Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#4876 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by fantom slobode »

dustaban wrote:Ma ne brinem ja ni za Srbima ni Hrvatima ni Albancima... svi ce se na Bosni namiriti!
:roll:

I ti si primjetio kako je Bosna velika? A i nedostizna u realnosti...



Sad ce se polako plan sovinista prebaciti na siroku autonomiju cetnika unutar Vojvodine...eto ti nove teme za laku noc...


Albanci...bubas ko maksim po diviziji...Doticni su fokusirani na Presevsku dolinu...
Hrvati, morao si da ih spomenes, oni su vec rijesili problem autonomije cetnika u kninskoj krajini i to davno...masu ti uskoro iz Evrope...
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#4877 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by zavrzlama »

Helikopter wrote:
dustaban wrote:Ma ne brinem ja ni za Srbima ni Hrvatima ni Albancima... svi ce se na Bosni namiriti!
:roll:
Ja tako nemislim. Na kome ce se, na cemu i koliko i na koji nacin namiriti Srbi, Hrvati i Albanci u Bosni i Hercegovini? U BiH je prije 20-tak godina potpisan Deytonski ugovor izmedju Bosnjaka, Srba i Hrvata o zajednickom unutrasnjem djelenju BH teritorije i upravljanju zajednicki istom kao i narodima u njoj kao i cijelom drzavom, u tom dogovoru nisu ucestvovali nikakvi Albanci sa Kosova. Ne vidim ni u cemu povezivanje i da su se Albanci nesto na Kosovu teritorijalno namirili preko ledja teritorije Bosne i Bosnjaka. Ti puno mjesas pojmove i pravis zamjenu teza. Da na Kosovu ima preko 1000 000 Srba i 500 000 Hrvata kao u BiH vjerovatno bi se i tamo kao i u BiH napravilo teritorijalno entitetski i drzavno Kosovo iz dva ili tri djela. U BiH imas 3 Velika vecinska naroda Bosnjake, Srbe i Hrvate i 1% ostalih manjina. Na Kosovu je obratna situacija i imas oko 90% vecinskog albanskog naroda i oko 10% manjinskih naroda i bas zbog toga su razliciti terirorijalni i drzavni modeli.
Ovako....Kosovo je dobilo nezavisnost 90% jer je zapad sprao svoju sramotu koju je pocinio u BIH....10% je Albanski lobi ,zapadni inetres i turski interes.....the end...

Srbe ne interesuje nista osim teritorije,lako se moglo desiti da 90% albanaca na Kosovu danas zivi na 5% Kosovske teritorije,tako da cinjenica da je albanaca 90% ne znaci da je to faktor koji odlucuje o teritorijalno-politickom uredjenju Kosova...danas u BIH 90% srba zivi na 80% predratnih vecinskih bosnjackih i hrvatskih gradova i sela..

BIH i bosnjaci dugorocno imaju vecu prednost nego Kosovo i albanci....ZASTO...zato sto srbi mogu podnijeti bosnjacku vecinu i suzivot sa istim,dok nikad nisu podnosili albansku vecinu i suzivot sa istim,sto ce reci srbi u BIH koji ce vremenom postajati demografski sve slabiji faktor u BIH ce kako tako prihvatiti BIH kao svoju drzavu,dok srbi na Kosovu nece nikad kosovsku drzavu...

Kosovo u sadsnjim medjunarodnim granicama moze opstati samo bez srba u istom,dok BIH u svojim granicama moze opstati i sa srbima u istoj...zato je zapad zrtvovao BIH i bosnjake,a napravio i odbranio Kosovo od srbije...the end.
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#4878 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

zavrzlama wrote:
Helikopter wrote:
dustaban wrote:Ma ne brinem ja ni za Srbima ni Hrvatima ni Albancima... svi ce se na Bosni namiriti!
:roll:
Ja tako nemislim. Na kome ce se, na cemu i koliko i na koji nacin namiriti Srbi, Hrvati i Albanci u Bosni i Hercegovini? U BiH je prije 20-tak godina potpisan Deytonski ugovor izmedju Bosnjaka, Srba i Hrvata o zajednickom unutrasnjem djelenju BH teritorije i upravljanju zajednicki istom kao i narodima u njoj kao i cijelom drzavom, u tom dogovoru nisu ucestvovali nikakvi Albanci sa Kosova. Ne vidim ni u cemu povezivanje i da su se Albanci nesto na Kosovu teritorijalno namirili preko ledja teritorije Bosne i Bosnjaka. Ti puno mjesas pojmove i pravis zamjenu teza. Da na Kosovu ima preko 1000 000 Srba i 500 000 Hrvata kao u BiH vjerovatno bi se i tamo kao i u BiH napravilo teritorijalno entitetski i drzavno Kosovo iz dva ili tri djela. U BiH imas 3 Velika vecinska naroda Bosnjake, Srbe i Hrvate i 1% ostalih manjina. Na Kosovu je obratna situacija i imas oko 90% vecinskog albanskog naroda i oko 10% manjinskih naroda i bas zbog toga su razliciti terirorijalni i drzavni modeli.
Ovako....Kosovo je dobilo nezavisnost 90% jer je zapad sprao svoju sramotu koju je pocinio u BIH....10% je Albanski lobi ,zapadni inetres i turski interes.....the end...

