Petokolonas, je ostao ko suhi list na grani medju Bosnjacima !!
Ali ima podrsku Mila i Dragana !!
Prvo boldano...razgovarajte ko vm brani...nikad_vise wrote:10. januar 2011. godine
Završen sastanak rukovodstava pet parlamentarnih stranaka
Rukovodstva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH, HDZ 1990, Saveza za bolju budućnost (SBB) BiH, Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) i Srpske demokratske stranke (SDS) zaključila su danas u Sarajevu da će nastaviti nastojanja da što prije bude formirana parlamentarna većina na nivou BiH i na ostalim nivoima na kojima još nije formirana, izjavio je novinarima nakon sastanka predsjednik HDZ 1990 Božo Ljubić.
Rekao je da su na sastanak bili pozvani i predstavnici Socijaldemokratske partije (SDP) BiH i Stranke demokratske akcije (SDA) BiH, ali da se nisu pojavili, kao ni predstavnici Stranke za BiH (SBIH), koji su, kao šesta partija, učestvovali na prethodnim razgovorima krajem decembra.
"Mi smo danas bili pripravni razgovarati o smjernicama za programsku platformu za uspostavu parlamentarne većine, ali s obzirom na to da se nije odazvao jedan broj stranaka, razgovarali smo o tome kako da deblokiramo ovaj proces“, rekao je Ljubić, koji je koordinirao sastanak.
Prema njegovim riječima, sljedeći sastanak će sazvati i koordinirati SBB BiH.
Učesnici su optužili stranke koje se nisu odazvale pozivu da "opstruiraju proces formiranja vlasti u BiH, da su napravili korak dalje u produbljivanju krize u zemlji i osudili na propast sastanak političkih stranaka koji će biti održan sutra u Sarajevu na poziv privremenog predsjedavajućeg Zastupničkog doma Parlamenta BiH".
Lider SNSD-a Milorad Dodik ukazao je na potrebu što skorijeg uspostavljanja Vijeća ministara BiH, dodajući da će predstavnici pet stranaka nastaviti da tragaju za rješenjem u vezi sa konstituisanjem vlasti.
Ponovio je da je BiH "složena zemlja" i da u njenim institucijama vlasti moraju biti "predstavnici naroda, a ne pripadnici naroda".
"Kako to obezbijediti u uslovima kada SDP i SDA tvrde da nisu narodne partije. Zašto neko ko sebe ne smatra predstavnikom naroda želi da uzme narodne pozicije u ministarskom vijeću", rekao je Dodik.
"Predstavnici bošnjačkog naroda nisu bili tu, izuzev Radončića, kojem se zahvaljujem na tome jer mislim da radi najbolju moguću stvar za BiH, a oni arogantni, s druge strane, koji šetaju sada negdje po Sarajevu i sprdaju se po kafićima u ovom trenutku, ne doprinose afirmaciji bošnjačkog nacionalnog interesa, a duboko razgrađuju BiH", rekao je lider SNSD-a.
Predsjednik HDZ BiH Dragan Čović je kazao da "oni koji izbjegavaju doći na sastanke u Parlament BiH šalju vrlo jasnu poruku kako razmišljaju o BiH".
"Poziv je i dalje otvoren za one koji su stvarno predstavnici svojih naroda. Ja sam i dalje u značajnoj mjeri optimističan da ćemo veoma skoro krenuti u izgradnju vlasti kako bi se bavili životnim pitanjima, a ne politizirali svakodnevnicu", rekao je Čović i naglasio da se "bez legitimnih predstavnika naroda ne može formirati vlast na bilo kojem nivou u BiH".
Lider SBB-a Fahrudin Radončić rekao je da, kao rezultat današnjeg sastanka, nije ponuđena nikakva platforma, "pogotovo ne platforma koja liči na neke druge i koja je eliminatornog tipa".
"Želimo da, u jednoj tolerantnoj atmosferi, ne pravimo elitistički skup pet stranaka, nego da ga iskreno proširimo za dijalog i napravimo platformu koja će biti boljitak za BiH", rekao je on.
Predsjednik SDS-a Mladen Bosić kazao je da je BiH država koja može funkcionisati samo na principu dogovora i kompromisa.
