Milorad Dodik ALL ABOUT
-
archi_a
- Posts: 11872
- Joined: 11/12/2011 18:11
#48451 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Privatna investicija, privatnika, stočara, koji je našao računicu i uložio višak sredstava da bi dobio struju na svojoj farmi u planini. Ne vidim ništa sporno, može biti samo za pohvalu. Stočar, privatnik, a prati nove tehnologije. 
-
archi_a
- Posts: 11872
- Joined: 11/12/2011 18:11
#48452 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Da se ja ipak vratim glavnom klaunu ove teme. Ne mogu ga oprati ni začatavanjem iste.

skupljac_zeljeza wrote:
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#48453 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ma zajebavamo searchi_a wrote:Privatna investicija, privatnika, stočara, koji je našao računicu i uložio višak sredstava da bi dobio struju na svojoj farmi u planini. Ne vidim ništa sporno, može biti samo za pohvalu. Stočar, privatnik, a prati nove tehnologije.
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#48454 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
pritom ta ista vlada dodje na ovakkve svecanosti u limuzinama made in slovakia...nase je samo da placamo porez da ih mogu natankat pa da i dalje obilaze o narodnom trosku ove uspjesne stocareGeneral War wrote:Ma zajebavamo se @Vivaldi govori o investiciji od dvije milijarde u zemlji nedodiji do juce, a tipu koji je ulozio cca 1000 KM za dva srednja solarna panela dolazi cijela kantonalna i federalna vlada da se iscudjuje uspjesima domace privrede- sta je vec samo za zajebancije.
-
archi_a
- Posts: 11872
- Joined: 11/12/2011 18:11
#48455 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Polako polako, vidjet će te kad svaka štala u planini, na svakoj čukici bude po jedna ovakva mini solarna elektranica. Budućnost je tu pred vratima. 
P.s. "predsjednik" bio pozvan, obzirom da je ovo prva postavka i svojevrsna prezentacija mogućnosti.
P.s. "predsjednik" bio pozvan, obzirom da je ovo prva postavka i svojevrsna prezentacija mogućnosti.
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#48456 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ne vidi se buducnost od magle..al valjda paneli fataju koju zrakuarchi_a wrote:Budućnost je tu pred vratima
- prljavi Hare
- Posts: 10559
- Joined: 28/02/2011 09:14
- Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi
#48458 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Kolika je to samo drskost,da su se bar negdje u kakvu šumu sakrili i obrijali,nego iza zgrade vlade?howdy wrote:prljavi Hare wrote:Sa teroristima koji udaraju na legalne šumske institucije nema pregovora.Samo udri u meso.Oko 3000 vehabija se obrijalo i ubacilo među
pošten narod,samo ne bi li izazvali nestabilnost u šumskoj.![]()
I dalje prolaze desetine autobusa iz Teherana,kako bi pojačale okupljene teroriste.Slijedeći korak je da počnu paliti gume.
izgleda da su se brijali iza zgrade vlade.....

Što se tiče ove solarne "elektrane",više sunca upije ovaj dedo skroz lijevo nego ovaj solarni panel!
- ultima_palabra
- Posts: 59304
- Joined: 15/12/2008 16:53
#48459 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Stani, pa ja sam bio ubijeđen da je Mile ljevičar_drunken_santa_ wrote:ne znam. jedna iskrena socijaldemokratska stranka bi morala dati podrsku sindikatima, zbog radnika.
ako u sarajevu nemaocijaldemokrata koji se solidarisu sa radnicima u bl jer im se ne sviđa vlast u rs-u, onda je to vise nacional soc demokratija kao snsd.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#48461 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Alo ba....ovaj, bre
Ne zacatavajte ovu svetu temu....kakva je to prica, je li iz Budima ili je hotel Tuzla u pitanju?!
PreCjedniku ne trebaju nikakvi solarni paneli, poznato je da on zraci dovoljno energije za cijelu RS
I cuj Bratislava, neki Rumuni....ma PreCjednik do groba, ostali...nek se okace o neku stvar!

