BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48476 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

AmirBaa wrote:
Cossack wrote:
zutipatak wrote:Kod Telemacha za te pare imate 100MBit/s a u nakgprem slučaju imate 80Mbit/s + imate Sportklub, HBO i Cinestar.
Fulio si temu. Imas temu Telemach pa im tamo biste dizi...

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
tuzno ali istinito sto covjek govori...placam 50 KM za 10Mbit/s :roll:
Koji je to paket 50 km za 10Mb/s...
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48477 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

BarbaDue wrote:Sa upaljenim HD kanalom.
Image
Sa ugašenim resiverom.

Image
Joj kako su brezobrazni u BH telekomu. Ja evo zadnju semicu imam prepisku sa podrškom...isto tako došlo ispod 30 Mb/s dodatni paket 1 ( imao sam prije i do 40 Mb/s sa ugašenim reciverom) , dobijem odgovor da to nije smetnja i da sve iznad 18 Mb/s ispunjava uslove ugovora 60 % brzine. Lijepo sam im napisao da u ponudi stoji pristupna brzina 30+ i da mi pošalju napismeno da ne mogu isporučiti zagarantovanu brzinu pa da krenem u raskid ugovora .
Sad imam 35 Mb/s.
Idioti su napravili navlakušu kao osnovni paket 10+ ,paket1 30+...itd a ustvari po defaultu namjestili da pristupna brzina bez upaljenog STB-a neprelazi10 odnosno 30 Mb/s itd po paketima.
Lopovska posla .....
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48478 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

funny luu wrote:Pozdrav narode.
Ovako,17.9. sam podnio zahtjev za prikljucenje dodatnog STB uredjaja. Danas zovem 1444 i lik mi govori da je sve proslo i da samo monteri trebaju prikljuciti.
Zanima me jel iko cekao dugo na prikljucenje dodatnog stb uredjaja?

Poslano sa mog ZTE Blade A452 koristeći Tapatalk
Dobar to ti je prosjek čekanja kod BH telekoma za priključenje bilo kakve dodatne usluge.
Ja sam dodatni paket 1 čekao 2 mjeseca... :D
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#48479 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

Koji idioti rade u prodaji bhtelekoma pokazuje samo koliko se ljudi stranacki zaposljavaju, hajd to nego nesposobno :D
(cast izuzecima)

Cijena iphone 7 32GB
Pregled cijena za Postpaid pakete (od 33,52 KM)
Iznos mjesečne rate 12 mjeseci 24 mjeseci
Pretplatnički ugovor o obaveznom
trajanju pretplatničkog odnosa Cijena (KM) Iznos rate Cijena (KM) Iznos rate
MOJ MINI 15 1 626,35 115,84 1 571,35 55,96
MOJ MIDI 30 1 591,35 113,34 1 471,35 52,40
MOJ MAXI 50 1 541,35 109,78 1 301,35 46,34
MOJ MEGA 100 1 411,35 100,52 941,35 33,52

Cijena iphone 6s64GB
Pregled cijena za Postpaid pakete (od 35,33 KM)
Iznos mjesečne rate 12 mjeseci 24 mjeseci
Pretplatnički ugovor o obaveznom
trajanju pretplatničkog odnosa Cijena (KM) Iznos rate Cijena (KM) Iznos rate
MOJ MINI 15 1 677,10 119,45 1 622,10 57,77
MOJ MIDI 30 1 642,10 116,96 1 522,10 54,21
MOJ MAXI 50 1 592,10 113,40 1 352,10 48,15
MOJ MEGA 100 1 462,10 104,14 992,10 35,33

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=7242
:D:D:D:D:D:D
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#48480 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by AmirBaa »

jarobot wrote:
Koji je to paket 50 km za 10Mb/s...[/quote]

https://www.bhtelecom.ba/4782.html 2 racunara i dva mobitela i brzina ne prelazi 10 :thumbup:
User avatar
funny luu
Posts: 87
Joined: 26/02/2011 10:07

#48481 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by funny luu »

jarobot wrote:
funny luu wrote:Pozdrav narode.
Ovako,17.9. sam podnio zahtjev za prikljucenje dodatnog STB uredjaja. Danas zovem 1444 i lik mi govori da je sve proslo i da samo monteri trebaju prikljuciti.
Zanima me jel iko cekao dugo na prikljucenje dodatnog stb uredjaja?