"Isključivi stavovi koji dolaze od pojedinih stranaka po principu 'ili prihvati ovo što ja tražim i što ja nudim ili neće biti nikako vlasti' dovešće do nečega što niko ovdje ne želi. Čekaćemo da vidimo na koji način će se u Federaciji BiH rasplesti ova politička kriza, jer politički faktori iz RS imaju većinski jedinstveni stav. Spremni smo za dogovor i kompromis, ali ne i da prihvatimo bilo kakve ucjene i isključivost", kazao je on.
Onasa
Jest jedan omanuo u Zenici, sad ne smije više nijedan i danas je valjda bilo guravo u Travniku... HDZ isposlovao odgodu, lažna prijetnja bombom kažu da je bila... vidi se da im gori pod nogama.nikad_vise wrote:neg sta ti mislis na sto ce ovo sve izaci?ultima_palabra wrote:Neg šta neg je usroHaj dovoljna mu je kazna što je danas sjedio do Vasketa na sastanku
![]()
ocito da ti SBB kao opcija nije nigdje prihvatljiva pa me interesuje onak kako bi ti volio da bude formirana federalna i drzavna vlast..? tacnije koje politicke opcije?
i nisam bas u toku,jel sdp nakon onog lijanovog delegata ima mogucnost da formira vlast u FBIH jer im je trebalo cini mi se 6 hrvata a jedan omanu



nikad_vise wrote:slusaj bosnolog..jel ti mislis da bi ja nakon toga njima trebao jebat mater i otici kuci uzeti ak-47 i pobit ih sve do jednog ko zeceve..ja ti kazem kako je bilo i da o tome onda radije ne treba pricati..mani gluposti..ja hocu da izadjem u doboj teslic tuzlu sarajevo banjaluku i svaki grad u BIH a ne da trabunjam o nekom velikosbstvu i slicnim sranjima..kad o tome pricam onda pricam na mjestima gdje je mjesto primarno za to..a od mene sad ocekujes da idem pucam po ljudima zato sto oni imaju svoju pricu ja svoju..pa ovdje vas evo milion napada fahrudina da je velikosrbin,kriminalac i slicno..a nigdje dokaza..i vama to nista ne znaci..isto tako njima ne znaci nista sto ima presuda za nasera..Bosnolog wrote:
Ne samo da si Scepin ti si i velikosrpski trubadur i amnesticar njihovih velikosrspkih rabota u BiH,....znaci ako zlocinac kaze da nije i ne prihvata da je pocino zlocine onda trebamo da prihvatimo to kao njegov stav i pomiriti se sa tom realnoscu i njohovim pravdanjem zlocina na koji se pozivaju jos iz turskog vakta,..Oric je bio u Hagu osloboden tebi kao prodali ubvlehe koje ti ovdje ublehiras,.....
To isto vazi i za ostale odgovore,neman sto drugo reci osim "Pomoz Bog Junace" nisam te prepoznao,tebi Scepi savjert neka se Scepo jos jace veze uz velikosrpsku Miskovicevu hobotnici i pomogne mu da velikosrpski i ruski kapital kolonijalizira Bosnu kada je nisu uspjeli pregaziti i zauzeti haubicama i tenkovskim gusjenicama,zato imaju svog Scepu da im pomogne da to odrade mnogo perfidnije uz pomoc njegove Sceponsoni stranke.....
a ovo da sam velikosrbin..boze me sakloni tacno da znam ko si klijestima bi ti nazivo vadio zub po zub iz glave
bas si bezobrazan majke mi,od huje cu samo poredati ove smajlije
Jest jedan omanuo u Zenici, sad ne smije više nijedan i danas je valjda bilo guravo u Travniku... HDZ isposlovao odgodu, lažna prijetnja bombom kažu da je bila... vidi se da im gori pod nogama.
tacno..SBB odnosno Fahro su se pokazali naivnim
isto tacno..mislim da sam na prethodnim stranicama negdje komentarisao velicinu ovog poteza..krajnje pametno..... prvo ih SDP navuče na tanak led, a onda Zlatko nokautira u 60 minuta...
ma ovo je realno i logicno..sdp s sbb-om nebi nigdje mogao imati stabilnu koaliciju i morali bi se krpiti sa mnostvo nekih strancica..da je bila obrnuta sitvacija izmedju SDA i SBB ja tipujem da bi SDP otkanto SDA isto ovakopa su se opet gurali SDP-u u krilo poslije izbora, a oni izabrali SDA...
