Uzet ce ih bosnje u RS-u na natalitet, kao sto su ih albanci na kosovu uzeliDanguba wrote:pu jbt gdje ode dukatAlfons Kauders wrote:U porodilištu bolnice "Sveti vračevi" u Bijeljini rođena je prva beba u Republici Srpskoj koja je dobila zlatnik od predsjednika Srpske Milorada Dodika.
Djevojčica, teška 3,24 kilograma rođena je minut iza ponoći. I beba i majka Meliha Arnautović osjećaju se dobro.
CPETHA HOBA!![]()
![]()
valja odma sazvat nsrs i mijenjati te pravilnike...
Milorad Dodik ALL ABOUT
- GAU8
- Posts: 9143
- Joined: 05/01/2011 09:18
#48501 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#48502 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
S time da bi albanci nabili dodiku taj sorvan u supakGAU8 wrote:Uzet ce ih bosnje u RS-u na natalitet, kao sto su ih albanci na kosovu uzeliDanguba wrote:pu jbt gdje ode dukatAlfons Kauders wrote:U porodilištu bolnice "Sveti vračevi" u Bijeljini rođena je prva beba u Republici Srpskoj koja je dobila zlatnik od predsjednika Srpske Milorada Dodika.
Djevojčica, teška 3,24 kilograma rođena je minut iza ponoći. I beba i majka Meliha Arnautović osjećaju se dobro.
CPETHA HOBA!![]()
![]()
valja odma sazvat nsrs i mijenjati te pravilnike...![]()
![]()
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
#48503 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Vlada RS donijela Odluku o raskidu Ugovora o kreditu od 300 miliona dolara
Odluka je, prema mojim izvorima, donesena 29.12.2015. godine i biće objavljena u Službenom glasniku RS.
Ugovor o kreditu od 300 miliona dolara potpisao je ministar finansija Zoran Tegeltija 13. oktobra 2015. godine, sa "Gobal bancrop commodities and investments inc”, fondom registrovanim na Floridi.
Prva tranša kredita u visini od 50 miliona dolara, trebala je biti uplaćena deset dana po potpisivanju Ugovora, druga 15. januara, a ostale u četiri naredna mjeseca.
"Gobal bancrop commodities and investments inc" registrovan je na Floridi u tržnom centru i iza njega stoji izvjesni Aleksander Vasiljev.
Narodna skupština RS nije odobrila ovo zaduženje. <- Narodna skupština ZDRAO
Ranije sam objavio da su čelni ljudi ovog fonda i Konstantin Sergej-Vostrikov i Karlos Estevez.
Za Vostrikova su mediji navodili da je učestvovao u bankarskim prevarama građana Rusije.
Karlos Estevez nije nikakav kolumbijac ili urugvajac, već Zoran Marković, Srbin sa Kosova.
Sve donedavno Vostrikov i Estevez boravili su u hotelu “Kaldera” u Laktašima.
Piše: Slobodan Vasković
Odluka je, prema mojim izvorima, donesena 29.12.2015. godine i biće objavljena u Službenom glasniku RS.
Ugovor o kreditu od 300 miliona dolara potpisao je ministar finansija Zoran Tegeltija 13. oktobra 2015. godine, sa "Gobal bancrop commodities and investments inc”, fondom registrovanim na Floridi.
Prva tranša kredita u visini od 50 miliona dolara, trebala je biti uplaćena deset dana po potpisivanju Ugovora, druga 15. januara, a ostale u četiri naredna mjeseca.
"Gobal bancrop commodities and investments inc" registrovan je na Floridi u tržnom centru i iza njega stoji izvjesni Aleksander Vasiljev.
Narodna skupština RS nije odobrila ovo zaduženje. <- Narodna skupština ZDRAO
Ranije sam objavio da su čelni ljudi ovog fonda i Konstantin Sergej-Vostrikov i Karlos Estevez.
Za Vostrikova su mediji navodili da je učestvovao u bankarskim prevarama građana Rusije.
Karlos Estevez nije nikakav kolumbijac ili urugvajac, već Zoran Marković, Srbin sa Kosova.
Sve donedavno Vostrikov i Estevez boravili su u hotelu “Kaldera” u Laktašima.
Piše: Slobodan Vasković
- moa
- Posts: 3700
- Joined: 19/09/2007 13:08
- Location: nestala lokacija
#48504 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Udri brigu na veselje, sve ce to narod pozlatit.Mr.Sojic wrote:Na kojem splavu je preCednik pjevao omiljene pi-si pjesme![]()
Koliko je kesirao za nastup
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
#48505 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
PRIJEDOR U ŠOKU: ArcelorMittal poslao svih 840 radnika na čekanje!
Rudnik "ArcelorMittal Prijedor" uputio je svih 840 radnika na takozvano čekanje u trajanju od mjesec dana, počev od 1. januara, saopšteno je danas iz ove kompanije.
- Naknada plate za ovaj period biće isplaćena u skladu sa zakonom i pojedinačnim kolektivnim ugovorom. Ovo je privremena mjera donesena radi očuvanja radne snage i zadržavanja svih radnika na radnim mjestima - navodi se u saopštenju.
Odluka je donesena zbog teške situacije na svjetskom tržištu čelika i željezne rude uzrokovane drastičnim padom cijena, što se neminovno odrazilo i na poslovanje u Prijedoru i Zenici.
