Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
- harell
- Posts: 1218
- Joined: 23/09/2010 22:22
-
vivace
- Posts: 2909
- Joined: 27/12/2012 08:58
- Location: internet
- Contact:
#4827 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
da,provalila sam, ipak hvala ti za precizmim objasnjenjem.
jos nesto da primetim...od nasih politicara volim zarka koraca i cedu jovanovica..ovaj poslednji tecno govori ali ga covek nikako ne razume. velika steta.zato ima toliko malo biraca osim sto je pravio s....u svojoj partiji.neverovatno kako ga nista ne razumem kad govori.to nije samo moja primedba .pricala sam s ljudima o tome.a ldp je skroz racionalan sto se tice kosova....
jos nesto da primetim...od nasih politicara volim zarka koraca i cedu jovanovica..ovaj poslednji tecno govori ali ga covek nikako ne razume. velika steta.zato ima toliko malo biraca osim sto je pravio s....u svojoj partiji.neverovatno kako ga nista ne razumem kad govori.to nije samo moja primedba .pricala sam s ljudima o tome.a ldp je skroz racionalan sto se tice kosova....
Last edited by vivace on 14/03/2013 18:42, edited 1 time in total.
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#4828 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Evo mala pomoć..
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4829 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Objavljeno 19.03.2013. u 11:56 | Komentari: 10
PROVOD U MIAMIJU
Kosovska misica napustila zaručnika zbog Lea DiCaprija
Bivša Miss Kosova Aferdita Drešaj rastala se od svoga zaručnika nakon što se provodila sa holivudskim glumcem Leonardom DiCaprijem u Miamiju prošlog mjeseca.

Aferdita i Leo
DiCaprio se također nedavno rastao od supermodela Erin Heatherton, a provod u Miamiju sa njim koštao je Aferditu njene veze, prenio je The Sun.
Ona se trebala udati za albanskog pjevača Špata Kasapija, no glasine o njenom tulumarenju sa holivudskim glumcem prekinule su zaruke.
Nakon što je prekinuo sa Erin, Leo je izlazio sa modelom Barbarom Pavlin te glumicom Margot Robbie. Bit će zanimljivo vidjeti je li Aferdita njegova nova ljubav
http://www.klix.ba/magazin/showbiz/koso ... /130319012
PROVOD U MIAMIJU
Kosovska misica napustila zaručnika zbog Lea DiCaprija
Bivša Miss Kosova Aferdita Drešaj rastala se od svoga zaručnika nakon što se provodila sa holivudskim glumcem Leonardom DiCaprijem u Miamiju prošlog mjeseca.

Aferdita i Leo
DiCaprio se također nedavno rastao od supermodela Erin Heatherton, a provod u Miamiju sa njim koštao je Aferditu njene veze, prenio je The Sun.
Ona se trebala udati za albanskog pjevača Špata Kasapija, no glasine o njenom tulumarenju sa holivudskim glumcem prekinule su zaruke.
Nakon što je prekinuo sa Erin, Leo je izlazio sa modelom Barbarom Pavlin te glumicom Margot Robbie. Bit će zanimljivo vidjeti je li Aferdita njegova nova ljubav
http://www.klix.ba/magazin/showbiz/koso ... /130319012
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4830 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
SASTANAK SA DŽOZEFOM BAJDENOM
Nikolić: Vašington nije imao prave informacije o dijalogu
POLITIKA, 18:59, 18.03.2013.Autor: Agencija TANJUG18 komentara
Gospodin Bajden kao predstavnik američke administracije nije bio upoznat sa detaljima o tome šta je Narodna skupština Republike Srbije tražila, i kakvu Rezoluciju je donela, kaže predsednik Srbije