Ne zacatavajte ovu svetu temu....kakva je to prica, je li iz Budima ili je hotel Tuzla u pitanju?!
PreCjedniku ne trebaju nikakvi solarni paneli, poznato je da on zraci dovoljno energije za cijelu RS
I cuj Bratislava, neki Rumuni....ma PreCjednik do groba, ostali...nek se okace o neku stvar!
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#48462 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
tako je kolega. napokon imamo dokaze za nesto sto se vec decenijama zna. taj tamo neki SDP BiH je u stvari bosnjacka nac. soc. stranka a nikakva socijaldemokratska BiH stranka. pod hitno joj se mora zabraniti da kandiduje za izbore ikog drugog osim bosnjaka. cak ni bosance ne smiju vise kandidirati. nego samo bosnjake koji idu dzamiju._drunken_santa_ wrote:ne znam. jedna iskrena socijaldemokratska stranka bi morala dati podrsku sindikatima, zbog radnika.
ako u sarajevu nemaocijaldemokrata koji se solidarisu sa radnicima u bl jer im se ne sviđa vlast u rs-u, onda je to vise nacional soc demokratija kao snsd.
ma kakva slicnost sa miloradovim SNSD, meni oni vise lice na hitlerovu nacional soc. partiju.
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#48463 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ne samo iz drugog nego i iz treceg.ultima_palabra wrote:Stani, pa ja sam bio ubijeđen da je Mile ljevičar_drunken_santa_ wrote:ne znam. jedna iskrena socijaldemokratska stranka bi morala dati podrsku sindikatima, zbog radnika.
ako u sarajevu nemaocijaldemokrata koji se solidarisu sa radnicima u bl jer im se ne sviđa vlast u rs-u, onda je to vise nacional soc demokratija kao snsd.Bar su nas tako uvjeravali iz drugog entiteta donedavno.
-
_drunken_santa_
- Posts: 345
- Joined: 15/11/2015 12:08
#48464 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
nije vazno to vec kakvu politiku vode. socijldemokratija a svejedno joj za radnke? svašta.155_mm wrote:tako je kolega. napokon imamo dokaze za nesto sto se vec decenijama zna. taj tamo neki SDP BiH je u stvari bosnjacka nac. soc. stranka a nikakva socijaldemokratska BiH stranka. pod hitno joj se mora zabraniti da kandiduje za izbore ikog drugog osim bosnjaka. cak ni bosance ne smiju vise kandidirati. nego samo bosnjake koji idu dzamiju._drunken_santa_ wrote:ne znam. jedna iskrena socijaldemokratska stranka bi morala dati podrsku sindikatima, zbog radnika.
ako u sarajevu nemaocijaldemokrata koji se solidarisu sa radnicima u bl jer im se ne sviđa vlast u rs-u, onda je to vise nacional soc demokratija kao snsd.
ma kakva slicnost sa miloradovim SNSD, meni oni vise lice na hitlerovu nacional soc. partiju.
- čaika
- Posts: 826
- Joined: 05/04/2012 11:56
- Location: Bakinci, downtown
#48465 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
NEMAM VREMENA DA SE SAMOZADOVOLJAVAM OVIH DANA, ŽAO MI JE RADNIKA ALI NEKA SE JEBU: PREMIJERKA ŽELJKO O SEKSUALNIM NAVIKAMA SA SOCIJALNIM PARTNERIMA, KULINARSTVU I OSTALIM HOBIJIMA
Narodna premijerka Željko ne želi dolivati ulje na vatru, može se ulje i bolje iskoristiti, žao mu je radnika ali je poručio neka se jebu sa nekim drugim. Upita li se iko od tih probosanaca i vehabija, kako se osjeća premijerka kada nema vremena da se samozadovoljava zbog njih? Ipak je našla vremena da se ispedikira, čemu mogu posvjedočiti ekskluzivni snimci Digital Šumske.