Srbe ne interesuje nista osim teritorije,lako se moglo desiti da 90% albanaca na Kosovu danas zivi na 5% Kosovske teritorije,tako da cinjenica da je albanaca 90% ne znaci da je to faktor koji odlucuje o teritorijalno-politickom uredjenju Kosova...danas u BIH 90% srba zivi na 80% predratnih vecinskih bosnjackih i hrvatskih gradova i sela..

BIH i bosnjaci dugorocno imaju vecu prednost nego Kosovo i albanci....ZASTO...zato sto srbi mogu podnijeti bosnjacku vecinu i suzivot sa istim,dok nikad nisu podnosili albansku vecinu i suzivot sa istim,sto ce reci srbi u BIH koji ce vremenom postajati demografski sve slabiji faktor u BIH ce kako tako prihvatiti BIH kao svoju drzavu,dok srbi na Kosovu nece nikad kosovsku drzavu...

Kosovo u sadsnjim medjunarodnim granicama moze opstati samo bez srba u istom,dok BIH u svojim granicama moze opstati i sa srbima u istoj...zato je zapad zrtvovao BIH i bosnjake,a napravio i odbranio Kosovo od srbije...the end.
Koliko ja znam Kosovo je dobilo nezavisnost iz vise razloga a ne tih koje ti navodis. Teritorija Kosova je historiski bila pod Albancima a koju su Srbija i Srbi okupirali u Balkanskim ratovima, Kosovo je u SFRJ zajedno sa Vojvodinom bilo Autonomija u Srbiji (SFRJ) a to je maalo pa Republika ili samostalna Drzava, nad Albancima je provodjen aparthejd, politicka i druga ubistva, ubijanje i genocid. Albanci su se vec 100 i nesto godina borili sto politicki sto militantno za svoju slobodu i teritoriju i na tom putu u zadnjih 100 god. ih je hiljdama izginulo sto mladih sto starih.

Za druge dijelove tvog posta nebih razglabao jer svako ima pravo na svoje i razlicito misljenje. Za formiranje nekog mog misljenja u vezi necega meni su bitna razna historiska, dokumentovana, dokazana i druga relevantna i argumentovana fakta a ne sta ja ili neko privatno mislim i nagadjam ili prica rekla-kazala.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#4879 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by zavrzlama »

Koliko ja znam Kosovo je dobilo nezavisnost iz vise razloga a ne tih koje ti navodis. Teritorija Kosova je historiski bila pod Albancima a koju su Srbija i Srbi okupirali u Balkanskim ratovima, Kosovo je u SFRJ zajedno sa Vojvodinom bilo Autonomija u Srbiji (SFRJ) a to je maalo pa Republika ili samostalna Drzava, nad Albancima je provodjen aparthejd, politicka i druga ubistva, ubijanje i genocid. Albanci su se vec 100 i nesto godina borili sto politicki sto militantno za svoju slobodu i teritoriju i na tom putu u zadnjih 100 god. ih je hiljdama izginulo sto mladih sto starih.

Za druge dijelove tvog posta nebih razglabao jer svako ima pravo na svoje i razlicito misljenje. Za formiranje nekog mog misljenja u vezi necega meni su bitna razna historiska, dokumentovana, dokazana i druga relevantna i argumentovana fakta a ne sta ja ili neko privatno mislim i nagadjam ili prica rekla-kazala.
[/quote]

kakve bolan historijske cinjenice,koga to danas interesuje...da se nije umijesao NATO I USA,danas bi albanci na Kosovu zivjeli na 5% Kosova na granici sa Albanijom i niko ne bi spominjao historijske fakte...trebalo je srbiju odvojiti od toplog mora(zato je zapad podrzao i gurao nezavisnost CG) ....Bondsteel je vazniji zapadu nego sve historijske cinjenice u vezi Kosova i albanskog naroda...Albanci i Kosovo su zasluzili nezavisnot i meni je veoma drago radi toga,ali ne zelim da priznam da je Kosovo nezavisno i da kontrolise 90% svoje teritorije ,radi historijskih cinjnica,nego radi interesa zapada,gdje je moja drzava platila jedan dio te nezavisnosti na najgori nacin,ne zbog albanaca,nego zbog zapadnih interesa...
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#4880 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

VIJESTI IZ SUSJEDNIH DRZAVA

IZVODI IZ IZUZETNOG INTERVJUA AZEMA VLASIJA POVODOM POCETKA PREGOVORA O SJEVERU KOSOVA

(Anadolija)

Sarajevo -- Azem Vlasi kaže da Srbija mora da menja svoje stavove. Ili ce promeniti stav u vezi nerealnih zahteva o severu ili ce stvari ostati kao što su bile, istice on.

