Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48251 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Pa poredaj podatke da vidimo koliko je srba zaposleno u tzv državnim institucija, koliko dobijaju mjesečno para i ko fola se bore protiv "BiH" (ko da se imaju protiv čega boriti, to je ko da se boriš protiv duhova, ko ghostbusters :D ).

Onda poredaj listu zadnjih institucija i gdje se nalaze, od Uprave za pdv (Banja Luka) do SIPE (Ist. Sarajevo) pa tako dalje, pogledaj ko je pravio te zgrade i prodavao zemljište, ko ih snabdjeva ...

Itd itd itd.
User avatar
red evil
Posts: 2386
Joined: 30/07/2012 14:08

#48252 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by red evil »

Kompromis, kompromis i samo kompromis, možemo mi govorit šta hoćemo ali oni SVI se bore za RS i SVI imaju JEDNAKE stavove uz mala mimoilaženja ali beznačajna, bar za nas koji volimo BiH.
Uskoro nećemo imati nikakvo pravo u državi jer će se sve podrediti RS-u i radit ćemo onako kako oni kažu.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48253 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

red evil wrote:Kompromis, kompromis i samo kompromis, možemo mi govorit šta hoćemo ali oni SVI se bore za RS i SVI imaju JEDNAKE stavove uz mala mimoilaženja ali beznačajna, bar za nas koji volimo BiH.
Uskoro nećemo imati nikakvo pravo u državi jer će se sve podrediti RS-u i radit ćemo onako kako oni kažu.
Kakav kompromis, treba ispunjavati želje i to redom. Istjeraj OHR, i poukidaj sve što nije u originalu Dejtona. A ne stvarati institucije da hraniš sebi dušmane, to je mazohizam.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48254 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Zaboravljate da Bosnjaci i nisu aktivno ucestvovali u posljednjoj situaciji.
Odnosno, ucestvovali su teoretski, javljajuci se tu i tamo protiv drzavnog udara :D :roll:
I to je to.
Hrvati su se, opet, mudro distancirali. Najavili ocitovanje povodom nastale situacije i usutili se.

Ko nas j....
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#48255 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

oakville wrote:Pa poredaj podatke da vidimo koliko je srba zaposleno u tzv državnim institucija, koliko dobijaju mjesečno para i ko fola se bore protiv "BiH" (ko da se imaju protiv čega boriti, to je ko da se boriš protiv duhova, ko ghostbusters :D ).

Onda poredaj listu zadnjih institucija i gdje se nalaze, od Uprave za pdv (Banja Luka) do SIPE (Ist. Sarajevo) pa tako dalje, pogledaj ko je pravio te zgrade i prodavao zemljište, ko ih snabdjeva ...

Itd itd itd.
Protiv tih se argumenata ne može, sasvim je razvidno svakome ko nije ostrašćen.
User avatar
red evil
Posts: 2386
Joined: 30/07/2012 14:08

#48256 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by red evil »

oakville wrote:
red evil wrote:Kompromis, kompromis i samo kompromis, možemo mi govorit šta hoćemo ali oni SVI se bore za RS i SVI imaju JEDNAKE stavove uz mala mimoilaženja ali beznačajna, bar za nas koji volimo BiH.
Uskoro nećemo imati nikakvo pravo u državi jer će se sve podrediti RS-u i radit ćemo onako kako oni kažu.
Kakav kompromis, treba ispunjavati želje i to redom. Istjeraj OHR, i poukidaj sve što nije u originalu Dejtona. A ne stvarati institucije da hraniš sebi dušmane, to je mazohizam.
Na kraju sve ukineš i šta'š onda? :D Jedina stvar što se s njima slažem, OHR istjerat, ionako ne rade ništa nama u korist, samo bacaju šuplje. Ali ne smijemo ni njima sve udovoljan, treba jednom lupit šakom od sto i reći dosta.

Ja imam prijedlog, predlažemo šta ćemo ukidat, jednom oni jednom mi, oni neka prvo biraju i šta kažu mora biti ukinuto. I šta mi kažemo isto mora biti ukinot i mi kažemo, fino, da RS bude ukinut. :mrgreen:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48257 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Tomahawk11 wrote:Zaboravljate da Bosnjaci i nisu aktivno ucestvovali u posljednjoj situaciji.
Odnosno, ucestvovali su teoretski, javljajuci se tu i tamo protiv drzavnog udara :D :roll:
I to je to.
Hrvati su se, opet, mudro distancirali. Najavili ocitovanje povodom nastale situacije i usutili se.

