BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#48301 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

zippoo87 wrote:kakve ovo ima veze sa temom ?
valjda sto ima logo BHTa na kediju ?
krenuo lik iz eroneta na trafiku a ovaj sa kedijem se sjetio slogana idemo prvi i zaletio se...malo ga prenijelo... :evil:
rodjeni_95
Posts: 233
Joined: 12/05/2016 20:12

#48302 Re: BHTelecom All About

Post by rodjeni_95 »

holowey wrote:
zippoo87 wrote:kakve ovo ima veze sa temom ?
valjda sto ima logo BHTa na kediju ?
krenuo lik iz eroneta na trafiku a ovaj sa kedijem se sjetio slogana idemo prvi i zaletio se...malo ga prenijelo... :evil:
Pa logicno (nisam stavio m:tel ;) )

Nije platila racun :evil:
made_in_sarajevo
Posts: 6962
Joined: 06/05/2013 23:05

#48303 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Online prijava za moja tv koliko je efikasna u Sarajevu?

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
caffeinefreak
Posts: 225
Joined: 13/03/2013 23:53

#48304 Re: BHTelecom All About

Post by caffeinefreak »

:bih: Isplacen tel u bhtelecomu na rate, na koji nacin ga otkljucati za sve mreze? Dual sim je pa da mogu i sim drugog operatera koristiti. Da li nositi negdje privatno ili to moze u servisu bhtelecoma?
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#48305 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

made_in_sarajevo wrote:Online prijava za moja tv koliko je efikasna u Sarajevu?

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Ja sam popunio za jednu rodicu i za 7-8 dana su joj priključili moja tv net na dobrinji
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#48306 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

Kad ce taj 4g vishe :D

Gledam ovi vec testirali 5g mrezu :D
Imam osjecaj sa obzirom na obzir da ce prije u svijetu postat standard 5 g nego kod nas famozni 4g...

hljebaigara.

http://tuzlanski.ba/scitech/uspostavlje ... -5g-mreze/
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#48307 Re: BHTelecom All About

Post by macanSA »

mnogi nesto lete i sturaju se na 4g a nisam siguran da uopste znaju sta ustvari donosi 4g
jer ovdasnji operateri uključujući i ovog na ovoj temi nisu sposobni da obezbjede kvalitetnu ni 3g mrežu u punom kapacitetu brzina prenosa koje teoretski idu do 42 Mbs a ja ne znam kome uistinu trebaju takve brzine na mobitelu... da neće radit za NASU i upravljat satelitima
i onda bi neko nešto htio i 4g gdje brzine idu i do 150 Mbs..... koji li će mu kurac... da otvori klix i forum :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#48308 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

Sta 4g donosi i da li ce operateri podrzat su dvije razlicite stvari. Kome ne treba uvijek moze iskljuciti mobile data :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#48309 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

treba pratiti tehnologiju i uvoditi nove standarde
u tehnologiji od svake nove generacije ima itekako koristi
cinjenica je da kod nas ni 3g signal nije na nivou ali mozda su ove nove 4g stanice bolje,pa imaju jaci signal,mozda ce tada i pokrivenost biti bolja
kod nasih drzavnih firmi nikada nema volje da oni budu lideri i da predvode,nego uvijek cekaju da neko povede,pa oni ce da idu za njima i kao prate
a telekom ima sve moguce i nemoguce resurse da implementira svaku najvnoviju tehnologiju a oni to rade medju zadnjim
mene ovo uzasno nervira,sto niko ne zeli da napreduje,nego se cuva status quo ili se nazaduje
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#48310 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

pepeljara wrote:Kad ce taj 4g vishe :D

Gledam ovi vec testirali 5g mrezu :D
Imam osjecaj sa obzirom na obzir da ce prije u svijetu postat standard 5 g nego kod nas famozni 4g...

hljebaigara.

http://tuzlanski.ba/scitech/uspostavlje ... -5g-mreze/
Ovu gigu bi mi spržilo na 4g začas, ovako je cijedim na 2g i3g citav mjesec :-)
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#48311 Re: BHTelecom All About

Post by macanSA »

sencobih wrote:
pepeljara wrote:Kad ce taj 4g vishe :D

Gledam ovi vec testirali 5g mrezu :D
Imam osjecaj sa obzirom na obzir da ce prije u svijetu postat standard 5 g nego kod nas famozni 4g...

hljebaigara.

