BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
made_in_sarajevo
Posts: 6958
Joined: 06/05/2013 23:05

#48601 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Mora se i pohvaliti. Ja promjenio sifru interneta i to nesto nije proslo. Danas me nazvao neko iz podrske te da provjeri ja nism bio kuci,bila stara pa on kuci otisao cackao, pa mene opet poslije nazvao objasnio ovo da sifra nije prosla.i da zato nisam imao neta,da ce mi vratiti staru sifru dok sistem ne provuce novu i onda poslije opet zove da vidi jel sve uredu, da mi je sistem odbio sifru pa da je najbolje da nazovem 1444 da oni promjene i zakljucaju tu sifru. Ne znam mu ime ali kako god aferim momak. Da je bar vise ovakvih u telekomu koji hoce raditi svoj posao i korisnici bi automatski manje se zalili i manje bi telekom na losem glasu bio

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
hbrabus
Posts: 2
Joined: 21/03/2011 15:04

#48602 Re: BHTelecom All About

Post by hbrabus »

Moze li korisnik Moja TV full sa dodatnim paketom (Paket 1 brzina 30+/2Mbps) reci svoja iskustva sa brzinom interneta. Pozeljno bi bilo da je neko sa podrucja Sarajeva tacnije Alipasino ili Dobrinja jer mi rekose da je tu optika pa je moguce imati vece brzine. Trenutno koristim Logostf xDSL brzina 40Mbps, uvijek aktivno 2-3 racunara i isto toliko telefona i brzina je normalna(oko 30Mbps) na svakom uredaju.
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#48603 Re: BHTelecom All About

Post by Bavarac94 »

Ima li neko da koristi ovu opciju TopTim da podijeli svoja iskustva???
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#48604 Re: BHTelecom All About

Post by Amazonka27 »

Bavarac94 wrote:Ima li neko da koristi ovu opciju TopTim da podijeli svoja iskustva???
Sta te tacno zanima?
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#48605 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Bavarac94 »

Amazonka27 wrote:
Bavarac94 wrote:Ima li neko da koristi ovu opciju TopTim da podijeli svoja iskustva???
Sta te tacno zanima?
Zanima me dali se isplati uvezati 3 broja i koje su sve prednosti, pored besplatnih razgovora izmedju ta tri broja, prema drugim brojevima i ako sam dobro vidio, nude zajedno 1gb interneta ukupno ili pojedinacno?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#48606 Re: BHTelecom All About

Post by Amazonka27 »

Ja radim sa toptim 100. Odluka da predjemo na to je ovisila o analizi troskova u mjesecima najveceg saobracaj (nisam uzimala u obzir mjesece kada su haman svi ma godisnjem). Uzmi u obzir naknadu za toptim...da li tu imas fiksni telefon (centralu?) moras vidjeti koliko ta tri broja komuniciraju izmedju sebe...mi imamo oko 15% ustede i to je fina cifra s obzirom na iznos fakture koju kreira tim100. Dodatno, povecanjem mnet paketa biljezimo velike uštede na saobracaju jer ljudi koriste viber, skype itd.

Mi imamo 500mb po broju + zavisno od paketa (15, 30, 50, 100) dodatno besplatne GB...tako da za paket 30 imamo 4GB a za 100 30 GB :D
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#48607 Re: BHTelecom All About

Post by Dinostula »

Nekoliko pitanja.

1) Da li se placa prikljucak za recimo ovaj netflat5 ?
2) Da li se dobije neki Wi-FI modem na kojem mogu piciti i Wireless ili ce mi spojiti samo fiksni sa kablom ?
3) Kakva je razlika izmedju ovog dijela da se moze prikljucak uzeti sa ugovorom i bez. Radije se ne bi vezao ugovorom na 12 ili vise mjeseci.Ne znam da li ima neka verzija da odjavim kad je meni cejf.
4) Koliko se čeka na priključak ovo je mozda trenutno i najvaznije, ne igra mi ulogu da me spoje za par mejseci.

