Koji je to paket 50 km za 10Mb/s...AmirBaa wrote:tuzno ali istinito sto covjek govori...placam 50 KM za 10Mbit/sCossack wrote:Fulio si temu. Imas temu Telemach pa im tamo biste dizi...zutipatak wrote:Kod Telemacha za te pare imate 100MBit/s a u nakgprem slučaju imate 80Mbit/s + imate Sportklub, HBO i Cinestar.
Sent from my LG-H850 using Tapatalk
BHTelecom All About
Moderator: Benq
-
jarobot
- Posts: 3056
- Joined: 13/06/2016 20:07
#48476 Re: RE: Re: BHTelecom All About
-
jarobot
- Posts: 3056
- Joined: 13/06/2016 20:07
#48477 Re: BHTelecom All About
Joj kako su brezobrazni u BH telekomu. Ja evo zadnju semicu imam prepisku sa podrškom...isto tako došlo ispod 30 Mb/s dodatni paket 1 ( imao sam prije i do 40 Mb/s sa ugašenim reciverom) , dobijem odgovor da to nije smetnja i da sve iznad 18 Mb/s ispunjava uslove ugovora 60 % brzine. Lijepo sam im napisao da u ponudi stoji pristupna brzina 30+ i da mi pošalju napismeno da ne mogu isporučiti zagarantovanu brzinu pa da krenem u raskid ugovora .BarbaDue wrote:Sa upaljenim HD kanalom.
Sa ugašenim resiverom.
Sad imam 35 Mb/s.
Idioti su napravili navlakušu kao osnovni paket 10+ ,paket1 30+...itd a ustvari po defaultu namjestili da pristupna brzina bez upaljenog STB-a neprelazi10 odnosno 30 Mb/s itd po paketima.
Lopovska posla .....
-
jarobot
- Posts: 3056
- Joined: 13/06/2016 20:07
#48478 Re: BHTelecom All About
Dobar to ti je prosjek čekanja kod BH telekoma za priključenje bilo kakve dodatne usluge.funny luu wrote:Pozdrav narode.
Ovako,17.9. sam podnio zahtjev za prikljucenje dodatnog STB uredjaja. Danas zovem 1444 i lik mi govori da je sve proslo i da samo monteri trebaju prikljuciti.
Zanima me jel iko cekao dugo na prikljucenje dodatnog stb uredjaja?
Poslano sa mog ZTE Blade A452 koristeći Tapatalk
Ja sam dodatni paket 1 čekao 2 mjeseca...
- pepeljara
- Posts: 7362
- Joined: 22/08/2003 00:00
#48479 Re: BHTelecom All About
Koji idioti rade u prodaji bhtelekoma pokazuje samo koliko se ljudi stranacki zaposljavaju, hajd to nego nesposobno 
(cast izuzecima)
Cijena iphone 7 32GB
Cijena iphone 6s64GB
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=7242
:D:D:D:D:D
(cast izuzecima)
Cijena iphone 7 32GB
Pregled cijena za Postpaid pakete (od 33,52 KM)
Iznos mjesečne rate 12 mjeseci 24 mjeseci
Pretplatnički ugovor o obaveznom
trajanju pretplatničkog odnosa Cijena (KM) Iznos rate Cijena (KM) Iznos rate
MOJ MINI 15 1 626,35 115,84 1 571,35 55,96
MOJ MIDI 30 1 591,35 113,34 1 471,35 52,40
MOJ MAXI 50 1 541,35 109,78 1 301,35 46,34
MOJ MEGA 100 1 411,35 100,52 941,35 33,52
Cijena iphone 6s64GB
Pregled cijena za Postpaid pakete (od 35,33 KM)
Iznos mjesečne rate 12 mjeseci 24 mjeseci
Pretplatnički ugovor o obaveznom
trajanju pretplatničkog odnosa Cijena (KM) Iznos rate Cijena (KM) Iznos rate
MOJ MINI 15 1 677,10 119,45 1 622,10 57,77
MOJ MIDI 30 1 642,10 116,96 1 522,10 54,21
MOJ MAXI 50 1 592,10 113,40 1 352,10 48,15
MOJ MEGA 100 1 462,10 104,14 992,10 35,33
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=7242
-
AmirBaa
- Posts: 3213
- Joined: 05/07/2012 15:14
#48480 Re: RE: Re: BHTelecom All About
Koji je to paket 50 km za 10Mb/s...[/quote]jarobot wrote:
https://www.bhtelecom.ba/4782.html 2 racunara i dva mobitela i brzina ne prelazi 10
- funny luu
- Posts: 87
- Joined: 26/02/2011 10:07
#48481 Re: RE: Re: BHTelecom All About
Ma bezobrazluk zesci. Jos kod nas ovi monteri u Zenici azurni samo u ispijanju kafa[emoji35]jarobot wrote:Dobar to ti je prosjek čekanja kod BH telekoma za priključenje bilo kakve dodatne usluge.funny luu wrote:Pozdrav narode.
