Milorad Dodik ALL ABOUT
-
svi u napad
- Posts: 2277
- Joined: 14/10/2012 14:40
#48726 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Eto prodje i ova predstava. Pobjednici kao i obicno politicari a gubitnici kao i obicno ovce za sisanje koji ce i dalje glasati za iste ove godine na lokalnim izborima. Mile najvise profitirao u ovoj predstavi i svi mu dosli na noge te potvrdio tj. ubjedio ovcice da je on Repubilka Sumska i da njegovom smjenom nestaje tvorevine. Vucic se prodao svojim Srbima preko Drine da je dobar Srbin i njegovoj vladi ovo dobro doslo da raja ne misli bar jedno vrijeme na Kosovo i ekonomiju. Bakiru i SDA kompaniji takodjer dobro doslo da okupe i podignu bosanska patriotska osjecanja kod svog naroda. Moram priznati da sam ocekivao jace reakcije kod Bakirovog birackog tijela no on je i sa ovim zadovoljan. Umalo da zaboravim da je i medjunarodna zajednica zadovoljna jer su i oni predstavu iskoristili da se prodaju bosanskoj fukari koja misli da ce im oni pomoci i rjesiti bosanske probleme. Fino su to bez velike pompe ne dizuci tenzije kao fol osudile sto bosanske naivne patriote velicaju do nebesa.
Sad svi mogu na lokalne izbore da potvrde svoju premoc jer fukara nece ni nasta drugo misliti nego da da glas svojima u inat onim drugim. Kolo se nastavlja. Zivjeli.
Sad svi mogu na lokalne izbore da potvrde svoju premoc jer fukara nece ni nasta drugo misliti nego da da glas svojima u inat onim drugim. Kolo se nastavlja. Zivjeli.
- Šunj
- Posts: 1621
- Joined: 13/02/2010 04:02
- Location: American Samoa
#48727 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Piše: Slobodan VASKOVIĆ/bloggoodbar wrote:Kada su Vučića kritikovali zbog odlaska na proslavu "Dana Republike",rekao je-"Sačekajte da čujete šta ću reći u BL".I,šta je rek'o,osim populističkog mlaćenja slame?Da voli RS,a ne mrzi BiH(a niti je voli).Trabunjanje o brzim prugama i kvantnim kompjuterima(ahahahaha...shvatili su ga na Majevici).Nego,jedini Turčin na proslavi bijaše KusTURICA(Dževada nisam vidio,a ni Rasima Ljajića).Nego,šta će Irinej između dva "političara",Dodika i Vučka?Kod njih još nije došla 1789.god.Irinej,koji reče da je SARAJevo drevni srpski grad i nemade niko da mu odgovori.Ni Cerić.Znamo da je Radovan htio da mjenja naziv grada u Nenadovo,možda po toj liniji.Nego,Radovanova žena,baš grohnula.

Vučić u Banjoj Luci pregazio Dodika
Aleksandar Vučić je politički trijumfovao u Banjaluci: Budućnost - Brzina razvoja, 3D štampači, kvantni računari, podrška BiH i RS unutar nje, Jedni sa drugima…; Vučić ima viziju; Ako ne, uspješno prezentuje da ima nešto što nema. Izvjesno je odlučan da Srbija napusti sve zamrznute ratove i sve omraze. I da se Srbija pokrene ka budućnosti. Zbogom Oružje.
Razarajuća antisrpska politika
Vučić nijednim znakom interpunkcije nije stao na stranu razarajuće antisrpske politike Milorada Dodika; nijednim slovom nije povrijedio nikoga u BiH. Vučić je dominirao, što i nije bilo teško u opštem olovnom sivilu, koje je prevlađujuća boja/raspoloženje/emocija u Republici Srpskoj.
Njegov trijumf je očekivan, tim veći, jer je pozvan kako bi podvukao snagu i značaj svog “domaćina” Milorada Dodika, a on ga je učinio potpuno beznačajnim.
Dodikov konfuzni, depresivni, nervozni istup, nakon Vučićeve briljantne verbalne minijature na svečanoj akademiji, pokazao je koliko daleko su u političkom smislu Banja Luka i Beograd. Predaleko. Nikad dalje.
Svjetlosne godine razlike u poimanju trenutka, politike, srpskog nacionalnog interesa i bića, između Vučića i Dodika, iskazane na javnoj sceni su najkvalitetniji dokaz potrebe što skorijeg odlaska lidera SNSD-a sa političke scene. Ultimativne potrebe.
Dodik je mlinski kamen o vratu Srba.

Dodik: Izbušio taj balon prije vremena
Vučić to nije rekao, ali je njegov istup više nego jasno to pokazao. Zato je odlično što je srpski premijer došao u Banja Luku i rekao Srbima gdje je i kako izgleda pravi put. Vučić je pregazio Dodika. Ostavljajući ga na stranputici. Kojom Dodik uporno gazi, ali sve teže krči stazu.
Sektašenje i Primitivizam, politički oblici koji su dominirali u danima pred Dan Republike, ali i na sam taj dan, snažno emitovani na svim kanalima Režimskog Medijskog Mehanizma, svjedočanstvo su trulosti, prevaziđenosti i nepotrebnosti aktuelne vlasti; Njene preživljenosti, iscrpljenosti, nesposobnosti.
Svi ti huškački programi, režirani patetični, plitki događaji, rigidni istupi, etiketiranje, targetiranje, omalovažavanje… su Zavjet sektašenju i primitivizmu, nikako Zavjet Slobodi; Bila je to, nažalost, najava teških dramatičnih dana i događaja koji slijede: Sektaši i Primitivci neće se lako predati. Ustvari, neće se predati nikako - boriće se za opstanak i po cijenu žrtava.