Za vrijeme privremene obustave proizvodnje radiće samo neophodna dežurstva i obezbjeđenje objekata.
Smanjenje cijena čeličnih proizvoda na svjetskom tržištu, nakon augustovskog pada na berzama, poremetilo je evropsko poslovanje najvećeg svjetskog proizvođača, koncerna ArcelorMittal, koji i na području Bosne i Hercegovine ima svoje proizvodne kapacitete.
U Zenici je Sindikat ArcelorMittala uspio privremeno spriječiti provođenje odluke Uprave kompanije o slanju dijela radnika na takozvano čekanje zbog teškoća u poslovanju.
Prema izvoru uglednog "American Metal Markeat" nakon augustovskog skoka cijene čelika na rekordnih 1.200 dolara, koja je pratila evropsko i američko tržište, došlo je do značajnog pada cijena čelika, koja se polovinom augusta prošle godine zaustavila na cijeni od 505 dolara, da bi nešto kasnije pala na svega 428 dolara po toni.
Guardian poruchuje: "Referendum o ArcelorMittalu".
Rudnik "ArcelorMittal Prijedor" uputio je svih 840 radnika na takozvano čekanje u trajanju od mjesec dana, počev od 1. januara, saopšteno je danas iz ove kompanije.
- Naknada plate za ovaj period biće isplaćena u skladu sa zakonom i pojedinačnim kolektivnim ugovorom. Ovo je privremena mjera donesena radi očuvanja radne snage i zadržavanja svih radnika na radnim mjestima - navodi se u saopštenju.
Odluka je donesena zbog teške situacije na svjetskom tržištu čelika i željezne rude uzrokovane drastičnim padom cijena, što se neminovno odrazilo i na poslovanje u Prijedoru i Zenici.
Za vrijeme privremene obustave proizvodnje radiće samo neophodna dežurstva i obezbjeđenje objekata.
Smanjenje cijena čeličnih proizvoda na svjetskom tržištu, nakon augustovskog pada na berzama, poremetilo je evropsko poslovanje najvećeg svjetskog proizvođača, koncerna ArcelorMittal, koji i na području Bosne i Hercegovine ima svoje proizvodne kapacitete.
U Zenici je Sindikat ArcelorMittala uspio privremeno spriječiti provođenje odluke Uprave kompanije o slanju dijela radnika na takozvano čekanje zbog teškoća u poslovanju.
Prema izvoru uglednog "American Metal Markeat" nakon augustovskog skoka cijene čelika na rekordnih 1.200 dolara, koja je pratila evropsko i američko tržište, došlo je do značajnog pada cijena čelika, koja se polovinom augusta prošle godine zaustavila na cijeni od 505 dolara, da bi nešto kasnije pala na svega 428 dolara po toni.
Guardian poruchuje: "Referendum o ArcelorMittalu".
- Šunj
- Posts: 1621
- Joined: 13/02/2010 04:02
- Location: American Samoa
#48506 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Slobodan Vasković - Sa druge strane...: Vaskovićev odgovor Lukaču: Reci Srbima koji Srbin je snajperom pucao po Srbima 92. u Bosanskoj Krupi?!
http://slobodanvaskovic.blogspot.ba/201 ... a.html?m=1
Slobodan Vasković - Sa druge strane...
Na ovoj stranici možete pročitati i vidjeti tekstove i priloge koji svjedoče o tome da je ova zemlja višestruko okovana kriminalom i korupcijom.
среда, 30. децембар 2015.
Vaskovićev odgovor Lukaču: Reci Srbima koji Srbin je snajperom pucao po Srbima 92. u Bosanskoj Krupi?!
Dragi moj Dragane,
džaba tebi udari na mene, jer se ja tebe ne bojim. Samo se Boga plašim.
Ti i tvoji naredbodavci na meni ste sve probali, samo me još niste ubili, a sudeći po tvom jarosnom istupu, namjerili ste se da to učinite. Samo naprijed, to će vas sigurno spasiti.
Pa ti si mi već slao Džip onog 10.09. ove godine da me satare na Vlašiću, ali mu to nije pošlo za rukom. Vješt sam vozač, iako ne toliko i vješt pješak da bih izbjegao onog tvog “vojnika” koji me nedavno udario ramenom ispred mog ulaza. Tvoji “psi” su mi za petama 24 časa dnevno, nonstop. I to ne samo meni, već i mojoj porodici.
Ja sam tebi opsesija, ti meni nisi.
Tvoj istup je plod tvojih frustracija, kompleksa i nemoći; Za razliku od tebe mišljenja sam da jedan Bloger nikako ne može podriti institucije RS, posebno ne MUP RS. Ti si taj koji te institucije potcjenjuješ, osim ako nemaš saznanja da su toliko slabe da ih jedan čovjek može samljeti. Opet to nije do tog čovjeka, već do onih koji su institucije doveli u takvu situaciju. A to su tvoji šefovi i ti.
Tačno je da je moj vrhunac bio 28.12., jer sam taj dan imao preko 53 hiljade ulaza na blog plus preko 30 hiljada pregleda video klipova, a ne zbog toga što sam, kako lažeš, slagao za snajperiste. Pa svi su ih vidjeli. I slikali. I jesi ih doveo da pucaju u narod.
Kao što si u podrumu Skupštine taj dan skrio stotinu specijalaca sa namjerom da u određenom trenutku izađu pred Parlament i samelju taj isti narod.