Ovako,17.9. sam podnio zahtjev za prikljucenje dodatnog STB uredjaja. Danas zovem 1444 i lik mi govori da je sve proslo i da samo monteri trebaju prikljuciti.
Zanima me jel iko cekao dugo na prikljucenje dodatnog stb uredjaja?
Poslano sa mog ZTE Blade A452 koristeći Tapatalk
Ja sam dodatni paket 1 čekao 2 mjeseca...
-
jarobot
- Posts: 3056
- Joined: 13/06/2016 20:07
#48482 Re: RE: Re: BHTelecom All About
https://www.bhtelecom.ba/4782.html 2 racunara i dva mobitela i brzina ne prelazi 10AmirBaa wrote:Koji je to paket 50 km za 10Mb/s...jarobot wrote:
E sad ga hebi...ja kad kritikujem ne karikiram kao ti..
Tamo stoji 43,90 cijena ,vjerojatno + PDV i brzina je 15/1 , sad ako uzmeš i 50 mb/s i podjeliš na 4 uređaja nećeš imati po 50 Mb/s na sva četiri uređaja u isto vrijeme zato što dijele to 50 Mb/s...
Kad si uveo tu uslugu ? Ako je lani mogao si uzeti net flat 5Mb/s i potpisati na dvije godine i imati 10Mb/s za 17,5 km +PDV ili uzeti 10 Mb/s i imati 15 Mb/s na dvije godine za 29 KM
-
zutipatak
- Posts: 179
- Joined: 26/09/2016 15:32
#48483 Re: BHTelecom All About
BH Telecom garantuje 60% deklarisane brzine i tu nema nista sporno. Ugovor se ne može raskinuti bez penala po toj osnovi.jarobot wrote:Joj kako su brezobrazni u BH telekomu. Ja evo zadnju semicu imam prepisku sa podrškom...isto tako došlo ispod 30 Mb/s dodatni paket 1 ( imao sam prije i do 40 Mb/s sa ugašenim reciverom) , dobijem odgovor da to nije smetnja i da sve iznad 18 Mb/s ispunjava uslove ugovora 60 % brzine. Lijepo sam im napisao da u ponudi stoji pristupna brzina 30+ i da mi pošalju napismeno da ne mogu isporučiti zagarantovanu brzinu pa da krenem u raskid ugovora .BarbaDue wrote:Sa upaljenim HD kanalom.
Sa ugašenim resiverom.
Sad imam 35 Mb/s.
Idioti su napravili navlakušu kao osnovni paket 10+ ,paket1 30+...itd a ustvari po defaultu namjestili da pristupna brzina bez upaljenog STB-a neprelazi10 odnosno 30 Mb/s itd po paketima.
Lopovska posla .....
- escobar__
- Posts: 9983
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#48484 Re: BHTelecom All About
Ako čovjek ima Paket 1, a nema brzinu 30 Mbps ili veću, naravno da ima osnova za raskid ugovora bez ikakvih penala jer su oni naveli da su brzine za taj paket 30 i više megabita.zutipatak wrote:BH Telecom garantuje 60% deklarisane brzine i tu nema nista sporno. Ugovor se ne može raskinuti bez penala po toj osnovi.jarobot wrote:Joj kako su brezobrazni u BH telekomu. Ja evo zadnju semicu imam prepisku sa podrškom...isto tako došlo ispod 30 Mb/s dodatni paket 1 ( imao sam prije i do 40 Mb/s sa ugašenim reciverom) , dobijem odgovor da to nije smetnja i da sve iznad 18 Mb/s ispunjava uslove ugovora 60 % brzine. Lijepo sam im napisao da u ponudi stoji pristupna brzina 30+ i da mi pošalju napismeno da ne mogu isporučiti zagarantovanu brzinu pa da krenem u raskid ugovora .BarbaDue wrote:Sa upaljenim HD kanalom.