2006 godine sam cekao 5-6 mjeseci na prikljucak. Da bi me jednog dana neko nazvao i rekao zovemo radi Interneta.
Samo sam pitao "Kakvog Interneta??? Toliko je vremena proslo da sam na kraju zaboravio da sam se prijavio :lol: :run:
babo_reper
Posts: 14
Joined: 16/06/2016 09:15

#48608 Re: BHTelecom All About

Post by babo_reper »

eeeh ovako . . .imam mojatv full paket, ugovor potpisan u 6 mjesecu na 2 god. i uzet tablet alcatel za 1 KM,
eeh sad bih da uzmem mobitel sony xperia xa, al mi lik na salteru kaze da ga mogu uzeti samo po punoj cijeni (566,80)
a ne kao korisnik full paketa po povoljnijoj cijeni (na stranici pise npr na 2 god. 316,80 KM)
pa sad me zanima jel on nema pojma, posto sam ovdje na forumu citao da se moze uzeti mob. po povoljnijoj cijeni i ako si vec pod nekim ugovorom.
kao da samo ponovo napravim aneks postojeceg ugovora.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#48609 Re: BHTelecom All About

Post by Amazonka27 »

Ne mozes...mi imali ugovor na 2 god i bili oslobodjeni placanja drugog stb uredjaja. Dva mjeseca prije isteka ugovora meni se pokvari telefon i nisam mogla kupiti drugi sa popustom dok ne istekne ugovor ili da platim penale za 2 god koristenja drugog stb-a.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#48610 Re: BHTelecom All About

Post by studiorum_tuzlaensis »

babo_reper wrote:eeeh ovako . . .imam mojatv full paket, ugovor potpisan u 6 mjesecu na 2 god. i uzet tablet alcatel za 1 KM,
eeh sad bih da uzmem mobitel sony xperia xa, al mi lik na salteru kaze da ga mogu uzeti samo po punoj cijeni (566,80)
a ne kao korisnik full paketa po povoljnijoj cijeni (na stranici pise npr na 2 god. 316,80 KM)
pa sad me zanima jel on nema pojma, posto sam ovdje na forumu citao da se moze uzeti mob. po povoljnijoj cijeni i ako si vec pod nekim ugovorom.
kao da samo ponovo napravim aneks postojeceg ugovora.
Imaš opterećenje po tom Ugovoru, već si uzeo tablet po povoljnijoj cijeni. Moraš osloboditi teret tog Ugovora da bi mogao opet uzeti uređaj, dakle mora proći još skoro godina i po.

Možeš uzeti novu uslugu npr. Mini15, Midi30 i tako uzeti telefon po povoljnijoj cijeni. :) Mnogi se zalete sa tabletima i sitnim glupostima pa onda ne mogu da kupe telefon kako treba. Ja sam sa Midi30 još ljetos uzeo Galaxy S7 na 2 godine izaće me 930 KM, evo već sam četvrtinu otplatio :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#48611 Re: BHTelecom All About

Post by channel10 »

Da ti ne fali jedinica ispred tih 930?
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#48612 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

babo_reper wrote:eeeh ovako . . .imam mojatv full paket, ugovor potpisan u 6 mjesecu na 2 god. i uzet tablet alcatel za 1 KM,
eeh sad bih da uzmem mobitel sony xperia xa, al mi lik na salteru kaze da ga mogu uzeti samo po punoj cijeni (566,80)
a ne kao korisnik full paketa po povoljnijoj cijeni (na stranici pise npr na 2 god. 316,80 KM)
pa sad me zanima jel on nema pojma, posto sam ovdje na forumu citao da se moze uzeti mob. po povoljnijoj cijeni i ako si vec pod nekim ugovorom.
kao da samo ponovo napravim aneks postojeceg ugovora.
A na koji si nacin potpisao ugovor u 6 mjesecu na 2 god. i uzeo tablet alcatel za 1 KM??? :shock:
Da ti nije ovaj 6 mjesec iz 2010 godine :D ili bar 2014 :lol: :lol: :lol:
babo_reper
Posts: 14
Joined: 16/06/2016 09:15

#48613 Re: BHTelecom All About

Post by babo_reper »

ing-ecc wrote:
babo_reper wrote:eeeh ovako . . .imam mojatv full paket, ugovor potpisan u 6 mjesecu na 2 god. i uzet tablet alcatel za 1 KM,
eeh sad bih da uzmem mobitel sony xperia xa, al mi lik na salteru kaze da ga mogu uzeti samo po punoj cijeni (566,80)
a ne kao korisnik full paketa po povoljnijoj cijeni (na stranici pise npr na 2 god. 316,80 KM)
pa sad me zanima jel on nema pojma, posto sam ovdje na forumu citao da se moze uzeti mob. po povoljnijoj cijeni i ako si vec pod nekim ugovorom.
kao da samo ponovo napravim aneks postojeceg ugovora.
A na koji si nacin potpisao ugovor u 6 mjesecu na 2 god. i uzeo tablet alcatel za 1 KM??? :shock:
Da ti nije ovaj 6 mjesec iz 2010 godine :D ili bar 2014 :lol: :lol: :lol:

