BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#48701 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Eh to jebo ga plc, ja se satra dumajuci kako se zove i sve okolo njega ali nikako plc :D

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48702 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

Poštovani korisnici,

Informišemo Vas da su u proteklih nekoliko dana uočeni internet napadi na mreže telekom operatora u regionu, a od sinoć i na modeme naših internet korisnika. Obzirom na činjenicu da je mreža BH Telecoma zaštićena sigurnim protokolima za zaštitu podataka svih korisnika uz poštovanje vrhunskih standarda u ovoj oblasti, ne postoji mogućnost za narušavanje sigurnosti podataka u mreži. Međutim, obzirom da napadi imaju za cilj prisilno konektovanje na pojedinačne modeme korisnika a što je onemogućeno sigurnosnim postavkama u mreži BH Telecoma, moguća je pojava učestalog pada konekcije na internet mrežu (sistem prilikom detektovanja pokušaja napada automatski zatvara pristup nakon čega se prekida konekcija na vanjski internet i modem ponovo uspostavlja konekciju).

Izvinjavamo se zbog neugodnosti prouzrokovanih ovom situacijom. Intenzivno radimo na sistemskom otklanjnju uzroka smetnji.

BH Telecom

https://bhtelecom.ba/portalnovost+M58ac20a0eaf.html
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#48703 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Cuj ne postoji mogucnost za narusavanje sigurnosnih podataka
Sigurni protokol razbije svaki dobar haker

Joj jbm ti gdje ja zivim
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48704 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

supercali wrote:Cuj ne postoji mogucnost za narusavanje sigurnosnih podataka
Sigurni protokol razbije svaki dobar haker

Joj jbm ti gdje ja zivim
Živiš na planeti Zemlji. Ista stvar se trenutno dešava i u Njemačkoj, Austriji, Srbiji i ostatku evrope.

http://www.dw.com/en/deutsche-telekom-h ... a-36574934
http://www.wired.co.uk/article/deutsche ... tack-mirai
Izgleda neke krupne ribe se nameračile na telekom operatere. Rusi li Kinezi 100%.
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#48705 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

zutipatak wrote:Rusi li Kinezi 100%.
Govna znači.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#48706 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

zutipatak wrote:
supercali wrote:Cuj ne postoji mogucnost za narusavanje sigurnosnih podataka
Sigurni protokol razbije svaki dobar haker

Joj jbm ti gdje ja zivim
Živiš na planeti Zemlji. Ista stvar se trenutno dešava i u Njemačkoj, Austriji, Srbiji i ostatku evrope.

http://www.dw.com/en/deutsche-telekom-h ... a-36574934
http://www.wired.co.uk/article/deutsche ... tack-mirai
Izgleda neke krupne ribe se nameračile na telekom operatere. Rusi li Kinezi 100%.
Govorim za strucnjake koji tvrde da nema opasnosti
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48707 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

supercali wrote:
zutipatak wrote:
supercali wrote:Cuj ne postoji mogucnost za narusavanje sigurnosnih podataka
Sigurni protokol razbije svaki dobar haker

Joj jbm ti gdje ja zivim
Živiš na planeti Zemlji. Ista stvar se trenutno dešava i u Njemačkoj, Austriji, Srbiji i ostatku evrope.

http://www.dw.com/en/deutsche-telekom-h ... a-36574934
http://www.wired.co.uk/article/deutsche ... tack-mirai
Izgleda neke krupne ribe se nameračile na telekom operatere. Rusi li Kinezi 100%.
Govorim za strucnjake koji tvrde da nema opasnosti
Iskreno i nema. Sve sto su postigli je restartovanje modema. Ne mogu preuzeti kontrolu nad modemima.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#48708 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Iskreno ima pitanje je sta je cilj hakera ili grupe
Restart je dovoljan da jebe gomilu korisnika u mrezi i tako u nekoliko drzava problem za sve
Drugo podaci koje ima bht sigurno nisu zanimljivi velikom igracima jer smo prvo nebitni a onda i suvise mali za bilo sta ozbiljno
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48709 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

supercali wrote:Iskreno ima pitanje je sta je cilj hakera ili grupe
Restart je dovoljan da jebe gomilu korisnika u mrezi i tako u nekoliko drzava problem za sve
Drugo podaci koje ima bht sigurno nisu zanimljivi velikom igracima jer smo prvo nebitni a onda i suvise mali za bilo sta ozbiljno
Sve je bitno prijatelju moj a mi smo jedan od najbitniji naroda u svijetu za :izet: . Zadnji rat je to pokazao.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#48710 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Jebote ja u sred Sarajeva nemam net ksko treba vec drugi dan. Koji vam je q? Znate li ista uraditi?

