Jala Brat & Buba Corelli

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#4851 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

nije samo roker, ali ovdje je u tom taboru. isto ko što i ja slušam svašta ali ovdje sam u taboru "kod dva mrmota" :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4852 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

redhat wrote: 25/02/2020 19:43
dale cooper wrote: 25/02/2020 19:29
zomri wrote: 25/02/2020 19:04 Funk Master Flash :-) :-)
Charli xcx trap hop :?

Strućnjak :lol: :lol:
Ovo nisam ni skonto da je napisao. :mrgreen:
Jes jes...struĆnjak

https://www.thelineofbestfit.com/news/l ... he-morning
https://pitchfork.com/reviews/albums/to ... y-genesis/

google is your friend engleski nije problem nadam se, ako jest onda jbg senidha je maksimum
Dude, Charlie XCX je pop sa velikim P. :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4853 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

BadBoy wrote: 25/02/2020 21:01 Priča "ovo su glavati mrmoti ko ovo može slušati" nema poente. To je samo intelektualna masturbacija onih koji za sebe misle da slušaju bolju muziku i tom činjenicom se koriste da se osjećaju superiornije od drugih ljudi. Takvi ljudi još uvijek nisu dovoljno sazreli.

Priča koja se vodila između zomrija, dale coopera i moje malenkosti je donekle imala poentu i bila je jako zanimljiva.

Inače, ako smijem @dale cooper rekao bih da je prevazišao kuticije muzičkog žanra i da nije samo "puki" roker, nego pravi music afficiando. Ako sam pogriješio odmah povlačim i editujem post :)
zomri wrote: 25/02/2020 20:35 @dale jedini normalan roker na temi koji ne patronizira iz pozicije samoproglašene rokerske intelektualne superiornosti :thumbup:
:kiss: Hvala drugovi. :D

Više mi se sviđa ova bad boyova definicija music afficiando. :thumbup: :D
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#4854 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by redhat »

BadBoy wrote: 25/02/2020 21:01 Priča "ovo su glavati mrmoti ko ovo može slušati" nema poente. To je samo intelektualna masturbacija onih koji za sebe misle da slušaju bolju muziku i tom činjenicom se koriste da se osjećaju superiornije od drugih ljudi. Takvi ljudi još uvijek nisu dovoljno sazreli.

Priča koja se vodila između zomrija, dale coopera i moje malenkosti je donekle imala poentu i bila je jako zanimljiva.

Inače, ako smijem @dale cooper rekao bih da je prevazišao kuticije muzičkog žanra i da nije samo "puki" roker, nego pravi music afficiando. Ako sam pogriješio odmah povlačim i editujem post :)
Ima i druga strana tog novčića....ja evo kažem da je boldana rečenica vadiona za sve likova koji pravdaju svoje izbore. Jel slušaš - slušaj ali ne pričaj o kvaliteti jer tu kvalitete nema. Jel piješ, pij ali sebi pij nemoj meni kititi nadimke jer nisam alkos ne nosam tetejca za pasom i ne odvaljujem se na cecu jer eto to je moderno. Ta racionalizacija tipa "znate ja imam eklektičan ukus" je samo to - racionalizacija ili ti vadiona. Ako misliš da u Bubi i Jali ima kvalitete ili na kraju krajeva ceci, zapitaj se što tu vrstu muzike voli samo i isključivo jedan sloj društva i svi su od ponašanja do priče pa i izgleda i furki u pet deka. Gdje su ti eklektični music aficionado (da aficionado se piše sa jednim F) da napune Medison Square Garden ili Alberts hall ili tako neki centar.
Možete se vi drugari kititi raznim titulama poznavalaca i ljubitelja i mecena ali vi slušate ono što se zove - džigara i slušaju je manje manje obrazovani, užih pogleda, jednostavnijih svjetonazora itd itd.
Plitka zabava za plitku publiku i tu priča staje. Kvaliteta? Hou jes nou
Svi ste poznavaoci širokog spektra i obrazovanja i muzičkog ukusa a torabi vam je prodavao blagosiljanu vodu sa česme :)
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#4856 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dzipalo »

Poslije toga ide Jala Brat i Dino Merlin.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#4857 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Industrialyzer »

dzipalo wrote: 26/02/2020 11:58
Poslije toga ide Jala Brat i Dino Merlin.
Prije par godina Jala u nekoj izjavi rekao da mu je zelja raditi sa Merlinom i da ga smatra najvecim muzicarem danasnjice u BiH,i stvarno je zvucalo kao nesto sto nikad nece desiti. Poznavajuci Merlina i njegov "nos" za biznis, siguran sam da ce u buducnosti i on saradjivati sa Imperijom.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#4859 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by redhat »

