+1
Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4827 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#4828 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Onda vjerovatno ne koristis karticu kao npr ja. Tako da su targetirali one koji ne koriste 
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4829 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ne koristim,skoro nista ne placam karticom,osim doduse racune za mobitel i moju tv
Prosli mjesec je bilo 20 KM za ovo isto,doduse mislim da su bile 4 transakcije ali nisam bio tu da to iskoristim
-
TheRedhead
- Posts: 1078
- Joined: 09/02/2015 18:27
#4830 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
I ja kontam da je 60KM ali mi danas trazilo pin na 30 i nesto KM. Zato me interesuje jel moram do banke nažalost da povecam na 60KM ili mogu preko app riješiti.
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#4831 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ako pos uređaj nije beskontaktni (karticu fizički stavi u uređaj) tad je pin obavezan za sve iznose
-
TheRedhead
- Posts: 1078
- Joined: 09/02/2015 18:27
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#4833 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Desavalo se i meni na 30KM, mozda je do pojedinih trgovaca. Tako se pripremio da kucam pin na 30KM, kaze ne ne, 60 je. Mozda do vrste aparata, starij aparat 30KM.
-
muki_muky
- Posts: 816
- Joined: 13/01/2022 18:07
#4834 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Evo upravo sad u merkatoru, covjek platio sa RFB Visa, total 51 KM, trazilo mu pin. Ja poslije njega platio 39,90 KM UCB MC nije trazilo pin.
To je RF stavio izgleda.
-
zecov
- Posts: 282
- Joined: 01/10/2012 12:09
#4835 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Na upit planiraju li uvesti google pay uslugu dobio sam slijedeci odgovor
https://ibb.co/rwfd6f3
Pa mozemo se nadati
https://ibb.co/rwfd6f3
Pa mozemo se nadati
- moon_walker_90
- Posts: 2905
- Joined: 21/12/2012 18:16
- Location: Ćućurak
#4836 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Nema veze sa karticama nego sa pos terminalom. U Konzumu mi trazi pin za 5 maraka, u bingu na unicreditovom ili raiffeisenovom pos terminalu ne trazi pin ispod 60 KM.
-
muki_muky
- Posts: 816
- Joined: 13/01/2022 18:07
#4837 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ne znam eto, identican terminal, RFB trazio PIN, UCB nije. Oba iznosa ispod 60 KM.moon_walker_90 wrote: ↑09/10/2024 20:29
Nema veze sa karticama nego sa pos terminalom. U Konzumu mi trazi pin za 5 maraka, u bingu na unicreditovom ili raiffeisenovom pos terminalu ne trazi pin ispod 60 KM.
- moon_walker_90
- Posts: 2905
- Joined: 21/12/2012 18:16
- Location: Ćućurak
#4838 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Placam uvijek na RFB ili UCB pos terminalu i nikad mi nije trazilo pin ispod 60 KM (prije korone je bilo 30 KM). Samo u konzumu oni imaju neke drugacije pos terminale i tu mi trazi pin za bilo koji iznos. Jedino da taj RFB terminal nije neki stari ili nije podesen kako treba, fakat ne znam.muki_muky wrote: ↑10/10/2024 13:10Ne znam eto, identican terminal, RFB trazio PIN, UCB nije. Oba iznosa ispod 60 KM.moon_walker_90 wrote: ↑09/10/2024 20:29
Nema veze sa karticama nego sa pos terminalom. U Konzumu mi trazi pin za 5 maraka, u bingu na unicreditovom ili raiffeisenovom pos terminalu ne trazi pin ispod 60 KM.![]()
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#4839 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
moze biti zaostavsina sberra, tj asa banke
-
muki_muky
- Posts: 816
- Joined: 13/01/2022 18:07
#4840 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Nisu stari terminali, najnoviji merkator u vemi (Visoko). Ne znam od koje je banke, na slipu pise KONZUM.
-
TheRedhead
- Posts: 1078
- Joined: 09/02/2015 18:27
#4841 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Zasto onda ne trazi za unicredit a trazi za RFB?moon_walker_90 wrote: ↑09/10/2024 20:29
Nema veze sa karticama nego sa pos terminalom. U Konzumu mi trazi pin za 5 maraka, u bingu na unicreditovom ili raiffeisenovom pos terminalu ne trazi pin ispod 60 KM.
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4842 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Samo da potvrdim da su mi iz RF banke uplatili 10 KM na racun,sto je bila ona akcija krajem septembra,minimalno 3 placanja karticom .
- darius_maximus
- Posts: 4485
- Joined: 22/01/2007 02:18
- Location: Sarajevo
#4843 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Jutro, zna li neko ima li problema s uplatom sredstava na vlastite račune preko bankomata?
Juče kao da nije fukcionisalo, ili je samo do mene?
Juče kao da nije fukcionisalo, ili je samo do mene?
- DaysleepeR
- Posts: 21065
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#4844 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ja ništa živo ne plaćam kešom, nikad nisam dobio tih 10 KM na račun...
-
TheRedhead
- Posts: 1078
- Joined: 09/02/2015 18:27
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#4846 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
TakođeDaysleepeR wrote: ↑17/10/2024 09:12 Ja ništa živo ne plaćam kešom, nikad nisam dobio tih 10 KM na račun...
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4847 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Pa zato i nisi,jer si stalni korisnik. Oni targetiraju one koji ne koriste i daju ovaj "benefit"DaysleepeR wrote: ↑17/10/2024 09:12 Ja ništa živo ne plaćam kešom, nikad nisam dobio tih 10 KM na račun...
-
Mhmdblzvc17
- Posts: 565
- Joined: 06/10/2024 14:43
#4848 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Kakva im je ova aplikacija m-plati? Radi li dobro i je li pouzdana? Mislio sam je aktivirati, ali rekoh da vidim prvo iskustva.
- fusion_ba
- Posts: 4962
- Joined: 02/12/2017 20:10
#4849 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Njihova verzija Google Pay, to jest plaćanje telefonom.Mhmdblzvc17 wrote: ↑21/10/2024 10:16 Kakva im je ova aplikacija m-plati? Radi li dobro i je li pouzdana? Mislio sam je aktivirati, ali rekoh da vidim prvo iskustva.
Mislim da se mora aktivirati u poslovnici, ali nisam siguran.
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4850 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Radi li google pay sa karticom ove banke ?
Nisam nikada to povezivao,jer ne placam toliko sa karticom ali ovo sa telefonom je zgodno,samo prislonis i voila
Nisam nikada to povezivao,jer ne placam toliko sa karticom ali ovo sa telefonom je zgodno,samo prislonis i voila