Ko nas j....
Uglavnom to je bila unutarsrpska rasprava o tome "de bolan ovdje zapovjedam SIPOM i trebam fola da uhapsim srpske ratne zločince i "obračunam se s prošlošću" pa ih onda pustim ih da se brane sa slobode i rastegnem sudjenje jedno 20 godina, a ti mi tu bezveze stvaraš probleme." :mrgreen: Kakav "državni udar" kakvi bakrači, kako ćeš udariti na nešto što ne postoji :D
Last edited by oakville on 14/12/2015 14:29, edited 1 time in total.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48258 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

red evil wrote:
oakville wrote:
red evil wrote:Kompromis, kompromis i samo kompromis, možemo mi govorit šta hoćemo ali oni SVI se bore za RS i SVI imaju JEDNAKE stavove uz mala mimoilaženja ali beznačajna, bar za nas koji volimo BiH.
Uskoro nećemo imati nikakvo pravo u državi jer će se sve podrediti RS-u i radit ćemo onako kako oni kažu.
Kakav kompromis, treba ispunjavati želje i to redom. Istjeraj OHR, i poukidaj sve što nije u originalu Dejtona. A ne stvarati institucije da hraniš sebi dušmane, to je mazohizam.
Na kraju sve ukineš i šta'š onda? :D Jedina stvar što se s njima slažem, OHR istjerat, ionako ne rade ništa nama u korist, samo bacaju šuplje. Ali ne smijemo ni njima sve udovoljan, treba jednom lupit šakom od sto i reći dosta.

Ja imam prijedlog, predlažemo šta ćemo ukidat, jednom oni jednom mi, oni neka prvo biraju i šta kažu mora biti ukinuto. I šta mi kažemo isto mora biti ukinot i mi kažemo, fino, da RS bude ukinut. :mrgreen:
Možeš ukidati samo ono gdje se nešto pitaš, pošto se u RSu ništa ne pitaš ne možeš to ni ukidati. Ali eto možeš OHR on je u Sarajevu :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#48259 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

Danas će Vučić, pri povratku iz Brisela, moliti Dodika da ga uputi u tajne vođenja uspješne srpske politike, ali Dodo neće pristati, ne vjeruje dovoljno Vučiću...
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#48260 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

Jedan jako dobar tekst sa puno pitanja i odgovora:

http://www.otisak.ba/drugi-pisu/31328-d ... obodu.html

DRAGAN BURSAĆ: ČIJA ĆE DJECA GINUTI ZA DODIKOVU SLOBODU?
Kažu da sloboda nema cijenu. Lažu. Najčešće ima i plaća se krvlju nekih drugih. Samo se postavlja pitanje koliko žrtava treba da se pošalje na klanicu lokalne istorije zarad nečije slobode?

Piše: Dragan BURSAĆ /6yka.com/

Da li je prvi policajac RS-a Dragan Lukač postavio sam sebi ovo pitanje kada je juče u jednom intervjuu rekao da će policija uzvratiti paljbu na pripadnike SIPE i da im neće dozvoliti ulaz u policijske i druge entitetske objekte? Sumnjam. Tek, umijeće rashlađivanja ionako uzavrele krvi, nikako mu nije blisko. Da jeste, ne bi sa novinarima ovako besjedio:

"Ukoliko SIPA sutra dođe u pretres neke druge policijske stanice, šta ćete uraditi?

- Postupićemo po odluci Vlade RS i spriječićemo njihov ulazak.

Da li to znači da ćete koristiti oružje?

- Samo ukoliko ono bude upotrijebljeno protiv nas"

Dakako da od ovoga nema ništa i da je MUP promptno najavio nastavak saradnje sa SIPOM, ali ovakve blesave ishitrenosti znaju biti klasični uvod u rat.

Institucionalni sekjuriti

Tek, iz svega je jasno kao dan da je Dragan Lukač najobičniji aparatčik, administrativac i budžetski sekjuriti Milorada Dodika i harange mu.

Isto tako, jasno je kao dan, i to treba reći, da Lukač na čelu policije ima zadatak odbraniti mafijašku vladajuću oligarhiju u Republici Srpskoj od ruke pravde. Kakav crni narod, kakav nacionalni interes, kakva ugroženost?

Lukačevu histeričnu izjavu o "uzvraćanju paljbe" možemo pravdati jedino ako postoji aksiomska jednakost između Dodika, ustavno-pravnog poretka i naroda. A, Milorad Dodik je eonima daleko od ustava, prava i pogotovo naroda.