''Može situacija da ostane ovakva, ali to ce imati posledice za Srbe na severu Kosova. Njih Srbija drži u lažnim nadama. U drugim delovima Kosova Srbi su našli svoje mesto. Nama se ne žuri i ne želimo da dodje do rešenja na našu štetu. Srbiji se žuri na njenom evropskom putu. Strana koja treba da promeni svoje stavove je Srbija, a ne Kosovo'', kaže Vlasi.

On u razgovoru za agenciju Anadolija istice kako u Srbiji nikako da shvate da je Kosovo država, vec misle da mogu nastaviti s potcenjivanjem.

''Treba u Srbiji da shvate da nijedna vlast u Srbiji ne može da se meša u unutrašnja pitanja Kosova, pa ni na severu, gde imamo tri male opštine sa srpskom vecinom'', porucio je savetnik vlade premijera Hašima Tacija za spoljne poslove.

On dodaje da je stvorena potpuno nerealna i iracionalna atmosfera i predubedjenje kako ce se u Briselu 2. aprila dogoditi veliki i znacajan, istorijski dogadjaj.

''Juce je trebalo da se postigne neka saglasnost izmedu kosovske i srpske strane o zajednici opština sa srpskom vecinom na Kosovu. Stvar je zapela oko kljucnog pitanja. Kosovska strana, naravno, insistira na poštovanju unutrašnje strukture i Ustava Kosova. To znaci da zajednica opština sa srpskom vecinom može da bude posebna zajednica, ali s nekim nadležnostima za medjusobnu saradnju u raznim oblastima života od zajednickog interesa. A ne da ta zajednica ima neka ovlaštenja da donosi odluke, pravne akte, niti da ima neke izvršne funkcije, to jest da se konstituiše kao poseban, treci nivo vlasti. Sa srpske strane insistiraju upravo na tome da to bude kao neka posebna zajednica s ovlašcenjima'', objašnjava Vlasi ono što je neprihvatljivo za Kosovo.

On dodaje da nikada nece biti prihvaceno da se na sever Kosova prenesu i neke kljucne državne ingerencije kao što su policija i sudstvo.

''To znaci izvlacenje iz unutrašnjeg poretka Kosova. To je neprihvatljivo! Na mala vrata iz Srbije hoce da se provuce klica neceg što je Republika Srpska u Bosni. To bi potpuno ucinilo nefunkcionalnom državu Kosovo. To apsolutno na Kosovu niko, ni ovaj premijer, niti neki drugi, nema ovlaštenja i pravo da prihvati. Na srpskoj strani namerno su nametnuta neprihvatljiva pitanja, jer u Srbiji imaju problem da se za Kosovo opravdaju pred sopstvenom javnošcu. Grcevito im se žuri da se nešto smandrlja kao neki dogovor, a da bi Srbija dobila datum pristupnih pregovora sa Evropskom unijom, jer to podrazumeva pristupanje pristupnim fondovima. Srbiji treba novac. Srbija nije stvarno zainteresirana za normalizaciju i regulaciju odnosa sa Kosovom kao državom. To je suština stvari'', smatra Vlasi.

Na pitanje kako bi se dijalog mogao odvijati u buducnosti, te postoji li mogucnost da se u problem direktnije uplete i americka administracija, odgovorio je da se ko god da se ukljuci u dijalog kosovska pozicija nece promeniti.
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#4881 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by vivace »

http://www.e-novine.com/stav/82275-Srbi ... drave.html

sta kaze umetnica, pisac, dramaturg biljana srbljanovic o kosovu i srbiji.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#4883 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by prljavi Hare »


21/02/2012 - 01:37
Biljana Srbljanović uhvaćena sa kokainom, preti joj 3 godine robije!


Jadan ne bio,ovo je vijest od prije 14 mjeseci. :mrgreen: :-)
Imaš li još ovakvih BREAKING NEWS? :lol: :lol: :lol:
strndzov
Posts: 96
Joined: 22/07/2011 16:06

#4884 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by strndzov »

gde sam napisao da je viJest
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#4885 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by prljavi Hare »

sherbett wrote:
prljavi Hare wrote:

21/02/2012 - 01:37
Biljana Srbljanović uhvaćena sa kokainom, preti joj 3 godine robije!