ODUZELI SU MI SAMOZADOVOLJAVANJE OVIH DANA, ALI PAPKE MI NEĆE ODUZETI: PREMIJERKA ŽELJKO SE ULJEPŠAVA PRED SJEDNICU SKUPŠTINE (Foto: RTRS, 7 TV dana)
Izdajnički Sindikat mislio je da će premijerka Željko nasjesti na njihov jeftin pokušaj nasrtaja na institucije Šumske. Ustvari se radi o podlom udaru probosanaca, pojačanom sa obrijanim vehabijama infiltriranim među lažne sindikalce. Pažljiv posmatrač jasno je mogao čuti pokliče Allahu akbar među lažnim sindikalcima, a kolege su dokumentovale rutave ostatke bradurina i žilete korištene za brijanje, tik uz najvažniju instituciju Šumske.Željka Cvijanović: Žao mi je radnika, ali neću odustati od zakona o radu![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Piše: Er. M./Klix.ba
28.12.2015 u 21:12
Premijerka Republike Srpske Željka Cvijanović izrazila je večeras žaljenje što je došlo do današnje, kako je navela, situacije uoči razmatranja novog zakona o radu u ovom bh.entitetu, ističući da je sve što se dešavalo do rasprave u Narodnoj skupštini RS-a bilo bespotrebno.
Foto: Arhiv/ Klix.ba
"Bez imalo samozadovoljstva![]()
![]()
![]()
mogu reći da niti jedan predsjednik vlade nije uložio toliko vremena kao ja da bi razgovarao sa socijalnim partnerima", kazala je Cvijanović zastupnicima u Narodnoj skupštini Republike Srpske.
Predsjednica Vlade RS-a je istakla kako je Vlada u obzir uzela i zakonska rješenja iz regije, ali i Zakon o radu koji je ove godine usvojen u Federaciji BiH dodajući kako je Savezu sindikata RS-a morao biti ponuđen nekakav radni materijal s obzirom na to da nije bilo mogućnosti bilo kakvog dogovora sa Savezom.
"Žao mi je što smo danas došli u ružnu situaciju. Sve što se dešavalo bilo je bespotrebno i sve je bilo dio scenarija",![]()
![]()
![]()
kazala je Cvijanović.
Ona je dodala da su prilikom kreiranja Prijedloga zakona o radu uzeti u obzir i stavovi Međunarodnog monetarnog fonda (MMF),![]()
![]()
![]()
ali da ti stavovi nisu bili razlog za donošenje novog zakona o radu.
"Svi smo se opredijelili da razvijemo realni sektor, a Vlada RS-a je u Prijedlogu vodila računa i o potrebama naših radnika", istakla je Cvijanović.
Cvijanović je dodala i da postoji mogućnost da se djeluje amandmanski jer je kako kaže i sama svjesna da ovaj Prijedlog zakona nije savršen.![]()
![]()
![]()
Odbacila je optužbe sindikata da je Vlada RS-a vršila pritisak na Savez ističući kako neko ko vrši pritisak ne pregovara sa sindikatima osam i deset sati.
"Vlada je izašla sa prijedlogom zakona koji je dobra osnova za vođenje kvalitetne rasprave u NSRS-u i da se amandmanima promjene zakonska rješenja kako bi se dobio kvalitetan zakon", rekla je Cvijanović.
Stava je da se Vlada RS-a ponijela odgovorno s obzirom na to da su mjesecima vođeni pregovori sa Savezom sindikata.
"Ovdje se danas ne radi o zaštiti radničkih prava. Radi se o nečemu drugom, ipak neću dolijevati ulje na vatru,![]()
![]()
ali nemam namjeru ni da odustajem od onog što treba da radimo", kazala je Cvijanović.
Na kraju je dodala da se vlast trudila da ponudi najbolja rješenja, ali da od boljeg uvijek može biti bolje.
"Uzeli smo u obzir i potrebe sindikata i poslodavaca. Žao mi je zbog radnika koji su došli ovdje misleći da je Vlada RS-a pripremila nešto i da NSRS treba usvojiti nešto protiv njihovih interesa", zaključila je Cvijanović.