Poslano sa Tipfeler mašine
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48711 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

drugi profil wrote:Jebote ja u sred Sarajeva nemam net ksko treba vec drugi dan. Koji vam je q? Znate li ista uraditi?

Poslano sa Tipfeler mašine
A da se malo informišeš prije hejta?

Ista stvar se dešava i u sred Berlina, Londona, Beča, Beograda, Bratislave,....

Globalni hakerski napad na telekom operatore.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#48712 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

zutipatak wrote:
drugi profil wrote:Jebote ja u sred Sarajeva nemam net ksko treba vec drugi dan. Koji vam je q? Znate li ista uraditi?

Poslano sa Tipfeler mašine
A da se malo informišeš prije hejta?

Ista stvar se dešava i u sred Berlina, Londona, Beča, Beograda, Bratislave,....

Globalni hakerski napad na telekom operatore.
Davno sam ja vise izgubio razumjevanje za vase izgovore. Meni posao trpi jer ne mogu poslati zavrsen projekat uploadom na server nego sam nosao eksterni hard okolo i trazio ko od raje nije na bht. Ne znam i ne tice me se. Placam vasu cijenu a ne dobijem sto mi treba? Sta predlazes?

Poslano sa Tipfeler mašine
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#48713 Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

drugi profil wrote:
zutipatak wrote:
drugi profil wrote:Jebote ja u sred Sarajeva nemam net ksko treba vec drugi dan. Koji vam je q? Znate li ista uraditi?

Poslano sa Tipfeler mašine
A da se malo informišeš prije hejta?

Ista stvar se dešava i u sred Berlina, Londona, Beča, Beograda, Bratislave,....

Globalni hakerski napad na telekom operatore.
Davno sam ja vise izgubio razumjevanje za vase izgovore. Meni posao trpi jer ne mogu poslati zavrsen projekat uploadom na server nego sam nosao eksterni hard okolo i trazio ko od raje nije na bht. Ne znam i ne tice me se. Placam vasu cijenu a ne dobijem sto mi treba? Sta predlazes?

Poslano sa Tipfeler mašine
Onda promijeni operatera. Nemoj se patiti.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#48714 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Komplikovano mi radi sluzbene mail adrese koja je na bihnet i koju bih izgubio. Ali cu vjerovatno uzeti jos jednu vezu od drugog operatera.

Poslano sa Tipfeler mašine
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#48715 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

drugi profil wrote:Komplikovano mi radi sluzbene mail adrese koja je na bihnet i koju bih izgubio. Ali cu vjerovatno uzeti jos jednu vezu od drugog operatera.

Poslano sa Tipfeler mašine
a cinjenica je da se vuklo sve u cetvrtak ili petak prijepodne cini mi se, kuci je radilo kako treba (bht) ali je na poslu bilo modemski (logosoft)

ako je ozbiljan posao koji ne trpi prekide onda ti je to najpametnije

jebiga znao sam i ja slati mobitelom ponekad radi takvih stvari
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#48716 Re: BHTelecom All About

Post by ala7 »

zutipatak wrote:
supercali wrote:Cuj ne postoji mogucnost za narusavanje sigurnosnih podataka
Sigurni protokol razbije svaki dobar haker

Joj jbm ti gdje ja zivim
Živiš na planeti Zemlji. Ista stvar se trenutno dešava i u Njemačkoj, Austriji, Srbiji i ostatku evrope.

http://www.dw.com/en/deutsche-telekom-h ... a-36574934
http://www.wired.co.uk/article/deutsche ... tack-mirai
Izgleda neke krupne ribe se nameračile na telekom operatere. Rusi li Kinezi 100%.
Jel stvarno mislite da Rusi ili Kinezi žele napasti mrežu EU!?
Prije mislim da sa zapada puše vjetar!
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#48717 Re: BHTelecom All About

Post by insaneinthebrain »

zutipatak wrote:Poštovani korisnici,

Informišemo Vas da su u proteklih nekoliko dana uočeni internet napadi na mreže telekom operatora u regionu, a od sinoć i na modeme naših internet korisnika. Obzirom na činjenicu da je mreža BH Telecoma zaštićena sigurnim protokolima za zaštitu podataka svih korisnika uz poštovanje vrhunskih standarda u ovoj oblasti, ne postoji mogućnost za narušavanje sigurnosti podataka u mreži. Međutim, obzirom da napadi imaju za cilj prisilno konektovanje na pojedinačne modeme korisnika a što je onemogućeno sigurnosnim postavkama u mreži BH Telecoma, moguća je pojava učestalog pada konekcije na internet mrežu (sistem prilikom detektovanja pokušaja napada automatski zatvara pristup nakon čega se prekida konekcija na vanjski internet i modem ponovo uspostavlja konekciju).