:-) joook ba, ovaj 6-i mjesec je iz '94-te :oops:
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#48614 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

E ako ti je taj ugovor u 6-om iz '94 :D onda mozes sve uzeti
Jer ne znam zasto ne bi mogao ako si vec uzeo Full nna 2 god i tablet za 1 KM :lol: :lol: :lol:
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#48615 Re: BHTelecom All About

Post by Posmatrac_007 »

Pozdrav,
Namjeravam da na selu uvedem "kablovsku" TV a u opciji su: TotalTV i MojaTV. Mislio sam ići na opciju MojaTVPhone.
E sad, na osnovu iskustva komšija koji se žale na uslugu MojaTV i masovno prelaze na TotalTV u dilemi sam. :?
Znam da prema tehnologiji koju koristi MojaTV ne bi trebalo biti problema ali kako mi kažu komšije, koji se baš i ne razumiju u tehnologiju, žale da imaju česte prekide na usluzi MojaTV :?
Da li je ovo čest problem i kod ostalih?
Ranije sam koristio Netflat internet na ovoj lokaciji i sjećam se da sam očitavao u routeru atinable rate oko 21/0,3 Mbps, ako to nešto znači za MojaTV uslugu koju sada namjeravam uvesti.
Več sam preporučio rođaku da uvede MojaTV i sad mi se žali da kada prebaci na kanal koji želi da gleda, nema tona. Prebaci na naredni, isto nema tona i tako 3-4 kanala. Kada se vrati na početni onda se vrati ton i tako kaže kada želi da gleda izabrani kanal mora da od izabranog šalta 3-4 kanala unaprijed pa da se vrati nazad da bi dobio ton :shock:

Izabrao bih MojaTV Phone paket pa me interesuje da li ima određenih preporuka kao npr.:
1) Koji risiver tražiti ( da li ima nekih koji prave probleme i da li se uopšte može birati)?
2) Da li ima neka akcija trenutno ili nešto slično da se može dobiti jeftin priključak ili popust na prvih nekoliko pretplata?
3) Za aktivacuju interneta 512/128 da li treba poseban zahtjev ili se prilikom priključka odmah pusti i internet?
4) Da li sa ovim internetom 512/128 dolazi i wifi router?
5) Ako zadržim postojeći broj i pots priključak, da li onda dolazi jedan račun na 29KM koji će važiti i za telefon i za MojaTV?
6) DA li mogu kupiti LCD monitor koji ima HDMI i zvučnike pa da preko tog monitora pratim program MojaTV ako risiver MojaTV podržava HDMI?


Unaprijed hvala za savjet i preporuku! :)
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#48616 Re: BHTelecom All About

Post by bumerangss »

Posmatrac_007 wrote:Pozdrav,
Namjeravam da na selu uvedem "kablovsku" TV a u opciji su: TotalTV i MojaTV. Mislio sam ići na opciju MojaTVPhone.
E sad, na osnovu iskustva komšija koji se žale na uslugu MojaTV i masovno prelaze na TotalTV u dilemi sam. :?
Znam da prema tehnologiji koju koristi MojaTV ne bi trebalo biti problema ali kako mi kažu komšije, koji se baš i ne razumiju u tehnologiju, žale da imaju česte prekide na usluzi MojaTV :?
Da li je ovo čest problem i kod ostalih?
Ranije sam koristio Netflat internet na ovoj lokaciji i sjećam se da sam očitavao u routeru atinable rate oko 21/0,3 Mbps, ako to nešto znači za MojaTV uslugu koju sada namjeravam uvesti.
Več sam preporučio rođaku da uvede MojaTV i sad mi se žali da kada prebaci na kanal koji želi da gleda, nema tona. Prebaci na naredni, isto nema tona i tako 3-4 kanala. Kada se vrati na početni onda se vrati ton i tako kaže kada želi da gleda izabrani kanal mora da od izabranog šalta 3-4 kanala unaprijed pa da se vrati nazad da bi dobio ton :shock:

Izabrao bih MojaTV Phone paket pa me interesuje da li ima određenih preporuka kao npr.:
1) Koji risiver tražiti ( da li ima nekih koji prave probleme i da li se uopšte može birati)?
2) Da li ima neka akcija trenutno ili nešto slično da se može dobiti jeftin priključak ili popust na prvih nekoliko pretplata?
3) Za aktivacuju interneta 512/128 da li treba poseban zahtjev ili se prilikom priključka odmah pusti i internet?
4) Da li sa ovim internetom 512/128 dolazi i wifi router?
5) Ako zadržim postojeći broj i pots priključak, da li onda dolazi jedan račun na 29KM koji će važiti i za telefon i za MojaTV?
6) DA li mogu kupiti LCD monitor koji ima HDMI i zvučnike pa da preko tog monitora pratim program MojaTV ako risiver MojaTV podržava HDMI?


Unaprijed hvala za savjet i preporuku! :)
Ja Moja TV koristim od samog pocetka, oko 6 godina i za taj period ne znam da li sam 6 puta imao neki manji problem koji s oni rijesili u najkracem mogcem roku. Nema nikakvih prekida ni programa ni telefona ni interneta!
Za te probleme sa tonom prvi pt cujem na ovom forumu !
Kod mene je resiver albis i fercera od samog pocetka do danas bez problema. prije dvije godine sam morao promjeniti daljinski jer je otisla tipka strelica lijevo kojom vracam sadrzaj programa unazad kad hocu da nesta gledam sto je bilo prije dva tri dana. Mislim da je u toku akcija prikljucka za marku i -50% pretplata prva tri mjeseca i jos nesta ne znam tacno, nazovi 1444 pa pitaj!
Kad ti prikljuce onda ponovo nazovi i traži da ti "puste" taj 512/128 internet koji je ok za fb viber pa i guglanje jedino je nepotrebljiv za YT ali tad koristim wi-fi od brata koji živi sprat iznad i i8ma Moja TV full.
Svima daju wi-fi ruter. Dolazi jedan racun od 29 KM iako zadrziš svoj stari broj. Resiver podržava HDMI
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#48617 Re: BHTelecom All About

Post by studiorum_tuzlaensis »

Posmatrac_007 wrote:
Unaprijed hvala za savjet i preporuku! :)

Moja TV Phone je odličan paket za 29.00 KM :)

Moja preporuka, koriste ga uglavnom stariji korisnici, koji ne zahtjevaju internet, već TV i telefon. Rijetko ćeš imati problema sa ovim paketom.

Pozz.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#48618 Re: BHTelecom All About

Post by The Realist »

Da li postoji ikakva razlika kod ponude kanala između kantona?
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48619 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

The Realist wrote:Da li postoji ikakva razlika kod ponude kanala između kantona?
Ma kakvi profesore ,pa nije to telemah...
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48620 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

The Realist wrote:Da li postoji ikakva razlika kod ponude kanala između kantona?
Kod Bhtelecoma svi korisnici imaju jedinstvenu programsku šemu, samo kod telemacha se korisnici dijele.
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#48621 Re: BHTelecom All About

Post by didgeridoo »

Ubacen Rtl De kanal. Formula 1 u 14h :-D
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#48622 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

The Realist wrote:Da li postoji ikakva razlika kod ponude kanala između kantona?
Ponuda kanala je jedinstvena u okviru kantona ali se moze napraviti specificna shema za odredjeni krug korisnika, npr. VIP :D
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#48623 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

didgeridoo wrote:Ubacen Rtl De kanal. Formula 1 u 14h :-D
tnx na infu
F1 nisam gledao godinama...evo prilike,svakako ne znam sta da radim od sebe,dosadno :D
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48624 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

zippoo87 wrote:
didgeridoo wrote:Ubacen Rtl De kanal. Formula 1 u 14h :-D
tnx na infu
F1 nisam gledao godinama...evo prilike,svakako ne znam sta da radim od sebe,dosadno :D
Samo da ne bude kakvog pomračenja ili ti zamračenja..
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#48625 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

jarobot wrote:
zippoo87 wrote:
didgeridoo wrote:Ubacen Rtl De kanal. Formula 1 u 14h :-D
tnx na infu
F1 nisam gledao godinama...evo prilike,svakako ne znam sta da radim od sebe,dosadno :D
Samo da ne bude kakvog pomračenja ili ti zamračenja..
nema...evo ja gledam utrku
Locked