Ovdje bitka za Slobodu tek slijedi; Za Slobodu koju je zarobio jedan nenarodni Režim, koji ne preza ni od najmorbidnijih manipulacija, blasfemije, pornokratije, nasilja. I koji će tek pokazati svoje okrutno zlo lice.
Teški poraz
Dan Republike je završio. Teškim Porazom.
Deveti januar trebao je biti vrhunac Dodikovog spin uzleta, nakon čega bi uslijedilo pucanje tog prenaduvanog balona punog laži, obmana, manipulacija. Međutim, Dodik je sam izbušio taj balon prije vremena, veče prije Dana, teško vrijeđajući predstavnike RS u zajedničkim institucijama, karakterišući ih “prevarantima, izdajnicima, slugama zagovornika šerijata”! Mržnja je rasejana širom “voljene RS”.
Nevjerovatan izliv Mržnje u Mozak osobe koja bi trebalo da simbolizuje sabornost, ali ne i neočekivan. Dodikova stranputica ima samo jedan pravac: Udar na Savez za promjene; Sukob sa njima i to svim sredstvima.
Sasvim je druga stvar što to Mladen Bosić, Mladen Ivanić i Dragan Čavić ne žele da vide; Preciznije, ne usuđuju se da vide. Jer bi onda morali donijeti hrabre i čvrste odluke i suprotstaviti se Nasilniku/Primitivcu/Nečovjeku konkretnim načinima, a ne politikantskim cviljenjem. I kapitulantskim djelovanjem.
Nakon najstrašnijih uvreda na njihov račun, Bosić, Ivanić i Čavić, umjesto da se pojave samo u Hramu na liturgiji i tako iskažu poštovanje Danu Republike, ali i politički stav zbog Dodikovog govora mržnje, ukazali su se na svečanoj akademiji. Gdje su bili dodatno uvrijeđeni, jer nijedan od predstavnika RS u institucijama BiH, koji su redom iz njihovih stranaka, nije dobio priliku da govori. Poniženje bez presedana, sa jasnom porukom: Niste dobrodošli!
“Savezni” Trojac sopstveni politički mazohizam, koji se već može smatrati ozbiljnom perverzijom, izvjesno će braniti Danom Republike, njegovim značajem, dolaskom kao otporom “Stranim sudijama” (kad smo već kod stranih sudija, što niko ne pominje domaće stranačke), što je samo još jedna karika u predugom nizu dokaza neadekvatnosti, nekompetentnosti, bezidejnosti, kukavičluka i beskičmenjaštva opozicije. Opozicija se sakrila iza Dana Republike. I to Dodikovog Ličnog. Kakva blamaža.
Njihov problem je što nemaju kud! Dodik će uporno i sve jače i jače udarati na njih i po njima, pošto ni on nema kud. Krajnje je vrijeme da te ovejane opozicione političke ljušture preduzmu nešto konkretno, premda bi najbolje, najefikasnije i najkonkretnije bilo da svoje pozicije ustupe drugim, spremnim da se suprotstave Nasilnoj Pljačkaškoj Primitivnoj Sekti.

- Šunj
- Posts: 1621
- Joined: 13/02/2010 04:02
- Location: American Samoa
#48728 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
http://www.otisak.ba/banja-luka/31677-s ... na-rs.html
SKANDAL: PREDSJEDNIK VSTV MILAN TEGELTIJA NE POŠTUJE USTAVNI SUD BIH, DOŠAO NA OBILJEŽAVANJE DANA RS
Subota, 09 Januar 2016 17:07
Predsjednik Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH Milan Tegeltija ne poštuje odluke Ustavnog suda BiH, što je i pokazao danas kada se pojavio u Banja Luci, na ceremoniji obilježavanja Dana Republike Srpske, piše bh. novinska agencija Patria.
Tegeltijino nepoštivanje Odluke Ustavnog suda BiH prvorazredni je skandal, nakon čega bi on trebao podnijeti ostavku ili biti smijenjen sa ove pozicije. U Banja Luci, ali i drugim gradovima u RS, danas se obilježava 9. januar ili Dan RS iako je Ustavni sud BiH prije nekoliko sedmica donio odluku da obilježavanje Dana RS, na način kako to rade vlasti u ovom dijelu zemlje, krši Ustav BiH.
Druga dva konstutivna naroda u BiH, Bošnjaci i Hrvati, protive se obilježavanju 9. januara, jer je to datum kada je 1992. godine krenulo sistemsko protjerivanje, pljačkanje, zatvaranje u logore i ubijanje Bošnjaka i Hrvata sa prostora BiH koji je danas označen kao Republika Srpska.
Iako mlad, Tegeltijina karijera u pravosudnim institucijama BiH od samo početka obilježena je skandalima. Na čelo VSTV-a došao je opterećen krivičnom prijavom, jer je kao predsjednik Osnovnogo suda u Banja Luci učestvovao u, prema svemu sudeći, nezakonitom oduzimanju imovine poduzetnika Dževada Haznadara. Tužilaštvo BiH već nekoliko godina istražuje ovaj slučaj. Do konačnog epiloga nije još došlo zahvaljujući čvrstim vezama Tegeltije i predsjednika RS-a Milorada Dodika.
I sam dolazak Tegeltije na čelo VSTV-a prije godinu dana popraćn je skandalom. Zbog krivične prijave koju je protiv njega podnio poduzetnik Haznadar, Tegeltija nije mogao biti ni izabran za predsjedavajućeg VSTV-a, pa je Glavni disciplinski tužilac VSTV-a Alben Murtezić krivotvorio dokumente, u kojima je sakrio prijavu protiv Tegeltije. Tužilaštvo BiH još uvijek istražuje i ovaj slučaj, piše Patria.