Jadan ne bio,ovo je vijest od prije 14 mjeseci. :mrgreen: :-)
Imaš li još ovakvih BREAKING NEWS? :lol: :lol: :lol:
kakve veze uopće ta vijest ima sa Kosovom?

Kako nema veze?Vidiš da Bilja piše o Kosovu pod uticajem opojnih droga,a koku joj besplatno dostavlja
albanska narkomafija. :mrgreen:
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#4886 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by vivace »

isto kao sto je ceda narkoman. svi koji nisu za veliku srbiju su narkomani,otprilike. :-)

danas i od 2000 je to pocelo,sa tim vojne bezbednosti,udbasko mafijaskim novinama koje su pocele da izlaze 2000 godine.
te i takve novine su napale vasu hanku paldum ,napasce svakog u srbiji koji im nije po volju...po volji dssa i tim raznim sluzbama...takozvane bezbednosti..
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#4887 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by hAZNADAR »

Fudbalski klub Leotar kažnjen je sa 2.500 KM zbog toga što su navijači tokom meča sa ekipom Rudara iz Prijedora u jednom momentu istakli transparent "Kosovo je Srbija", potvrđeno je Srni večeras u ovom klubu.

FK Leotar je kažnjen nakon sjednice disciplinske komisije Nogometnog saveza BiH.

http://www.klix.ba/sport/nogomet/zbog-t ... /130412143


Evo ja sam Bosnjak, BiH patriota,.... ali mislim da je stvarno glupo kazniti Leotar zbog ovoga.

Toliko uvredljivijih transparenata punih mrznje prokazi nekaznjeno - a kaznjava se nesto sto tehnicki gledano nije laz.

"Ni BiH nije priznala Kosovo, pa ne znam šta bi u svemu tome moglo biti sporno", izjavio je Dursun. "

I ima potpuno pravo, sto nevoljko priznajem.
hhaarree
Posts: 3977
Joined: 14/03/2013 23:04

#4888 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by hhaarree »

neka su ko da su mene pitali, i da im ovo bude polaznica da svaki buduci ovakav ispad kazne
OpusDei
Posts: 538
Joined: 02/02/2013 00:18

#4889 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by OpusDei »

hhaarree wrote:neka su ko da su mene pitali, i da im ovo bude polaznica da svaki buduci ovakav ispad kazne
:thumbup:
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#4890 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by LaBomba »

zavrzlama wrote:
Koliko ja znam Kosovo je dobilo nezavisnost iz vise razloga a ne tih koje ti navodis. Teritorija Kosova je historiski bila pod Albancima a koju su Srbija i Srbi okupirali u Balkanskim ratovima, Kosovo je u SFRJ zajedno sa Vojvodinom bilo Autonomija u Srbiji (SFRJ) a to je maalo pa Republika ili samostalna Drzava, nad Albancima je provodjen aparthejd, politicka i druga ubistva, ubijanje i genocid. Albanci su se vec 100 i nesto godina borili sto politicki sto militantno za svoju slobodu i teritoriju i na tom putu u zadnjih 100 god. ih je hiljdama izginulo sto mladih sto starih.

Za druge dijelove tvog posta nebih razglabao jer svako ima pravo na svoje i razlicito misljenje. Za formiranje nekog mog misljenja u vezi necega meni su bitna razna historiska, dokumentovana, dokazana i druga relevantna i argumentovana fakta a ne sta ja ili neko privatno mislim i nagadjam ili prica rekla-kazala.
kakve bolan historijske cinjenice,koga to danas interesuje...da se nije umijesao NATO I USA,danas bi albanci na Kosovu zivjeli na 5% Kosova na granici sa Albanijom i niko ne bi spominjao historijske fakte...trebalo je srbiju odvojiti od toplog mora(zato je zapad podrzao i gurao nezavisnost CG) ....Bondsteel je vazniji zapadu nego sve historijske cinjenice u vezi Kosova i albanskog naroda...Albanci i Kosovo su zasluzili nezavisnot i meni je veoma drago radi toga,ali ne zelim da priznam da je Kosovo nezavisno i da kontrolise 90% svoje teritorije ,radi historijskih cinjnica,nego radi interesa zapada,gdje je moja drzava platila jedan dio te nezavisnosti na najgori nacin,ne zbog albanaca,nego zbog zapadnih interesa...[/quote]


