Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#48351 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Država »

PARA NEMA, ZADUŽIĆEMO POTOMKE:RS će se u 2016. zadužiti za novih pola milijarde maraka!


U narednoj godini planirano je dugoročno zaduživanje RS u maksimalnom iznosu do 460 miliona KM, dok kratkoročno, emisijom trezorskih zapisa, nije izraženo u konvertibilnim markama

Image

Glasovima skupštine većine večeras su u parlamentu Republike Srpske usvojene odluke o dugoročnom i o kratkoročnom zaduživanju tog bh.entiteta u 2016. godini, koje će biti veće od pola milijarde KM.

U narednoj godini planirano je dugoročno zaduživanje RS u maksimalnom iznosu do 460 miliona KM, dok kratkoročno, emisijom trezorskih zapisa, nije izraženo u konvertibilnim markama.

Trećeg dana zasjedanja parlamenta RS-a prihvaćen je i Zakon o posebnom doprinosu za solidarnost, koji će se obračunavati u visini od 0,4 posto od neto ličnih primanja (što na godišnjem nivou iznosi u prosjeku oko jedne dnevnice poreskog obveznika), te pet posto od neto naknade za članstvo u upravnim i nadzornim odborima, odborima za reviziju, savjetima i komisijama.

Korisnik ovih sredstava je Fond solidarnosti za obnovu RS. Ova sredstva koristit će se namjenski za sanaciju nastale štete, te otklanjanje posljedica eventualnih elementarnih nepogoda koje bi mogle u budućnosti pogoditi taj bh.entitet i njene građane.

Poslanici su usvojili i izmjene Zakona o porezima na upotrebu, držanje i nošenje dobara, kojim se porez na upotrebu motornih vozila i porez na držanje i nošenje oružja umanjuje i vraća na nivo na kojem je bio prije izmjena iz 2014..

Usvojene su odluke o izradi Zoning plana područja posebne namjene „Hašani“ po skraćenom postupku, o imenovanju Savjeta plana za praćenje izrade Prostornog plana područja posebne namjene „Klekovača“ i o imenovanju Savjeta plana za praćenje izrade Prostornog plana područja posebne namjene „Aerodrom Banja Luka“.



Šta je pola milijarde maraka za takvu državetinu kao što je RS. Pa to je mjesečni budžet opštine Gacko ba... Ovi novinari su potpuno u službi Budimpešte...



:sax:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10263
Joined: 12/10/2014 01:12

#48352 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

Sad će reći i da nije normalan. :shock:
Bosić je novinarima rekao da je na ročištu vještak iznio svoj nalaz o psihičkoj boli koju je pretrpio Dodik nakon Bosićevih izjava da je umješan u kriminal.

-Moram da izrazim veliku zabrinutost zbog nalaza stučnjaka psihijatrijske struke u kojem tvrdi da Milorad Dodik ima ozbiljnih psihijatrijskih problema koji ne bi bili nikakav problem da se ne radi o čevjeku koji vrši najvišu funkciju u RS, ustvrdio je. On je rekao da je nalaz o psihičkom stanju Dodika „nešto što bi moralo sve nas da zabrine“.

-Ti problemi su takve prirode da ako bi htio dozvolu za nošenje oružja ne bi mogao da je dobije. Ako bi tražio invalisku penziju dobio bi je, tvrdi Bosić.

http://crta.ba/otkriveno-na-sudu-milora ... -probleme/
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#48353 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

Image
Image
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#48354 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Lug »

skupljac_zeljeza wrote:Sad će reći i da nije normalan. :shock:
Bosić je novinarima rekao da je na ročištu vještak iznio svoj nalaz o psihičkoj boli koju je pretrpio Dodik nakon Bosićevih izjava da je umješan u kriminal.