SKANDAL: PREDSJEDNIK VSTV MILAN TEGELTIJA NE POŠTUJE USTAVNI SUD BIH, DOŠAO NA OBILJEŽAVANJE DANA RS
Subota, 09 Januar 2016 17:07
Predsjednik Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH Milan Tegeltija ne poštuje odluke Ustavnog suda BiH, što je i pokazao danas kada se pojavio u Banja Luci, na ceremoniji obilježavanja Dana Republike Srpske, piše bh. novinska agencija Patria.
Tegeltijino nepoštivanje Odluke Ustavnog suda BiH prvorazredni je skandal, nakon čega bi on trebao podnijeti ostavku ili biti smijenjen sa ove pozicije. U Banja Luci, ali i drugim gradovima u RS, danas se obilježava 9. januar ili Dan RS iako je Ustavni sud BiH prije nekoliko sedmica donio odluku da obilježavanje Dana RS, na način kako to rade vlasti u ovom dijelu zemlje, krši Ustav BiH.
Druga dva konstutivna naroda u BiH, Bošnjaci i Hrvati, protive se obilježavanju 9. januara, jer je to datum kada je 1992. godine krenulo sistemsko protjerivanje, pljačkanje, zatvaranje u logore i ubijanje Bošnjaka i Hrvata sa prostora BiH koji je danas označen kao Republika Srpska.
Iako mlad, Tegeltijina karijera u pravosudnim institucijama BiH od samo početka obilježena je skandalima. Na čelo VSTV-a došao je opterećen krivičnom prijavom, jer je kao predsjednik Osnovnogo suda u Banja Luci učestvovao u, prema svemu sudeći, nezakonitom oduzimanju imovine poduzetnika Dževada Haznadara. Tužilaštvo BiH već nekoliko godina istražuje ovaj slučaj. Do konačnog epiloga nije još došlo zahvaljujući čvrstim vezama Tegeltije i predsjednika RS-a Milorada Dodika.
I sam dolazak Tegeltije na čelo VSTV-a prije godinu dana popraćn je skandalom. Zbog krivične prijave koju je protiv njega podnio poduzetnik Haznadar, Tegeltija nije mogao biti ni izabran za predsjedavajućeg VSTV-a, pa je Glavni disciplinski tužilac VSTV-a Alben Murtezić krivotvorio dokumente, u kojima je sakrio prijavu protiv Tegeltije. Tužilaštvo BiH još uvijek istražuje i ovaj slučaj, piše Patria.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#48729 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nacelno, ne mora znaciti da ne postuje. Ovogodisnje obiljezavanje 9.1.nije ni moralo biti uskladjeno sa odlukom suda (procitajte presudu).
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#48730 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Aleksa kao na tuti, pa ono, kad se kutariše isnan
Poštujem i BiH i RS,
i Ustavni sud BiH i negiranje Ustavnog suda BiH,
i one koji bi da grade BiH i one koji bi da je razgrađuju,
i žrtve i dželate,
i bijelo i crno u hajokremu,
i Bakira i Mileta,
i Hrvate, u dobroj mjeri,
ja sam finalni proizvod 200 godina srpske politike,
zadnji vrisak evolucije srpske političke misli,
najbolji dio i Obrenovića i Karađorđevića
ja sam i Ilija Garašanin i Svetozar Marković
ja sam i Tucović i Ljotić
ja sve volim i sve poštujem
i jednako ću da govorim i u Sarajevu i u Beogradu
jer ja sve govorim
i volim da govorim
i poštujem sebe kada govorim...Ja sam čudo...

Poštujem i BiH i RS,
i Ustavni sud BiH i negiranje Ustavnog suda BiH,
i one koji bi da grade BiH i one koji bi da je razgrađuju,
i žrtve i dželate,
i bijelo i crno u hajokremu,
i Bakira i Mileta,
i Hrvate, u dobroj mjeri,
ja sam finalni proizvod 200 godina srpske politike,
zadnji vrisak evolucije srpske političke misli,
najbolji dio i Obrenovića i Karađorđevića
ja sam i Ilija Garašanin i Svetozar Marković
ja sam i Tucović i Ljotić
ja sve volim i sve poštujem
i jednako ću da govorim i u Sarajevu i u Beogradu
jer ja sve govorim
i volim da govorim
i poštujem sebe kada govorim...Ja sam čudo...

- limeni
- Posts: 2745
- Joined: 30/12/2007 00:39
#48731 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Branit cu ti sestru, mater i tetke!almir90 wrote:Hoćeš to doći iz Čemerike da nas braniš?limeni wrote:Nemoj biti naivan i misliti da je nesto zavrseno 93. godine. Ovo traje od 1878. godine i nece oni stati dok se citav Bosnjacki narod ne pobije i otjera sa balkana. Srbi se nikada nisu promjenili, bilo je vremena kada su glumili dobre komsije kao u periodu 1945-1990. godine ali pravo lice uvijek pokazu. Meni dedo prica kako su u onom ratu zarobili dvoje maksumcad i ono je znalo reci "ciko nemoj nas poturcit cemo se". Nikada nije stalo, oni djecu odgajaju u srpstvu, mrznji prema "turcima" a Bosnjo loce i govori "komsija je vazda upravu". Pogledajte koliko je nakon svega sto se desilo u periodu 1992-1995 nasih cura koje su se udale za srbe iz rs-a i srbije. To je za mene nedopustivo ako zelimo sebe cijeniti.Banksy wrote:Koga briga, Sarajevo šuti, sve je završeno još septembra '93. hastal ti, hastal mi ...
