izdali Bosnu. Najsmišnije je kad stavljaju tu katedralu u Sarajevu iz vremena AU kada su Austrijanci ovdje željeli formirati jednu naciju ali nisu uspjeli.
Zašto? Muslimani su se deklarirali Turcima, Srbi sa Srbijom a Hrvati su se ponosili povijesti Bosne i imali su prijezir prema ostalima i jedni druge nisu podnosili.
Sad se okrenite pravoj povijesti
-
Mirza007
- Posts: 2753
- Joined: 02/04/2014 23:26
#4897 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Predsjednice, prosvijetli nas ubogi puk svojim kao svemir velikim intelektom.Kolinda wrote: Ma trenutno na žalost ne frcera ništa a bit će još gore zbog revizije ,novog IZ itd.
Ako ne fercera nista, kako moze biti gore? Sta to jos nece fercerat ako vec trenutno ne fercera nista?
Last edited by Mirza007 on 06/03/2017 03:12, edited 1 time in total.
-
Mirza007
- Posts: 2753
- Joined: 02/04/2014 23:26
#4898 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ovog k'o da je Vojo Seselj licno pravio.Imperatore wrote:10 put ponavljam za poturice, vi nemate ništa sa Bosanskim vladarima, vi dižete spomenik Turčinu koji je ubio Hrvata Tomaševića.
Vi ste poturice, oni koji su prodali vjeru za večeru a mi smo Hrvati, kužite razliku?
Vi niste Bošnjaci, vaš otac nacije Alija je iz Beograda i BiH je nakon sloma Turaka bila sklonište za poturice i Turke diljem Balkana. Vaši očevi su Turci.
Ponavljam opet da Hrvati stoljećima na Bobovcu slave kraljicu Katarinu Kosaču, šta Muslimani imaju s tim? Ništa,
Mi nemamo ništa s vama
-
Mirza007
- Posts: 2753
- Joined: 02/04/2014 23:26
#4899 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Golupcici su se iselili i pojacali redove dijaspore.belfy wrote:ovu temu treba preimenovati u "Hafiz i Kolinda". 90% postova samo oni pisu. valjda svima udarilo u glavu blokiranje, pa se samo njih dvojica medjusobno nisu blokirali, uz koji tu-i-tamo izuzetak. ljudi se zadali, pa im lijepo recite da su uspjeli shebati temu i zatvorite je. no, ovo je samo moje misljenje...
Locirani nedavno u Metkovicu.
Navodno se metkuju danonoco. U pozi 69 pisu postove, jedno drugom u slavu.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#4900 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
E baš je ŽUPANIJA i što ćeš sad....Point. wrote:Nije zupanija, nego kantoni.Kolinda wrote: I ja sam da se ukine 10 županija i naprave dvije ,jedna sa Hrv.i jedna sa Boš. Većinom i trošak je manji za 80% . Brzo se dogovorišmo i smanjili smo troškove...
