http://www.diffen.com/difference/3G_vs_4G

Moderator: Benq
nije im jos stigla faktura od roaming partnera u cijoj si mrezi tada bio... ocekuj uz sljedeci racun da ti to dodje... i nema osnova za zalbu jer ce faktura sadrzavati detalje kada si bio u roaminguLaertes wrote:Jedno pitanje:
29.09. mi se slučajno aktivirao mobilni Internet u inostranstvu, i nakon desetak minuta sam i dobio onaj informativni SMS da sam dostigao 20 km mobilnog prometa u inostranstvu. Nakon još par minuta s kontam i isključim. Očekivao sam nekih 30 km na računu. Međutim...
Dođe račun, datum dpo 30.09., potrošnja mobilnog interneta u roamingu 0.00.![]()
Jel' se trebam žaliti?![]()
Ozbiljno, mogu li mi staviti na sljedeći račun i ako da, mogu li uložiti žalbu, jer u oktobru nisam bio u inostranstvu? Jel' njihov SMS nekakav dokaz?
Ne zelis ni da znasBlack swan wrote:koja je najbolja mreža kad putujete u srbiji
i kakva je deračina ako ti ostane roming mobilnih podataka???
Poenta je da ako skidaš stranicu koja je teška 1 Megabajt, taj isti će skinuti i preko 3G i preko 4G, znači ne može ono tebi pšreko 4G skinuti 2 megabajta i samim time dolazimo do zaključka da 4G "ne skida" više od 3G.Ljakan wrote: Mislim da svrha 4g-a je bas da ga iskoristis u kompletu a ne da ga sakatis kojekavim podesavanjima.Ja o tome pricam da stvari iste sto sam radio na 3g na 4g vise vuce ti kazes da nije moguce pa onda spominjes sakacenje youtuba i slicno.
i na kraju ja ne razumijem
Roaming i data podaci nikada nisu išli zajedno, pogotovo s našim cijenama.Black swan wrote:koja je to pljačka
Ne znam koji klinac uopste Telecom operateri i potpisuju ugovore za Data roaming. Deranje guzova, korisnik ce se samo iznervirati kada dobije minimalno par stoja racuna + sto domaci Telecom nema nikakve koristi od toga osim sto ce mu korisnik jebati mater i napustiti ga.avaks wrote:Roaming i data podaci nikada nisu išli zajedno, pogotovo s našim cijenama.Black swan wrote:koja je to pljačka
Gdje god odeš imaš prepaid kartice i relativno jeftin net.
Morate razlikovati 3G mrezuThe BEN10 wrote:Da ne nagađamo, evo šta su razlike između 3g i 4g:
http://www.diffen.com/difference/3G_vs_4G
Jesi li do sada u mj. oktobru provjeravao stanje racuna, bilo na sms 0611101 ili logiranjem na portal i provjerom??Laertes wrote:Jedno pitanje:
29.09. mi se slučajno aktivirao mobilni Internet u inostranstvu, i nakon desetak minuta sam i dobio onaj informativni SMS da sam dostigao 20 km mobilnog prometa u inostranstvu. Nakon još par minuta s kontam i isključim. Očekivao sam nekih 30 km na računu. Međutim...
Dođe račun, datum dpo 30.09., potrošnja mobilnog interneta u roamingu 0.00.![]()
Jel' se trebam žaliti?![]()
Ozbiljno, mogu li mi staviti na sljedeći račun i ako da, mogu li uložiti žalbu, jer u oktobru nisam bio u inostranstvu? Jel' njihov SMS nekakav dokaz?
Evo kaže 26.06 KM mobilni Internet u roaminguing-ecc wrote:Jesi li do sada u mj. oktobru provjeravao stanje racuna, bilo na sms 0611101 ili logiranjem na portal i provjerom??Laertes wrote:Jedno pitanje:
29.09. mi se slučajno aktivirao mobilni Internet u inostranstvu, i nakon desetak minuta sam i dobio onaj informativni SMS da sam dostigao 20 km mobilnog prometa u inostranstvu. Nakon još par minuta s kontam i isključim. Očekivao sam nekih 30 km na računu. Međutim...
Dođe račun, datum dpo 30.09., potrošnja mobilnog interneta u roamingu 0.00.![]()
Jel' se trebam žaliti?![]()
Ozbiljno, mogu li mi staviti na sljedeći račun i ako da, mogu li uložiti žalbu, jer u oktobru nisam bio u inostranstvu? Jel' njihov SMS nekakav dokaz?
Sta kazu brojke?
Dobro kazes. Na 3G je dobro, 2G ne mozes ni FB Lite da pokrenes. Recimo dok im je bila ona akcija "Magicne gige" (1GB-1KM) koristio sam 3G i relativno "slabo" su se MB-i trosili (nisam bas forsirao YT, ali jesam Twitch streamove po 4 sata znao gledati (doduse na low quality) i opet bi mi ostalo bruka). YT naprosto "zdere" net, a kao sto si rekao - pogledao bi ovo, ono... Haj sto bi o'sla giga nego ode mi kreditsencobih wrote:Kad je brzina veća npr 4G onda čovjeku malo više poveća želju pa klikni na ovo pa na ono i odoše megabajti. Na 3G nije loše ali na 2G odustaneš brzo od surfanja, ogadi se dok učita. u tom smislu sam mislio da će ova giga koju imam da se sprži začas.
Mislis na tp link powerline ili ?Muuky wrote:Pitanje , kako da napravim bridge izmedju Innbox i tp link wr543g?
Tj. Da mi innbox bude glavni a da ovaj tp link postavim negde drugo ? Bez kablovaa napomena
Da nisam sebi trazio 'novi' firmware za wr542 g i usput vidio karakteristike za 543 ne bih ti ni mogao odgovoriti.Muuky wrote:Pitanje , kako da napravim bridge izmedju Innbox i tp link wr543g?
Tj. Da mi innbox bude glavni a da ovaj tp link postavim negde drugo ? Bez kablovaa napomena
odi ovako klikni menu na daljinskome od resivera skokni u postavke klikni tv postavke redosljed kanala i prebacis na poziciju koju zelis kanal i potvrdis i to je tovješalica wrote:jel može ovdje neko objasniti kako da obrišem kanal koji mi je upao tamo gdje ne treba?
dakle pojavio mi se kanal test smetovi zenica na broju 4 iz pizde materne gdje je bila tvsa
ja sam uspjela da pretumbam ali sad su mi i dalje smetovi na listi
i koja je svrha tumbanja kanala na čistu hatoru?
probala sam resetovati ali ništa
To za SIM sasvim logicno, kakva je navala bila u komsiluku za mjenjanje sim-ova kad su pustili 4G. Nego sto nekoga pusti da se nakaci, a nekoga ne?ing-ecc wrote:Nemojte se zamarati (i zavaravati) sa 4 G mrezom, za sada samo sa testnim SIM karticama dobijete 4G (a mozda je vec neko i ima
)