ja ne vidim nista sporno u ovom sastanku sestorice..mislim da to nije nista lose..neka ide,razgovaraju i slicno..pa godinama se sastanci i sjedi sa svim ovim liderima stranaka i odjednom ove godine postao problem i to je kao izdajapa onda poletili na onaj sastanak šestorice, pa par pozitivnih članaka o Haretu, a on se povuče iz svega
meni iskreno nije ni jasno koji ce klinac u vlasti..i onako ce sad u najmanju ruku biti 6-7 stranaka koje ce ucestvovati pa i proces podjele samih fotelja nema smisla..uglavnom ja prije mislim da on ovim sastancenjem samo pokusava da sebe prikaze kao nekog umjerenog politicara i da moze da se pokaze kao neka progresivna snaga koja moze da vodi razgovore na obje strane..fakticki ono sto tihic radi cijelo vrijeme..nit kritikuje dodika u prevelikoj mjeri nit mu ide na noge..... sad će ih opet Dodo i Čović ostaviti ako se budu mogli dogovoriti sa SDA i SDP. Sve to skupa utiče na kredibilitet stranke koji rapidno kopni, a Fahru oslikava pred narodom kao tajkuna pred bankrotom koji sve radi da bi se spasio.
Alfa_Ze wrote:
Mic, po mic !!
Razotkriva se Scepina podrsku Miloradu i Draganu !! Istjeran ces biti na cistinu, nema ti druge !
Ali neces jos dugo !!![]()
Jadna nam majka - eto dokle smo došli,nikad_vise wrote:. . . . . "Predstavnici bošnjačkog naroda nisu bili tu, izuzev Radončića, kojem se zahvaljujem na tome jer mislim da radi najbolju moguću stvar za BiH, a oni arogantni, s druge strane, koji šetaju sada negdje po Sarajevu i sprdaju se po kafićima u ovom trenutku, ne doprinose afirmaciji bošnjačkog nacionalnog interesa, a duboko razgrađuju BiH", rekao je lider SNSD-a.

ajoj majko dragaPa niko ne ocekuje da ubjas one koji misle kao Dabic,ali doci i o tome nas ubjedivati da se trebamo povinovati njihovim lazima je ono o cemu pisem,Scepo je saveznik Dodiku i Covicu koja su dva najveca BH dusman i kriminalca,....Dzaba mu sva blaga svijeta,tornjevi i Avazi,on je sebi zapecatio buducnost u BiH ovim potezima,...
ajd onako iskreno jel jedva cekasOn ce ovakvim ponasanjem mnogo brze srusiti ono sto je gradio novcima SDA i Miskovica godinama,......Hebi ga ponekad se ljudi zanesu i precjene svoju moc i nije sve u novcu i mafijaskom pozadinom.
vjerovatno imas dokaze za ovo ? mislim bezobrazno je i licemjerno prozvati nekog bez dokazaPogresno izabran strana mnogo brze srusi ono sto si radio i gradio do tada,....Scepo je karijerista,kriiminalac i spreman je da po mrtvim prijateljima gazi samo da ostvari ono sto je naumio a to je grabezljivost za vecim dobilti i spas od odlaska u bajbukanu pa ako treba i drzavu zrtvovati samo da bi sebi udovoljio i to je obican svijet prepoznao,.....Ovo je danas bila najveca koncentracija kriminalaca i BH dusman na jednom prostoru ciji je Scepo segrt i asistent u jacanju njihovih anti BH planova i ciljeva,......
alfa..mislim da nisam dosad bio fer prema tebi kao i jos ponekim forumasimaAlfa_Ze wrote:Jadna nam majka - eto dokle smo došli,nikad_vise wrote:. . . . . "Predstavnici bošnjačkog naroda nisu bili tu, izuzev Radončića, kojem se zahvaljujem na tome jer mislim da radi najbolju moguću stvar za BiH, a oni arogantni, s druge strane, koji šetaju sada negdje po Sarajevu i sprdaju se po kafićima u ovom trenutku, ne doprinose afirmaciji bošnjačkog nacionalnog interesa, a duboko razgrađuju BiH", rekao je lider SNSD-a.
da nam FahrA, Mile i Dragan ‘’štite’’ bošnjački nacionalni interes !!
Ovo drustvo za Scepom medu njima je nastavilo da kopa pliticki grob prije svega Scepi i njegovoj slugarskoj stranci od strane dokazane anti BH bratiji kome su Dodik i Covic dali dirigentsku slugarsku palicu,.....Alfa_Ze wrote:
Mic, po mic !!
Razotkriva se Scepina podrsku Miloradu i Draganu !! Istjeran ces biti na cistinu, nema ti druge !
