Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
BosGrad
Posts: 63
Joined: 14/12/2015 22:28

#48326 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BosGrad »

Tomahawk11 wrote:
BosGrad wrote:
Tomahawk11 wrote:Ne znam gdje bih, hajde reko na PreCjednikovoj temi :D nece on zamjeriti....

Na LK izdatoj u RS, mjesto rodjenja pise Bos. Gradiska (doduse, malo skraceno), a mjesto prebivalista Gradiska :?
Je li to isto mjesto, samo novi naziv ili ima Bosanska Gradiska i Gradiska?
Ako je isto, onda je vic s tom LK, da se isto mjesto pise sa dva naziva.
To ko da bi pisao rodjen samu Foci, zivim u Srbinju? (parafraziram, nema Srbinja - mada na nekim ustanovama u Foci jos uvijek stoji taj naziv)
To je isti grad.Bosanska Gradiska/Gradiska i u vecini dokumenata se pise tako.
Vjerujem da jeste.
Pitam zato sto izgleda kao paradoks.
Jeste malo glupo al eto...Isto kao Gornji Vakuf/Uskoplje,oba naziva su priznata.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48327 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Jos jedno priznanje za PreCjednika....
Nele Karajlić u suzama: Sarajevo me protjeralo, Banjaluka me osvetila! :gunjastajl: :-)
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#48328 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Država »

Sve po zakonu: Elektroprijenos BiH ostao bez 10 miliona KM nakon propasti Banke Srpske

Zastupnica u Parlamentarnoj skupštini BiH Aleksandra Pandurević postavila je zastupničko pitanje o tome koliko sredstava Elektroprijenosa BiH je ostalo "zarobljeno" u Banci Srpske nakon što je u ovu banku ušla prinudna uprava.

Image

Iz odgovora koji je dostavljen iz Elektroprijenosa BiH vidljivo je da je ova državna kompanija u Banci Srpske, nakon javnog poziva, oročila 10 miliona KM.

Ugovor je potpisan 27. 06. 2014. godine, a sredstva su oročena na 24 mjeseca uz kamatnu stopu od 3,8 posto.

No, nakon što su počele spekulacije da bi banka mogla propasti, Elektroprijenos je pokušao razročiti sredstva.

Banci je 16. 09. 2015. dostavljen zahtjev za razročenje s danom 16. 10. 2015. Ugovorom o oročenju bilo je precizirano da u slučaju prijevremenog razročenja sredstava Elektroprijenos podnese pismeni zahtjev mjesec dana ranije.

Image

S predstavnicima bnake ostvareni su i usmeni kontakti, ali je Banka Srpske odbila isplatiti novac. Elektroprijenos je cijeli slučaj prijavio Agencija za bankarstvo RS-a.

Cijela trakavica potrajala je sve do 20. 11. 2015. kada su iz Elektroprijenosa nezvanično saznali da je u banku uvedena prinudna uprava pa su se s istim zahtjevom obratili i prinudnom upravniku.

Ipak, do danas sredstva nisu naplaćena niti je izvijesno kada bi do toga moglo doći.



Šta sad hoće ova Pandurevićka... Pa svima je poznato da je Guardian po nezavisnim anketama najpopularniji političar u univerzumu, a ona nešto sere. Vidi se zašto nju Guardian nije htio oploditi. Svaka mu čast!!!




:sax:
archi_a
Posts: 11873
Joined: 11/12/2011 18:11

#48329 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Ognjene Šarče pi si tv-e antinovinarčiću i pi si tv-e poltrončiću, možeš se napušiti osmici, osam puta, "takozvanih". :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#48330 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

Ode Mile u Peking, jarane, što se kaže: Bejing. Bio u Sankt-Peterburgu, htio nam donijet Povelju Kulina-bana iz Rusije, al' ode sad po projekte u Japan. Narod pita: kaćće referendum, Ustavni sud dao zeleno svjetlo. Nu. Narod pita. Biće, STJ.
furlan
Posts: 1184
Joined: 05/11/2004 13:13

#48331 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by furlan »

Sad na odgovornost zovnut' upravu Elektroprijenosa, na osnovu cega su ulozili pare u tu banku, ha ja. :izet:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#48332 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

arzuhal wrote:Ode Mile u Peking, jarane, što se kaže: Bejing. Bio u Sankt-Peterburgu, htio nam donijet Povelju Kulina-bana iz Rusije, al' ode sad po projekte u Japan. Narod pita: kaćće referendum, Ustavni sud dao zeleno svjetlo. Nu. Narod pita. Biće, STJ.
izvini dze ide sada kinu ili japan??
Po vrecu rize ili cu donijeti narodu u manjem entitetu sushi :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48333 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

mO k3 wrote:
arzuhal wrote:Ode Mile u Peking, jarane, što se kaže: Bejing. Bio u Sankt-Peterburgu, htio nam donijet Povelju Kulina-bana iz Rusije, al' ode sad po projekte u Japan. Narod pita: kaćće referendum, Ustavni sud dao zeleno svjetlo. Nu. Narod pita. Biće, STJ.
izvini dze ide sada kinu ili japan??
Po vrecu rize ili cu donijeti narodu u manjem entitetu sushi :mrgreen:
Ode da kaze onu poznatu: Kinezi, mrsh u Japan! :mrgreen:
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#48334 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