Pičkopaćeništvo kao jedino rješenje

Akcija SIPE u Novom Gradu, kojom su bila lišena slobode lica optužena za ratne zločine, tek je puka propedeutika da se Dodikov režim starim kreštanjem o "stranim plaćenicima i domaćim izdajnicima" pičkopaćenički i histerično obrati "svom narodu".

Tako su se opet pojavili "centri moći", opet se "radi o glavi Mili i comp." Opet iskaču stari DB paranoici, ekstremno opasni Dodikovi pit bulovi sa svojim umobolnim teorijama o "državnom udaru"...

Uvijek isto sranje, rekli bi. Samo što se, eto, na to sranje natovario i nadovezao Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske, Dragan Lukač, koji kurčevito tvrdi da će MUP RS striktno provoditi odluku Vlade RS o obustavljanju saradnje s Agencijom za istrage i zaštitu, Sudom i Tužilaštvom BiH i da će policija RS-a ubuduće spriječiti svaki pokušaj SIPA da uđe i pretrese prostorije lokalnih i republičkih institucija RS. Naravno da ovo treba shvatiti kao notornu budalaštinu, ali opasnu po život.

Enigma dječije krvi

O, kako je divno kad se drugi podmeće za tvoje dupe! Nije li divno? Kad te onako poluinstitucionalno štite od zatvora oni koji treba da hapse? Mora da je baš, baš divno Dodikom Miloradom biti...

Samo.

Samo, stvarno, ko će ginuti za Dodikov ostanak na slobodi? Zdrav razum kaže da mu oni najmiliji, dakle familija trebaju pomoći. Ali, Dodik je dobar čovjek. Predobar. Pa, neće valjda svoju djecu slati na naoružane pripadnike državnih institucija? Naravno da neće. Djeca moraju da uče, rade, dižu kredite i uopšte uzev, da uživaju kao i sva djeca balkanskog džet seta. Idemo dalje. Hoće li podmetnuti srce, grudi i glavu za Milorada, djeca njegovih malih oligarha, tajkunčića, partijskih podvižnika, kumova, žbirova i ostale dvorske svite. Ma, jok. I oni srca imaju. Nisu zvijeri. Njihova djeca su poodavno na potezu Dedinje-Južni Alpi-Pariz-London-Njujork. Pa, fina su to djeca, šteta bi bilo ubudale glave da izgube.

Hoće li ginuti, a čini se najlogičnije, opozicionari i njihovi genetski nasljednici. Ma, da, sigurno će oni položiti život, barem kao kolateralna šteta u vikend-ratu između SIPE i MUP-a RS!

Neće.

Pa, kako neće? Zar se oni ne bore protiv Dodika i režima mu?

A, da, i oni su svoje potomke udomili negdje u Zapadnoj Evropi ili Americi. Fin neki svet.

Pa, čekajte, majku mu, ko će ginuti za našeg Predsjednika, za sveto srBstvo, za zastavu Republike Srpske, za Dan Republike Srpske, za parlament, vladu, Željku Cvijanović?! Dobro, za Željku neće niko, malo me ponijelo. Ali ko će izginuti? Čija će majka crnu vunu presti. Ko će zapucati na SIPU???

Velim, ministar Lukač se pretjerano ne obazire ni na majke, ni na eventualnu crninu, ali onako pandurski zna da će pucnjavom SIPU zaustavljati. Dakle, ministar ne zna, ali svi mi znamo čije će meso da trune u eventualnoj budućoj klanici za Dodikovu slobodu. Preciznije, u klanici zarad Dodikovog ostanka na slobodi.

Naši novi klinci

Ginuće tvoja djeca, čitaoče! Obespravljena i obesparena. Bez feninga u džepu, bez dana radnog staža, nakljukana instant internetskim nacionalizmom i pričom o ratu koga se ni biološki ne mogu sjetiti. Eto, oni će iskusiti sve strasti rovova, smrti, ranjavanja i PTSP-a naknadnog. Oni će gubiti dijelove tijela, gubiće najbolje prijatelje, gubiće svoje živote, a sve da bi Mile ostao na slobodi. Potpuno isto će ginuti, kao što su onomad, prije više od dvije decenije, ginuli za Karadžićev šverc, Mladićevo ludilo i Dodikovu prvobitnu akumulaciju kapitala. Ginuće naprvo veselo, naivno i zbunjeno. A, onda će ginuti bezvoljno, ginuće u zaboravu zbog čega tačno ginu i u ime čega gube mlade glave. Tako to uvijek biva.

Neće im biti drago, jebi ga, ko voli da pogine, ali je smrt glavni epitet rata. Naravno, ginuće kao čitave falange njihovih predaka - uludo, greškom, ubudale i uvijek jednako za tuđu slobodu.