Nisam Ja poredao Snajperiste na zgradama oko Skupštine da motre na radnike, nego Ti. Radnici za mene nisu Teroristi, ali za tebe jesu.
Nisam ja tukao Ranku Mišić, nego tvoji gaulajteri kojima si to naredio. I to su svi vidjeli, kao što su vidjeli kako je vuku po skupštinskom patosu.
Ja to jesam objavio na Blogu, ali Ti si to naredio.
Kad si već toliko sposoban i nepodriven, zašto nisi 27.04.2015. spasio život policajcu Draganu Đuriću u Zvorniku i spriječio ranjavanje još dvojice - Željka Gajića i Steve Milovanovića, a imao si informaciju o napadu na tu Policijsku stanicu šest mjeseci prije nego se napad desio. Tu informaciju sam ja objavio i to je ono što tebe žulja, kao što sam raskrinkao tvoju lažnu priču o pripremi terorističkog napada u Janji kod Bijeljine.
Tačno je da ja nisam prolio kap krvi u ratu, ni svoje, a ni tuđe. Ali zato su svoju krv lili moj otac, brat, pokojna sestra, svi ujaci, svi stričevi, rođaci bliži i dalji. Neki od njih su izgubili i život.
Niko od njih, niti njihove porodice, danas nemaju bazen ispred kuće poput tebe, niti je iko od njih suvlasnik hotela u centru grada kao ti.
Ne zato što su nesposobni, već što nisu KRIMINALCI poput tebe.
A ti jesi Kriminalac i to Kapitalac.
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa odgovori KO JE UBIO KAJTEZOVIĆ JASMINA, iz naselja Ruža u Bihaću, prije početka ratnih dejstava 1992. godine? Da li si to bio ti?!
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa odgovori KOJI SRBIN JE, ZAJEDNO SA RAMOM BRKIĆEM, EMIROM SELIMOVIĆEM, IBRAHIMOM HODŽIĆEM ZVANIM BAJKO, ŠEFIKOM SMLATIĆEM, JASMINOM NUHANOVIĆEM I IRFANOM SARAČEVIĆEM BIO NA POČETKU RATA U JEDINICI ZIKE KADRIĆA? DA LI SI TO BIO TI?
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa odgovori KOJI SRBIN JE NA POČETKU RATNIH DEJSTAVA U BOSANSKOJ KRUPI, U SASTAVU JEDINICE ZIKE KADRIĆA, PUCAO PO SRBIMA? I TO IZ SNAJPERA!
Da li si to bio Ti?
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa reci, kojeg Srbina je ZIKINA GRUPA PREBACILA NA SRPSKU TERITORIJU, KAKO GA NE BI STIGLA OSVETA ZBOG UBISTVA JASMINA KAJTEZOVIĆA?
Da li si to bio ti?
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko, pa reci koliko puta si se nakon rata sreo sa Hamdijom Abdićem Tigrom, koji je prolio hektolitre srpske krvi. Meni si rekao samo dvaput, od čega jednom u “Majveju”, a ja tvrdim da si se sreo sa njim nakon rata najmanje 25 puta. I sređivao si mu medicinske dokumente da ne ide u zatvor na izdržavanje kazne. Da mi nećeš Hamdiju sada “svezati” da me makne?!
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko, pa reci kako je moguće da si ti Dragan Lukač izgubio sudski spor (kleveta) od Drage Jajčevića (broj 71 0 p 079856 10 p), a Drago Jajčević ti je u lice, u prostorijama Komunalne policije u Banjaluci, rekao da si nakon rata “sa svojim momcima” njegov objekat digao u vazduh, da mu je, nakon rata, onemogućavan ostanak u Banjaluci, da su mu napadani roditelji, da mu je zbog napada podlegla tetka i da si TI Dragan Lukač Jedan od Organizatora Napada na Njega!
“Vaš šef Dragan Lukač je 1998. godine minirao moju kuću, dok su u njoj bili moji roditelji”, rekao ti je Jajčević u lice pred svjedocima.
Ti si ga tužio i izgubio spor. Kako?
Jajčević te još nazvao “Fašistom”.
Šta ćeš uraditi Dragane da zaštitiš Ustavni poredak RS, Institucije RS i Podrivanje MUP-a RS i Instuticja RS od mene Blogera?
Hoćeš li me ubiti kao životinju koje ubijaš po lovištima kada se iznerviraš?
Hoćeš li mi minirati stan?
Hoćeš li pozvati Tigra?
Radi šta hoćeš, ali ti si poražen. I ti i tvoji Šefovi Zločinci. Sa mnom kako bude i šta bude!
http://slobodanvaskovic.blogspot.ba/201 ... a.html?m=1
Slobodan Vasković - Sa druge strane...
Na ovoj stranici možete pročitati i vidjeti tekstove i priloge koji svjedoče o tome da je ova zemlja višestruko okovana kriminalom i korupcijom.
среда, 30. децембар 2015.
Vaskovićev odgovor Lukaču: Reci Srbima koji Srbin je snajperom pucao po Srbima 92. u Bosanskoj Krupi?!
Dragi moj Dragane,
džaba tebi udari na mene, jer se ja tebe ne bojim. Samo se Boga plašim.