Dokument koji potvrđuje istragu o kupovini vile na Dedinju
Image
Image
http://www.rtvbn.com/368775/Dokument-ko ... na-Dedinju
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#48335 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Država »

DIPLOMATSKI FIJASKO MILORADA DODIKA: Usvojena rezolucija o BIH, Dodikovi lobisti ostali u izrazitoj manjini!

Evropski parlament (EP) usvojio je rezoluciju o Dejtonskom mirovnom sporazumu za Bosnu i Hercegovinu prema kojoj, uprkos svojim ograničenjima, taj sporazum ostaje temelj teritorijalnog integriteta, suvereniteta, međunarodnog identiteta i političke nezavisnosti BiH.

Image

Poslanici EP-a, koji su raspravu o nacrtu ovog dokumenta obavili jučer, podržali su sa 525 glasova za i 42 protiv rezoluziju EP-a o Dejtonskom sporazumu, koji se na dnevnom redu zasjedanja EP-a našao povodom 20 godina od potpisivanja sporazuma. Istovremeno, 39 zastupnika ostalo je suzdržano.

EP je pohvalio pozitivan progres BiH tokom posljednje dvije decenije, ali i naveo da mnogo više posla ostaje pred zemljom.

EP u rezoluciji poziva bh. vlasti da ulože dodatne napore kao neophodne na polju pomirenja, demokratskog razvoja i stabilizacije. Pomirenje kao proces traži ozbiljno angažovanje civilnog društva na njegovom ostvarenju, poručuje se, posebno uključenje mladih u interkulturni dijalog, kao i u sferu politike.

Rezolucijom se iskazuje ozbiljna zabrinutost pripremama Republike Srpske za održavanje referenduma o državnom sudu i tužiteljstvu, koji se može posmatrati kao izazov teritorijalnom integritetu i suverenitetu BiH.

Uz njega, rezolucija osuđuje nedavnu odluku RS da suspenduje saradnju s državnim pravosudnim i agencijama za provođenje zakona, ukazujući da se svi nedostaci u pravosudnom sistemu trebaju rješavati u okviru strukturnog dijaloga o sudstvu, gdje su reforme sistema i pitanja u vezi s procesuiranjem ratnih zločina u temelju ciljeva dijaloga.

Podsjećanje Parlamenta o suštini Daytona, jasno kaže: entiteti nemaju pravo na secesiju. Dokument koji su početkom godine potpisali svi bh. državni i politički lideri obavezuje sve ključne faktore u zemlji da poštuju teritorijalni integritet i političku nezavisnost Bosne i Hercegovine. U tom svjetlu, podsjeća se da samo državne institucije mogu da predstavljaju državu u međunarodnim organizacijama.

Tekst rezolucije podržali su zastupnici iz sedam od ukupno osam političkih grupacija koje participiraju u Evropskom parlamentu, dakle svi izuzev jedne grupacije - Evropa nacija i sloboda, koju predvodi ultradesničarska Slobodarska partija Austrije. Austrijski radikali jedini su odbili potpisati usuglašeni tekst rezolucije.

Evropa nacija i sloboda je ponudila vlastitu verziju rezolucije, u kojoj se zagovaraju svi ključni stavovi koje već dulje vrijeme zastupa predsjednik RS-a Milorad Diodik,koji je inače u stalnom kontaktu s austrijskim desničarima.

Koncem septembra ove godine, Dodik se u Beču sastao s čelnikom Slobodarske partije Austrije Heinz-Christianom Stracheom, i nekolicinom njegovih najbližih suradnika, poput Norberta Hofera, koga je Dodik,da bi podigao vlastitu cijenu, lažno predstavio kao predsjednika Parlamenta Austrije.

Upravo je preko te družine Dodik pokušao "progurati" alternativnu rezoluciju o BiH koja bi išla u prilog njegovoj politici razgradnje i destrukcije BiH kao jedinstvene i nezavisne države.

No, Dodik i njegovi desničarski lobisti uspjeli su okupiti tek nepunih 5 posto zastupnika. Evrospkog parlamenta!



Nek' se jebe i Europski Parlament i nek' ne seru...