-Moram da izrazim veliku zabrinutost zbog nalaza stučnjaka psihijatrijske struke u kojem tvrdi da Milorad Dodik ima ozbiljnih psihijatrijskih problema koji ne bi bili nikakav problem da se ne radi o čevjeku koji vrši najvišu funkciju u RS, ustvrdio je. On je rekao da je nalaz o psihičkom stanju Dodika „nešto što bi moralo sve nas da zabrine“.

-Ti problemi su takve prirode da ako bi htio dozvolu za nošenje oružja ne bi mogao da je dobije. Ako bi tražio invalisku penziju dobio bi je, tvrdi Bosić.

http://crta.ba/otkriveno-na-sudu-milora ... -probleme/
:lol: :lol:

vodja nam je slucaj za psihijatra.. :D
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#48355 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ljevoruki »

Drvenija87 wrote: Kesić je istinski neprijatelj Srba i Republike Srpske, kojeg Srbi i Republika Srpska plaćaju za neprijateljsko djelovanje. Ništa čudno, jer i Dodikova vlast je istinski neprijatelj i Srba i Republike Srpske.
Samo naprijed Kesicu i Dodiku. :izet:
Neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj. :oops:
Tek sad razumijem Hareta, Cajku i ostale prvoborce i branioce lika i djela naseg Precednika. :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 15917
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#48356 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

-Ti problemi su takve prirode da ako bi htio dozvolu za nošenje oružja ne bi mogao da je dobije. Ako bi tražio invalisku penziju dobio bi je, tvrdi Bosić.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Midhate, Midhate gdje ce ti dusa. :oops:

p.s. treba li preCednik kod dabica ili da dabic dodje do njega. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#48357 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca »

Danguba wrote:
-Ti problemi su takve prirode da ako bi htio dozvolu za nošenje oružja ne bi mogao da je dobije. Ako bi tražio invalisku penziju dobio bi je, tvrdi Bosić.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Midhate, Midhate gdje ce ti dusa. :oops:

p.s. treba li preCednik kod dabica ili da dabic dodje do njega. :D
ma to je Baja potplatio komisiju...ako se nedaj boze zarati da ga nesalju na liniju.....jer Baja ima srce ko komarac :lol:...........a muda nikako ebo ga vise i referendum :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 15917
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#48358 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

spreca wrote: ma to je Baja potplatio komisiju...ako se nedaj boze zarati da ga nesalju na liniju.....jer Baja ima srce ko komarac :lol:
zato su cipele 46 broj a glava k'o u slona. ima tu materijala za vage. :D
ophelia92
Posts: 31
Joined: 10/12/2013 18:41

#48359 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ophelia92 »

I Amerika ima svog Dodika, zna se ko je :-D http://satirelife.com/index.php?id=251
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#48360 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mg »

Kad je čovjek predlagao da štampamo svoje pare, nemilice, koliko nam treba. Sad ne bi posuđivali...već imali da posuđujemo!
User avatar
mayab
Posts: 30846
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#48361 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

Rušenje Srpske
Četvrtak 24. Dec 2015 22:50

U jednoj od novijih teorija zavjere koju vladajući Režim u Srpskoj konstantno produkuje, Predsjednik Republike Srpske, praćen standardnom plejadom kvazianalitičara, plasirao je tezu da je na sceni plan destabilizovanja Republike Srpske kroz strategiju urušavanja integriteta njenih pet najvažnijih istitucija. Radi se o institucijama: Predsjednika Republike Srpske, Vlade Republike Srpske, Parlamenta Republike Srpske, MUP-a Republike Srpske, i RTRS-a.

Što se tiče kreatora i izvršilaca ovog projekta u pitanju su standardni zavjerenici: "U tome učestvuju neke strane ambasade u BiH, takozvani nevladin sektor - međunarodni i domaći, i dio političkih snaga iz Republike Srpske" [http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Do ... ske/342101].

