http://www.theverge.com/2015/7/8/891119 ... y-campaign
RUSIJA
- JohnnyS
- Posts: 17568
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#4852 Re: RUSIJA
Lihvaro-cionistička propaganda
- escobar__
- Posts: 9986
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#4853 Re: RUSIJA
JohnnyS wrote:Lihvaro-cionistička propaganda
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4854 Re: RUSIJA
http://www.index.hr/vijesti/clanak/rusi ... 30363.aspx
RUSIJA razmatra mogućnosti izravne isporuke energenata Grčkoj kako bi poduprla njezino gospodarstvo, izjavio je ruski ministar energetike Aleksander Novak a prenose ruske novinske agencije u nedjelju.
Rusija "namjerava poduprijeti obnovu grčkog gospodarstva širenjem suradnje u energetskom sektoru", rekao je Novak novinarima u Moskvi, objavila je novinska agencija Sputnik.
"Proučavamo mogućnost organizacije izravne isporuke energenata Grčkoj u bliskoj budućnosti", rekao je.
Prošlog je tjedna glasnogovornik Kremlja Dmitri Peskov izjavio da će Moskva razmotriti mogućnost financijske pomoći Grčkoj ukoliko Atena to zatraži.
Rusija i Grčka posljednjih su mjeseci značajno produbile političke i gospodarske veze, u trenutku kad se obje zemlje bore s gospodarskom krizom. Pojedine europske zemlje vide u tome opasnost, posebice zbog napetosti između Rusije i Zapada usljed ukrajinske krize.
Predsjednik grčke vlade Aleksis Cipras prošlog je tjedna telefonom razgovarao s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom o rezultatu referenduma.
Na gospodarskom forumu u lipnju, Cipras se susreo s Putinom i pozvao na ukidanje zapadnih sankcija Rusiji.
Dvije su zemlje potpisale sporazum o suranji na izgradnji plinovoda Turski tok, kojim bi se isporučivao prirodni plin iz Rusije u Europu. Plinovod bi zaobišao Ukrajinu.
RUSIJA razmatra mogućnosti izravne isporuke energenata Grčkoj kako bi poduprla njezino gospodarstvo, izjavio je ruski ministar energetike Aleksander Novak a prenose ruske novinske agencije u nedjelju.
Rusija "namjerava poduprijeti obnovu grčkog gospodarstva širenjem suradnje u energetskom sektoru", rekao je Novak novinarima u Moskvi, objavila je novinska agencija Sputnik.
"Proučavamo mogućnost organizacije izravne isporuke energenata Grčkoj u bliskoj budućnosti", rekao je.
Prošlog je tjedna glasnogovornik Kremlja Dmitri Peskov izjavio da će Moskva razmotriti mogućnost financijske pomoći Grčkoj ukoliko Atena to zatraži.
Rusija i Grčka posljednjih su mjeseci značajno produbile političke i gospodarske veze, u trenutku kad se obje zemlje bore s gospodarskom krizom. Pojedine europske zemlje vide u tome opasnost, posebice zbog napetosti između Rusije i Zapada usljed ukrajinske krize.
Predsjednik grčke vlade Aleksis Cipras prošlog je tjedna telefonom razgovarao s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom o rezultatu referenduma.
Na gospodarskom forumu u lipnju, Cipras se susreo s Putinom i pozvao na ukidanje zapadnih sankcija Rusiji.
Dvije su zemlje potpisale sporazum o suranji na izgradnji plinovoda Turski tok, kojim bi se isporučivao prirodni plin iz Rusije u Europu. Plinovod bi zaobišao Ukrajinu.