:sax:
Lug
Posts: 3156
Joined: 09/02/2009 15:27

#48336 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Lug »

Država wrote:Koncem septembra ove godine, Dodik se u Beču sastao s čelnikom Slobodarske partije Austrije Heinz-Christianom Stracheom, i nekolicinom njegovih najbližih suradnika, poput Norberta Hofera, koga je Dodik,da bi podigao vlastitu cijenu, lažno predstavio kao predsjednika Parlamenta Austrije.

:lol:

kralj :D
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#48337 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Država »

RED ŠEGE, RED MUZIKE: Al Kapone u Pekingu, Sloboprom u PDP-u, Bosić na epilaciji

Bilo je onih koji su sumnjali da Milorad Dodik ima namjeru japanskim investitorima prodati nevidljive krave sa Farmlanda. Sve dok na slici iz Pekinga nisu kraj Dodika ugledali Dragana Vasiljevića, vlasnika Farmlanda, koji je profesionalni prevarant. I savjetnik Dodikov za finansije.

Image

Piše: Slobodan Vasković

Govedar Vasiljević na poziciji savjetnika za finansije isto je što i Al Kapone na poziciji ministra finansija.

Nije sporno što je Dodik poveo Vasiljevića: red je da sa Trijadama ovdašnja Hobotnica bude u najelitnijem sastavu. A nakon toga i sa Jakuzama. Kineski zvaničnici i susreti sa njima su formalno pokriće za dogovor japanske, kineske i antisrpske mafije. Pekinške magle jesu guste, ali ne mogu baš sve da sakriju.

Kao što se ne može sakriti ni sklonost PDP-a Dodikovim tajkunima. Posebno su slabi na Slobodana Ćurčića, višestruko presuđenog kriminalca za pranje para i utaju poreza. Ali, PDP taj dio njegove biografije uopšte ne doživljava problematičnim, jer im je itekako stalo do Ćurčića kao privrednika i vlasnika firme “Sloboprom”.

To je firma preko koje je Ranko Škrbić opljačkao najmanje 40 miliona KM na izgradnji bolnice u Bijeljini, u koju je skrcano 100 miliona KM. I to je firma preko koje Ranko Škrbić ima namjeru da opljačka najmanje 80 miliona KM na rekonstrukciji Južnog krila UBKC Banjaluka, u koji će se skrcati 84 miliona evra.

“Sloboprom” je firma koja je sponzor PDP-a, njihovog mlađanog potpredsjednika Slaviše Markovića. Na račun “Sloboproma” pentaest delegata Sabora PDP-a, na kojem je Branislav Borenović izabran za predsjednika te stranke, besplatno je boravilo u Banjaluci. Dva dana.
Nema to veze sa korupcijom - to je način bitke PDP-a protiv tajkuna: troše njihove kriminalom zarađene pare za stranačke potrebe. I tako ih siromaše. Izvanredan plan. Skovan kostajničkim Čekićem.

Markovići su, inače, uspješna politička porodica: Slavišina tetka Milica Marković visoki je funkcioner SNSD-a, pa u njihovoj porodici vrijedi izreka “Neće Iver daleko od Tetke”!
Nije Marković jedini sponzorisani funkcioner PDP-a, ima ih i u Banjaluci. Najmanje dvojica. Njima je Borenović, budući kostajnički odbornik, okružen.

Ako se neko pitao zbog čega je Ivanić štitio Škrbića na poziciji ambasadora BiH u Srbiji, možda mu je “Sloboprom” napokon otvorio oči. Utajivači poreza imaju jaku moć ubjeđivanja.
PDP nikoga nije ucijenio već dva dana, što je rekord. Mora da kuju planove kako da Borenovića izvuku iz političke mrtvačnice. Ako uspiju, PDP će voditi Zombi.

Kad sa Zombijem napuste Savez za promjene, imaju širok koalicioni kapacitet: Mogu u Konzorcijum "Integral" ili u "Sloboprom". A mogu i kod Kaje, na Tržnici uvijek ima mjesta za kokošare.

Mladen Bosić mora, zbog budućnosti SDS-a, hitno u najbližu apoteku, gdje se bez recepta mogu nabaviti lijekovi koji sadrže benzil benzoat i dizulfiram. I veoma su efikasni protiv Vaši, narodski rečeno Gnjida. Koje su napale Bosića. Zato mora kupiti i Češalj i što češće se češljati. Kako bi istjerao Gnjide.

Kod Bosića se to baš nakotilo - Tadić, Babić, Dabarčić…, sve gnjida do gnjide, što kriminalne, što udbaške, što paraudbaške. U stvari, koliko su se zakotile, Bosić će morati nabaviti Četku. I to ribaću. I ošišati se naćelavo. Pa što gnjida bude ostalo, krpom zbrisati. I sanirati Ćelu Razređivačem. SDS-ov Jul Briner.