RIM - Predsednik Srbije Tomislav Nikolić sastao se danas popodne u Rimu sa potpredsednikom SAD Džozefom Bajdenom, na inicijativu američke strane.
Nikolić je posle razgovora sa Džozefom Bajdenom rekao da informacije koje su stizale u Vašington nisu odgovarale stanju u odnosima između Prištine i Beograda, i da napredak dijaloga nije pravilno ocenjivan.
"Gospodin Bajden kao predstavnik američke administracije nije bio upoznat sa detaljima o tome šta je Narodna skupština Republike Srbije tražila, i kakvu Rezoluciju je donela", izjavio je predsednik Nikolić Tanjugu posle sastanka sa američkim potpredsednikom u Rimu.
Prema njegovim rečima, razgovor je bio izuzetno koristan, zato što su govorili o temama koje interesuju i SAD.
"Potpredsednik SAD je jasno rekao da se oseća pozvanim da pomogne da se taj problem reši, zato što je Amerika priznala "nezavisnost" Kosova i Metohije", istakao je srpski predsednik.
Susret Nikolića i Bajdena bio je prvi na tom nivou posle četiri godine, a razgovarali su oko sat vremena, više nego što je protokolom bilo predviđeno.
"Ovo je bila dobra prilika, inaguracija novog pape Fransiska, da imam nekoliko bilateralnih razgovora, među njima možda i najvažniji je bio razgovor sa potpredsednikom Amerike, na njegov poziv, i mislim da je postalo jasno da neke informacije koje su stizale u Ameriku nisu odgovarale stanju u odnosima između Prištine i Beograda, a stepen ili napredak dijaloga nije pravilno ocenjivan", rekao je Nikolić.
Nikolić je rekao da je ukazao svom sagovorniku da su mnoge države priznale nezavisnost Kosova zahvaljujući tom prvom, američkom priznanju, ali i da Srbija ima samo prijatelje u svetu i da "ne deli države i narode po tom osnovu, već po osnovu toga koliko ko može sa Srbijom da sarađuje iskreno, otvoreno uz sva opterećenja i ograničenja koja postoje".
"Američka i srpska adminstracija će ubuduće imati mnogo češće kontakte na visokom nivou, zato što svi želimo da ovaj problem jednom konačno rešimo i da obezbedimo bolji život za građane Srbije, računajući tu Kosovo i Metohiju, za građane Kosova, računajući tu srpsku zajednicu koja će imati pomoć i sa srpske strane i sa strane Evropske unije", uveren je Nikoloć.
On je ukazao da dolaze meseci u kojima će kosovski problem najverovatnije biti rešen.
"Ako se desi da Albanci baš ni od čega ne žele da odustanu, taj će problem ostati za buduće generacije, što neće iti dobro za Srbiju, ali ni za ljude koji žive u Prištini", zaključio je predsednik Nikolić.
Nikolić je ranije danas u Beogradu izjavio da očekuje dobar razgovor, ali ne i pritisak po pitanju Kosova i Metohije.
"Očekujem razgovor. Svi koji me poznaju, a oni koji se bave politikom valjda me poznaju, znaju da poštujem svakog sagovornika, a da sa mnom nema razgovora na način koji nije pristojan. Svaki pritisak, o kojem vi govorite, smatrao bih nepristojnim načinom razgovora", rekao je Nikolić novinarima, koji su pitali da li očekuje da Bajden prilikom današnjeg sastanka zatraži od njega "šire ustupke" Srbije u dijalogu s Prištinom.
Nikolić je rekao da je sastanak sa Bajednom dogovoren na inicijativu SAD, a da su povoljne okolnosti to što će i on i američki potpredsednik biti u Rimu povodom inauguracije novog poglavara Rimokatoličke crkve. U delegaciji Srbije su i ministar spoljnih poslova Ivan Mrkić i savetnik predsednika Marko Đurić.
U američkoj delegaciji je Bajdenov savetnik za bezbednost Džejk Saliven, zamenica državnog sekretara za EU i Zapadni Balkan Ketlin Doerti, specijalni savetnik potpredsednika za Evropu i Rusiju Čeri Denijels, i direktor bezbednosne službe za Balkan Mark Fleming.
http://www.kurir-info.rs/predsednik-nik ... nak-702301
Nikolić: Vašington nije imao prave informacije o dijalogu
POLITIKA, 18:59, 18.03.2013.Autor: Agencija TANJUG18 komentara
Gospodin Bajden kao predstavnik američke administracije nije bio upoznat sa detaljima o tome šta je Narodna skupština Republike Srbije tražila, i kakvu Rezoluciju je donela, kaže predsednik Srbije