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#4855 Re: RUSIJA
hhhh
Trebat će im malo jači blef od Rusije da ih nastave hraniti ovi sa sjevera. Nije prošlo ni Cipru prije 2 godine, neće ni ovima
Ali ajde, bodovi za domišljatost, pravoslavna snaga i to
Trebat će im malo jači blef od Rusije da ih nastave hraniti ovi sa sjevera. Nije prošlo ni Cipru prije 2 godine, neće ni ovima
Ali ajde, bodovi za domišljatost, pravoslavna snaga i to
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4856 Re: RUSIJA
Malo dobrog electra made in Россия
Ako koga zanima koka sa covera, nek salje pp
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#4857 Re: RUSIJA
vetoraša


- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#4858 Re: RUSIJA
majko mila kakva sila!Rusko Ministarstvo odbrane saopćilo je da je najmanje 20 vojnika poginulo, a 19 povrijeđeno nakon urušavanja vojne kasarne u gradu Omsku u Sibiru. Iz Ministarstva ističu kako se za pet osoba još uvijek traga.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#4859 Re: RUSIJA
Naravno da je promasio 100%. Nikakva "ispeglana" Rezolucija nije prosla, jer je Rusija ulozila veto, i nema "male doze gorcine kod Srba", nego opste narodno veselje. Dokazani prijatelj Bosne Putinko je blatantno strpao Rusiju u cetnicki tabor.5 0 5 wrote:nema. on je rekao sta je ce se desiti, i pogodio je 100%. sada neka drugi opravdavaju svoje pogresne teze.JohnnyS wrote:Jel se Čeli pojavio na forumu od ruskog "njet"? Ili negdje još uvijek kombinira kako ovo pretvoriti u pobjedu slobodnog svijeta?
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#4860 Re: RUSIJA
Uvjeren sam da razloge ruskog veta treba tražiti u ovim elementima rezolucije:
Iako ću biti osuđivan, odgovorno tvrdim da politika koja je stajala iza ove rezolucije ni trunku nije držala do digniteta srebreničkih žrtava. Dopustivši da se tako olako preko naših leđa rješavaju globalni problemi i sukobi globalnih sila. I ne samo to, nego sa tačkom: 5.Potvrđuje još jednom svoju podršku Mirovnom sporazumu zaključenom u Dejtonu i potpisanom u Parizu 14. decembra 1995, kao i Sporazumu o stvaranju Federacije Bosne i Hercegovine, potpisanom u Dejtonu, 10. novembra 1995. (S/1995/1021, aneks) i poziva strane da se strogo pridržavaju svojih obaveza koji proizilaze iz tih sporazuma, zapravo se pozvalo na zadržavanje statusa quo, kojim su u ustavnopravni poredak BiH inkorporirana tijela koja su počinila genocid, a političku autonomiju dobila etnički očišćena teritorija.
PP8
Ističući značajnu ulogu koju u sprečavanju genocida imaju specijalni savetnici generalnog sekretara za sprečavanje genocida i odgovornost za zaštitu (specijalni savetnici), čija funkcija podrazumeva i da budu mehanizam za rano upozoravanje kako bi sprečili potencijalne situacije čiji ishod mogu biti genocid, zločini protiv čovečnosti, ratni zločini i etničko čišćenje, i visoki komesar UN za ljudska prava; i konstatujući ulogu koju redovni brifinzi o kršenju ljudskih prava i međunarodnog humanitarnog prava, kao i govoru mržnje i podsticanju imaju u ranom prepoznavanju potencijalnog genocida,
PP9
Pozdravljajući novi Okvir Analize koji je sačinila Kancelarija specijalnih savetnika kao jedan od instrumenata za procenu rizika genocida u svakoj situaciji, i podstičući države članice i regionalne i podregionalne organizacije da koriste relevantne okvire, kada je to potrebno, kao smernice u njihovom radu na prevenciji,
PP10
Nadalje podsećajući na obavezu svih država članica da ispune svoje obaveze u cilju okončanja nekažnjavanja i da istraže i krivično gone one koji su odgovorni za genocid, zločine protiv čovečnosti, ratne zločine i druga ozbiljna kršenja međunarodnog humanitarnog prava i ; konstatujući da je borba protiv nekažnjavanja za najteže zločine od međunarodnog interesa koji su počinjeni nad civilima ojačana radom na i krivičnim gonjenjem ovih zločina od strane Međunarodnog krivičnog suda, u skladu sa principom komplementarnosti sa domaćim nadležnostima u krivičnim stvarima kako se navodi u Rimskom statutu, ad hoc i mešovitim tribunalima i specijalizovanim većima u domaćim sudovima,