Poslano sa mog ZTE Blade A452 koristeći Tapatalk
Dobar to ti je prosjek čekanja kod BH telekoma za priključenje bilo kakve dodatne usluge.
Ja sam dodatni paket 1 čekao 2 mjeseca... :D
Ma bezobrazluk zesci. Jos kod nas ovi monteri u Zenici azurni samo u ispijanju kafa[emoji35]
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48482 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

AmirBaa wrote:
jarobot wrote:
Koji je to paket 50 km za 10Mb/s...
https://www.bhtelecom.ba/4782.html 2 racunara i dva mobitela i brzina ne prelazi 10 :thumbup:[/quote]
E sad ga hebi...ja kad kritikujem ne karikiram kao ti..
Tamo stoji 43,90 cijena ,vjerojatno + PDV i brzina je 15/1 , sad ako uzmeš i 50 mb/s i podjeliš na 4 uređaja nećeš imati po 50 Mb/s na sva četiri uređaja u isto vrijeme zato što dijele to 50 Mb/s...
Kad si uveo tu uslugu ? Ako je lani mogao si uzeti net flat 5Mb/s i potpisati na dvije godine i imati 10Mb/s za 17,5 km +PDV ili uzeti 10 Mb/s i imati 15 Mb/s na dvije godine za 29 KM
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48483 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

jarobot wrote:
BarbaDue wrote:Sa upaljenim HD kanalom.
Image
Sa ugašenim resiverom.

Image
Joj kako su brezobrazni u BH telekomu. Ja evo zadnju semicu imam prepisku sa podrškom...isto tako došlo ispod 30 Mb/s dodatni paket 1 ( imao sam prije i do 40 Mb/s sa ugašenim reciverom) , dobijem odgovor da to nije smetnja i da sve iznad 18 Mb/s ispunjava uslove ugovora 60 % brzine. Lijepo sam im napisao da u ponudi stoji pristupna brzina 30+ i da mi pošalju napismeno da ne mogu isporučiti zagarantovanu brzinu pa da krenem u raskid ugovora .
Sad imam 35 Mb/s.
Idioti su napravili navlakušu kao osnovni paket 10+ ,paket1 30+...itd a ustvari po defaultu namjestili da pristupna brzina bez upaljenog STB-a neprelazi10 odnosno 30 Mb/s itd po paketima.
Lopovska posla .....
BH Telecom garantuje 60% deklarisane brzine i tu nema nista sporno. Ugovor se ne može raskinuti bez penala po toj osnovi.
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#48484 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

zutipatak wrote:
jarobot wrote:
BarbaDue wrote:Sa upaljenim HD kanalom.
Image
Sa ugašenim resiverom.

Image
Joj kako su brezobrazni u BH telekomu. Ja evo zadnju semicu imam prepisku sa podrškom...isto tako došlo ispod 30 Mb/s dodatni paket 1 ( imao sam prije i do 40 Mb/s sa ugašenim reciverom) , dobijem odgovor da to nije smetnja i da sve iznad 18 Mb/s ispunjava uslove ugovora 60 % brzine. Lijepo sam im napisao da u ponudi stoji pristupna brzina 30+ i da mi pošalju napismeno da ne mogu isporučiti zagarantovanu brzinu pa da krenem u raskid ugovora .
Sad imam 35 Mb/s.
Idioti su napravili navlakušu kao osnovni paket 10+ ,paket1 30+...itd a ustvari po defaultu namjestili da pristupna brzina bez upaljenog STB-a neprelazi10 odnosno 30 Mb/s itd po paketima.
Lopovska posla .....
BH Telecom garantuje 60% deklarisane brzine i tu nema nista sporno. Ugovor se ne može raskinuti bez penala po toj osnovi.
Ako čovjek ima Paket 1, a nema brzinu 30 Mbps ili veću, naravno da ima osnova za raskid ugovora bez ikakvih penala jer su oni naveli da su brzine za taj paket 30 i više megabita.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#48485 Re: BHTelecom All About