Ginuće tvoja djeca, dragi čitaoče, čini mi se, ne bi li ovi odozgore umakli nuždi zakona.

Narod na nivou izmeta

A, što je, Milorade, problem, otići na sud, pa i u zatvor, ako treba? Evo, Ivo Sanader, komšijski nekadašnji premijer je malo robijao, pa ništa, sve OK. Pa i Živko Budimir, predsjednik Federacije BIH je onomad bio uhapšen. A, on je obnašao u uncu istu funkciju kao i Milorad Dodik. Nije đavo da su životi i sloboda ovih ljudi manje vrijedni od Milinog.

I nisu, ali prc. Problem je što se u očima Sanadera ili Budimira narod malo više i bolje kotirao. Zato niko i nije izgubio glavu zarad jednog državnog premijera ili entiteskog predsjednika. A, sav problem naroda u Republici Srpskoj je u tome što ga Milorad Dodik tretira kao kombinaciju govana i izbornih brojki. Dakle, smrdljivi ste, ali mu svakih par godina trebate.

E, ovo iskonsko ljudsko odsustvo empatije, dakle suha klinička slijepa volja za moć i do besvijesti metastazirani kriminal, mogu natjerati jednog Predsjednika, pa makar i predsjednika jednog entiteta u tamo nekoj Bosni i Hercegovini, da zarad svog dupeta i slobode tjera vašu djecu u smrt.

Narode, na vama je. Hoćete li živu i zdravu djecu i unučiće u koliko-toliko normalnoj državici ili novi rat sa silnim medaljama i ordenjem za mrtvu djecu.
User avatar
red evil
Posts: 2386
Joined: 30/07/2012 14:08

#48261 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by red evil »

oakville wrote:Možeš ukidati samo ono gdje se nešto pitaš, pošto se u RSu ništa ne pitaš ne možeš to ni ukidati. Ali eto možeš OHR on je u Sarajevu :D
Stvorit takav dogovor da se svi pitamo za sve i sve se može ukinuti, samo će biti problem ako oni odmah kažu da BiH žele ukinuti, to je već problem ali rizikovat ćemo. :mrgreen:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48262 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

red evil wrote:
oakville wrote:Možeš ukidati samo ono gdje se nešto pitaš, pošto se u RSu ništa ne pitaš ne možeš to ni ukidati. Ali eto možeš OHR on je u Sarajevu :D
Stvorit takav dogovor da se svi pitamo za sve i sve se može ukinuti, samo će biti problem ako oni odmah kažu da BiH žele ukinuti, to je već problem ali rizikovat ćemo. :mrgreen:

Dogovor je tako napravljen da te u RSu niko ništa ne pita, zahvali se rahmetliji Aliji i Billu Clintonu dok i on nije umro :D Bolje je bilo da su podijelili ko na Kipru, i da federacije bude priznati zapadni dio, a ne ovako. Ali šta ćeš ne daju ameri da bošnje imaju državu kako treba nego što gore to bolje :D
User avatar
Danguba
Posts: 15925
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#48263 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

pemanapemani wrote:
Sistem u RS je oživio poslije priznanja da su jedna od zaraćenih strana, a ne paravojna i teroristička grupacija.
Po demokratskim principima, sa teroristima i paravojnim formacijama nema pregovora, nego ih se nastoji uništiti svim sredstvima.

Vlasti RBiH sjedaju za pregovarački stol sa teroristima još 1992. Tako teroristi i fašisti postaju ravnopravna strana.

Skoro četiri godine kasnije, pod pritiskom SAD, dolazi do Mirovnog sporazuma.
Ako su četnici odgovarali Aliji i ekipi, ako su sa njima pregovarali skoro 4 godine, zašto onda ne bi odgovarali Amerikancima kao ravnopravna strana u pregovorima?

25 godina poslije dolazimo do zaključka da je građanska država raspadnuti mrtvac, a kolac u srce zabijen još 1992. :-)
Kutiljero je uveo Karadzica u pregovore 23.februara 1992.god.
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#48264 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

Šta je ovo , ljudi ?!!
U rodnom listu Milorada Dodika u rubrikama "nacionalnost" i "vjeroispovijest", umjesto Srbin i pravoslavac, stoje tačkice.

Međutim, to što stoje tačkice umjesto Srbin pravoslavne vjeroispovjesti u rodnom listu iz 2006. godine, koji je objavio portal "Istinito", Dodiku nije smetalo da podigne svih ovih godina nacionalnu temperaturu i sebe predstavi kao "velikim" Srbinom i zaštitnikom sveukupnog srpstva.

