Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#48501 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by GAU8 »

Danguba wrote:
Alfons Kauders wrote:U porodilištu bolnice "Sveti vračevi" u Bijeljini rođena je prva beba u Republici Srpskoj koja je dobila zlatnik od predsjednika Srpske Milorada Dodika.

Djevojčica, teška 3,24 kilograma rođena je minut iza ponoći. I beba i majka Meliha Arnautović osjećaju se dobro.

CPETHA HOBA! :D
pu jbt gdje ode dukat :lol: :lol:

valja odma sazvat nsrs i mijenjati te pravilnike... :D
Uzet ce ih bosnje u RS-u na natalitet, kao sto su ih albanci na kosovu uzeli :lol: :lol: :bih:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48502 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

GAU8 wrote:
Danguba wrote:
Alfons Kauders wrote:U porodilištu bolnice "Sveti vračevi" u Bijeljini rođena je prva beba u Republici Srpskoj koja je dobila zlatnik od predsjednika Srpske Milorada Dodika.

Djevojčica, teška 3,24 kilograma rođena je minut iza ponoći. I beba i majka Meliha Arnautović osjećaju se dobro.

CPETHA HOBA! :D
pu jbt gdje ode dukat :lol: :lol:

valja odma sazvat nsrs i mijenjati te pravilnike... :D
Uzet ce ih bosnje u RS-u na natalitet, kao sto su ih albanci na kosovu uzeli :lol: :lol: :bih:
S time da bi albanci nabili dodiku taj sorvan u supak :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#48503 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BHCluster »

Vlada RS donijela Odluku o raskidu Ugovora o kreditu od 300 miliona dolara

Odluka je, prema mojim izvorima, donesena 29.12.2015. godine i biće objavljena u Službenom glasniku RS.

Ugovor o kreditu od 300 miliona dolara potpisao je ministar finansija Zoran Tegeltija 13. oktobra 2015. godine, sa "Gobal bancrop commodities and investments inc”, fondom registrovanim na Floridi.

Prva tranša kredita u visini od 50 miliona dolara, trebala je biti uplaćena deset dana po potpisivanju Ugovora, druga 15. januara, a ostale u četiri naredna mjeseca.

"Gobal bancrop commodities and investments inc" registrovan je na Floridi u tržnom centru i iza njega stoji izvjesni Aleksander Vasiljev.

Narodna skupština RS nije odobrila ovo zaduženje. <- Narodna skupština ZDRAO

Ranije sam objavio da su čelni ljudi ovog fonda i Konstantin Sergej-Vostrikov i Karlos Estevez.

Za Vostrikova su mediji navodili da je učestvovao u bankarskim prevarama građana Rusije.

Karlos Estevez nije nikakav kolumbijac ili urugvajac, već Zoran Marković, Srbin sa Kosova. :D

Sve donedavno Vostrikov i Estevez boravili su u hotelu “Kaldera” u Laktašima.

Piše: Slobodan Vasković
User avatar
moa
Posts: 3700
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#48504 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by moa »

Mr.Sojic wrote:Na kojem splavu je preCednik pjevao omiljene pi-si pjesme :D

Image

Koliko je kesirao za nastup :oops:
Udri brigu na veselje, sve ce to narod pozlatit.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#48505 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BHCluster »

PRIJEDOR U ŠOKU: ArcelorMittal poslao svih 840 radnika na čekanje!

Rudnik "ArcelorMittal Prijedor" uputio je svih 840 radnika na takozvano čekanje u trajanju od mjesec dana, počev od 1. januara, saopšteno je danas iz ove kompanije.

- Naknada plate za ovaj period biće isplaćena u skladu sa zakonom i pojedinačnim kolektivnim ugovorom. Ovo je privremena mjera donesena radi očuvanja radne snage i zadržavanja svih radnika na radnim mjestima - navodi se u saopštenju.

Odluka je donesena zbog teške situacije na svjetskom tržištu čelika i željezne rude uzrokovane drastičnim padom cijena, što se neminovno odrazilo i na poslovanje u Prijedoru i Zenici.

Za vrijeme privremene obustave proizvodnje radiće samo neophodna dežurstva i obezbjeđenje objekata.