Post by KB9 »

koja je cijena moja tv paketa u ovim kombinacijama: tv + fiksni telefon, 2x tv i fiksni, te 2x tv i 2x fiksni?

kad se koristi moja tv da li se tad prestaje placat ono placanje kanala sto je svima kao "obaveza", kako to funkcionise?
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#48486 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by AmirBaa »

jarobot wrote:
AmirBaa wrote:
jarobot wrote:
Koji je to paket 50 km za 10Mb/s...
https://www.bhtelecom.ba/4782.html 2 racunara i dva mobitela i brzina ne prelazi 10 :thumbup:
E sad ga hebi...ja kad kritikujem ne karikiram kao ti..
Tamo stoji 43,90 cijena ,vjerojatno + PDV i brzina je 15/1 , sad ako uzmeš i 50 mb/s i podjeliš na 4 uređaja nećeš imati po 50 Mb/s na sva četiri uređaja u isto vrijeme zato što dijele to 50 Mb/s...
Kad si uveo tu uslugu ? Ako je lani mogao si uzeti net flat 5Mb/s i potpisati na dvije godine i imati 10Mb/s za 17,5 km +PDV ili uzeti 10 Mb/s i imati 15 Mb/s na dvije godine za 29 KM[/quote]
karikiram ? Da vidis kako karikiram kad stavim da mi se stvari uploaduju na GitHub pa cekam po par sati jer brzina uploada bude oko 0.4. Nisam penzioner da mi je 10 Mb/s (koja bi kod mene bila u prosjeku oko 6) dovoljno. Imam jos vise od pola godine ugovora i dovidjenja prijatno. Nisam jednom slao zahtjeve za vece pakete ali kazu nemam tehnickih uslova za to. Jaran zivi 50 m ispod mene i za 60 km kod telemacha ima internet od 80/4 Mb/s bez ikakvih problema. Nisam jednom isao kod njega da uploadujem stvari... Ali nema veze, idemo prvi dajemo vise, ostali korisnici interneta kod telecoma, izdrzite jos 5-6 godina pa ce povecati brzine :thumbup: :thumbup:
rodjeni_95
Posts: 233
Joined: 12/05/2016 20:12

#48487 Re: BHTelecom All About

Post by rodjeni_95 »

kakaljin wrote:
Uzeo sam u Telecomu ovaj Huawei e5221 za 1 KM i napravio wifi kao na običnom routeru mrežu i šifru i koristim gdje god ima 3g signala u BiH.
Znaci moram biti pretplacen na neki od mflat paketa da bi mogao koristiti taj router ili... (nisam neki ekspert, sorry ako sam dosadan)

Takodjer, da li to znaci da surfam na 3G mrezi, jer gledao sam jedan klip na YTu i kad udje u postavke, pise da je na 3G.
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48488 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

rodjeni_95 wrote:
kakaljin wrote:
Uzeo sam u Telecomu ovaj Huawei e5221 za 1 KM i napravio wifi kao na običnom routeru mrežu i šifru i koristim gdje god ima 3g signala u BiH.
Znaci moram biti pretplacen na neki od mflat paketa da bi mogao koristiti taj router ili... (nisam neki ekspert, sorry ako sam dosadan)