S obzirom na brojne primjere otvorenog kršenja međunarodnog prava od strane zapadnih sila, za Rusiju ove komponente rezolucije nisu prihvatljive. Jer sa njihovim usvajanjem, omogućava se Zapadu da "sprječavanje genocida" koristi kao izgovor za nelegitimne intervencije. Posebno kada se uzme u obzir da se godinama Zapad na jednoj, te Rusija, Kina i Nesvrstani na drugoj strani spore oko donošenja novog dokumenta s ciljem prevencije i sprječavanja genocida.9. Poziva države da sprečavaju i suzbijaju genocid i druge teške zločine u skladu sa međunarodnim pravom, ponovo potvrđuje stavove 138 i 139 Završnog dokumenta Svetskog samita iz 2005. godine (A/RES/60/1) o odgovornosti za zaštitu stanovništva od genocida, ratnih zločina, etničkog čišćenja i zločina protiv čovečnosti
10. Poziva one države koje još uvek nisu ratifikovale Konvenciju niti joj pristupile da razmotre takvu mogućnost po hitnom postupku i da, po potrebi, donesu nacionalne zakone i propise kako bi ispunile svoje obaveze u skladu sa tom Konvencijom
13. Podstiče države članice da odrede nacionalne kontakt osobe koje bi se bavile zaštitom civila od svireposti putem efikasne prevencije i reagovanja i koje bi mogle da se redovno sastaju i koordiniraju korake u cilju razmene najbolje prakse u vezi sa brzim reagovanjem i sprečavanjem svireposti, sa drugim državama članicama i relevantnim regionalnim i subregionalnim mehanizmima za sprečavanje i reagovanje na masovna zverstva, specijalnim savetnicima i drugim relevantnim telima Ujedinjenih nacija, i s tim u vezi priznaje odgovornost globalne mreže nacionalnih kontakt osoba u pogledu zaštite
14. Ponovo potvrđuje značaj pouka koje treba izvući iz neuspeha Ujedinjenih nacija u sprečavanju genocida u Srebrenici, kao što je izloženo u izveštaju generalnog sekretara u vezi sa Rezolucijom Generalne skupštine 53/35 (A/54/549), kao i poziv iz ovog izveštaja upućen međunarodnoj zajednici da se maksimalno založi kako se ne bi dozvolilo da se takve strahote ponovo dogode i odlučuje da treba brzo i efikasno delovati kako bi se sprečilo ponavljanje takve tragedije i u tom cilju koristi sva odgovarajuća raspoloživa sredstva, u skladu sa Poveljom Ujedinjenih nacija
16. Zahteva od generalnog sekretara da obezbedi veću saradnju postojećih mehanizama za rano upozorenje u cilju sprečavanja genocida i drugih ozbiljnih međunarodnih zločina, kako bi se pomoglo u otkrivanju, proceni i reagovanju na izvore tenzije i tačke rizika, ili otkrivanju ugroženog stanovništva, i podstiče generalnog sekretara da Savetu i dalje dostavlja informacije i analize za koje smatra da bi predstavljale doprinos u tom pogledu
Iako ću biti osuđivan, odgovorno tvrdim da politika koja je stajala iza ove rezolucije ni trunku nije držala do digniteta srebreničkih žrtava. Dopustivši da se tako olako preko naših leđa rješavaju globalni problemi i sukobi globalnih sila. I ne samo to, nego sa tačkom: 5.Potvrđuje još jednom svoju podršku Mirovnom sporazumu zaključenom u Dejtonu i potpisanom u Parizu 14. decembra 1995, kao i Sporazumu o stvaranju Federacije Bosne i Hercegovine, potpisanom u Dejtonu, 10. novembra 1995. (S/1995/1021, aneks) i poziva strane da se strogo pridržavaju svojih obaveza koji proizilaze iz tih sporazuma, zapravo se pozvalo na zadržavanje statusa quo, kojim su u ustavnopravni poredak BiH inkorporirana tijela koja su počinila genocid, a političku autonomiju dobila etnički očišćena teritorija.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#4861 Re: RUSIJA
Naravno. Rusija je stavila veto u znak podrske Bosni i zrtvama cetnickih zlocina.
Kako vi mlada putincad izmislite ovakve spinove?
