Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#4826 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by prog321 »

Nemoj onda pisati mentalne bljuzgarije.
Ne razumijete se u istoriju niti u zdrav razum.
Kmecite o ugrozenosti i masite zastavama. To vam je domet. :-)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4827 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote:
Hafis wrote:
Kolinda wrote: A znam moj Hafize ali ja sam sebi zadao misiju i ne mislim odustati , iz početka cenzurirane informacije prenijeti a kasnije objasniti dnevnopolitička stremljenja u državi tri naroda ,dva entiteta jednog distrikta i 10 županija... Bog će mene za ovo nagraditi nesumnjivo.... 8)
Džaba ti je to. Ono može nabilavati o religijama, lijepiti kojekakve etikete čitavim narodima, qurčiti se nekakvom fiktivnom brojnošću, ali suvislo raspravljati o konkretnim stvarima...to ide malo teže.
A i ja se nadam da Gospod vidi tvoj trud i način na koji podnosiš ovaj svoj križ i muku za ljude, i iskreno vjerujem da će te nagraditi.
Ako jedno zalutalo janje vratim u stado ja sam svoje napravio . A znaš kako to u Bibliji ide to se nagrađuje ...
Ma znam. Stara domaća novozavjetna: vrijednije je ono jedno janje što se vrati, već onih 99 što je odlutalo.
Ali, kome to ovdje reći...koju poruku poslati.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4828 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote:
Hafis wrote:prog321, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.

Kolinda. Čuvaj se ovih odbijenaca. Prašinari im nisu neki strijelci, ali nikad ne znaš kud se može odbiti metak
Davno sam ovog u ropotarnicu gurnuo ...
Ali ono se još uvijek stalno mota oko nogu :lol:
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#4829 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by PM72 »

Ovaj Prog 321 se razumije i u istoriju , elektrotehniku , taktiku,ratove,itd :lol: ko Mara u kriv ...nije ni čudo što je kod dosta ljudi na ignor.Šta kaže - mentalne bljuzgarije. :lol:
Last edited by PM72 on 05/03/2017 19:52, edited 2 times in total.
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#4830 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by LSD »

Hafis wrote: ima li kakav validan papir ili ti to onako, pa ako prođe.
Beogradski dnevni list Blic objavio je polovinom januara 1998 razgovor sa slikarom Dušanom Petrovićem, koji se reporteru povjerio da redovno održave kontakte sa vanzemaljcima. Prvi bliski susret sa njima umjetnik je imao u septembru 1995. godine na nekom proplanku u blizini Beograda. Iz letjelice je izašlo troje vanzemaljaca, dva momka i djevojka. "Pričao sam samo sa djevojkom, zvala se Unjetit. Razgovarali smo na srpskom jeziku, kod njih se osećao izuzetno jak strani akcenat", tvrdi slikar.

Istog dana kada je Blic prenio svojim čitaocima Petrovićevu priču, Slobodna Dalmacija je objavila da je penzioner Jakov Vrančić iz sela Čvrljeva kod Šibenika takođe imao kraći susret sa bićima iz svemira. Bila su četiri vanzemaljca, koji su sletjeli na livadu gdje je Jakov čuvao krave.
Opisao ih je kao ljude jako niskog rasta, otprilike visine djeteta. Ni Jakov nije imao problema sa sporazumijevanjem, jer vanzemaljci govore hrvatski, samo što "malo zanose". "Ponudio sam im da jedu, ali su odbili, rekavši da su upravo ručali", kaže Jakov otkrivajući da bi i Hrvati mogli biti nebeski narod.
Image

Rekoh, samo derati jednu žicu, dok se boje ne rastope :nargila:
Last edited by LSD on 05/03/2017 19:58, edited 1 time in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4831 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Hafis wrote:
Kolinda wrote:
Hafis wrote:prog321, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.

Kolinda. Čuvaj se ovih odbijenaca. Prašinari im nisu neki strijelci, ali nikad ne znaš kud se može odbiti metak
Davno sam ovog u ropotarnicu gurnuo ...
Ali ono se još uvijek stalno mota oko nogu :lol:
:lol: :lol:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4832 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

PM72 wrote:Ovaj Prog 321 se razumije i u istoriju , elektrotehniku , taktiku,ratove,itd :lol: ko Mara u kriv ...nije ni čudo što je kod dosta ljudi na ignor.
:thumbup:
E da se i ja i ti jednom oko nečega složimo.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#4833 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by PM72 »

Hafis wrote:
PM72 wrote:Ovaj Prog 321 se razumije i u istoriju , elektrotehniku , taktiku,ratove,itd :lol: ko Mara u kriv ...nije ni čudo što je kod dosta ljudi na ignor.
:thumbup:
E da se i ja i ti jednom oko nečega složimo.
Složili smo se da mu složimo. :lol:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#4834 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by prog321 »