Srbovanje i igra na nacionalnu kartu donosila mu je sigurne glasove na izborima i omogućila mu je da bude "gospodar" Republike Srpske, koju je poistovijetio sa sobom.

Inicirajući još jednu "pobunu" protiv institucija BiH, Agencije SIPA, Suda BiH i Tužilaštva BiH, Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, osim što je pokušao da stavi do znanja funkcionerima Saveza za promjene na nivou BiH ko je gazda u Republici Srpskoj, pokušao je i da se još jednom predstavi vrhunskim zaštitnikom srpstva u Srpskoj/BiH.

Samo neupućeni u dešavanja u Republici Srpskoj u posljednjih deset godina (koliko je SNSD na vlasti), mogu da povjeruju da je odluka o prekidu saradnje republičkih policijskih struktura sa bezbjednosnim i pravosudnim institucijama BiH, potez kojim Milorad Dodik nastoji da zaštiti interese građana Republike Srpske.

Daleko je više argumenata koji dokazuju da je ovo očajnički pokušaj da se ograniči djelovanje Agencije SIPA i Tužilaštva BiH na teritoriji Republike Srpske, ne bi li se bar usporile istrage o brojnim aferama u kojima su glavni akteri ljudi iz vrha SNSD, bliski Miloradu Dodiku. Tačnije, oni koji su po njegovom nalogu tokom proteklih deset godina iz zemlje iznijeli stotine miliona maraka, a budžet Republike Srpske, u zbiru, oštetili za nekoliko milijardi.

Prije tačno četiri godine, Specijalno tužilaštvo Republike Srpske obustavilo je istragu protiv Milorada Dodika i još šest osoba koje su bile osumnjičene za zloupotrebu službenog položaja prilikom izgradnje autoputa Banjaluka - Gradiška, zgrade Vlade Republike Srpske, RTV doma i kupovine stambeno-poslovnog objekta u Banjaluci.

Specijalno tužilaštvo Republike Srpske donijelo je naredbu o obustavi istrage, navodeći da nema dovoljno dokaza da su osumnjičeni učinili krivično djelo "zloupotreba službenog položaja ili ovlaštenja".

Osim istrage protiv Dodika, koji je tada bio premijer Republike Srpske, obustavljena je i istraga protiv Aleksandra Džombića, tadašnjeg ministra finansija Republike Srpske, Mladena Lazendića, bivšeg direktora JP "Putevi Republike Srpske", Nedeljka Čubrilovića, ministra saobraćaja i veza Republike Srpske, Fatime Fatibegović, bivšeg ministra za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju, Milenka Dakića, pomoćnika ministra u tom ministarstvu, i Dragana Davidovića, generalnog direktora RTRS.

Istraga koju je obustavilo Specijalno tužilaštvo Republike Srpske, sprovedena je po naredbi Tužilaštva BiH, a osumnjičenima je bilo stavljeno na teret da su u namjeri da drugome pribave imovinsku korist istovremeno nanijeli štetu budžetu Republike Srpske, jer su iskoristili svoje položaje i ovlašćenja i svojim radnjama prilikom izgradnje gore pomenutih objekata omogućili pribavljanje imovinske koristi Privrednom društvu "Integral inženjering" u višemilionskom iznosu, a za isti iznos oštetili Srpsku.

Tada je Milorad Dodik bio daleko moćniji, jer je SNSD dijelio i vlast na nivou BiH, pa je imao i mehanizme ucjene koalicionih partnera koji su mu omogućili da posao Tužilaštva BiH preuzme Specijalno tužilaštvo Republike Srpske. Krajnji rezultat je bilo obustavljanje istrage. Inače, Specijalno tužilaštvo koje je on i osnovao dolaskom drugi put na vlast 2006. služilo mu je uglavnom za prividnu borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije, a mnogo više za obračun sa političkim neistomišljenicima.

I sada se pokušavaju provesti istrage o nekoliko krupnih afera u Srpskoj, a sve s ciljem da optužnica bude podignuta pred pravosuđem Republike Srpske, kako bi se izbjegla jurisdikcija Tužilaštva BiH.

Robna kuća "Boska", "Fabrika glinice Birač", "Bobar banka", "Banka Srpske", kupovina vile na Dedinju, samo su neke od nerasvijetljenih afera koje su u zbiru Republiku Srpsku koštale više od milijardu maraka.