Naravno, pravi akteri ovog “izdajničkog” projekta su svi oni koji misle da je integritet institucije Predsjednika RS više nego ozbiljno urušen postojećim optužbama i sumnjama za upletenost aktuelnog predsjednika u eventualne kriminalne radnje po mnogim pitanjima. A na kraju krajeva i samim njegovim “Baja” stilom, ako tu vrstu ponašanja možemo označiti terminom stil.

Zavjerenici protiv Baje

Zavjerenici koji rade protiv otadžbine su i svi oni koji misle da je integritet institucije Vlade Republike Srpske više nego ozbiljno urušen nevjerovatnom nesposobnošću i nekompetencijom, što za posljedicu ima, na primjer: rast duga sa 1.046 mlrd KM na 5.5. mlrd.KM (u period 2006-2015) ili bezbrojne afere tipa Birač, Banka Srpske, Boska itd itd.

Ništa manji izdajnici nisu ni svi oni koji, na primjer, smatraju da je integritet Parlamenta RS ozbiljno (ako ne i nepovratno) urušen skandalom bez presedana – aferom “Papak” te serijom antiustavnih odluka koji je NSRS donijela u toku 2015.

No tema ovog teksta je jedna od institucija koja je označena kao meta “zavjere”, a koja je posebna u odnosu na ostale jer bi, po definiciji, morala biti politički neutralna ili bar korektna: Javni RTV servis Republike Srpske.

Politika neutralnosti

Ta politička neutralnost nije stvar parole, već proizilazi iz logike samog pojma “javnog” servisa: za razliku od privatnih TV koje su prirodnom stvari podvrgnute zakonima tržišta i volji urednika, RTRS bi trebala da bude bastion javnog diskursa – “sedma sila” koja govori u ime svih, pa i onih koji nisu u stanju (nemaju sredstva) da sami progovore. Međutim, ona to nije.

Kao primjer navešćemo vrstu i metode kampanje kojima sam lično bio izložen u prethodnih par dana. Naime, na jednom od popularnih blogova objavljena je informacija koja me optužuje za moguće nezakonito angažovanje u kabinetu Predsjedavajućeg Doma Naroda PSBH [http://slobodanvaskovic.blogspot.ba/201 ... ku-je.html].

Ovdje ne želimo polemisati sa argumentima koji se u tom tekstu iznose - oni su i formalno netačni i suštinski pogrešni (naime, vrsta angažmana koja je ovdje u pitanju je potpuno druga vrsta radnopravnog statusa od onog u slučaju Marine Pendeš na koji se taj tekst referiše). I pored toga, nije mi palo na pamet da reagujem na pisanje bilo kog privatnog lica bez obzira šta isti o meni napiše. Autor ovoga teksta je na načelnom nivou protivnik antiustavnog

ZOJRM

Zakona o javnom redu i miru u onom dijelu koji restriktivno tretira slobodu govora na “mreži”, o čemu sam u više navrata i pisao [na primjer: http://www.nspm.rs/sudbina-dejtonske-bi ... ja-rs.html ]. Po mom dubokom uvjerenju, cenzura bilo kog tipa je neprihvatljiva, a funkcija pravnog poretka nije da zaštiti moja ili bilo čija druga “osjećanja” - sloboda svakog da iznese stav o svemu/svakome je apriorna „metapravna“ vrijednost. Mi smo svi odrasli ljudi i trebamo sami donositi sudove o informacijama koje preuzimamo, kao i onima koje plasiramo.

To ne može raditi zakonodavac u naše ime. Volterovska maksima “ja se ne slažem s vašim mišljenjem ali branim vaše pravo da ga iznesete” je civilizacijska tekovina tako skupo plaćena da je se ne smijemo odricati čak ni pod prijetnjom terorizma, a pogotovo ne takvih stvari kao što je nečija eventualna “duševna bol”. Patriot act je pad u varvarstvo koji evocira zlokobno sjećanja na neke mračne periode novije istorije.