RIM - Predsednik Srbije Tomislav Nikolić sastao se danas popodne u Rimu sa potpredsednikom SAD Džozefom Bajdenom, na inicijativu američke strane.
Nikolić je posle razgovora sa Džozefom Bajdenom rekao da informacije koje su stizale u Vašington nisu odgovarale stanju u odnosima između Prištine i Beograda, i da napredak dijaloga nije pravilno ocenjivan.
"Gospodin Bajden kao predstavnik američke administracije nije bio upoznat sa detaljima o tome šta je Narodna skupština Republike Srbije tražila, i kakvu Rezoluciju je donela", izjavio je predsednik Nikolić Tanjugu posle sastanka sa američkim potpredsednikom u Rimu.
Prema njegovim rečima, razgovor je bio izuzetno koristan, zato što su govorili o temama koje interesuju i SAD.
"Potpredsednik SAD je jasno rekao da se oseća pozvanim da pomogne da se taj problem reši, zato što je Amerika priznala "nezavisnost" Kosova i Metohije", istakao je srpski predsednik.
Susret Nikolića i Bajdena bio je prvi na tom nivou posle četiri godine, a razgovarali su oko sat vremena, više nego što je protokolom bilo predviđeno.
"Ovo je bila dobra prilika, inaguracija novog pape Fransiska, da imam nekoliko bilateralnih razgovora, među njima možda i najvažniji je bio razgovor sa potpredsednikom Amerike, na njegov poziv, i mislim da je postalo jasno da neke informacije koje su stizale u Ameriku nisu odgovarale stanju u odnosima između Prištine i Beograda, a stepen ili napredak dijaloga nije pravilno ocenjivan", rekao je Nikolić.
Nikolić je rekao da je ukazao svom sagovorniku da su mnoge države priznale nezavisnost Kosova zahvaljujući tom prvom, američkom priznanju, ali i da Srbija ima samo prijatelje u svetu i da "ne deli države i narode po tom osnovu, već po osnovu toga koliko ko može sa Srbijom da sarađuje iskreno, otvoreno uz sva opterećenja i ograničenja koja postoje".
"Američka i srpska adminstracija će ubuduće imati mnogo češće kontakte na visokom nivou, zato što svi želimo da ovaj problem jednom konačno rešimo i da obezbedimo bolji život za građane Srbije, računajući tu Kosovo i Metohiju, za građane Kosova, računajući tu srpsku zajednicu koja će imati pomoć i sa srpske strane i sa strane Evropske unije", uveren je Nikoloć.
On je ukazao da dolaze meseci u kojima će kosovski problem najverovatnije biti rešen.
"Ako se desi da Albanci baš ni od čega ne žele da odustanu, taj će problem ostati za buduće generacije, što neće iti dobro za Srbiju, ali ni za ljude koji žive u Prištini", zaključio je predsednik Nikolić.
Nikolić je ranije danas u Beogradu izjavio da očekuje dobar razgovor, ali ne i pritisak po pitanju Kosova i Metohije.
"Očekujem razgovor. Svi koji me poznaju, a oni koji se bave politikom valjda me poznaju, znaju da poštujem svakog sagovornika, a da sa mnom nema razgovora na način koji nije pristojan. Svaki pritisak, o kojem vi govorite, smatrao bih nepristojnim načinom razgovora", rekao je Nikolić novinarima, koji su pitali da li očekuje da Bajden prilikom današnjeg sastanka zatraži od njega "šire ustupke" Srbije u dijalogu s Prištinom.
Nikolić je rekao da je sastanak sa Bajednom dogovoren na inicijativu SAD, a da su povoljne okolnosti to što će i on i američki potpredsednik biti u Rimu povodom inauguracije novog poglavara Rimokatoličke crkve. U delegaciji Srbije su i ministar spoljnih poslova Ivan Mrkić i savetnik predsednika Marko Đurić.
U američkoj delegaciji je Bajdenov savetnik za bezbednost Džejk Saliven, zamenica državnog sekretara za EU i Zapadni Balkan Ketlin Doerti, specijalni savetnik potpredsednika za Evropu i Rusiju Čeri Denijels, i direktor bezbednosne službe za Balkan Mark Fleming.
http://www.kurir-info.rs/predsednik-nik ... nak-702301
-
vivace
- Posts: 2909
- Joined: 27/12/2012 08:58
- Location: internet
- Contact:
#4831 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
ko zna kako uopste mogu da razgovaraju iko sa zapada sa tomom nikolicem. kad pocne da vrti staru plocu--kosovo je srbija,nisu bas mnogo zanimljivi.
- CSKA
- Posts: 3628
- Joined: 20/02/2008 16:28
#4832 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Joj susret Toma-Bajden
Ne zna se ko je vise pljuvao o Amerima,Srbima devedesetih od njih dvojice...i vidi ih,dvadeset godina kasnije kako ljepo pricaju 
- PipiDugaDevetka
- Posts: 19071
- Joined: 25/12/2003 00:00
- Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#4833 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Paranoid wrote:
Evo mala pomoć..
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#4834 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
ovi nešto dogovorili, evo prekinuli program, ide uživo iz brisela...
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#4835 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
a eštonova u sredini...
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#4836 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
i evo trlaju tači i dačić 15 minuta, i jedino što je jasno iz ove konferencije je da je eštonovoj danas rođendan, i oni joj čestitaju i zahvaljuju joj što je i pored toga čitav dan provela sa njima.

- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
-
vivace
- Posts: 2909
- Joined: 27/12/2012 08:58
- Location: internet
- Contact:
#4838 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
ovo je neki fotosop,ali opet lepo je...malo vuce na kiceraj. 
-
vivace
- Posts: 2909
- Joined: 27/12/2012 08:58
- Location: internet
- Contact:
#4839 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
pa sta se smejes?sherbett wrote:![]()
![]()
![]()
![]()
-
hhaarree
- Posts: 3977
- Joined: 14/03/2013 23:04
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4841 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Kosovo Alps/Albanian Alps

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=104
DIPLOMATSKI POTEZ
Crnogorci otvaraju ambasadu u Prištini do kraja godine
POLITIKA, 18:07, 30.03.2013.Autor: Agencija TANJUG
Šef diplomatije Crne Gore Igor Lukšić najavio je da vlada planira da do kraja godine otvori ambasadu na Kosovu

PODGORICA - Šef diplomatije Crne Gore Igor Lukšić najavio je da vlada planira da do kraja godine otvori ambasadu na Kosovu i da očekuje otvaranje ambasada u Rumuniji i Bugarskoj.
Predstavljajući odborima za međunarodne odnose i iseljenike i za evropske integracije izveštaj o radu tog ministarstva, Lukšić je rekao da će 2012. godina ostati upamćena po dosad najznačajnijim rezultatima ostvarenim u postavljenim okvirima spoljnopolitičkih prioriteta.
,,Evropska i evroatlantska perspektiva su sve izvesniji, a uspešna diplomatija u okvirima međunarodnih i regionalnih organizacija doprinela je boljem pozicioniranju zemlje na međunarodnom planu”, kazao je Lukšić.
On je najavio da će prethodna godina ostati upamćena kao godina u kojoj je Crna Gora otvorila pregovore o pristupanju Evropskoj uniji.
http://www.kurir-info.rs/crnogorci-otva ... nak-718099

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=104
DIPLOMATSKI POTEZ
Crnogorci otvaraju ambasadu u Prištini do kraja godine
POLITIKA, 18:07, 30.03.2013.Autor: Agencija TANJUG
Šef diplomatije Crne Gore Igor Lukšić najavio je da vlada planira da do kraja godine otvori ambasadu na Kosovu