Ti i tvoji naredbodavci na meni ste sve probali, samo me još niste ubili, a sudeći po tvom jarosnom istupu, namjerili ste se da to učinite. Samo naprijed, to će vas sigurno spasiti.
Pa ti si mi već slao Džip onog 10.09. ove godine da me satare na Vlašiću, ali mu to nije pošlo za rukom. Vješt sam vozač, iako ne toliko i vješt pješak da bih izbjegao onog tvog “vojnika” koji me nedavno udario ramenom ispred mog ulaza. Tvoji “psi” su mi za petama 24 časa dnevno, nonstop. I to ne samo meni, već i mojoj porodici.
Ja sam tebi opsesija, ti meni nisi.
Tvoj istup je plod tvojih frustracija, kompleksa i nemoći; Za razliku od tebe mišljenja sam da jedan Bloger nikako ne može podriti institucije RS, posebno ne MUP RS. Ti si taj koji te institucije potcjenjuješ, osim ako nemaš saznanja da su toliko slabe da ih jedan čovjek može samljeti. Opet to nije do tog čovjeka, već do onih koji su institucije doveli u takvu situaciju. A to su tvoji šefovi i ti.
Tačno je da je moj vrhunac bio 28.12., jer sam taj dan imao preko 53 hiljade ulaza na blog plus preko 30 hiljada pregleda video klipova, a ne zbog toga što sam, kako lažeš, slagao za snajperiste. Pa svi su ih vidjeli. I slikali. I jesi ih doveo da pucaju u narod.
Kao što si u podrumu Skupštine taj dan skrio stotinu specijalaca sa namjerom da u određenom trenutku izađu pred Parlament i samelju taj isti narod.
Nisam Ja poredao Snajperiste na zgradama oko Skupštine da motre na radnike, nego Ti. Radnici za mene nisu Teroristi, ali za tebe jesu.
Nisam ja tukao Ranku Mišić, nego tvoji gaulajteri kojima si to naredio. I to su svi vidjeli, kao što su vidjeli kako je vuku po skupštinskom patosu.
Ja to jesam objavio na Blogu, ali Ti si to naredio.
Kad si već toliko sposoban i nepodriven, zašto nisi 27.04.2015. spasio život policajcu Draganu Đuriću u Zvorniku i spriječio ranjavanje još dvojice - Željka Gajića i Steve Milovanovića, a imao si informaciju o napadu na tu Policijsku stanicu šest mjeseci prije nego se napad desio. Tu informaciju sam ja objavio i to je ono što tebe žulja, kao što sam raskrinkao tvoju lažnu priču o pripremi terorističkog napada u Janji kod Bijeljine.
Tačno je da ja nisam prolio kap krvi u ratu, ni svoje, a ni tuđe. Ali zato su svoju krv lili moj otac, brat, pokojna sestra, svi ujaci, svi stričevi, rođaci bliži i dalji. Neki od njih su izgubili i život.
Niko od njih, niti njihove porodice, danas nemaju bazen ispred kuće poput tebe, niti je iko od njih suvlasnik hotela u centru grada kao ti.
Ne zato što su nesposobni, već što nisu KRIMINALCI poput tebe.
A ti jesi Kriminalac i to Kapitalac.
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa odgovori KO JE UBIO KAJTEZOVIĆ JASMINA, iz naselja Ruža u Bihaću, prije početka ratnih dejstava 1992. godine? Da li si to bio ti?!
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa odgovori KOJI SRBIN JE, ZAJEDNO SA RAMOM BRKIĆEM, EMIROM SELIMOVIĆEM, IBRAHIMOM HODŽIĆEM ZVANIM BAJKO, ŠEFIKOM SMLATIĆEM, JASMINOM NUHANOVIĆEM I IRFANOM SARAČEVIĆEM BIO NA POČETKU RATA U JEDINICI ZIKE KADRIĆA? DA LI SI TO BIO TI?
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa odgovori KOJI SRBIN JE NA POČETKU RATNIH DEJSTAVA U BOSANSKOJ KRUPI, U SASTAVU JEDINICE ZIKE KADRIĆA, PUCAO PO SRBIMA? I TO IZ SNAJPERA!
Da li si to bio Ti?
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko pa reci, kojeg Srbina je ZIKINA GRUPA PREBACILA NA SRPSKU TERITORIJU, KAKO GA NE BI STIGLA OSVETA ZBOG UBISTVA JASMINA KAJTEZOVIĆA?
Da li si to bio ti?
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko, pa reci koliko puta si se nakon rata sreo sa Hamdijom Abdićem Tigrom, koji je prolio hektolitre srpske krvi. Meni si rekao samo dvaput, od čega jednom u “Majveju”, a ja tvrdim da si se sreo sa njim nakon rata najmanje 25 puta. I sređivao si mu medicinske dokumente da ne ide u zatvor na izdržavanje kazne. Da mi nećeš Hamdiju sada “svezati” da me makne?!
Kad smo već kod prolivanja krvi, hajde budi dobar dečko, pa reci kako je moguće da si ti Dragan Lukač izgubio sudski spor (kleveta) od Drage Jajčevića (broj 71 0 p 079856 10 p), a Drago Jajčević ti je u lice, u prostorijama Komunalne policije u Banjaluci, rekao da si nakon rata “sa svojim momcima” njegov objekat digao u vazduh, da mu je, nakon rata, onemogućavan ostanak u Banjaluci, da su mu napadani roditelji, da mu je zbog napada podlegla tetka i da si TI Dragan Lukač Jedan od Organizatora Napada na Njega!