Tekst kao reakcija

Ovaj je tekst reakcija na metodu kojom RTRS, umjesto da brani taj prostor javnog diskursa (kao najpozvnija institucija za to), isti kontaminira i time zapravo samoukudia sebe kao Javni servis. Čime, ni manje ni više, ukida prostor racionalne polemike unutar našeg društva. Metod je standardan i nebrojeno puta upotrebljen u medijskoj praksi. Konkretno to izgleda ovako. U prilogu emitovanom u Dnevniku 2 od 22.12.2015.god. [http://www.rtrs.tv/av/pusti.php?id=55431 (prilog počinje na 22min.10.sek.)], urednici gotovo u potpunosti prenose kako kažu “nepotvrđene” informacije s pomenutog bloga. Prilog baziran na tim “nepotvrđenim” informacijama traje gotovo 4 minuta centralnog Dnevnika. Sljedećeg dana uslijedila je zvanična reakcija iz kabineta Predsjedavajućeg/zamjenika predsjedavajućeg Doma Naroda PSBH.

Ta zvanična informacija je, međutim, zavrijedila manje od pola minuta priloga, pri tome reinterpretiracije sadržaja. Očigledno je u pitanju svjesna namjera da se iskrivljeno prenese slika stvarnosti. Indikativno je, i govori jako mnogo o namjeri urednika Dnevnika, da RTRS po prvi put preuzima tekst s dotičnog bloga, iako je isti vrlo frekventan. O motivima zašto je meta ovog udruženog poduhvata postao upravo g-din Ognjen Tadić sa svojim saradnicima moglo bi se mnogo šta reći, ali to nije tema ovog teksta. Mi želimo demonstrirati stvarno značenje formulacije “urušavanje integriteta” institucije RTRS i koje su posljedice toga.

Naime, ovaj relativno trivijalan slučaj samo je pokazatelje dubine pada koji jedna institucija sama sebi priređuje. Mi smo, kao društvo u cjelini, srozani do te mjere da jedan Javni servis, ne samo da dopušta sebi da objavljuje „nepotvrđene“ informacije, već nema ni minimum snage, dovoljan da objavi (u skladu s uzusima profesije) odgovor strane koju je prethodno targetirao.

Diskurzivna polemika

Ovo, nažalost, nije opis jednog izolovanog incidenta, pogotovo ne žalopoljka autora nad time što je ovaj put upravo on bio meta. Radi se o evidentiranju jednog paradigmatičnog slučaja, u kome ne samo da su plasirane informacije bile neprovjerene i svjesno tendenciozno kontaminirane, već nije ispoštovan ni elementarni uslov diskurzivne polemike: prezentovati argumentacije svih strana. Ovo očito nije stvar “stranih plaćenika i domaćih izdajnika”, već autodestruktivno djelovanje jedne institucije protiv same sebe, a time (s obzirom da se radi o instituciji od opšteg značaja) i svih nas.

Kao što je već rečeno, fundamentalni zadatak Javnog servisa je da obezbjedi prostor na kome bi se teme od opšteg interesa mogle prodiskutovati i time obezbjediti javnosti podlogu od dovoljno kvalitetnih informacija, da ta javnost može da kreira stav o temi koja je na dnevnom redu. Na primjer, ako neko sumnja u kredibilitet rada nekog javnog službenika, to je vrlo ozbiljna optužba i zavrjeđuje da se tematizira u javnom prostoru. Ili, ako neko konstantno iznosi hipoteze o “narandžastim” ili kakvim već revolucijama u RS, onda je to očigledno više nego značajna stvar koja mora biti razmotrena. Ali da bi to uopšte bilo moguće neophodne su minimalno kredibilne informacije i tzv. “objektivistički” pristup.

Objektivistička škola

To i jeste primarna funkcija Javnog servisa. Na taj način Javni servis obezbjeđuje, kako se to u teoriji definiše, prostor za individualni racionalitet u političkoj zajednici – Mi, naime, možemo biti racionalna bića samo ako na osnovu dostupnih informacija i upotrebom vlastitog (a ne Vladinog, Uredničkog i sl.) razuma donosimo odluke. Uloga Javnog servisa u savremenim društvima Zapada je da obezbjedi forum kao način egzistiranja političkog bića shvaćenog kao animal rationale.