Kako vi mlada putincad izmislite ovakve spinove?
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#4862 Re: RUSIJA
Pročitaj, pa češ vidjeti da je ovdje riječ o prevari, gdje se srebreničke žrtve koriste kao paravan za uvođenje novih regula na globalnoj političkoj sceni.Avetinho wrote:Naravno. Rusija je stavila veto u znak podrske Bosni i zrtvama cetnickih zlocina.
Kako vi mlada putincad izmislite ovakve spinove?
Naš je problem što naivno vjerujemo da je Britanija shvatila svoje greške iz odnosa prema Bosni, kao što Srbi imaju problem da shvate da ovo nije "bratski ruski potez", nego pragmatika velike sile. Mogla se napraviti rezolucija i bez navedenih elemanata, međutim naši su poletili ko pile u halu i dopustili da se Srebrenica koristi kao sredstvo u nadmetanju velikih sila. Pročitajte rezoluciju Evropskog parlamenta, pa ćete vidjeti tekst posvećen isključivo srebreničkom genocidu i načinu suočavanja Srbije, Srba, ali i Evrope u cjelini sa genocidom i njegovim posljedicama.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#4864 Re: RUSIJA
Da li si i tada galamio kad je NATO uletio da mlati po cetnicima? Tebi se cini da Rusi otkrivaju prevaru sto ovi zele prikazati genocid i ratne zlocine onim sto jesu, dok u isto vrijeme putinko otima tudje teritorije i pravi rusvaj po Ukrajini. Sta kazes, Rusi i Nesvrstani. Da tema nije zalosna, umro bih od smijeha.MuaDib wrote:Pročitaj, pa češ vidjeti da je ovdje riječ o prevari, gdje se srebreničke žrtve koriste kao paravan za uvođenje novih regula na globalnoj političkoj sceni.Avetinho wrote:Naravno. Rusija je stavila veto u znak podrske Bosni i zrtvama cetnickih zlocina.
Kako vi mlada putincad izmislite ovakve spinove?
Naš je problem što naivno vjerujemo da je Britanija shvatila svoje greške iz odnosa prema Bosni, kao što Srbi imaju problem da shvate da ovo nije "bratski ruski potez", nego pragmatika velike sile. Mogla se napraviti rezolucija i bez navedenih elemanata, međutim naši su poletili ko pile u halu i dopustili da se Srebrenica koristi kao sredstvo u nadmetanju velikih sila. Pročitajte rezoluciju Evropskog parlamenta, pa ćete vidjeti tekst posvećen isključivo srebreničkom genocidu i načinu suočavanja Srbije, Srba, ali i Evrope u cjelini sa genocidom i njegovim posljedicama.
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#4865 Re: RUSIJA
Intervenciji NATO-a kad je počela srebrenička katastrofa nije se usprotivila Rusija, nego Francuska i Britanija, koje se sada prave nevine. Porediti rat u Ukrajini sa bosanskim je mimo ikakve pameti i pokazatelj je potpunog nepoznavanja situacije u toj državi. A takve usporedbe, će se svakom ko ih koristi sutra obiti o glavu, jer će sutra neko reči Srbi su imali pravo na pobunu pošto su ima zabranili srpski jezik, jer je isto uradila vlada u Kijevu Rusima kojih ima 7 miliona tamo. Očigledno si se tek počeo zanimati za politiku, pa ne možeš razlučiti šta je šta. Isti problem je imao jedini i posljednji predsjednik RBiH Alija, zbog čega smo dobili Frankeštajn državu i narod sa "alijinim sindromom" koji se manifestuje upornim vjerovanjem da svijet ima neki dug prema Bosni. Ali proći će još i svjetlosna godina, dok se narod ovdje dozove pameti i ne shvati da uspjeti može samo ono što sam iznjedri i ponudi bez posrednika.Avetinho wrote:Da li si i tada galamio kad je NATO uletio da mlati po cetnicima? Tebi se cini da Rusi otkrivaju prevaru sto ovi zele prikazati genocid i ratne zlocine onim sto jesu, dok u isto vrijeme putinko otima tudje teritorije i pravi rusvaj po Ukrajini. Sta kazes, Rusi i Nesvrstani. Da tema nije zalosna, umro bih od smijeha.MuaDib wrote:Pročitaj, pa češ vidjeti da je ovdje riječ o prevari, gdje se srebreničke žrtve koriste kao paravan za uvođenje novih regula na globalnoj političkoj sceni.Avetinho wrote:Naravno. Rusija je stavila veto u znak podrske Bosni i zrtvama cetnickih zlocina.
