BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#48276 Re: BHTelecom All About

Post by The BEN10 »

jarobot wrote:
R9.. wrote:Jel neko u zadnjih mjesec dana dobio stb?
Podnio sam zahtjev za dodatni stb 03. Juna, još ništa nema.
Novi rekorder :D ,a BEN10 se nada dodatnom paketu1 za 10 dana :-D . Nema toga bez 2 mjeseca čekanja 300 poziva itd :D :D :D :D :D
Pa rekao mi tako monter - kaže za jedno 10 dana će bit. :-? Bože dragi, koja je to kriza, hahaha.
A koliko se čeka priključenje HD paketa? Odustat ću onda od tog paketa 1.
Last edited by The BEN10 on 22/10/2016 07:37, edited 1 time in total.
User avatar
BarbaDue
Posts: 65075
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#48277 Re: BHTelecom All About

Post by BarbaDue »

Ja sam čekao i mjesec od podnošenja zahtjeva za Paket1 ali s razlogom, čekali su da mi se prvo dovede optika u stan.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#48278 Re: BHTelecom All About

Post by The BEN10 »

Zna li neko mogu li pustiti HD paket "kroz" ZTE STB ili će morati donijeti drugi?
I da, koji su pristupni podaci ZTE routeru?
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48279 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

The BEN10 wrote:Jel neko u zadnjih mjesec dana dobio stb?
Podnio sam zahtjev za dodatni stb 03. Juna, još ništa nema.
Novi rekorder :D ,a BEN10 se nada dodatnom paketu1 za 10 dana :-D . Nema toga bez 2 mjeseca čekanja 300 poziva itd :D :D :D :D :D[/quote]
Pa rekao mi tako monter - kaže za jedno 10 dana će bit. :-? Bože dragi, koja je to kriza, hahaha.
A koliko se čeka priključenje HD paketa? Odustat ću onda od tog paketa 1.[/quote]
Odmah su meni pustili HD i pink+ za tri dana ali sam dva mjeseca čekao da urade dodatni paket 1.
HD i pink+ ne plaćaš dok do kraja ne realiziraju paket 1.
Doduše bilo ljeto i vrijeme godišnjih možda je sad drugačije ne znam ,a možda zavisi od direkcije ko im zna !!! :D
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48280 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

The BEN10 wrote:Zna li neko mogu li pustiti HD paket "kroz" ZTE STB ili će morati donijeti drugi?
I da, koji su pristupni podaci ZTE routeru?
Puste kroz ZTE i onda traže TM i ako ima dođu naknadno sa VDSL modemom i serede ostalo ...mislim na paket1
Znači ako imaš TM odobre ti paket prvo puste HD kanale i pink plus pa kad dođeš na red urade i ostalo
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#48281 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

R9.. wrote:Jel neko u zadnjih mjesec dana dobio stb?
Podnio sam zahtjev za dodatni stb 03. Juna, još ništa nema.
Cuj 3 juna...Pa yebo ga patak da ga je iz Melbournea u tackama vuko do sad bi ga donijelo. Komotno za rubriku vjerovali ili ne
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48282 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

Rugafet wrote:
R9.. wrote:Jel neko u zadnjih mjesec dana dobio stb?
Podnio sam zahtjev za dodatni stb 03. Juna, još ništa nema.
Cuj 3 juna...Pa yebo ga patak da ga je iz Melbournea u tackama vuko do sad bi ga donijelo. Komotno za rubriku vjerovali ili ne
Treba nazvati pa da provjere to , neko je tu tutno nalog na dno ladice.
Treba prvo da mu provjere moželi dodatni stb ikako , uvijek je ono može ali ....????
User avatar
joske
Posts: 2277
Joined: 13/07/2016 11:09

#48283 Re: BHTelecom All About

Post by joske »

pitanje je da li placa taj 2 stb to jest da li je imao dva prije ovog zahtjeva :-)
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#48284 Re: BHTelecom All About

Post by Laertes »

Ja sam prije par godina čekao treći stb 13 mjeseci :-)
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#48285 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

escobar__ wrote: Otvoriš Start meni i samo počni kucat REsource Monitor, naći će odgovarjauću aplikaciju. Bandwidth = propusnost, u ovom kontekstu ono šta ti uzima dio ili većinu toga. :D
I?
Image
User avatar
escobar__
Posts: 9985
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#48286 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Pa imaš gore tu karticu Network (gdje imaš Overview, CPU, itd.). Kad otvoriš prikazat će ti isto tako listu procesa ali ovog puta poredanu od najvećeg potrošača ka nižem. Bude li svchost.exe među prvim ponajprije provjeri da nije Windows Update (isključi ga).
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#48287 Re: BHTelecom All About