Cesto mi pricaju stariji sa postovanjem i respektom o komsijama iz proslog sistema, ni genocid ni opsada Sarajeva ne mogu njihov zatucani mozak promijeniti.
Sto vise citam o istoriji Bosnjaka i sto vise razmisljam, za mene su komsije nesto neopisivo negativno nakon svega sto se desilo u zadnjih 200 godina. Poserem im se na dan i republiku!
-
hhaarree
- Posts: 3977
- Joined: 14/03/2013 23:04
#48732 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Sto ne bi brata, oca i tekt(ov)e?
kakva je to diskriminacija iz ju es of ej 
- pici
- Posts: 46361
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
-
Crvena Tifoza
- Posts: 11748
- Joined: 06/06/2007 04:47
- Location: kandahar....
#48734 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
arzuhal wrote:
Kakav je ovo shemale dva mjesta od Vučića?
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#48735 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ja nikada neću oprostiti Srbiji za zlo koje je učinila prema BiH i Bošnjacima, nikada. Oni su naši vijekovni neprijatelji, tako je bilo, i tako će biti. Sa Srbijom pod hitno prekinuti sve diplomatske i druge odnose, te izgraditi na Drini betonski zid dužine 250 km i visine 5 m i time se fizički odvojiti od prekodrinskih smradova za vijek vijekova. Nikada više sa Srbijom zajedno. 
- sinuhe
- Posts: 12582
- Joined: 03/06/2011 11:33
#48736 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ti prespavao zadnju godinu, dvije 
-
goodbar
- Posts: 241
- Joined: 02/02/2013 13:39
#48737 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Četnici i staljinisti skupa,jedna duša,a dva tjela.Od početka '90-ih,pa i ranije,zajedno su radili.Sjećam se jednog slučaja,'86.god.je bio,znači još uvjek bratstvo-jedinstvo,tralala...Putujem od Mostara ka Sarajevu,vozom.U kupeu ja i dvoje staraca,mislio sam da su Englezi,starica čita neke engleske novine.Odjednom mi se ovaj stari obratio,nešto me pitao,na našem jeziku,ali sa tvrdim engleskim akcentom.Ja mu odgovorih i dalje ništa.Na nekoj stanici uđe neki,isto,stari covjek.Ubrzo,ova dvojica počeše pričati.Drugi,što je ušao,priča sa crnogorskim akcentom,eto bio kod neke rodbine u Hercegovini,pa će do SA,a tu ga čeka neki rođak,s kojim će nazad u CG.Ovaj Englez poče da se otvara,ispriča da je bio ,za vrijeme rata u četnicima,pa je '45.pobjegao u Englesku,eto,sada se vraća da obiđe rodbinu,prvi put,pa će nazad.Ovaj Crnogorac reče da je bio u partizanima,pa je '48.kada je bilo razračunavanje sa Informbiroom,pobjegao u Rumuniju.Prvi put sad dolazi.Pljuje po Rumunima,kao nisu se pokazali,Informbirovce smjestili u Dobrudžu,močvare,komarci,bolesti.A onda zajedno udariše po muslimanima,kao veće ustaše od ustaša,ovaj Crnogorac priča,kad je Bijelo Polje,u CG-u oslobođeno,ni jedna kuća nije imala mlađeg muškarca,navodno svi otišli u ustaše,u Sjenicu.Mada u Sjenici nije bilo ustaša.Meni doqrčilo,ustanem,uzmem stvari i odem da promjenim kupe.Rekoh,da li da ih pljunem,da li da pozovem miliciju,ali opet računam,ako su im dozvolili da dođu,tu nešto dobrano se osjeća.Sa gađenjem izađoh.Primjetili su vjerovatno.Crvena Tifoza wrote:arzuhal wrote:
Kakav je ovo shemale dva mjesta od Vučića?
- Šunj
- Posts: 1621
- Joined: 13/02/2010 04:02
- Location: American Samoa
#48738 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
http://vijesti.ba/clanak/292935/zajedni ... nih-radnji
10.01.2016. / 17:25h Politika - SDS: Klupko se odmotava
Zajednička vila Dodika i Obradovića dokaz neraskidive veze politike i mutnih radnji

Nepobitni dokaz da Milorad Dodik dijeli vilu na Dedinju sa aktuelnim direktorom Elektroprivrede Srbije, javan je u e-registru Republičkog geodetskog zavoda. Velebno zdanje nalazi se u ulici Vaska Pope, na broju 16.
Da Milorad Dodik nije jedini vlasnik vile na Dedinju, već da je dijeli sa Aleksandrom Obradovićem, aktuelnim direktorom Elektroprivrede Srbije, objavili smo u sinoćnjem Dnevniku. Potkrijepili smo to izvodima iz zemljišnih knjiga. Ova dva imena ključna su u aferi ČEZ i propasti Rudnika i termoelektrane Gacko. Iz opozicije u RS kažu da će ova afera na površinu izbaciti mnoge druge stvari, dok analitičari kažu da će slučaj Obradovića i Dodika morati dobiti javni epilog, prenijela je TV1.
Nepobitni dokaz da Milorad Dodik dijeli vilu na Dedinju sa aktuelnim direktorom Elektroprivrede Srbije, javan je u e-registru Republičkog geodetskog zavoda. Velebno zdanje nalazi se u ulici Vaska Pope, na broju 16.
Nekadašnji premijer, a danas predsjednik Republike Srpske, polovinu vile kupio je 2007. za 750 hiljada eura, i to u gotovini. Tek godinu kasnije uzeo je kredit u Pavlović banci, koji je očito bi samo pokriće za sumnjivu transakciju. Vlasnik vile do tada je bio Aleksandar Obradović, nekadašnji direktor predstavništva ČEZ-a u Srbiji i prvi čovjek NERS-a, Novih elektrana Republike Srpske, firme koju su zajedno osnovala elektroprivredna preduzeća Republike Srpske i Češke. Dodiku je pripalo 340, a Obradoviću 460 kvadrata vile, te po garaža od 45 kvadrata.