Smanjenje cijena čeličnih proizvoda na svjetskom tržištu, nakon augustovskog pada na berzama, poremetilo je evropsko poslovanje najvećeg svjetskog proizvođača, koncerna ArcelorMittal, koji i na području Bosne i Hercegovine ima svoje proizvodne kapacitete.

U Zenici je Sindikat ArcelorMittala uspio privremeno spriječiti provođenje odluke Uprave kompanije o slanju dijela radnika na takozvano čekanje zbog teškoća u poslovanju.

Prema izvoru uglednog "American Metal Markeat" nakon augustovskog skoka cijene čelika na rekordnih 1.200 dolara, koja je pratila evropsko i američko tržište, došlo je do značajnog pada cijena čelika, koja se polovinom augusta prošle godine zaustavila na cijeni od 505 dolara, da bi nešto kasnije pala na svega 428 dolara po toni.

Guardian poruchuje: "Referendum o ArcelorMittalu".
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#48506 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

Slobodan Vasković - Sa druge strane...: Vaskovićev odgovor Lukaču: Reci Srbima koji Srbin je snajperom pucao po Srbima 92. u Bosanskoj Krupi?!
http://slobodanvaskovic.blogspot.ba/201 ... a.html?m=1


Slobodan Vasković - Sa druge strane...
Na ovoj stranici možete pročitati i vidjeti tekstove i priloge koji svjedoče o tome da je ova zemlja višestruko okovana kriminalom i korupcijom.
среда, 30. децембар 2015.
Vaskovićev odgovor Lukaču: Reci Srbima koji Srbin je snajperom pucao po Srbima 92. u Bosanskoj Krupi?!



Dragi moj Dragane,
džaba tebi udari na mene, jer se ja tebe ne bojim. Samo se Boga plašim.

Ti i tvoji naredbodavci na meni ste sve probali, samo me još niste ubili, a sudeći po tvom jarosnom istupu, namjerili ste se da to učinite. Samo naprijed, to će vas sigurno spasiti.

Pa ti si mi već slao Džip onog 10.09. ove godine da me satare na Vlašiću, ali mu to nije pošlo za rukom. Vješt sam vozač, iako ne toliko i vješt pješak da bih izbjegao onog tvog “vojnika” koji me nedavno udario ramenom ispred mog ulaza. Tvoji “psi” su mi za petama 24 časa dnevno, nonstop. I to ne samo meni, već i mojoj porodici.

Ja sam tebi opsesija, ti meni nisi.

Tvoj istup je plod tvojih frustracija, kompleksa i nemoći; Za razliku od tebe mišljenja sam da jedan Bloger nikako ne može podriti institucije RS, posebno ne MUP RS. Ti si taj koji te institucije potcjenjuješ, osim ako nemaš saznanja da su toliko slabe da ih jedan čovjek može samljeti. Opet to nije do tog čovjeka, već do onih koji su institucije doveli u takvu situaciju. A to su tvoji šefovi i ti.

Tačno je da je moj vrhunac bio 28.12., jer sam taj dan imao preko 53 hiljade ulaza na blog plus preko 30 hiljada pregleda video klipova, a ne zbog toga što sam, kako lažeš, slagao za snajperiste. Pa svi su ih vidjeli. I slikali. I jesi ih doveo da pucaju u narod.


Kao što si u podrumu Skupštine taj dan skrio stotinu specijalaca sa namjerom da u određenom trenutku izađu pred Parlament i samelju taj isti narod.

Nisam Ja poredao Snajperiste na zgradama oko Skupštine da motre na radnike, nego Ti. Radnici za mene nisu Teroristi, ali za tebe jesu.

Nisam ja tukao Ranku Mišić, nego tvoji gaulajteri kojima si to naredio. I to su svi vidjeli, kao što su vidjeli kako je vuku po skupštinskom patosu.

Ja to jesam objavio na Blogu, ali Ti si to naredio.

Kad si već toliko sposoban i nepodriven, zašto nisi 27.04.2015. spasio život policajcu Draganu Đuriću u Zvorniku i spriječio ranjavanje još dvojice - Željka Gajića i Steve Milovanovića, a imao si informaciju o napadu na tu Policijsku stanicu šest mjeseci prije nego se napad desio. Tu informaciju sam ja objavio i to je ono što tebe žulja, kao što sam raskrinkao tvoju lažnu priču o pripremi terorističkog napada u Janji kod Bijeljine.