Post by BaDa »

jel ovo bht pao pa nema mreze na mobu ili je moj telefon puko :S pokusavam 1444 ali nece da zvoni :shock:
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#48288 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

escobar__ wrote:Pa imaš gore tu karticu Network (gdje imaš Overview, CPU, itd.). Kad otvoriš prikazat će ti isto tako listu procesa ali ovog puta poredanu od najvećeg potrošača ka nižem. Bude li svchost.exe među prvim ponajprije provjeri da nije Windows Update (isključi ga).
Image

Evo, to je to, jelde? znaci da iskljucim automatic update? I zar taj update moze trajati 3 dana? :shock:



I HVALA :kiss:
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#48289 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

Ma nema na ovoj sliKi nista sporno. Procesljaj ti to malo sa adwclenerom I malwarebytesom. Je li radjen clean install ili je laptop upgrade-an na desetku? Jesu li network driveri up to date?
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#48290 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Rugafet wrote:Ma nema na ovoj sliKi nista sporno. Procesljaj ti to malo sa adwclenerom I malwarebytesom. Je li radjen clean install ili je laptop upgrade-an na desetku? Jesu li network driveri up to date?
Halo, šta vam je ja sam monter ne IT stručnjak šta se gađate tim nekim izrazima...

bila 8 pa dosla ova desetka...
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#48291 Re: BHTelecom All About

Post by BaDa »

ja ne vjerujem kako lazu.... prebacim se na pretplatu 1 dan normalno radilo i evo od 17h nece karticu uopste da prepozna kao da nema kartice u telefonu.. 2x sam zvao podrsku 2x su rekli zvat ce vas kolege i niko niije zvao... podrska na nivou!! Jedva cekam ponedjeljak da odmah odjavim ovo govno
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#48292 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

BaDa wrote:ja ne vjerujem kako lazu.... prebacim se na pretplatu 1 dan normalno radilo i evo od 17h nece karticu uopste da prepozna kao da nema kartice u telefonu.. 2x sam zvao podrsku 2x su rekli zvat ce vas kolege i niko niije zvao... podrska na nivou!! Jedva cekam ponedjeljak da odmah odjavim ovo govno
Koji ti je telefon? Mozda ti je do sim tray-a? Meni se to desilo sa LG G3.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#48293 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by BaDa »

Cossack wrote:
BaDa wrote:ja ne vjerujem kako lazu.... prebacim se na pretplatu 1 dan normalno radilo i evo od 17h nece karticu uopste da prepozna kao da nema kartice u telefonu.. 2x sam zvao podrsku 2x su rekli zvat ce vas kolege i niko niije zvao... podrska na nivou!! Jedva cekam ponedjeljak da odmah odjavim ovo govno
Koji ti je telefon? Mozda ti je do sim tray-a? Meni se to desilo sa LG G3.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
galaxy s4 ma nije moguce da samo od jednom nema vise mreze... karticu sam stavljao u drugi telefon istu gresku javlja
Xeox2
Posts: 317
Joined: 21/02/2016 22:14

#48294 Re: BHTelecom All About

Post by Xeox2 »

Plaća li se išta ova reaktivacija prepaid broja (nije duže vrijeme korišten)?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#48295 Re: BHTelecom All About

Post by mali_milojica »

Xeox2 wrote:Plaća li se išta ova reaktivacija prepaid broja (nije duže vrijeme korišten)?
Ako br jos vazi,odnosno nisu ga proglasili da se vise ne koristi,moras kupiti karticu sa kreditom (ne dopunu) od 5 KM i to ce aktivirati broj. Barem je meni tako bilo.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#48296 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

A zna li neko sta je sa tim brojevima koji se proglase da se ne koriste?
Je li moguce njih odabrati i sl pa aktivirati?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 682
Joined: 06/11/2015 21:16

#48297 Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

supercali wrote:A zna li neko sta je sa tim brojevima koji se proglase da se ne koriste?
Je li moguce njih odabrati i sl pa aktivirati?
Idu ponovo u prodaju, pa koga zapadnu.
Xeox2
Posts: 317
Joined: 21/02/2016 22:14

#48298 Re: BHTelecom All About

Post by Xeox2 »

mali_milojica wrote:
Xeox2 wrote:Plaća li se išta ova reaktivacija prepaid broja (nije duže vrijeme korišten)?
Ako br jos vazi,odnosno nisu ga proglasili da se vise ne koristi,moras kupiti karticu sa kreditom (ne dopunu) od 5 KM i to ce aktivirati broj. Barem je meni tako bilo.
Provjeravao sam mogu li napuniti kredit, ne može, niti mogu provjeriti stanje računa.
Koliko sam čuo potrebno je otići na šalter da oni to aktiviraju, broj mi nije toliko bitan, ali eto otići ću da vidim kako to ide.
rodjeni_95
Posts: 233
Joined: 12/05/2016 20:12

#48299 Re: BHTelecom All About

Post by rodjeni_95 »

...

Image
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#48300 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

kakve ovo ima veze sa temom ?
valjda sto ima logo BHTa na kediju ?
Locked