Kako to mislis da je BiH platila jedan dio nezavisnosti Kosova?
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#4891 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by LaBomba »

zavrzlama wrote:
Helikopter wrote:
dustaban wrote:Ma ne brinem ja ni za Srbima ni Hrvatima ni Albancima... svi ce se na Bosni namiriti!
:roll:
Ja tako nemislim. Na kome ce se, na cemu i koliko i na koji nacin namiriti Srbi, Hrvati i Albanci u Bosni i Hercegovini? U BiH je prije 20-tak godina potpisan Deytonski ugovor izmedju Bosnjaka, Srba i Hrvata o zajednickom unutrasnjem djelenju BH teritorije i upravljanju zajednicki istom kao i narodima u njoj kao i cijelom drzavom, u tom dogovoru nisu ucestvovali nikakvi Albanci sa Kosova. Ne vidim ni u cemu povezivanje i da su se Albanci nesto na Kosovu teritorijalno namirili preko ledja teritorije Bosne i Bosnjaka. Ti puno mjesas pojmove i pravis zamjenu teza. Da na Kosovu ima preko 1000 000 Srba i 500 000 Hrvata kao u BiH vjerovatno bi se i tamo kao i u BiH napravilo teritorijalno entitetski i drzavno Kosovo iz dva ili tri djela. U BiH imas 3 Velika vecinska naroda Bosnjake, Srbe i Hrvate i 1% ostalih manjina. Na Kosovu je obratna situacija i imas oko 90% vecinskog albanskog naroda i oko 10% manjinskih naroda i bas zbog toga su razliciti terirorijalni i drzavni modeli.
Ovako....Kosovo je dobilo nezavisnost 90% jer je zapad sprao svoju sramotu koju je pocinio u BIH....10% je Albanski lobi ,zapadni inetres i turski interes.....the end...

Srbe ne interesuje nista osim teritorije,lako se moglo desiti da 90% albanaca na Kosovu danas zivi na 5% Kosovske teritorije,tako da cinjenica da je albanaca 90% ne znaci da je to faktor koji odlucuje o teritorijalno-politickom uredjenju Kosova...danas u BIH 90% srba zivi na 80% predratnih vecinskih bosnjackih i hrvatskih gradova i sela..

BIH i bosnjaci dugorocno imaju vecu prednost nego Kosovo i albanci....ZASTO...zato sto srbi mogu podnijeti bosnjacku vecinu i suzivot sa istim,dok nikad nisu podnosili albansku vecinu i suzivot sa istim,sto ce reci srbi u BIH koji ce vremenom postajati demografski sve slabiji faktor u BIH ce kako tako prihvatiti BIH kao svoju drzavu,dok srbi na Kosovu nece nikad kosovsku drzavu...

Kosovo u sadsnjim medjunarodnim granicama moze opstati samo bez srba u istom,dok BIH u svojim granicama moze opstati i sa srbima u istoj...zato je zapad zrtvovao BIH i bosnjake,a napravio i odbranio Kosovo od srbije...the end.

A zaboravljas cinjenicu da su Albanci decenijama vodili politicku borbu i postigli su cilj. Znaci po tebi svi narodi ex Ju bi trebali biti podredjeni srpskoj volji, mogi li oni ili ne mogu zivjeti ravnopravno sa drugima? Nazalost taj podanicki mentalitet je rasprostranjen medju bosnjackim narodom vise nego medju bilo kojim drugim narodom u bivsoj SFRJ, mada oma i onih osvjescenih. Kakva ti je to izjava da srbi mogu podnjeti bosnjacku vexcinu i suzivot, kada je stvarnost sasvim suprotna. Koliko nas podnose pokazali su djelima, a rezultati su vidljivi, nema nam ni traga tamo gdje se nismo uspjeli organizovat i odbranit, i zato dokle cete ti i takvi pricati bajke?
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#4892 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by burgundy »

zavrzlama wrote:
Koliko ja znam Kosovo je dobilo nezavisnost iz vise razloga a ne tih koje ti navodis. Teritorija Kosova je historiski bila pod Albancima a koju su Srbija i Srbi okupirali u Balkanskim ratovima, Kosovo je u SFRJ zajedno sa Vojvodinom bilo Autonomija u Srbiji (SFRJ) a to je maalo pa Republika ili samostalna Drzava, nad Albancima je provodjen aparthejd, politicka i druga ubistva, ubijanje i genocid. Albanci su se vec 100 i nesto godina borili sto politicki sto militantno za svoju slobodu i teritoriju i na tom putu u zadnjih 100 god. ih je hiljdama izginulo sto mladih sto starih.

