Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
_drunken_santa_
Posts: 345
Joined: 15/11/2015 12:08

#48426 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by _drunken_santa_ »

kako nema solidarnosti sarajevske ljevice sa sindikatima rs? pa ne bore li se i oni protiv dodika?
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10263
Joined: 12/10/2014 01:12

#48427 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

Image
User avatar
Danguba
Posts: 15922
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#48428 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

_drunken_santa_ wrote:kako nema solidarnosti sarajevske ljevice sa sindikatima rs? pa ne bore li se i oni protiv dodika?
Cuj neJma. :-) Puni kamioni naravno sa ceradom jutros su poslati prema Doboju i B.Luci. Ne voze valjda banane. :D
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#48429 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by almir90 »

_drunken_santa_ wrote:kako nema solidarnosti sarajevske ljevice sa sindikatima rs? pa ne bore li se i oni protiv dodika?
Je li bilo solidarnosti s njihove strane kad je se kod nas protestovalo? Nije! U tom fonu, ko ih jebe, svoji su.
_drunken_santa_
Posts: 345
Joined: 15/11/2015 12:08

#48430 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by _drunken_santa_ »

ne znam. jedna iskrena socijaldemokratska stranka bi morala dati podrsku sindikatima, zbog radnika.

ako u sarajevu nemaocijaldemokrata koji se solidarisu sa radnicima u bl jer im se ne sviđa vlast u rs-u, onda je to vise nacional soc demokratija kao snsd.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#48431 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

_drunken_santa_ wrote:ne znam. jedna iskrena socijaldemokratska stranka bi morala dati podrsku sindikatima, zbog radnika.

ako u sarajevu nemaocijaldemokrata koji se solidarisu sa radnicima u bl jer im se ne sviđa vlast u rs-u, onda je to vise nacional soc demokratija kao snsd.

pametnije se solidarisat sa poslodavcima nego sa radnicima. bojim se da radnika imamo viska u enormnim kolicinama, a manjak poslodavaca, takodjer u enromnim kolicinama
_drunken_santa_
Posts: 345
Joined: 15/11/2015 12:08

#48432 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by _drunken_santa_ »

vivaldi wrote:
_drunken_santa_ wrote:ne znam. jedna iskrena socijaldemokratska stranka bi morala dati podrsku sindikatima, zbog radnika.

ako u sarajevu nemaocijaldemokrata koji se solidarisu sa radnicima u bl jer im se ne sviđa vlast u rs-u, onda je to vise nacional soc demokratija kao snsd.

pametnije se solidarisat sa poslodavcima nego sa radnicima. bojim se da radnika imamo viska u enormnim kolicinama, a manjak poslodavaca, takodjer u enromnim kolicinama
solidarisemo se itekako. treba paziti na ideoloske podvale tipa "nismo dovoljno liberalizirali ekonomiju" ili "jos zivimo u socijalizmu", "ne mogu privatnici od poreza da zive", ili, moja omiljena, "drzava je tu da stvori ambijent a investitori ce sami doci".

kada bi nas problem bio urediti uslove za investitore i prilagoditi se trzistu rada to bi bilo super. nazalost, to je samo jos jedan lazni problem. kako stvari stoje 2/3 svjetske radne snage ce biti permanentni visak pa je bolje razmisljati o solidarnosti borbe.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#48433 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

ovu zemlju moze spasiti samo izvoz ili jos preicznije strani investitori. sve ostalo je sviranje kurcu, ulkljucujuci i solidarisanje
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#48434 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by animals »

vivaldi wrote:ovu zemlju moze spasiti samo izvoz ili jos preicznije strani investitori. sve ostalo je sviranje kurcu, ulkljucujuci i solidarisanje
Izvoz, pa sta ce da izvozi, kad Nijemci svojim izvozom sjebase cijeli svijet--
a sad ce BIH, da se spasi..
hoce ko i Grcka..
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#48435 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

animals wrote:
vivaldi wrote:ovu zemlju moze spasiti samo izvoz ili jos preicznije strani investitori. sve ostalo je sviranje kurcu, ulkljucujuci i solidarisanje
Izvoz, pa sta ce da izvozi, kad Nijemci svojim izvozom sjebase cijeli svijet--
a sad ce BIH, da se spasi..
hoce ko i Grcka..
sami mozemo kitu izvozit, zato sam i napisao strani investitori
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48436 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