Ali neces jos dugo !!![]()
jes sjo ala je dole mocno ispao na sliciBosnolog wrote:Ovo drustvo za Scepom medu njima je nastavilo da kopa pliticki grob prije svega Scepi i njegovoj slugarskoj stranci od strane dokazane anti BH bratiji kome su Dodik i Covic dali dirigentsku slugarsku palicu,.....Alfa_Ze wrote:
Mic, po mic !!
Razotkriva se Scepina podrsku Miloradu i Draganu !! Istjeran ces biti na cistinu, nema ti druge !
Ali neces jos dugo !!![]()
Ti igras i ponasas se podanicki upravo onako kako ti nalazu i zele oni koji su te prvo zeljeli unistiti to jest Karadzicevci a sada Dodikovci,posto nisu uspjeli jer si ima dao do znanja da si nesalomljiv sada te ubjeduju da odlozis oruzje i da im vjerujes nakon svega u ono sto ti pricaju,....Ovo sto radi Scepo je blamaza nevidene razmjere i njegovo razotkrivnje do kostiju i svega onoga sto je pisano o njemu,....Scepo je bio priglrio i vjecnog neprijatelja Silajdzica i njegovu mafijasku stranku kako je pisao godinama o njoj po Avazu samo da se dograbi vlasti ne hajeci sta ce drugi reci koji su ga pratili sve godine,...Karakter je njegov isplivao a povrsinu do kraja,....nikad_vise wrote:@Bosnologajoj majko dragaPa niko ne ocekuje da ubjas one koji misle kao Dabic,ali doci i o tome nas ubjedivati da se trebamo povinovati njihovim lazima je ono o cemu pisem,Scepo je saveznik Dodiku i Covicu koja su dva najveca BH dusman i kriminalca,....Dzaba mu sva blaga svijeta,tornjevi i Avazi,on je sebi zapecatio buducnost u BiH ovim potezima,...pa gdje sam ja rekao da se treba povinovati njihovim lazima
ja sam konktetno govorio da u realnom zivotu usljed nemogucnosti da iznadjem neko rijesenje o nekom pitanju okrecem se onom o cemu mogu s njima pricati i slicno..
pitanje za tebe:ukoliko suljo i mujo(zlaja) udju u koaliciju dodo i cova hocel oni biti izdajnici??
ajd onako iskreno jel jedva cekasOn ce ovakvim ponasanjem mnogo brze srusiti ono sto je gradio novcima SDA i Miskovica godinama,......Hebi ga ponekad se ljudi zanesu i precjene svoju moc i nije sve u novcu i mafijaskom pozadinom.
al imaj na umu da ako on propadne nece mi imati od cega isplacivati dnevnice za ovaj rad na forumu
a valjda mi ne zelis bijedu i patnju
vjerovatno imas dokaze za ovo ? mislim bezobrazno je i licemjerno prozvati nekog bez dokazaPogresno izabran strana mnogo brze srusi ono sto si radio i gradio do tada,....Scepo je karijerista,kriiminalac i spreman je da po mrtvim prijateljima gazi samo da ostvari ono sto je naumio a to je grabezljivost za vecim dobilti i spas od odlaska u bajbukanu pa ako treba i drzavu zrtvovati samo da bi sebi udovoljio i to je obican svijet prepoznao,.....Ovo je danas bila najveca koncentracija kriminalaca i BH dusman na jednom prostoru ciji je Scepo segrt i asistent u jacanju njihovih anti BH planova i ciljeva,......a ako ih prozivas bez dokaza onda im je falio i jedan teniser,tacnije rekeras i inace zastitnik komunisticke imovine,imovine bosnjackog instituta i ostalo..
e onda bi mozda bila najveca koncentracija kriminalaca
![]()
Meni vise lice na mafijasko kriminalno drustvo sa Scepinim zakrvavljenim ocima,kao da nije nocas spavao,....nikad_vise wrote:jes sjo ala je dole mocno ispao na sliciBosnolog wrote:Ovo drustvo za Scepom medu njima je nastavilo da kopa pliticki grob prije svega Scepi i njegovoj slugarskoj stranci od strane dokazane anti BH bratiji kome su Dodik i Covic dali dirigentsku slugarsku palicu,.....Alfa_Ze wrote:
Mic, po mic !!
Razotkriva se Scepina podrsku Miloradu i Draganu !! Istjeran ces biti na cistinu, nema ti druge !