Iako je nešto Gnjida istrijebio, one se ne predaju, ne posustaju, toliko se plaše gubitka pozicija da su spremne biti i stidne vaši. Što će za Bosića, ako im to dozvoli, baš biti neprijatno. Kako će sa pediculis pubis protiv Režima. Morao bi se češkati, pa bi ga birači mogli pogrešno shvatiti. Da ga baš zabole za sve. I da je spustio “gard”. A i nezgodno se češljati dole.

Jer, dok se on češlja dole mogu Hobotnica, Trijade i Jakuze napasti gore. Udružene sa njegovm stidnim vaškama. Da bi to izbjegao, Bosić pod hitno mora na Epilaciju. Bila bi to istinska promjena!




Slobodan Vasković je još jednom pokazao svoje pravo, izdajničko lice. Za šaku dolara bez pokrića, udara po Guardianu iz svih raspoloživih sredstava. Hotel Tuzla radi punom parom...


:sax:
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#48338 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

http://www.rtvbn.com/368948/Nakon-Bobar ... ojnu-banku
Nakon Bobar, Banke Srpske na redu udar i na Investiciono - razvojnu banku
Nedelja 20. Dec 2015 17:17
Razvojnim bankarstvom kakvo poznajemo i u Republici Srpskoj i Federaciji BiH, upravlja politika i redovno je neuspješno. U njemu se tradicionalno pomažu propali prijateljski projekti ili daju pare lošim firmama, kojim upravljaju poslušni stranački kadrovi.
Image
Sudbina ovog bankarstva kao da govori: Evo vam vaše banke pa se vi politički kreditirajte dok ne propadnete.

Prvi put se čulo o Investiciono - razvojnoj banci Republike Srpske (IRB) po jednom nepotističkom kreditu.

Desetine politički nepodobnih opština (gdje je vlast u rukama SDS) tražilo je kredite od ove Banke. I dok se mjesecima odgađala odluka o dodjeli kredita pojedinim opštinama, IRB je isti dan nakon podnošenja zahtjeva obavila svu proceduru i odobrila kredit od 3 miliona KM firmi “Fruit Eco” iz Gradiške.

Pare su prebačene na račun ekspresno. Tada se saznalo da je ova firma u vlasništvu Igora Dodika, sina premijera Milorada Dodika.

Tad se čula ona Dodikova čuvena rečenica: “Bolje da se bavi voćem, nego da se drogira”.


Politika baca državni novac

Već tada se mogla pretpostaviti sudbina IR banke, a bogami i razvoja Republike Srpske.

Zaredali su politički, jaranski i rođački krediti.

Pomoć od IRB Republike Srpske u iznosu od 15 miliona maraka dobio je i konzorcij ”Delta-Zekstra”, da bi platio obaveze iz ugovora o kupovini robne kuće "Boska" u Banja Luci. Vlada Srpske, na čijem čelu je tada bio Dodik, primorala je IRB Republike Srpske da kupi obveznice RK "Boska" u vrijednosti od 15 miliona KM. Novac je trebao vratiti konzorcij “Delta-Zekstra”, kojeg je zastupao Dragan Đurić, Dodikov prijatelj. Međutim, on nikada nije u potpunosti izmirio svoje obaveze iz ugovora o kupoprodaji.

Među Dodikovim “aferimima”, za koje se sumnja da su iscrpljivale novac i iz IRB-a je i Andrićgrad. Tu je odnos prema državnom kapitalu potvrđen kao odnos prema Alajbegovoj slami, pa je oprošteno plaćanje PDV-a, kao i višemilionske subvencije Vlade Republike Srpske ovom građevinskom hiru reditelja Emira Kusturice.

Bilo je tu i nekih nevjerovatnih “bacanja” kapitala ove banke. Firmi “Energolinija“, nepoznatog vlasnika, IRB Republike Srpske je dala kredit iz linije sredstava dobijenih od Evropske razvojne banke (EBRD). Taj kredit je iznosio 19,4 miliona KM.

Slučaj sa kreditom za “Energoliniju” pokazuje šta politika radi od banaka koje su u državnom vlasništvu. „Energolinija“ je tražila kredit od 20 miliona KM, ali je kreditni zahtjev odbio tadašnji direktor IRB Republike Srpske Milenko Pavlović, jer je bila enormna izloženost riziku ovog plasmana bez posredničke banke, koja bi dobrim dijelom preuzela naplatu i garancije.

Direktor je smijenjen ekspresno, a nakon njegovog odlaska „Energolinija“ obnavlja kreditni zahtjev, ali ovaj put u visini od 19,4 miliona KM.

Direktorica IRB Republike Srpske, na kreditnom odboru IRB (tzv.mali odbor), odobrava 6 miliona KM, smatrajući da je to iznos primjeren izloženosti riziku ovog plasmana.

