BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
holowey
Posts: 10853
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#48526 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

Muuky wrote:Koliko se čeka da ovi iz telecoma pozovu za realizaciju zahtjeva za uključenje usluga ?=?
iz prve ruke: dugo, jaaaaaaako dugo...
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#48527 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Muuky wrote:Koliko se čeka da ovi iz telecoma pozovu za realizaciju zahtjeva za uključenje usluga ?=?
U normalnijim sredinama završe vjerovatno unutar 15tak dana. U Tuzli unutar sedam do osam mjeseci. :lol:
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48528 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

escobar__ wrote:
Muuky wrote:Koliko se čeka da ovi iz telecoma pozovu za realizaciju zahtjeva za uključenje usluga ?=?
U normalnijim sredinama završe vjerovatno unutar 15tak dana. U Tuzli unutar sedam do osam mjeseci. :lol:
U Tuzli su dani ko mjeseci a u Hercegovini ko godina :D
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48529 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

holowey wrote:
Muuky wrote:Koliko se čeka da ovi iz telecoma pozovu za realizaciju zahtjeva za uključenje usluga ?=?
iz prve ruke: dugo, jaaaaaaako dugo...
Čekaju prvo mjesec dana, pa poslije čekaju dok nekom ne sjetiš porodice šir i uže rodbine :::
Ako je na novo uvođenje onda imaju onu klauzulu od 40 dana ,a ako je dodatna usluga tipa paket1 i tako to onda nek ti je bog u pomoći !!
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#48530 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

ja prijavio Moja tv i zovu za 7 dana to jest juce :mrgreen: Sarajevo u pitanju. jest da su zajebali nisu zvali mene kao kontakt broj nego kucni, stara ko stara veze sa tim nema i ja ja,jest jest i da dodju jutros u 9. ja nazvo jutros reko ne moze tad radim ne mogu sa posla haj od 4-5 danas. ne moze mi do 4 radimo, pa dobro reko haj ja cu ranije sa posla od 3-4, ama ne moze mi do 4 radimo, do 2h pokopcamo,testiramo i vratimo se u firmu da idemo kuci. tako da nije ni cudo sto se ceka mjesecima kad monteri rade ko direktori, od 8 do 4 i bjez kuci, naravno subota je neradna. eh da ne moze ni prije 9,a radno vrijeme im je do 7:30 mislim. i razgovor sa monterom je bio u tonu "hoces,neces jebe mi se,otkazi zahtjev briga me". znaci u telekomu je najgore na salteru raditi jer samo oni do 8 navece rade, cistacica ima bolje uslove i radno vrijeme :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#48531 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Aaaali nema smanjivanja plata...
idemo prvi, nosimo drzavnu, i imovinu dionicara lagano u propast...
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#48532 Re: BHTelecom All About

Post by Pauza »

made_in_sarajevo wrote:ja prijavio Moja tv i zovu za 7 dana to jest juce :mrgreen: Sarajevo u pitanju. jest da su zajebali nisu zvali mene kao kontakt broj nego kucni, stara ko stara veze sa tim nema i ja ja,jest jest i da dodju jutros u 9. ja nazvo jutros reko ne moze tad radim ne mogu sa posla haj od 4-5 danas. ne moze mi do 4 radimo, pa dobro reko haj ja cu ranije sa posla od 3-4, ama ne moze mi do 4 radimo, do 2h pokopcamo,testiramo i vratimo se u firmu da idemo kuci. tako da nije ni cudo sto se ceka mjesecima kad monteri rade ko direktori, od 8 do 4 i bjez kuci, naravno subota je neradna. eh da ne moze ni prije 9,a radno vrijeme im je do 7:30 mislim. i razgovor sa monterom je bio u tonu "hoces,neces jebe mi se,otkazi zahtjev briga me". znaci u telekomu je najgore na salteru raditi jer samo oni do 8 navece rade, cistacica ima bolje uslove i radno vrijeme :mrgreen:

Eto ti razlog da odeš kod Telemaha. :D Hbo ti ove telekomovce uhljebe, neradnike i filozofe. :skoljka: :mrgreen:
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48533 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