Štafetu nacionalnog vođe Dodik je 2006. godine preuzeo od SDS uz blagoslov međunarodne zajednice koja mu je prećutno odobravala i mlako reagovala na obećanja o referendumu o odcjepljenju Republike Srpske. Zahvaljujući tim obećanjima , SNSD je na opštim izborima 2006. odnio ubjedljivu pobjedu, kao i na lokalnim izborima 2008. zahvaljujući novcu od prodaje "Telekoma Republike Srpske".

Dodik i njegov SNSD je od tada bio sve, samo ne faktor stabilnosti i prosperiteta u Srpskoj i BiH. Stalno provociranje međunarodne zajednice, političkog Sarajeva i opozicije koju je omalovažavao, vješto prikrivajući pljačku budžetskog novca i nacionalnih dobara, od Republike Srpske je stvorilo nestabilnu, politički razjedinjenu i siromašnu zemlju.

On, koji je srbovao i kad mjesta srbovanju nije bilo, koji je podijelio Srbe na one koji su ZA i PROTIV Dodika i sada na sve načine pokušava da se predstavi zaštitnikom srpstva i srpskih interesa. Kako mu ništa nije sveto, pa ni Srpska pravoslavna crkva, i nju je uz pomoć korumpiranih vladika upregao u svoja kola, koja su odavno krenula nizbrdo.


:lol:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#48265 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by tandmand »

arzuhal wrote:Srbi provode svoj tajni plan jačanja države Bosne i Hercegovine za što im je Republika Srpska poslužila samo kao izgovor koju koriste kao trojanskog konja da se što više infiltriraju u državne institucije i osnaže državni aparat, dammit! To im, pored urođene političke snalažljivosti i visprenosti, umnogome olakšava i bošnjačko sljepilo... :cry:
Živim za taj dan, kada će Bakir izaći i reći da Bošnjacima ovakva BiH ne treba, da je dosta izraelizacije države na račun najmnogobrojnijeg naroda. :oops:
Živim za taj dan, kada će Bakir izaći i reći da postoji bošnjačko pitanje i da ono mora biti riješeno formiranjem bošnjačke države na 60% sadašnje BiH. :oops:
........
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48266 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

...nadaj se da ces zivjet onda ko ona kornjaca sa galapagosa...eto ti bakirovih bosnjaka u kantonima, bas lijep primjer daju kako se drzava treba vodit :zzzz:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#48267 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by tandmand »

General War wrote:...nadaj se da ces zivjet onda ko ona kornjaca sa galapagosa...eto ti bakirovih bosnjaka u kantonima, bas lijep primjer daju kako se drzava treba vodit :zzzz:
U pravu si, nije za Bošnjake država. Referendum je bio promašaj. :oops:
User avatar
Danguba
Posts: 15925
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#48268 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

General War wrote:...nadaj se da ces zivjet onda ko ona kornjaca sa galapagosa...eto ti bakirovih bosnjaka u kantonima, bas lijep primjer daju kako se drzava treba vodit :zzzz:
bas bacate tu suplju. entiteti ne ometaju drzavnu vlast, kantoni mogu nezavisno funkcionisati, opstine su drzave u svakom smislu...i niko nikome ne smeta a razvoja nema.

ostaje, bosnjak je samo dobar hamal a o ostalom ce odlucivati drugi.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48269 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

tandmand wrote:
General War wrote:...nadaj se da ces zivjet onda ko ona kornjaca sa galapagosa...eto ti bakirovih bosnjaka u kantonima, bas lijep primjer daju kako se drzava treba vodit :zzzz:
U pravu si, nije za Bošnjake država. Referendum je bio promašaj. :oops:
Pa zato i JOS zivis za taj dan...kakve veze ima referendum sa bosnjackim pitanjem pa jos od 60%?
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#48270 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by tandmand »

General War wrote:
tandmand wrote:
General War wrote:...nadaj se da ces zivjet onda ko ona kornjaca sa galapagosa...eto ti bakirovih bosnjaka u kantonima, bas lijep primjer daju kako se drzava treba vodit :zzzz:
U pravu si, nije za Bošnjake država. Referendum je bio promašaj. :oops:
Pa zato i JOS zivis za taj dan...kakve veze ima referendum sa bosnjackim pitanjem pa jos od 60%?
Zato što se u referendum krenulo da bi se živjelo u neovisnoj, nadasve građanskoj državi, u kojoj bi se Bošnjaci (sa ostalima) ostvarili kao državotvoran narod. Međutim dogodilo se da se realno gledajući, Bošnjaci nalaze u grupi sa Palestincima, Kurdima ... politički blokirani, zbijeni na dio države. Šta to Bošnjaci imaju više od recimo Kurda na sjeveru Iraka? Referendumom se negdje krenulo ... i zapelo u putu.