Narodna premijerka Željko ne želi dolivati ulje na vatru, može se ulje i bolje iskoristiti, žao mu je radnika ali je poručio neka se jebu sa nekim drugim. Upita li se iko od tih probosanaca i vehabija, kako se osjeća premijerka kada nema vremena da se samozadovoljava zbog njih? Ipak je našla vremena da se ispedikira, čemu mogu posvjedočiti ekskluzivni snimci Digital Šumske.

ODUZELI SU MI SAMOZADOVOLJAVANJE OVIH DANA, ALI PAPKE MI NEĆE ODUZETI: PREMIJERKA ŽELJKO SE ULJEPŠAVA PRED SJEDNICU SKUPŠTINE (Foto: RTRS, 7 TV dana)
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#48466 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nikolić: Informisan sam da je na sceni rušenje vlasti u RS-u kroz rušenje Dodika
Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da je informisan da postoji plan za rušenje aktuelne vlasti u Republici Srpskoj kroz rušenje vlasti predsjednika RS-a Milorada Dodika.
- Danguba
- Posts: 15875
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#48467 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
2in1"Kada se došlo u Dejton onda se razgovaralo o temi kako očuvati taj kontinuitet, ne zbog BiH, nego zato što je recimo Amerika priznala BiH. Oni su htjeli da očuvaju tu svoju grešku i da je prikažu kroz Dejtonski sporazum dajući Aliji Izetbegoviću da potpisuje sporazum u ime BiH za šta nije bio ovlašten, jer on nije imao državu, ni narod, ni vladu", konstatovao je Dodik.
Priznanja Dobrice Ćosića: „Laž je srpski državni interes“
Dobrica Ćosić, „otac srpske nacije“:
-„Mi lažemo da bismo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.“
-„Laž je srpski državni interes.“
-„Laž je u samom biću Srbina“.
-„U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina.“
-„Srbe je toliko puta u istoriji spašavala laž…“

-
emmir1
- Posts: 4937
- Joined: 07/06/2013 15:28
#48468 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
U suštini nama Dodik odgovara.
Jer dok je njega vazda će RS biti rupa kriminala i korupcije, nikada jaka neće biti.
Mileta u EU ni portir neće da primi, u svađi sa svima.
Prije bih ja nešto u EU izlobirao nego on.
Jer dok je njega vazda će RS biti rupa kriminala i korupcije, nikada jaka neće biti.
Mileta u EU ni portir neće da primi, u svađi sa svima.
Prije bih ja nešto u EU izlobirao nego on.
- Šunj
- Posts: 1621
- Joined: 13/02/2010 04:02
- Location: American Samoa
#48469 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
http://mondo.rs/a861511/Info/Srbija/Tom ... evica.html
Nikolić potvrdio: Dodika ruše kao Miloševića
Autor: MONDO/Tanjug
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da je informisan da postoji plan za rušenje vlasti u Republici Srpskoj kroz rušenje predsednika RS Milorada Dodika.

Nikolić je ocenio da je reč o personalizaciji problema kao svojevremeno u slučaju Slobodana Miloševića.
"U velikoj meri, nažalost, dešava se ono što je korišćeno u obračunu sa Srbijom u slučaju Slobodana Miloševića - personalizuje se problem pa se kaže - sve će biti dobro ako ode Dodik, a ništa neće da bude dobro", rekao je predsednik Nikolić u intervjuu za banjalučki RTRS, koji će u celosti biti emitovan večeras.
Nikolić je rekao da je pažnja Srbije usmerena na Republiku Srpsku bez ikakve želje da se svađaju sa onima koji "nisu taj entitet".
Za pokušaje, kako je rekao, uništavanja Republike Srpske saznao je u razgovorima sa stranim diplomatama, upozorivši da je ugroženost RS velika.
"Interes, sudbina i opstanak Republike Srpske moraju biti važniji od svega drugog, bez obzira ko je na vlasti", rekao je predsednik Srbije.