Logovan wrote: 26/02/2020 12:04
Jao majko haha :lol:
Senidha isto ko na čučavcu na benzinskoj Sila u Raštelicama a i izraz lica joj je takav, teško pale klepe od juče :-D :-D :-D
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#4860 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Blixen »

sta je to senidah? vidim spominju raja to
BadBoy
Posts: 8174
Joined: 01/11/2005 21:55

#4861 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by BadBoy »

redhat wrote: 26/02/2020 08:00
Ima i druga strana tog novčića....ja evo kažem da je boldana rečenica vadiona za sve likova koji pravdaju svoje izbore. Jel slušaš - slušaj ali ne pričaj o kvaliteti jer tu kvalitete nema. Jel piješ, pij ali sebi pij nemoj meni kititi nadimke jer nisam alkos ne nosam tetejca za pasom i ne odvaljujem se na cecu jer eto to je moderno. Ta racionalizacija tipa "znate ja imam eklektičan ukus" je samo to - racionalizacija ili ti vadiona. Ako misliš da u Bubi i Jali ima kvalitete ili na kraju krajeva ceci, zapitaj se što tu vrstu muzike voli samo i isključivo jedan sloj društva i svi su od ponašanja do priče pa i izgleda i furki u pet deka. Gdje su ti eklektični music aficionado (da aficionado se piše sa jednim F) da napune Medison Square Garden ili Alberts hall ili tako neki centar.
Možete se vi drugari kititi raznim titulama poznavalaca i ljubitelja i mecena ali vi slušate ono što se zove - džigara i slušaju je manje manje obrazovani, užih pogleda, jednostavnijih svjetonazora itd itd.
Plitka zabava za plitku publiku i tu priča staje. Kvaliteta? Hou jes nou
Svi ste poznavaoci širokog spektra i obrazovanja i muzičkog ukusa a torabi vam je prodavao blagosiljanu vodu sa česme :)
:-) :-) :? :?

Ko je ikada sa ove teme otišao i na jednu drugu temu i srao o tome kako su Jala & Buba bolji od XY muzike? Niko, nikada. To isključivo rade kvazi-intelektualni "rokeri" uključujući i tebe ovdje.

Ne znam ni šta si htio reći ostatkom posta.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#4862 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by redhat »

BadBoy wrote: 26/02/2020 14:26 Ko je ikada sa ove teme otišao i na jednu drugu temu i srao o tome kako su Jala & Buba bolji od XY muzike? Niko, nikada. To isključivo rade kvazi-intelektualni "rokeri" uključujući i tebe ovdje.

Ne znam ni šta si htio reći ostatkom posta.
Polako samo će ti se kazati jednom, a možda i neće. Ja nisam ništa kvazi i nemoj koristiti termine koje si negdje cuo i mislis da pametnije radi njih zvučiš. Ja pričam o muzici a ti konstantno o tome šta sam ja i kakav sam i šta volim i šta ne volim - ako se možeš držati teme drži se jer tema nisam ja. Nikome nigdje ritam mašina+auto tune+rime na nivou djetata od pet godina sa posebnim potrebama nisu muzika već isključivo šund. Šund može biti popularan može zaludjeti mase i može se masa furati na to ali to je i dalje šund. Kužiš, mislim ne kužiš ali nema veze nadoći će u vožnji.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#4863 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Blixen »

bubo i jalo su primitivni likovi
njihova muzika (ako se to tako uposte moze nazvati) je namjenjena manje inteligentnim ljudima
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#4864 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dzipalo »

Blixen wrote: 26/02/2020 15:46 bubo i jalo su primitivni likovi
njihova muzika (ako se to tako uposte moze nazvati) je namjenjena manje inteligentnim ljudima
Eh kako bi se samo iznenadio da znas :D
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#4865 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

kultur fašizam at its worst :run:

znam članova mense da slušaju senidu, hirurga da slušaju cecu i karleušu i softver inžinjera da slušaju jalu i bubu...

ali predrasude nas ubiše. uostalom vidi se i na temi koliko su ovi iz rokerskog tabora "inteligentniji" :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4866 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

Zahvaljujući nekima tema je sa solidne rasprave opet skenula u zonu retardacije. :|
BadBoy
Posts: 8174
Joined: 01/11/2005 21:55

#4867 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by BadBoy »

Tačno. Zanemarili smo prvo pravilo interneta: do not feed the trolls.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#4868 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by redhat »

zomri wrote: 26/02/2020 16:15 kultur fašizam at its worst :run:

znam članova mense da slušaju senidu, hirurga da slušaju cecu i karleušu i softver inžinjera da slušaju jalu i bubu...