Ali, Vlada Republike Srpske, koja je vlasnik IRB-a zasjeda i donosi odluku da se Energoliniji odobri kredit od 19,4 miliona KM. Dakle, politika je opet odlučila da baci državni novac u svoje rupe bez dna.

Privatni kredit za vilu u Beogradu

Kredit treće, privatne vrste, kao kredit svom sinu, dogodio se kada je Dodik kupio vilu u Beogradu. On je, kao premijer Republike Srpske, 2007. godine preko Pavlović banke uplatio 750 hiljada evra za kupovinu te beogradske vile. Ispostavilo se da je kredit podigao tek godinu dana nakon toga. Govori se da su njegov kredit vratili radnici Pavlović banke, a da je zauzvrat Dodik odobrio Pavloviću kredit od IRB-a.

Dakle, to je bilo razvojno bankarstvo. Posljedice ovakvog razvoja će se još godinama sanirati. Dakle, uskoro će se otvoriti i problem Investicijsko - razvojne banke Republike Srpske. Finansijske dubioze ove Banke su ogromne.

Investicijsko – razvojna banka Republike Srpske je već sad u ozbiljnom stanju. Ovakvih slučajeva sa bacanjem državnog novca je i previše. Samo neko neočekivano i teško vjerovatno upumpavanje golemog novca u IRB može ovu banku spasiti od scenarija Bobar banke i Banke Srpske. Sadašnje stanje se može nagovijestiti.

Neko se ozbiljno prevario, vjerujući u moć Banke.

I dva-tri obična loša kredita, poput navedenih, mogu biti sudbonosno ranjivi za takvu banku, koja se svakog časa može zaljuljati i urušiti, piše Patria.

Izvor: Patria
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#48339 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

http://doznajemo.com/2012/03/16/moore-a ... nitet-bih/
Da se malo podsjetimo: MOORE: Amerika će spriječiti Srbiju ako pokuša ugroziti suverenitet BiH!
16/03/2012
Sjedinjene Američke Države neće dopustiti da neka druga država igra ulogu u untarnjim pitanjima Bosne i Hercegovine, izjavio je Jonathan Moore, zamjenik veleposlanika i otpravnik poslova u Veleposlanstvu SAD-a u Sarajevu, komentirajući jučerašnji skup u Beogradu, gdje su se kod srbijanskog predsjednika Borisa Tadića okupili predstavnici Srba iz regije.

– Sigurno ima i ljudi u Zagrebu koji pomno prate događanja s Hrvatima u BiH. Postojanje interesa, susreti i dijalog u Beogradu, Zagrebu ili nekoj drugoj prijestolnici nas ne zabrinjavaju, ali uz puno uvažavanje suvereniteta i integriteta BiH, kazao je Moore, kako ga u petak citira sarajevski Dnevni avaz.

Podsjetimo, kako je službeno priopćeno, predsjednik Srbije Boris Tadić razgovarao je u četvrtak u Beogradu s predstavnicima Srba iz regije o suradnji, zaštiti interesa i unaprjeđenju položaja srpskih zajednica u zemljama u okruženju i razvoju dobrosusjedskih odnosa.

– Srbi u regionu trebaju biti lojalni građani država u kojima žive, a Srbija će raditi na očuvanju njihovog nacionalnog identiteta, rekao je predsjednik Tadić na ovom sastanku.

Ipak, predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik kazao je kako je dogovoreno da u narednih nekoliko mjeseci bude napravljena lista i objavljena ”bijela knjiga” u kojoj će biti istaknuti svi suptilni načini urušavanja interesa srpske nacionalne zajednice u zemljama.

Lider Partije demokratskog progresa (PDP), najveće oporbene stranke u RS, Mladen Ivanić rekao je agenciji Srna da je Tadiću prenio da će međunarodne institucije u idućem razdoblju napraviti pritisak na Srbiju i Hrvatsku da utječu na BiH:

– Moj osjećaj je da će međunarodne institucije pritisnuti Srbiju i Hrvatsku da na neki način naprave BiH efikasnijom. Mislim da će to biti veliki politički izazov u vremenu koje dolazi i prenio sam svoje upozorenje predsjedniku Tadiću da se o tome povede računa, rekao je.