ed. Bošnjački narod je žrtva svojevrsne talačke krize u kojoj niko osim njih nema želje za građanskom državom i to je to "bošnjačko pitanje". Kada je već građanska država nemoguća misija, daj da se onda pravi nacionalna; tj. nešto za sebe, da se gleda svoga posla i interesa, da se može ići napred.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48271 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

tandmand wrote:
General War wrote: Zato što se u referendum krenulo da bi se živjelo u neovisnoj, nadasve građanskoj državi, u kojoj bi se Bošnjaci (sa ostalima) ostvarili kao državotvoran narod. Međutim dogodilo se da se realno gledajući, Bošnjaci nalaze u grupi sa Palestincima, Kurdima ... politički blokirani, zbijeni na dio države. Šta to Bošnjaci imaju više od recimo Kurda na sjeveru Iraka? Referendumom se negdje krenulo ... i zapelo u putu.

ed. Bošnjački narod je žrtva svojevrsne talačke krize u kojoj niko osim njih nema želje za građanskom državom i to je to "bošnjačko pitanje". Kada je već građanska država nemoguća misija, daj da se onda pravi nacionalna; tj. nešto za sebe, da se gleda svoga posla i interesa, da se može ići napred.
Jooj nemoj da se opet ponavljamo po hiljaditi put, proslo je godina, iz ove perspektive mozes vidit da je sve to bila laz, mozes se tjesit da niko nije dobio ono sto je trazio.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#48272 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pemanapemani »

Danguba wrote:
pemanapemani wrote:
Sistem u RS je oživio poslije priznanja da su jedna od zaraćenih strana, a ne paravojna i teroristička grupacija.
Po demokratskim principima, sa teroristima i paravojnim formacijama nema pregovora, nego ih se nastoji uništiti svim sredstvima.

Vlasti RBiH sjedaju za pregovarački stol sa teroristima još 1992. Tako teroristi i fašisti postaju ravnopravna strana.

Skoro četiri godine kasnije, pod pritiskom SAD, dolazi do Mirovnog sporazuma.
Ako su četnici odgovarali Aliji i ekipi, ako su sa njima pregovarali skoro 4 godine, zašto onda ne bi odgovarali Amerikancima kao ravnopravna strana u pregovorima?

25 godina poslije dolazimo do zaključka da je građanska država raspadnuti mrtvac, a kolac u srce zabijen još 1992. :-)
Kutiljero je uveo Karadzica u pregovore 23.februara 1992.god.
Ne znam jesi li potrefio datum, ali nebitno.
U martu 1992. je odrzan gradjanski referendum koji je priznala i podrzala medjunarodna zajednica.

To je temelj na kojem si trebao graditi bosanskohercegovacku naciju. Siguran sam da bi danas ta nacija sadrzavala 75% etnickih Bosnjaka, 15% etnickih Hrvata i 10% etnickih Srba.

Nazalost, prihvacena je etnicka matrica. Konzervativnom dijelu prospi pricu o bosnjackoj nacionalnoj drzavi, a ostalim patetiku da se "ne moze bolje u borbi za BiH".
User avatar
Danguba
Posts: 15925
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#48273 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

pemanapemani wrote:
Danguba wrote:
pemanapemani wrote:
Sistem u RS je oživio poslije priznanja da su jedna od zaraćenih strana, a ne paravojna i teroristička grupacija.
Po demokratskim principima, sa teroristima i paravojnim formacijama nema pregovora, nego ih se nastoji uništiti svim sredstvima.

Vlasti RBiH sjedaju za pregovarački stol sa teroristima još 1992. Tako teroristi i fašisti postaju ravnopravna strana.

Skoro četiri godine kasnije, pod pritiskom SAD, dolazi do Mirovnog sporazuma.
Ako su četnici odgovarali Aliji i ekipi, ako su sa njima pregovarali skoro 4 godine, zašto onda ne bi odgovarali Amerikancima kao ravnopravna strana u pregovorima?

25 godina poslije dolazimo do zaključka da je građanska država raspadnuti mrtvac, a kolac u srce zabijen još 1992. :-)
Kutiljero je uveo Karadzica u pregovore 23.februara 1992.god.
Ne znam jesi li potrefio datum, ali nebitno.
U martu 1992. je odrzan gradjanski referendum koji je priznala i podrzala medjunarodna zajednica.

To je temelj na kojem si trebao graditi bosanskohercegovacku naciju. Siguran sam da bi danas ta nacija sadrzavala 75% etnickih Bosnjaka, 15% etnickih Hrvata i 10% etnickih Srba.