Nikolić je rekao da su mu diplomate otvoreno rekle da se nešto dešava i da postoji tendencija da se Republika Srpska stavi pred svršen čin - da prihvati apsolutno sve što joj se bude sugerisalo ili će njene nadležnosti i dalje biti smanjivane uz učešće Ustavnog suda BiH.
Predsednik Srbije upozorava da ništa neće biti kako treba ukoliko opozicioni politički blok ne shvati da je ugroženost Srpske velika.
"Direktive za rušenje Srpske dolaze iz međunarodne zajednice, a sprovode se iz Federacije BiH", rekao je Nikolić.
Nikolić potvrdio: Dodika ruše kao Miloševića
Autor: MONDO/Tanjug
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da je informisan da postoji plan za rušenje vlasti u Republici Srpskoj kroz rušenje predsednika RS Milorada Dodika.

Nikolić je ocenio da je reč o personalizaciji problema kao svojevremeno u slučaju Slobodana Miloševića.
"U velikoj meri, nažalost, dešava se ono što je korišćeno u obračunu sa Srbijom u slučaju Slobodana Miloševića - personalizuje se problem pa se kaže - sve će biti dobro ako ode Dodik, a ništa neće da bude dobro", rekao je predsednik Nikolić u intervjuu za banjalučki RTRS, koji će u celosti biti emitovan večeras.
Nikolić je rekao da je pažnja Srbije usmerena na Republiku Srpsku bez ikakve želje da se svađaju sa onima koji "nisu taj entitet".
Za pokušaje, kako je rekao, uništavanja Republike Srpske saznao je u razgovorima sa stranim diplomatama, upozorivši da je ugroženost RS velika.
"Interes, sudbina i opstanak Republike Srpske moraju biti važniji od svega drugog, bez obzira ko je na vlasti", rekao je predsednik Srbije.
Nikolić je rekao da su mu diplomate otvoreno rekle da se nešto dešava i da postoji tendencija da se Republika Srpska stavi pred svršen čin - da prihvati apsolutno sve što joj se bude sugerisalo ili će njene nadležnosti i dalje biti smanjivane uz učešće Ustavnog suda BiH.
Predsednik Srbije upozorava da ništa neće biti kako treba ukoliko opozicioni politički blok ne shvati da je ugroženost Srpske velika.
"Direktive za rušenje Srpske dolaze iz međunarodne zajednice, a sprovode se iz Federacije BiH", rekao je Nikolić.
- Šunj
- Posts: 1621
- Joined: 13/02/2010 04:02
- Location: American Samoa
#48470 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ništa kontra Dodika: Banjalučka policija prebila dvije djevojke zbog vrijeđanja
DVIJE djevojke koje su se našle na predizbornom skupu SNSD-a, koji je održan 3. listopada u Banjoj Luci, zbog vrijeđanja Milorada Dodika su uhićene i kasnije pretučene os strane nekolicine policajaca. Taj slučaj banjalučka policija očito je dugo tajila te se o njihovom zlostavljanju u policijskoj postaji do danas nije oglasila.
U inicijalnom policijskom izvještaju stajalo je kako su Lana Konjevoda i Vesna Malešević pijane remetile javni red i mir te vrijeđale predsjednika SNSD-a Milorada Dodika, što ni same nisu poricale. Njih dvije su u razgovoru za Federalnu televiziju navele kako ih na prosvjednom skupu uhitilo šest policajaca te ih odvelo u policijsku postaju, nakon čega je uslijedilo fizičko i psihičko maltretiranje najgore vrste.
Samo ih tukli i "lijepili" šamare
"Onda su nas uhvatili i palo je dosta teških udaraca, ja zaista ne mogu reći koliko ljudi me tuklo, vrijeđali su nas, nazivali policijski nepodobnima, kurvama, sve ono najgore što se može reći te udarali u glavu rukama. Jedan udarac je bio teži, dakle, mislim nogom u prsa. Samo sam izgubila dah", ispričala je Konjevod.