Izvinjavamo se zbog neugodnosti prouzrokovanih ovom situacijom. Intenzivno radimo na sistemskom otklanjnju uzroka smetnji.

BH Telecom

https://bhtelecom.ba/portalnovost+M58ac20a0eaf.html
ja kontao da nije sta do mene, samo odjednom puce konecija i tako vec nekoliko dana. hajd da znamo sta je uzrok :zzzz:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#48718 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

Image
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#48719 Re: BHTelecom All About

Post by vješalica »

halooooo
jel dosta smetnji po televizoru
sve mi se sprcilo na tv-u i skici
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#48720 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

Kod mene nije bilo problema mada sam vidio neke likove kako tumaraju uokolo po naselju raspitujuci se ima li ko da nije na bht mrezi
User avatar
S@din
Posts: 169
Joined: 08/06/2009 23:52

#48721 Re: BHTelecom All About

Post by S@din »

Molim uposlenike BH Telecoma za informaciju :)

Trebala bi kupiti hitno mobitel, imala sam želju da kupim Alcatel idol 4s, pa sad mi treba info ako uskoro neće dolaziti da uzmem nešto drugo, a ako hoće ja bi još malo sačekala, hvala unaprijed na info
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#48722 Re: BHTelecom All About

Post by Muuky »

ing-ecc wrote:
Muuky wrote:Pitanje , kako da napravim bridge izmedju Innbox i tp link wr543g?
Tj. Da mi innbox bude glavni a da ovaj tp link postavim negde drugo ? Bez kablovaa napomena
Da nisam sebi trazio 'novi' firmware za wr542 g i usput vidio karakteristike za 543 ne bih ti ni mogao odgovoriti. :D Dakle kljucna stvar je WISP mode koji ti treba za ovo sto pitas. U toku instalacije (ide i preko quick setup) pita te za WISP (ili router), izaberes WISP, next, dobijes listu mreza na koju se povezujes, izaberes svoju mrezu sa Innboxa, save i gotovo. WR543 i Innbox povezani, naknadnoo jos napravis postavke za WiFi na wr543. :D
problem , nemam ovo da izaberem listu mreza , jel se sta treba drugo postavljati u innboxu ili ??
povezem ja njih nekako al imam limited acces ..
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#48723 Re: BHTelecom All About

Post by konektovan »

S@din wrote:Molim uposlenike BH Telecoma za informaciju :)

Trebala bi kupiti hitno mobitel, imala sam želju da kupim Alcatel idol 4s, pa sad mi treba info ako uskoro neće dolaziti da uzmem nešto drugo, a ako hoće ja bi još malo sačekala, hvala unaprijed na info
Slobodno uzmi nesto drugo.
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48724 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

konektovan wrote:
S@din wrote:Molim uposlenike BH Telecoma za informaciju :)

Trebala bi kupiti hitno mobitel, imala sam želju da kupim Alcatel idol 4s, pa sad mi treba info ako uskoro neće dolaziti da uzmem nešto drugo, a ako hoće ja bi još malo sačekala, hvala unaprijed na info
Slobodno uzmi nesto drugo.
Alcatel telefoni su puni bloatware-a, nepotrebnih aplikacija i igrica. Također sistem nije najbolje optimizovan i interface je po meni jako ružan. Bolje da su ostavili stock izgled. U svakom slučaju zaobišao bih alcatel.
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48725 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

zutipatak wrote:
konektovan wrote:
S@din wrote:Molim uposlenike BH Telecoma za informaciju :)

Trebala bi kupiti hitno mobitel, imala sam želju da kupim Alcatel idol 4s, pa sad mi treba info ako uskoro neće dolaziti da uzmem nešto drugo, a ako hoće ja bi još malo sačekala, hvala unaprijed na info
Slobodno uzmi nesto drugo.
Alcatel telefoni su puni bloatware-a, nepotrebnih aplikacija i igrica. Također sistem nije najbolje optimizovan i interface je po meni jako ružan. Bolje da su ostavili stock izgled. U svakom slučaju zaobišao bih alcatel.
ja imao idol3 5,5 iča i tog bloatwara o kom pričaš nema ni s glave. Ono malo što je došlo da se deinstaliste bez rootanja telefona . Na novim alkatel modelima se gotoco stock android sa malim izmjenama. Ako nisi koristio ne piši bez veze...
Idol za cijenu - preformanse nudi odličan omjer + garancija sigurno bolje nego nabavljati kineze iz Kine bez ikakve garancije...
Locked