“Vaš šef Dragan Lukač je 1998. godine minirao moju kuću, dok su u njoj bili moji roditelji”, rekao ti je Jajčević u lice pred svjedocima.
Ti si ga tužio i izgubio spor. Kako?
Jajčević te još nazvao “Fašistom”.
Šta ćeš uraditi Dragane da zaštitiš Ustavni poredak RS, Institucije RS i Podrivanje MUP-a RS i Instuticja RS od mene Blogera?
Hoćeš li me ubiti kao životinju koje ubijaš po lovištima kada se iznerviraš?
Hoćeš li mi minirati stan?
Hoćeš li pozvati Tigra?
Radi šta hoćeš, ali ti si poražen. I ti i tvoji Šefovi Zločinci. Sa mnom kako bude i šta bude!
- Šunj
- Posts: 1621
- Joined: 13/02/2010 04:02
- Location: American Samoa
#48507 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Guardiana ovo bas i ne interesuje mnogo!BHCluster wrote:PRIJEDOR U ŠOKU: ArcelorMittal poslao svih 840 radnika na čekanje!
Rudnik "ArcelorMittal Prijedor" uputio je svih 840 radnika na takozvano čekanje u trajanju od mjesec dana, počev od 1. januara, saopšteno je danas iz ove kompanije.
- Naknada plate za ovaj period biće isplaćena u skladu sa zakonom i pojedinačnim kolektivnim ugovorom. Ovo je privremena mjera donesena radi očuvanja radne snage i zadržavanja svih radnika na radnim mjestima - navodi se u saopštenju.
Odluka je donesena zbog teške situacije na svjetskom tržištu čelika i željezne rude uzrokovane drastičnim padom cijena, što se neminovno odrazilo i na poslovanje u Prijedoru i Zenici.
Za vrijeme privremene obustave proizvodnje radiće samo neophodna dežurstva i obezbjeđenje objekata.
Smanjenje cijena čeličnih proizvoda na svjetskom tržištu, nakon augustovskog pada na berzama, poremetilo je evropsko poslovanje najvećeg svjetskog proizvođača, koncerna ArcelorMittal, koji i na području Bosne i Hercegovine ima svoje proizvodne kapacitete.
U Zenici je Sindikat ArcelorMittala uspio privremeno spriječiti provođenje odluke Uprave kompanije o slanju dijela radnika na takozvano čekanje zbog teškoća u poslovanju.
Prema izvoru uglednog "American Metal Markeat" nakon augustovskog skoka cijene čelika na rekordnih 1.200 dolara, koja je pratila evropsko i američko tržište, došlo je do značajnog pada cijena čelika, koja se polovinom augusta prošle godine zaustavila na cijeni od 505 dolara, da bi nešto kasnije pala na svega 428 dolara po toni.
Guardian poruchuje: "Referendum o ArcelorMittalu".
- Mr.Sojic
- Posts: 4627
- Joined: 23/04/2011 12:21
#48508 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
10 referenduma zapetaalmir90 wrote:Mr.Sojic wrote:Na kojem splavu je preCednik pjevao omiljene pi-si pjesme![]()
Koliko je kesirao za nastup
10 referenduma.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#48509 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Kako vas nije stid da ovdje ostavljate skrabotine tog sizofrenika, narkomana i stranog agenta?
-
Ima Bosne_Bice Bosne
- Posts: 4145
- Joined: 07/02/2009 03:56
- Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.
#48510 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Vala bas.Alfons Kauders wrote:Kako vas nije stid da ovdje ostavljate skrabotine tog sizofrenika, narkomana i stranog agenta?
Ljagaju Guardijana i njegove pulene koji najjace vuku pi ci u nestanak.
Za hvale su oni, za hvale.
- Država
- Posts: 4968
- Joined: 31/10/2010 15:15
#48511 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nakon izgradnje mreže auto-puteva po Republici Srpskoj, aerodroma u Trebinju, aerodroma na Sokocu, staze za Formulu 1, niza kosmodroma... naš Guardian se bacio na novi posao: Izgradnja bolnice u Istočnom Sarajevu. Naime, planirano je da bolnica bude tako napravljena da će se tu liječiti i građani Švicarske i Njemačke. Najsavremenija u ovom dijelu kosmosa.
Evo vijesti:
Ah da, umalo da zaboravim, nakon što je dobio priznanje UN-a za širenje mira u svijetu i nakon što ga je lično kraljica Elizabeta proglasila vitezom, naš Guardian je dobio i jednu posebnu nagradu. Naime radi se o plaketi koju mu je uručio direktor preduzeća 'Vodovod i Kanalizacija' iz Istočnog Sarajeva. Kaže Guardian da će i dalje raditi na miru u svijetu i da očekuje još nagrada:
Додик најавио градњу болнице Кансиндол у Источном Сарајеву
Влада Републике Српске донијела је одлуку да се у Источном Сарајеву изгради нови објекат болнице Касиндо.

Предсједник Српске Милорад Додик нагласио је да је ово наставак улагања у Источно Сарајево.
"Никада нисмо престали да водимо рачуна о цијелој Републици Српској, а посебно Источном Сарајеву, гдје желимо да дамо подршку свим људима да се овдје омогући квалитетан живот", рекао је Додик.