Tačno je da ja nisam prolio kap krvi u ratu, ni svoje, a ni tuđe. Ali zato su svoju krv lili moj otac, brat, pokojna sestra, svi ujaci, svi stričevi, rođaci bliži i dalji. Neki od njih su izgubili i život.

Niko od njih, niti njihove porodice, danas nemaju bazen ispred kuće poput tebe, niti je iko od njih suvlasnik hotela u centru grada kao ti.


Ne zato što su nesposobni, već što nisu KRIMINALCI poput tebe.

A ti jesi Kriminalac i to Kapitalac.

Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa odgovori KO JE UBIO KAJTEZOVIĆ JASMINA, iz naselja Ruža u Bihaću, prije početka ratnih dejstava 1992. godine? Da li si to bio ti?!

Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa odgovori KOJI SRBIN JE, ZAJEDNO SA RAMOM BRKIĆEM, EMIROM SELIMOVIĆEM, IBRAHIMOM HODŽIĆEM ZVANIM BAJKO, ŠEFIKOM SMLATIĆEM, JASMINOM NUHANOVIĆEM I IRFANOM SARAČEVIĆEM BIO NA POČETKU RATA U JEDINICI ZIKE KADRIĆA? DA LI SI TO BIO TI?

Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa odgovori KOJI SRBIN JE NA POČETKU RATNIH DEJSTAVA U BOSANSKOJ KRUPI, U SASTAVU JEDINICE ZIKE KADRIĆA, PUCAO PO SRBIMA? I TO IZ SNAJPERA!
Da li si to bio Ti?

Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa reci, kojeg Srbina je ZIKINA GRUPA PREBACILA NA SRPSKU TERITORIJU, KAKO GA NE BI STIGLA OSVETA ZBOG UBISTVA JASMINA KAJTEZOVIĆA?
Da li si to bio ti?

Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko, pa reci koliko puta si se nakon rata sreo sa Hamdijom Abdićem Tigrom, koji je prolio hektolitre srpske krvi. Meni si rekao samo dvaput, od čega jednom u “Majveju”, a ja tvrdim da si se sreo sa njim nakon rata najmanje 25 puta. I sređivao si mu medicinske dokumente da ne ide u zatvor na izdržavanje kazne. Da mi nećeš Hamdiju sada “svezati” da me makne?!

Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko, pa reci kako je moguće da si ti Dragan Lukač izgubio sudski spor (kleveta) od Drage Jajčevića (broj 71 0 p 079856 10 p), a Drago Jajčević ti je u lice, u prostorijama Komunalne policije u Banjaluci, rekao da si nakon rata “sa svojim momcima” njegov objekat digao u vazduh, da mu je, nakon rata, onemogućavan ostanak u Banjaluci, da su mu napadani roditelji, da mu je zbog napada podlegla tetka i da si TI Dragan Lukač Jedan od Organizatora Napada na Njega!

“Vaš šef Dragan Lukač je 1998. godine minirao moju kuću, dok su u njoj bili moji roditelji”, rekao ti je Jajčević u lice pred svjedocima.

Ti si ga tužio i izgubio spor. Kako?

Jajčević te još nazvao “Fašistom”.

Šta ćeš uraditi Dragane da zaštitiš Ustavni poredak RS, Institucije RS i Podrivanje MUP-a RS i Instuticja RS od mene Blogera?

Hoćeš li me ubiti kao životinju koje ubijaš po lovištima kada se iznerviraš?
Hoćeš li mi minirati stan?
Hoćeš li pozvati Tigra?


Radi šta hoćeš, ali ti si poražen. I ti i tvoji Šefovi Zločinci. Sa mnom kako bude i šta bude!
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#48507 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

BHCluster wrote:PRIJEDOR U ŠOKU: ArcelorMittal poslao svih 840 radnika na čekanje!

Rudnik "ArcelorMittal Prijedor" uputio je svih 840 radnika na takozvano čekanje u trajanju od mjesec dana, počev od 1. januara, saopšteno je danas iz ove kompanije.

- Naknada plate za ovaj period biće isplaćena u skladu sa zakonom i pojedinačnim kolektivnim ugovorom. Ovo je privremena mjera donesena radi očuvanja radne snage i zadržavanja svih radnika na radnim mjestima - navodi se u saopštenju.