Za druge dijelove tvog posta nebih razglabao jer svako ima pravo na svoje i razlicito misljenje. Za formiranje nekog mog misljenja u vezi necega meni su bitna razna historiska, dokumentovana, dokazana i druga relevantna i argumentovana fakta a ne sta ja ili neko privatno mislim i nagadjam ili prica rekla-kazala.
kakve bolan historijske cinjenice,koga to danas interesuje...da se nije umijesao NATO I USA,danas bi albanci na Kosovu zivjeli na 5% Kosova na granici sa Albanijom i niko ne bi spominjao historijske fakte...trebalo je srbiju odvojiti od toplog mora(zato je zapad podrzao i gurao nezavisnost CG) ....Bondsteel je vazniji zapadu nego sve historijske cinjenice u vezi Kosova i albanskog naroda...Albanci i Kosovo su zasluzili nezavisnot i meni je veoma drago radi toga,ali ne zelim da priznam da je Kosovo nezavisno i da kontrolise 90% svoje teritorije ,radi historijskih cinjnica,nego radi interesa zapada,gdje je moja drzava platila jedan dio te nezavisnosti na najgori nacin,ne zbog albanaca,nego zbog zapadnih interesa...[/quote]

Znaci vidi se koliko podrzavas etnicko ciscenje.Zbog tebe i takvih nikad na ovim prostorima nece biti mira.Hvala Bogu pa ima Amerikanaca kao dezurnog policajca pa vas je smirila za tri mjeseca.Lako je bilo nad neduznim se izzivljavat ubijat itd cim su tomahawci poceli letjet bilo je kuku majko.
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#4893 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by independer »

burgundy wrote:
zavrzlama wrote:
Koliko ja znam Kosovo je dobilo nezavisnost iz vise razloga a ne tih koje ti navodis. Teritorija Kosova je historiski bila pod Albancima a koju su Srbija i Srbi okupirali u Balkanskim ratovima, Kosovo je u SFRJ zajedno sa Vojvodinom bilo Autonomija u Srbiji (SFRJ) a to je maalo pa Republika ili samostalna Drzava, nad Albancima je provodjen aparthejd, politicka i druga ubistva, ubijanje i genocid. Albanci su se vec 100 i nesto godina borili sto politicki sto militantno za svoju slobodu i teritoriju i na tom putu u zadnjih 100 god. ih je hiljdama izginulo sto mladih sto starih.

Za druge dijelove tvog posta nebih razglabao jer svako ima pravo na svoje i razlicito misljenje. Za formiranje nekog mog misljenja u vezi necega meni su bitna razna historiska, dokumentovana, dokazana i druga relevantna i argumentovana fakta a ne sta ja ili neko privatno mislim i nagadjam ili prica rekla-kazala.
kakve bolan historijske cinjenice,koga to danas interesuje...da se nije umijesao NATO I USA,danas bi albanci na Kosovu zivjeli na 5% Kosova na granici sa Albanijom i niko ne bi spominjao historijske fakte...trebalo je srbiju odvojiti od toplog mora(zato je zapad podrzao i gurao nezavisnost CG) ....Bondsteel je vazniji zapadu nego sve historijske cinjenice u vezi Kosova i albanskog naroda...Albanci i Kosovo su zasluzili nezavisnot i meni je veoma drago radi toga,ali ne zelim da priznam da je Kosovo nezavisno i da kontrolise 90% svoje teritorije ,radi historijskih cinjnica,nego radi interesa zapada,gdje je moja drzava platila jedan dio te nezavisnosti na najgori nacin,ne zbog albanaca,nego zbog zapadnih interesa...
Znaci vidi se koliko podrzavas etnicko ciscenje.Zbog tebe i takvih nikad na ovim prostorima nece biti mira.Hvala Bogu pa ima Amerikanaca kao dezurnog policajca pa vas je smirila za tri mjeseca.Lako je bilo nad neduznim se izzivljavat ubijat itd cim su tomahawci poceli letjet bilo je kuku majko.[/quote]
Gdje si ti vidio da zavrzlama podrzava etnicko ciscenje?
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#4894 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by matematicar_teski »

joj kad se sjetim kad su braca albanci(s kosova,ovi iz albanije nas mrze :oops: ) protjerali srbe sa kosova iako su ovi do zuba bili naoruzani u mom domu bilo veliko slavlje :)
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#4895 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by burgundy »

Prica isto kao da su Srbi trebali protjerat 95 posto Albanaca.