“Moram reći da sam ja zaista iznenađena da se ovo klupko odmotava i stvari se šire. Bojim se da će na kraju ova čitava afera oko te vile na površinu izbaciti mnoge druge stvari. Evo sad smo došli do veza gospodina Obradovića i gospodina Dodika, ne bi me iznenadilo da je ta vila i kupljena zaista tim novcem od ČEZ-a”, kaže za TV1 potpredsjednica SDS-a Aleksandra Pandurević.
NERS je trebao obnoviti postojeću elektranu, izgraditi jednu novu i otvoriti novi površinski kop, no posao je propao, a sve se završilo još jednom velikom aferom. Ipak, tu po svemu sudeći nisu prestali poslovi Milorada Dodika i Aleksandra Obradovića, jednog od ključnih aktera ove afere.
“Ovaj slučaj će vjerovatno na bilo koji način morati dobiti neki javni epilog, bilo da gospoda Obradović i Dodik objasne o čemu se tu radi, bilo da se to desi na nekom od mogućih suđenja gdje će objasniti šta se sve dešavalo oko toga, ali pokazuje se ono što svi znamo a to je da postoji neraskidiva veza između politike i mutnih radnji”, ističe politički analitičar Damir Miljević.
Dolazak ČEZ-a u Republiku Srpsku vezuje se upravo za ime Aleksandra Obradovića. U to vrijeme u Banju Luku ulazi i Komercijalna banka, koja je bila vlasnik vile na Dedinju, a koju je ČEZ kupio na ime Obradovića. Sve su to stvari kojima bi se trebalo pozabaviti pravosuđe – kaže Pandurevićeva.
“To jeste za istražne organe u Srbiji, jer na Dedinju kvadrat vrijedi 4-5 hiljada eura, on ga je plaćao po dvije hiljade eura”, kaže Aleksandra Pandurević za TV1.
(Vijesti.ba)
- See more at: http://vijesti.ba/clanak/292935/zajedni ... sbdeL.dpuf
10.01.2016. / 17:25h Politika - SDS: Klupko se odmotava
Zajednička vila Dodika i Obradovića dokaz neraskidive veze politike i mutnih radnji
Nepobitni dokaz da Milorad Dodik dijeli vilu na Dedinju sa aktuelnim direktorom Elektroprivrede Srbije, javan je u e-registru Republičkog geodetskog zavoda. Velebno zdanje nalazi se u ulici Vaska Pope, na broju 16.
Da Milorad Dodik nije jedini vlasnik vile na Dedinju, već da je dijeli sa Aleksandrom Obradovićem, aktuelnim direktorom Elektroprivrede Srbije, objavili smo u sinoćnjem Dnevniku. Potkrijepili smo to izvodima iz zemljišnih knjiga. Ova dva imena ključna su u aferi ČEZ i propasti Rudnika i termoelektrane Gacko. Iz opozicije u RS kažu da će ova afera na površinu izbaciti mnoge druge stvari, dok analitičari kažu da će slučaj Obradovića i Dodika morati dobiti javni epilog, prenijela je TV1.
Nepobitni dokaz da Milorad Dodik dijeli vilu na Dedinju sa aktuelnim direktorom Elektroprivrede Srbije, javan je u e-registru Republičkog geodetskog zavoda. Velebno zdanje nalazi se u ulici Vaska Pope, na broju 16.
Nekadašnji premijer, a danas predsjednik Republike Srpske, polovinu vile kupio je 2007. za 750 hiljada eura, i to u gotovini. Tek godinu kasnije uzeo je kredit u Pavlović banci, koji je očito bi samo pokriće za sumnjivu transakciju. Vlasnik vile do tada je bio Aleksandar Obradović, nekadašnji direktor predstavništva ČEZ-a u Srbiji i prvi čovjek NERS-a, Novih elektrana Republike Srpske, firme koju su zajedno osnovala elektroprivredna preduzeća Republike Srpske i Češke. Dodiku je pripalo 340, a Obradoviću 460 kvadrata vile, te po garaža od 45 kvadrata.
“Moram reći da sam ja zaista iznenađena da se ovo klupko odmotava i stvari se šire. Bojim se da će na kraju ova čitava afera oko te vile na površinu izbaciti mnoge druge stvari. Evo sad smo došli do veza gospodina Obradovića i gospodina Dodika, ne bi me iznenadilo da je ta vila i kupljena zaista tim novcem od ČEZ-a”, kaže za TV1 potpredsjednica SDS-a Aleksandra Pandurević.
NERS je trebao obnoviti postojeću elektranu, izgraditi jednu novu i otvoriti novi površinski kop, no posao je propao, a sve se završilo još jednom velikom aferom. Ipak, tu po svemu sudeći nisu prestali poslovi Milorada Dodika i Aleksandra Obradovića, jednog od ključnih aktera ove afere.
“Ovaj slučaj će vjerovatno na bilo koji način morati dobiti neki javni epilog, bilo da gospoda Obradović i Dodik objasne o čemu se tu radi, bilo da se to desi na nekom od mogućih suđenja gdje će objasniti šta se sve dešavalo oko toga, ali pokazuje se ono što svi znamo a to je da postoji neraskidiva veza između politike i mutnih radnji”, ističe politički analitičar Damir Miljević.
Dolazak ČEZ-a u Republiku Srpsku vezuje se upravo za ime Aleksandra Obradovića. U to vrijeme u Banju Luku ulazi i Komercijalna banka, koja je bila vlasnik vile na Dedinju, a koju je ČEZ kupio na ime Obradovića. Sve su to stvari kojima bi se trebalo pozabaviti pravosuđe – kaže Pandurevićeva.