vivaldi wrote:
animals wrote:
vivaldi wrote:ovu zemlju moze spasiti samo izvoz ili jos preicznije strani investitori. sve ostalo je sviranje kurcu, ulkljucujuci i solidarisanje
Izvoz, pa sta ce da izvozi, kad Nijemci svojim izvozom sjebase cijeli svijet--
a sad ce BIH, da se spasi..
hoce ko i Grcka..
sami mozemo kitu izvozit, zato sam i napisao strani investitori
joooj nemoj molim te, sace te moralisti napast kako cemo pored ovake ljepote postat robovi krupnog kapitala i fasisticko-cionisticke hamerike :-)
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#48437 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by animals »

vivaldi wrote:
animals wrote:
vivaldi wrote:ovu zemlju moze spasiti samo izvoz ili jos preicznije strani investitori. sve ostalo je sviranje kurcu, ulkljucujuci i solidarisanje
Izvoz, pa sta ce da izvozi, kad Nijemci svojim izvozom sjebase cijeli svijet--
a sad ce BIH, da se spasi..
hoce ko i Grcka..
sami mozemo kitu izvozit, zato sam i napisao strani investitori
Samo sto strani investitori hoce zaradu..
a sta im ponuditi..
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#48438 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

General War wrote:joooj nemoj molim te, sace te moralisti napast kako cemo pored ovake ljepote postat robovi krupnog kapitala i fasisticko-cionisticke hamerike
:lol: :lol: ma znam, ko sto znam i da to sigurno nije niko od onih 500-600 hiljada ilitiga tisuca na biroima sto svako jutro poslije kafe solju prevrcu u nadi da ce tog dana naci svog robovlasnika :D
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#48439 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

animals wrote:Samo sto strani investitori hoce zaradu..
jok eto traze plaketu i zahvalnicu, bas kao i domaci robovlasnici
animals wrote:a sta im ponuditi..
grbacu, eto sta. da pameti imamo ne bi o ovome ni pisali sada
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#48440 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by animals »

Ne znam,mislim da nismo privlacni nikome..
grbace oni u Indoneziji, za crkavicu..tako da nas ne trebaju..
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#48441 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

animals wrote:Ne znam,mislim da nismo privlacni nikome..
grbace oni u Indoneziji, za crkavicu..tako da nas ne trebaju..
a cuj, ne moze se ziv u zemlju. tako je kako je.

nije lako nikome, nije sporna indonezija. sporno je sto smo u svakoj kategoriji mi najgori od sve djece u regionu, sem mozda kosova. drugi se ipak malo bolje snalaze iako je tesko
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48442 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

vivaldi wrote:
animals wrote:Samo sto strani investitori hoce zaradu..
jok eto traze plaketu i zahvalnicu, bas kao i domaci robovlasnici
animals wrote:a sta im ponuditi..
grbacu, eto sta. da pameti imamo ne bi o ovome ni pisali sada
BRAVO :thumbup: ...i to treba nam zakonom zabranit bilo kakvo unapredjenje preko "predradnika" :-D
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#48443 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by animals »

vivaldi wrote:
animals wrote:Ne znam,mislim da nismo privlacni nikome..
grbace oni u Indoneziji, za crkavicu..tako da nas ne trebaju..
a cuj, ne moze se ziv u zemlju. tako je kako je.

nije lako nikome, nije sporna indonezija. sporno je sto smo u svakoj kategoriji mi najgori od sve djece u regionu, sem mozda kosova. drugi se ipak malo bolje snalaze iako je tesko
Nista nije bolje ni u Srbiji, Hrvatska malo bolja..
sve jad i bijeda..
i ne vjerujem da ce biti bolje..
pa sve se proizvodi u Aziji, jer je najeftinije..
e sad ako ces ponuditi radnu snagu za 30 eura mjesecno, onda mozda..
jebeno se pise citavoj istocnoj Evropi..
fakti su da su bogati ucetvorestrocili svoju dobit u protekloj godini..
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#48444 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

pa ne bih se bas slozio. evo vijesti od neki dan..

BRATISLAVA, Kompanija Jaguar-land rover potpisala je ugovor sa slovačkom vladom o otvaranju fabrike za proizvodnju luksuznih automobila u toj zemlji.


Kompanija iz Velike Britanije, koja se nalazi u vlasništvu indijskog Tata motorsa, planira da izgradi novu fabriku u gradu Nitra, 100 km zapadno od Bratislave, gdje će se proizvoditi 300.000 automobila godišnje.

„Ovo je veliki uspjeh za Slovačku“, izjavio je premijer Robert Fico.