Jos cu se nadovazat,drugo jos da kazem da Bosna nema nikakve veze sa Kosovom jer Kosovo nije krivo sto je nastala RS ako je na to mislio,a jeste mislio.RS je zapecacena prije rata na Kosovu.Kosovari osim Amerima nemaju se nikom drugom zahvaliti na nezavisnosti, pogotovo ne Bosni,koja ih ionako ne priznaje.Sto se Bondsteela ona ce se svakako u skorijoj buducnosti rasklapat toliko je bitna amerima.Interes koji imaju Amerikanci jeste trepca i rudnici u njima,gdje je vec Wesley Clark i Medlin Olbrajt pokusavali uz pomoc svojih firmi nesto od toga privatizirati,za sad bezuspjesno.Zadnja akvizicija profitabilne kompanije od strane "stranih oslobodilaca" je Kosovski PTT gdje gle cuda ucestvuju Nijemci,Britanci i Amerikanci.Rekao bih mirnodopski NATO.Znaci, oslobodili vas jesmo, sad cemo vam malo uzimati pare,na fin i kulturan nacin,a Albancima to i ne smeta sve dok nisu pod srpskom cizmom,da ne zaboravim i autoput Prishtina-Tirana gdje je na kosovskoj strani Bechtel gradio.

E vidis gdje je razlika izmedju Albanaca i Bosnjaka,dok Albanci prave statue Clintonu u sred Pristine,ja ne znam da li ima ijedna ulicau Sarajevu da je dobila npr ima istog tog Clintona,da ne idem u ektsremnije primjere,tipa Velid.
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#4896 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by burgundy »

sherbett wrote:
burgundy wrote:Prica isto kao da su Srbi trebali protjerat 95 posto Albanaca.

Jos cu se nadovazat,drugo jos da kazem da Bosna nema nikakve veze sa Kosovom jer Kosovo nije krivo sto je nastala RS ako je na to mislio,a jeste mislio.RS je zapecacena prije rata na Kosovu.Kosovari osim Amerima nemaju se nikom drugom zahvaliti na nezavisnosti, pogotovo ne Bosni,koja ih ionako ne priznaje.Sto se Bondsteela ona ce se svakako u skorijoj buducnosti rasklapat toliko je bitna amerima.Interes koji imaju Amerikanci jeste trepca i rudnici u njima,gdje je vec Wesley Clark i Medlin Olbrajt pokusavali uz pomoc svojih firmi nesto od toga privatizirati,za sad bezuspjesno.Zadnja akvizicija profitabilne kompanije od strane "stranih oslobodilaca" je Kosovski PTT gdje gle cuda ucestvuju Nijemci,Britanci i Amerikanci.Rekao bih mirnodopski NATO.Znaci, oslobodili vas jesmo, sad cemo vam malo uzimati pare,na fin i kulturan nacin,a Albancima to i ne smeta sve dok nisu pod srpskom cizmom,da ne zaboravim i autoput Prishtina-Tirana gdje je na kosovskoj strani Bechtel gradio.

E vidis gdje je razlika izmedju Albanaca i Bosnjaka,dok Albanci prave statue Clintonu u sred Pristine,ja ne znam da li ima ijedna ulicau Sarajevu da je dobila npr ima istog tog Clintona,da ne idem u ektsremnije primjere,tipa Velid.

ja se iskreno nisam previše bavila povezanošću odcjepljenja Kosova i RS-a, ali neke činjenice, su ipak činjenice. Kažeš RS zapečaćena prije rata na Kosovu, a ne spominješ da je na Kosovu prvo buknulo '89. miloševićevim govorom na Kosovom polju i ukidanjem autonomije, i preinakom Ustava. Mogu da se zahvale Amerima, ali i nemirima u Albaniji '99. kada je NATO već bio prisutan, kao i radi nemira u Makedoniji. Tada se oružje kojim su Ameri opskrbili Albance prebacilo na Kosovo da se naoruža OVK. Albanija je bila prijeko potrebna da se kontrolira prostor pristupa na more, jer otrantska vrata su od velike geostrateške važnosti, budući da je tamo promet svih dobara i roba za ovaj dio Europe. Kosovo je smao prirodan nastavak..ajd da budemo realni..boli Amere dupe za neke tamo balkanske "šumljake"
zanimljivo je da Ameri nastavljaju sa svojim prisutstvom u vidu ekonomske ekploatacije prirodnih dobara Kosova, čega navodno ima u izobilju, ali nema konkretnih podataka. Nešto je radio UNMIK, ali navodno da su procjene mnogo veće. Političku ili društvenu vlast provodi EU.
i koliko ja znam, počinje da im smeta to što Ameri rade, i sada polako uviđaju kakve su marionete bili. nitko više neće da hvali amere na sva usta...štoviše..
Kad se kaze buknuti to nemoze stati u istu ravan kao kad se kaze rat,jer to buktanje nije odnijelo 15 000 zivota koliko se procjenjuje da je izginulo Albanaca za vrijeme rata na Kosovu.Moze biti istina da amere boli dupe za neke sumljake na Balkanu,ali istina je takodje da su Albanici naj proamerikanskiji narod u Evropi a to datira od mnogo prije rata,jer albanski lobi u americi je veoma jak.Jedna od prvih posjeta u Albaniji nakon pada komunizma je bila posjeta tadasnjeg americkog drzavnog sekretara Jamesa Bakera.Sto se tice prirodnh bogatstava,znam da rezervi uglja ima oko 15 milijardi tona.Albanci ce uvijek ostati prijatelji i saveznici Amerikancima bez obzira kako se budu kretale geopoliticke situacije u svijetu i na Balkanu.
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4897 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bodkin »