Sa ugašenim resiverom.
Sad imam 35 Mb/s.
Idioti su napravili navlakušu kao osnovni paket 10+ ,paket1 30+...itd a ustvari po defaultu namjestili da pristupna brzina bez upaljenog STB-a neprelazi10 odnosno 30 Mb/s itd po paketima.
Lopovska posla .....
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#48485 Re: BHTelecom All About
koja je cijena moja tv paketa u ovim kombinacijama: tv + fiksni telefon, 2x tv i fiksni, te 2x tv i 2x fiksni?
kad se koristi moja tv da li se tad prestaje placat ono placanje kanala sto je svima kao "obaveza", kako to funkcionise?
kad se koristi moja tv da li se tad prestaje placat ono placanje kanala sto je svima kao "obaveza", kako to funkcionise?
-
AmirBaa
- Posts: 3213
- Joined: 05/07/2012 15:14
#48486 Re: RE: Re: BHTelecom All About
E sad ga hebi...ja kad kritikujem ne karikiram kao ti..jarobot wrote:https://www.bhtelecom.ba/4782.html 2 racunara i dva mobitela i brzina ne prelazi 10AmirBaa wrote:Koji je to paket 50 km za 10Mb/s...jarobot wrote:
Tamo stoji 43,90 cijena ,vjerojatno + PDV i brzina je 15/1 , sad ako uzmeš i 50 mb/s i podjeliš na 4 uređaja nećeš imati po 50 Mb/s na sva četiri uređaja u isto vrijeme zato što dijele to 50 Mb/s...
Kad si uveo tu uslugu ? Ako je lani mogao si uzeti net flat 5Mb/s i potpisati na dvije godine i imati 10Mb/s za 17,5 km +PDV ili uzeti 10 Mb/s i imati 15 Mb/s na dvije godine za 29 KM[/quote]
karikiram ? Da vidis kako karikiram kad stavim da mi se stvari uploaduju na GitHub pa cekam po par sati jer brzina uploada bude oko 0.4. Nisam penzioner da mi je 10 Mb/s (koja bi kod mene bila u prosjeku oko 6) dovoljno. Imam jos vise od pola godine ugovora i dovidjenja prijatno. Nisam jednom slao zahtjeve za vece pakete ali kazu nemam tehnickih uslova za to. Jaran zivi 50 m ispod mene i za 60 km kod telemacha ima internet od 80/4 Mb/s bez ikakvih problema. Nisam jednom isao kod njega da uploadujem stvari... Ali nema veze, idemo prvi dajemo vise, ostali korisnici interneta kod telecoma, izdrzite jos 5-6 godina pa ce povecati brzine
-
rodjeni_95
- Posts: 233
- Joined: 12/05/2016 20:12
#48487 Re: BHTelecom All About
Znaci moram biti pretplacen na neki od mflat paketa da bi mogao koristiti taj router ili... (nisam neki ekspert, sorry ako sam dosadan)kakaljin wrote:
Uzeo sam u Telecomu ovaj Huawei e5221 za 1 KM i napravio wifi kao na običnom routeru mrežu i šifru i koristim gdje god ima 3g signala u BiH.
Takodjer, da li to znaci da surfam na 3G mrezi, jer gledao sam jedan klip na YTu i kad udje u postavke, pise da je na 3G.
-
zutipatak
- Posts: 179
- Joined: 26/09/2016 15:32
#48488 Re: BHTelecom All About
Mozes surfati i na 2G mreži samo sporije. Ne moraš imati mnetflat da bi koristio taj router. Može sa bilo kojom karticom na kojoj je aktiviran mobilni internet samo što tad plaćaš punu cijenu uređaja (oko 100KM).rodjeni_95 wrote:Znaci moram biti pretplacen na neki od mflat paketa da bi mogao koristiti taj router ili... (nisam neki ekspert, sorry ako sam dosadan)kakaljin wrote:
Uzeo sam u Telecomu ovaj Huawei e5221 za 1 KM i napravio wifi kao na običnom routeru mrežu i šifru i koristim gdje god ima 3g signala u BiH.