Odluka je donesena zbog teške situacije na svjetskom tržištu čelika i željezne rude uzrokovane drastičnim padom cijena, što se neminovno odrazilo i na poslovanje u Prijedoru i Zenici.

Za vrijeme privremene obustave proizvodnje radiće samo neophodna dežurstva i obezbjeđenje objekata.

Smanjenje cijena čeličnih proizvoda na svjetskom tržištu, nakon augustovskog pada na berzama, poremetilo je evropsko poslovanje najvećeg svjetskog proizvođača, koncerna ArcelorMittal, koji i na području Bosne i Hercegovine ima svoje proizvodne kapacitete.

U Zenici je Sindikat ArcelorMittala uspio privremeno spriječiti provođenje odluke Uprave kompanije o slanju dijela radnika na takozvano čekanje zbog teškoća u poslovanju.

Prema izvoru uglednog "American Metal Markeat" nakon augustovskog skoka cijene čelika na rekordnih 1.200 dolara, koja je pratila evropsko i američko tržište, došlo je do značajnog pada cijena čelika, koja se polovinom augusta prošle godine zaustavila na cijeni od 505 dolara, da bi nešto kasnije pala na svega 428 dolara po toni.

Guardian poruchuje: "Referendum o ArcelorMittalu".
Guardiana ovo bas i ne interesuje mnogo!
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 4627
Joined: 23/04/2011 12:21

#48508 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Mr.Sojic »

almir90 wrote:
Mr.Sojic wrote:Na kojem splavu je preCednik pjevao omiljene pi-si pjesme :D

Koliko je kesirao za nastup :oops:

10 referenduma. :D
10 referenduma zapeta :D jedno otcjepljenje :D od tzv :D BiH :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#48509 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Alfons Kauders »

Kako vas nije stid da ovdje ostavljate skrabotine tog sizofrenika, narkomana i stranog agenta?
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#48510 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Alfons Kauders wrote:Kako vas nije stid da ovdje ostavljate skrabotine tog sizofrenika, narkomana i stranog agenta?
Vala bas. :-)

Ljagaju Guardijana i njegove pulene koji najjace vuku pi ci u nestanak. :oops:

Za hvale su oni, za hvale. :D
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#48511 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Država »

Nakon izgradnje mreže auto-puteva po Republici Srpskoj, aerodroma u Trebinju, aerodroma na Sokocu, staze za Formulu 1, niza kosmodroma... naš Guardian se bacio na novi posao: Izgradnja bolnice u Istočnom Sarajevu. Naime, planirano je da bolnica bude tako napravljena da će se tu liječiti i građani Švicarske i Njemačke. Najsavremenija u ovom dijelu kosmosa.


Evo vijesti:


Ah da, umalo da zaboravim, nakon što je dobio priznanje UN-a za širenje mira u svijetu i nakon što ga je lično kraljica Elizabeta proglasila vitezom, naš Guardian je dobio i jednu posebnu nagradu. Naime radi se o plaketi koju mu je uručio direktor preduzeća 'Vodovod i Kanalizacija' iz Istočnog Sarajeva. Kaže Guardian da će i dalje raditi na miru u svijetu i da očekuje još nagrada:




Додик најавио градњу болнице Кансиндол у Источном Сарајеву


Влада Републике Српске донијела је одлуку да се у Источном Сарајеву изгради нови објекат болнице Касиндо.

Image

Предсједник Српске Милорад Додик нагласио је да је ово наставак улагања у Источно Сарајево.

"Никада нисмо престали да водимо рачуна о цијелој Републици Српској, а посебно Источном Сарајеву, гдје желимо да дамо подршку свим људима да се овдје омогући квалитетан живот", рекао је Додик.

Према ријечима предсједника Српске, Милорада Додика, отклоњени су сви проблеми и изградња нове болнице у Источном Сарајеву почиње 2016. године.

"Влада је данас донијела одлуку коју смо заједно искординисали са нашим људима овдје да се отпочне изградња клиничког центра по студији коју је направило Министарство здравља и која ће формално већ кренути у првим мјесецима наредне године", рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик.

Капиталним пројектима Водовода и канализације Источно Сарајево које је Влада Српске финансирала са 1,1 милион марака, у претходном периоду омогућено је уређење изворишта и проширење водоводне и канализационе мреже, те створени услови за даљњи развој.