Kako vi mlada putincad izmislite ovakve spinove?
Naš je problem što naivno vjerujemo da je Britanija shvatila svoje greške iz odnosa prema Bosni, kao što Srbi imaju problem da shvate da ovo nije "bratski ruski potez", nego pragmatika velike sile. Mogla se napraviti rezolucija i bez navedenih elemanata, međutim naši su poletili ko pile u halu i dopustili da se Srebrenica koristi kao sredstvo u nadmetanju velikih sila. Pročitajte rezoluciju Evropskog parlamenta, pa ćete vidjeti tekst posvećen isključivo srebreničkom genocidu i načinu suočavanja Srbije, Srba, ali i Evrope u cjelini sa genocidom i njegovim posljedicama.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#4866 Re: RUSIJA
Ili si totalni diletant, ili rusko putince koje izvrce istorijske cinjenice. O tvojoj odbrani putinkovog veta na rezoluciju o masakru u Srebrenici ne vrijedi trositi tipke, a bogami ni na tvoje tumacenje NATO intervencije nakon cetnickih zlocina po Bosni.MuaDib wrote:Intervenciji NATO-a kad je počela srebrenička katastrofa nije se usprotivila Rusija, nego Francuska i Britanija, koje se sada prave nevine. Porediti rat u Ukrajini sa bosanskim je mimo ikakve pameti i pokazatelj je potpunog nepoznavanja situacije u toj državi. A takve usporedbe, će se svakom ko ih koristi sutra obiti o glavu, jer će sutra neko reči Srbi su imali pravo na pobunu pošto su ima zabranili srpski jezik, jer je isto uradila vlada u Kijevu Rusima kojih ima 7 miliona tamo. Očigledno si se tek počeo zanimati za politiku, pa ne možeš razlučiti šta je šta. Isti problem je imao jedini i posljednji predsjednik RBiH Alija, zbog čega smo dobili Frankeštajn državu i narod sa "alijinim sindromom" koji se manifestuje upornim vjerovanjem da svijet ima neki dug prema Bosni. Ali proći će još i svjetlosna godina, dok se narod ovdje dozove pameti i ne shvati da uspjeti može samo ono što sam iznjedri i ponudi bez posrednika.Avetinho wrote:Da li si i tada galamio kad je NATO uletio da mlati po cetnicima? Tebi se cini da Rusi otkrivaju prevaru sto ovi zele prikazati genocid i ratne zlocine onim sto jesu, dok u isto vrijeme putinko otima tudje teritorije i pravi rusvaj po Ukrajini. Sta kazes, Rusi i Nesvrstani. Da tema nije zalosna, umro bih od smijeha.MuaDib wrote:
Pročitaj, pa češ vidjeti da je ovdje riječ o prevari, gdje se srebreničke žrtve koriste kao paravan za uvođenje novih regula na globalnoj političkoj sceni.
Naš je problem što naivno vjerujemo da je Britanija shvatila svoje greške iz odnosa prema Bosni, kao što Srbi imaju problem da shvate da ovo nije "bratski ruski potez", nego pragmatika velike sile. Mogla se napraviti rezolucija i bez navedenih elemanata, međutim naši su poletili ko pile u halu i dopustili da se Srebrenica koristi kao sredstvo u nadmetanju velikih sila. Pročitajte rezoluciju Evropskog parlamenta, pa ćete vidjeti tekst posvećen isključivo srebreničkom genocidu i načinu suočavanja Srbije, Srba, ali i Evrope u cjelini sa genocidom i njegovim posljedicama.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4867 Re: RUSIJA
Ja ne procitah nigdje da su Rusi kao razlog veta naveli ovo sto @Muadib pise.E sad,ili Rusi lazu ili Muadib fula.Obje opcije su realne i jedna ne iskljucuje drugu.