Ali neces jos dugo !!![]()
vi se uhvatili prazne slame a de vidi bogami al je fino ispao
iz njega mi nekako zraci pozitivna energija na ovoj slici
Ja sam vec mjesec dana poceo pisati kako Radoncic gubi podrsku IZBIH,to je jasno vidljivo,jer je Radoncic veliki prevarant i kriminalac kojeg jedino razumiju Dodik I Covic,njihovu podrsku uvijek je imao! ja sam prije simpatisao Radoncica prije svega zbog gradnje velelijepih zgrada u Sarajevu,jer je time popravio imidz naseg glavnog grada i BIH,ali njegovo politicko djelovanje je farsa,katastrofa! velki neznalica,koji je napravio veliku stetu Bosnjackom narodu svojim crnogorskim temperamentom! nadam se da ce SDA i SDP biti mudri i da nece nasjedati na ucjene raznih kriminalaca,po svaku cjenu,pa i novih izbora!Alfa_Ze wrote:Nema podrsku ISLAMSKA ZAJEDNICA , a po svoj prilici je izgubio podrsku i kod Reisa!!
Petokolonas, je ostao ko suhi list na grani medju Bosnjacima !!
Ali ima podrsku Mila i Dragana !!
pad tiraza? daj mi relevantan dokaz za ovo? u suprotnom ne siri dezinformacijepad tiraza
ja pak mislim da reklame ima?i to mozemo vidjeti u novinama a ti daj dokaz da ih nema?, nema reklama
Sva dosadasnja prica o takozvanom kriminalu SDA-ovaca je izmisljotina i podvala. Niko nije zavrsio u zatvoru i nista nije dokazano. Isto je i sa SDP-ovcima. Zar ne?Bosnolog wrote: Reketarenje je po mom misljenju politicka podvala i pokusaj diskreditacije Lagundziije i SDP-a,...sto se tice bosnjackog instituta jalovo i bez osnove,sud je rekao svoje,
Ljubi skute babinom zutokljuncu koji nas svaki put ponizi izda i dzelatu proda,"NAROD ZNA",NightSkyWalker wrote:Sva dosadasnja prica o takozvanom kriminalu SDA-ovaca je izmisljotina i podvala. Niko nije zavrsio u zatvoru i nista nije dokazano. Isto je i sa SDP-ovcima. Zar ne?Bosnolog wrote: Reketarenje je po mom misljenju politicka podvala i pokusaj diskreditacije Lagundziije i SDP-a,...sto se tice bosnjackog instituta jalovo i bez osnove,sud je rekao svoje,
Pa kad si vec tako posten i smatras da je jedino sud relevantan da nekoga proglasi kriminalcem, zasto nisi tako principijelan i u slucaju SDA a ne samo kada je rijec o SDP-u? Koliko SDA-ovaca je osudjeno za kriminal??Bosnolog wrote:
Vezano za sve u vezi reketa i drugih sumnjivih rabota vec sam rekao da ima pravosude i da niko nije iznad zakona ukljucujuci i SDP- nema ravnopravnijih i iznad zakona,..Ja nisam clan SDP niti bilo koje druge stranke,niti cu biti ali cu kritikovati svaku koja ne radi u interesu BiH i gradana,....![]()
SDA je za dvije decenije unakazila Bosnjake i sve sto je doslo pod rugu toj krimosekti mafijasa,od krade milijardi dolara pomoci za ARBiH pa nadalje,pa jos niko ne zavrsu u zatvoru....
Endless lista SDA krimosa,oni i njihovi protagonisti su poslednji koji bi trebali nekome drzati lekcjije drugima kada su takve stvari u pitanju,ma sve je bilo po zakonu,.....http://www.youtube.com/watch?v=d7PvNHwehpc
Mene da Dodik i Rajko Vasic hvale, pa ne znam, bacio bih se sa sesnaestog sprata.nikad_vise wrote:10. januar 2011. godine
Završen sastanak rukovodstava pet parlamentarnih stranaka
"Predstavnici bošnjačkog naroda nisu bili tu, izuzev Radončića, kojem se zahvaljujem na tome jer mislim da radi najbolju moguću stvar za BiH, a oni arogantni, s druge strane, koji šetaju sada negdje po Sarajevu i sprdaju se po kafićima u ovom trenutku, ne doprinose afirmaciji bošnjačkog nacionalnog interesa, a duboko razgrađuju BiH", rekao je lider SNSD-a.