(Doznajemo.c0m)
User avatar
čaika
Posts: 826
Joined: 05/04/2012 11:56
Location: Bakinci, downtown

#48340 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by čaika »

Image
NEMAM POJMA KO JE OVAJ KOSOOKI BUDALAŠ, KAŽU DA PROIZVODI NEKAKVE LEPEZE I PODMETAČE, ALI NEKA SE SLIKA SA MNOM, RTRS ĆE NAPISATI DA JE GENIJE ZA CIJEPANJE ATOMA I DA ŽELI ULAGATI KOD NAS: GUARDIAN U PROCESU PRIVLAČENJA NOVIH INVESTITORA U ŠUMSKU
dert
Posts: 6570
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#48341 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dert »

E kada krkan sada povuce zuti , mali il' veliki ............................kredit :roll:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48342 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

čaika wrote:Image
NEMAM POJMA KO JE OVAJ KOSOOKI BUDALAŠ, KAŽU DA PROIZVODI NEKAKVE LEPEZE I PODMETAČE, ALI NEKA SE SLIKA SA MNOM, RTRS ĆE NAPISATI DA JE GENIJE ZA CIJEPANJE ATOMA I DA ŽELI ULAGATI KOD NAS: GUARDIAN U PROCESU PRIVLAČENJA NOVIH INVESTITORA U ŠUMSKU
Ma ovo je PreCjednik otisao kako bi kosooki udarili finansijsku inekciju :mrgreen: u RS, naime, sve je to dio strategije, prvo su Kinezi iznijeli milione iz tzv. BiH, e sad ce da ih unesu u RS.
Valja obnoviti IRB, Banku Srpske i Bobar Banku 8-)
Ekonomija RS krece uzlaznom putanjom nakon ovog susreta. Nista vise nece biti isto. Ovi sto tuzakaju PreCjednika, mogu to da okace o neku stvar :izet: :mrgreen: jer je ocigledno da PreCjednik svakodnevno radi na....zlobnici bi rekli, obezbjedjenju teritorije za bjekstvo, ali avaj, PreCjednik radi na obezbjedjivanju velikih i malih, ovaj put od kineske brace :mrgreen:
User avatar
moa
Posts: 3700
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#48343 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by moa »

Šunj wrote:
155_mm wrote:
Šunj wrote:https://www.youtube.com/watch?v=zrimVawKmno
VIDEO: SRPSKI SPECIJALCI IZ AUTA ČUPALI ŠVERCERE ORUŽJA! U munjevitoj operaciji zaplijenili arsenal oružja koje je trebalo ići u Francusku

Do sada se govorilo da oruzje potice iz Bosne, kad ono dolazi iz Srbije!
pa za mnoge je i danas bosna dio srbije.
Image
Srbijanski specijalisti a ne sprski.
User avatar
moa
Posts: 3700
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#48344 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by moa »

Tomahawk11 wrote:
čaika wrote:Image
NEMAM POJMA KO JE OVAJ KOSOOKI BUDALAŠ, KAŽU DA PROIZVODI NEKAKVE LEPEZE I PODMETAČE, ALI NEKA SE SLIKA SA MNOM, RTRS ĆE NAPISATI DA JE GENIJE ZA CIJEPANJE ATOMA I DA ŽELI ULAGATI KOD NAS: GUARDIAN U PROCESU PRIVLAČENJA NOVIH INVESTITORA U ŠUMSKU
Ma ovo je PreCjednik otisao kako bi kosooki udarili finansijsku inekciju :mrgreen: u RS, naime, sve je to dio strategije, prvo su Kinezi iznijeli milione iz tzv. BiH, e sad ce da ih unesu u RS.
Valja obnoviti IRB, Banku Srpske i Bobar Banku 8-)
Ekonomija RS krece uzlaznom putanjom nakon ovog susreta. Nista vise nece biti isto. Ovi sto tuzakaju PreCjednika, mogu to da okace o neku stvar :izet: :mrgreen: jer je ocigledno da PreCjednik svakodnevno radi na....zlobnici bi rekli, obezbjedjenju teritorije za bjekstvo, ali avaj, PreCjednik radi na obezbjedjivanju velikih i malih, ovaj put od kineske brace :mrgreen:
dodo ce svuci u ravan RS, ustvari vec je krenulo nizbrdo. Kako je zavrsila grcka tako ce i RS, potpuno isti scenarij.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48345 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Kolega, sto si bre zavidan, kod ociju slijep :mrgreen:
Slika govori hiljadu rijeci, u ovom slucaju miliona KM 8-)
Vjerovatno si i ti jeo negdje u Sarajevu one drogirane hurmasice, pa sad bulaznis :oops: :lol: :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#48346 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by seln »

Vama nije dobro, zaboravljate preCednika....
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48347 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

seln wrote:Vama nije dobro, zaboravljate preCednika....
Vidjeh jutros, tema pala qrcu za usi :shock: :oops:
Izgleda su mishevi prvi poceli napustati brod (onaj se chaika jos ko i javi ponekad, al prljavog hareta nigdje, a Dzevad isto u zemlju propo :shock: :? :mrgreen:
Sve ce ih PreCjednik zzzk :mrgreen: :lol: :lol:
Ne dao im dragi Allah da predju u hotel Tuzla ili kojim slucajem do Bakira na minder po hurmasice :skoljka: :mrgreen:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48348 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