Takodjer, da li to znaci da surfam na 3G mrezi, jer gledao sam jedan klip na YTu i kad udje u postavke, pise da je na 3G.
-
rodjeni_95
- Posts: 233
- Joined: 12/05/2016 20:12
#48489 Re: BHTelecom All About
Ja znam kad jaran potrosi tih 12 GB da surfa na sporoj brzini. Kad dodje sljedeci mjesec oni mu automatski dopune iste.zutipatak wrote: Mozes surfati i na 2G mreži samo sporije. Ne moraš imati mnetflat da bi koristio taj router. Može sa bilo kojom karticom na kojoj je aktiviran mobilni internet samo što tad plaćaš punu cijenu uređaja (oko 100KM).
E sad, za karticu nije problem. Nego da li bi je morao dopunjavati da bi koristio 2/3G tj. kao obicni net na mobitelu, ili bi imao neogranicen promet kada bi platio tih 100 KM (usput da li bi bio moj router ili mislis svaki mjesec da placam joju
I hvala drugovi na pomoci.
-
kakaljin
- Posts: 13498
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#48490 Re: BHTelecom All About
Na ugovor na 2 godine sam taj modem dobio za 1 KM.rodjeni_95 wrote:Znaci moram biti pretplacen na neki od mflat paketa da bi mogao koristiti taj router ili... (nisam neki ekspert, sorry ako sam dosadan)kakaljin wrote:
Uzeo sam u Telecomu ovaj Huawei e5221 za 1 KM i napravio wifi kao na običnom routeru mrežu i šifru i koristim gdje god ima 3g signala u BiH.
Takodjer, da li to znaci da surfam na 3G mrezi, jer gledao sam jedan klip na YTu i kad udje u postavke, pise da je na 3G.
Pa ne vidim svrhu surfanja na 2G
- BarbaDue
- Posts: 65072
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#48491 Re: BHTelecom All About
Prije sam imao Moja tv Premi i dolazili su mi računi do 105km, sada imam Moja tv Net, Paket 1 i pridruzen jedan Ultra mob. i računi mi dolaze do 115km. O kom vi popustu i pogodnostima govorite!?
- Rugafet
- Posts: 5472
- Joined: 14/12/2015 17:52
#48492 Re: BHTelecom All About
O pogodnostima za BHTelecom, sad ces im fino davati 10KM vise
- pepeljara
- Posts: 7362
- Joined: 22/08/2003 00:00
#48493 Re: BHTelecom All About
Rugafet wrote:O pogodnostima za BHTelecom, sad ces im fino davati 10KM vise
jako
- BarbaDue
- Posts: 65072
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#48494 Re: BHTelecom All About
Izvinjavam se pogriješio sam, umjesto Net posjedujem Moja tv Full, sve ostalo je OK.BarbaDue wrote:Prije sam imao Moja tv Premi i dolazili su mi računi do 105km, sada imam Moja tv Net, Paket 1 i pridruzen jedan Ultra mob. i računi mi dolaze do 115km. O kom vi popustu i pogodnostima govorite!?
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#48495 Re: BHTelecom All About
Stvar je slijedeca... Na student plus sam paketu i maloprije krenem da nazovem i javljaju mi "vas kredit istice za 1 dan..." znam da mi se prije automatski svakog prvog kredit produzavao do 15. Narednog mjeseca... Ali sad je ostalo do 15. Novembra... Ima li iko slicnih problema?
-
jarobot
- Posts: 3056
- Joined: 13/06/2016 20:07
#48496 Re: BHTelecom All About
Moja tv full 49 km + 5 km za ultru je 54 km.BarbaDue wrote:Izvinjavam se pogriješio sam, umjesto Net posjedujem Moja tv Full, sve ostalo je OK.BarbaDue wrote:Prije sam imao Moja tv Premi i dolazili su mi računi do 105km, sada imam Moja tv Net, Paket 1 i pridruzen jedan Ultra mob. i računi mi dolaze do 115km. O kom vi popustu i pogodnostima govorite!?