Monteri rade do 21 sat tako da u startu tvoja tvrdnja nije istinita. Samo nedjeljom rade od 8 do 16 sati.
User avatar
holowey
Posts: 10853
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#48534 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

jarobot wrote:
holowey wrote:
Muuky wrote:Koliko se čeka da ovi iz telecoma pozovu za realizaciju zahtjeva za uključenje usluga ?=?
iz prve ruke: dugo, jaaaaaaako dugo...
Čekaju prvo mjesec dana, pa poslije čekaju dok nekom ne sjetiš porodice šir i uže rodbine :::
Ako je na novo uvođenje onda imaju onu klauzulu od 40 dana ,a ako je dodatna usluga tipa paket1 i tako to onda nek ti je bog u pomoći !!
upravo dodatni paket 1 :(
ovi lesinari iz telemacha kruze li kruze, sedmicno bar jednom nazovu da nude svoje... vidjecemo ko ce biti brzi...
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#48535 Re: BHTelecom All About

Post by _Reds_ »

Pauza wrote:
made_in_sarajevo wrote:ja prijavio Moja tv i zovu za 7 dana to jest juce :mrgreen: Sarajevo u pitanju. jest da su zajebali nisu zvali mene kao kontakt broj nego kucni, stara ko stara veze sa tim nema i ja ja,jest jest i da dodju jutros u 9. ja nazvo jutros reko ne moze tad radim ne mogu sa posla haj od 4-5 danas. ne moze mi do 4 radimo, pa dobro reko haj ja cu ranije sa posla od 3-4, ama ne moze mi do 4 radimo, do 2h pokopcamo,testiramo i vratimo se u firmu da idemo kuci. tako da nije ni cudo sto se ceka mjesecima kad monteri rade ko direktori, od 8 do 4 i bjez kuci, naravno subota je neradna. eh da ne moze ni prije 9,a radno vrijeme im je do 7:30 mislim. i razgovor sa monterom je bio u tonu "hoces,neces jebe mi se,otkazi zahtjev briga me". znaci u telekomu je najgore na salteru raditi jer samo oni do 8 navece rade, cistacica ima bolje uslove i radno vrijeme :mrgreen:

Eto ti razlog da odeš kod Telemaha. :D Hbo ti ove telekomovce uhljebe, neradnike i filozofe. :skoljka: :mrgreen:
Monteri su mi bar 3 puta bili kuci oko 5 ili 6 sati, tako da to nije tačno, od toga jednom subotom.
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48536 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

holowey wrote:
Muuky wrote:Koliko se čeka da ovi iz telecoma pozovu za realizaciju zahtjeva za uključenje usluga ?=?
upravo dodatni paket 1 :(
ovi lesinari iz telemacha kruze li kruze, sedmicno bar jednom nazovu da nude svoje... vidjecemo ko ce biti brzi...
[/quote]
Ja sam dodatni paket1 čekao više od 2 mjeseca ,s tim što su mi HD kanale i pink+ pustili treći dan i nisu naplaćivali dok nisu komplet realizirali paket.
Kad si podnio zahtjev , provjeri nazovi podršku i pitaj imali šta od tog ,jesu li ispitali imaš li tehničku mogućnost ,ako imaš naklati im se piši zovi svaki dan dok nekome ne dosadi..
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48537 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

zutipatak wrote:Monteri rade do 21 sat tako da u startu tvoja tvrdnja nije istinita. Samo nedjeljom rade od 8 do 16 sati.
A u kojoj to direkciji majke ti....
farisxd
Posts: 38
Joined: 04/12/2012 19:11

#48538 Re: BHTelecom All About

Post by farisxd »

Zahtjev za drugi STB podnešen 17. maja. Jučer se navršilo 6 mjeseci. Yebem ti Bosnu :-)
User avatar
holowey
Posts: 10853
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#48539 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

jarobot wrote:
holowey wrote:
Muuky wrote:Koliko se čeka da ovi iz telecoma pozovu za realizaciju zahtjeva za uključenje usluga ?=?
upravo dodatni paket 1 :(
ovi lesinari iz telemacha kruze li kruze, sedmicno bar jednom nazovu da nude svoje... vidjecemo ko ce biti brzi...
Ja sam dodatni paket1 čekao više od 2 mjeseca ,s tim što su mi HD kanale i pink+ pustili treći dan i nisu naplaćivali dok nisu komplet realizirali paket.
Kad si podnio zahtjev , provjeri nazovi podršku i pitaj imali šta od tog ,jesu li ispitali imaš li tehničku mogućnost ,ako imaš naklati im se piši zovi svaki dan dok nekome ne dosadi..[/quote]
moras priznati da je apsurdno da se covjek mora boriti da bude korisnik, umjesto da se provider bori za pridobijanje korisnika... :-)
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#48540 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Pauza wrote:
made_in_sarajevo wrote:ja prijavio Moja tv i zovu za 7 dana to jest juce :mrgreen: Sarajevo u pitanju. jest da su zajebali nisu zvali mene kao kontakt broj nego kucni, stara ko stara veze sa tim nema i ja ja,jest jest i da dodju jutros u 9. ja nazvo jutros reko ne moze tad radim ne mogu sa posla haj od 4-5 danas. ne moze mi do 4 radimo, pa dobro reko haj ja cu ranije sa posla od 3-4, ama ne moze mi do 4 radimo, do 2h pokopcamo,testiramo i vratimo se u firmu da idemo kuci. tako da nije ni cudo sto se ceka mjesecima kad monteri rade ko direktori, od 8 do 4 i bjez kuci, naravno subota je neradna. eh da ne moze ni prije 9,a radno vrijeme im je do 7:30 mislim. i razgovor sa monterom je bio u tonu "hoces,neces jebe mi se,otkazi zahtjev briga me". znaci u telekomu je najgore na salteru raditi jer samo oni do 8 navece rade, cistacica ima bolje uslove i radno vrijeme :mrgreen:

Eto ti razlog da odeš kod Telemaha. :D Hbo ti ove telekomovce uhljebe, neradnike i filozofe. :skoljka: :mrgreen:
Vrlo slicna situacija je i kod TM-a prikljucke novih i prelaske rade podugovaraci, koji cesto nisu prijavljeni u firmi za koju rade i dobiju citavih 6 KM za prelazak i malo vise za prokljucak novih...
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#48541 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

Fakat šta je s BHT i telefonima? Zar je najvecem telekom operateru u državi tako tesko nabaviti mobitele??? Baš bruka.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#48542 Re: BHTelecom All About

Post by Pitarrr82 »

Koji to monter radi do 21h? :mrgreen:
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48543 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

Pitarrr82 wrote:Koji to monter radi do 21h? :mrgreen:
U Sarajevu svi. Tacno tri puta su meni dolazili na internveciju u 20 sati i jednom nedjeljom u pola 9,
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#48544 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Ne mjesajte one koji dolaze na reklamacije i one koji postavljaju novu opremu ili dodatno. Jedni rade do 16 (sto je normalno) i oni koji rade na reklamaciji do 22:00
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48545 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

zateznistub wrote:Ne mjesajte one koji dolaze na reklamacije i one koji postavljaju novu opremu ili dodatno. Jedni rade do 16 (sto je normalno) i oni koji rade na reklamaciji do 22:00
Svi moneteri rade sve.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#48546 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

zutipatak wrote:
zateznistub wrote:Ne mjesajte one koji dolaze na reklamacije i one koji postavljaju novu opremu ili dodatno. Jedni rade do 16 (sto je normalno) i oni koji rade na reklamaciji do 22:00
Svi moneteri rade sve.
Dezurni samo reklamacije
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48547 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

zateznistub wrote:
zutipatak wrote:
zateznistub wrote:Ne mjesajte one koji dolaze na reklamacije i one koji postavljaju novu opremu ili dodatno. Jedni rade do 16 (sto je normalno) i oni koji rade na reklamaciji do 22:00
Svi moneteri rade sve.
Dezurni samo reklamacije
Eto ti koji radiš u Energoinvestu znaš bolje od mene koji radim u BH Telecom-u.

Monteri rade do 21 bez obzira jel reklamacija ili puštanje usluge.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#48548 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

zutipatak wrote:
zateznistub wrote:
zutipatak wrote: Svi moneteri rade sve.
Dezurni samo reklamacije
Eto ti koji radiš u Energoinvestu znaš bolje od mene koji radim u BH Telecom-u.

Monteri rade do 21 bez obzira jel reklamacija ili puštanje usluge.
Posto radis u BH Telecomu molim te reci mi kako je moguce da imate ovako slabu ponudu mobitela?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#48549 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

zutipatak wrote:
Eto ti koji radiš u Energoinvestu znaš bolje od mene koji radim u BH Telecom-u.

Monteri rade do 21 bez obzira jel reklamacija ili puštanje usluge.
Saraf, ne radis ti u BHT-u? :wink:

U ne radim u Energoinvestu...ne vise... :wink:
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48550 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

zateznistub wrote:
zutipatak wrote:
Eto ti koji radiš u Energoinvestu znaš bolje od mene koji radim u BH Telecom-u.

Monteri rade do 21 bez obzira jel reklamacija ili puštanje usluge.
Saraf, ne radis ti u BHT-u? :wink:

U ne radim u Energoinvestu...ne vise... :wink:
Ako ne vjeruj napisi mi username u PP i sve cu ti reci sto te zanima ;)
Locked