ali predrasude nas ubiše. uostalom vidi se i na temi koliko su ovi iz rokerskog tabora "inteligentniji" :D
Ja mogu samo zaključiti da ti znaš jako puno ljudi, šta drugo reči svjeCki Čoek.
Jel to Mensa Pofalićko ili Dolac Malta odjeljenje.....ovi drugi su osobito jebeni

P.S.
I Cecin muž je bio jedan veliki intelektualac i kako ono ti reče affecinado muzički
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#4869 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

redhat wrote: 26/02/2020 22:38
zomri wrote: 26/02/2020 16:15 kultur fašizam at its worst :run:

znam članova mense da slušaju senidu, hirurga da slušaju cecu i karleušu i softver inžinjera da slušaju jalu i bubu...

ali predrasude nas ubiše. uostalom vidi se i na temi koliko su ovi iz rokerskog tabora "inteligentniji" :D
Ja mogu samo zaključiti da ti znaš jako puno ljudi, šta drugo reči svjeCki Čoek.
Jel to Mensa Pofalićko ili Dolac Malta odjeljenje.....ovi drugi su osobito jebeni

P.S.
I Cecin muž je bio jedan veliki intelektualac i kako ono ti reče affecinado muzički
nisam ja no @BadBoy
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#4870 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Blixen »

dzipalo wrote: 26/02/2020 15:58
Blixen wrote: 26/02/2020 15:46 bubo i jalo su primitivni likovi
njihova muzika (ako se to tako uposte moze nazvati) je namjenjena manje inteligentnim ljudima
Eh kako bi se samo iznenadio da znas :D
probao sam "bebo u bemveu i u separeu" ali dzaba
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#4871 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Ricken »

zomri wrote: 26/02/2020 16:15 kultur fašizam at its worst :run:

znam članova mense da slušaju senidu, hirurga da slušaju cecu i karleušu i softver inžinjera da slušaju jalu i bubu...

ali predrasude nas ubiše. uostalom vidi se i na temi koliko su ovi iz rokerskog tabora "inteligentniji" :D
Ja znam jako puno inteligentnih papaka. Biti papak je jednostavno pitanje miljea i vrijednosti kojima te je taj milje naučio.

Jadna je budućnost zemlje čijoj omladini Jala, Buba i Senidah kreiraju vrijednosti.

Sirova definicija kulture je obrazac ponašanja i razmišljanja. U svakom slučaju kultura koju nam donose Jala, Buba ili Senidah je otprilike modernija verzija Mire Semberca iz 90 ih i sličnih. Jednom riječu, sirove strasti.
BadBoy
Posts: 8174
Joined: 01/11/2005 21:55

#4872 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by BadBoy »

Opet ista matrica gdje se podvlači teza da muzika kao stvara i odgaja. Dajte ba ljudi smirite se, šta vam je, odvadite malo na tobožnjoj važnosti muzike u formiranju mladih ličnosti.

To je osnovna zadaća porodice, škole a onda i šire društvene zajednice. Ne mogu Jala & Buba nikoga "okrenut" na kriminal, niti mili zvuci pop-rocka mogu smiriti nekog debila. Debil je debil, u prvom redu zbog genetske predispozicije ka debilizmu, a onda zbog (nedostatka) odgoja.

Kraj priče. Prestanite više potezati "think of the children" argument. Nema logike nikakve.
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#4873 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dzipalo »

BadBoy wrote: 29/02/2020 18:58 Opet ista matrica gdje se podvlači teza da muzika kao stvara i odgaja. Dajte ba ljudi smirite se, šta vam je, odvadite malo na tobožnjoj važnosti muzike u formiranju mladih ličnosti.

To je osnovna zadaća porodice, škole a onda i šire društvene zajednice. Ne mogu Jala & Buba nikoga "okrenut" na kriminal, niti mili zvuci pop-rocka mogu smiriti nekog debila. Debil je debil, u prvom redu zbog genetske predispozicije ka debilizmu, a onda zbog (nedostatka) odgoja.

Kraj priče. Prestanite više potezati "think of the children" argument. Nema logike nikakve.
:thumbup:
Dok nam "emancipovana" djeca slusaju Nirvanu i slicne narkomane to je cool i in.
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#4874 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

Na neki tip postova je postalo dosadno odgovarati
User avatar
GOT
Posts: 3344
Joined: 30/04/2016 12:10

#4875 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by GOT »



:srce:
Post Reply