Fabrika bi trebalo da bude otvorena 2018. godine i da zaposli 4.000 ljudi.


investicija od 2 milijarde dolara, a slovacka vec pravi najvise auto na svijetu po glavi stanovnika, a samo su malo veci od nas, a nisu indonezija.

ali to je drazva i znanja.

u medjuvremenu gospon sarovic nama prica price o izovzu mlijeka, kiselog kupusa i rasola...

dok gospon cavara, stovani predsedatelj federacije otvara impozantne solarne elektrane

Image

e da li da se covjek smije ili place...
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#48445 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by animals »

Ja bi plakao..ko nas sve vodi..
a to za automobile, i Ceska je u igri.
Rumuni sa Daciom..a BIH, tu ima jako male sanse..
mozda u solarnoj energiji, sa ovom jednom plocom :D
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#48446 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

animals wrote:mozda u solarnoj energiji, sa ovom jednom plocom
samo se ti zajebavaj...ploca po ploca...i nas ce sunce ogrijat.

jos kada krene izvoz kalcija direkt iz sisa bosanske bushe i poneke uvozne simentalke sjebacemo mi sve ove sto porizvode auta, smatphone, laptope, avione, kamione, svemirske brodove...sta ce oni...znam ja njih...jebo njih...

i nije samo to!!! zametne se tu i poneki koncentracioni logor za pilice po nasvremenijim svjetskim standarima, investicija u vrijednosti jedne vile na poljinama, sirokom ili lakstasima...ili recimo hi tech fabrika briketa...ili cuvena fabrika chipsa u srebrenici o kojoj se prica cijelu godinu...

sjebacemo mi njih sve..europo hir aj kam hir aj go
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#48447 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by HM 2011 »

vivaldi wrote:
animals wrote:mozda u solarnoj energiji, sa ovom jednom plocom
samo se ti zajebavaj...ploca po ploca...i nas ce sunce ogrijat.

jos kada krene izvoz kalcija direkt iz sisa bosanske bushe i poneke uvozne simentalke sjebacemo mi sve ove sto porizvode auta, smatphone, laptope, avione, kamione, svemirske brodove...sta ce oni...znam ja njih...jebo njih...

i nije samo to!!! zametne se tu i poneki koncentracioni logor za pilice po nasvremenijim svjetskim standarima, investicija u vrijednosti jedne vile na poljinama, sirokom ili lakstasima...ili recimo hi tech fabrika briketa...ili cuvena fabrika chipsa u srebrenici o kojoj se prica cijelu godinu...

sjebacemo mi njih sve..europo hir aj kam hir aj go
fabrika nije za proizvodnju nego za sklapanje..... ljudi sklapaju vozila.....
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#48448 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

HM 2011 wrote:fabrika nije za proizvodnju nego za sklapanje..... ljudi sklapaju vozila.....
pa da. znaju slovaci da je to sranje. zato ih se hiljade ljetos nije vratilo u slovacku s mora nego ilegalno usli u bosnu. culi da je u jednistvu snaga i da fali masa ljudi da se popuni ona kvota od 100 tisuca novih radnih mjesta
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48449 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

vivaldi wrote:pa ne bih se bas slozio. evo vijesti od neki dan..

BRATISLAVA, Kompanija Jaguar-land rover potpisala je ugovor sa slovačkom vladom o otvaranju fabrike za proizvodnju luksuznih automobila u toj zemlji.


Kompanija iz Velike Britanije, koja se nalazi u vlasništvu indijskog Tata motorsa, planira da izgradi novu fabriku u gradu Nitra, 100 km zapadno od Bratislave, gdje će se proizvoditi 300.000 automobila godišnje.

„Ovo je veliki uspjeh za Slovačku“, izjavio je premijer Robert Fico.

Fabrika bi trebalo da bude otvorena 2018. godine i da zaposli 4.000 ljudi.


investicija od 2 milijarde dolara, a slovacka vec pravi najvise auto na svijetu po glavi stanovnika, a samo su malo veci od nas, a nisu indonezija.

ali to je drazva i znanja.

u medjuvremenu gospon sarovic nama prica price o izovzu mlijeka, kiselog kupusa i rasola...

dok gospon cavara, stovani predsedatelj federacije otvara impozantne solarne elektrane

Image

e da li da se covjek smije ili place...
Samo plakat, ako se smijemo znaci da smo sigurno prolupali...koja grandiozna elektrana, malo veca nego kod mene na rucnom satu :lol:
..odo se ranit...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#48450 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

General War wrote:malo veca nego kod mene na rucnom satu
ma nisi ti skontao model solarnih panela, ne vidi se na slici.

ova elektrane zapravo napaja sunce, a ne sunce nju :D
Locked