“To jeste za istražne organe u Srbiji, jer na Dedinju kvadrat vrijedi 4-5 hiljada eura, on ga je plaćao po dvije hiljade eura”, kaže Aleksandra Pandurević za TV1.
(Vijesti.ba)
- See more at: http://vijesti.ba/clanak/292935/zajedni ... sbdeL.dpuf
- čaika
- Posts: 826
- Joined: 05/04/2012 11:56
- Location: Bakinci, downtown
#48739 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Šta seru ovi Nijemci?! Krivo im je što oni nemaju TE Stanari, što oni ne grade autoput Prnjavor-Doboj, što nemaju novo krilo njihovog kliničkog centra, krivo im je što je stritšumster iz Kaldere u Njemačkoj potukao Audi, Mercedes i BMW zajedno.Šta Nijemci pišu o Miloradu Dodiku?![]()
![]()
![]()
Petak 08. Jan 2016 15:57
Ugledni hamburški nedjeljnik Zeit (Cajt) se u najnovijem broju bavi Miloradom Dodikom, „predsjednikom male Republike Srpske koji bi mogao da Balkan ponovo surva u haos!“
Naslov teksta glasi: „Izvadite sprave za mučenje!“. „EU mora da ga zaustavi“, piše Ulrih Ladurner, urednik spoljnopolitičke rubrike ovog nedjeljnika: „Ima političara koji na papiru imaju samo malu moć, a ipak su u stanju da pričine enormnu štetu. Milorad Dodik je jedan od njih. On je predsjednik Republike Srpske, autonomnog dijela Bosne i Hercegovine. Republika Srpska ima 900.000 stanovnika, a prosječna mjesečna plata je 400 evra. Stopa nezaposlenosti je 50 odsto. Republika Srpska je zavisna od stranih kredita i uplata iz EU. Bez njih vlada ne bi mogla da isplaćuje plate. Dodik je, dakle, predsjednik jednog sirotišta.![]()
I pored toga, ponaša se kao da je kralj nekog važnog carstva“, prenosi Deutsche Welle.
Makijavelist ili nacionalista
U nastavku autor piše da Dodik već dugo podriva ustavni poredak Bosne i Hercegovine utvrđen 1995. Dejtonskim mirovnim sporazumom, kao i da on stalno iznova prijeti da će održati referendum o secesiji; „Na to on prema Sporazumu nema pravo, ali za to ga nije briga.“ U članku piše da bi secesija Republike Srpske imala katastrofalne posljedice, jer bi se „srušilo bosansko zdanje koje je u Dejtonu sagrađeno uz velike napore“. Balkan je i 20 godina poslije rata i dalje nestabilan region, prenosi Ladurner.
„Niko ne zna da li Dodik ozbiljno misli to sa secesijom; vjerovatno to ne zna ni on sam.![]()
![]()
Predstavlja se kao zaštitnik Srba, ali izgleda da nije ubijeđeni nacionalista. Najprije će biti makijavelista: najvažnije mu je da se održi na vlasti. Još prije deset godina je uživao ugled reformatora. Tada je bio ljubimac EU i SAD, da ne kažemo: njihovo djelo. Kopali su i rukama i nogama da bi našli političare u čije bi ruke mogli da predaju Bosnu i Hercegovinu. Smatrali su da će Dodik da raskrsti sa naslijeđem Radovana Karadžića , Dodik je bio slika bolje budućnosti.“
„Ali, nije je donio. Od Republike Srpske je napravio svoj posjed na kojem može da vedri i oblači kako hoće. Štampa je ili porobljena ili potpuno beznačajna. Korupcija u regionu cvjeta.“ Autor teksta se, „imajući u vidu Dodikova postignuća“, pita: „da li je ipak bilo pogrešno prepustiti Bosnu bosanskim političarima“, ali na kraju zaključuje da je to sad – svejedno.
Distanciranje premijera Vučića
„EU bi imala dovoljno mogućnosti da prisili Dodika da promijeni kurs. Sprava za mučenje ima – od ukidanja finansijske pomoći do sankcija protiv samog Dodika i njegovih korumpiranih sljedbenika. EU bi mogla da zatraži od srpskog premijera Aleksandra Vučića da se distancira od Dodika. Bez zaštitničke ruke Beograda predsjednik Republike Srpske ne bi dugo opstao. Ali, ništa od svega toga se ne dešava“, konstatuje autor i završava svoj tekst riječima:
„Možda se Dodik samo igra vatrom. Možda su njegove riječi prazne prijetnje. Ali to nije odlučujuće. Dokle god bude vodio destruktivnu politiku, blokiraće svaki napredak. A kad nema napredovanja, to je za Bosnu i Hercegovinu nazadovanje – u jedno opasno vrijeme“, piše Ulrih Ladurner u Cajtu.
Izvor: Deutsche Welle
Ili im je krivo što je Guardian odbio da oplodi Merkelicu kada ga je molila? Guardian se držao Ustava Šumske i rekao joj da će je oploditi kada uzme državljanstvo i kada dočeka svoj red na listi verifikovanoj od Narodne skupštine, na šta se ona uvrijedila jer nije mogla toliko čekati.
U svakom slučaju - nek se jebu Nijemci.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#48740 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Neka Nijemci okače svoje pisanije mačku o rep...Nadam se da će Rajko VaSSić da izvuče sprave za mučenje, za Švabe...
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#48741 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Gledam Guardiana na ATV-u, emisija "1 na 1", pravo dobar intervju
Pita ga nekoliko puta ka'će referendum, koji je datum, makar okvirno, al' se Dodo ne da, viče: kada procjenimo najbolje vrijeme.