PODGORICA - Šef diplomatije Crne Gore Igor Lukšić najavio je da vlada planira da do kraja godine otvori ambasadu na Kosovu i da očekuje otvaranje ambasada u Rumuniji i Bugarskoj.
Predstavljajući odborima za međunarodne odnose i iseljenike i za evropske integracije izveštaj o radu tog ministarstva, Lukšić je rekao da će 2012. godina ostati upamćena po dosad najznačajnijim rezultatima ostvarenim u postavljenim okvirima spoljnopolitičkih prioriteta.
,,Evropska i evroatlantska perspektiva su sve izvesniji, a uspešna diplomatija u okvirima međunarodnih i regionalnih organizacija doprinela je boljem pozicioniranju zemlje na međunarodnom planu”, kazao je Lukšić.
On je najavio da će prethodna godina ostati upamćena kao godina u kojoj je Crna Gora otvorila pregovore o pristupanju Evropskoj uniji.
http://www.kurir-info.rs/crnogorci-otva ... nak-718099
Last edited by Helikopter on 31/03/2013 04:11, edited 1 time in total.
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4842 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Kosovo
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 9795_n.jpg

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=103
KOSOVSKA MITROVICA
PROTEST: Samoopredeljenje poritv sporazuma Beograd-Priština
POLITIKA, 15:41, 30.03.2013.Autor: Agencija TANJUG
Lider pokreta "Samoopredeljenje" Aljbin Kurti izjavio je na mitingu da protest koji su organizovali nije protiv Srba, već protiv Srbije koja, kako je rekao, instrumentalizuje građane protiv Albanaca

KOSOVSKA MITROVICA - Pripadnici i pristalice pokreta "Samoopredeljenje" protestovali su u južnom delu Kosovske Mitrovice, iskazavši protivljenje eventualnom postizanju dogovora Beograda i Prištine u Briselu 2. aprila.
Na mitingu koji je održan pod sloganom "Ujedinimo se u Mitrovici" bilo je, prema proceni kosovske policije, prisutno oko 2.000 Albanaca koji su nosili albanske i zastave SAD i uzvikivali parole usmerene protiv kosovske vlade i premijera.
Na protestu je ocenjeno da su razgovori između Beograda i vlasti u Prištini štetni za Kosovo i da je tri dana pre održavanja osme runde razgovora kosovskog i premijera Srbije, Vlada Kosova odgovorna u svojoj neodgovrnosti jer je "Srbiju učinila delom odluke o jednom delu teritorije države Kosovo".
Lider pokreta "Samoopredeljenje" Aljbin Kurti izjavio je na mitingu da protest koji su organizovali nije protiv Srba, već protiv Srbije koja, kako je rekao, instrumentalizuje građane protiv Albanaca.
Prema njegovim rečima, ako Briselu 2. aprila bude dogovora, "Samoopredeljenje" će demonstrirati protiv Vlade Kosova zbog izdaje.
"U ličnoj trgovini Tačija, u Briselu se ne ujedinjuje Mitrovica, već se Srbi ujednjuju da podele Mitrovicu", kazao je Kurti poručujući da se taj grad ne može deliti u dve Mitrovice pošto je to jedinstven grad.
Okupljeni su nosili parole na kojima je bilo ispisano "Ne trgovini sa severom Kosova", "Bez ujedinjene Mitrovice nema Kosova", "Tačija damo, Trepču ne damo", "Hašim lopov", "Grad je jedan" i slično.
Miting je protekao bez incidenata a pre i za vreme njegovog održavanje, grad je stalno nadletao helikopter Kfora.
Jake snage specijalne kosovske policije "Rosu" bile su raspoređene u vozilima na južnoj strani glavnog ibarskog mosta u vozilima sa opremom za razbijanje demonstracija.Istovremeno, na suprotnoj, severnoj strani mosta mogli su se videti Srbi koji su pratili razvoj situacije sa druge strane reke.
http://www.kurir-info.rs/protest-samoop ... nak-717917
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 9795_n.jpg

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=103
KOSOVSKA MITROVICA
PROTEST: Samoopredeljenje poritv sporazuma Beograd-Priština
POLITIKA, 15:41, 30.03.2013.Autor: Agencija TANJUG
Lider pokreta "Samoopredeljenje" Aljbin Kurti izjavio je na mitingu da protest koji su organizovali nije protiv Srba, već protiv Srbije koja, kako je rekao, instrumentalizuje građane protiv Albanaca