Koliko ktrdita imaš , mora da si dizao mobitel ili nešto drugo.
Dolaze brate računi po stavkama to je nemoguće da imaš toliko...
-
kakaljin
- Posts: 13498
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#48497 Re: BHTelecom All About
Napisao je da ima i paket 1 koji je 10 KM sa PDV,jarobot wrote:Moja tv full 49 km + 5 km za ultru je 54 km.BarbaDue wrote:Izvinjavam se pogriješio sam, umjesto Net posjedujem Moja tv Full, sve ostalo je OK.BarbaDue wrote:Prije sam imao Moja tv Premi i dolazili su mi računi do 105km, sada imam Moja tv Net, Paket 1 i pridruzen jedan Ultra mob. i računi mi dolaze do 115km. O kom vi popustu i pogodnostima govorite!?
Koliko ktrdita imaš , mora da si dizao mobitel ili nešto drugo.
Dolaze brate računi po stavkama to je nemoguće da imaš toliko...
ali nije napisao dodatne razgovore na telefon i mozda da ima nesto uzeto od telecoma na rate.
A u ostalom imaju stavke na racunu pa se da sve vidjeti gdje sta ide.
-
zutipatak
- Posts: 179
- Joined: 26/09/2016 15:32
#48498 Re: BHTelecom All About
Upravo. Taj paket nije ni blizu 100KM. Ostatak je otišao na razgovore i rate i zbog toga mu je toliki račun došao. Za to nije BHT kriv.kakaljin wrote:
Napisao je da ima i paket 1 koji je 10 KM sa PDV,
ali nije napisao dodatne razgovore na telefon i mozda da ima nesto uzeto od telecoma na rate.
A u ostalom imaju stavke na racunu pa se da sve vidjeti gdje sta ide.
- BarbaDue
- Posts: 65072
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#48499 Re: BHTelecom All About
Nemam nikakve rate, ugovor mi je istekao u avgustu ali svejedno nisam ništa kupovao. Htio sam vidjeti koliko će biti račun da se mogu odrediti, hmm, mislio sam da će biti puno manji od 100 pa da mogu znati koji mobitel da kupujem. Međutim, iznenadio sam se. Ponavljam prošli račun mi je bio 113km, ovaj zadnji 115km.zutipatak wrote:Upravo. Taj paket nije ni blizu 100KM. Ostatak je otišao na razgovore i rate i zbog toga mu je toliki račun došao. Za to nije BHT kriv.kakaljin wrote:
Napisao je da ima i paket 1 koji je 10 KM sa PDV,
ali nije napisao dodatne razgovore na telefon i mozda da ima nesto uzeto od telecoma na rate.
A u ostalom imaju stavke na racunu pa se da sve vidjeti gdje sta ide.
Edit: mobitel mi je Mini30 i razgovaram kao što sam uvijek razgovarao.
-
zutipatak
- Posts: 179
- Joined: 26/09/2016 15:32
#48500 Re: BHTelecom All About
Provjeri listing poziva. Tu ti je trošak.BarbaDue wrote:Nemam nikakve rate, ugovor mi je istekao u avgustu ali svejedno nisam ništa kupovao. Htio sam vidjeti koliko će biti račun da se mogu odrediti, hmm, mislio sam da će biti puno manji od 100 pa da mogu znati koji mobitel da kupujem. Međutim, iznenadio sam se. Ponavljam prošli račun mi je bio 113km, ovaj zadnji 115km.zutipatak wrote:Upravo. Taj paket nije ni blizu 100KM. Ostatak je otišao na razgovore i rate i zbog toga mu je toliki račun došao. Za to nije BHT kriv.kakaljin wrote:
Napisao je da ima i paket 1 koji je 10 KM sa PDV,
ali nije napisao dodatne razgovore na telefon i mozda da ima nesto uzeto od telecoma na rate.
A u ostalom imaju stavke na racunu pa se da sve vidjeti gdje sta ide.
Edit: mobitel mi je Mini30 i razgovaram kao što sam uvijek razgovarao.