Čak i više od toga, to je način na koji mi jedino možemo da postojimo kao “moralno autonomna bića” u smislu o kome je o tome pisao Imanuel Kant. Upadljiva iracionalnost i amoralnost javnog prostora Republike Srpske nisu tek slučajna anomalija, proizvod hira istorijskih okolnosti, već institucionalno proizvedena atmosfera. Ukidanje sredstava za postojanje političkog građanstva kao i maksimalno sužavanje moralne autonomije unutar javnog prostora, karakteristična je odlika ove vrste političkih poredaka.

Jednaka upadljivost kao karakteristika

Jednako upadljiva i jednako karakteristična kao i njihovo uzurpiranje sredstava javnog informisanja. Jednako upadljiva i jednako karakteristična kao i težnja da se prostor javnog diskursa pretvori u permanentni “rijaliti” i time spriječi diskusija tako što se kič-kvazidiskusije, neka vrsta verbalne kafanske tuče, konstantno održava i multiplikuje u beskonačnoj hiperprodukciji. Odnosno, da parafraziramo odličnu formulaciju Sloterdijka - “rijaliti” pretvara u sveopšti perpetuum mobile.

Razultat je to potrebe jednog tragičnog Režima, zapetljanog u vlastite kontradikcije, da pobjegne od stvarnosti u autohipnozu i iskrivljene simulakrume. Kao i svaki bijeg on je prouzrokovan strahom: u ovom slučaju strahom od realnosti. Nažalost, RTRS je pretvorena u samo jedno od sredstava da se što duže održava fikcija, prostor bijega od nepodnošljive strepnje koju stvarnost znači. Na taj način Javni servis ukida sam svoju vlastitu svrhu postojanja. On je redukovao sebe na instrumentalizovano sredstvo nekog od centara moći čiji je puki portparol. On pretvara sam sebe u “TV Bastilju”. On poništava sam sebe, tako da oni koji bi eventualno htjeli da rade na njegovom urušavanju zapravo nemaju šta da rade.

Autor: Aleksandar Savanovic
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#48362 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by almir90 »

Dobro jutro, evo jutros sam vidio Dodika na braniku otadžbine, neće niko Šumsku rušiti poručio je sa munare. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#48363 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca »

Danguba wrote:
spreca wrote: ma to je Baja potplatio komisiju...ako se nedaj boze zarati da ga nesalju na liniju.....jer Baja ima srce ko komarac :lol:
zato su cipele 46 broj a glava k'o u slona. ima tu materijala za vage. :D
Najvecu vrijednost ima na vagi :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 15917
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#48364 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

SARAJEVO - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da će tražiti da lokalni izbori budu održani kada im je i vrijeme, tokom naredne 2016. godine."Imajući u vidu složenost izbornog sistema, SNSD će tražiti da lokalni izbori budu održani u planiranom roku", dodao je Dodik, koji je i predsjednik SNSD-a.

Dodik je za televiziju "Pink BH" rekao da bi volio da u idućoj godini BiH "stabilno aplicira za kandidatski status u EU, što će dati novu dinamiku na putu integracija".

"Da bi to imali, moramo riješti mehanizam koordinacije, pitanje `Sejdić-Finci`, a takođe ostvariti i napredak u ekonomskim reformama. Sada imamo mali pomak na ekonomsko-socijalnim reformama, što nije dovoljno", ocijenio je Dodik.

Dodik je rekao da u Republici Srpskoj deceniju i više ne postoji nijedan problem za povratak, da je svima data mogućnost da se vrate ukoliko žele, bez obzira kojem narodu pripadali.