Takodjer, da li to znaci da surfam na 3G mrezi, jer gledao sam jedan klip na YTu i kad udje u postavke, pise da je na 3G.
Mozes surfati i na 2G mreži samo sporije. Ne moraš imati mnetflat da bi koristio taj router. Može sa bilo kojom karticom na kojoj je aktiviran mobilni internet samo što tad plaćaš punu cijenu uređaja (oko 100KM).
rodjeni_95
Posts: 233
Joined: 12/05/2016 20:12

#48489 Re: BHTelecom All About

Post by rodjeni_95 »

zutipatak wrote: Mozes surfati i na 2G mreži samo sporije. Ne moraš imati mnetflat da bi koristio taj router. Može sa bilo kojom karticom na kojoj je aktiviran mobilni internet samo što tad plaćaš punu cijenu uređaja (oko 100KM).
Ja znam kad jaran potrosi tih 12 GB da surfa na sporoj brzini. Kad dodje sljedeci mjesec oni mu automatski dopune iste.

E sad, za karticu nije problem. Nego da li bi je morao dopunjavati da bi koristio 2/3G tj. kao obicni net na mobitelu, ili bi imao neogranicen promet kada bi platio tih 100 KM (usput da li bi bio moj router ili mislis svaki mjesec da placam joju :) )

I hvala drugovi na pomoci.
kakaljin
Posts: 13498
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48490 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

rodjeni_95 wrote:
kakaljin wrote:
Uzeo sam u Telecomu ovaj Huawei e5221 za 1 KM i napravio wifi kao na običnom routeru mrežu i šifru i koristim gdje god ima 3g signala u BiH.
Znaci moram biti pretplacen na neki od mflat paketa da bi mogao koristiti taj router ili... (nisam neki ekspert, sorry ako sam dosadan)

Takodjer, da li to znaci da surfam na 3G mrezi, jer gledao sam jedan klip na YTu i kad udje u postavke, pise da je na 3G.
Na ugovor na 2 godine sam taj modem dobio za 1 KM.

Pa ne vidim svrhu surfanja na 2G
User avatar
BarbaDue
Posts: 65072
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#48491 Re: BHTelecom All About

Post by BarbaDue »

Prije sam imao Moja tv Premi i dolazili su mi računi do 105km, sada imam Moja tv Net, Paket 1 i pridruzen jedan Ultra mob. i računi mi dolaze do 115km. O kom vi popustu i pogodnostima govorite!?
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#48492 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

O pogodnostima za BHTelecom, sad ces im fino davati 10KM vise
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#48493 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

Rugafet wrote:O pogodnostima za BHTelecom, sad ces im fino davati 10KM vise
:D :D :izet: :izet:
jako :lol: :lol: :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 65072
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#48494 Re: BHTelecom All About

Post by BarbaDue »

BarbaDue wrote:Prije sam imao Moja tv Premi i dolazili su mi računi do 105km, sada imam Moja tv Net, Paket 1 i pridruzen jedan Ultra mob. i računi mi dolaze do 115km. O kom vi popustu i pogodnostima govorite!?
Izvinjavam se pogriješio sam, umjesto Net posjedujem Moja tv Full, sve ostalo je OK.
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#48495 Re: BHTelecom All About

Post by dgL_ »

Stvar je slijedeca... Na student plus sam paketu i maloprije krenem da nazovem i javljaju mi "vas kredit istice za 1 dan..." znam da mi se prije automatski svakog prvog kredit produzavao do 15. Narednog mjeseca... Ali sad je ostalo do 15. Novembra... Ima li iko slicnih problema?
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48496 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