Spominje podršku Ruske Federacije i to...Ja mnijem da će oni nastojat da odluku o referendumu objave tako da onih 50 dana što mora proći od objave u Službenom glasniku istekne baš nekako kada u Tribunalu bude izrečena prvostepena presuda Prvom Guardianu, doktoru Dabiću, pa da još više nahajca sluđeni narod i zamuti močvaricu...Znači nekad u martu, krajem marta referendum a objava u SG početkom veljače...
Uglavnom referendum nekad poslije 1. marta, Dana nezavisnosti BiH na kojeg ćemo pozvati Vučića i skoro svu Vladu Srbije, jer oni, iako vole RS, poštuju BiH
Spominje podršku Ruske Federacije i to...Ja mnijem da će oni nastojat da odluku o referendumu objave tako da onih 50 dana što mora proći od objave u Službenom glasniku istekne baš nekako kada u Tribunalu bude izrečena prvostepena presuda Prvom Guardianu, doktoru Dabiću, pa da još više nahajca sluđeni narod i zamuti močvaricu...Znači nekad u martu, krajem marta referendum a objava u SG početkom veljače...
Uglavnom referendum nekad poslije 1. marta, Dana nezavisnosti BiH na kojeg ćemo pozvati Vučića i skoro svu Vladu Srbije, jer oni, iako vole RS, poštuju BiH
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#48742 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Jesi zajebaT, kao i većina divljasporaca.limeni wrote: Branit cu ti sestru, mater i tetke!
- čaika
- Posts: 826
- Joined: 05/04/2012 11:56
- Location: Bakinci, downtown
#48743 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Guardian je bio jasan: Referendum će biti kada mlada šumska diplomatija na čelu sa njim ubijedi ostatak svijeta da je to pravi korak. Znači nekih mjesec-dva, eventualno tri-četiri, pet-šest, godinu-dve-tri, koliko bude potrebno da istina pobijedi.arzuhal wrote:Gledam Guardiana na ATV-u, emisija "1 na 1", pravo dobar intervjuPita ga nekoliko puta ka'će referendum, koji je datum, makar okvirno, al' se Dodo ne da, viče: kada procjenimo najbolje vrijeme.
Spominje podršku Ruske Federacije i to...Ja mnijem da će oni nastojat da odluku o referendumu objave tako da onih 50 dana što mora proći od objave u Službenom glasniku istekne baš nekako kada u Tribunalu bude izrečena prvostepena presuda Prvom Guardianu, doktoru Dabiću, pa da još više nahajca sluđeni narod i zamuti močvaricu...Znači nekad u martu, krajem marta referendum a objava u SG početkom veljače...
Uglavnom referendum nekad poslije 1. marta, Dana nezavisnosti BiH na kojeg ćemo pozvati Vučića i skoro svu Vladu Srbije, jer oni, iako vole RS, poštuju BiH
A zanemario si problem izdajnika koji drže pojedine opštine Šumske. Guardian raspiše referendum a izdajnici Bosnić, Čavić i Ivanić neće da formiraju lokalne biračke odbore. Možda će biti potrebno da Guardian prolongira referendum poslije lokalnih izbora 2025.
- delllboy79
- Posts: 751
- Joined: 09/01/2016 23:02
#48745 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Jesi li svijestan sta si napisao ????limeni wrote:Nemoj biti naivan i misliti da je nesto zavrseno 93. godine. Ovo traje od 1878. godine i nece oni stati dok se citav Bosnjacki narod ne pobije i otjera sa balkana. Srbi se nikada nisu promjenili, bilo je vremena kada su glumili dobre komsije kao u periodu 1945-1990. godine ali pravo lice uvijek pokazu. Meni dedo prica kako su u onom ratu zarobili dvoje maksumcad i ono je znalo reci "ciko nemoj nas poturcit cemo se". Nikada nije stalo, oni djecu odgajaju u srpstvu, mrznji prema "turcima" a Bosnjo loce i govori "komsija je vazda upravu". Pogledajte koliko je nakon svega sto se desilo u periodu 1992-1995 nasih cura koje su se udale za srbe iz rs-a i srbije. To je za mene nedopustivo ako zelimo sebe cijeniti.Banksy wrote:Koga briga, Sarajevo šuti, sve je završeno još septembra '93. hastal ti, hastal mi ...
Cesto mi pricaju stariji sa postovanjem i respektom o komsijama iz proslog sistema, ni genocid ni opsada Sarajeva ne mogu njihov zatucani mozak promijeniti.
Sto vise citam o istoriji Bosnjaka i sto vise razmisljam, za mene su komsije nesto neopisivo negativno nakon svega sto se desilo u zadnjih 200 godina. Poserem im se na dan i republiku!
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#48746 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
uvatilo mlade tnikce u raskoraku a dedo mu partizan bio.....delllboy79 wrote:Jesi li svijestan sta si napisao ????limeni wrote:Nemoj biti naivan i misliti da je nesto zavrseno 93. godine. Ovo traje od 1878. godine i nece oni stati dok se citav Bosnjacki narod ne pobije i otjera sa balkana. Srbi se nikada nisu promjenili, bilo je vremena kada su glumili dobre komsije kao u periodu 1945-1990. godine ali pravo lice uvijek pokazu. Meni dedo prica kako su u onom ratu zarobili dvoje maksumcad i ono je znalo reci "ciko nemoj nas poturcit cemo se". Nikada nije stalo, oni djecu odgajaju u srpstvu, mrznji prema "turcima" a Bosnjo loce i govori "komsija je vazda upravu". Pogledajte koliko je nakon svega sto se desilo u periodu 1992-1995 nasih cura koje su se udale za srbe iz rs-a i srbije. To je za mene nedopustivo ako zelimo sebe cijeniti.Banksy wrote:Koga briga, Sarajevo šuti, sve je završeno još septembra '93. hastal ti, hastal mi ...