Предсједник Додик поручио је да су бројни пројекти и улагања у Источно Сарајево видљиви и да се безуспјешно оспоравају.

"Никада нисмо престали да водимо рачуна о цијелој Републици Српској, а посебно о Источном Сарајеву гдје желимо да дамо подршку свим људима да се овдје омогући квалитетан живот", рекао је предсједник Додик.

Image

Додјељујући захвалницу предсједнику Додику за подршку бројним пројектима, директор Водовода Јован Катић, поручио је да је ово предузеће стабилно са годишњим приливом од три милиона марака.



Vjerovatno će sljedeću nagradu dobiti od trgovinskog preduzeća 'Rale' iz Mokrog i to će biti kruna svih Guardianovih uspjeha. Čestitamo!!!

:sax:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#48512 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by almir90 »

Mr.Sojic wrote:
10 referenduma zapeta :D jedno otcjepljenje :D od tzv :D BiH :lol:
O kakvoj ti BiH pričaš? Je l' se to jede, pije, dobija proljev? :lol:
User avatar
mayab
Posts: 30839
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#48513 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

NEUJEDNAČEN RAZVOJ ENTITETA: RS opasno zaostaje za Federacijom BiH!

Vodeći ekonomisti BiH uglavnom se slažu u ocjeni da je BiH u protekloj, 2015. godini, ostvarila solidan ekonomski rast od oko 2,8 posto, no jednako se tako slažu u ocjeni da se Federacija BiH u protekloj godini razvijala neuporedivo brže od Republike Srpske.

Evidentno zaostajanje Republike Srpske za Federacijom BiH osobito je vidljivo pri usporedbi četiri ključna indikatora ekonomskog razvoja: entitetskog rasta BDP-a, izvoza roba i usluga, broja zaposlenih i zaduženosti „po glavi“ stanovnika.

BRUTO DOMAĆI PROIZVOD

Realni rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) BiH u trećem kvartalu 2015. godine, u odnosu na isti kvartal prethodne godine, iznosio je 3,1 posto.

Bruto domaći proizvod u Republici Srpskoj u trećem tromjesečju prošle godine imao je pozitivnu stopu realnog rasta od 1,4 odsto, a u Federaciji od 3,3, odsto u odnosu na isti period iz 2014. godine, podaci su entitetskih zavoda za statistiku.

Identična proporcija entitetskog rasta BDP bila je i u prvom i u drugom kvartalu 2015. godine, a sudeći prema do sada objavljenim podacima, razlika se dodatno povećala u korist Federacije BiH u četvrtom kvartalu.

IZVOZ ROBA I USLUGA

Bosna i Hercegovina je za devet mjeseci tekuće godine ostvarila izvoz u vrijednosti od 6.869.638.258 KM, što pokazuje da je izvoz uvećan za 254.913.699 KM ili 3,85% u odnosu na isti period prošle godine.

Posmatrano po entitetima, slika je dijametralno suprotna.

Federacija BiH je povećala izvoz za blizu 6 posto, za razliku od Republike Srpske koja je u istom razdoblju smanjila izvoz za čak 20,8 posto, što je najveći pad izvoz u posljednjih pet godina!

BROJ ZAPOSLENIH RADNIKA

U 11 mjeseci 215. godine, broj zaposlenih u Federaciji BiH povećan je za 9.800, dok je u Republici Srpskoj broj zaposlenih ostao na skoro istoj razini s kraja 2014. godine.

ZADUŽENOST „PO GLAVI“ STANOVNIKA

Pri tome je Republika Srpska u relativnom odnosu dva puta zaduženija od Federacije BiH.

Ukupan dug Republike Srpske sredinom 2015. godine, iznosio je 5,5 milijardi KM, dok je ukupni dug Federacije BiH iznosio 5,8 milijardi KM.