Njezina prijateljica i ona zatražile su razgovor s nekim od nadležnih u postaji ili da im se dodijeli policajka ali sve što su dobile bilo je još batina, objašnjavaju. "Ja sam bila s druge strane i tražila sam inspektora ili šefa smjene tko je već nadležan, međutim kako god je tko silazio s kata tako mi je opalio šamar", objasnila je Malešević.
O njihovom boravku u policiji, koji je bio duži od dva sata, svjedoči i medicinska dokumentacija u kojoj su konstatirani udarci u predjelu nosa i grudnog koša, kao i bolni hvatovi šakama u predjelu obje nadlaktice, prenosi Pincom.info.
DVIJE djevojke koje su se našle na predizbornom skupu SNSD-a, koji je održan 3. listopada u Banjoj Luci, zbog vrijeđanja Milorada Dodika su uhićene i kasnije pretučene os strane nekolicine policajaca. Taj slučaj banjalučka policija očito je dugo tajila te se o njihovom zlostavljanju u policijskoj postaji do danas nije oglasila.
U inicijalnom policijskom izvještaju stajalo je kako su Lana Konjevoda i Vesna Malešević pijane remetile javni red i mir te vrijeđale predsjednika SNSD-a Milorada Dodika, što ni same nisu poricale. Njih dvije su u razgovoru za Federalnu televiziju navele kako ih na prosvjednom skupu uhitilo šest policajaca te ih odvelo u policijsku postaju, nakon čega je uslijedilo fizičko i psihičko maltretiranje najgore vrste.
Samo ih tukli i "lijepili" šamare
"Onda su nas uhvatili i palo je dosta teških udaraca, ja zaista ne mogu reći koliko ljudi me tuklo, vrijeđali su nas, nazivali policijski nepodobnima, kurvama, sve ono najgore što se može reći te udarali u glavu rukama. Jedan udarac je bio teži, dakle, mislim nogom u prsa. Samo sam izgubila dah", ispričala je Konjevod.
Njezina prijateljica i ona zatražile su razgovor s nekim od nadležnih u postaji ili da im se dodijeli policajka ali sve što su dobile bilo je još batina, objašnjavaju. "Ja sam bila s druge strane i tražila sam inspektora ili šefa smjene tko je već nadležan, međutim kako god je tko silazio s kata tako mi je opalio šamar", objasnila je Malešević.
O njihovom boravku u policiji, koji je bio duži od dva sata, svjedoči i medicinska dokumentacija u kojoj su konstatirani udarci u predjelu nosa i grudnog koša, kao i bolni hvatovi šakama u predjelu obje nadlaktice, prenosi Pincom.info.
- GAU8
- Posts: 9143
- Joined: 05/01/2011 09:18
#48471 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
narodna republika sjeverna koreja, pardon, srpska
...još su dobro prošle...
šta imaju da se bune, kad srbin ima da jede travu ako treba za srpsku stvar
...još su dobro prošle...
šta imaju da se bune, kad srbin ima da jede travu ako treba za srpsku stvar
- Šunj
- Posts: 1621
- Joined: 13/02/2010 04:02
- Location: American Samoa
#48472 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ranku Mišić iznose iz sale NSRS - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=OrskDSIoris
https://www.youtube.com/watch?v=OrskDSIoris
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#48473 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Šunj wrote:http://mondo.rs/a861511/Info/Srbija/Tom ... evica.html
Nikolić potvrdio: Dodika ruše kao Miloševića
Autor: MONDO/Tanjug
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da je informisan da postoji plan za rušenje vlasti u Republici Srpskoj kroz rušenje predsednika RS Milorada Dodika.
Nikolić je ocenio da je reč o personalizaciji problema kao svojevremeno u slučaju Slobodana Miloševića.
"U velikoj meri, nažalost, dešava se ono što je korišćeno u obračunu sa Srbijom u slučaju Slobodana Miloševića - personalizuje se problem pa se kaže - sve će biti dobro ako ode Dodik, a ništa neće da bude dobro", rekao je predsednik Nikolić u intervjuu za banjalučki RTRS, koji će u celosti biti emitovan večeras.