Према ријечима предсједника Српске, Милорада Додика, отклоњени су сви проблеми и изградња нове болнице у Источном Сарајеву почиње 2016. године.
"Влада је данас донијела одлуку коју смо заједно искординисали са нашим људима овдје да се отпочне изградња клиничког центра по студији коју је направило Министарство здравља и која ће формално већ кренути у првим мјесецима наредне године", рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик.
Капиталним пројектима Водовода и канализације Источно Сарајево које је Влада Српске финансирала са 1,1 милион марака, у претходном периоду омогућено је уређење изворишта и проширење водоводне и канализационе мреже, те створени услови за даљњи развој.
Предсједник Додик поручио је да су бројни пројекти и улагања у Источно Сарајево видљиви и да се безуспјешно оспоравају.
"Никада нисмо престали да водимо рачуна о цијелој Републици Српској, а посебно о Источном Сарајеву гдје желимо да дамо подршку свим људима да се овдје омогући квалитетан живот", рекао је предсједник Додик.

Додјељујући захвалницу предсједнику Додику за подршку бројним пројектима, директор Водовода Јован Катић, поручио је да је ово предузеће стабилно са годишњим приливом од три милиона марака.
Vjerovatno će sljedeću nagradu dobiti od trgovinskog preduzeća 'Rale' iz Mokrog i to će biti kruna svih Guardianovih uspjeha. Čestitamo!!!

Evo vijesti:
Ah da, umalo da zaboravim, nakon što je dobio priznanje UN-a za širenje mira u svijetu i nakon što ga je lično kraljica Elizabeta proglasila vitezom, naš Guardian je dobio i jednu posebnu nagradu. Naime radi se o plaketi koju mu je uručio direktor preduzeća 'Vodovod i Kanalizacija' iz Istočnog Sarajeva. Kaže Guardian da će i dalje raditi na miru u svijetu i da očekuje još nagrada:
Додик најавио градњу болнице Кансиндол у Источном Сарајеву
Влада Републике Српске донијела је одлуку да се у Источном Сарајеву изгради нови објекат болнице Касиндо.

Предсједник Српске Милорад Додик нагласио је да је ово наставак улагања у Источно Сарајево.
"Никада нисмо престали да водимо рачуна о цијелој Републици Српској, а посебно Источном Сарајеву, гдје желимо да дамо подршку свим људима да се овдје омогући квалитетан живот", рекао је Додик.
Према ријечима предсједника Српске, Милорада Додика, отклоњени су сви проблеми и изградња нове болнице у Источном Сарајеву почиње 2016. године.
"Влада је данас донијела одлуку коју смо заједно искординисали са нашим људима овдје да се отпочне изградња клиничког центра по студији коју је направило Министарство здравља и која ће формално већ кренути у првим мјесецима наредне године", рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик.
Капиталним пројектима Водовода и канализације Источно Сарајево које је Влада Српске финансирала са 1,1 милион марака, у претходном периоду омогућено је уређење изворишта и проширење водоводне и канализационе мреже, те створени услови за даљњи развој.
Предсједник Додик поручио је да су бројни пројекти и улагања у Источно Сарајево видљиви и да се безуспјешно оспоравају.
"Никада нисмо престали да водимо рачуна о цијелој Републици Српској, а посебно о Источном Сарајеву гдје желимо да дамо подршку свим људима да се овдје омогући квалитетан живот", рекао је предсједник Додик.

Додјељујући захвалницу предсједнику Додику за подршку бројним пројектима, директор Водовода Јован Катић, поручио је да је ово предузеће стабилно са годишњим приливом од три милиона марака.
Vjerovatno će sljedeću nagradu dobiti od trgovinskog preduzeća 'Rale' iz Mokrog i to će biti kruna svih Guardianovih uspjeha. Čestitamo!!!
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#48512 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
O kakvoj ti BiH pričaš? Je l' se to jede, pije, dobija proljev?Mr.Sojic wrote:
10 referenduma zapetajedno otcjepljenje
od tzv
BiH
- mayab
- Posts: 30839
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#48513 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
NEUJEDNAČEN RAZVOJ ENTITETA: RS opasno zaostaje za Federacijom BiH!
Vodeći ekonomisti BiH uglavnom se slažu u ocjeni da je BiH u protekloj, 2015. godini, ostvarila solidan ekonomski rast od oko 2,8 posto, no jednako se tako slažu u ocjeni da se Federacija BiH u protekloj godini razvijala neuporedivo brže od Republike Srpske.
Evidentno zaostajanje Republike Srpske za Federacijom BiH osobito je vidljivo pri usporedbi četiri ključna indikatora ekonomskog razvoja: entitetskog rasta BDP-a, izvoza roba i usluga, broja zaposlenih i zaduženosti „po glavi“ stanovnika.
BRUTO DOMAĆI PROIZVOD
Realni rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) BiH u trećem kvartalu 2015. godine, u odnosu na isti kvartal prethodne godine, iznosio je 3,1 posto.
Bruto domaći proizvod u Republici Srpskoj u trećem tromjesečju prošle godine imao je pozitivnu stopu realnog rasta od 1,4 odsto, a u Federaciji od 3,3, odsto u odnosu na isti period iz 2014. godine, podaci su entitetskih zavoda za statistiku.