KOSOVSKA MITROVICA - Pripadnici i pristalice pokreta "Samoopredeljenje" protestovali su u južnom delu Kosovske Mitrovice, iskazavši protivljenje eventualnom postizanju dogovora Beograda i Prištine u Briselu 2. aprila.
Na mitingu koji je održan pod sloganom "Ujedinimo se u Mitrovici" bilo je, prema proceni kosovske policije, prisutno oko 2.000 Albanaca koji su nosili albanske i zastave SAD i uzvikivali parole usmerene protiv kosovske vlade i premijera.
Na protestu je ocenjeno da su razgovori između Beograda i vlasti u Prištini štetni za Kosovo i da je tri dana pre održavanja osme runde razgovora kosovskog i premijera Srbije, Vlada Kosova odgovorna u svojoj neodgovrnosti jer je "Srbiju učinila delom odluke o jednom delu teritorije države Kosovo".
Lider pokreta "Samoopredeljenje" Aljbin Kurti izjavio je na mitingu da protest koji su organizovali nije protiv Srba, već protiv Srbije koja, kako je rekao, instrumentalizuje građane protiv Albanaca.
Prema njegovim rečima, ako Briselu 2. aprila bude dogovora, "Samoopredeljenje" će demonstrirati protiv Vlade Kosova zbog izdaje.
"U ličnoj trgovini Tačija, u Briselu se ne ujedinjuje Mitrovica, već se Srbi ujednjuju da podele Mitrovicu", kazao je Kurti poručujući da se taj grad ne može deliti u dve Mitrovice pošto je to jedinstven grad.
Okupljeni su nosili parole na kojima je bilo ispisano "Ne trgovini sa severom Kosova", "Bez ujedinjene Mitrovice nema Kosova", "Tačija damo, Trepču ne damo", "Hašim lopov", "Grad je jedan" i slično.
Miting je protekao bez incidenata a pre i za vreme njegovog održavanje, grad je stalno nadletao helikopter Kfora.
Jake snage specijalne kosovske policije "Rosu" bile su raspoređene u vozilima na južnoj strani glavnog ibarskog mosta u vozilima sa opremom za razbijanje demonstracija.Istovremeno, na suprotnoj, severnoj strani mosta mogli su se videti Srbi koji su pratili razvoj situacije sa druge strane reke.
http://www.kurir-info.rs/protest-samoop ... nak-717917
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4843 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Kosovo
https://lh4.googleusercontent.com/-NbiO ... 7042_b.jpg

ALBANCI NASTAVLJAJU SA PROVOKACIJAMA
OPET IZMIŠLJAJU: Miloš Obilić je albanski junak?!
DRUŠTVO, 06:00, 01.04.2013.Autor: Foto: Dado Đilas164 komentara
U knjizi „Bitka za Kosovo, 1389: albanski mit“ piše da je turskog sultana Murata ubio veliki albanski vitez Miloš Kopilik

Diogenis Valavanidis osuđuje svojatanje srpske istorije
Ne propustite...
DRSKE PODVALE: Nemanjići su bili čisti Albanci?!
BEOGRAD - Miloš se prevrće u grobu.
U Kosovskoj bici 1389. godine turskog sultana Murata ubio je albanski vitez Miloš Kopilik, a ne srpski junak Miloš Obilić, piše u knjizi njujorškog izdavača „Bitka za Kosovo, 1389: albanski mit“, u kojoj se detaljno opisuje sukob sultana Murata i Albanca, viteza Miloša (?!).
Knjigu je napisala Ana di Leljo, a izdavač je njujorška kuća „Palgrejv Makmilan“. Prema opisu, ova knjiga nudi fantastičnu priču o Muratovom napadu na Kosovo, ali i o tome kako ga je ubio mladi albanski vitez Miloš Kopilik (?!). U ovom izdanju se navodi da je tzv. Miloš Obilić osoba koja je prikazivana kao heroj samo u srpskoj perspektivi. U biografiji ove spisateljice piše da je radila u kosovskom Institutu za novinarstvo i komunikacije u Prištini i da je, navodno, bila savetnik premijera Kosova.
Predsednik Centra za zaštitu srpskog nacionalnog identiteta Diogenis Valavanidis kaže za Kurir da je ovakvo nacionalno i istorijsko svojatanje za svaku osudu i da je neophodno to sprečiti.
- To što određeni albanski krugovi rade, falsifikuju istorijske činjenice i pokušavaju da prisvoje srpske crkve i manastire, nekome može da deluje smešno i neozbiljno, ali je u suštini veoma opasno i podlo, pa zato zaslužuje svaku vrstu adekvatnog i pravovremenog odgovora - kaže Valavanidis i dodaje da je srpska obaveza da zaštiti svoje kulturno, istorijsko i duhovno nasleđe.
(S. S.)
Albanaca tad nije ni bilo
Kurir je već pisao o tvrdnjama albanskih istoričara da Nemanjići potiču iz albanskog plemena, a da su Gračanicu, Crkvu Bogorodice Ljeviške i Visoke Dečane gradili Albanci. Istorijske činjenice govore da u vreme izgradnje ovih manastira, kao i Kosovskog boja, Albanaca skoro uopšte nije ni bilo na Kosovu. Kad su Turci 1455. popisivali stanovništvo na ovim prostorima, Albanaca je bilo samo jedan odsto.
http://www.kurir-info.rs/opet-izmisljaj ... nak-719319
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=102
https://lh4.googleusercontent.com/-NbiO ... 7042_b.jpg

ALBANCI NASTAVLJAJU SA PROVOKACIJAMA
OPET IZMIŠLJAJU: Miloš Obilić je albanski junak?!
DRUŠTVO, 06:00, 01.04.2013.Autor: Foto: Dado Đilas164 komentara
U knjizi „Bitka za Kosovo, 1389: albanski mit“ piše da je turskog sultana Murata ubio veliki albanski vitez Miloš Kopilik