Nikolić je rekao da je pažnja Srbije usmerena na Republiku Srpsku bez ikakve želje da se svađaju sa onima koji "nisu taj entitet".
Za pokušaje, kako je rekao, uništavanja Republike Srpske saznao je u razgovorima sa stranim diplomatama, upozorivši da je ugroženost RS velika.
"Interes, sudbina i opstanak Republike Srpske moraju biti važniji od svega drugog, bez obzira ko je na vlasti", rekao je predsednik Srbije.
Nikolić je rekao da su mu diplomate otvoreno rekle da se nešto dešava i da postoji tendencija da se Republika Srpska stavi pred svršen čin - da prihvati apsolutno sve što joj se bude sugerisalo ili će njene nadležnosti i dalje biti smanjivane uz učešće Ustavnog suda BiH.
Predsednik Srbije upozorava da ništa neće biti kako treba ukoliko opozicioni politički blok ne shvati da je ugroženost Srpske velika.
"Direktive za rušenje Srpske dolaze iz međunarodne zajednice, a sprovode se iz Federacije BiH", rekao je Nikolić.
Ovaj hoce da vrlog nam PreCjednika uporedi sa ratnim zlocinckem MiloSevicem
E moj Nikolicu, izgleda ti je ona brlja u potpunosti pojela mozak
Mada, ima nade jos za gosn Nikolica. Uspio je povezati liniju Hotel Tuzla, Budimpesta, Frankfurt....
I nema sta da se mEsaju ovi iz Pederacije, Nikolic prica o RS....kakve veze oni imaju sa istom?!
Nego, Nikolica s prikolicom, de ti nama fino reci koje su to strane diplomate koje poturaju price protiv PreCjednika.....inace bi te PreCjednicka policija mogla malo preslusati
- GAU8
- Posts: 9143
- Joined: 05/01/2011 09:18
#48474 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
i ovo je farsa.... nije ona mnogo bolja od ovih što su je iznijeliŠunj wrote:Ranku Mišić iznose iz sale NSRS - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=OrskDSIoris
- Matzan
- Posts: 7049
- Joined: 16/01/2015 13:25
#48475 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ZDRAVSTVENI BILTEN MILORADA DODIKA: "Predsjednik RS ima posttraumatski stresni poremećaj, priča nekontrolisano i nepovezano..."
Milorad Dodik ima posttraumatski stresni poremećaj, zapada u logoreju, bolest nekontrolisanog i nepovezanog pričanja, a duševni bolovi su prisutni i zbog porodice, jer su se zbog Bosićeve izjave razboljeli njegova (Dodikova) majka i brat, naveo vještak medicinske struke Bogdan Stojaković koji je psihijatrijski posmatrao Dodika i za potrebe suda dostavio je nalaz u kome je opisao kakve sve bolesti je dobio Dodik nakon Bosićeve izjave da je ukrao milionska sredstva.
Dodik pati zbog toga, duša mu se razara, ima strah za porodicu, lošije spava, napet je, majka i brat su mu se razboljeli i misli da je to posljedica od napada na njega od strane pojedinih ljudi iz opozicije.
Ovo je naveo vještak medicinske struke Bogdan Stojaković koji je psihijatrijski posmatrao Dodika i za potrebe suda dostavio je nalaz u kome je opisao kakve sve bolesti je dobio Dodik nakon Bosićeve izjave da je ukrao milionska sredstva.
Nalaz psihijatra o Dodikovom zdravstvenom stanju korišten je u sudskom procesu koji protiv Mladena Bosića vodi Milorad Dodik zbog Bosićeve izjave da je Dodik ukrao milionska sredstva, a što je bila reakcija na Dodikovu izjavu da je Bosić "patološki lažov".
Na direktno pitanje Bosićevog advokata, Milenka Simikića, vještak je izjavio da je utvrdio kod Dodika postojanje posttraumatskog stresnog poremećaja (PTSP) što je vrsta anksioznosti kao posljedica psihološkog izlaganja stresnim doživljajima, koji uključuju smrtnu opasnost, ozbiljne fizičke povrede ili prijetnju fizičkom integritetu osobe koja to doživljava krajnje traumatično.