Identična proporcija entitetskog rasta BDP bila je i u prvom i u drugom kvartalu 2015. godine, a sudeći prema do sada objavljenim podacima, razlika se dodatno povećala u korist Federacije BiH u četvrtom kvartalu.
IZVOZ ROBA I USLUGA
Bosna i Hercegovina je za devet mjeseci tekuće godine ostvarila izvoz u vrijednosti od 6.869.638.258 KM, što pokazuje da je izvoz uvećan za 254.913.699 KM ili 3,85% u odnosu na isti period prošle godine.
Posmatrano po entitetima, slika je dijametralno suprotna.
Federacija BiH je povećala izvoz za blizu 6 posto, za razliku od Republike Srpske koja je u istom razdoblju smanjila izvoz za čak 20,8 posto, što je najveći pad izvoz u posljednjih pet godina!
BROJ ZAPOSLENIH RADNIKA
U 11 mjeseci 215. godine, broj zaposlenih u Federaciji BiH povećan je za 9.800, dok je u Republici Srpskoj broj zaposlenih ostao na skoro istoj razini s kraja 2014. godine.
ZADUŽENOST „PO GLAVI“ STANOVNIKA
Pri tome je Republika Srpska u relativnom odnosu dva puta zaduženija od Federacije BiH.
Ukupan dug Republike Srpske sredinom 2015. godine, iznosio je 5,5 milijardi KM, dok je ukupni dug Federacije BiH iznosio 5,8 milijardi KM.
Mjereno „po glavi“ stanovnika slika izgleda ovako: svaki stanovnik Federacije BIH duguje 1.900 KM, dok svaki stanovnik RS duguje 3.900 KM.
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#48514 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Narod u RS-u je obećao da će ako treba jesti korijenje i čuvati RS - i ispunjava obećanje, i u tome ga ne treba prekidati.
Samo se nadam da se neće pojaviti neki ljubitelj "ravnomjernog razvoja BiH" koji bi da "doprinese razvoju ekonomije oba entiteta," to bi tek bilo ironično, hraniti onoga ko ti radi o glavi.
Samo se nadam da se neće pojaviti neki ljubitelj "ravnomjernog razvoja BiH" koji bi da "doprinese razvoju ekonomije oba entiteta," to bi tek bilo ironično, hraniti onoga ko ti radi o glavi.
-
_drunken_santa_
- Posts: 345
- Joined: 15/11/2015 12:08
#48515 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Najbolje plate u RS-u su one za zaposlene na državnom nivou. Masa ljudi živi u Lukavici ili Palama a radi u Sarajevu. Trećina minimum zaposlenih su iz RS-a. To su hiljade ljudi puta članovi porodica, svi na kredtima i ne može im niko dati otkaz dokle god ima para u budžetu oni su prioritet.oakville wrote:Narod u RS-u je obećao da će ako treba jesti korijenje i čuvati RS - i ispunjava obećanje, i u tome ga ne treba prekidati.![]()
Samo se nadam da se neće pojaviti neki ljubitelj "ravnomjernog razvoja BiH" koji bi da "doprinese razvoju ekonomije oba entiteta," to bi tek bilo ironično, hraniti onoga ko ti radi o glavi.
Kad bi Sarajevo bilo pametno, pa da namjerno utiče na smanjenje budžeta državnog nivoa i ukidanje mase ionako bespotrebnih agencija, da smanji vojsku i slične suvišne stvari. To bi napravilo pritisak na vlast i bankrot RS-a više nego bilo kakvo simbolično lupanje po prstima. I lako bi bilo kad oni već to traže, bio bi slučaj "be careful what you wish for".
Ironično je da u želji da ojačaju državu Bošnjaci jačaju RS.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#48516 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ljudski je pomoci i svojim zemljacima iz manjeg entiteta

-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#48517 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Jedna od ideja ovakvog ustroja jeste i pravljenje mnogobrojnih nefunkcionalnih agencija i vještačko podizanje standarda tj to je plan razvoja administrativnih centara: Sa, Bl, Mo i Brčko dc._drunken_santa_ wrote:
Najbolje plate u RS-u su one za zaposlene na državnom nivou. Masa ljudi živi u Lukavici ili Palama a radi u Sarajevu. Trećina minimum zaposlenih su iz RS-a. To su hiljade ljudi puta članovi porodica, svi na kredtima i ne može im niko dati otkaz dokle god ima para u budžetu oni su prioritet.
Kad bi Sarajevo bilo pametno, pa da namjerno utiče na smanjenje budžeta državnog nivoa i ukidanje mase ionako bespotrebnih agencija, da smanji vojsku i slične suvišne stvari. To bi napravilo pritisak na vlast i bankrot RS-a više nego bilo kakvo simbolično lupanje po prstima. I lako bi bilo kad oni već to traže, bio bi slučaj "be careful what you wish for".