Mjereno „po glavi“ stanovnika slika izgleda ovako: svaki stanovnik Federacije BIH duguje 1.900 KM, dok svaki stanovnik RS duguje 3.900 KM.
:oops: :oops: :oops:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48514 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Narod u RS-u je obećao da će ako treba jesti korijenje i čuvati RS - i ispunjava obećanje, i u tome ga ne treba prekidati. :D

Samo se nadam da se neće pojaviti neki ljubitelj "ravnomjernog razvoja BiH" koji bi da "doprinese razvoju ekonomije oba entiteta," to bi tek bilo ironično, hraniti onoga ko ti radi o glavi.
_drunken_santa_
Posts: 345
Joined: 15/11/2015 12:08

#48515 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by _drunken_santa_ »

oakville wrote:Narod u RS-u je obećao da će ako treba jesti korijenje i čuvati RS - i ispunjava obećanje, i u tome ga ne treba prekidati. :D

Samo se nadam da se neće pojaviti neki ljubitelj "ravnomjernog razvoja BiH" koji bi da "doprinese razvoju ekonomije oba entiteta," to bi tek bilo ironično, hraniti onoga ko ti radi o glavi.
Najbolje plate u RS-u su one za zaposlene na državnom nivou. Masa ljudi živi u Lukavici ili Palama a radi u Sarajevu. Trećina minimum zaposlenih su iz RS-a. To su hiljade ljudi puta članovi porodica, svi na kredtima i ne može im niko dati otkaz dokle god ima para u budžetu oni su prioritet.

Kad bi Sarajevo bilo pametno, pa da namjerno utiče na smanjenje budžeta državnog nivoa i ukidanje mase ionako bespotrebnih agencija, da smanji vojsku i slične suvišne stvari. To bi napravilo pritisak na vlast i bankrot RS-a više nego bilo kakvo simbolično lupanje po prstima. I lako bi bilo kad oni već to traže, bio bi slučaj "be careful what you wish for".

Ironično je da u želji da ojačaju državu Bošnjaci jačaju RS.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#48516 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Co0l »

Ljudski je pomoci i svojim zemljacima iz manjeg entiteta :bih: :thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#48517 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by daddy-kool »

_drunken_santa_ wrote:
Najbolje plate u RS-u su one za zaposlene na državnom nivou. Masa ljudi živi u Lukavici ili Palama a radi u Sarajevu. Trećina minimum zaposlenih su iz RS-a. To su hiljade ljudi puta članovi porodica, svi na kredtima i ne može im niko dati otkaz dokle god ima para u budžetu oni su prioritet.

Kad bi Sarajevo bilo pametno, pa da namjerno utiče na smanjenje budžeta državnog nivoa i ukidanje mase ionako bespotrebnih agencija, da smanji vojsku i slične suvišne stvari. To bi napravilo pritisak na vlast i bankrot RS-a više nego bilo kakvo simbolično lupanje po prstima. I lako bi bilo kad oni već to traže, bio bi slučaj "be careful what you wish for".

Ironično je da u želji da ojačaju državu Bošnjaci jačaju RS.
Jedna od ideja ovakvog ustroja jeste i pravljenje mnogobrojnih nefunkcionalnih agencija i vještačko podizanje standarda tj to je plan razvoja administrativnih centara: Sa, Bl, Mo i Brčko dc.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#48518 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Co0l wrote:Ljudski je pomoci i svojim zemljacima iz manjeg entiteta :bih: :thumbup:
kao doboju kada su poplave bili pa zaboravise... :mrgreen:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#48519 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by GeeTnT »

mO k3 wrote:
Co0l wrote:Ljudski je pomoci i svojim zemljacima iz manjeg entiteta :bih: :thumbup:
kao doboju kada su poplave bili pa zaboravise... :mrgreen:
Alija je kriv za poplave....
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#48520 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by krater »

GeeTnT wrote:
mO k3 wrote:
Co0l wrote:Ljudski je pomoci i svojim zemljacima iz manjeg entiteta :bih: :thumbup:
kao doboju kada su poplave bili pa zaboravise... :mrgreen:
Alija je kriv za poplave....
:lol:
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#48521 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

_drunken_santa_ wrote:
Najbolje plate u RS-u su one za zaposlene na državnom nivou. Masa ljudi živi u Lukavici ili Palama a radi u Sarajevu. Trećina minimum zaposlenih su iz RS-a. To su hiljade ljudi puta članovi porodica, svi na kredtima i ne može im niko dati otkaz dokle god ima para u budžetu oni su prioritet.

Kad bi Sarajevo bilo pametno, pa da namjerno utiče na smanjenje budžeta državnog nivoa i ukidanje mase ionako bespotrebnih agencija, da smanji vojsku i slične suvišne stvari. To bi napravilo pritisak na vlast i bankrot RS-a više nego bilo kakvo simbolično lupanje po prstima. I lako bi bilo kad oni već to traže, bio bi slučaj "be careful what you wish for".