Nazalost, prihvacena je etnicka matrica. Konzervativnom dijelu prospi pricu o bosnjackoj nacionalnoj drzavi, a ostalim patetiku da se "ne moze bolje u borbi za BiH".
Zoze Kutiljero je najveca podvala koju je EZ i MZ uvalile u BiH. Poslije njega dosli su Stoltenberg, Oven, Karington koji su taj koncept forsirali
Od njega je sve pocelo. On je prvi BiH dijelio na tri dijela i odredio ko ce koga predstavljati...poslije toga islo se po njegovoj matrici.
Sporazumom želio spriječiti rat, ali ga dodatno potaknuo?
RSE specijal: Suđenje Mladiću

Kako bi ga osporio, odnosno pokazao kako ga je srpska strana izmanipulirala - tužitelj Alan Tieger je suočio Kutiljera s govorima predsjednika Republike Srpske Radovana Karadžića i hvalisanjem kako je mirovnog pregovarača prevario navodnim pristajanjem na sporazum, kojeg nije ni mislio poštivati u vezi ponuđenog teritorija.

"Bila je 'Lisabonska mapa', pa su je muslimani odbacili. Obradovali smo se kada su je odbacili. Mi smo je prihvatili da ju uvučemo u Lisabonski proces. I to je mudrost i vještina gosp. Krajišnika koji ih je uvukao da prihvate tri stvari - da će biti podjela na troje, da će biti na nacionalnoj osnovi i referendum. I mi smo njih uvukli tada kada su rekli prihvaćamo podjelu na troje. Bosna je bila gotova za EZ i Međunarodnu zajednicu. To je bilo veliko postignuće", hvalio je Karadžić poteze sebe i kolega.


Tužitelj Tieger je citirao i ratnog predsjednika Skupštine Republike Srpske Momčila Krajišnika koji se, kao i Karadžić, više puta javno hvalio da su upravo preko Kutiljera prije izbijanja rata dobili status pregovarača o sudbini Bosne i Hercegovine.

Karadžić: Bosna je pukla na Kutiljerovoj mapi

Karadžić je u jednom od citiranih govora označio upravo Kutiljera kao odgovornu osobu koja je svojim mirovnim sporazumom, odnosno predloženom kartom podjele države prvi pokrenuo njezin kraj.

"Znate kako je izgledala Kutiljerova mapa tada je Bosna pukla. Tada smo mi prihvaćeni kao strana u sukobu. Međunarodna zajednica se grdno prevarila što je prije rata poslala Kutiljera i Karingtona kod nas. Što nas je prihvatila kao stranu u sukobu. Da su oni šutili i priznali Bosnu i kazali poslije toga postoje tamo neki pobunjenici koji ruše vlastitu državu mi bi bili u teškim problemima. Nitko s nama ne bi razgovarao", govorio je Karadžić u Skupštini RS 1995. godine.
Velike su to igre bile.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#48274 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by krater »

Novinar iz PR pred Vučićem Dodika nazvao ludakom

Na konferenciji za medije posle otvaranja pregovaračkih poglavlja EU sa Srbijom incident je izazvao novinar iz Prištine.

On je najpre pitao premijera Srbije Aleksandra Vučića da li je rekao “velika Srbija” na početku svog govora, posle čega mu je Vučić odgovorio da je rekao “veliki uspeh Srbije” i da je postoji velika razlika između te dve formulacije.

Novinar iz Prištine se izvinio, rekao da možda nije dobro čuo, a onda konstatovao da će se Vučić uskoro sastati sa predsednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom, koga je tom prilikom nazvao “ludakom iz Republike Srpske”.

Vučić je zatražio da novinar ponovi šta je rekao, što je novinar i učinio.

“Neću vam dozvoliti da Milorada Dodika tako nazivate i da ga vređate preda mnom u Briselu. Molim vas da budete pristojni”, rekao je Vučić.

Na pitanje kakvu će poruku proslediti Evropskoj uniji posle sastanka sa Dodikom rekao je da će uvek postojati ista poruka, poruka mira i stabilnosti.

:lol: :lol:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#48275 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by daddy-kool »

Danguba wrote:
Velike su to igre bile.
Nije ba, zna se da ja Alija odbio Kutiljerov plan i time započeo rat i tako bio kriv za zločine i genocid. :roll:

Ne mogu da vjerujem da se svako malo vrate ove iste priče.
Posebno bi ovu temu o Kutiljerovom planu trebalo staviti na sticky i zahtijevati njeno čitanje prije registracije.
Locked