Cesto mi pricaju stariji sa postovanjem i respektom o komsijama iz proslog sistema, ni genocid ni opsada Sarajeva ne mogu njihov zatucani mozak promijeniti.
Sto vise citam o istoriji Bosnjaka i sto vise razmisljam, za mene su komsije nesto neopisivo negativno nakon svega sto se desilo u zadnjih 200 godina. Poserem im se na dan i republiku!
ti odmah konto handzar divizija ?
- delllboy79
- Posts: 751
- Joined: 09/01/2016 23:02
#48747 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Konto sam da rijec maksumce ima znacenje malo dijete.HM 2011 wrote:uvatilo mlade tnikce u raskoraku a dedo mu partizan bio.....delllboy79 wrote:Jesi li svijestan sta si napisao ????limeni wrote:
Nemoj biti naivan i misliti da je nesto zavrseno 93. godine. Ovo traje od 1878. godine i nece oni stati dok se citav Bosnjacki narod ne pobije i otjera sa balkana. Srbi se nikada nisu promjenili, bilo je vremena kada su glumili dobre komsije kao u periodu 1945-1990. godine ali pravo lice uvijek pokazu. Meni dedo prica kako su u onom ratu zarobili dvoje maksumcad i ono je znalo reci "ciko nemoj nas poturcit cemo se". Nikada nije stalo, oni djecu odgajaju u srpstvu, mrznji prema "turcima" a Bosnjo loce i govori "komsija je vazda upravu". Pogledajte koliko je nakon svega sto se desilo u periodu 1992-1995 nasih cura koje su se udale za srbe iz rs-a i srbije. To je za mene nedopustivo ako zelimo sebe cijeniti.
Cesto mi pricaju stariji sa postovanjem i respektom o komsijama iz proslog sistema, ni genocid ni opsada Sarajeva ne mogu njihov zatucani mozak promijeniti.
Sto vise citam o istoriji Bosnjaka i sto vise razmisljam, za mene su komsije nesto neopisivo negativno nakon svega sto se desilo u zadnjih 200 godina. Poserem im se na dan i republiku!
ti odmah konto handzar divizija ?
- Point.
- Posts: 33472
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#48748 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ne budi gnjevan, nacemo i tebi kakvo zanimanje na zapadu.almir90 wrote:Jesi zajebaT, kao i većina divljasporaca.limeni wrote: Branit cu ti sestru, mater i tetke!
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#48749 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ovo je genijalno, prevazišao si samog sebearzuhal wrote:Aleksa kao na tuti, pa ono, kad se kutariše isnan![]()
Poštujem i BiH i RS,
i Ustavni sud BiH i negiranje Ustavnog suda BiH,
i one koji bi da grade BiH i one koji bi da je razgrađuju,
i žrtve i dželate,
i bijelo i crno u hajokremu,
i Bakira i Mileta,
i Hrvate, u dobroj mjeri,
ja sam finalni proizvod 200 godina srpske politike,
zadnji vrisak evolucije srpske političke misli,
najbolji dio i Obrenovića i Karađorđevića
ja sam i Ilija Garašanin i Svetozar Marković
ja sam i Tucović i Ljotić
ja sve volim i sve poštujem
i jednako ću da govorim i u Sarajevu i u Beogradu
jer ja sve govorim
i volim da govorim
i poštujem sebe kada govorim...Ja sam čudo...
Ali zašto se ograničavati na Srbiji, Vučić je postao univerzalni političar za sve meridijane... kad su Nadrealisti osmislili robota-političara "CK2", mislili su na nešto poput njega
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#48750 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
i nek jedu govna izdajnicičaika wrote:Guardian je bio jasan: Referendum će biti kada mlada šumska diplomatija na čelu sa njim ubijedi ostatak svijeta da je to pravi korak. Znači nekih mjesec-dva, eventualno tri-četiri, pet-šest, godinu-dve-tri, koliko bude potrebno da istina pobijedi.arzuhal wrote:Gledam Guardiana na ATV-u, emisija "1 na 1", pravo dobar intervjuPita ga nekoliko puta ka'će referendum, koji je datum, makar okvirno, al' se Dodo ne da, viče: kada procjenimo najbolje vrijeme.
Spominje podršku Ruske Federacije i to...Ja mnijem da će oni nastojat da odluku o referendumu objave tako da onih 50 dana što mora proći od objave u Službenom glasniku istekne baš nekako kada u Tribunalu bude izrečena prvostepena presuda Prvom Guardianu, doktoru Dabiću, pa da još više nahajca sluđeni narod i zamuti močvaricu...Znači nekad u martu, krajem marta referendum a objava u SG početkom veljače...
Uglavnom referendum nekad poslije 1. marta, Dana nezavisnosti BiH na kojeg ćemo pozvati Vučića i skoro svu Vladu Srbije, jer oni, iako vole RS, poštuju BiH
A zanemario si problem izdajnika koji drže pojedine opštine Šumske. Guardian raspiše referendum a izdajnici Bosnić, Čavić i Ivanić neće da formiraju lokalne biračke odbore. Možda će biti potrebno da Guardian prolongira referendum poslije lokalnih izbora 2025., narod Šumske će do tada shvatiti da mora zbaciti izdajnike sa vlasti u svakoj opštini, inače će Savez turskih opština zaposjesti veliki dio Šumske.
nek znaju da je džead pokrenuo istragu oko terorističkog napada na binu miroslava ilića