Odluka Ustavnog suda BiH o neustavnosti Dana Republika Srpske je zakomplikovala odnose, napominje Dodik i poručuje da se takva odluka "neće lomiti preko Republike Srpske", koja će učiniti sve da odbrani svoju poziciju garantovanu Ustavom.

"Sada pričamo o nekom strukturalnom dijalogu, ali tu nismo ništa uradili. S obzirom na nakaradnu praksu Suda i Tužilaštva BiH, treba da se pristupi reformama i napravi sistem koji će svi poštovati", poručuje Dodik.

Dodik je naglasio da ne želi da bude dio podrške stranim sudijama u Ustavnom sudu BiH koji nemaju nikakve veze sa BiH.

"Oni dobiju od OHR-a nalog šta da rade, odu na sjednicu u Ustavni sud BiH i tamo preglasaju ostale, što samo dovodi do raskola i problema u BiH", zaključio je predsjednik Srpske
Koji su to novinari pileceg mozga da osmisle ovu karikaturu od teksta gdje preCednik ni jednom rijecju ne spominje referendum. :-) :D
Iz haviona se vidi da ovo nisu preCednikove rijeci. Cuj BiH, EU integracije, napredak... :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#48365 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

kako boravak u inostranstvu promijeni covjeka. precednik bio nekoliko dana u kini da dogovori neso sa timjapancima i odmah se ponasa kao i ostali rtnohuckacki dijasporci:
Dodik je rekao da smatra da će ključno pitanje u 2016. godini biti održavanje bezbednosti, stabilnosti i mira u BiH, preno je RTRS.
mislim da bi trebalo zabraniti izlazak iz zemlje jer nam pokvari narod.

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#48366 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maharadza »

čaika wrote:Image
NEMAM POJMA KO JE OVAJ KOSOOKI BUDALAŠ, KAŽU DA PROIZVODI NEKAKVE LEPEZE I PODMETAČE, ALI NEKA SE SLIKA SA MNOM, RTRS ĆE NAPISATI DA JE GENIJE ZA CIJEPANJE ATOMA I DA ŽELI ULAGATI KOD NAS: GUARDIAN U PROCESU PRIVLAČENJA NOVIH INVESTITORA U ŠUMSKU
Čuo sam da je Kamikaza počeo nešto preCedniku o lepezama drobit a najveći šumnjak mu odbrusio u svom stilu:



:mrgreen:
dert
Posts: 6570
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#48367 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dert »

Kurvin sin opet o raspadanju BiH :roll: Pa kopile jedno ,raspast ces se ti i tvoji kopilani oko tebe a :bih: ce zivjeti na zalost tebe i tvojih kopilana .

P.S. ima li iko da mu kaze da su majmuni davnih dana sisli sa grane :twisted:
User avatar
mayab
Posts: 30846
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#48368 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

:mrgreen:
BANJALUČKI PROTEST POD UPITNIKOM: Dodik pozvao radnike da "ostanu mirni", policija oteže s dozvolom!

Policija Republike Srpske još se nije odredila prema zahtjevu Saveza sindikata Republike Srpske da im se odobri izlazak na proteste u ponedjeljak, 28. decembra, zbog najavljenog usvajanja novog zakona o radu, a za koji tvrde da je na štetu radnika.


"Do ovog trenuka nismo dobili odgovor od MUP-a Republike Srpske, osim pisma da otklonimo nedostatke u prijavi, a morali smo i da se obratimo i lokalnoj zajednici, iako to nije bilo u našoj nadležnosti", rekla je predsjednica Saveza sindikata Ranka Mišić.



Iznenađeni su ovim potezom policije, jer, kako je rekla, ovo nije prvi put da Savez sindikata organizuje proteste i nikada nisu imali problem s odobravanjem skupa i nada se da to neće biti ni ovaj put.