Diogenis Valavanidis osuđuje svojatanje srpske istorije
Ne propustite...
DRSKE PODVALE: Nemanjići su bili čisti Albanci?!
BEOGRAD - Miloš se prevrće u grobu.
U Kosovskoj bici 1389. godine turskog sultana Murata ubio je albanski vitez Miloš Kopilik, a ne srpski junak Miloš Obilić, piše u knjizi njujorškog izdavača „Bitka za Kosovo, 1389: albanski mit“, u kojoj se detaljno opisuje sukob sultana Murata i Albanca, viteza Miloša (?!).
Knjigu je napisala Ana di Leljo, a izdavač je njujorška kuća „Palgrejv Makmilan“. Prema opisu, ova knjiga nudi fantastičnu priču o Muratovom napadu na Kosovo, ali i o tome kako ga je ubio mladi albanski vitez Miloš Kopilik (?!). U ovom izdanju se navodi da je tzv. Miloš Obilić osoba koja je prikazivana kao heroj samo u srpskoj perspektivi. U biografiji ove spisateljice piše da je radila u kosovskom Institutu za novinarstvo i komunikacije u Prištini i da je, navodno, bila savetnik premijera Kosova.
Predsednik Centra za zaštitu srpskog nacionalnog identiteta Diogenis Valavanidis kaže za Kurir da je ovakvo nacionalno i istorijsko svojatanje za svaku osudu i da je neophodno to sprečiti.
- To što određeni albanski krugovi rade, falsifikuju istorijske činjenice i pokušavaju da prisvoje srpske crkve i manastire, nekome može da deluje smešno i neozbiljno, ali je u suštini veoma opasno i podlo, pa zato zaslužuje svaku vrstu adekvatnog i pravovremenog odgovora - kaže Valavanidis i dodaje da je srpska obaveza da zaštiti svoje kulturno, istorijsko i duhovno nasleđe.
(S. S.)
Albanaca tad nije ni bilo
Kurir je već pisao o tvrdnjama albanskih istoričara da Nemanjići potiču iz albanskog plemena, a da su Gračanicu, Crkvu Bogorodice Ljeviške i Visoke Dečane gradili Albanci. Istorijske činjenice govore da u vreme izgradnje ovih manastira, kao i Kosovskog boja, Albanaca skoro uopšte nije ni bilo na Kosovu. Kad su Turci 1455. popisivali stanovništvo na ovim prostorima, Albanaca je bilo samo jedan odsto.
http://www.kurir-info.rs/opet-izmisljaj ... nak-719319
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=102
-
BatoS
- Posts: 597
- Joined: 18/03/2013 14:40
#4844 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Sa obzirom da su Srbi asimilirali veliki broj starosjedilaca kao sto su Iliri i Vlasi ovo je itekako moguce.
I veliki broj danasnjih velikana im ima ilirsko/albansko porijeklo. Dobrica Cosic na primjer je isto Albanac porijeklom od plemena Cosja/Qosja.
Pa u Crnoj Gori koliko si imao samo ilirskih plemena kao sto su Kuci, Hoti, Klimenta i dr. koje Srbi zele da predstave kao neka slavenska plemena... veliki broj srpskih porodica je nastao od ovih plemena.
I veliki broj danasnjih velikana im ima ilirsko/albansko porijeklo. Dobrica Cosic na primjer je isto Albanac porijeklom od plemena Cosja/Qosja.
Pa u Crnoj Gori koliko si imao samo ilirskih plemena kao sto su Kuci, Hoti, Klimenta i dr. koje Srbi zele da predstave kao neka slavenska plemena... veliki broj srpskih porodica je nastao od ovih plemena.
-
strndzov
- Posts: 96
- Joined: 22/07/2011 16:06
#4845 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
ma nemojsherbett wrote:Srbi i Albanci su se skupa borili na Kosovom polju, ali nema šanse da netko o tome govori...štoviše, prije tog boja i islamizacije, živjeli su prilično harmonično..ali ni o tome nitko ne govori
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#4846 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
BatoS wrote:
I veliki broj danasnjih velikana im ima ilirsko/albansko porijeklo. Dobrica Cosic na primjer je isto Albanac porijeklom od plemena Cosja/Qosja.
a milošević od familije miloši sjeverno od prizrena, bavili se preradom vune i kokaina...
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4847 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Kosovo
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 4787_n.jpg

KIOSK
Poraz za Srbiju i Kosovo

Nakon neuspjelih pregovora, približavanje Srbije i Kosova Evropskoj uniji će biti teže, pišu listovi na njemačkom jeziku.
List Neue Zürcher Zeitung piše o mogućim posljedicama neuspjelih pregovora između Srbije i Kosova:
„Očekivani uspjeh tokom pregovora u Briselu uz posredstvo Evropske unije je izostao. Srbija insistira da zadrži kompetencije za policiju i pravosuđe. Kosovo s druge strane odbija svaku vrstu ustupaka u zakonodavstvu i izvršnoj vlasti po modelu na Republiku Srpsku u Bosni i Hercegovini i insistira na tome da u područjima u kojima žive Srbi budu stacionirani isključivo kosovski vojnici. To opet za Beograd ne dolazi u obzir. Priština očigledno ne želi davati veće ustupke od onih predviđenih Ahtisarijevim planom iz 2007. na kome se zasniva kosovski Ustav. On predviđa dalekosežna prava za srbijansku manjinu, kada je naprimjer riječ o školstvu, zadravstvenoj zaštiti i kulturnim pitanjima.
Korak naprijed
Ipak, uprkos neuspjehu, dvije strane su se u nekim pitanjima zbližile. Ne smije se zaboraviti da su dva političara koja do nedavno nisu željela razgovarati jedan s drugim, sada pregovarala. Premijer Kosova Hašim Tači se kao komandant Kosovske oslobodilačke vojske borio za odcjepljenje od Beograda. Srbijanski premijer Ivica Dačić je u vrijeme raspada Jugoslavije bio glasnogovornik Socijalsitičke partije predsjednika Slobodana Miloševića i tada je branio nacionalističku ratnu politiku. Tači i Dačić su se kada su došli na vlast, na iznenađenje mnogih, pretvorili u pragmatičare, bar u nastupima u javnosti. Dačić je tokom pregovora napravio više ustupaka, nego što je to učinila bivša Vlada predsjednika Borisa Tadića, koja se smatrala demokratskom i proevropskom.