http://tuzlanski.ba/scitech/uspostavlje ... -5g-mreze/
Ovu gigu bi mi spržilo na 4g začas, ovako je cijedim na 2g i3g citav mjesec :-)
ne mora da znači, potrošnja je ista samo brže naravno otvara.... uglavnom
e sad nekad na slabim brzinama ne stigne ili ne dopustimo da učita svu stranicu i razna popup sranja i u tome uštedimo a sa extra brzinama bi svuko za sekund i naravno skino kamaru MB
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#48312 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

macanSA wrote:mnogi nesto lete i sturaju se na 4g a nisam siguran da uopste znaju sta ustvari donosi 4g
jer ovdasnji operateri uključujući i ovog na ovoj temi nisu sposobni da obezbjede kvalitetnu ni 3g mrežu u punom kapacitetu brzina prenosa koje teoretski idu do 42 Mbs a ja ne znam kome uistinu trebaju takve brzine na mobitelu... da neće radit za NASU i upravljat satelitima
i onda bi neko nešto htio i 4g gdje brzine idu i do 150 Mbs..... koji li će mu kurac... da otvori klix i forum :lol:
Zar nema IZI perfektnu 3G mrezu :D a i svaku drugu mrezu :?:
kakaljin
Posts: 13502
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48313 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Meni se u zadnje vrijeme kada trazim mreze pojavi 4G mreza od Bh telecoma, ali se ne mogu spojiti na nju preko telefona.

Lokacija je Grbavica.

Tako da ce vjerovatno poceti pustati signal 4G u Sarajevu i testirati jer sada nemaju smetnji jer je ugasena analogni signal na podruciju Sarajeva.

Nadam se da ce ubrzo krenuti 4G u BiH u funkciju nakon kompletnog gasenja analognog signala.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#48314 Re: BHTelecom All About

Post by MOSALJOZE »

Ukratko prednosti 4g u odnosu na 3g?
kakaljin
Posts: 13502
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48315 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

MOSALJOZE wrote:Ukratko prednosti 4g u odnosu na 3g?
Koliko sam ja znam je da su vece brzine prenosa podataka vece mogucnosti i da bazna stanica 4G pokriva vecu povrsinu nego 3G i 2G.

Mozda neko ko je vise upucen moze detaljnije objasniti i vise.
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#48316 Re: BHTelecom All About

Post by macanSA »

MOSALJOZE wrote:Ukratko prednosti 4g u odnosu na 3g?
za običnog korisnika nikakva
umjesto teoretske brzinw interneta 42 Mbs. koju ove ušlje nikad i ne. ostvare imat ćeš teoretsku brzinu do 150 Mbs
e sad vidi imaš li ti potrebe ikakve za tim brzinama
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#48317 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

macanSA wrote:
MOSALJOZE wrote:Ukratko prednosti 4g u odnosu na 3g?
za običnog korisnika nikakva
umjesto teoretske brzinw interneta 42 Mbs. koju ove ušlje nikad i ne. ostvare imat ćeš teoretsku brzinu do 150 Mbs
e sad vidi imaš li ti potrebe ikakve za tim brzinama
Nista ajfon nista 150 mega. :roll: ma ustvari i za sta ce 8-) 8-)
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#48318 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

kakaljin wrote:Meni se u zadnje vrijeme kada trazim mreze pojavi 4G mreza od Bh telecoma, ali se ne mogu spojiti na nju preko telefona.

Lokacija je Grbavica.

Tako da ce vjerovatno poceti pustati signal 4G u Sarajevu i testirati jer sada nemaju smetnji jer je ugasena analogni signal na podruciju Sarajeva.

Nadam se da ce ubrzo krenuti 4G u BiH u funkciju nakon kompletnog gasenja analognog signala.
nije ugašen analogni nego je pušten digitalni, analogni ce barem još godinu paralelno raditi
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#48319 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

Image

Ko li testira ovo. Mali krug prijatelja bh telecoma hheheh

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
rizibizi
Posts: 1973
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#48320 Re: BHTelecom All About

Post by rizibizi »

Kakav 4g kakve p... ma.... u modernom svijetu se jos kamenom na prozor dozivaju a mi ovdje neki 4G ganjamo. Nego ja se nakacio na ovaj 4G ali nigdje u gradu ne upratih vise od 3G-a. Kakva je pokrivenost? Samo nek se nesto pozitivno desava.
User avatar
joske
Posts: 2277
Joined: 13/07/2016 11:09

#48321 Re: BHTelecom All About

Post by joske »

jesi to lte :D :-D mrezu testiro
rizibizi
Posts: 1973
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#48322 Re: BHTelecom All About

Post by rizibizi »

Ako je testni slucaj nakaci se na 4G onda jesam, jos da sam gdje nafatao 4G pa da se ima o cemu diskutovati :D
User avatar
joske
Posts: 2277
Joined: 13/07/2016 11:09

#48323 Re: BHTelecom All About

Post by joske »

nista propustio nisi sem brzine leti ko telemach cuko :D :-D
kakaljin
Posts: 13502
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48324 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Pronadjen 4G signal i u Centru Sarajeva.
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#48325 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

Nagradna igra pronadji i nakaci se na 4g. Haha

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Locked