Ona je na pres-konferenciji u Banjoj Luci rekla da će protesti, ako budu odobreni, u ponedjeljak krenuti u 14 časova, ispred zgrade ovog sindikata, jer je Vlada odlučila da bez saglasnosti Sindikata uoči Nove godine uputi u Narodnu skupštinu Republike Srpske na usvajanje novi zakon o radu u Republici Srpskoj.



"Niko ne zna kada je Vlada utvrdila ovaj zakon", ustvrdila je Mišić.


Ponovila je protivljenje sindikalaca na Vladinu radnu verziju zakona o radu te istakla da ne žele da niko, a posebno ne Vlada, smanjuje i onako „bijedna“ radnička prava.


"Ko ima mandat da pristane na smanjenje radničkih prava? Mi u sindikatu nemamo", kategorična je predsjednica Saveza sindikata Republike Srpske.


Kaže je da se na nju i njenu porodicu vrši pritisak te je pozvala "da to prestane".


Predsjednik RS Milorad Dodik izjavio je danas da je neophodno usvojiti novi zakon o radu u tom bh. entitetu te ocijenio da nema razloga za proteste koje najavljuje Savez sindikata, 28.decembra, uoči skupštinske rasprave o ovom zakonu.


- Pozivam sve radnike u RS da ostanu mirni i ostanu kod kuće. Nema potrebe da se izlazi na proteste, jer zakon predstavlja veći stepen socijalne i radne odgovornosti za radnike i želimo da se zaštiti pravi radnik i poslodavac – ustvrdio je Dodik novinarima u Banjoj Luci.


Kazao je da bez konkurencije na tržištu rada nema kvalitetnog rada i da RS mora da usvoji zakon o radu te podržava Vladu u tim nastojanjima.


Tvrdi da je vlast u RS pokazala odgovornost, jer se već dvije godine govori o novom zakonu o radu i nije želio da isključe sindikat iz tog procesa iako se ranije mogao usvojiti taj zakon.

Stvarno, šta je sada odjednom tom narodu, počeo da više vjeruje svojim očima nego preCeniku! Bože sačuvaj....
:run:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10263
Joined: 12/10/2014 01:12

#48369 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

Jedan po jedan...prvo buhara pa onaj svijet.

Image

Image
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#48370 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

Iza Horizonta wrote:EL GRANDE BAJA :lol: :lol: :lol:

Image
http://www.infobrcko.com/vijesti-iz-br% ... 8Dkom.html
Image
Ravnogorski četnički pokret traži da se spomenik Draže Mihajlović vrati kod zgrade "Šipad" u Brčkom

27 Decembar 2015

"Braćo Srbi i sestre Srpkinje, poštovani Predsjedniče Đorđe Kojiću, poštovani poslanici Skupštine distrikta Brčko;

Svima je dobro poznato da je vođa Ravnogorskog četničkog pokreta Đeneral Dragoljub Draža Mihajlović pravosnažnom odlukom Višeg suda u Beogradu dana 14.05.2015.godine rehabilitovan, te su mu vraćena sva građanska prava. Mi Srbski četnici tražimo od Đorđa Kojića i svih Srbskih poslanika u Skupštini distrikta Brčko da se odmah pokrene inicijativa te da se vrati spomenik našem ubijenom vođi Draži Mihajloviću (kod zgrade „Šipada"), te da se istom mjestu vrati stari naziv „Trg Đenerala Dragoljuba Draže Mihajlovića" u Brčkom.

Vijeće Višeg suda u Beogradu je Đenerala Mihajlovića proglasilo nevinim, vratilo mu sva građanska prava, zbog toga ne postoji ni jedan opravdan razlog da se ova inicijativa od sadašnjeg Predsjednika Skupštine Đorđa Kojića i ostalih poslanika ne usvoji, i time se bar malo odužimo našem Đeneralu na nepravdi koja mu je učinjena.

Gradonačelnik distrikta Brčko dr. Anto Domić je raspoložen da podrži našu inicijativu ukoliko to Srbski predstavnici budu od njega tražili.