Hašim Tači, Ketrin Ešton i Ivica Dačić (s lijeva na desno, april 2013.)
Napretci u odnosima između Srbije i Kosova postignuti su prije svega zahvaljući Evropskoj uniji. EU koja je u mnogim regionima izložena kritici, na Balkanu još uvijek igra važnu ulogu. Beograd i Priština žele što prije ući u njeno članstvo jer se nadaju većem broju stranih investicija i blagostanju. Za neuspjeh pregovora u Briselu obje strane bi mogle platiti visoku cijenu. Ako se dogovor uskoro ne postigne i Srbija i Kosovo će biti gubitnici,“ piše Neue Zürcher Zeitung.
http://www.dw.de/poraz-za-srbiju-i-koso ... 87-html-cb
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=100
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 4787_n.jpg

KIOSK
Poraz za Srbiju i Kosovo

Nakon neuspjelih pregovora, približavanje Srbije i Kosova Evropskoj uniji će biti teže, pišu listovi na njemačkom jeziku.
List Neue Zürcher Zeitung piše o mogućim posljedicama neuspjelih pregovora između Srbije i Kosova:
„Očekivani uspjeh tokom pregovora u Briselu uz posredstvo Evropske unije je izostao. Srbija insistira da zadrži kompetencije za policiju i pravosuđe. Kosovo s druge strane odbija svaku vrstu ustupaka u zakonodavstvu i izvršnoj vlasti po modelu na Republiku Srpsku u Bosni i Hercegovini i insistira na tome da u područjima u kojima žive Srbi budu stacionirani isključivo kosovski vojnici. To opet za Beograd ne dolazi u obzir. Priština očigledno ne želi davati veće ustupke od onih predviđenih Ahtisarijevim planom iz 2007. na kome se zasniva kosovski Ustav. On predviđa dalekosežna prava za srbijansku manjinu, kada je naprimjer riječ o školstvu, zadravstvenoj zaštiti i kulturnim pitanjima.
Korak naprijed
Ipak, uprkos neuspjehu, dvije strane su se u nekim pitanjima zbližile. Ne smije se zaboraviti da su dva političara koja do nedavno nisu željela razgovarati jedan s drugim, sada pregovarala. Premijer Kosova Hašim Tači se kao komandant Kosovske oslobodilačke vojske borio za odcjepljenje od Beograda. Srbijanski premijer Ivica Dačić je u vrijeme raspada Jugoslavije bio glasnogovornik Socijalsitičke partije predsjednika Slobodana Miloševića i tada je branio nacionalističku ratnu politiku. Tači i Dačić su se kada su došli na vlast, na iznenađenje mnogih, pretvorili u pragmatičare, bar u nastupima u javnosti. Dačić je tokom pregovora napravio više ustupaka, nego što je to učinila bivša Vlada predsjednika Borisa Tadića, koja se smatrala demokratskom i proevropskom.

Hašim Tači, Ketrin Ešton i Ivica Dačić (s lijeva na desno, april 2013.)
Napretci u odnosima između Srbije i Kosova postignuti su prije svega zahvaljući Evropskoj uniji. EU koja je u mnogim regionima izložena kritici, na Balkanu još uvijek igra važnu ulogu. Beograd i Priština žele što prije ući u njeno članstvo jer se nadaju većem broju stranih investicija i blagostanju. Za neuspjeh pregovora u Briselu obje strane bi mogle platiti visoku cijenu. Ako se dogovor uskoro ne postigne i Srbija i Kosovo će biti gubitnici,“ piše Neue Zürcher Zeitung.
http://www.dw.de/poraz-za-srbiju-i-koso ... 87-html-cb
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=100
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4848 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
PREMIJER O PREGOVORIMA U BRISELU
DAČIĆ LJUT: S Prištinom nemam više šta da pričam!
POLITIKA, 06:46, 05.04.2013.Autor: Foto: Beta/AP96 komentara
Prištinska strana neće da pomeri svoje stavove. Mi praktično nismo ni učestvovali u pregovorima, kaže premijer Ivica Dačić