Ne bih se cudio da je transvestit i dotur jedna te ista osoba.
Pa kvotiraju jedan drugog i klapcu. Daju smajlije podrske .
wtf../. :-) :-)
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4835 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

prog321, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post

E što je zavro , nego pošto baš nemam iskustva sa ovim ignorom zanima me ako mi njega ne možemo vidjeti/čitati dali on nas može :? .
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#4836 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Nego nazad na temu.
Očekujete li neko zajedničko djelovanje Dodika i Covica po pitanju izbornog zakona. Ili će Dodo biti ko fol po strani a Dragan da zateže.
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#4837 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by zenit dozic »

Kolinda wrote:
zenit dozic wrote:
Kolinda wrote:Nemam pojma nego što se ne izjasni ta nije valjda problem ....
Ja se izjasnio :zzzz:
Procitaj predhodni post i pronađi se :-D
Evo vidim zar je teško napisati , npr.Hrvat,Katolik ,Hrvatski....
Sta je ovo popis stanovnistva :-)
Zar nije dovoljno 50+ naspram 13+ :zzzz:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4838 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

BAK-eV wrote:Nego nazad na temu.
Očekujete li neko zajedničko djelovanje Dodika i Covica po pitanju izbornog zakona. Ili će Dodo biti ko fol po strani a Dragan da zateže.
Nema ti tu povuci-potegni barem u startu. Ako želimo/te izbore onda se novi izborni mora donijeti a zna se što se u njemu mora oslikavati s terena . Mislim da nikakvih kompromisa netreba biti ako svatko u ovoj zemlji nema skrivene ili javne pretenzije na tuđa prava...
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4839 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Nije ovo popis ali očito pojedinci @zenit dozić npr.ima problem ili ne zna kako se izjasniti ili što napisati .
Ja npr.nemam nikakav problem napisati Hrvat,katolik,Hrvatski... :zzzz:
Last edited by Kolinda on 05/03/2017 20:12, edited 1 time in total.
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#4840 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by zenit dozic »

Kolinda wrote:
Osobito je znamenita Trpimirova darovnica na latinskom jeziku od 4. ožujka 852. (nekad je se datira i prije 840. godine), kojom je splitskoj nadbiskupiji potvrdio darovnicu svoga prethodnika Mislava, te joj je još darovao crkvu sv. Jurja u Putalju i neke posjede s pripadajućim kmetovima. Tu najstariju sačuvanu ispravu hrvatskih vladara napisao je jedan svećenik u svojstvu kneževog kancelara, a u njoj su i navedeni svjedoci: pet župana, knežev upravitelj dvora (Negotin), tri svećenika (Dominik, Ciprijan i Martin) i pet ostalih uglednika. U povelji se Trpimir naziva „pomoću Božjom knezom Hrvata“ (iuvatus munere divino dux Croatorum).
Toliko o mitovima :zzzz:
Joj ovih juzni srba :lol: :lol: :lol:
Gdje u darovnici pise juzni srbi issa ti :D
Mogo je ovo isto eki talijan postavit i reci dokaz da su talijani zivili tamo. Koji fejl fra sratka mi mog :skoljka:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4841 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

zenit dozic wrote:
Kolinda wrote:
Osobito je znamenita Trpimirova darovnica na latinskom jeziku od 4. ožujka 852. (nekad je se datira i prije 840. godine), kojom je splitskoj nadbiskupiji potvrdio darovnicu svoga prethodnika Mislava, te joj je još darovao crkvu sv. Jurja u Putalju i neke posjede s pripadajućim kmetovima. Tu najstariju sačuvanu ispravu hrvatskih vladara napisao je jedan svećenik u svojstvu kneževog kancelara, a u njoj su i navedeni svjedoci: pet župana, knežev upravitelj dvora (Negotin), tri svećenika (Dominik, Ciprijan i Martin) i pet ostalih uglednika. U povelji se Trpimir naziva „pomoću Božjom knezom Hrvata“ (iuvatus munere divino dux Croatorum).
Toliko o mitovima :zzzz:
Joj ovih juzni srba :lol: :lol: :lol:
Gdje u darovnici pise juzni srbi issa ti :D
Mogo je ovo isto eki talijan postavit i reci dokaz da su talijani zivili tamo. Koji fejl fra sratka mi mog :skoljka:
Znaš onu staru Perzijsku
"Pogađaš postovima ko prstom u drek " evo neću bit prost ko Perzijanci svojevremeno... 8-)
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#4842 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Hafis wrote:
Ima Bosne_Bice Bosne wrote:
Hafis wrote: Ma jok. Ja uzeo pokojnog djeda rodni list još iz vremena AU i vidim fino piše Hrvat. Pa velim da mu ne izađem iz hatora a i zbog tradicije, i ja ti fino kad je došao onaj momak da popisuje - copy past.
Konjusari vezali konja gdje im gazda kaze. :oops: :D
Mogu misliti kako se tvoj djed izjašnjavao.
Odaj nam taj podatak :D