S vjerom u Boga, za Kralja i otadžbinu"!!!

Dana: 26.12.2015.god.

- Predsedniku Skupštine gosp. Đorđu Kojiću,
- Srbskim poslanicima u Skupštini Brčko distrikta,
- Sredstvima informisanja u Republici Srpskoj i Brčkom.

RAVNOGORSKI POKRET
REPUBLIKE SRPSEKE
BRČKO
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#48371 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

Mile Referendum hoce da se rijesi Bosica!

Dodik mi je uputio ozbiljnu prijetnju
Nedelja 27. Dec 2015 14:23
Lider Srpske demokratske stranke (SDS) Mladen Bosić potvrdio je danas da mu je predsjednik Republike Srpske i SNSD-a Milorad Dodik uputio prijetnju po život te da je zbog toga preduzeo određene mjere na ličnoj bezbjednosti.
Image
“Dobio sam ozbiljnu prijetnju prije nekoliko dana od strane Dodika, i kao posljedica te pretnje preduzeo sam određene mjere na ličnoj bezbjednosti. U toj prijetnji je čak definisano i mjesto gdje će doći do napada”, rekao je Bosić novinarima u Banjaluci.
Prijetnje nije prijavio policiji jer, kako tvrdi, sigurno ne bi preduzeli mjere.

Kaže da ga je to podsjetilo na slučaj ubistva potpredsjednika SDS-a Branislava Garića. Bosić je dodao i da je jučerašnju Dodikovu izjavu shvatio kao prijetnju da "ako ga vidi na ulici nakon suđenja vidjeti da li će biti uravnotežen“.

“U glavi mi se stalno mota situacija s Branislavom Garićem, kada je ubica oslobođen zato što je vještak neuropsihijatrijske struke dao nalaz da je psihički neuračunljiv. I ova situacija takođe s vještakom neuropsihijatrijske struke oko Dodikovog psihičkog zdravlja natjerala me je da se zamislim i mogu da kažem da nisam uplašen, ali nisam ni ravnodušan”, rekao je Bosić.

Dodao je da je stoga preduzeo određene bezbjednosne korake.

Podsjetio je i da je na nadavnom suđenju po Dodikovoj tužbi za klevetu, vještak koga je predsjednik RS angažirao, dao nalaz da Dodik ima PTSP, da ima određene strahove i logoreju, kao govornu manu, kao posljedicu toga jer se stresao kada je čuo moju rečenicu “da je ukrao milione“.

Ono što je napisao neuropsihijatar kojeg je Dodik angažovao jasno govori, kako je naveo Bosić, da se radi o ozbiljnim psihijatrijskim poremećajima.

Vještak je na suđenju dodao i da se Dodik, kako kaže, sam liječio i nije tražio pomoć stručnjaka, što je zabrinjavajuća činjenica.

“Za nas sve bi bilo dobro da ga neko ubijedi da potraži stručnu pomoć”, zaključio je Bosić.
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#48372 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

Šunj wrote:Image
Image
Image
User avatar
Drug Član
Posts: 533
Joined: 12/10/2007 23:40

#48373 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Drug Član »

Dodik je proizvod bošnjačke politike prema Srbima i Republici Srpskoj. Tačka novi red.
User avatar
muha_sa
Posts: 140446
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#48374 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by muha_sa »

Drug Član wrote:Dodik je proizvod bošnjačke politike prema Srbima i Republici Srpskoj. Tačka novi red.
:thumbup:
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#48375 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by hizo ramidovic »

Drug Član wrote:Dodik je proizvod bošnjačke politike prema Srbima i Republici Srpskoj. Tačka novi red.
genijalan zakljucak. na isti nacin su nastali i milosevic, i karadzic, i seselj...samo sto balije to nece da priznaju.
jer, doista, neko se morao suprotstaviti najezdi povampirenih islamskih fanatika i dzihatlija zeljnih izivljavanja nad srpskom nejaci...
Locked