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#4869 Re: RUSIJA
ma glasali su protiv jer ih je nikolic molio. vucic bi pustio rezoluciju. obrazlozenje je svakako reda radi pa nije ni vazno sta je navedenoCo0l wrote:Ja ne procitah nigdje da su Rusi kao razlog veta naveli ovo sto @Muadib pise.E sad,ili Rusi lazu ili Muadib fula.Obje opcije su realne i jedna ne iskljucuje drugu.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4870 Re: RUSIJA
Visoka politika se inace vodi molbama 
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#4871 Re: RUSIJA
pa za ruse to uopste nije bila visoka politikainsomnia78 wrote:Visoka politika se inace vodi molbama
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4872 Re: RUSIJA
Inace balkanski poliKITAcari vode SADAKA POLITIKU !!!
-
Drvenija87
- Posts: 1027
- Joined: 13/08/2014 05:06
#4873 Re: RUSIJA
Putinov uzi politicki krug se osipa???
Jedan od vodecih Putinovih savjetnika i protagonista Novorusije> Vladislav Surkov je jucer pobjegao za Hong Kong.

Jevreji masovno bjeze iz Rusije,tko zna mozda se ugledao na njih
Vrijeme je za
http://by24.org/2015/07/13/thousands_of ... om_russia/
Jedan od vodecih Putinovih savjetnika i protagonista Novorusije> Vladislav Surkov je jucer pobjegao za Hong Kong.

Jevreji masovno bjeze iz Rusije,tko zna mozda se ugledao na njih
Vrijeme je za
http://by24.org/2015/07/13/thousands_of ... om_russia/
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4874 Re: RUSIJA
ne moze staljinistickim metodama da odrzi red, ne pije to vode, ruje okusile lagodan zivot i svaki dan kavijar i votka pa svako uzimanje rublje od plate dojde ko tektonski poremecaj... nisu to visHe seljaci i radnici vec "dame i gospoda" pa nebi da ga prime visHe nego sto more da stane.
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#4875 Re: RUSIJA
Nikad ne reci nikad
Navikli su i Rusi na feudalizam, cijela povijest im se svodi na to, 3 obroka dnevno su nedavna pojava
500 godina prije toga usađene su neke druge norme ponašanja u taj narod. Prodat će im se priča da su onda jaki i da je to radi dobrobiti nacije.
Ako se netko pita kako je SSSR uopće toliko dugo opstao ako je komunizam zlo i besmisao ekonomskog managementa
Ovaj prvi veliki "spike" je era Leonida Brežnjeva

Omogućivši SSSRu da poživi duže no što bi inače, veliku vojnu ekspanziju i avanturizam po Afganistanu
Pa Gorbačov, Jeljcin (koji su zapadu morali ljubiti kurac, ponosan dio Ruske povijesti)
I onda dolazi mega šahista (koji je btw. prvih nekoliko godina također zapadu ljubio kurac)
Nije ovo ništa novo ni neobično, vađenje stvari iz zemlje i prodaja zapadu je oduvijek bio veliki udio Ruskog GDPa.
Navikli su i Rusi na feudalizam, cijela povijest im se svodi na to, 3 obroka dnevno su nedavna pojava
500 godina prije toga usađene su neke druge norme ponašanja u taj narod. Prodat će im se priča da su onda jaki i da je to radi dobrobiti nacije.
Ako se netko pita kako je SSSR uopće toliko dugo opstao ako je komunizam zlo i besmisao ekonomskog managementa
Ovaj prvi veliki "spike" je era Leonida Brežnjeva

Omogućivši SSSRu da poživi duže no što bi inače, veliku vojnu ekspanziju i avanturizam po Afganistanu
Pa Gorbačov, Jeljcin (koji su zapadu morali ljubiti kurac, ponosan dio Ruske povijesti)
I onda dolazi mega šahista (koji je btw. prvih nekoliko godina također zapadu ljubio kurac)
Nije ovo ništa novo ni neobično, vađenje stvari iz zemlje i prodaja zapadu je oduvijek bio veliki udio Ruskog GDPa.