matematicar_teski wrote:joj kad se sjetim kad su braca albanci(s kosova,ovi iz albanije nas mrze :oops: ) protjerali srbe sa kosova iako su ovi do zuba bili naoruzani u mom domu bilo veliko slavlje :)
samo da vidim hoce li iko reagovati na ovo :oops:
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4898 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bodkin »

sherbett wrote:
Bodkin wrote:
matematicar_teski wrote:joj kad se sjetim kad su braca albanci(s kosova,ovi iz albanije nas mrze :oops: ) protjerali srbe sa kosova iako su ovi do zuba bili naoruzani u mom domu bilo veliko slavlje :)
samo da vidim hoce li iko reagovati na ovo :oops:
ja pitala kad? pa da vidimo dalje..
dakle kad neko napise da se raduje protjerivanju odredjene etnicke grupe sa odredjenog prostora, taj neko je zreo za dugorocnog posmatranja
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#4899 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by matematicar_teski »

sherbett wrote:
Bodkin wrote:
matematicar_teski wrote:joj kad se sjetim kad su braca albanci(s kosova,ovi iz albanije nas mrze :oops: ) protjerali srbe sa kosova iako su ovi do zuba bili naoruzani u mom domu bilo veliko slavlje :)
samo da vidim hoce li iko reagovati na ovo :oops:
ja pitala kad? pa da vidimo dalje..
srpske vojnike sa kosova, ionako srpski narod ne zivi na kosovu osim one 2-3 opcine oko manastira ;)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4900 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by O'zone »

Eto dogovriše se i Srbi i Kosovari
UDARNA VIJEST IZ BRISELA: Habemus pactum! Srbija i Kosovo postigli sporazum!
Petak | 19.04.2013.

'Bijeli dim je izašao! Habemus pactum! Sretni'', napisala je kosovska ministrica Vlora Citaku. Kosovo i Srbija postigli su danas u Bruxellesu sporazum, javio je novinar agencije Anadolija (AA)

Thaci i Nikolić

Vlora Citaku, ministrica evropskih integracija Kosova i bliska saradnica kosovskog premijera Hashima Tacija napisala je na svom Twitter profilu da ''imamo dogovor''.

''Bijeli dim je izašao! Habemus pactum! Sretni'', napisala je Citaku.

Visoka predstavnica Komisije za vanjska pitanja i sigurnosnu politiku Evropske unije (EU) Catherine Ashton izjavila je da su pregovori završeni i da su obje strane parafirale tekst.

Evropski komesar za proširenje Evropske unije (EU) Stefan Fule čestitao je Srbiji i Kosovu na ''hrabrosti i posvećenosti'', te napomenuo da ''dvije strane mogu računati na punu podršku EU na njihovom evropskom putu''.

Kako prenose srbijanski mediji, premijer Srbije Ivica Dačić izjavio je da su prijedlozi Srbije prihvaćeni.

„Parafirao sam. Ovo je predlog teksta o čijem prihvatanju ili odbijanju će se izjasniti obe strane u narednim danima“, rekao je Dačić.

Srbijanski mediji tvrde da su u finalnoj verziji teksta prihvaćeni su svi prijedlozi Srbije, tačka 9 je nedirnuta i po srpskoj želji modificirana je tačka 14.

Srpska delegacija ide u sjedište NATO gdje će razgovarati o garancijama za sigurnost Srba na sjeveru Kosova.

Budući je sporazum između Kosova i Srbije postignut očekuje se da u ponedjeljak, ministri vanjskih poslova zemalja EU šefovima država i vlada EU preporuče da se na Summitu u junu Srbiji odobri datum za početak pregovora za ulazak u EU, što je u ovom trenutku najvažnije vrhu srbijanske države.

Izvjestilac Jelko Kacin izjavio je jučer za agenciju Anadolija da bi sporazum Kosova i Srbije za Zapadni Balkan imao značaj koliko završetak Hladnog rata za Zapadnu Evropu.

"Sporazum je usuglašen i parafiran. Jako sam zadovoljna", rekla je novinarima Ashton.

Prema diplomatskim izvorima, na stolu je bio sporazum od 15 točaka koji je predložila Ashton uzimajući u obzir stajališta obiju strana.
Jedino naši demokratski izabrani debili nikad ništa ne mogu da se dogovore.
Post Reply