Dačić se požalio svom francuskom kolegi o problemu Kosova i Metohije
Ne propustite...
PARIZ - Potpuno otvoreno.
Premijer Srbije Ivica Dačić rekao je juče francuskom premijeru Žan-Marku Erou da s Prištinom praktično nema više o čemu da se razgovara!
- Dijalog nema više o čemu da se vodi jer prištinska strana neće da pomeri svoje stavove. Srbija praktično nije ni učestvovala u pregovorima, nego je do sada učestvovala jedino u načinu kako da ukine svoje institucije i da Srbe sa severa Kosova ubaci u kosovski sistem.
Govorilo se da će oni nama ponuditi široku autonomiju za Srbe unutar Kosova, ali od toga nema ništa i mi sada imamo rok do utorka da se izjasnimo o tom predlogu - rekao je premijer Srbije i dodao da je Srbija uložila mnogo u taj dijalog, koji je povezan i s pitanjem evropskih integracija zemlje.
Dačić je naglasio da Srbija nema nijednog iskrenog prijatelja na Zapadu koji bi imao više razumevanja za njene stavove o najvažnijim pitanjima koje muče region.
Prema njegovim rečima, to dovodi Srbiju u situaciju da se nalazi u „živom pesku - u živom blatu“, u koji svake godine tone sve dublje zato što ono za šta se zalaže ne dopire do svesti onih koji danas odlučuju o EU i najvažnijim političkim procesima u Evropi.
Premijer je rekao da mu je Ero preneo uveravanja da će se Francuska apsolutno založiti da Srbija što pre dobije datum za EU.
Francuska nam je prijatelj samo u udžbeniku istorije
Francuski i srpski premijer podsetili su na tradicionalno prijateljstvo između dve zemlje.
- Na moju žalost i žalost čitave Srbije, u poslednjih nekoliko decenija to prijateljstvo je bilo više deo udžbenika iz istorije nego što je bilo u realnoj politici - rekao je Dačić.
http://www.kurir-info.rs/dacic-ljut-s-p ... nak-727195
DAČIĆ LJUT: S Prištinom nemam više šta da pričam!
POLITIKA, 06:46, 05.04.2013.Autor: Foto: Beta/AP96 komentara
Prištinska strana neće da pomeri svoje stavove. Mi praktično nismo ni učestvovali u pregovorima, kaže premijer Ivica Dačić

Dačić se požalio svom francuskom kolegi o problemu Kosova i Metohije
Ne propustite...
PARIZ - Potpuno otvoreno.
Premijer Srbije Ivica Dačić rekao je juče francuskom premijeru Žan-Marku Erou da s Prištinom praktično nema više o čemu da se razgovara!
- Dijalog nema više o čemu da se vodi jer prištinska strana neće da pomeri svoje stavove. Srbija praktično nije ni učestvovala u pregovorima, nego je do sada učestvovala jedino u načinu kako da ukine svoje institucije i da Srbe sa severa Kosova ubaci u kosovski sistem.
Govorilo se da će oni nama ponuditi široku autonomiju za Srbe unutar Kosova, ali od toga nema ništa i mi sada imamo rok do utorka da se izjasnimo o tom predlogu - rekao je premijer Srbije i dodao da je Srbija uložila mnogo u taj dijalog, koji je povezan i s pitanjem evropskih integracija zemlje.
Dačić je naglasio da Srbija nema nijednog iskrenog prijatelja na Zapadu koji bi imao više razumevanja za njene stavove o najvažnijim pitanjima koje muče region.
Prema njegovim rečima, to dovodi Srbiju u situaciju da se nalazi u „živom pesku - u živom blatu“, u koji svake godine tone sve dublje zato što ono za šta se zalaže ne dopire do svesti onih koji danas odlučuju o EU i najvažnijim političkim procesima u Evropi.
Premijer je rekao da mu je Ero preneo uveravanja da će se Francuska apsolutno založiti da Srbija što pre dobije datum za EU.
Francuska nam je prijatelj samo u udžbeniku istorije
Francuski i srpski premijer podsetili su na tradicionalno prijateljstvo između dve zemlje.
- Na moju žalost i žalost čitave Srbije, u poslednjih nekoliko decenija to prijateljstvo je bilo više deo udžbenika iz istorije nego što je bilo u realnoj politici - rekao je Dačić.
http://www.kurir-info.rs/dacic-ljut-s-p ... nak-727195
-
BatoS
- Posts: 597
- Joined: 18/03/2013 14:40
#4849 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Niko ne spominje Milosevica nego Dobricu Cosica koji je Albanac porijeklom.radostan dan wrote:BatoS wrote:
I veliki broj danasnjih velikana im ima ilirsko/albansko porijeklo. Dobrica Cosic na primjer je isto Albanac porijeklom od plemena Cosja/Qosja.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
a milošević od familije miloši sjeverno od prizrena, bavili se preradom vune i kokaina...
Znam da vecina vas Srba zivi u paralelnom univerzumu i da vam je tesko da prihvatite da ste posrbili veliki broj starosjedilaca na Balkanu... ali polako, nauka i genetska analiza ce vas natjerati da prihvatite realnost kad tad.
Termine "poturcivanje" i "pokatolicavanje" ne vadite iz usta a kad vam neko spomene posrbljavanje koje je mnogo zastupljenije na Balkanu bilo u zadnjih 1300 godina onda odma' kosu cupate...
A interesantno da nisi zaboravio kokain da spomenes kad je rijec o Albancima... cudo zaboravi organe...
-
vivace
- Posts: 2909
- Joined: 27/12/2012 08:58
- Location: internet
- Contact:
#4850 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
ma radosni je nas dragi nacionalista,kako to nisi ukapirao. od nacionaliste ne mozes nista drugo da ocekujes.
nego da te pitam odakle znas to za cosisa ? mislim koliko to moze da bude istinito?
nego da te pitam odakle znas to za cosisa ? mislim koliko to moze da bude istinito?