Ironično je da u želji da ojačaju državu Bošnjaci jačaju RS.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#48518 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
kao doboju kada su poplave bili pa zaboravise...Co0l wrote:Ljudski je pomoci i svojim zemljacima iz manjeg entiteta![]()
- GeeTnT
- Posts: 5738
- Joined: 06/01/2015 10:15
- Location: ...u krompiru
#48519 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Alija je kriv za poplave....mO k3 wrote:kao doboju kada su poplave bili pa zaboravise...Co0l wrote:Ljudski je pomoci i svojim zemljacima iz manjeg entiteta![]()
-
krater
- Posts: 6991
- Joined: 27/09/2012 07:00
#48520 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
GeeTnT wrote:Alija je kriv za poplave....mO k3 wrote:kao doboju kada su poplave bili pa zaboravise...Co0l wrote:Ljudski je pomoci i svojim zemljacima iz manjeg entiteta![]()
- Danguba
- Posts: 15864
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#48521 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Skrati malo. Reci da ih treba odcijepiti._drunken_santa_ wrote:
Najbolje plate u RS-u su one za zaposlene na državnom nivou. Masa ljudi živi u Lukavici ili Palama a radi u Sarajevu. Trećina minimum zaposlenih su iz RS-a. To su hiljade ljudi puta članovi porodica, svi na kredtima i ne može im niko dati otkaz dokle god ima para u budžetu oni su prioritet.
Kad bi Sarajevo bilo pametno, pa da namjerno utiče na smanjenje budžeta državnog nivoa i ukidanje mase ionako bespotrebnih agencija, da smanji vojsku i slične suvišne stvari. To bi napravilo pritisak na vlast i bankrot RS-a više nego bilo kakvo simbolično lupanje po prstima. I lako bi bilo kad oni već to traže, bio bi slučaj "be careful what you wish for".
Ironično je da u želji da ojačaju državu Bošnjaci jačaju RS.
- Danguba
- Posts: 15864
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#48522 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Klevecu, lazu i podmecu.mayab wrote:NEUJEDNAČEN RAZVOJ ENTITETA: RS opasno zaostaje za Federacijom BiH!
Vodeći ekonomisti BiH uglavnom se slažu u ocjeni da je BiH u protekloj, 2015. godini, ostvarila solidan ekonomski rast od oko 2,8 posto, no jednako se tako slažu u ocjeni da se Federacija BiH u protekloj godini razvijala neuporedivo brže od Republike Srpske.
Evidentno zaostajanje Republike Srpske za Federacijom BiH osobito je vidljivo pri usporedbi četiri ključna indikatora ekonomskog razvoja: entitetskog rasta BDP-a, izvoza roba i usluga, broja zaposlenih i zaduženosti „po glavi“ stanovnika.
BRUTO DOMAĆI PROIZVOD
Realni rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) BiH u trećem kvartalu 2015. godine, u odnosu na isti kvartal prethodne godine, iznosio je 3,1 posto.
Bruto domaći proizvod u Republici Srpskoj u trećem tromjesečju prošle godine imao je pozitivnu stopu realnog rasta od 1,4 odsto, a u Federaciji od 3,3, odsto u odnosu na isti period iz 2014. godine, podaci su entitetskih zavoda za statistiku.
Identična proporcija entitetskog rasta BDP bila je i u prvom i u drugom kvartalu 2015. godine, a sudeći prema do sada objavljenim podacima, razlika se dodatno povećala u korist Federacije BiH u četvrtom kvartalu.
IZVOZ ROBA I USLUGA
Bosna i Hercegovina je za devet mjeseci tekuće godine ostvarila izvoz u vrijednosti od 6.869.638.258 KM, što pokazuje da je izvoz uvećan za 254.913.699 KM ili 3,85% u odnosu na isti period prošle godine.
Posmatrano po entitetima, slika je dijametralno suprotna.
Federacija BiH je povećala izvoz za blizu 6 posto, za razliku od Republike Srpske koja je u istom razdoblju smanjila izvoz za čak 20,8 posto, što je najveći pad izvoz u posljednjih pet godina!
BROJ ZAPOSLENIH RADNIKA
U 11 mjeseci 215. godine, broj zaposlenih u Federaciji BiH povećan je za 9.800, dok je u Republici Srpskoj broj zaposlenih ostao na skoro istoj razini s kraja 2014. godine.
ZADUŽENOST „PO GLAVI“ STANOVNIKA
Pri tome je Republika Srpska u relativnom odnosu dva puta zaduženija od Federacije BiH.
Ukupan dug Republike Srpske sredinom 2015. godine, iznosio je 5,5 milijardi KM, dok je ukupni dug Federacije BiH iznosio 5,8 milijardi KM.
Mjereno „po glavi“ stanovnika slika izgleda ovako: svaki stanovnik Federacije BIH duguje 1.900 KM, dok svaki stanovnik RS duguje 3.900 KM.![]()
![]()
Znam najmanje tri forumasa koji ce ovu zavjeru pokusati raskrinkati i prikazati drugaciju situaciju...naravno pozivajuci se na statisticke zavode kojih vjerovatno ima vise9po potrebama).
- Vares City
- Posts: 6965
- Joined: 01/02/2008 21:13
- Location: 'nonde
#48523 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Vrbas voda nosila HAJVANA 
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#48524 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Tegeltija, šta uradi?


- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#48525 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Priznao Mile...
"S druge strane, imamo Zapad koji i dan-danas traži da se odreknemo nekih naših nacionalnih pozicija, pa i same RS, jer je to, po njima, neki put kojim treba da idemo," kaže Dodik i dodadaje da je pritisaka da se referendum ne održi zaista mnogo.
"Prije svega od međunarodnog faktora, visokog predstavnika, koji brani nasilje koje je sam sprovodio. Pokušavaju da referendum prikažu kao antidejtonsku aktivnost, a referendum je baziran na stvarima kojih inače nema u Dejtonu," navodi Dodik.