BarbaDue wrote:
BarbaDue wrote:Prije sam imao Moja tv Premi i dolazili su mi računi do 105km, sada imam Moja tv Net, Paket 1 i pridruzen jedan Ultra mob. i računi mi dolaze do 115km. O kom vi popustu i pogodnostima govorite!?
Izvinjavam se pogriješio sam, umjesto Net posjedujem Moja tv Full, sve ostalo je OK.
Moja tv full 49 km + 5 km za ultru je 54 km.
Koliko ktrdita imaš , mora da si dizao mobitel ili nešto drugo.
Dolaze brate računi po stavkama to je nemoguće da imaš toliko...
kakaljin
Posts: 13498
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48497 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

jarobot wrote:
BarbaDue wrote:
BarbaDue wrote:Prije sam imao Moja tv Premi i dolazili su mi računi do 105km, sada imam Moja tv Net, Paket 1 i pridruzen jedan Ultra mob. i računi mi dolaze do 115km. O kom vi popustu i pogodnostima govorite!?
Izvinjavam se pogriješio sam, umjesto Net posjedujem Moja tv Full, sve ostalo je OK.
Moja tv full 49 km + 5 km za ultru je 54 km.
Koliko ktrdita imaš , mora da si dizao mobitel ili nešto drugo.
Dolaze brate računi po stavkama to je nemoguće da imaš toliko...
Napisao je da ima i paket 1 koji je 10 KM sa PDV,

ali nije napisao dodatne razgovore na telefon i mozda da ima nesto uzeto od telecoma na rate.

A u ostalom imaju stavke na racunu pa se da sve vidjeti gdje sta ide.
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48498 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

kakaljin wrote:
Napisao je da ima i paket 1 koji je 10 KM sa PDV,

ali nije napisao dodatne razgovore na telefon i mozda da ima nesto uzeto od telecoma na rate.

A u ostalom imaju stavke na racunu pa se da sve vidjeti gdje sta ide.
Upravo. Taj paket nije ni blizu 100KM. Ostatak je otišao na razgovore i rate i zbog toga mu je toliki račun došao. Za to nije BHT kriv.
User avatar
BarbaDue
Posts: 65072
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#48499 Re: BHTelecom All About

Post by BarbaDue »

zutipatak wrote:
kakaljin wrote:
Napisao je da ima i paket 1 koji je 10 KM sa PDV,

ali nije napisao dodatne razgovore na telefon i mozda da ima nesto uzeto od telecoma na rate.

A u ostalom imaju stavke na racunu pa se da sve vidjeti gdje sta ide.
Upravo. Taj paket nije ni blizu 100KM. Ostatak je otišao na razgovore i rate i zbog toga mu je toliki račun došao. Za to nije BHT kriv.
Nemam nikakve rate, ugovor mi je istekao u avgustu ali svejedno nisam ništa kupovao. Htio sam vidjeti koliko će biti račun da se mogu odrediti, hmm, mislio sam da će biti puno manji od 100 pa da mogu znati koji mobitel da kupujem. Međutim, iznenadio sam se. Ponavljam prošli račun mi je bio 113km, ovaj zadnji 115km.

Edit: mobitel mi je Mini30 i razgovaram kao što sam uvijek razgovarao.
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48500 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

BarbaDue wrote:
zutipatak wrote:
kakaljin wrote:
Napisao je da ima i paket 1 koji je 10 KM sa PDV,

ali nije napisao dodatne razgovore na telefon i mozda da ima nesto uzeto od telecoma na rate.

A u ostalom imaju stavke na racunu pa se da sve vidjeti gdje sta ide.
Upravo. Taj paket nije ni blizu 100KM. Ostatak je otišao na razgovore i rate i zbog toga mu je toliki račun došao. Za to nije BHT kriv.
Nemam nikakve rate, ugovor mi je istekao u avgustu ali svejedno nisam ništa kupovao. Htio sam vidjeti koliko će biti račun da se mogu odrediti, hmm, mislio sam da će biti puno manji od 100 pa da mogu znati koji mobitel da kupujem. Međutim, iznenadio sam se. Ponavljam prošli račun mi je bio 113km, ovaj zadnji 115km.

Edit: mobitel mi je Mini30 i razgovaram kao što sam uvijek razgovarao.
Provjeri listing poziva. Tu ti je trošak.
Locked