Ima li ovom bezobrastvu kraja!!! :-) :-) :-x :-x

Bosić: Zabrinjavajući nalaz vještaka o Dodikovom psihičkom zdravlju
Predsjednik SDS Mladen Bosić je nakon završnog ročište po tužbi Milorada Dodika protiv njega izrazio zabrinutost zbog nalaza vještaka psihijatrijske struke kojeg je Dodikov tim angažovao jer on tvrdi da Dodik ima ozbiljnih psihijatrijskih problema.

http://www.rtvbn.com/369174/Bosic-Zabri ... m-zdravlju

Dobro je i ostao do sada normala, sa kakvim se izdajnicima preCednik borio, i to jos u 24 satnoj erekciji...sto ti ga znaci da je mozak radio na prazno bez dovoljno podmazivanja junackom krvlju...pa dokle vise :run:
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#48349 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Drvenija87 »

Dodik ponovo prijeti Ratom:
Obrad Kesić pozvao na pripreme za Rat i označio mete za likvidaciju

Milorad Dodik i njegova psihotična, razularena, besprizorna, blasfemična Pretorijanska garda ponovo je zabubnjala u Ratne bubnjeve. Ovaj put učinio je to Obrad Kesić, koji svojim radom u Vašingtonu za Republiku Srpsku nije učinio ništa, ali za sopstveni budžet jeste itekako.

“Ako želimo da sačuvamo RS i odbranimo nacionalne interese, onda moramo da uđemo i u sukobe oko vitalnih interesa. Sukobi ne znače rat. Ali moramo da budemo spremni i za to, ako neko krene nasilno da rešava ovo pitanje", rekao je Obrad Kesić, šef predstavništva Republike Srpske u Vašingtonu u intervjuu za “Sputnjik”.
Image

Očito je da Kesić ne misli na sebe kao na ratnika, ali u rovovima, minskim poljima, zbjegovima i u grobnicama, svakako vidi građane RS, čiji bi sveti cilj trebalo da bude odbrana njegovog honorara i opljačkaniih bogatstava Dodikove Oligarhije.

Kesić je istinski neprijatelj Srba i Republike Srpske, kojeg Srbi i Republika Srpska plaćaju za neprijateljsko djelovanje. Ništa čudno, jer i Dodikova vlast je istinski neprijatelj i Srba i Republike Srpske.

Veoma je interesantan taj Kesićev intervju i njegovo pozicioniranje Srba kao neprijatelja Srba, odnosno Srba koji su u vlasti u zajedničkim institucijama BiH kao neprijatelja Srba koji su u vlasti u institucijama RS.

“Političari vezuju svoje parohijalne interese za veliku politiku. U RS trenutno imamo borbu za vlast i mišljenje da cilj opravdava sredstvo. Pa čak i da se uništava i dovodi u pitanje legitimitet RS da bi se došlo do vlasti. Rekao bih da je ovo do sada najopasniji moment za RS jer napadi ne dolaze od Bošnjaka, pa čak ni od Kancelarije visokog predstavnika - na to smo već navikli, već od Srba koji su legitimno izabrani i koji imaju funkcije u zajedničkim državnim institucijama”, naglašava Kesić.

Kesić, izvan svake razumne sumnje, podstiče srpskosrpski rat i obračun Dodikovog Režima oružjem sa Savezom za promjene. I likvidacijama.

Kesićevo morbidno, bolesno, petokolonaško, izdajničko, antisrpsko svjedočenje direktna je potvrda onog što poodavno tvrdim: Dodik neće otići sa vlasti dok ne pusti srpsku krv. I to u nemalim količinama.

Kesić ne štiti Republiku Srpsku, posebno ne nacionalne interese, već poziva na prolijevanje krvi kako bi se zaštitilo plutokratsko društvo koje je stvorio Dodik i njegova Kriminalna Oligarhiija. Upravo su njegovi pozivi na rat, istovremeno pozivi na ukidanje RS, njeno poništenje. I spremni su na to Dodik, Kesić i slični ne bi li se sačuvali od sudskog progona.

Kesić poziva na ubistva onih kojima je cilj rješavanje teških kriminalnih afera, Srba primarno, i njegov intervju je potvrda opredijeljenosti Režima da djeluje ubitačnim i ubilačkim sredstvima po onima koji kritikuju aktuelno stanje apsolutne kriminalizacije društva.

Kesića bi trebalo uhapsiti i suditi zbog potpirivanja rata i izazivanja bratoubilačkog sukoba; Kesića bi trebalo suditi i zbog targetiranja meta za odstrel, što on lakonski čini iz svog udobnog vašingtonskog stana, preplaćen srpskim parama.