Ova bolest, od koje, prema nalazu vještaka, boluje Dodik nakon Bosićeve izjave, je najčešće prateća pojava građanskih sukoba, ratnih dejstava, prirodnih katastrofa, poplava, zemljotresa, požara ili događaja kao što su mobing, nasilje u porodici, boravak u zatvoru, logoru, silovanje, terorizam, rat.
Na zahtjev Bosićevog advokata, kako se navodi u zapisniku s glavne rasprave, održane 22. decembra, koji je u posjedu BN TV, Stojaković je morao da objasni kako to tužitelj (Dodik) zapada u logoreju, a da nema poremećaja po formi kako je navedeno u psihijatrijskom nalazu.
"Logoreja je govorljivost, a što se tiče govora po formi - sadržaju, u konkretnom slučaju, Dodik kada sam razgovarao o toj temi, u vrijeme tog razgovora on je povremeno upadao u logoreju, imao je potrebu da što više priča, odnosno da što više objasni svoj stav, poslije izjave Bosića, nego što bi se to očekivalo", kazao je Stojaković.
Potvrđuje da su postojali bolovi kod Dodika zbog porodice.
"To sam saznao od Dodika u razgovoru sa njim da pati, da ima strah za porodicu, da lošije spava, da je napet, da mu se majka razboljela, da mu se brat razbolio i misli da je to posljedica od napada na njega od strane pojedinih ljudi iz opozicije", rekao je Stojaković, odgovarajući na pitanja Bosićevog advokata.
Pošto u nalazu tvrdi da duševni bolovi kao blago izraženi vjerovatno nikada neće potpuno iščeznuti, Bosićev advokat je upitao da li su moguće trajne posljedice kod postojanja posttraumatskog stresnog poremećaja, na što je uslijedio odgovor Dodikovog vještaka da u konkretnom slučaju nije izazvana trajna promjena ličnosti.
"Ako pitate uopšteno posttraumatski stresni poremećaj može da izazove i trajnu promjenu ličnosti. U konkretnom slučaju nije izazvao trajnu promjenu ličnosti", rekao je Dodikov vještak, navodeći da su Dodikove patnje koje je opisao nastale od konkretnog slučaja, jer on nema drugih podataka.
"Ja sam sa tužiteljom (Dodikom) razgovarao uopšte i o životu, o njegovom životu, ali je ovo bilo konkretno što mu je najjače zaparalo dušu", rekao je Dodikov vještak, koji je potvrdio da je Dodik zbog toga samoinicijativno uzimao lijekove bez nadzora stručne osobe.
Na pitanje da li bi navodne subjektivne patnje tužitelja (Dodika) bile manjeg intenziteta i kraćeg trajanja da je terapija primjenjivana pod stručnim nadzorom, a ne samoinicijativno, Dodikov vještak je odgovorio da dozvoljava mogućnost da bi u slučaju da je bio kod iskusnog psihijatra mogao dobiti i bolji lijek nego u apoteci, pa ako bi, kako stoji u zapisniku, bio pogođen lijek, vjerovatno bi te patnje bile manje.
Bosićev advokat je osporavao stručnost nalaza vještaka psihijatrijske struke, koji je navodno "posmatrao" i utvrdio stepen "duševne i druge boli" Milorada Dodika zbog Bosićeve izjave da je Dodik ukrao milionska sredstva.
Sudski proces Dodik protiv Bosića, koji je počeo u aprilu, priveden je kraju. Čeka se presuda, koju će donijeti sudija Osnovnog suda u Banjaluci Snježana Savić.
Tokom ovog procesa Bosić je ostao pri tvrdnji da je Milorad Dodik trgovinom interesa, zloupotrebom položaja, davanja i primanja mita omogućio sebi ili drugim osobama sticanje protivpravne koristi za što je sudu priložio brojne dokaze.