Nije se izjasnjavao nikako.
Nisu mu dali kako je on htio. :(

Nije bio konjusar. :D
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#4843 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Kolinda wrote:
BAK-eV wrote:Nego nazad na temu.
Očekujete li neko zajedničko djelovanje Dodika i Covica po pitanju izbornog zakona. Ili će Dodo biti ko fol po strani a Dragan da zateže.
Nema ti tu povuci-potegni barem u startu. Ako želimo/te izbore onda se novi izborni mora donijeti a zna se što se u njemu mora oslikavati s terena . Mislim da nikakvih kompromisa netreba biti ako svatko u ovoj zemlji nema skrivene ili javne pretenzije na tuđa prava...
Pa mogu Bosnjaci recimo tražiti ukidanje Predsjednistva, proširenje Predsjednistva za još jednog člana, izmjenu sastava u Domovima naroda po popisu, usklađivanje tih rješenja za oba entiteta i sl.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4844 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

BAK-eV wrote:Nego nazad na temu.
Očekujete li neko zajedničko djelovanje Dodika i Covica po pitanju izbornog zakona. Ili će Dodo biti ko fol po strani a Dragan da zateže.
Nema tu nekog zajedničkog djelovanja.
Dodik će biti po strani pošto ovi iz RS-a nisu isuviše involvirani u zavzlame oko Izbornog zakona. Iskreno, dali su i najjednostavniji prijedlog što se tiče S-F slučaja.
A ovo ostalo je unutarfederalni problem dvaju partnera i bit će tu dosta varnica i Dodiku se tu ne isplati previše eksponirati.
Najteže je Bakiru. Kako izaći pred oči svoje nabrušene političke javnosti s bilo kakvim i najsitnijim ustupkom, koji je ipak neminovnost.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4845 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote:prog321, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post

E što je zavro , nego pošto baš nemam iskustva sa ovim ignorom zanima me ako mi njega ne možemo vidjeti/čitati dali on nas može :? .
Može. Pa što bi ovdje ovoliko zundao a nitko ga ne šljivi ni 5%.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4846 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

BAK-eV wrote:
Kolinda wrote:
BAK-eV wrote:Nego nazad na temu.
Očekujete li neko zajedničko djelovanje Dodika i Covica po pitanju izbornog zakona. Ili će Dodo biti ko fol po strani a Dragan da zateže.
Nema ti tu povuci-potegni barem u startu. Ako želimo/te izbore onda se novi izborni mora donijeti a zna se što se u njemu mora oslikavati s terena . Mislim da nikakvih kompromisa netreba biti ako svatko u ovoj zemlji nema skrivene ili javne pretenzije na tuđa prava...
Pa mogu Bosnjaci recimo tražiti ukidanje Predsjednistva, proširenje Predsjednistva za još jednog člana, izmjenu sastava u Domovima naroda po popisu, usklađivanje tih rješenja za oba entiteta i sl.
Pa naravno da mogu ,ali prvo što trebaju je podnijeti apelaciju US pa sačekati da vide što će isti reći ,sada je rekao da npr.BPK ne može kandidirati u dom naroda Hrvata . A isto se odnosi za ZHŽ kad su u pitanju Srbi i Bošnjaci što je po meni logično i normalno...
Last edited by Kolinda on 05/03/2017 20:26, edited 1 time in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4847 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Hafis wrote:
Kolinda wrote:prog321, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post

E što je zavro , nego pošto baš nemam iskustva sa ovim ignorom zanima me ako mi njega ne možemo vidjeti/čitati dali on nas može :? .
Može. Pa što bi ovdje ovoliko zundao a nitko ga ne šljivi ni 5%.
I čudim se di bi sam sa sobom ovoliko pisao ,kad tamo znači piše nama i osjeća se moćno pošto nemamo odgovore na njegove moćne upise :thumbup:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4848 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote:
Hafis wrote:
Ima Bosne_Bice Bosne wrote:
Konjusari vezali konja gdje im gazda kaze. :oops: :D
Mogu misliti kako se tvoj djed izjašnjavao.
Odaj nam taj podatak :D


Nije se izjasnjavao nikako.
Nisu mu dali kako je on htio. :(

Nije bio konjusar. :D
Ni djed ti nije znao što je. Znači brooooto ta tvoja nacionalna konfuznost ima hereditivnu podlogu.
Srećom bilo je onih bilborda pred popis pa si valjda strefio kad si zaokruživao.
Ne dao bog još jedno sijelo u Holiday inu. Ne bi znao ni koji si spol :D
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4849 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Ni djed ti nije znao što je. Znači brooooto ta tvoja nacionalna konfuznost ima hereditivnu podlogu.
Srećom bilo je onih bilborda pred popis pa si valjda strefio kad si zaokruživao.
Ne dao bog još jedno sijelo u Holiday inu. Ne bi znao ni koji si spol :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
Najjača
Last edited by Kolinda on 05/03/2017 20:30, edited 1 time in total.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#4850 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Kolinda wrote: Pa naravno da mogu ,ali prvo što trebaju je podnijeti apelaciju US pa sačekati da vide što će isti reći ,sada je rekao da npr.BPK ne može kandidirati u dom naroda Hrvata . A isto se odnosi za ZHŽ kad su u pitanju Srbi i Bošnjaci što je po meni logično i normalno...
Nije tačno.
Eventualno ne MORA kanton davati nekog člana. Ali i dalje može.
Još kad dodamo prava za ostale, mogu Bosnjaci opet tražiti rješenja, koja su u skladu sa presudom US ali ne pasu HDZu ili Dodiku.
Post Reply