Kesićev intervju nije izbačen slučajno baš danas: On je emitovan u ambijetnu ogromnih problema u kojima se RS nalazi zbog nezajažljive pljačke Dodika i njegovih koalicionih partnera; Viđene kapitulacije institucija RS pred organima BiH-Sudom/Tužilaštvom BiH; Obnovljene Ivanićeve uloge Trojanskog konja u Savezu za promjene i pred susret ovdašnjeg Bezumnika sa srpskim premijerom Aleksandrom Vučićem.

Kesić pokušava posijati strah i zbiti Režimske redove, pokazati njihovu spremnost za svako zlo, pa i ubijanje i tako uplašiti njihove kritičare i institucije nadležne za procesuiranje slučajeva “Boska”, Bobar banka”, “Pavlović banka”, “Birač”…

“Jedan dio Srba, opozicija u RS, smatra da smo mali i nebitni i da smo zbog toga izgubili, i da sada nismo u poziciji da se izborimo za naše nacionalne interese. Ta ideja kaže da čekamo bolje vreme i zato sad moramo da budemo pasivni i prihvatamo sve što se traži od nas. Popuštanje je, po njima, najpametnija politika, jer ako to ne uradimo potrošićemo svu snagu na uzaludnu borbu. To je prevladalo recimo u Srbiji. Druga ideja, koju zastupa Milorad Dodik, kaže da ako želimo da sačuvamo RS i odbranimo nacionalne interese, onda moramo da uđemo i u sukobe oko vitalnih interesa. Sukobi ne znače rat. Ali moramo da budemo spremni i za to, ako neko krene nasilno da rešava ovo pitanje. Onda mora biti reakcije i sa srpske strane, jer ne odlučujemo samo mi da li će biti rata ili ne. Ova druga ideja kaže da mi moramo da budemo spremni, i politički i pravno i ekonomski, da se sukobimo oko državnih interesa”, naglasio je Kesić za Sputnjik.

Kesić je plaćenik Mafije, Nečovjek koji poziva na stradanje Srba, srspkosrpsko ubijanje, likvidacije i progone.

Dodik to hoće učiniti, ali neće pobijediti. On je već izgubio; Olupina je koja pogrešno smatra da će morbidnim prijetnjama, nasiljem i likvidacijama sačuvati sebe i sopstvenu Oligarhiju, ogrezlu u svakom zlu. Plutokratska društva, pa tako i Dodikovo, završavaju uvijek i na isti način - smrvljeni.

http://slobodanvaskovic.blogspot.com/
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#48350 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

moa wrote:
Tomahawk11 wrote:
čaika wrote:Image
NEMAM POJMA KO JE OVAJ KOSOOKI BUDALAŠ, KAŽU DA PROIZVODI NEKAKVE LEPEZE I PODMETAČE, ALI NEKA SE SLIKA SA MNOM, RTRS ĆE NAPISATI DA JE GENIJE ZA CIJEPANJE ATOMA I DA ŽELI ULAGATI KOD NAS: GUARDIAN U PROCESU PRIVLAČENJA NOVIH INVESTITORA U ŠUMSKU
Ma ovo je PreCjednik otisao kako bi kosooki udarili finansijsku inekciju :mrgreen: u RS, naime, sve je to dio strategije, prvo su Kinezi iznijeli milione iz tzv. BiH, e sad ce da ih unesu u RS.
Valja obnoviti IRB, Banku Srpske i Bobar Banku 8-)
Ekonomija RS krece uzlaznom putanjom nakon ovog susreta. Nista vise nece biti isto. Ovi sto tuzakaju PreCjednika, mogu to da okace o neku stvar :izet: :mrgreen: jer je ocigledno da PreCjednik svakodnevno radi na....zlobnici bi rekli, obezbjedjenju teritorije za bjekstvo, ali avaj, PreCjednik radi na obezbjedjivanju velikih i malih, ovaj put od kineske brace :mrgreen:
dodo ce svuci u ravan RS, ustvari vec je krenulo nizbrdo. Kako je zavrsila grcka tako ce i RS, potpuno isti scenarij.
:shock:

Ni blizu kolega ni blizu. :-) Nece Presidente k'o ona pizda Cipras iz Grcke da puzi pred Anjom za nekih pisljivih 100 milijardi evra. :oops: On je otisao na istok, ne da puzi, vec da oni kosooki puze ispred njega i da ga mole, kinezi da mu uvale veliki, a one japanske kamikaze mali. :D

Kad se presidente vrne sa velikim i malim, Miki Mausu ce cvike da spadnu do damu i od muke ce da isplati presidentu, ne 10 000 kemeova, vec 20 000 serbskih dinara za dusevnu bol koju mu je izazvao. Budimpeta i hotel u Tuzli ce da se samospale, a oni izdajnici na minderu kod Bakira ce da se samozadave Sebijinom agdom i serbetom. :D
Locked