Ironično je da u želji da ojačaju državu Bošnjaci jačaju RS.
Skrati malo. Reci da ih treba odcijepiti. :D
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#48522 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

mayab wrote:
NEUJEDNAČEN RAZVOJ ENTITETA: RS opasno zaostaje za Federacijom BiH!

Vodeći ekonomisti BiH uglavnom se slažu u ocjeni da je BiH u protekloj, 2015. godini, ostvarila solidan ekonomski rast od oko 2,8 posto, no jednako se tako slažu u ocjeni da se Federacija BiH u protekloj godini razvijala neuporedivo brže od Republike Srpske.

Evidentno zaostajanje Republike Srpske za Federacijom BiH osobito je vidljivo pri usporedbi četiri ključna indikatora ekonomskog razvoja: entitetskog rasta BDP-a, izvoza roba i usluga, broja zaposlenih i zaduženosti „po glavi“ stanovnika.

BRUTO DOMAĆI PROIZVOD

Realni rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) BiH u trećem kvartalu 2015. godine, u odnosu na isti kvartal prethodne godine, iznosio je 3,1 posto.

Bruto domaći proizvod u Republici Srpskoj u trećem tromjesečju prošle godine imao je pozitivnu stopu realnog rasta od 1,4 odsto, a u Federaciji od 3,3, odsto u odnosu na isti period iz 2014. godine, podaci su entitetskih zavoda za statistiku.

Identična proporcija entitetskog rasta BDP bila je i u prvom i u drugom kvartalu 2015. godine, a sudeći prema do sada objavljenim podacima, razlika se dodatno povećala u korist Federacije BiH u četvrtom kvartalu.

IZVOZ ROBA I USLUGA

Bosna i Hercegovina je za devet mjeseci tekuće godine ostvarila izvoz u vrijednosti od 6.869.638.258 KM, što pokazuje da je izvoz uvećan za 254.913.699 KM ili 3,85% u odnosu na isti period prošle godine.

Posmatrano po entitetima, slika je dijametralno suprotna.

Federacija BiH je povećala izvoz za blizu 6 posto, za razliku od Republike Srpske koja je u istom razdoblju smanjila izvoz za čak 20,8 posto, što je najveći pad izvoz u posljednjih pet godina!

BROJ ZAPOSLENIH RADNIKA

U 11 mjeseci 215. godine, broj zaposlenih u Federaciji BiH povećan je za 9.800, dok je u Republici Srpskoj broj zaposlenih ostao na skoro istoj razini s kraja 2014. godine.

ZADUŽENOST „PO GLAVI“ STANOVNIKA

Pri tome je Republika Srpska u relativnom odnosu dva puta zaduženija od Federacije BiH.

Ukupan dug Republike Srpske sredinom 2015. godine, iznosio je 5,5 milijardi KM, dok je ukupni dug Federacije BiH iznosio 5,8 milijardi KM.



Mjereno „po glavi“ stanovnika slika izgleda ovako: svaki stanovnik Federacije BIH duguje 1.900 KM, dok svaki stanovnik RS duguje 3.900 KM.
:oops: :oops: :oops:
Klevecu, lazu i podmecu.

Znam najmanje tri forumasa koji ce ovu zavjeru pokusati raskrinkati i prikazati drugaciju situaciju...naravno pozivajuci se na statisticke zavode kojih vjerovatno ima vise9po potrebama). :D
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#48523 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Vares City »

Vrbas voda nosila HAJVANA :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#48524 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

Tegeltija, šta uradi?

Image
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#48525 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

Priznao Mile...
"S druge strane, imamo Zapad koji i dan-danas traži da se odreknemo nekih naših nacionalnih pozicija, pa i same RS, jer je to, po njima, neki put kojim treba da idemo," kaže Dodik i dodadaje da je pritisaka da se referendum ne održi zaista mnogo.

"Prije svega od međunarodnog faktora, visokog predstavnika, koji brani nasilje koje je sam sprovodio. Pokušavaju da referendum prikažu kao antidejtonsku aktivnost, a referendum je baziran na stvarima kojih inače nema u Dejtonu," navodi Dodik.
Locked